» »

Hitrost na cesti

Hitrost na cesti

msjr ::

Če si kupil rabljeno prikolico si dobil zraven (mislim da plav) listek o opravljenem tehnične pregledu. Na listku piše kdaj je naslednji tehnični. Če je pretekel oz. če ga nimaš pojdi z overovljeno kupoprodajno pogodbo na tehnični.

Če si kupil novo prikolico imaš homologacijo in račun. S tem greš na tehnični.

Če te kaj vprašajo si jo "prigural" do tja, ker je v praksi brez tehničnega pregleda ne smeš vleči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

kriko07 ::

Kupil sem novo .
Koliko pa približno pride tehnični?

SkIDiver ::

Okoli 30€. Poglej zakon o vozilih kaj pravi o prvem tehničnem pregledu.

kriko07 ::

V merkurju so mi rekl da je tehhnični narejen ali,da je tehnično izpravn oz. nekaj v tem smislu.

msjr ::

Ali imaš homologoacijo ali kakšno potrdilo? To nosi zraven. Ne vem kako je s tehničnim novih prikolic, ampak glede na to, da nimajo prometne, so ti morali izdati kakšno potrdilo. Jest sem od tehničnega dobil tole:

 Potrdilo o tehnični brezhibnosti lahkega priklopnika

Potrdilo o tehnični brezhibnosti lahkega priklopnika

M-XXXX ::

Absolutno moraš it delat tehničnega in tam ti bodo dali ali nalepko 80, 90 ali pa 100 km/h in tako hitro lahko potem voziš. Ta omejitev potem velja zate. To pise v 42 členu, če boš slučajno šel gledat :)

SkIDiver ::

Lahki in bivalni priklopniki ne rabijo nalepke!

msjr ::

Se strinjam, ne rabiš nalepke.

kriko07 ::

Potem vredu,v Merkurju so mi rekl da je tehnično izpravna.

msjr ::

A imaš potrdilo? A na njem piše kdaj je prvi (naslednji) tehnični?

SkIDiver ::

Merkur nima koncesije za opravljanje tehničnih pregledov in izdajanje potrdil o tehnični brezhibnosti vozil!

Če si dobil s prikolico tudi dokument iz katerega je razvidno do kdaj velja tehnični pregled za prikolico potem je OK. Če tega dokumenta nisi dobil potem vozilo nima potrdila o tehnični brezhibnosti in si kandidat za kazen. Ne zanašaj se na besede kaj so rekli. Dokument je tisti, ki velja.

St235 ::

kriko07 je izjavil:

Potem vredu,v Merkurju so mi rekl da je tehnično izpravna.


Super, zdaj pa še Mujota v lokalni burekđinici prosi naj ti pove, da je ok da voziš pijan in ne upoštevaš omejitev pa si zmagal.

Zajec123 ::

Lep pozdrav
Da nebom spet odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal.
Ali je mogoče od Brežic bolj natačno relacija(Trnje-Mostec-Dobova-Sela pri dobovi),kje omejitev 30. (cona)
Zelo bi mi bili v pomoč
Hvala
LP.

s6c-gEL ::

Ne.
Pomagaj si z http://www.viamichelin.com , pišejo omejitve.

http://tinyurl.com/qjr32lo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Zajec123 ::

Hvala za hitri odgovor.
Zelo se vam zahvaljujem
Lep pozdrav

Ampak kje lahko vidim omejitve,iščem vendar ne najdem :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zajec123 ()

BigWhale ::

Na google pejt 'prevozit' in glej znake. :>

Zajec123 ::

Sej sem že,vendar je tisto že 1 let staro,tako da je lahko kaj spremembe bilo..

St235 ::

tako ažurne infomacije boš dobil pa edino, če se fizično zapelješ po cesti.

BigWhale ::

Pa se to lahko da je pred 14 dnevi bil kje vmes znak za omejitev, danes ga pa vec ni.

MIHAc27 ::

SkIDiver je izjavil:

Lahki in bivalni priklopniki ne rabijo nalepke!


Na tehničnem je meni zatežil, da jo rabim na bivalnem priklopniku. Tko da.....

Zajec123 ::

Da te dobi radar,kjer je zaradi del npr 50km/h,omejen na 40km/h.Katero kazen ti oni potem pošlejo,če se pelješ 60km/h.Da si šel 10km/h prehitr ali 20km/h?

Tezaab ::

Ce je omejitev 40km/h, potem dobis kazen za prekoracitev 20km/h. Se posebej v primeru, da so radar tja postavili ravno zaradi omejitve. Ce so pa nepazljivi in nastavijo na 50, kot je redna omejitev, potem imas pac sreco. Ampak se na to ni za zanasat.

Zajec123 ::

V kolikšnem času ti pa ponavadi pošlejo pošto domov?Je za stacionarni radar isto,kot za tistega ko te slikajo policisti z pištolo ali pa tisti Kangoo?

St235 ::

v primeru ko je prekršek zazna z tehničnimi stredstvi (torej stacionarni radar) morajo začet postopek v 30 dneh. Tako da položnico realno lahko pričakuješ v max 5 do šesti tednih.

Zajec123 ::

Mam eno vprašanje :)
Se pelješ po ravni cesti,npr 60-70,odzadaj vidiš da se pelje en od da smernik vendar je še kar na svojem pasu in ti pospešiš na 90 km/h.On seveda smernik ugasne in se pelje normalno.Ali je to prekršek ker bi bi jaz pospeševal?
Ali je le takrat prekršek ko sta npr avta skupaj in takrat pospešuješ?

Blinder ::

prekršek je ker se voziš 60-70 tam kjer je cesta primerna za 90+ km/h. Nevem zakja je treba jebat voznike v glavo z tako vožnjo. Če hočeš spat pejdi spat v posteljo kjer ne oviraš nobenga.

Tako včeraj pred mano en kurac z auris hybrid vozi 60-70 po klancu navzdol. Pa se nas je nabralo 4 komadov za njim v 1 kilometru vožnje pa se ni umaknil da bi nas spustil naprej. Tako da v priliki sem ga užgal čez dve polne črte da mu jebem mater. Te hibride in električne bi morali prepovedat, ker ljudje potem vozijo ko polži zato da čimbolj filajo baterije in dosegajo za 0.1 L nižjo porabo. Za vozit kulturnih 90-100 kmh bi moral on že pritiskat na gas zaradi povečanega zračnega upora, za 60 kmh pa je bilo glih dovolj klanca.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

Blinder> Nevem zakja je treba jebat voznike v glavo z tako vožnjo.

Voznik, ki ne tolerira ljudi, ki tako vozijo, ni za na cesto. Presojanje o tem, ali je počasna vožnja upravičena ali ne, naj ostane v domeni prometne policije, ne pa kratkohlačnikov, ki imajo pri sedenju v vozniškem sedežu ves čas erekcijo.

Blinder ::

Počasna vožnja je isto kot nekdo ki npr. se na blagajni premika zelo počasi in zaradi njega morajo ostali v vrsti trpet. Ali pa še boljši primer so uradniki, za katere vsi lepo jamrate, kako so počasni. Človek, ki ne tolerira uradnikov, ki delajo izjemno počasi, ni za ...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

GTX970 ::

Zajec123
Ni.

Blinder
prekršek je ker se voziš 60-70 tam kjer je cesta primerna za 90+ km/h

Prekršek je samo, če za seboj delaš kolono (več kot 3 vozila) in se voziš manj kot je dovoljeno.Takrat naj bi se v teoriji na prvem primernem mestu ustavil in jih spustil naprej.


Počasna vožnja je isto kot nekdo ki npr. se na blagajni premika zelo počasi in zaradi njega morajo ostali v vrsti trpet.

Nimajo vsi tako dobro razvite telesne motorike niti cpu enote kot ti, mr Superman, upoštevaj to dejstvo.


Upam da take počasne uradnike, ki delajo "počasi" podrezaš, naj vendar pohitijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

RejZoR ::

Zajec123 je izjavil:

Mam eno vprašanje :)
Se pelješ po ravni cesti,npr 60-70,odzadaj vidiš da se pelje en od da smernik vendar je še kar na svojem pasu in ti pospešiš na 90 km/h.On seveda smernik ugasne in se pelje normalno.Ali je to prekršek ker bi bi jaz pospeševal?
Ali je le takrat prekršek ko sta npr avta skupaj in takrat pospešuješ?


Če je omejitev 90 potem nikakor ni prekršek in si tistemu zadaj samo naredil uslugo, da mu ni bilo treba prehitevat. Prekršek (oz ne vem če je to prav zakonsko opredeljeno ampak je vseeno svinjarija, ki se je ne počne) bi bil, če bi ti začel pospeševat, ko bi te on že prehiteval...

@Bluefish
Fail at moderation much?!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zajec123 ::

Malo ste me napačno razumeli.Nisem se vozil 60 ali 70,govorim nasplošno,samo to sem vprašal želel vprašati :)
Prekršek po mojem mnenju bi bil,če bi me on že hačel prehitevati oz. bil na nasprotnem pasu jaz pa bi začel pospeševati.

BorutK-73 ::

Bolj kot prekršek je to ogrožanje varnosti na cesti.

GrimReaper ::

Če je omejitev 90 potem nikakor ni prekršek in si tistemu zadaj samo naredil uslugo, da mu ni bilo treba prehitevat.

V tem primeru sam nebi bil preveč vesel. Tudi 90 drugače ni ravno svetlobna hitrost, to je realnih 80 (mogoče 85 pri enem avtu na 100), in na eni ornk ravnini je taka hitrost kot bi stal, sam raje vozim 100-110 po števcu.
Tako da bi ga tudi pri 90 prehitel ob prvi priložnosti, in mi s pospeševanjem sigurno nebi naredil nobene usluge.
Na naših cestah to itak ne morš prakticirat, ker so same počasnele, ampak če sam vidim (enkrat na leto), da se mi nekdo približuje od zadaj s precej višjo hitrostjo, mu omogočim da me čimlažje prehiti. Pa tudi če sam vozim 100, imaš tudi avte, ki gredo tudi pri taki hitrosti za šalo mimo (250+ KM).

Pa kar je najvažneje, kar je že BorutK-73 poudaril, gre bolj za ogrožanje varnosti. Ne vem kaj vam je s temi prekrški, saj niso policaji za vsakim vogalom, da bi skrbeli za tvojo varnost in kaznovali tiste, ki delajo prekrške, največ lahko za to storiš SAM.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zajec123 ::

Če bi se to zgodilo,bi te on lahko npr prijavil policiji,vendar dvomim da bi kdorkoli to naredil.

Robertos664 ::

Zajec123 je izjavil:

Če bi se to zgodilo,bi te on lahko npr prijavil policiji,vendar dvomim da bi kdorkoli to naredil.



kaj bi te? na podlagi česa?

Zajec123 ::

Da si ga oviral,oz. ogrožal njegovo življenje ali kaj podobnega.
Torej če te niso videli policisti,oz. so te videli in te NISO ustavili,dobiš tudi položnico kot npr za radar?

MIHAc27 ::

Jaz tudi ne vidim to kot ogrožanje, če je vozil 60, ko je dovoljeno 90. Potem noben traktor ne bi smel na cesto.
Če še ni začel prehitevati, ko si pospešil, tudi ni nič narobe.
Narobe je samo, če pospešiš, ko te že začne prehitevat.

Drugače pa... sam bi počakal, da me prehiti, če vidim da je hitrejši kot jaz in ta za mano deluje živčen.

BigWhale ::

Ce nekomu ne pustis, da te prehiti, si v bistvu isti, kot uni, ki bi rad divjal in bi te rad za vsako ceno prehitel. Delas se, da si car na cesti, v resnici pa nisi.

N0t0ri0us ::

Eno vprašanje.

Če je tabla da se pelješ mimo naselja (rumena brez obrob) in pod tablo omejitev 70 ali v takem primeru veljajo kazni za v naselju ali izven naselja ?

GTX970 ::

Velja omejitev 70.

Aston_11 ::

N0t0ri0us je izjavil:

v takem primeru veljajo kazni za v naselju ali izven naselja ?
Bi izvolil dati še citat na del zakona, ki naj bi tako razliko urejal?

msjr ::

Aston_11 je izjavil:

Bi izvolil dati še citat na del zakona, ki naj bi tako razliko urejal?



Pravilnik o prometni signalizaciji in prometni opremi na javnih cestah

22. člen, znaki za obvestila, 15. odstavek:

znak »bližina naseljenega območja« (III-14.1), ki označuje naseljeno območje, po obrobju katerega vodi cesta. Na delu ceste, označenem s tem znakom, se ne uporabljajo pravila vožnje v naselju;

GrimReaper ::

GTX970 je izjavil:

Velja omejitev 70.

To že, on sprašuje za kazni, ki so različne v naseljih in izven. V tem primeru veljajo kazni za izven naselja, ker tabla brez črne obrobe preprosto ne pomeni naselja, ampak samo bližino naselja, in je omejitev 90, razen če ni drugače določeno, kot sedaj v našem primeru.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

N0t0ri0us ::

ok hvala ti :D

Zajec123 ::

Lahko še moje zadnje vprašanje nekdo odgovori ? :)

šernk ::

Torej če te niso videli policisti,oz. so te videli in te NISO ustavili,dobiš tudi položnico kot npr za radar?


vsekakor ti lahko pošljejo položnico naknadno, če te vidi kakšen kriminalist ali provida (niso tako redki, kot se nam zdi, jaz jih redno srečujem, ker poznam praktično vse njihove avte na našem koncu, škoda le da imajo učinek le na tiste ki jih ustavijo, ker jih drugi večinoma ne opazijo).

zmotno je dejstvo da ni prekrška če pospešiš ko da smerokaz. To je že začetek prehitevanja, najprej se da smerokaz, potem zapelje na nasprotni pas.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jizzer ::

Hvala vam @kriko07, @BigWhale, @Lakotnik29 in ostali za polepšan popoldan. :)) Vaši posti so vrhunski!

Lahko kdo naslednjo trditev potrdi/ovrže: Na AC je omejitev 130, valda, ampak če ni odstavnega "tretjega" pasa (ne me križat če se mu ne reče tak), oz je samo na vsaki 250m, takrat je omejitev 110?

Kake pa so kaj kazni če šibaš z 140-150km/h po avtocesti? (samo informativno :) )


PS: Še koga razpi***jo cepci, ki se vozijo 70km/h na omejitvi 90, ko pa se omejitev zmanjša na 50 pa še vedno vozijo 70. ;((;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Vikking ::

AC je omejitev 130km/h, znaki za zmanjšanje hitrosti morajo biti postavljeni na obeh straneh, oziroma če gre za delo na cesti je tudi označeno.

Lahko pa se AC prekategorizira z modrim znakom, potem pa se zmanjša hitrost na 110km/h. Kar nekaj takšnih odsekov je, kjer avtocesta naenkrat postane cesta rezervirana za motorna vozila (označeno z znakom!).

Torej sam odstavni pas če je ali ga ni, ne kategorizira oz. zmanjšuje ali povečuje hitrosti na cesti. Glej znake!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Zajec123 ::

Sem že prej napisal da se nisem peljal 70km/h.To govorim samo na splošno.
P.S To me tudi zanima. Ti lahko napiše policist kazen za prehitro vožnjo če te ni meril?Mislim da ne?

AndrejO ::

Zajec123 je izjavil:


P.S To me tudi zanima. Ti lahko napiše policist kazen za prehitro vožnjo če te ni meril?Mislim da ne?

Ne more, ker je višina kazni odvisna od velikosti prekoračitve, te pa ne moreš določiti brez takšne ali drugačne meritve.

Lahko si pa zlahka kaznovan za vožnjo z neprilagojeno hitrostjo, če te npr. najdejo očitno karamboliranega pri drevesu na ovinku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nalepke max hitrost na kamionih/busih

Oddelek: Na cesti
164014 (3268) RockyS
»

Avtošola CPP test (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8517142 (14211) terezijslo
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119484834 (57587) BlueRunner
»

Kaj sovražite pri drugih voznikih? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45725170 (18375) Tilen

Več podobnih tem