» »

Davek na optiko v Ljubljani

Davek na optiko v Ljubljani

«
1
2

McNato ::

Ljubljanski župan bo obdavčil opične kable ki tečejo po zemljiščih ki so v lasti MO Ljubljana. Za končnega uporabnika se bo cena povišala za 2 EUR / mesec. Zakaj ne obdavčijo še vsak sončen dan ko sončne celice grejejo vodo?

Pyr0Beast ::

Pujski ... ccc ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TESKAn ::

Ta janković dela vedno več problemov. No ja, bodo naslednje volitve kmalu...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Gandalfar ::

Hja, to je pa cena razvoja. Mamo pa optiko in smo happy. Ce ti ni vsec ... pojdi k kaksnemu drugemu ponudniku.

nejcek74 ::

a če bi šlo čez tvoje zemljišče ne bi zahteval nadomestila?

KandazaR ::

Zdej nevem kaka je pogodba. Samo ponavadi se stranki dogovorita za nek 1x znesek nadomestila ali pa že od začetka plačilo odškodnine (npr letno) za nek vod na zemljišču. Da bi se to naknadno obdavčevalo pa je tudi malo čudno (no mogoče to pogodba dopušča).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

USS Liberty ::

Janković ne zna uporabljati interneta, tako da takšna neumna poteza z njegove strani niti ni takšno presenečenje.

Za jankovićevo volilno bazo je pa itak bolj važno, da imajo koncerte Lepe Brene, kot pa Fiber To The Home, tako da se jankoviću ni potrebno bati za ponovno izvolitev...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

AmokRun ::

a če bi šlo čez tvoje zemljišče ne bi zahteval nadomestila?

Samo če je v lasti MOL-a, potem je to v "lasti" vseh ljubljančanov.
Zakaj bi sami sebi plačevali davke?:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Keyser Soze ::

Ker je treba vzdrževat in razvijat infrastrukturo tudi za tebe.

Al boš živel samo od FTTH? Še vedno pa se lahko butneš nazaj na ADSL. Ane? Pa ne bo davka. Kolk je fajn danes, ko imaš eno malo morje izbire.
OM, F, G!

jype ::

Če bo šel ta dnar v izgradnjo javno dostopne (vsem telco podjetjem pod enakimi pogoji) kanalizacije (za telekomunikacije, se razume) po trasah, kjer si Ljubljana ne more privoščiti, da vsako tele s svojo mašino razkopava, potem me sploh nič ne moti.

Tudi če se bodo s tem denarjem uredili postopki pridobivanja dovoljenj za fizično izgradnjo omrežij, super.

Če pa Ljubljana zgolj potrebuje več denarja, naj pa raje podraži kaj bolj luksuznega, recimo avtomobile za zasebno uporabo.

AmokRun ::

Ker je treba vzdrževat in razvijat infrastrukturo tudi za tebe.

Infrastrukturo bo vzdrževal in razvijal lastnik omrežja ne pa lastnik zemljišča.
Koliko raznoraznih kablov gre preko mojih zemljišč pa zato ne dobim ničesar, niti ne pričakujem da bi moral kaj dobiti.

Sicer pa itak nimam FTTH, niti nisem iz LJ.:P

Karaya 52 ::

Bi rekel da je optika v Sloveniji žal luksuz. Na srečo Jankoviča študenti iz drugih občin ne moremo voliti v LJ, no, se bomo pa raje z avti vozili kot pa z LPP.

neres ::

Link?

A to samo za naročnike storitev ali za vse ki se imajo možnost naročit?

Kolikšen del LJ pa naj bi bil v "rizičnem" območju?

V glavnem se mi zdi brecej bedasto. Malo spominja na mafijo v Siciliji, kjer morajo prebivalci dodatno plačat še njim, če hočejo dobit vodo.
Naj se MO zmeni s polagalci kablov, da bo vse lepo kot je treba, naj polagalci plačajo za napeljat in seveda naj napeljavo kvalitetno (nemoteče) vzdržujejo.

Keyser Soze ::

Ker je treba vzdrževat in razvijat infrastrukturo tudi za tebe.

Infrastrukturo bo vzdrževal in razvijal lastnik omrežja ne pa lastnik zemljišča.
Koliko raznoraznih kablov gre preko mojih zemljišč pa zato ne dobim ničesar, niti ne pričakujem da bi moral kaj dobiti.

Sicer pa itak nimam FTTH, niti nisem iz LJ.:P

Ni iz LJ, pa nima optike[me rolls me eyes]. Optika ima, glede na ponujeno, in glede na razmere na trgu, naravnost luksuzno ceno. Ne pisnem niti bu, pa če bi moral plačat 10EUR več kot stane, glede na razmere v Slo. Skratka, je več kot konkurenčna.

Infrastruktura pa na žalost ni tvoja bajta, kabel na tvoji zemlji in cesta, ki pelje do tvojega praga. Je malo širši pojem. In ga je treba redno vzdrževat, ga nadgrajevat in predvsem prilagajat potrebam okolja.

Kot sem rekel, tak davek ni slab če se mi v največji možni meri vrne v obliki zvišanja življenjskega standarda v moji občini. Katerega občutim tudi sam. V kolikor pa ta denar postane oblika nagrade za nezaslužne tega. Potem pa imamo problem.
OM, F, G!

Dr_M ::

Tale janko je pa res za odstrel.
Gratel je placal MOLu precej denarja, da je lahko zgradil opticno omrezje, potem se je janko spomnil, da je to kar na1x ilegalno in jim je zaplenil delovno opremo. Po cca enem ednu so lahko nadaljevali z delom.
Zdej hoce pa se davek na optiko.
Preklet bodi janko prasic pozresni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

#000000 ::

Tole je samo flanje blagajne MOL, jankovič je mislu da mu bo pahor dal tisto kaj mu je janša vzel, in bi mu nemara celo dal, ampak je finančna kriza prlep izgovor :) Zdej se je pa jankovič spravu na običen narod, se mi zdi da je vsa infrastruktura, voda, kanalizacija, štrom in še kej, plačana iz komunalnih in ostalih prispevkov tekom pridobivanja gradbenega dovoljenja, ta denar pa dobi MOL pač za vzdrževanje teh zadev, s tem da stane gradbeno v MOL najmanj 25-30.000 evrov in da je cela Ljubljana že par let eno samo gradbišče.

opeter ::

Kdo pa rabi/potrebuje optiko? Za univerze, policijo, javne ustanove (med tem npr. bolnice) še nekako razumem, ampak za navadno rajo ... hmmm?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

neres ::

Optika ima, glede na ponujeno, in glede na razmere na trgu, naravnost luksuzno ceno. Ne pisnem niti bu, pa če bi moral plačat 10EUR več kot stane, glede na razmere v Slo. Skratka, je več kot konkurenčna.

Zaradi tega nima nihče pravice zahtevat denarja, češ "sej je itak poceni, dejte še meni malo". Vsaka zahteva naj bo utemeljena in legitimizirana.
Sicer ne vem natančno na kaj se ta davek nanaša, za kaj točno naj bi se plačevalo, tako da ne bom preveč trdil.

Ampak kar se infrastrukture tiče, bi bilo bolj smiselno če MO zahteva od izvajalcev primerno postavitev in vzdrževanje. Potem pa naj ponudniki prodajajo po dražjih cenah za določeno lokacijo, če imajo tam toliko več stroškov. Ali kakorkoli hočejo.

neres ::

Kdo pa rabi/potrebuje optiko? Za univerze, policijo, javne ustanove (med tem npr. bolnice) še nekako razumem, ampak za navadno rajo ... hmmm?

Kdo pa rabi 500GB diske, 4GB rama, 3Ghz procesor...

Karaya 52 ::

Dobro bi bilo vedeti, kakšna je pogodba med Gratelom in MOL. Po drugi strani pa Jankovičevim fanom diši tudi njegov prdec.

opeter ::

Kdo pa rabi/potrebuje optiko? Za univerze, policijo, javne ustanove (med tem npr. bolnice) še nekako razumem, ampak za navadno rajo ... hmmm?

Kdo pa rabi 500GB diske, 4GB rama, 3Ghz procesor...


jaz je ne, zato pa sprašujem. Kaj pridobi Janez Novak v Spodnjem dupleku z optiko?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

neres ::

Kdo pa rabi/potrebuje optiko? Za univerze, policijo, javne ustanove (med tem npr. bolnice) še nekako razumem, ampak za navadno rajo ... hmmm?

Kdo pa rabi 500GB diske, 4GB rama, 3Ghz procesor...


jaz je ne, zato pa sprašujem. Kaj pridobi Janez Novak v Spodnjem dupleku z optiko?

HD filme iz videoteke na daljavo, na primer. Pa še dva TVja v ostalih prostorih. Pa internet.
Nič kaj pretirano luksuznega, IMO. Ampak preko bakra že nekoliko težko izvedljivo.

zee ::

Pridobi eno "zico", po kateri lahko telefonira v odlicni kakovosti, brska po spletu z veliko hitrostjo (ce to hoce oz. si lahko privosci), gleda televizijo v HD tehniki (in naceloma placa zelo malo).

"Samo" to pridobi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

HD filme iz videoteke na daljavo, na primer. Pa še dva TVja v ostalih prostorih. Pa internet.
Nič kaj pretirano luksuznega, IMO. Ampak preko bakra že nekoliko težko izvedljivo.


Kje pa imamo HD videoteko (na daljavo) v SLO?

Sicer pa ta "problem" s priklopom več TV-jev na kabelski nikoli ni bilo. Pri ADSL/VDSL/optiki pa rabiš ločene škatle (settopbox) z nekimi ojačevalci za vsak TV posebej. Zaradi tega se vidi, zakaj je analogna tehnologija nadmočna v primerjavi z "moderno" digitalno.

Sicer pa ne razumem, zakaj je preko bakra težko izvedljivo?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

neres ::

Ne vem če T2 že ima HD filme v videoteki, ampak normalno bi bilo da bi jih imel v kratkem. Sicer pa če gledaš za 2-3 leta vnaprej je HD praktično standard.

Zakaj je preko bakra težko izvedjlivo? Ne vem ali me pri Amisu/Siolu vlečejo za nos ali je dejansko pri mojih starših zmogljivost preko telefonskih kablov samo nekaj Mbit.

USS Liberty ::

>>>>>Kaj pridobi Janez Novak v Spodnjem dupleku z optiko?

Pridobi najsodobnejši FTTH priključek za razmeroma nizko cemo, kjer so hitrosti prenosa podatkov po optičnem omrežju neprimerljivo višje, kot so le te na koaksialnih kablih ali na bakru.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

opeter: a ti nebi mel cenejsi in hitrejsi net? Jaz bi ga imel oz ga imam :D
Ce se pa tebi zdi optika brez veze in bi raje placeval vec, izvoli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Daedalus ::

Sicer pa ne razumem, zakaj je preko bakra težko izvedljivo?


Pasovna širina. Zastarela in zj*bana infrastruktura. Če bi kdaj videl, kak zgleda "centrala" v kakem starejšem bloku... bi se čudil, kako to da kak xDSL sploh dela.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gregor P ::

Finance
Ni optična prevara: davek na optični internet bo
Ljubljana naj bi v kratkem uvedla posebno dajatev na vsak meter optičnega kabla, ki teče po zemljišču v njeni lasti. Pri enem od ponudnikov bi se cena dostopa do interneta zaradi tega zvišala za dva evra na mesec.


Na Facebooku pa je že ustanovljena skupina proti temu davku:

SKUPAJ PROTI DAVKU NA OPTIČNI INTERNET!
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

neres ::

Še copy-paste za tiste, ki se jim ne da logirat:

Napovedana uvedba posebne dajatve bi podražila internetni dostop za dva evra na mesec

Ljubljana naj bi v kratkem uvedla posebno dajatev na vsak meter optičnega kabla, ki teče po zemljišču v njeni lasti. Pri enem od ponudnikov bi se cena dostopa do interneta zaradi tega zvišala za dva evra na mesec.

Župan Ljubljane Zoran Janković napoveduje, da bo obdavčil vsak meter položenega in aktivnega optičnega vlakna, ki teče po mestnem zemljišču. Za končnega uporabnika bi se po prvih ocenah internet podražil za dva evra na mesec.

Potem ko je župan Ljubljane Zoran Janković omenil, da po vzoru Londona razmišlja o uvedbi posebne vstopne takse za vozila ter o obdavčitvi nezazidanih stavbnih zemljišč in nenaseljenih stanovanj, se Ljubljani že v kratkem napoveduje prva nova dajatev. Kot nam je pojasnil Janković, bo mestni svet že na naslednji seji sprejemal odlok o posebni taksi za optične kable, ki tečejo po mestnih kanalih in mestnem zemljišču.

Operater optičnega omrežja bo po osnutku odloka moral plačati dva centa za vsak meter aktivnega optičnega vlakna, posamezen optični kabel pa sestavlja tudi več kot 150 optičnih vlaken. Spomnimo, da je direktor mestne uprave Vasja Butina pred slabim letom izjavil, da Ljubljana pripravlja projekt brezplačnega brezžičnega interneta za strnjeno naseljen del mesta.

Za Ljubljano dodatne tri milijone evrov

Od posebne dajatve na optične kable župan pričakuje, da se bo v mestni proračun nateklo dodatne tri milijone evrov na leto. Ob tem Janković ne vidi nevarnosti, da bi operaterji strošek nove davščine prevalili na uporabnike, saj bo, kot pravi, svoje naredila konkurenca.

Drugačnega mnenja pa je Vojko Rovere, direktor UPC Telemacha. Po njegovem izračunu bi moral Telemach mestu plačati prek sto tisoč evrov takse na mesec, ki je ne morejo pokriti iz notranjih rezerv. "Če bo do takšne takse prišlo, bomo morali občutno podražiti svoje storitve," sodi Rovere. Za njihovega uporabnika bi se mesečni dostop do interneta podražil približno za dva evra.

Rovere je zatrdil tudi, da so ob zakupu optičnega omrežja Javne razsvetljave že plačali najemnino za 25 let ter da vsem ljubljanskim vrtcem in osnovnim šolam omogočajo brezplačen internet. Na Telemachu vidijo tudi kopico praktičnih težav pri določitvi takse, saj ne vedo, kako se bo ugotavljalo, katero vlakno je aktivno in katero ne. Ne razumejo niti, zakaj namerava Ljubljana obdavčiti le optične kable, ne pa tudi bakrenih telefonskih žic in koksialnih kablov.

Dvig cene tudi pri Stelkomu

V Stelkomu , ki trži proste optične zmogljivosti Elesa , HSE ter Elektra Ljubljana , niso seznanjeni z Jankovićevo namero. "Pri sedanjih nizkih cenah storitev že vsaka dodatna obremenitev lahko pomeni poslabšanje položaja ponudnika ali dvig cene storitve končnemu uporabniku," meni direktor Stelkoma Janko Janežič.

Z obetajočo takso ni seznanjen niti Boris Ziherl iz Telekoma [TLSG 138,50 +1,76%], ki se ob tem sprašuje, na kakšni zakonski podlagi bo mesto uvedlo posebno dajatev. Mestni odlok pa ne bo vplival na poslovanje T-2 , za katerega gradi optično omrežje v Ljubljani podjetje Gratel , nam je sporočila Petra Tomažič iz T-2. Kot namreč T-2 razume napovedan odlok, bo ta veljal le za tista podjetja, ki imajo v najemu mestno optično omrežje.

vir:finance.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Gandalfar ::

Kot namreč T-2 razume napovedan odlok, bo ta veljal le za tista podjetja, ki imajo v najemu mestno optično omrežje.


Mesto pac lahko s svojo infrastrukturo pocne kar hoce?

BigWhale ::

jaz je ne, zato pa sprašujem. Kaj pridobi Janez Novak v Spodnjem dupleku z optiko?


Jaz pridobim, da hitreje iz sluzbe checkout nardim in potem nazaj publisham na web. Pridobil bi celo moznost, da imam kar osem ur vzpostavljeno video povezavo s firmo in bi me lahko videli.

Davek? Na mesec sedaj placujem 44 EUR za internet, televizijo in telefonijo. Tudi 50EUR na mesec bi placal za 10/10. :)

opeter ::

opeter: a ti nebi mel cenejsi in hitrejsi net? Jaz bi ga imel oz ga imam :D
Ce se pa tebi zdi optika brez veze in bi raje placeval vec, izvoli.


Nimam možnosti optičnega interneta in verjetno še vsaj nekaj let niti ne bom imel.

Zato pa sem vas vprašal, kaj pridobiš z optiko. Trenutno se v mojem kraju dobijo povezave okoli 1,2,4... 8 - 10 Mbit (ampak slednje le v redkih primerih, če nisi oddaljen od centrale nevemekoliko metrov) ADSL povezava za fizične osebe. Od letos januarja je sedaj tudi UPC ponudil internet preko njihove obstoječe kabelske povezave.

Optiko ima baje le policija (ker smo tik ob Šengenski meji).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Dr_M ::

Jaz s prehodom na optiko prisparam pri internetu, telefonu in televiziji 20€ na mesec. Pa se namesto 5mbit/768kbit imam 20/20. :)
Verjetno ni potrebno 2x premislit, ane?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Okapi ::

Jaz s prehodom na optiko prisparam pri internetu, telefonu in televiziji 20€ na mesec

Tako nekako. Prej sem plačeval za 2 MB internet prek ADSL, telefon in telemachovo kabelsko približno 60 € na mesec. Sedaj plačujem za telekomov 20 MB internet, telefonijo in kabelsko prek optike 30 € na mesec. Ni kaj dosti za računati:P

O.

neres ::

Kot namreč T-2 razume napovedan odlok, bo ta veljal le za tista podjetja, ki imajo v najemu mestno optično omrežje.


Mesto pac lahko s svojo infrastrukturo pocne kar hoce?

Seveda, čeprav eni baje že plačujejo najemnino za uporabo le-te. Tako da je potem vse stvar dogovorov/pogodb med najemniki in MOL.
Zanima me kako to obdavčitev utemeljujejo, v kolikor za MOL ni nobenih dodatnih stroškov.

kixs ::

Ker je treba vzdrževat in razvijat infrastrukturo tudi za tebe.

Infrastrukturo bo vzdrževal in razvijal lastnik omrežja ne pa lastnik zemljišča.
Koliko raznoraznih kablov gre preko mojih zemljišč pa zato ne dobim ničesar, niti ne pričakujem da bi moral kaj dobiti.

Sicer pa itak nimam FTTH, niti nisem iz LJ.:P

Ni iz LJ, pa nima optike[me rolls me eyes]. Optika ima, glede na ponujeno, in glede na razmere na trgu, naravnost luksuzno ceno. Ne pisnem niti bu, pa če bi moral plačat 10EUR več kot stane, glede na razmere v Slo. Skratka, je več kot konkurenčna.

Infrastruktura pa na žalost ni tvoja bajta, kabel na tvoji zemlji in cesta, ki pelje do tvojega praga. Je malo širši pojem. In ga je treba redno vzdrževat, ga nadgrajevat in predvsem prilagajat potrebam okolja.

Kot sem rekel, tak davek ni slab če se mi v največji možni meri vrne v obliki zvišanja življenjskega standarda v moji občini. Katerega občutim tudi sam. V kolikor pa ta denar postane oblika nagrade za nezaslužne tega. Potem pa imamo problem.


Naceloma so Vsi davki slabi, ampak nekateri gredo celo v dobre namene, za izboljsanje... Vecina denarja pa ponikne, zato pravim, najprej sparat in dobro izrabit obstojeca sredstva, ki niso mala... sele potem, ce res ne gre drugace, visat davke. Enako bi moral narediti tudi Pahor. Zdaj samo visajo davke, kot da so to edini mozni nacini. Se malo, pa bomo placali davek na svetlobo, zrak... Koga naj js obdavcim za povisanje svojega proracuna!?

Gandalfar ::

Kot to da potrebujejo denar za se dodatni razvoj infrastrukture, npr. novi kabli itd.?

aljazh ::

Malce drugačno vprašanje se mi tukaj postavlja - bodo operaterji (če bodo ta "davek" prevalili na uporabnike) dvignili cene samo za naročnike na območju MOL?

In koliko časa bo trajalo, da se kaj takšnega spomne še kakšna druga občina? Bodo ceniki za FTTH potem narejeni po občinah?

Slipi ::

Ker je treba vzdrževat in razvijat infrastrukturo tudi za tebe.

Al boš živel samo od FTTH? Še vedno pa se lahko butneš nazaj na ADSL. Ane? Pa ne bo davka. Kolk je fajn danes, ko imaš eno malo morje izbire.


Malo več resnosti. A Jankovič vzdržuje omrežje in razvija internetno infrastrukturo, ali lastnik optike oz. ponudnik interneta, kateremu se že plačuje to vzdrževanje??

jype ::

Dr_M> Jaz s prehodom na optiko prisparam pri internetu, telefonu in televiziji 20€ na mesec.

Če ne bi mel državnega telekoma, ki je lastnik skoraj vseh "last mile" bakrenih kablov v državi, bi bil DSL ziher cenejši.

USS Nimitz> Pridobi najsodobnejši FTTH priključek za razmeroma nizko cemo, kjer so hitrosti prenosa podatkov po optičnem omrežju neprimerljivo višje, kot so le te na koaksialnih kablih ali na bakru.

Pa ne samo hitrosti - tudi zanesljivost delovanja se poveča za več redov velikosti. Optična vlakna niso občutljiva na atmosferske razelektritve, na primer.

Keyser Soze ::

Jah, jaz bi rekel malo več resnnosti še z vaše strani. Takoj ko folk samo sliši besedo davek, že "hop v luft".

Verjamem, da je "po Strojanovo" najlepše živet, samo potem dobimo to, kar imajo oni. En kup usranih otrok, z neurejeno okolico, smrdljivimi cunjami in enim kupom cajta, ki ga nimaš kam dat.

Prvo se pozanimajte kaj sploh ta davek pomeni, od kje izhaja in čemu je potreben. Potem pa jodlajte tule o obiranju in resnosti.

P.S.: Imaš občutek, da je 99% folka tule gor enih bogih najstnikov. No, "adolescentnih upornikov", da ne bo prevelike užaljenosti.
OM, F, G!

dzinks63 ::

Razvojni plani v MOL so težki in zmanjkuje "špage", zato tudi takšni davki niso nič posebnega, izmislili si jih bodo še več, domišlija pač nima meja, ko je treba priti do denarja.

Toda zgleda, da smo še vedno v kameni dobi, da se kopajo jarki in vanje polagajo kabli. Vse to in še več bi moralo biti brezžično, z dovolj visokimi prenosi, katere se lahko enostavno nadgrajuje in povečuje.

nejcek74 ::

Hm, žal je novica napisana tipično za Finance in je zelo težko razbrati za kaj sploh gre, na koga se to nanaša, koliko so zaračunavali do sedaj itd. Je bilo pa očitno, da je pred Jankovičem naveza Gratel/T-2 pometala z uporavo MOL-a kakor se ji je zdelo.
Če gre za uporabnino jaškov mestne komunale, potem imajo verjetno podlago za tako zvišanje, je pa to vsekakor daleč od "davka". Gre za infrastrukturo, v katero nekdo investira, drugi pa jo uporabljajo.
Ali bodo zato višje cene ali samo manjši dobički operaterjev je bolj vprašanje konkurence. Problem cen se mi zdi bolj v konkurenci kot pa v čem drugem.

Drugače pa, Keyser Soze nakazuje v pravi smeri, slovenske občine, sploh mestne, so šele čisto na začetku ustvarjanja urejenih razmer v lastnem prostoru.

Gregor P ::

Ko ti nekdo hoče vzeti denar, moraš biti vedno defenzivno pozoren; naloga tistega, ki ti vzame je, da ti lepo obrazloži zakaj in kako.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

_sem_ ::

Hm, jest predvsem vidim da zaradi izgradnje nove optične infrastrukture precej trpi stara cestna... Zapore, razrite ceste, slabo zakrpani kanali... Seveda zaradi tega davka ne bodo ceste nič bolj ravne :(

Zheegec ::

Razvojni plani v MOL so težki in zmanjkuje "špage", zato tudi takšni davki niso nič posebnega, izmislili si jih bodo še več, domišlija pač nima meja, ko je treba priti do denarja.

Toda zgleda, da smo še vedno v kameni dobi, da se kopajo jarki in vanje polagajo kabli. Vse to in še več bi moralo biti brezžično, z dovolj visokimi prenosi, katere se lahko enostavno nadgrajuje in povečuje.

Izvoli zgraditi svoje brezžično omrežje, ki bo konkurenčno optiki. D.o.o. se dandanes lahko kar hitro odpre.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mr.B ::

Ja Siol ak Teleokmm je preko javne razdvetljave peljal optiko, ostali so morali kopati. Kaj to pomeni za konkurenčnost drugih ?
Pravilno, naj SIol sk Telekom začnejo sami kopati, časi soupravljanja, čeprav so storitve primerne za takrat, kar plačujte vi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dr_M ::

Če ne bi mel državnega telekoma, ki je lastnik skoraj vseh "last mile" bakrenih kablov v državi, bi bil DSL ziher cenejši.


Prej sm mel telemach kabelski net + tv in telekom stacionarni telefon.
Zdej imam vse pri telekomu. In ubistvu prisparam malo vec kot 20€.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

Jah, jaz bi rekel malo več resnnosti še z vaše strani. Takoj ko folk samo sliši besedo davek, že "hop v luft".

Verjamem, da je "po Strojanovo" najlepše živet, samo potem dobimo to, kar imajo oni. En kup usranih otrok, z neurejeno okolico, smrdljivimi cunjami in enim kupom cajta, ki ga nimaš kam dat.

Prvo se pozanimajte kaj sploh ta davek pomeni, od kje izhaja in čemu je potreben. Potem pa jodlajte tule o obiranju in resnosti.

P.S.: Imaš občutek, da je 99% folka tule gor enih bogih najstnikov. No, "adolescentnih upornikov", da ne bo prevelike užaljenosti.


Ne vem kaj bi dejansko lahko rekel nekomu, ki so mu davki v veselje 8-O Morda to, da se napajas iz raznih drzavnih in/ali obcinskih proracunov?

Dejstvo je da so obcine predrage, drzava predraga, prevec birokracije, predolgi postopki... nikoli se ne bo izboljsalo, ce se ne bodo prihodki omejili in racionalizirali. Drzavni aparat je cedalje vecja hobotnica, ki se samo razrasca in pozira cedalje vecje denarje. Davek sem, davek tu... kdaj so se kaksen davek ukinili ali zmanjsali. Vsaka oblast samo malo drugace pihne... obere te pa v vsakem primeru.

Videt v davkih nekaj vec kot samo obiranje obcanov/drzavljanov v imenu nekih visjih ciljev je cisto utopicno. Vecino denarja enostavno "ponikne" (place, razpisi po meri in v raznem dogovarjanju, nategovanju vseh po vrsti...)

Kaj NI dovolj, da smo ze najbolj obdavcena drzava na svetu??!?? Folk ocitno se nima dovolj... placaj se moje davke, ce jih imas tako rad!

Fak... ne razumem takega folka!!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika za vogalom (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Omrežja in internet
2095157725 (33590) Vanadium
»

Googlov optični internet na poti v Evropo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5516395 (13537) LuiIII
»

Telekom Slovenije zahteva stečaj T-2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
13139395 (31047) Hevidi
»

Internet v Sloveniji cenejši, dostopnejši kot v Kanadi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10828100 (25605) BlueRunner
»

t2, optika 10/10 za ceno 1/1 od 1.10.07 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13716078 (9147) Sergio

Več podobnih tem