» »

Hitrost na cesti

Hitrost na cesti

««
«
1 / 6
»»

einstein :P ::

Pozdrav!

Hitrost na hitri cesti je 110km/h, zanima pa me, ali se cesta, rezervirana za motorna vozila šteje za hitro cesto in je na njej hitrost enaka ali ne?

Hvala, LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

in zakaj nebi bla enaka ?
#brezpodpisa

einstein :P ::

Govoriš, kot da bi jaz to že vedel, pa hvala.

LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

če opravljaš izpit bi že mogu vedet ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

šernk ::

22. hitra cesta je državna cesta, rezervirana za promet motornih vozil, ki izpolnjuje predpisane pogoje za hitro cesto in je označena s predpisano prometno signalizacijo. Povezuje najpomembnejša središča regionalnega pomena in se navezuje na avtoceste; njen sestavni del so tudi priključki nanjo;
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::

Kje bi dobil updajtane zakone kjer piše koliko moraš plačati za prekoračitve hitrosti ( naselje, ac.. ). Nekje sem to že enkrat bral ampak sedaj tega ne najdem :D

jype ::

Če voziš po omejitvah, ti ni treba plačati nič.

M-XXXX ::

jype je izjavil:

Če voziš po omejitvah, ti ni treba plačati nič.

Space shuttle prekorači hitrost vendar nič ne plača!

http://www.radardetektor.si/kazni-za-pr...

kriko07 ::

Lep pozdrav
Mene pa zanima,koliko je omejitev hitrosti NAPREJ OD BENCINSKE ČRPALKE(vzporedno ali pač)
Je že 90km/h?Ali je še 60km/h.?

Matek ::

A iz te slike bi se naj kaj videlo? Ker prometnih znakov za omejitve se ne. Drugače glede na to, da je konec naselja in da to križišče z leve prekliče potencialno omejitev od prej (če ni imela dodatne table za trajanje), je od tu dalje omejitev 90. Ne vem pa, kaj je na tistih znakih v daljavi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

gddr85 ::

če bi človk vidu kaj sta tam pred črpalko na desni za ene table pol bi se dal še kej ugotovit.....drugač je od table naprej 90km/h

Unknown_001 ::

kriko07 je izjavil:

Lep pozdrav
Mene pa zanima,koliko je omejitev hitrosti NAPREJ OD BENCINSKE ČRPALKE(vzporedno ali pač)
Je že 90km/h?Ali je še 60km/h.?


Od prvega križišča - za na bencinsko zavit se tabla prekliče. Se kar dostkart tam peljem. Tabla je tam z namenom, da miri promet ob črpalki. Če nazaj proti kostanjevici pelješ po tej cesti boš PRED črpalko tudi tale znak videl, kar bi ti moralo nekaj samoumevnega sporočat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

kriko07 ::

Torej,takoj ko je konec bencinske črpalke je omejitev 90? :)


Siddh ::

Ko je konec križišča je omejitev spet 90.


GrimReaper ::

Zakaj to sploh sprašuješ, kolk časa bi pa ti še vozil 60?
Kdo ima sploh v prometu čas take stvari razmišljat, ko se cesta odpre, daš v tretjo in poteraš, ne vem kakšna znanost je še tukej.
Sam bi znaki gor ali dol, tukaj zmanjšal na ene 80, takoj ko bi bila nevarnost mimo, pa dal gas.
Dobro, ne bom rekel, da mi znaki niso v pomoč, sploh če kje vozim prvič. Nikakor pa nisem tak bedak da bi vsakega 100% striktno spoštoval.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

GrimReaper je izjavil:

Nikakor pa nisem tak bedak da bi vsakega 100% striktno spoštoval.


Torej sem na primer jaz za tvoje pojme bedak? 8-O;(
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kriko07 ::

Sej drugače se niti ne sekiram,ampak so bili tam nekje policaji pa me je malo zaskrbel kok je res tam omejitev..

MadMicka ::

Jaz bi rekel, da se začne 90 km od začetka bencinske in ne od konca. Namreč, čeprav je od znaka 60 km proti bencinski naprej prepovedano zaviti levo, gre še vedno za križišče, se pravi, od tu dalje 90 km. Pomoje bi morali postaviti pri znaku prepovedano zaviti levo še en znak za 60 km, ki bi pač veljal za nekaj metrov naprej, ko se lahko zavije levo na bencinsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

s6c-gEL ::

kriko07 je izjavil:

Sej drugače se niti ne sekiram,ampak so bili tam nekje policaji pa me je malo zaskrbel kok je res tam omejitev..

Policaji so na tem mestu z radarjem pred bencinsko (omejitev 60).Merijo iz smeri Križaja.

Jaz bi rekel, da se začne 90 km od začetka bencinske in ne od konca.

Če logično gledaš znake je tako.Pri znaku 60 (slika 1) bi morali biti spodaj razdalja, na kateri velja omejitev (150-200 m) to je do znaka na sliki 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

kriko07 ::

Vgl,vzporedno z bencinsko oz.takoj ko se notri zavija na bencinsko črpalko je spet omejitev 90 (ko se pelješ proti Križaju)

Duhec ::

Znak 60km/h je tam zato, da se vozila, ki zavijejo iz bencinske levo, na glavno, lažje vključijo v promet. Osebno mislim, da omejitev 60km/h velja do konca križišča ali modrega pravokotnega znaka za razvrščanje vozil.
http://blackbird.si/

Engineer_ ::

od križišča dalje velja omejitev, ki sicer velja na tej cesti. Tabla velja do križišča.


http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

100. člen

Znake za izrecne odredbe je treba ponovno postaviti za vsakim križiščem ceste, na kateri je takšen znak, z drugo cesto, če naj velja izrecna odredba tudi še za takšnim križiščem.

Izrecna odredba, izražena z znakom za prepoved ali omejitev ali z znakom za obveznost, postavljenim pri vhodu v naselje na istem drogu, na katerem je tudi znak III-14 (ime naselja), velja na območju vsega naselja, če na posameznih cestah ali delih ceste v naselju ni z drugim prometnim znakom izražena drugačna odredba.


Ne razumem zakaj vsi pametujete, kaj nihče ne zna brati uradnega lista in zakonov?!

Zgodovina sprememb…

blink ::

Od znaka "konec naselja Kostanjevica na Krki" naprej, greš 90km/h.
Znak 60km/h traja do prvega križišča na tvoji desni (tisto makadamsko). Od tam naprej se omejitev zaključi in greš 90km/h.

Nejcos ::

Tist makedam ni križišče, ker križišča imajo table, če bi bil tam na makedamu trikotnik ali stop bi zgornji post držal, tako pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcos ()

St235 ::

To ali so table ali ne, kakor tudi to ali je cestišče asfaltirano ali ne nima popolnoma nobenega vpliva na to ali je nekaj križišče ali ne.

Engineer_ ::

blink je izjavil:

Od znaka "konec naselja Kostanjevica na Krki" naprej, greš 90km/h.
Znak 60km/h traja do prvega križišča na tvoji desni (tisto makadamsko). Od tam naprej se omejitev zaključi in greš 90km/h.


aha, križišče ob petrolu pa ni križišče.
Tista modra tabla tam zraven je samo za okras, za volkove?

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

E matrvola ravno zarad takega odnosa včasih prav iz dna srca sovražim forume. Ko že nekdo poda konkreten objektiven odgovor, se mora najdt še vsaj 5 takih kalibrov, ki bodo zadevo zakomplicirali in odkrivali toplo vodo, ter se devali med seboj, ker ma bolj prav, a v resnici nobeden ne bo povedal nič konkretnega. Samo smetenje teme.

OP (v2.)
Od petrola dalje omejitev več ne velja in konec. Vsi se tam tako vozijo in pika, pa nas boli K**** al tile kle gor kle nek makadam, al nevem kake pravilnike premlevajo, tako to je in tako to bo!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

St235 ::

jaz pa obožujem samooklicane pametnjakoviče, ki pridejo s takim idiotskim argumentom kot: zato ker vsi tako vozijo je pravilno. Ravno iz zaradi takega odnosa je nemogoče imet kulturne dialoge na forumih, ker je ljudem lažje nabijat lastne blodnje, kot razmišljat.

Zadeva na sliki je popolnoma jasna. Tabla 60 velja do križišča, ker se po njemu ne ponovi in tam lahko pelješ po splošni omejitvi. Križišče pa je takoj na začetku Petrola, tik pred informativno tablo o poteku smernih pasov.

Nejcos ::

St235 je izjavil:

To ali so table ali ne, kakor tudi to ali je cestišče asfaltirano ali ne nima popolnoma nobenega vpliva na to ali je nekaj križišče ali ne.


Kako bi pa ti razložil, da je tisti makedam dovoz in ne križišče? Najbolj enostavno je, da pač ni znakov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcos ()

gddr85 ::

pa kje vi vidte kakšen makedam? 8-O

kriko07 ::

Vgl. Mislim da takoj ko se zapelje na bencinsko črpalko,od tam naprej je spet 90km/h.

St235 ::

Nejcos je izjavil:

St235 je izjavil:

To ali so table ali ne, kakor tudi to ali je cestišče asfaltirano ali ne nima popolnoma nobenega vpliva na to ali je nekaj križišče ali ne.


Kako bi pa ti razložil, da je tisti makedam dovoz in ne križišče? Najbolj enostavno je, da pač ni znakov


Kaj ko bi našel kak vir za nebulozo, da nekaj ni križišče zato ker ni znakov? Dokler kaj tako neumnega vsaj ne poskusiš dokazat je škoda besed.

Nejcos ::

V glavnem, če bi rad kdo še malo informacij glede tega, so se lepo razpisali na tem forumu in tud nč pametnega odkril, je pa moja kmečka logika z znaki kar ok :)
http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

Nejcos ::

KRIŽIŠČE je prometna površina, ki nastane s križanjem ali združitvijo dveh ali večih cest v isti ravnini. Za križišče šteje tudi priključek na javno cesto, razen priključka nekategorizirane ceste iz tretjega odstavka 9.člena tega zakona, priklučka dovozne poti do objekta ali zemljišča in priključka kolovozne poti brez zgrajenega in utrjenega vozišča. Cesta v tem smislu vključuje poleg vozišča tudi pločnik, kolesarsko stezo in druge dele cestišča.


Problem pri tej definiciji je, da voznik, ki vozi mimo, ne more vedeti, katera cesta je kategorizirana in katera ne, saj mnogokrat naletiš na praktičen kolovoz označen z znakom STOP, drugič pa skoraj avtocesta nima znaka.

WarpedGone ::

Problem pri tej definiciji je, da voznik, ki vozi mimo, ne more vedeti, katera cesta je kategorizirana in katera ne, saj mnogokrat naletiš na praktičen kolovoz označen z znakom STOP, drugič pa skoraj avtocesta nima znaka.

Takih primerov je žal nebroj in ti ne ostane drugega kot da od vsakega kolovoza naprej voziš po nižji od obeh omejitev - splošne in zadnjega znaka.
Ampak birokratske pravičnike to ne moti sploh - zakon je jasen, vse je OK.
Zbogom in hvala za vse ribe

St235 ::

Nejcos je izjavil:

KRIŽIŠČE je prometna površina, ki nastane s križanjem ali združitvijo dveh ali večih cest v isti ravnini. Za križišče šteje tudi priključek na javno cesto, razen priključka nekategorizirane ceste iz tretjega odstavka 9.člena tega zakona, priklučka dovozne poti do objekta ali zemljišča in priključka kolovozne poti brez zgrajenega in utrjenega vozišča. Cesta v tem smislu vključuje poleg vozišča tudi pločnik, kolesarsko stezo in druge dele cestišča.


Problem pri tej definiciji je, da voznik, ki vozi mimo, ne more vedeti, katera cesta je kategorizirana in katera ne, saj mnogokrat naletiš na praktičen kolovoz označen z znakom STOP, drugič pa skoraj avtocesta nima znaka.


In na podlagi česa si potem prišel ti do zaključka, da je za obstoj križišča nujen kakršenkoli znak?

Nejcos ::

Na podlagi izkušenj

Utk ::

To je spet isto filozofiranje kot tisto, ki smo ga nekoči imeli, da omejitev hitrosti na nekem odseku velja, tudi če prometni znak za njo leži v jarku in ni viden. Seveda teoretično velja, ampak ne moreš je upoštevat, ker ne moreš vedet za njo, niti ti nihče ne more dat kazni, če greš "prehitro".

St235 ::

Nejcos je izjavil:

Na podlagi izkušenj


Torej drugič napiši, da se sklicuješ na lastno avtoriteto in ne na karkoli omembe vrednega.

Nejcos ::

St235 je izjavil:

Nejcos je izjavil:

Na podlagi izkušenj


Torej drugič napiši, da se sklicuješ na lastno avtoriteto in ne na karkoli omembe vrednega.


Glej z mojimi posti si lahko ljudje glede tega mal pomagajo, s tvojimi v tej temi pa čisto nič.

St235 ::

Kako točno? Tako, da v gostilni naprej širijo neumnosti, kot je tale, da brez znaka ni križiča?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BigWhale ::

St235 je izjavil:

Nejcos je izjavil:

Problem pri tej definiciji je, da voznik, ki vozi mimo, ne more vedeti, katera cesta je kategorizirana in katera ne, saj mnogokrat naletiš na praktičen kolovoz označen z znakom STOP, drugič pa skoraj avtocesta nima znaka.


In na podlagi česa si potem prišel ti do zaključka, da je za obstoj križišča nujen kakršenkoli znak?


Nejcos je izjavil:

Na podlagi izkušenj


Pri enakovrednih kriziscih ni nobenih znakov. Ne za blizino krizisca, ne stop znaka, ne prednostne ceste. Nicesar. Kaj pa zdaj? :> Aja, sej tist se pa VIDI, da je krizisce. To je drgac. ;>

kriko07 ::

Danes sem se peljal tukaj čez Pijavško,in nisem nikjer zasledil da je konec tega naselja (Pijavško)Mogoče ve,če je kje tabla postavljena,ali je lahko le 1. tabla?

šernk ::

Tko al tko je omejitev skozi to naselje 90km/h (do kakšne table za omejitev hitrosti seveda)

tako da ali je za konec ali ne je vseeno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

s6c-gEL ::

Gleda na zgornji znak je tu omejitev 70 (rumen znak brez črne obrobe).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

čuhalev ::

V bistvu tu ne gre cesta skozi naselje temveč gre pod naseljem.

Od kdaj pa je omejitev 70 ?

kriko07 ::

Ja tukaj,ko sem gledal po zemljevidu je Gornje Pijavško,Spodnje Pijavško in Srednje Pijavško.Vendar v resnici ko sem se peljal sem videl le tablo Pijavško.Druge omejitve pa tudi ni nikjer zato me je malo zanimalo..

BorutK-73 ::

kriko07 je izjavil:

Danes sem se peljal tukaj čez Pijavško,in nisem nikjer zasledil da je konec tega naselja (Pijavško)Mogoče ve,če je kje tabla postavljena,ali je lahko le 1. tabla?

To je samo informativna tabla in ne velja omejitev (velja 90). Nima črne obrobe in je tudi premajhna.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

s6c-gEL je izjavil:

Gleda na zgornji znak je tu omejitev 70 (rumen znak brez črne obrobe).

Res bravo, kaj vse se boste še spomnili.
Tudi drugače moraš biti res bedak da bi tukaj zmanjšal hitrost. Tudi brez table ti mora biti jasno, da ni nobene hiše ob cesti (zato namreč sploh obstajajo table za naselje), ampak je naselje nad cesto.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

šernk ::

Pol je pa norec tisti, ki te gre tam prehitevat z 100km/h ker se en pajac odloči, da bo tista tabla pa kar za 70 omejitev veljala.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nalepke max hitrost na kamionih/busih

Oddelek: Na cesti
164014 (3268) RockyS
»

Avtošola CPP test (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8517142 (14211) terezijslo
»

perverzna lopovščina (1000 eur) (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119484833 (57586) BlueRunner
»

Kaj sovražite pri drugih voznikih? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
45725170 (18375) Tilen

Več podobnih tem