» »

Optika za vogalom

Optika za vogalom

««
41 / 42
»»

Sade ::

Prejsn tedn so kablasi iz elektra Turnsek V celju ravnokar napelal optiko po celem vhodu( tudi cist do mojih vrat)+ mislim da ma ze telekom podpise, prej ni blo nobenga, ko pa prleti en po podpise za ftth(kablasi), je takoj drug dan ze tadrug na vratih oh yes; + tega odlicno opravljeno vse minimalno zvrtan napelan cist ob steni prsl jih je ful na koncu se vse spucal za sabo even z sesalcem + vse porihtal v nulo stene, ce bi mel digitalca bi posliku da bi vidl, in vsi kabli so ze not tudi do bloka in po celem vhodu do vsakega stanovanja, sam baje letos se ne bo 0!!!!!!!
Sline se pa cedijo!

d0rK ::

Glede na to da nekateri fantje govorite da Gratel že polaga tudi na Grbini - me zanima kdaj bo ta prišel tudi do nas?

Gratel ne dela nic na Brdu. Neki nej bi Telekom sam nc ni sigurno.

Matej_K ::

Če se spomniš so nam pred parimi leti na Brdu Telekom polagali telefonske kable po tleh?!?
A bo optika šla po istih ceveh verjetno?!?

Matr vola 500m od !!Tehnološkega parka!! Brdo bi pa morali imeti optiko :D

Na tehnološki park splezat pa eno anteno gor pa kkšno firmo pocukat :D da ma celo Brdo wireless :D
... .. .

d0rK ::

Ja se ja...Ma, sam nej ze pride ena optika. Jz hocem 20/20.

A lahko en na hitr in laymans terms pove ce je kaksna razlika med Gratelovo ter Telekomovo optiko in ce ja, kaksna.


Hvala.

Matheeew ::

Iz uporabniškega vidika ni razlike.

Tehnično pa se najde kaj...

ne_kdo ::

cenovno je tud seveda razlika :)

lp

dobaluka ::

aAaAaA nam so pa potegnil do pred bajte. Ene 2-3 m stran od bajte je optika. To bo treba kmal popravt, bom kar na gratel klical.
status quo

Jan987 ::

Sedaj vidim da vlečete tudi po naši vasi! Koliko časa za ''kabliranjem '' po glavnih cestah lahko pričakujem omarico v hiši in čez koliko časa internet?

ender ::

Jan987: vsaj 6-9 mesecev.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Jan987 ::

Uf....

Pridejo sami do hiše ali se je potrebno kaj ''prijavljati'' ker do sedaj še nismo videli nobenega ki bi sploh kaj povedal o tem da se koplje optika le gratelovi stroji iz dneva v dan bolj ožičujejo kraj. Poleg tega pa me zanima če je potek optike po ulicah oz. do hiš po privatnih zemljiščih mogoče dogovoriti ali samo kopljejo po svojem planu. Namreč bojim se da če bodo kopali po najbolj verjetni poti bodo to starokopitni sosedje gladko zavrnili.

krho ::

Oni predvidijo traso, ter kje naj bi bila omarica. boš imel označeno po tleh s rdečim sprejem. Če se NE strinjaš, dobi enega od delavcev in povej, kje po praceli naj ti skopljejo in kje bi rad imel omarico. Drugače pa tako pride cev od jaška do vsake hiše individualno. V naši ulici so jaški na ~ 50m.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

globoko grlo ::

a kdo kj ve kdaj bo Grosuple navrst

levaky ::

V Šenčurju T2 vleče optiko. Trenutno ima leva stran šenčurja (od glavne ceste in višje od cerkve) optiko do omarice na hiši, desna stran pride na vrsto najbrž naslednji teden. lp, Matej

Tac20 ::

se kaj ve kdaj bo se vlekla optika na dolgem mostu?

Hvala

friksi ::

A ma kdo kej informacij, kdaj naj bi bla v Ljubljani Bežigrad Reboljeva 5 optika? A jo kdo v BS3-ju že ima?

LP

Sergio ::

@globoko grlo: Najverjetneje ne v prihodnjih 4 letih ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

PARTyZAN ::

Obujam temo :P

Zanima me kakšno je stanje v Mostah. Gratel je šel mimo nas z Kajuhove ulice na Zaloško. Soglasij sploh se nismo dobili. Se dela na tem?

LP

madmitch ::

Pri nas je T1 ravno včeraj okol vogala prišel, torej še kakšna dva do tri mesece pa bodo konec s koncem združili.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Prospekt ::


Evo še link do novice:
http://www.zdnetasia.com/news/communica...
in link do zadnjega poročila:
http://www.ftthcouncil.org/?t=291

vir: http://t-2.rula.net/

Kiborg ::

Ali slučajno kdo kaj ve za Brezovico pri Ljubljani? Bomo mi tu dočakali kakšno optiko ali bodo sedaj lepo razkopal Podpeško dali notri plinovod in kanalizacijo čez nekaj let pa spet vse lepo ven in še optiko noter?

bluefish ::

pri nas pa se od prejšnjega posta ni še nič premaknilo. Kabli so že povsod, Telekom je že razpeljal stvar do stanovanj in pričel s priklopi, od T2 pa nič. Precej časa nazaj so nekaj hodili naokoli in spraševali, kaj bi želeli imeti, od takrat pa ni bilo nobenega obvestila.

madmitch ::

madmitch :: 29. jul 2008, 12:54:14
Pri nas je T1 ravno včeraj okol vogala prišel, torej še kakšna dva do tri mesece pa bodo konec s koncem združili.


Da se popravim, T1 optiko mam 2 tedna. Sem prvi v stolpnici (VIP). T2 me ne zanima.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

lopov ::

Čau!

Tam okoli strani 25 se omenja Ljubljana - Črnuče. Se komu sanja, se je kaj premaknilo tej smeri? Zanima me področje Gmajne, Ceneta Štuparja oz. Pot v Smrečje. Zadnji poseg v infrastrukturo se je zgodil leta 1991 ko so potegnili kabelsko. Starši imajo še vedno vse žice po zraku in nič ne kaže, da se bo kaj premenilo. Pizdim zaradi stroškov -- telefon (ISDN) in internet (ADSL 2mb/384) sta telekomova za okol 66 evrov mesečno, pol pa še 16 evrov telemahu za kabelsko. Pri dnašnjih cenah optike je to pravi rop ...

Thx,
b.

rh^ ::

Ima kdo možnost preveriti kako je z optiko na Rozmanovi ulici v Kopru? Predvsem sode številke (ker lihe jo že imajo). Vem da je bilo nekaj zapletov nimam pojma kako se je končalo. Če mi kdo lahko pomaga se že v naprej zahvaljujem.

Gapi ::

Fantje in kaka punca vmes!!! V ponedeljek mi začnejo kopat za optični kabl pred hišo. Vem da prvo položijo samo prazne cevi. Koliko časa pa mine da pol vpihnejo še vsebino? Če je govora o pol leta je supr če pa kej več pol pa bomo čakali na docsis 3 in ponudbo telemacha.

Pesimist ::

ni nekega stabilnega roka. Pri nas so polozli cevi ze pred letom dni in komaj pred kratkim bila optika mozna. Med Zimo namrec kompletno mirujejo. Tak da ce te zima zjebe se cakanje podalsa.

#000000 ::

Ma men se zdi da zdej mirujejo kr cel cajt, verjetno zarad recesije.

Pesimist ::

Cisto mozno bi reko ja.

arozma ::

Če koga zanima, naj bi Gratel v Britofu končal delo septembra.

PARTyZAN ::

Pri nas so cevi položene in kanali nameščeni že približno pol leta, pa še vedno ne kaže, da bo priklop možen kaj hitro.

Gapi ::

Ja. Vprašal delovodjo kdaj kej začnejo kablirat. Odgovor je tak da ko končajo celo rožno dolino tuki v ljubljani z zemeljskimi deli. In na vprašanje kdaj je plan da se konča je bil odgovor približno še dva do tri tedne. Se pravi da do zime bi moralo biti delo končano. Torej enkrat na jesen bi morala optika že biti končana do končnega uporabnika.

globoko grlo ::

hm, v grosuplu je nenavadno elik T2 prevoznih sredstev in en rumen kabl vlečejo po tleh, a je to to?

lopov ::

Rumeni špageti? Zna biti :)

globoko grlo ::

slin

NavadniNimda ::

Nov hitrostni paket T-2 optika FTTH:
Asimetrični 100/10 za 20 € (od 20.8.)

Baje bo še nekaj sprememb kasneje s 1. septembrom. Bom objavil, če uspem kaj zvedeti.

Pyr0Beast ::

Kaj to resno ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

perci ::

Knobleharjeva 18, Ljubljana. Se boste kmalu zmigali ali me boste prisilili, da grem na monopolista (ki je kabel ze potegnil)?

Dami ::

Ti vsaj maš kabl, jaz gledam t2 omarco (prazno ofc) na hiši že 2 leti. Je pa res da smo mal iz mesta.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

perci ::

ja kabel mam (ze kaksno leto) - sam ne t2-jev

Dami ::

Mah ko bo, bo. Tak ne bi mogu pričakvat čudeža tu v rovtah pod pohorjem ko sn jaz doma. Tak sn lahk srečn da mi dela amis 10/786 ko šus (3km od centrale).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Vanadium ::

No pa smo tudi mi v rovtah dočakal, da se nekaj dogaja okoli optike. V kastlcu me je čakalo soglasje za prekope da podpišem :D. Zdej pa zanima kako je z drugimi ponudniki preko TK optike? Se ni nekaj govorilo, da bodo morali razvezat zanko pa tudi drugim ISP ponudnikom pustiti možnost priklopa preko optike?

madmitch ::

Kdo je poslal soglasje v podpis? Pri vas v "rovtah" se nekaj dela menda z EU sredstvi, tam nimajo ISPji tako rekoč nič zraven in bodo vode najemali, če pa je od Telekoma, je pa to vzpodbudno, saj so rekli, da bodo ravno zaradi tega, ker jih silijo v razvezo, nehali polagati optiko.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Vanadium ::

Jah mi imamo v rovtah "srečo", ker je telekom pred cca 5 leti dal ekonomski interes za naše področje in nas zajebal (občino), da bi za naš del rovt dobili sredstva iz EU skladov. Ker je to pisno in letos poteče rok, ki so si ga določili jim malo kuzla u rit skače, ker padajo grožnje z tožbami in odškodninami tak da so se malo podvizali. Projektira kable in pobira soglasje v imenu Telekoma Slovenije NOVERA d.o.o.

Constantine ::

Obujam temo...optika in Vrhnika...bo kdaj? :)

madmitch ::

Takrat kot optika in strogi center Ljubljane. ;((
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

evl81xadlez ::

Vi maste vsaj internet kaj pa jst k ga nemorm met:-)da ne pomislm sploh na optiko!

BlueRunner ::

Ker je to pisno in letos poteče rok, ki so si ga določili jim malo kuzla u rit skače, ker padajo grožnje z tožbami in odškodninami tak da so se malo podvizali.

Nerelevantno. Relevantno je to, da se je spremenil zakon, ki omogoča, da račun izstavi kar APEK.

Vanadium ::

BlueRunner je izjavil:

Ker je to pisno in letos poteče rok, ki so si ga določili jim malo kuzla u rit skače, ker padajo grožnje z tožbami in odškodninami tak da so se malo podvizali.

Nerelevantno. Relevantno je to, da se je spremenil zakon, ki omogoča, da račun izstavi kar APEK.


Ja to je pa vrhunsko vedet :D bo treba malo na apek pritožbo poslat :D

BlueRunner ::

2. odst. 7.a čl. ZEKom: "Kdor izkaže tržni interes za gradnjo širokopasovnega omrežja, mora takšno omrežje na območjih in v obsegu, kot je izkazal, zgraditi v roku dveh let odkar je pisno obvestil ministrstvo, da z njegove strani takšen interes obstaja."

152. čl. ZEKom: "Z globo od 50.000 do 400.000 eurov se za prekršek kaznuje pravna oseba, ki se po zakonu, ki ureja gospodarske družbe, šteje za srednjo ali veliko gospodarsko družbo, če: ... 2. ne gradi ali ne načrtuje elektronskih komunikacijskih omrežij in pripadajoče infrastrukture v skladu s 7. členom oziroma 7.a členom tega zakona;"

Da boš vedel o čemu je govora in, da boš lahko ocenil, če je dvoleten rok že presežen.

mingo ::

Me samo zanima, če kdo ve ali bo Telekom v letu 2011 kej vlagal v optiko.
««
41 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1116209719 (1390) starfotr
»

Telekom začenja z FTTH (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Omrežja in internet
52961983 (9367) morosito
»

optika do hiše

Oddelek: Omrežja in internet
269887 (8153) Bakunin
»

T-2 pocenil optiko (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9111633 (6961) Lonsarg
»

Telekom goes Vdsl2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
729450 (5192) Ejsi_Disi

Več podobnih tem