» »

Optika za vogalom

Optika za vogalom

««
42 / 42
»
»»

bluefish ::

Vlagal vsekakor bo, vprašanje le v kolikšnem obsegu.

LeQuack ::

Vlagal bo samo v tožbe T-2ja.
Quack !

Gapi ::

:)
No person is rich enough,to buy back his past.

Dami ::

Vlagal bo tolko da bo poceni odkupil t-2 (gratelove) kable. Novih pa imo ne bojo vlekli. Čemu neki, saj ni več konkurence. Pač stanje bo takšno kot pred t-2jem.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Gost ::

Ali to vi samo večate svojo kredibilnost na forumu z večanjem postov ali so res kakšni podatki v tej smeri?

ToniT ::

Telekom ne bo vlekel optike, ker bi moral dati to optiko v uporabo tudi drugim operaterjem. Dokler ne bodo uredili tega, ne bo nič!

BlueRunner ::

No, sedaj se vidi kdo je komu res konkurenca v Sloveniji.

S T-2 pa še ni konec in namigovanja v tej smeri so lahko kvečjemu dobre oziroma slabe želje.

PARTyZAN ::

Gost: Verjetno je samo naklučje, da je Telekom nehal polagat optiko isti trenutek, ko je T-2 zabredel v težave.

rejven ::

hec je odločitev apeka, da bo moral telekom delit svoje optično omrežje z ostalimi ponudniki ( kar mu seveda ni v interesu ), sedaj pa če se ne motim so na sodišču. Ta odločitev, če mene vprašaš je ta odločitev apeka smešna, sploh ker telekom nima prevladujočega deleža kar se optike tiče in tudi v tem, da omrežje gradi z lastnim denarjem, medtem, ko je staro omrežje bilo zgrajeno s samoprispevki in javnim denarjem.

Dami ::

A niso celo neki EU dnarja pobasal za fiber? Če so ga pa bojo zaj to lepo samo zase tržli je sramota. No sicer pa v naši državi se tak ne moreš čudit več.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

BlueRunner ::

Zadeva za APEK-om ni na sodišču. To pa tudi zato ne, ker APEK po pritisku s strani EU-ja ponovno ugotavlja kateri so upoštevni trgi. Pa to ne v korist tega, da se optike ne bi razvezovalo, ampak predvsem v korist tega, da se bi optiko dejansko razvezalo. Samo težava je, ker se bo razvezalo samo telekomovo optiko.

Razlog za to pa je še bolj bizaren: pri EU so namreč mnenja, da je širokopasovni dostop za rezidente en upoštevni trg, ne glede na dostopovno tehnologijo (kabelska, xDSL, FTTH). Logika 5% dviga cen... na žalost je to ena pogruntavščina ekonomistov, ki pa na žalost nimajo stika z realnim svetom. FTTH v isti vreči, kot tehnologije, ki komaj "potegnejo" 20-30Mbit/s, če si dovolj blizu, praviloma asimetrično in z tipično višjimi latencami, ko se hitrost viša.

Aktiven FTTH (as opposed to PON), ki ga pri nas ponujata Telekom in T-2, pa je dejansko v neki čisto drugi kategoriji. Tudi, če bi kdo imel hitrost 1/1, bi imel latence takšne, kot pritičejo 100Mbit/s Ethernet omrežju, saj se hitrost omejuje na drugem nivoju in ne vpliva na fiziko oziroma hitrost prenosa okvirja na fiziki.

No, po tej logiki, da je to en sam upoštevni trg, ima Telekom sešteto skupaj z xDSL priključki dejansko prevladujoč tržni delež, T-2 ga pa nima. Zato se bo Telekomu predpisalo razvezavo, T-2 pa tega ne bo dobil pred nos.

Za vse tiste, ki jim gre to v nos, se lahko obrnete naravnos v Bruselj. Pravi naslov je Neelie Kroes. Samo preden se ji bi kaj pisalo, bi vseeno predlagal, da pošiljatelj premisli, kaj bi sploh rad dosegel. Kitajci pravijo, da ga menda ni hujšega prekletstva, kot to, da se ti želja dejansko izpolne.

kmetek ::

In kaj naj tem EU uradnikom z 10-15.000EUR plačo, ki jo financiramo mi vsi, napišemo?

Senitel ::

Nič, so predaleč. Raje svojim lokalnim občinskim uradnikom začnite težit. Ker konec koncev, če Telekomu ni v interesu potegnit spodobnega linka, bo pa kdo drug uskočil, odvisno kolk ste v riti trenutno bo pa morda še EU kaj primaknila zraven.

luli ::

No pa še en papir za BlueRunnerja in ostale nakladače.

Telekom Slovenije je monopolist in se obnaša kot monopolist. Pred časom so mimo načrtov v kletne prostore vgradili svojo opremo, ter jo priključili kar na skupno elektriko. Po večkratnem opozorilu, da njihovega ravnanja stanovalci ne bomo tolerirali ter predložitvi podpisov etažnih lastnikov je bil njihov odgovor da nisem pooblaščen za reševanje tovrstnega problema.

Njihova zadnja pogruntavščina je tole pismu upravniku.

Ponudba



Zadeva je že predana odvetniku.

Po mojem mnenju je bistvo problema
* Telekom ima zgrajeno infrastrukturo pred večstanovanjsko stavbo
* Glede na trditve nekaterih pri konkurenci bi optiko moral dati v najem drugim ponudnikom
* Telekom trdi, da investicija ni končana ter da zaradi tega vlaken ni možno najeti
* Kljub 3ji trditvi imajo na 2 izmed vlaken priključeno svojo centralo.

Seveda se omenjene zadeve mene ne tičejo
Vse kar hočemo je
* Da prestavijo centralo (shelter) na mesto, ki je zato predvideno v projektnem načrtu
* Da nehajo krasti elektriko

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

kmetek ::

Torej kradejo vam vašo elektriko? OMG, ja odpulite jim ven tisto škatlo ali kaj imajo.

luli ::

Na kratko
* Služnosti niso vpisali, saj niso pridobili soglasja vseh lastnikov
* Na lastno pobudo so vstopili v stavbo, izvedli preboje ter montirali svojo opremo
* Ker nimajo ne služnosti ne najemne pogodbe elektro-števca niso dobili. Pa saj ni problem. So se pač "priklopili" na skupno razsvetljavo
* Večkrat so klicali ter "grozili", da bodo pač umaknili centralo in bomo potem ostali brez telefona. Prijazno sem jim povedal, da nihče v omenjeni stavbi ni naročnik pri Telekomu sloveniji, niti pri operaterju, ki bi uporabljal njihovo infrastrukturo, ter da sem z njihovim odg. zadovoljen.
* Sledili so klici, kjer so zatrjevali, da so oni nacionalni operater, ter da zakonodaja za njih ne velja.

No to zadnjo točko bom moral preveriti.

kmetek ::

* Sledili so klici, kjer so zatrjevali, da so oni nacionalni operater, ter da zakonodaja za njih ne velja.

HAHAHAHA

Pyr0Beast ::

Pridni. takle mamo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueRunner ::

No pa še en papir za BlueRunnerja in ostale nakladače.

Prosim povej kaj sem tako hudega naložil? Malo sem že sklerotičen...

Telekom Slovenije je monopolist in se obnaša kot monopolist. Pred časom so mimo načrtov v kletne prostore vgradili svojo opremo, ter jo priključili kar na skupno elektriko. Po večkratnem opozorilu, da njihovega ravnanja stanovalci ne bomo tolerirali ter predložitvi podpisov etažnih lastnikov je bil njihov odgovor da nisem pooblaščen za reševanje tovrstnega problema.

To ni obnašanje monopolista, ampak cerberalnega invalida. Samo zato, ker se nekdo preserava, še ne pomeni, da je monopolist, ampak samo to, da si misli, da si lahko karkoli privošči.

Zakaj točno, pa ne vem.

Zadeva je že predana odvetniku.

In tako je tudi prav. Ta odvednik/odvetnica pa vam bo tudi vedel povedati kako škatlo spraviti ven (da ne bo kdo vas nazaj tožil), kako poračunati odškodnino za povzročeno škodo in kako v splošnem urediti spor z nekom, ki ga serje.

Ne vem pa kaj ima to z nekimi idejami o monopolih. Če nekdo hodi po ulici, vsakomur, ki mu ni všeč pa razbije gobec, potem pa reče, da je nedotakljiv, a te potem to kaj briga? A je sploh pomembno, da nekaj flafla o svoji nedotakljivosti, ali ga boš poklical pravo policijo, da mu pomagajo, da malo ohladi svojo glavo.

Sledili so klici, kjer so zatrjevali, da so oni nacionalni operater, ter da zakonodaja za njih ne velja.

ROFL... zakaj se folk ne spomne, da takšne (potiho) posname, potem pa na YouTube in kakšen TV z njimi. Da se bomo v teh slabih časih vsaj nečemu lahko režali.

luli ::

ROFL... zakaj se folk ne spomne, da takšne (potiho) posnam

Na stari Samsung Omnii sem mel snemanje vedno vklopljeno. Mislim, da bi se pogovor še znal najti.

Glede odklopa sem dobil predlog, naj pokličem električarja, izklopim razsvetljavo ter ga vprašam, zakaj števec še vedno šteje. Zaključek bi bil jasen.

Drugače pa naš namen ni prepiranje z njimi. Centrala je v načrtih vrisana zunaj objekta in tako bi tudi moralo biti.

Se pa sigurno vsi strinjamo, da Telekom ne bi počel takšnih svinjarij, če mu štange ne bi držala država in njene agencije (predvsem APEK).

Pyr0Beast ::

Štange mu ne drži ne država ne njene agencije ampak ljudje ki so tam zaposleni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueRunner ::

Glede odklopa sem dobil predlog, naj pokličem električarja, izklopim razsvetljavo ter ga vprašam, zakaj števec še vedno šteje. Zaključek bi bil jasen.

Če je to rekel odvetnik, potem kar... samo ne tega delati na pamet brez nekoga, ki pozna parafe.

Drugače pa naš namen ni prepiranje z njimi. Centrala je v načrtih vrisana zunaj objekta in tako bi tudi moralo biti.

... in če je kaj pravice na tem svetu, ma da se jo nemudoma tam tudi prestavi.

Se pa sigurno vsi strinjamo, da Telekom ne bi počel takšnih svinjarij, če mu štange ne bi držala država in njene agencije (predvsem APEK).

Ko pridejo stvari tako daleč, APEK nima več nič pri tej stvari. Sodišče, odškodnina, izterjava, odstanitev, gradbena inšpekcija, motenje posesti, ... Čeprav na prvi pogled izgleda brezupno, pa je to precej premočrtna pravda. Ugotavljanje dejstev in ocenjevanje škode tukaj niso naloge iz visokošolske ekonomike amapk bolj iz osnovnošolske poštevanke. Torej tudi zavlačevanje ne bo moglo ravno dolgo trajati, kot se zna dogajati pri kakšnih 100+ mio EUR zneskih.

Pa po občutku bi rekel, da imajo naša sodišča in sodniki še vedno posluh za malega človeka proti velikim Goljatom, če se mali človek v postopku ne spreneveda in ne izmišljuje. Zatorej odvetnik, papirje in zahteve na mizo, potem pa sporoči kdaj bo prva obravnava... da pride še kdo v živo pogledati, kako se Telekomovi odvetniki izgovarjajo.

Zgodovina sprememb…

lalan ::

Kje se dobi informacija o širitvi optičnega omrežja?
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

Gapi ::

Informacija za tiste ki vas zanima potek izgradnje optike. GVO bo dokončal izgradnjo optike v rožni dolini. Tako da v roku mesca in pol prešaltam na telekomovo optiko. Ja optika se še gradi. Vprašanje sledi če se mi splača prešaltat iz Telemacha 3XL paketa na Telekomov trojček.
No person is rich enough,to buy back his past.

PARTyZAN ::

Pri optiki nimaš kaj razmišljat.

BlueRunner ::

Lahko pa preveriš dostopnost alternativcev na telekomovi optiki. APEK je Telekomu namreč naložil razvezavo tudi te optike do doma. To pomeni, da boš imel na tej optiki slej kot prej tudi več izbire (ne vem pa kdaj točno), tako da pazi, da se ne boš po nepotrebnem vezal za 24 mesecev, potem pa čez nekaj mesecev preklel vse po vrsti, ko boš dobil še variante Amis in Tuš.

Senitel ::

AFAIK bodo alternativci prišli nekako začetek poletja.

madmitch ::

Gapi, pa menda ja ne misliš, da bo optika zasvetila takoj, ko se bo GVO pobral. Po izkušnjah lahko dejanski priklop traja tudi do enega leta.
Samo v opozorilo, da ne boš preveč razočaran.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

BlueRunner ::

Priklop s strani Telekoma že. Spremenili pa sta se dve okoliščini. Prva je ta, da te bo lahko v kratkem priklopil alternativec. Druga pa je ta, da je Telekomu v interesu, da čim prej priveže čim več novih uporabnikov na 24-mesečne vezave.

Moja ocena čez palec je, da se bo v kratkem pokazalo so bile realne številke v sporu glede štetja "optičnih priključkov" in posledično ugotavljanje tržnega deleža. Ena definicija je bila koliko vlaken je osvetljenih, druga definicija je bila koliko vlaken je dejansko položenih. Kdo je v sporu Telekom - APEK zagovarjal katero številko se verjetno da ugotoviti.

Če bo število osvetljenih naglo naraslo, potem je imel APEK kar prav, ko je rekel, da se Telekom ne trudi. Če pa bo še naprej stagniralo, pa je bila težava verjetno še nekje drugje in štetje po predlogu APEK-a ne ravno merodajno.

Gapi ::

@madmitch Fant ki je pobiral naročila za optiko tukaj v mojem koncu je rekel da v roku mesca in pol bo omogočen priklop, Če bo trajal 2 mesca jim odpustim, ker verjamem da lahko pride do tehničnih težav.

zdej me samo zanima če bo t-2 kdaj ponujal svoje storitve preko omrežja od telekoma. Glede na strukturo telekomovega omrežja (pppoe,multimode fiber) bi rekel da ne.
No person is rich enough,to buy back his past.

Jinto ::

Telekom nima multimode optike.....................

BlueRunner ::

Kaj pa veš. V sili (prisilki) vrag tudi muhe žre. Ampak to niti ni najbolj zabavno vprašanje. Resnično zabavno vprašanje je, če bo tudi T-2 odprl svoje omrežje alternativcem.

V pretekli zasedbi poslovodstva T-2 bi res prej pekel zmrznil. S sedanjo zasedbo pa mislim, da je možno oboje. Konec koncev, zakaj pa ne? Razen nekega trmarjenja iz principov ni razloga, da ne bi T-2 izkoristil tudi teh možnosti zaslužka.

Gapi ::

@Jinto Kaj pa pol ma da laufa na enem fibru uplink in downlink. Mogoče da sem jest pomešu mal pojme ned sabo Vsekakor mi pa PPPOE ni všeč.
No person is rich enough,to buy back his past.

BlueRunner ::

@Gapi: WDM ima. Tipično z 1310/1550nm. Zadeva pa ti bo, kolikor se spomnem, delovala izključno na SM.

Gapi ::

@madmitch: Kablček že v omarci. Čakam da še nardijo konektorčke in prinesejo modem. Torej stvar nekaj dni.
No person is rich enough,to buy back his past.

madmitch ::

Gapi je izjavil:

@madmitch: Kablček že v omarci. Čakam da še nardijo konektorčke in prinesejo modem. Torej stvar nekaj dni.

V omarici v stanovanju?

Evo, pri nas je zadeva potekala nekako takole. Najprej sta oba ponudnika (naš hišni firer zahteval, da oba na enkrat ropotata) položila vertikalne kanale in razvode do stanovanj. Istočasno sta oba dala tudi kable v kanale od omare v kleti do stanovanj. T2 je imel ta čas tudi drat do objekta speljan in so zadevo usposobili dokaj hitro - kakšen mesec. TK je z dratom do hiše čakal še vsaj 3 mesece in ko so to končno uspeli sestaviti, je trajalo še par tednov, da so priklopili omarico v kleti. Takrat je sosed, ki je dolgo delal na Telekomu, prek vez uredil, da sva dobila priklop na optiko tako rekoč takoj (po TK standardih) - cca mesec in pol (na SiOLovi strani naše hiše še ni bilo na spisku). Ko so enkrat prišli priklopit, so istočasno naredili preboj v stanovanje, omarico, zlepili kable, zamenjali modem... (menda je trajalo dva dni, če se prav spomnim.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Gapi ::

Omarica na fasadi če te že zanima. Sicer pa ni naše hiše na spisku na siolovi strani ampak na www.gvo.si
No person is rich enough,to buy back his past.

Mohimm ::

Vprašanje,
Siol napeljal lani optiko do hiše ( Trebnje, kabel v omarici)
Do sedaj smo bili na amisu (baker), zelo zadovoljen, vse štima tako kot mora.
Ker do junija (če se ne motim) siol še zastonj napeljuje kable po objektih, in moramo spraviti kabel do drugega konca hiše, sem razmišljal o priklopu siol-a v prihodnjem mesecu.
Sedaj je tukaj APEK, ki pravi, da naj bi optika bila končno deljena.

Se mi splača počakati, ter upati da bosta amis/t2 cenejša in hitrejša, ali naj kar vzamem Siol-ovo ponudbo?

gendale ::

vzemi siolovo ponudbo, ampak se ne zavezat
če/ko pride kaka boljša preprosto zamenjaš ponudnika
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Gapi ::

Mohimm od kje ta informacija da do junija brezplačno.
No person is rich enough,to buy back his past.

Mohimm ::

Gapi je izjavil:

Mohimm od kje ta informacija da do junija brezplačno.

V oklepaju je če se ne motim....
Ko sem nazadnje nekaj brskal po SIOL-ovih ponudbah je bilo vključeno do junija, da naj bi naročnikom, ki še nimajo optike do modema, napeljali kabel do željene lokacije. ( To so naredili zastonj GVO-jevci tudi v stanovanju kjer sem med tednom, namestili še dodatne doze itd.. )

Če širim krivo vero, me prosim popravite.

edit: očitno ni več/nikoli ni bilo?
Notranja postavitev elementov pa se razlikuje od uporabnika do uporabnika, zato jo uporabnik lahko izvede sam ali mu to na podlagi podane ponudbe storimo mi. Pri možnostih in izbiri najoptimalnejših rešitev vam bo svetovalo naše osebje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mohimm ()

antonija ::

Verjetno je ta moznost obstajala dokler je konkurenca (T2) priklapljala nove uporabnike (in jim zastonj potegnila kable v stanovanje). Zdej sklepam da T2 ne rpiklaplja novih uporabnikov na optiko (oz. je potencialnih novih uporabnikov na optiki zelooo malo), in posledicno tud telekom ne misli narest nic drugega, kot obirat folk za cist vsako stvar.

Tko je ce ni konkurence... :8)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Skyman ::

Ima mogoce kdo informacijo glede optike kaj se dogaja na relaciji Kranj-Hrasjtje po nekaterih zagotovilih naj bi imeli še letos optiko polozeno ker cevi so že položene a cevi še samevajo.Hvala

OmegaBlue ::

Enako je v centru. Rečeno je bilo da se dela začnejo septembra, do seda nisem opazil, da bi se karkoli premaknilo in glede na navdušenje nad delom pozimi bi rekel da bo za čakat še vsaj kako leto.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Mipe ::

Novembra naj bi se premaknilo. Vsaj v Trebnjem naj bi urejali hišne priključke za vse, ki so podpisali pogodbo.

Svoj izvod sem že poslal, vendar ga še niso vrnili. Čakam!

Vanadium ::

Se premika v grosupljem smer ponova vas, danes zjutri sem opazil GVO traktor za kopanje kanalov za optiko
««
42 / 42
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1116209776 (1447) starfotr
»

Telekom začenja z FTTH (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Omrežja in internet
52961984 (9368) morosito
»

optika do hiše

Oddelek: Omrežja in internet
269888 (8154) Bakunin
»

T-2 pocenil optiko (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9111635 (6963) Lonsarg
»

Telekom goes Vdsl2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
729450 (5192) Ejsi_Disi

Več podobnih tem