» »

Hitrost na cesti

Hitrost na cesti

lukaz ::

Pa ne boš verjel koliko je takih pacientov. Vsak dan se peljem čez naselje z tako tablo. No pa prehitiš... in se ti v naslednem naselju z omejitvijo 50 nalima ista oseba na rit....

GrimReaper ::

Ja to pa res sovražim, pa tudi če greš 55 ali celo 60, ni dovolj, v naselju te skoraj vsak ki prej ni upal več kot 70, dohiti.
Sploh ne vem kako jim rata it tako hitro, ker sam se moram že precej prisilit da grem 60 skozi naselje.
Konec naselja jih pa spet pustiš zadaj. Na srečo je malokje toliko naselij da bi se ta zgodba dalj časa ponavljala.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

BigWhale ::

kriko07 je izjavil:

Ja tukaj,ko sem gledal po zemljevidu je Gornje Pijavško,Spodnje Pijavško in Srednje Pijavško.Vendar v resnici ko sem se peljal sem videl le tablo Pijavško.Druge omejitve pa tudi ni nikjer zato me je malo zanimalo..


Joj no!

Tista tabla ni tabla, ki bi oznacevala zacetek naselja. Ampak je tabla, ki ti pove, da se peljes mimo naselja.

Siddh ::

Enostavno ti pove, da je omejitev 90. Lahko gre cesta tudi čez naselje, pa bo tam omejitev 90.


kriko07 ::

Kje vi vidite sploh 70km/h? V naselju zgoraj je 40km/h.

BigWhale ::

Siddh je izjavil:

Enostavno ti pove, da je omejitev 90. Lahko gre cesta tudi čez naselje, pa bo tam omejitev 90.


Ne, ne pove ti tega. Pred to tablo lahko stoji znak za zmanjsanje hitrosti in ta tabla potem ne spremeni omejitve. Ta tabla pove samo to, da se peljes mimo nekega kraja. Nicesar drugega ne ureja.

šernk ::

Pred to tablo lahko stoji znak za zmanjsanje hitrosti in ta tabla potem ne spremeni omejitve.


misliš znak ki je točno 5 metrov po tabli preklican zaradi križišča?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BigWhale ::

šernk je izjavil:

Pred to tablo lahko stoji znak za zmanjsanje hitrosti in ta tabla potem ne spremeni omejitve.


misliš znak ki je točno 5 metrov po tabli preklican zaradi križišča?


Tabla se vedno nicesar ne spremeni. :)

kriko07 ::

Lep pozdrav
Imam spet eno vprašanje :)
Danes sem se peljal čez to "naselje". Vendar,so mi nekateri prijatli rekli,da če tabla ni obrobljena je omejitev 90,ampak le če so le 3 hiše ali manj.
Seveda to niti ne verjamem,vendar imajo prav?
Ker tukaj so mislim da 3 hiše ob cesti.

Lepo vas pozdravljam :)

s6c-gEL ::

90.

BorutK-73 ::

kriko07 je izjavil:

Lep pozdrav
Imam spet eno vprašanje :)
Danes sem se peljal čez to "naselje". Vendar,so mi nekateri prijatli rekli,da če tabla ni obrobljena je omejitev 90,ampak le če so le 3 hiše ali manj.
Seveda to niti ne verjamem,vendar imajo prav?
Ker tukaj so mislim da 3 hiše ob cesti.

Lepo vas pozdravljam :)

Še enkrat, to je samo informativna tabla. Za naselja mora biti tabla z črnim obrobjem.

St235 ::

kriko07 je izjavil:

Lep pozdrav
Imam spet eno vprašanje :)
Danes sem se peljal čez to "naselje". Vendar,so mi nekateri prijatli rekli,da če tabla ni obrobljena je omejitev 90,ampak le če so le 3 hiše ali manj.
Seveda to niti ne verjamem,vendar imajo prav?
Ker tukaj so mislim da 3 hiše ob cesti.

Lepo vas pozdravljam :)


Zakon o pravilih v cestnem prometu nikjer ne govori o številu hiš ob cesti. Poznamo naselje - torej tabla z črno obrobo in poznamo informativne table, kot je na sloki. Slednja nič ne vpliva na omejitev. Seveda pa ni nujno 90 km/h, ker je lahko pred njo stala tabla za omejitev hitrosti.

kriko07 ::

Najlepša hvala vsem za tako hitre odgovore.
Table za omejitev hitrosti ni bilo.

Vendar bom malo tako čudno vprašanje zastavil.
"Kaj pa če bi nekdo namerno prebarval to tablo na rumeno,ali odstranil črni okvir?Kako bi potem policistom pojasnil zadevo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

BorutK-73 ::

kriko07 je izjavil:

Najlepša hvala vsem za tako hitre odgovore.
Table za omejitev hitrosti ni bilo.

Vendar bom malo tako čudno vprašanje zastavil.
"Kaj pa če bi nekdo namerno prebarval to tablo na rumeno,ali odstranil črni okvir?Kako bi potem policistom pojasnil zadevo?

Še vedno je premajhne velikosti kot tabla za neselje

s6c-gEL ::

Naj si gredo potem pogledati znak.

šernk ::

"Kaj pa če bi nekdo namerno prebarval to tablo na rumeno,ali odstranil črni okvir?Kako bi potem policistom pojasnil zadevo?


pri nas so najbrž cestarji prebarval obrobo, ker so zgrešili znak.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kriko07 ::

Potem je omejitev 90,čeprav je ena hiša ali jih je pa miljon.

Siddh ::

Tabla za naselje brez obrobe je samo informativnega namena in nikakor ne določuje omejitve hitrosti. Večina misli, da tabla pomeni omejitev 90km/h, ampak ni res, dovoljena hitrost za tablo je enaka tisti dovoljeni hitrosti pred tablo. Torej če je 500m pred to tablo postavljen znak za 70km/h potem velja omejitev 70km/h tudi za to tablo oz. do naslednjega križišča ali dejanske prekinitve te omejitve.

Je pa res, da na večini mest kjer je takšna tabla je ponavadi omejitev res 90km/h.


GrimReaper ::

Potem je omejitev 90,čeprav je ena hiša ali jih je pa miljon.

Kaj pa si mislil, da moraš med vožnjo hiše štet. Znaki v prometu morajo biti nedvoumni, ne pa da si takole kot v tvojem primeru vsak po svoje razlaga.

Sicer pa če vidiš takole blizu ceste hišo, je pametno zmanjšat na 70 ne glede na postavljene znake.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

kriko07 ::

No najlepša vam hvala za vsa pojasnila :)
Lepo vas pozdravljam.

BigWhale ::

kriko07 je izjavil:

Vendar,so mi nekateri prijatli rekli,da če tabla ni obrobljena je omejitev 90,ampak le če so le 3 hiše ali manj.


Povej prijateljem, da se motijo.

Lahko so tri hise, vendar ne sme biti zraven gospodarskega poslopja, vrtne lope ali vecjega pesjaka. Tko, da, ko se bos naslednjic mimo vozil, se ustavi, pa si pojdi pogledat objekte. Kozolec se ne steje, ker je to kulturna dediscina (zato tudi spomeniki ne stejejo). Ce je kapelica steje samo v primeru da ob njej kleci vsaj osem vernikov in moli. Ce ne molijo, potem ne stejejo.

Pesjak steje dvojno, ce so v njem bernardinci. Ce je koker spanjel ali manjsi pes, potem ne steje. Izjema je kraljevi pudelj, ki steje med vecje pse.

PS: Upam, da imas v avtu kaksno knjigo o pasmah, da lahko medtem, ko se mimo taksnega naselja peljes, na hitro prelistas in klasificiras pse.

BorutK-73 ::

GrimReaper je izjavil:

Sicer pa če vidiš takole blizu ceste hišo, je pametno zmanjšat na 70 ne glede na postavljene znake.

Tukaj se pa strinjam, treba je biti tudi bolj pozoren, še posebej na otroke.

kriko07 ::

BigWhale
Saj se hecaš kajne? :))

lonewolf_ ::

kriko07 je izjavil:

BigWhale
Saj se hecaš kajne? :))


Jaz voham mal sarkazma :))
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

dr.Akula ::

kriko07 je izjavil:

BigWhale
Saj se hecaš kajne? :))

A je res treba vprašat?
ni podatka

kriko07 ::

Sej razumem šalo :)

kriko07 ::

Hitrost če imaš Lahki priklopnik (750kg) in se pelješ po cesti,ko je omejitev 90km/h. Koliko je največja dovoljena hitrost če vlečeš lahki priklopnik?Nekateri pišejo da 80km/h,nekateri da 90km/h.Lahko prosim pove kdo pravilen odgovor?

St235 ::

Odgovore na to in podobna vprašanja premore čudežni dokumenet po imenu Zakon o pravilih cestnega prometa, ki bi ga kot voznik moral poznat vsaj do te mere, da pritisneš ctrl+f in napišeš "lahki".

FFS a je to na meji znanstvene fantastike dan danes?

Drugače pa na tvoje vprašanje ni možno dat odgovora, ker ni pomemben samo priklopnik ampak tudi vlečno vozilo in lahko samo preko vedeževalke ugibamo s čim bi ti vlekel lahki priklopnik.

feryz ::

kriko07 ::

Saj sem rekel.Nekateri pišejo da se lahko pelješ 90km/h,nekateri da 80km/h."Zakon o pravilih cestnega prometa" piše da 80km/h

"(1) Na cestah je hitrost vožnje omejena za naslednja vozila:

80 km/h:
- za motorna vozila z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo;

- za motorna vozila z največjo dovoljeno maso nad 3,5 t in za takšna vozila, ki vlečejo lahki ali bivalni priklopnik;

- za avtobuse in avtobuse s priklopnim vozilom za prtljago, razen zgibnih avtobusov.

Ampak tudi veliko forumov piše da 90km/h in tudi na AMZS.si

St235 ::

aha to te muči. Star zakon gledaš.

za up to date zakone se najbolj splača uporabljat: http://www.pisrs.si/

Konkretno:
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

47. člen
(najvišje dovoljene hitrosti posameznih vrst vozil)
(1) Na cestah je hitrost vožnje omejena za naslednja vozila:
1. 100 km/h:
- za motorna vozila z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo.

2. 80 km/h:
- za motorna vozila z največjo dovoljeno maso nad 3,5 t in za takšna vozila, ki vlečejo lahki ali bivalni priklopnik;
- za avtobuse in avtobuse s priklopnim vozilom za prtljago, razen zgibnih avtobusov.
3. 70 km/h:
- za motorna vozila, z največjo dovoljeno maso nad 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo, ki ni lahki ali bivalni priklopnik;
- za zgibne avtobuse.
4. 60 km/h:
- za avtobuse na cestah zunaj naselja, v katerih potniki med vožnjo stojijo;
- za motorna vozila, ki vlečejo pokvarjeno motorno vozilo na avtocesti in hitri cesti.
5. 50 km/h:
- za avtobuse na cestah v naselju, v katerih potniki med vožnjo stojijo in za avtobuse mestnega potniškega prometa;
- za tovorna vozila, na katerih se v tovornem prostoru prevažajo potniki;
- za vozila, ki imajo na kolesih nameščene verige za sneg;
- za motorna vozila, ki vlečejo pokvarjeno motorno vozilo, razen na avtocesti in hitri cesti;
- za vsa vozila, kadar je vidljivost manjša od 50 m.
6. 20 km/h:
- za motorna vozila, na katerih se vozijo potniki na stojiščih ali sedežih, prigrajenih na zunanji strani vozila;
- za cestni turistični vlak.


feryz je izjavil:

Najnovejša!

http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/250...


Pri vsej novici je najbolj idiotska končna ugotovitev:
Nepotrebne stroške postopka, pa bomo plačali davkoplačevalci.

Ker individualna kontrola avtomatiziranega sistema zato, da enkrat v milion primerov ne pride do napake je seveda brezplačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kriko07 ::

Če te dobi radar?Pa se pelješ od 91-100 km/h je kazen 250€+3 kazenske? Ali sem malo zamešal?

St235 ::

? zdaj si me pa čist zgubil.

Če pelješ 100 kmh in je omejitev 90 potem pač plačaš kazen za prehitro vožnjo.

Z lahkim priklopnikom (ali bivalnim) lahko pelješ max 100 km/h, če ga vlečeš z osebnim vozilom do 3,5 tone. Torej na regionalni cesti kjer je omejitev 90 km/h to ne igra nikakršne vloge.

Če pa bi recimo vozil po avtocesti, ali pa bi padel v kategorijo 2, pa taisti člen določa sledeče globe:
(3) Voznik, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena, se kaznuje za prekršek z globo:
1. 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;
2. 120 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h;
3. 300 eurov, če prekorači hitrost za več kot 20 km/h.


torej pik ni, najvišja kazen pa je 300 EUR.

kriko07 ::

Če vozim 100 km/h tam ko je omejitev 90km/h. Vozim z lahkim priklopnikom.Slika me radar.Ampak ko gledam po tvojih točkah,bi mogel voziti 80km/h.Vendar sem peljal 20km/h prehitro.Zato je 120€ kazni?in če plačam v nekaj dneh je to skupaj 60€?
40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;
2. 120 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h;
3. 300 eurov, če prekorači hitrost za več kot 20 km/h

St235 ::

Recimo če padeš v točko 2:
2. 80 km/h:
- za motorna vozila z največjo dovoljeno maso nad 3,5 t in za takšna vozila, ki vlečejo lahki ali bivalni priklopnik;
- za avtobuse in avtobuse s priklopnim vozilom za prtljago, razen zgibnih avtobusov.


In te dobijo da voziš 100 km/h pa gre tukaj za dva prekrška. Eno je kršitev tega člena o katerem govorimo, drugo pa je kršitev splošne prepovedi na tej cesti (90km/h). torej lahko dobiš globo tako po 47. členu (120 EUR) kakor tudi po 46 členu (najvišje dovoljene hitrosti) 40 EUR. Skupaj 160 EUR, polovička 80 EUR.

Sam mislim, da si nekaj narobe pogledal, ker načeloma je omejitev za osebno vozilo z lahki/bivalnim priklopnikom omejitev 100 km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kriko07 ::

Vendar tudi če bi peljal 100km/h nebi dobil kazenski točk,(GOVORIM O O CESTI IZVEN NASELJA,KJER JE OMEJITEV 90KM/H)

St235 ::

ne, kazenskih točk v nobenem primeru ne moreš dobit zaradi hitrostnih omejitev vezanih striktno na priklopnik.

kriko07 ::

Aja potem vredu. Ampak omejitev z lahkim priklopnikom,kjer je z normaln omejitev 90km/h,z priklopnikom 80km/h?

Utk ::

Če ne znajo tega delat avtomatsko 100%, naj pač tega ne delajo avtomatsko. Kako se naj resno jemlje redarstvo, ki pošilja kazni na blef? Napake se zmeraj dogajajo, ampak to ni napaka, to je čisto sistemsko, kazen se pošlje prvemu Slovencu s takšno tablico, pa ni važno ali je to motor, traktor, avto ali letalo.
40,000 kazni je 160 kazni na delovni dan, 22 na delovno uro...se pravi, če bi vsako kazen redar preverjal eno minuto, pa še to mu je preveč, bi rabili 1/3 redarja za vse kazni. Strašen problem, pri tolikih redarjih.

St235 ::

Utk je izjavil:

Če ne znajo tega delat avtomatsko 100%, naj pač tega ne delajo avtomatsko. Kako se naj resno jemlje redarstvo, ki pošilja kazni na blef? Napake se zmeraj dogajajo, ampak to ni napaka, to je čisto sistemsko, kazen se pošlje prvemu Slovencu s takšno tablico, pa ni važno ali je to motor, traktor, avto ali letalo.
40,000 kazni je 160 kazni na delovni dan, 22 na delovno uro...se pravi, če bi vsako kazen redar preverjal eno minuto, pa še to mu je preveč, bi rabili 1/3 redarja za vse kazni. Strašen problem, pri tolikih redarjih.


jao jao... škoda besed. In potem se tak folk usaja nad javno upravo redarji in še kom... Daj mi povej kakršenkoli sistem v katerikoli panogi, ki je 100% zanesljiv?

Četudi se s tem ukvarja zaposleni s polovičnim delovnim časom je to na letni ravni vsaj 10.000 EUR vrženih skozi okno. In zakaj? Zato, da se ne porabi enkrat na 10 let 200EUR davkoplačevalskega denarja za napačno izdano položnico?

kriko07 je izjavil:

Aja potem vredu. Ampak omejitev z lahkim priklopnikom,kjer je z normaln omejitev 90km/h,z priklopnikom 80km/h?

NE, omejitev je 84 km/h...

Kaj naj ti drugega človek napiše, če ne znaš brat?

Postavi se pred ogledalo in ponavljaj:

Na cestah je hitrost vožnje omejena za naslednja vozila:
1. 100 km/h:
– za motorna vozila z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo.


in pa

3) Na cesti zunaj naselij je najvišja dovoljena hitrost za vozila:
1. na avtocestah 130 km/h;
2. na hitrih cestah 110 km/h;
3. na vseh ostalih cestah 90 km/h.


Če tukaj nisi sposoben ugotovit najvišje dovoljene hitrosti, ko se okrog voziš z avtomobilom predlagam, da vrneš vozniško in uporabljaš avtobus, ker očitno so določene stvari zate prezahtevne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Utk ::

Daj mi povej kakršenkoli sistem v katerikoli panogi, ki je 100% zanesljiv?

Četudi se s tem ukvarja zaposleni s polovičnim delovnim časom je to na letni ravni vsaj 10.000 EUR vrženih skozi okno. In zakaj? Zato, da se ne porabi enkrat na 10 let 200EUR davkoplačevalskega denarja za napačno izdano položnico?
Za 10 jurjev kazni nakasirajo v največ dveh dneh. To je drobiž, če ti je kaj od tega, da ostaneš resen in ne samo inkasant za občinsko blagajno.
Ali pa naj spremenijo program, da bo ločil tuje tablice od slovenskih, pa traktor od avta, če že zna iz tablice pogledat komu poslat položnico, ampak to ne bi bila cenejša varianta.
To ne bi bil problem, če bi bila napaka, problem je, da se bo to zgodilo vsakič ko bo tak primer, in vprašanje kolikokrat se je že. Sej ko dobi mrtev človek kakšno pošto od davkarije je tudi čisto zabavno, ampak če je sistem tak, da do takih stvari prihaja, se vprašaš do česa vsega še prihaja pa nihče ne opazi.

šernk ::

Če bi to bilo 1x na 10 let bi bilo ok. Mislim, da se dogaja vsaj mesečno če ne kar dnevno. Ampak ne pridejo vsi v javnost seveda. Se še spomnite gasilcev na nujni vožnji? Verjetno dobi vsako vozilo na nujni vožnji kazen po tem postopku in potem je tu strošek pritožb.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

šernk je izjavil:

Če bi to bilo 1x na 10 let bi bilo ok. Mislim, da se dogaja vsaj mesečno če ne kar dnevno. Ampak ne pridejo vsi v javnost seveda. Se še spomnite gasilcev na nujni vožnji? Verjetno dobi vsako vozilo na nujni vožnji kazen po tem postopku in potem je tu strošek pritožb.


In kaj imajo sedaj nujne vožnje s tem? A naj vsakič ko je nas sliki uradno vozilo preverjajo ali je bil ta in ta avto v danem trenutku na nujni vožnji? Tolk o birokratizaciji. Da o temu, da strošek pritožb pomeni zgolj to, da se iz enega dela proračuna prestavi na drug del sploh ne govorimo.

Glede ostalih primerov pa prosim na plano z njimi. Omenjeni je prvi za katerega sem slišal, da bi prišlo do takšne napake.

Utk je izjavil:

Daj mi povej kakršenkoli sistem v katerikoli panogi, ki je 100% zanesljiv?

Četudi se s tem ukvarja zaposleni s polovičnim delovnim časom je to na letni ravni vsaj 10.000 EUR vrženih skozi okno. In zakaj? Zato, da se ne porabi enkrat na 10 let 200EUR davkoplačevalskega denarja za napačno izdano položnico?
Za 10 jurjev kazni nakasirajo v največ dveh dneh. To je drobiž, če ti je kaj od tega, da ostaneš resen in ne samo inkasant za občinsko blagajno.
Ali pa naj spremenijo program, da bo ločil tuje tablice od slovenskih, pa traktor od avta, če že zna iz tablice pogledat komu poslat položnico, ampak to ne bi bila cenejša varianta.
To ne bi bil problem, če bi bila napaka, problem je, da se bo to zgodilo vsakič ko bo tak primer, in vprašanje kolikokrat se je že. Sej ko dobi mrtev človek kakšno pošto od davkarije je tudi čisto zabavno, ampak če je sistem tak, da do takih stvari prihaja, se vprašaš do česa vsega še prihaja pa nihče ne opazi.


Čisto nič od povedanega ne spremeni dejstva, da je skrajno idiotsko naredit za 10.000 eur stroškov na leto zato, da se izogne morebitni napaki v višini 200EUR enkrat na par let. Pri čemer tudi teh 200EUR v veliki večini zgolj potuje iz enega na drug konto proračuna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kriko07 ::

Na cestah je hitrost vožnje omejena za naslednja vozila:
1. 100 km/h:
- za motorna vozila z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo.

in pa

3) Na cesti zunaj naselij je najvišja dovoljena hitrost za vozila:
1. na avtocestah 130 km/h;
2. na hitrih cestah 110 km/h;
3. na vseh ostalih cestah 90 km/h.

Oprosti če napačno razumem oz. razmišljam. Vendar se nisem vozil tam kjer je omejitev 90,ali pa tam ko je omejitev 130. VOZIL SEM SE Z PRIKOLICO od 90 do 100km/h,kjer je omejitev 90km/h. Sedaj pa sprašujem koliko je tam omejitev z prikolico,kjer sem se vozil,ker ji veliko piše da 80 KM/H


Aha ok,80km/h je.
Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

St235 ::

Kako naj mi ugibamo kakšno prikolico in s čim si jo vozil okol? Še manj kako naj vemo kakšne okraske imaš nalepljene na njo?

Na cesti, ki je na sliki lahko z osebnim vozilom, ki vleče prikolico pelješ točno toliko kot je splošna omejitev na tisti cesti. Če je 90 potem 90.

SkIDiver ::

Določenim osebkom v tej temi bi morali pobrati vozniško dovoljenje oz. bi ga morali opravljati ponovno glede na vprašanja, ki se zastavljajo. In potem se čudimo zakaj prihaja do tako bizarnih nesreč, ki smo jim priča zadnjih nekaj let.

kriko07 je izjavil:


Oprosti če napačno razumem oz. razmišljam. Vendar se nisem vozil tam kjer je omejitev 90,ali pa tam ko je omejitev 130. VOZIL SEM SE Z PRIKOLICO od 90 do 100km/h,kjer je omejitev 90km/h. Sedaj pa sprašujem koliko je tam omejitev z prikolico,kjer sem se vozil,ker ji veliko piše da 80 KM/H




Ne. 80km/h je, če imaš vlečno vozilo z NDM 3.5t (B kategorija) in priklopno vozilo, ki ima NDM večjo od 750kg ob enem pa NDM vlečnega vozila in priklopnika ne presega 4250kg!
90km/h je omejitev, če imaš vlečno vozilo s 3,5t NDM (B kategorija) in priklopnik do 750NDM (lahki priklopnik).

Če imaš vlečo vozilo z NDM nad 3.5t (C ali D kategorija) in imaš priklopljen zadaj še lahki priklopnik ali bivalnik je omejitev 80km/h. Če priklopnik ni lahki priklopnik (NMD > 750kg) pa je omejitev 70km/h. To mora vedeti imetnik C in D kategorije.

Torej brez, da boš povedal kakšno prikolico si vlačil za sabo in kakšna je NDM vlečnega vozila je nemogoče reči ali je zate veljala omejitev 80 ali 90km/h.

St235 ::

SkIdiver, na podlagi česa sklepaš tole:
80km/h je, če imaš vlečno vozilo z NDM 3.5t (B kategorija) in priklopno vozilo, ki ima NDM večjo od 750kg ob enem pa NDM vlečnega vozila in priklopnika ne presega 4250kg!
90km/h je omejitev, če imaš vlečno vozilo s 3,5t NDM (B kategorija) in priklopnik do 750NDM (lahki priklopnik).


Namreč zakon jasno pravi:
Na cestah je hitrost vožnje omejena za naslednja vozila:
1. 100 km/h:
- za motorna vozila z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo.


Ne vem od kje logika, da je karkoli drugače glede na to kakšen priklopnik vlečeš za sabo z vidika omejitev hitrosti. V vseh primerih je na regionalni cesti 90 km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

msjr ::

feryz je izjavil:

Najnovejša!

http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/250...



Ha ha, me spomni na tole reklamo

SkIDiver ::

@Lakotnik29 slika table označuje naselje. Takšno tablo boš srečal ob regionalni cesti, torej omejitev 90km/h, če ni nobene izrecne omejitve.

Omejitev se pri vleki lahkega priklopnika z vlečnim vozilom, ki je voženo z B kategorijo ne spremeni. Se pa spremeni, če priklopnik ne spada več v kategorijo lahkih priklopnikov.
To velja tudi za AC in HC. Logika pa seveda iz zakona.

kriko07 ::


Peljal sem točno takšno prikolico,le da nima tega kasona oz. pokrova.Notri v prikolici je bilo mislim da je bilo okoli 250kg tovora


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nalepke max hitrost na kamionih/busih

Oddelek: Na cesti
164014 (3268) RockyS
»

Avtošola CPP test (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8517142 (14211) terezijslo
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119484833 (57586) BlueRunner
»

Kaj sovražite pri drugih voznikih? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45725170 (18375) Tilen

Več podobnih tem