» »

Optika za vogalom

Optika za vogalom

««
«
1 / 42
»»

frenk ::

V Kranju podjetje gratel d.o.o. na veliko razkopava in polaga optiko, kmalu bojo pršli tud v LJ in tako naprej. V obvestilu ki smo ga dobil omenjajo do 100mbit-ov za rezidenčne uporabnike in do 1gbit-a za poslovne uporabnike. Preko omrežja bojo baje ponujali prenos podatkov(internet), voip in iptv. V Kranjčanki(lokalni cajtng) pravjo tud, da če bo vse po sreči, se bo dal gor prklopt že polet...hvaljo se tud z eno novo mašino, ki lahko izkoplje lukno, položi kabel in zapolni s hitrostjo 50m/uro...no ja men je važn sam da bo optika čimprej pr nas in da bo relativno pocen:D

...kva pa vi kej pravte?...kdo kej več ve?

CCfly ::

Dokler ne vidim na lastne oči je to zame nateg.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

OmegaBlue ::

Da se pohvalim, tukaj so že povlekli. Do stanovanja povlečejo optiko _zastonj_. Zraven vrat (tam pride optika noter) so 3 vtičnice Internet, Telefon, Tv (UTP utičnice, da se razumemo). Ko bodo storitve na voljo pošljejo cenik.

Končno ane :))
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

steev ::

Jap, to je tista masina, k pr Iskr (SESŠ) ze par mescev koplje (pa zakopava :|). Nek čudn stroj :|
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

DominusSLO ::

100Mb!!8-O
Sline se mi cedijo:D
Bojim pa se, da do primorske in sploh mojega hriba še dolgo ne bo tega...

budili ::

nekaj sem bral, da majo glede dovoljenj in papirjev z občino za opravit
tudi glede kopanja

mislim, da je blo v GG 1 al 2 tedna nazaj

lepo če zalavfa:D

globoko grlo ::

pa še mal špekulirajte o cenah

frenk ::

20k sit?:)

TyKee ::

Hja... sirsa okolica kranja (ce sem prav prebral).... kurba Kranj bo zgleda ZELO GOSTO poseljen... :)

Myth ::

Khm... kaj pa MB in okolica? ve kdo kaj o tem tukaj? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

b ::

Ah dej no... kolk ljudi pa mislis da se bo selilo nekam zato, ker tam dobijo optiko? Ja, nicety nice ce je na voljo za spodobno ceno, ampak to ne bo glih sprozilo kaksnih novih selitev narodov :-D

Zheegec ::

Heh, 2048/2048 Kbps paket bi bil zakon :D Samo v rovte bolj težko... :(
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hruske ::

tud ce bo 100mbit, morda bo 10mbit po kranju in 1mbit po sloveniji. To bi blo ... zanimivo :)
Rad imam tole državico. <3

wishmaster ::

Celje pa maribor bosta pa tak leta 2050 na vrsti>:D >:D .Skrajn cajt da pride k nam optika.V tujini majo optiko za smešno nizke cene.Zgleda da imajo pri nas vode iz čistega zlata,zato je pa vse skup tak drago:D :D

frenk ::

tam piše samo da dela v Kranju že potekajo, Ljubljana je že podpisala, sledijo pa baje tud večja slo. mesta...optika bo pomoje spet samo za tiste ki so bolj v centru, ker se jim ne splača vlečt nevemkolk kilometrov za enga uporabnika...tam naprej bi blo pa pol fajn kšn 802.11N uklopt s kakšno zmodificirano anteno:)

jest upam da bo še pestro>:D

Struzzo ::

OmegaBlue,
in kako pride k tebi optika na UTP vticnico? Saj se salis, kajne ;-)

OmegaBlue ::

Um ne.. Pride po optiki do vhoda potem pa je mala škatlica (tako kot pretvornik pri ADSL-ju) in potem zraven 3 vtičnice. Kaj ti ni jasno?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

DixieFlatline ::

Tud jest sem bil zlo navdušen, ko sem videl, da se je že začelo z deli, a trenutno so se dela ustavila. ;(( Par mestnih svetnikov pravi, da nimajo vseh dovoljenj in da "ljudem zadeva ni bila dovolj dobro predstavljena". Poleg tega pa naj bi tudi slabo zakopali izkopane jarke in še kaj se lahko sliši iz jako pametnih ust.

Že vidm, da gre za podobno zadevo kot v Lj. v primetu Spara, lokalni kabelski ponudnik(kranjčani verjetno veste koga mislim) se po mojem mnenju boji prihajajoče konkurence in lepo ovira Gratel.
Bi pa rekel, da je to ena izmed redkih dobrih stvari(tudi ideja), ki se gradijo v zadnjem času v našem mestu.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

flipflop ::

Sem prebral na 24ur.com zadnjič o tem, ja. Škoda, bi bilo lepo če bi se to čimprej zgradilo in seveda tudi razširilo po vsej Sloveniji. 0:)

root987 ::

@OmegaBlue: do vrat so ti naredili, cenika pa ti niso povedali? :) Dej, vzem kramp v roke pa si sam postrezi. ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

fahrenGONE ::

Ce bo res 100mbit, potem se preselim v Kranj. :D Tudi za 10mbit gor/dol se splaca.

Kar se pa svetnikov tice, itak se ve, da 80% casa samo drek mesajo. Ce primitiven narod na razume se jim pac rece, da je nova kanalizacija in bodo vsi veseli. :D Ali pa se jim ne rece nic, saj bodo itak pozabili na zadevo v prvem bifeju ali pa pred TV, ko bo kaksen fuzbal. Ce bi skozi zgodovino samo take poslusali, potem bi se vedno pobirali konjski drek po cestah.

Gandalfar ::

fahrenheit: kaj pa delas da se ti splaca zaradi bandwitha selit?

fahrenGONE ::

Biznis - vecino casa sem na netu, ker imamo en projekt in morda se drug projekt za vogalom, tako da me ne briga kje sem, sam da je linija ok. Folk pa je itak povsod isti. :D Osebno pa mi je najbolj vsec LJ (Center/Bezigrad) in primorska (svez zrak in manj megle hehe).

Drugace pa bi bilo cool probat kako hitro ti povlece dol kaksen DVDR, sam hehe takega sharinga nebi nikdar dobil. :D

leinad ::

V kakšnem rangu pa se v tujini gibljejo cene za optiko?

bzp ::

Sej ni problem tolko v svetnikih, problem je da zupan stvari podpisuje na svojo roko in nepremisljeno, Gratel pa redko dobi priloznost zagovarjat svoje delo. Kolikor jaz vem.

frenk ::



se vam kaj cedijo sline?>:D

root987 ::

Kaj to teb pred hišo delajo al kaj?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

OmegaBlue ::

Itak :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

frenk ::

ubistvu pred blokom :D ...sam to so šli sam mimo...baje tukaj na planini pridemo na vrsto polet enkrat...če bo stvar zalaufala pa loh kšn web hosting ponudm :))

...ni mi pa še čist jasn zakva ta naprava zaliva lukne z betonom roza barve:D

gulikoza ::

Ej OmegaBlue,
še vedno mi ni jasno. Ti si namreč edini, ki pravi da ima doma še kaj več kot samo prazno črno cev. Kot vem, optičnih vlaken še niso vpihovali. Torej če ni optičnega vlakna v tvoji hiši (ali bloku), kako da imaš malo škatlico s tremi UTP luknjami? Čigava last pa je ta škatlca, tvoja ali Gretelova ali ...? A si moral že kaj plačati?
Ali ima še kdo drug doma kaj podobnega?
OmegaBlue, ali je ta škatlca v hiši ali v bloku?

Ali se komu sanja zakaj na vseh šohtih piše T2? 8-O

OmegaBlue ::

Ne ne narobe razumes - vlakna se ni notri, samo vticnice so :/ Pravijo da bo kmalu. Drugače je to v hiši in ne nič nisem še plačal.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

DixieFlatline ::

Kje si vidu napisan T2?

T2 je(bo) nek nov ponudnik internetnih storitev, ki naj bi ga ustanovilo nekaj ljudi, ki so bli včasih pri Siolu, če se prav spomnim. Možno, da bojo oni ponudnik dostopa do neta prek optike.

Žalostno je, da nima nihče še nč na netu napisanega od polaganja optike in vsaj okvirnega začetka nudenja prvih storitev(mislim na izvajalce). Vse, kar smo do sedaj izvedeli, smo izvedeli iz medijev.:|
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

ppp ::

T2 ni novi ponudnik!
Nova firma je kolikor vem T-2. Vsaj v časopisu Delu ga takole opisujejo.

T2 naj bi bila razlaga za sekundarno telekomunikacijsko omrezje!
Lep dan!

bzp ::

v Kranju se suslja o 100M za fizicne in 1G 8-O za pravne osebe ... zivi bili pa vidli

frenk ::

mogoče se šušlja, ampak je pa to tud pisal u dveh kranjčanjkah...problem je da povsod piše DO 100Mbit in DO 1Gbit:\

DixieFlatline ::

V mislih sem imel T-2(Šefe je Matevž Turk).
Upam sam, da bojo ponudl kšno ugodno varianto, recimo 10Mb/s za ene 10k Sit. :D
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

globoko grlo ::

pol pa svizec zavije čokolado ...:D :D

sej ne da bi se branu, ampak ...

flipflop ::

Ja kaj pa misliš da bo vedno tako drago kot je danes? :\

MEDENA ::

Le kako bojo oni zagotavljal 100mbit/s če ima SLO komplet povezavo v tujino nekje 5GB/s ?

steev ::

5 Gb (bit) ali 5 GB (bayte)? :\
:|

hruske ::

Slovenija skupaj (VSI ispji) ima ziher preko 10GBit, če mata samo siol in arnes vsak po 5Gbit.
Rad imam tole državico. <3

Gandalfar ::

MEDENA: sej je dost da imas 100Mbit znotraj Kranja ali pa njihovega omrezja. Sam da se warez fura.

KoMar- ::

Zakaj so pa začeli v Kranju in ne v Ljubljani? 8-O

roscha ::

Zakaj pa ne? Žabarji vedno mislite da ste nekaj bolšega :D

Drugače pa sta 2 investitorja od 3 locirana v Kranju.

Myth ::

Heh, pa se že oglašajo prvi ki so fauš pa bi to raje vidli v LJ. Ededede :D

Sicer pa dokler ne bo nekje napisano točno koliko ponujajo za kakšno ceno, so to kar vi govorite samo natolcevanja. Baba čula, baba rekla... ;(
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

frenk ::

hehe...sm vedu da se bojo loblančani oglasil:D...v tolažbo si lahko predstavljate da smo kranjčani poizkusni zajček:)...ampak ta zajček bo zlo dobro pipico kadil>:D

sej je dost da imas 100Mbit znotraj Kranja ali pa njihovega omrezja. Sam da se warez fura.


evo točno to:)...no ja jest bi tako povezavo verjetno izkoristu tud za webhosting:))

MEDENA ::

frenk a bova nabijala igre :D

lambda ::

Jz že mam 84Mbit/27Mbit linijo in je bila stvar sprva res najbolj zanimiva, skratka osupneš ko ti za en DVD podatkov skini dol v 6 minutah. Ampak po mesecu se razvadiš, stvar izgubi svoj čar, hkrati pa si ves živčen, če ti določene strani iz kakih počasnih strežnikov ne odpre dovolj hitro. Da ne govorimo o kakem p2p prenosu od adsl uporabnika.

Ampak hitrost sama po sebi ... rečmo tako, da sistem ni primeren za delo pri prenosu večih (10+) datotek hkrati preko torrenta kadar imaš srečo, ko stvar leti 1MB/s in več. Zakaj že?

flipflop ::

Na kaj namiguješ, da zaradi tega ker bi se kdo utegnil razvaditi in mu taka hitrost ne bi več bila dovolj "šokantna", naj raje kar ostanemo na ADSL ali kablu? Saj pa se ne rabi hitra linija samo za warez. S takšno hitrostjo pridejo še druge stvari ki se jih danes s temi linijami ne da izkoristit.:\

monster-x ::

nubes, kakšna je pa cena?
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.
««
«
1 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1116209978 (1649) starfotr
»

Telekom začenja z FTTH (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Omrežja in internet
52961988 (9372) morosito
»

optika do hiše

Oddelek: Omrežja in internet
269888 (8154) Bakunin
»

T-2 pocenil optiko (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9111641 (6969) Lonsarg
»

Telekom goes Vdsl2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
729455 (5197) Ejsi_Disi

Več podobnih tem