» »

Optika za vogalom

Optika za vogalom

««
39 / 42
»»

sss ::

Horsechoker ::

Veri najs>:D
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

PaJo ::

A ni to glupo, eni bloki kar dve optiki, določeni konci pa nič. Nekako skregano z logiko če mene vprašate ampak dobro, konkurenca je pač konkurenca, upajmo da pride zadeve še tja kjer prave konkurence še ni.

Sicer pa bi tudi mene zanimalo kak je v Slov. Bistrici, eni gledamo prazne cevi že skoraj leto dni, o kakšnem vlaknu pa ne duha in ne sluha, bi že bil čas da se kaj potegne oz. vpihne v prazne cevi:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Neon Dei ::

@Perci: A to na Knobleharjevi?
"Honest disagreement is often a good sign of progress." -Mahatma Gandhi

wickedboy ::

Kako je z optiko v Kosezah? Je res potrebno cakat 2 meseca ker imajo nek vrstni red za priklop? Sem student in lastnik mi ze eno leto nabija neke prazne da bo se trajalo preden bodo priklopil :\ ce ma kdo kej izkusenj naj mi sporoci kako to poteka

LP

NavadniNimda ::

Razloži lastniku, da bo povečal vrednost svojega stanovanja na trgu, če bo imel napeljano Gratelovo optiko FTTH (edino pravo optiko).8-)

Ibex ::

Jaz imam optiko v Kosezah od julija.

St@jler ::

@Smack: katera ulica pa?

Jaz sem oddal 5.9. pogodbo (je bil pri meni agent) in je rekel, da bom čez cca. 14dni dobil nazaj pogodbo pa se bodo oglasili. No danes je skoraj 3 tedne. Sicer se mi ne mudi preveč, ampak vseeno :|

edit: isto sem v Kosezah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St@jler ()

Ibex ::

Laknerjeva ulica. Jaz sem Aneks za optiko dobil 7.7.2007 poslal sem ga nazaj isti dan. 16.7.2007 so prišli podizvajalci od Gratela iz Maribora (Tempus-nova d.o.o.). 18.7.2007 mi je oseba it t-2 dostavila vso opremo. Tudi pri meni je bil agent od t-2 pa sem rekel, da sem že podpisal in poslal pa je rekel naj še enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

Ibex ::

Danes, ko sem se sprehajal sem opazil, da podizvajalci od Gratela. v Kosezah še vlečejo optične kable v prazne cevi.(Mogoče je to razlog, da še nisi priklopljen.)

St@jler ::

mnja pri nas je ena kompleksna situacija, ker bo šla optika po kineti pod hišami, in niti še cevi ni noter. Tako da zadeva zna še trajat....:\

wickedboy ::

Optika je sigurno ker je okol in okol in tut v ulci so nekateri ze priklopljeni. Cev do bajte je speljana zdej pa vprasanje kaj je v cevi? Kam je potrebno poklicat pa preverit za priklop(gratel ali t-2). Lahko kdo pove postopek da vem na koga se obrnit za informacije?

Ibex ::

Zdaj je tako tisti, ki ste naročniki vdsl in ko se izkaže, da je pri vam možen priklop optike dobite takoj aneks za optiko brez, da bi dali kakršno koliko zahtevo za ankes (vsaj tako je bilo pri meni dobil sem tudi reklamni letak za t-2 optiko). Zdaj za priklop se lahko obrneš na Gratel ali na T-2 (tvoja odločitev). Drugače pa lahko tudi tukaj preveriš. če je možna optična povezava.

Ibex ::

mnja pri nas je ena kompleksna situacija, ker bo šla optika po kineti pod hišami, in niti še cevi ni noter. Tako da zadeva zna še trajat...


Če sem zdaj jaz pravilno razumel. Torej ti še nimaš prazne cevi do hiše?

St@jler ::

Če sem zdaj jaz pravilno razumel. Torej ti še nimaš prazne cevi do hiše?

Ja nekako tako. Ko so po ulici kopali, so naredili odcep k sosednji hiši, ki ni več v istem sklopu, do ostalih 3 hiš do začetka ulice pa niso vlekli cevi, ker imamo spodaj pod hišami koridor, kjer gre tudi telefon pa kabelska tv. Je pa pripeljano do prve hiše, kjer je tudi vhod v ta koridor. Tako da ja, ubistvu še niti cevi ni notri, kaj šele kabla :D
No bom videl, čez koliko časa bo kaj. Kmalu bo mesec od takrat, ko sem oddal pogodbo, vrjene še nisem dobil.

EDIT: tudi preverjanje možnosti priključka pravi, da pri prvi hiši je možno, pri nas pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St@jler ()

Ejsi_Disi ::

Kabel za vas je pripravljen, brez skrbi.
Rock n' roll ain't noise pollution!

RobertoSlo ::

imam vprašanje

v ulici kjer živim, je Gratel že pred časom pobiral soglasja za priklop na optiko, danes pa ves vesel vidim, da kopljejo za napeljavo - ampak nobeden drug kot Telekom. Telekomu nismo dal nobenega soglasja, tud kje bo omarica; zato me zanima kako je s tem? Delavec, ki to dela zatrjuje, da so pač prehitel Gratel. A bo potem prišel še Gratel in še 1x prekopal ulico za svojo optiko? Se da potem vzeti optiko prek T-2, če je telekom postavil svojo optiko?
tnx za odgovore

pingec ::

A kopljejo po tvojem?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Matko ::

>Se da potem vzeti optiko prek T-2, če je telekom postavil svojo optiko?
NE, preko optike lahko imaš trenutno samo ponudnika, ki je hkrati tudi lastnik.

Za lažjo predstavo analogija s Sparom in Merkatojrem

Če imaš v kraju oba lahko izbiraš in greš k ugodnejšemu, ne moreš pa Merkatorjevih jogurtov kupit v Šparu, ali obratno.

Dokler te nič ne stane daš soglasja VSEM, drugače sam sebi pluvaš v skledo.

RobertoSlo ::

pingec: ne , ne kopljejo po mojem temveč po ulici - verjetno bojo pa postavl omarico na našo fasado

matko: hvala za odg., potem najbolje da počakam še na kakega ponudnika optike :)

AngelOfDeath ::

@Roberto24

Brez 51% potrebnih soglasij zihr nikjer ne delajo
edit: Slovnica

SasoS ::

LOL...pri Žalah Telekomovci veselo kopljejo jarek pri zidu, Gratel pa pol metra stran ob cesti že asfaltira. Jaz sem se prou smejal danes...Sicer pa, a ni Telekom dejal da ne bodo nič kopal??

perci ::

Pri nas je okol bloka vse prekopan. Najprej so šli po ulici, ki gre spredaj mimo bloka, sedaj pa še po zadnji strani. Po bloku smo se zmenili, da bodo šli po obstoječi inštalaciji. Je pa problem, ker bomo dobili dve optiki (Telekom in Gratel). Telekom bo šel v celoti po obstoječih instalacijah, gratel pa bo moral vertikale svoje potegniti, do stanovanja pa po obstojecih.

zdufs ::

kdaj pa kje na viču se bo začel kopat?

Tomson ::

A kdo mogoče v a v Vnanjih Goricah (Brezovica) optiko pologajo, ko že nekaj dni ob glavni cesti neki delajo ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

DixieFlatline ::

GVO ja.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Tomson ::

Res?

Zakon!


Pa kaj morajo zdaj še do centrale v Notranjih Goricah prit s kablom, pa potem nazaj od centrale po Vnanjih Goricah al kako to gre? Ve kdo? In v kakšnem času je za pričakovat da bo optika v Vnanjih Goricah zaživela?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

St@jler ::

No, ker je minil mesec in pol od podpisa pogodbe, sem se odločil napisati mail na T-2, kako kaže s postopkom.
Na žalost sem dobil tak odgovor, kot sem ga pričakoval, da trenutno priklop še ni možen (logično saj nimamo speljane niti cevi do hiše) in da nas bodo priključili takoj ko bo to mogoče.

Priznam, malo sem razočaran, saj sem pričakoval da se bo dalo kmalu priklopiti. :\
Očitno bi se morali odločiti za (lažjo?) varianto, da nam napeljejo kar iz ceste, in ne po kanalu.

balocom ::

Koliko časa traja od prekopa ceste, do tega, da se nabije omarica od T-2 na fasado hiše? (in koliko časa traja da napeljejo optični kabel?)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Ibex ::

Očitno bi se morali odločiti za (lažjo?) varianto, da nam napeljejo kar iz ceste, in ne po kanalu


Ja po tej opciji bi bil že na optiki.

St@jler ::

Saj to. Sem mislil,dajim bo bolj enostavno samo potegniti cev in kabel po že obstoječem kanalu, brez kopanja po cesti.
No ja. Bomo videli, kaj bo. :\ :|

madmitch ::

No evo, pri nas v šiški so končno začeli kable po hiši vleči. Da je sreča popolna, sta se tega skupno lotila T1 in T2. Naš firer jim je to postavil kot pogoj, kakor tudi to, kje bodo kopali. Začuda so se uspeli dogovoriti, tako da sedaj vlečejo kable po skupnih vertikalnih kanalih. Baje bomo v dveh tednih pri obeh ponudnikih operativni.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

St@jler ::

Za foro sem poklical na Gratel in so mi po poizvedovanju (:)) rekli da je možnost priklopa.
Tako da se bo treba zdaj obesit na T2, da nehajo klamfe srat. :\

baro2000 ::

Včeraj so pri polaganju optike po bloku telekomovci prevrtali električno napeljavo do stanovanja. Sedaj živim v srednjem veku ob svečah in čakam, na njihovo usmiljenje, da popravijo gratis storitev, ki mi jo nudijo, ker nisem hotel podpisati, da soglašam z njihovo napeljavo optike do stanovanja.

To ni joke. Toliko o strokovnosti telekoma oz. njihovih podizvajalcev. Če ima kdo kak pravni nasvet, se toplo priporočam.

baro2000 ::

Rabil le ene 10 telefonskih klicev, da so danes dopoldne popravili zadevo.

boha ::

*neuradna informacija*
Baje Siol ukinja paketa 6/6 in 12/12. "Osnovni" paket bo tako po novem 20/20, po nespremenjeni ceni 26€. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boha ()

balocom ::

A hočjo propast?(folk bo zavračov račune zrd izpadov & nedelovanje obljubljene hitrosti do samega siol-a.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

shock ::

Ne, ker so ugotovili, da preneseni podatki na userja je še vedno enak.

frenk ::

še 10/10 paket za 10€ jim manjka pa brez vezave pa grem k njim...sam to se ne bo zgodilo

Matheeew ::

Vezave že itak ni....

Gapi ::

boha

registriran:
01.12.2000 Poslano: 12.11.2007 15:30:51 | odgovori
*neuradna informacija*
Baje Siol ukinja paketa 6/6 in 12/12. "Osnovni" paket bo tako po novem 20/20, po nespremenjeni ceni 26€.


Ta informacija bo že kar uradna . Na siolu že spremenjeni ceniki

afneguncam ::

20/20

:)

kjut

St@jler ::

Lucky you,...jaz še vedno čakam. Pa mi na T2 in Gratelu pravijo, da je možnost dostopa. Še 2 meseca pa mogoče bo kaj :|

jack001 ::

Kdaj bodo kaj v Slov. Bistrici začeli kable polagat? Profile so položili že pred pol leta zdaj pa ne duha ne sluha o optiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jack001 ()

Dami ::

Verjetno ko bojo z deli končali po celem mestu in okolici, kar še ne bo kmalu. Zdaj so nam tu v Zg. Bistrici vse prekopali samo jih je sneg ujel in se bo verjetno vse ustavlo za neki časa.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

jack001 ::

Zdaj ko je sneg in mokro bi lahko delali znotraj.

shock ::

Ne ne. Zdaj grejo delat tam kjer ni snega -> Primorska :D.

perci ::

Kako kej kaze s knobleharjevo 18, Ljubljana?

V dragomlju imamo telekomovo optiko. Moram pa rect, da nisem pricakoval PPOE povezave. To je res ena velka bedarija.

shock ::

perci:
Počakaj do nove vlade. Mogoče bodo zamenjali podizvajalce, ki jim delajo take "čudne" tehnične rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

fizolcek ::

tema okoli pppoe se skoz pojavlja, predvsem na t-2 forumu, pa nisem prebral še enega dobrega razloga proti pppoe
««
39 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1116210429 (2100) starfotr
»

Telekom začenja z FTTH (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Omrežja in internet
52962040 (9424) morosito
»

optika do hiše

Oddelek: Omrežja in internet
269906 (8172) Bakunin
»

T-2 pocenil optiko (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9111656 (6984) Lonsarg
»

Telekom goes Vdsl2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
729464 (5206) Ejsi_Disi

Več podobnih tem