» »

Optika za vogalom

Optika za vogalom

««
4 / 42
»»

frenk ::

sej optika čist do stanvana bi blo že pretiravanje...100Mbit/s pomoje ne bomo rabil še nekj cajta...al pa celo 1000Mbit...če bo pa že potreba se pa sam umesnik zamena;)

pivmik ::

Sej če bi blo ceneje napeljat optiko do stanovanja zakaj pa ne? 100Mbit? ja, če je ceneje.
In tudi če imaš optiko še vedno ti ponudnik lahko proda "samo" 10/10Mbit paket.
LP, Gregor GRE^

shock ::

frenk: Ja, delno imaš prav. Moraš se zavedati da je tudi kvaliteta optičnega kabla pomembna. Ni vseeno kateri tip optike imaš do doma. Lhko ti bodo do doma dali enorodovno vlakno ali pa mnogorodovno.Pri enorodovnih se ne rabi bat zaradi hitrosti, pri mnogorodovnem pa je omejitev za 1Gb prenosa tam do 500m - 1km kabla.

jumpi ::

Danes smo že 9.1.2006. Še vedno nobene ponudbe od Gratela oz T-2. Ali ima kdo nove informacije o prklopih na optično omrežje v Kranju. Pisal gratelu in T-2 , vendar nobenih odgovorov. Glede na težave z Telekomom , bi lahko več energije vložili v " svoje" omrežje.

frenk ::

tud tukaj vse tiho(planina 1)

...jih bo treba mal poklicat :)

ferjan ::

mi glih podpisujemo soglasja za prekopavanje in montažo omaric.

LJ, spodnja šiška, Gasilska cesta

DixieFlatline ::

Podpisoval smo v Kranju že pred letom ali več, pa zadeva še ni delujoča.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

ferjan ::

sej kokr sm jest šteku nameravajo najprej celo Ljubljano položit in šele potem ponujat storitve ...se pravi realno ene 2 leti.

zmat ::

Tudi na Zlatem polju, Kranj, vse tiho ...... (kabel v bloku).
Edina novost je ta, da podizvajalci montirajo kablovje do stanovanj na Zoisovi ulici, Vodovodni stolp.

O kakšni konkretnejši ponudbi v Kranju pa že nekaj časa ne duha ne sluha... Samo, da se bodo držali novembrske obljube o februarskih priklopih v tem koncu Kr., pa bo vse v redu! :D

Lp.

Spock83 ::

Sem klical na T-2 pa so mi povedal, ko bodo postavljene cene na njihovi internetni strani bo obratujoče. Ni mi smela zaupat informacije, kdaj bo to. Od Gratela sem izvedel, da naj bi centrala (?) na Blewiesovi bila zdaj delujoča (jaz sem na Oldhamski) Upam, da bo to kmalu začelo delovat.

pivmik ::

Super novica za vse iz Kopra!!!

Tole so danes obesili na vrata našega bloka(naselje Prisoje):

In dobili smo tole brošuro:



Trikrat hura za Gratel!
Imeli bomo optiko na domu :-)
LP, Gregor GRE^

flipflop ::

Super, sam so šli v napačno smer, hitro proti Celju!:D

NavadniNimda ::

Folk, čisto v pravo smer so kopali Gratelovci - ta teden so VSE (8-) ) bloke na Brilejevi (Ljubljana-Dravlje) že priklopili na cevi. Torej je treba samo še znotraj vhodov iz spodnjih garaž namontirat omarice in speljat v moje stanovanje!:)) :D

Zgodovina sprememb…

para! ::

A kdo kej ve za LJ-Vič? Če tle ne bo optike, ne bo nikjer optike! :)

lp
Death before dishonor!

antonija ::

Optika naj bi bila po celi ljubljani (nisem ziher kje se za Gratel "neha" Ljubljana). Omrezje ne bo operativno dokler ne bo izgrajeno v celoti, tko da tud ce mas ze luknjo v stanovanju, bos moral pocakat na ostale ljubljancane ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

ferjan ::

antonija: to sm tud jest mislu da bo treba na celo LJ počakat, pa mi je model, ki pobira soglasja rekel, da bojo priključeval posamezne dele ko bojo operativni. Najprej šentvid, nato šiška (juhu) itd... rekel je da bo šiška predvidoma prej kot v enem letu.

antonija ::

Jaz sem takoj za! Sploh za sisko :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MEDENA ::

Tale Gratel kaj naj rečem samo zavlačuje kle v Kranju, kdaj so že obljubljali prve priklope JAO JAO...do jeseni še ne bo nič.

ferjan ::

Menda, da je v kranju že priklopljenih 1000 testnih uporabnikov.

DixieFlatline ::

Tole s 1000 uporabniki bo pa težka, zihr bi se že kdo hvalu po forumih in bi prpopov kako sliko. Pomoje ni še niti enega uporabnika, saj menda še vedno vrtajo po privh blokih,pri nas seveda še ne.
Lahko pa da se seveda motim.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

ferjan ::

seveda obstaja možnost, da se mi je model ki je pobiral soglasja zlagal ...ampak dvomim, ker ne vidim kako bi mu to koristilo.

MEDENA ::

res močno dvomim, da kdo ima.

slawc ::

moj sodelavec se je dogovarjal za testni priklop, do sedaj se ni nic rekel. Ko bo, ce bo, bom povedal. V kleti je do nedavnega viselo par kablov. Sedaj so nastimali omarico na kateri je znak T2. Po bloku so napeljali tudi plasticne cevi za napeljavo (ce je kaj notri pa nwem). To je pa vse (ko so to rihtali me niti ni bilo doma). V stanovanja niso nic vrtali, nobene ponudbe ni ne v kaslcih ne na oglasni deski.
Aja, to je v Kranju, Zlato polje blizu faksa.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

steev ::

Planina 1 še vedno nič :(
:|

flipflop ::

Žalec še par let nič.|O

wishmaster ::

Flipflop, sej za Celje isto velja;(( . Jaz tak vem da ne bom te optike nikdar videl če sem od centra mesta oddaljen 4 km ;((.

jumpi ::

flipflop ::

OK, me že ne interesira več tale optika.;)

crusader ::

Hja ce si recimo 5 ljudi razdeli stroske za 100mbit vod se ze splaca ane :)

MaCoFaCo ::

Preračunano po ceni za en Mb je paket 100/100 ugodnejši od paketa 10/10...
Ne vem kaj ste mislili, 100/100 za 25 jurju?

flipflop ::

10

bremzzi ::

za 10 jurjov?:D

flipflop ::

Ja kako pa.:D

DixieFlatline ::

Upam da bomo kmal dobil kako zloženko na dom, ki bo razjasnil še kake druge nejasnosti.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Soprano ::

Za tiste, ki rabijo neomejenih 100 mega, je 100k sit poceni. Meni osebno se zelo dopade 10/10 paket za 14k sit =) Precej boljša zadeva kot VDSL, pa za isto ceno..

steev ::

Zakaj je upstream=downstream? Zakj ni takih 10/2 Mbps?
:|

pivmik ::

steev ne kliči vraga. Sicer pa lahko imaš 10/2 paket, samo za isto ceno kot 10/10 :P.
Vzamem 100mbit pa ga 'prodajam' celemu bloku. :D
Ne, raje 10mbit pa šeram s par nezahtevnimi sosedi (bolj varno, ki pri 100mbit so mesečno preveliko vsote denarja).
LP, Gregor GRE^

steev ::

Ja, ja, maš res :>

Bomo se s (nezahtevnim) sosedom zmenil. Vsak 50:50 (10/10bitps) linije. Mogoče mu bom mal zaškrtaru :).
:|

ferjan ::

hmm pri optiki manjka en 5:5 paket ker 1:1 je premal 10:10 pa predrago.

MEDENA ::

ferjan res je...edino če 10/10 deliš s kom.

jumpi ::

Odgovor T-2 na vprašanje kdaj je to kmalu in kje se lahko prijavim.

Spoštovani!



Dostop preko optične povezave žal še ni mogoč, vendar pa naj bi bil v kratkem in najprej naj bi bilo to možno v Kranju in okolici. Kdaj bo to možno lahko preverite na naši spletni strani www.t-2.net pod segmentom ponudba.

Glede naročanja pa je tako da izpolnete obrazec na naši spletni strani.. izberete za fizične ali pravne osebe. Lahko pa pokličete na našo telefonsko številko za pomoč oz informacije :0590-00-000 ali thenična pomoč 0590-00-002



Lepo Vas pozdravlja



T-2 Služba za naročnike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jumpi ()

Spock83 ::

Ene par je T-2 že priklopil v kranju. Ajde, dajte se razpisat! Jaz sem izpolnil obrazec na njihovi internetni strani. Bomo videli kaj bo.

jumpi ::

Jaz nepoznam nikogar in niti nisem slišal , da je kdo priključen na optiko.

Spock83 ::

Meni je tip iz T-2 rekel, da jih je par že priklopljenih. Upam, da bom še jaz, ker naj bi ta centrala blizu mene bila že delujoča.

Malkec ::

Optika potrebuje centralo? 8-O
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Spock83 ::

Tko mi je rekla tajnica (ali kaj podobnega) iz Gratela. Verjetno je to kakšno vozlišče ali kaj podobnega.

DixieFlatline ::

Medtem ko čakamo, da nam da kdo informacije iz prve roke(kšna slika ne bi škodila), si poglejte, kako ti inštalacijo v bajti naredijo v Ameriki(Ponudnik Verizon). Pomoje bo pri nas ista fora z omarco v hiši/bloku in tam pretvornikom optičnega signala v električnega,potem pa baker do mrežne oz. routerja.

Namestitev

Pa še site od Verizon FIOSA:
FIOS
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

jurre ::

pri nas so danes zacel po bloku kable vlect:D (planina)

MEDENA ::

wow moderator na slotechu s planine, jurre ker konc? :D

volkec ::

In kaj je to kaj čudnega, če je moderator s planine?

Jah no v glavnem po obvestilu, da bodo v naslednjih dneh po bloku napeljeval, se je v kleti znašla 30x50cm pblizn velika šklatla na kateri je napisan T-2 :D

Jah upam da se bo hitr naredil kej v tej smeri, ker bi že rad zapustu siol :))
««
4 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1107205945 (2016) Izvijač
»

Telekom začenja z FTTH (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Omrežja in internet
52961755 (9139) morosito
»

optika do hiše

Oddelek: Omrežja in internet
269857 (8123) Bakunin
»

T-2 pocenil optiko (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9111592 (6920) Lonsarg
»

Telekom goes Vdsl2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
729416 (5158) Ejsi_Disi

Več podobnih tem