» »

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50?

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50?

Shegevara ::

noben neposredno ne kritizira AMDja. Jaz samo sprašujem x45ko kaj sploh piše

kekz ::

> No naj mi en pove za ktero stvar je 9850 prepočas

He, he. To bomo videli zelo kmalu. ;)
Do zdaj še nisem naletel dovolj zmogljiv procesor za svoje potrebe. Upam, da me bo ta prijetno presenetil.

Alen101 ::

Skupaj z AMD Spider platformo bo tale procesor predstavljal dobro kombinacijo za vse, ki iščejo zmogljiv računalnik za majhno ceno. Cenovno je tale procesor zelo ugoden nakup glede na performance/price.

Zgleda da se AMD pobira hitreje kot so to nekateri pričakovali.....

Adrijan0 ::

M-XXXX in podobni, ne bit tako "napadalni" v temi, da nebo kot ponavadi. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

x45 ::



x45 ::

še tole....:



lep zaključek .... !

Samuel ::

dejansko je tako, da ogromna večina nima opravka z obema platformama (tudi na tem forumu.. verjetno ni nobenega, ki bi imel 2 tako zmogljiva sistema AMD in Intel)
edino kar obstaja so potem testi, ki so pač neodvisni kokr so lahko in pa taki video posnetki kot je zadnji od X45.

http://techreport.com/articles.x/14424/1
Ne glede na karkoli, je Phenom 9850 za ceno okoli 200€ nedvomno dober procesor, ki bi se ga celo splačalo imeti.

destroyer2k ::

x45

Ali nisi videl ali pa se delaš da nisi videl kaj mislim. Amd phenom 9900 še ni na trgu.

keba ::

ne res ga še ni.
pa pride tud phenom 9950 al bo meu že 9900 odpravljeno napako?
Bi blo lepo če pride 9950 s kakšnih 2.7gh black edition za kakšnih 250 eurou.

Azrael ::

Mislim (se pravi nisem 100%), da je 9x50 oznaka samo pri CPUjih, kjer obstaja izvedba z in brez TLB napake.9500 in 9550npr. (prvi ima napako, drugi ima odpravljeno).

9900, bo brez te napake in prvi na taki frekvenci in posledično brez 50.

Bo pa zanimivo, če se bo našla kakšna druga huda napaka in bo postala zbrka s tem označevanjem še bolj zamotana.
Nekoč je bil Slo-tech.

keba ::

heh:) ja maš prou ja. lahko se najde še ena huda napaka pa bojo pol označval 9560, 9660 pa tok naprej:)

x45 ::

že prva napaka ni pomembna za home use, pa že nekaj nakladate.... intel C2d ma 125 znanih buggov, pa druge hude napake, drag je, greje se pa tud crkuje...

Shegevara ::

kriza x45. Pa zakaj vse okoli obračaš?? Ali nimaš pojma ali si pa oprosti; kreten.

Glede tega kar si pa o intelu napisal se ti pa samo klanjam :D :D :D

destroyer2k ::

x45

In koliko ih ima AMD? Sem ti že povedal da ima malo čez 300 bugov amd in to sem ti tud jaz povedal da intel ima 125bugov namesto 120. Aja in če je onem crknil phenom zaradi malega navitja potem tudi amd crkuje, tako da nehaj s tem tudi. Sedaj pa ne vem no če za 10€ majn denarja in večji performans (intel q6600) se splača vzeti amd phenom 9850BE.

In tole beri če procesor lahko dosega tudi skoraj do 4gHz ali čez navijanje na zračno hlajenje to pomeni da se MALO GREJE.

Azrael ::

Saj je bilo že povedano, da x45 rad dela bedaka iz samega sebe, ko papagajsko ponavlja stvari, ki nimajo nobene dokazljive osnove. YouTube filmčki in fanboy forumi so vredni nič.

In še enkrat x45, kako še nisi ugotovil , da s tvojim nakladanjem delaš največ škode ravno AMD?

Ne veš, da naredijo največ škode podjetjem ravno taki fanatiki, ki mislijo kako so cool, ko brezprizivno in za vsako ceno (tudi z lažmi, če je treba) zagovarjajo to podjetje? Ali pa Imaš samo delnice pri Intlu, da ga tako sračkaš?
Nekoč je bil Slo-tech.

Shegevara ::

tale x45 me spominja na kakšnega "system war thread" jerka.

Sploh nevem kaj mu je v korist se smešiti po forumih in razpredat laži.

keba ::

no zdej ga pa že preveč kritizirate!
Veš kolk je intel fanboyu pa še bl nabijate, sej delno ma prou.

destroyer2k ::

keba

Nima prav recimo ob prihodu phenoma je skoz nabijal kako so bolši od tega, ampak potem je izdelek biv odmaknjen, ker je pač TLB napaka bla tako da že narobe zagovarjo. Da ne govorim o pred phenom kake je nabijo hujš ko AMD. Zdej pa še slabše nabije 5x cenejši od intel ya right.

Azrael ::

Malo si oglej teme, kjer je do sedaj x45 smetil.

Namesto, da bi rekel bobu bob, piše polresnice ali stvari, ki so popolno zavajanje npr. o tem, da je AMD 5x cenejši, kar ni res.

Na tak vir se ni dobro opirati. Plačal boš ti, ne on. In če boš kupil slabo, boš zaluftal svoj denar, ne njegov. Morebitna jeza bo pa letela na prodajalca in/ ali proizvajalca, ne nanj.

Kdo potem izgublja?
Nekoč je bil Slo-tech.

x45 ::

x45

In koliko ih ima AMD? Sem ti že povedal da ima malo čez 300 bugov amd in to sem ti tud jaz povedal da intel ima 125bugov namesto 120. Aja in če je onem crknil phenom zaradi malega navitja potem tudi amd crkuje, tako da nehaj s tem tudi. Sedaj pa ne vem no če za 10€ majn denarja in večji performans (intel q6600) se splača vzeti amd phenom 9850BE.

In tole beri če procesor lahko dosega tudi skoraj do 4gHz ali čez navijanje na zračno hlajenje to pomeni da se MALO GREJE.


kje maš 300 bugov za amd to ni res B2 je mel nekaj bugov pa enga napihnjenega...? pošlji kaj to ni nič kar napišeš.

za q6600 ventilator tuli pri 2700 mhz, torej za kaj več kot 3200 mhz rabiš drag cooler + 50 eur al pa vodno + cca 120 eur.... pa na 4000 ne grejo vsi + zelo dobra plata ....

$%&/() ::

V tistem primeru je imel celo prav, namreč QX9650 je okoli 1000eur / 5 = 200eur.

Primerjava je bila med QX9650 in Phenom 9850.

Edit: typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: $%&/() ()

x45 ::

Saj je bilo že povedano, da x45 rad dela bedaka iz samega sebe, ko papagajsko ponavlja stvari, ki nimajo nobene dokazljive osnove. YouTube filmčki in fanboy forumi so vredni nič.

In še enkrat x45, kako še nisi ugotovil , da s tvojim nakladanjem delaš največ škode ravno AMD?

Ne veš, da naredijo največ škode podjetjem ravno taki fanatiki, ki mislijo kako so cool, ko brezprizivno in za vsako ceno (tudi z lažmi, če je treba) zagovarjajo to podjetje? Ali pa Imaš samo delnice pri Intlu, da ga tako sračkaš?


ja delnice mam pri intelu hehehehe ;)
zdaj bom prodal in kupil amd.
AMD pa me plačuje 11500 eur na mesec, pa službenega ferarrija mam, ter gsm in stanovnje.hehhee
bujna domišljija - eni...

x45 ::

:D:)
V tistem primeru je imel cel prav, namreč QX9650 je okoli 1000eur / 5 = 200eur.

Primerjava je bila med QX9650 in Phenom 9850.

M-XXXX ::

Extreme edition se sploh ne šteje, itak pa najbž ni imel tega v mislih (je nedolgo nazaj pri navadnem (neextreme) trdil ravno isto- 5x ceneje
Aja ko si dal tiste neumne posnetke od boota (kako se AMD hitreje boota), potem pa prehiti tole:
http://www.2shared.com/file/3113231/a12...
http://www.2shared.com/file/3113210/e41...

kje maš 300 bugov za amd to ni res B2 je mel nekaj bugov pa enga napihnjenega...? pošlji kaj to ni nič kar napišeš.

Tisti odgovor in link ki sem ti ga dal na RN (ki si ga seveda ignoriral) pa ni dober?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

jest10 ::

Me zanima, kdaj si bo X45 omislil Phenoma X4 ali vsaj X3. Po vsem tem "znanju", ki ga deli med nas, bi pričakoval, da si jih lasti vsaj 5:P V resnici jim je bil pa najbližje, ko jih je gledal v izložbi trgovine:D

Volta ::

Hahaha, so true :)

keba ::

res je da ma intel frekvence višje od 3gh, sam kajt ti to pomaga, če morš dat 1000eur in več. Že q9550 za 500eur je predrag pa ma frekvenco 2.83gh.
Pa brau sm novico, da amd nima namena proizvajat procesorejv dražjih od 200 eur, ker je 95% prodanih procesorjev pod 200eur! Me zanima če ma kdo od vas ki ste tok pametni 4jedrnika s 3gh.

M-XXXX ::

kdo od vas ki ste tok pametni 4jedrnika s 3gh.

Natančno 4 za vsakdanjo uporabo!

keba ::

ja navitga q6600 maš? mene zanima če ma kdo 9650 al pa 9750 pa 9770?
Sam nevem kaj rabš 4jedra po 4000mhz za kej drucga ku za igre?

M-XXXX ::

ja navitga q6600 maš? mene zanima če ma kdo 9650 al pa 9750 pa 9770?

Od kdaj to ne šteje? Nakup nekega Extreme procesorja je popolni nesmisel, saj 90% tistih, ki ga imajo so ga dobili.

Sam nevem kaj rabš 4jedra po 4000mhz za kej drucga ku za igre?

Igre, 3DMark-e, magar za mail napisat, pa tudi za kašen Photoshop, predelava videov,... Saj nima veze za kaj ga rabim. Le zakaj ga nebi potem odvijali na 100mhz, kar bi bilo dovolj za 75% opravil?

jest10 ::


Pa brau sm novico, da amd nima namena proizvajat procesorejv dražjih od 200 eur, ker je 95% prodanih procesorjev pod 200eur!

Bo fora kar drugje. AMD preprosto NE MORE konkurirati Intelu po zmogljivosti,zato se zanaša na nizke cene. Verjemi mi, da bi šle cene Phenomom krepko čez 300€, če bi bil AMD sposoben izdajati čipe stabilne na višjih frekvencah.

keba ::

je res ja. sam zdej ker pa tega amd ne more, se je pa skoncentrirau na procesorje ki se najbolj prodajajo. rang do nekje 200eur
Dvomm da ma v slo 20 folka procesorje za 1000eur pa še ti jih niso sami kupili, ker je brezveze, vsaj zame.

jest10 ::

je res ja. sam zdej ker pa tega amd ne more, se je pa skoncentrirau na procesorje ki se najbolj prodajajo. rang do nekje 200eur
Dvomm da ma v slo 20 folka procesorje za 1000eur pa še ti jih niso sami kupili, ker je brezveze, vsaj zame.

Saj jih nima. Vzame se najcenejšega-to je Q6600 in se ga navije.

keba ::

je res ja, če ga pa ne misli navijat je pa 9850, čist ured.
Odvisno od želje posameznika.

jest10 ::

Če ne misli navijati tudi 9850 ni ravno vredu. V takem primeru raje 9550, dobiš več za svoj denar

keba ::

sej je sam 30eur razlika, daš še tistih 30 eur pa maš 300mhz več

Volta ::

Ja, al pa daš tistih 30 eur več in imaš že skoraj Q6600, ki dominira v tem cenovnem razredu :)

keba ::

tu pa vsak sam ve kulk namerava dat za procesor pa za kaj ga bo rabu, sam če tok pogledaš 60eur je že 15.000 naših bivših sit. kar že lep denar.

Volta ::

Cena 9850 je v Sloveniji okrog 230 evrov, cena Q6600 pa okrog 210 evrov. Torej je Q6600 cenejši in povrh vsega še hitrejši kot ta Phenom. Se še ti vedno zdi nakup tega Phenoma smiseln ?

keba ::

lej sej vsi govorijo da je treba podprt kar govoriš z dokazi.
Kje si ti vidu phenoma za 230 eur pa kje q6600 za 210?

keba ::

jst sm vidu pr demise q6600 za 200eur pa 9850 pr sestavi.si za 207eur. tolk o cenah

M-XXXX ::

Že 9600 je podobne cene, kaj šele hitrejši modeli. Tako da tukaj ni dileme.

keba ::

okej dobru, ste intelovi fanboyi zmagal.
nimaš bolšga kot je intel pol!

Volta ::

http://www.legitreviews.com/article/682... - Tukaj je test Phenom 9850 VS Q6600. Phenom zmaga v 3 testih, v 2 za malenkost, v enem malo več, drugače pa je Q6600 v lepi prednosti v vseh ostalih.

Na eSvet.com so cene za tega Phenoma - bi dal link, pa se trenutno stran noče odpreti. Q6600 pa stane povsod od 210 - 230 evrov. Recimo tule si poglej:

http://www.ceneje.si/intel-procesor-cor...

Skratka. Najcenejši 9850 v Sloveniji je 230 evrov, Q6600 pa 210 evrov.

keba ::

kok govoriš da je najcenejši 9850 230, če je 207?????
link: http://sestavi.si/search.php?search=9850 !!!!!
Kaj s sebe norca delaš al kaj?
Sm ti že prej povedou kje je nacenejši!!!

Volta ::

Prehitel si me, tako da tistega posta še ni bilo, ko sem podal te cene. Pa ne paničari tu gor in malo razmišljaj zakaj je nekdo morda nekaj sekund kasneje navedel višjo ceno.

// Tudi če so cene takšne, je intel še vedno cenejši in kar je pomembneje - hitrejši. Lej, jaz nisem noben fanboy in nisem nikdar bil. Enostavno kupim komponento, ki ima boljšo razmerje cena/kvaliteta. Malo se zamislite, tisti, ki trenutno zagovarjate AMD-ja. A za vašimi posti res stojite ali ne. Če bi vam nekdo ponudil na izbiro Q6600 in 9850, ki bi ju lahko odnesli domov, katerega bi vzeli? Na voljo bi bil le eden...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

kmetek ::

AMD-AMD Phenom Quad 9850 AM2+ BOX Black Edition
dodatne informacije

redna cena: 230,26 eur popust (10.00 %)
vaša cena: 207,23 eur (sit 49.661,56)
zaloga: Ne :P

dzinks63 ::

Ne se kragat, saj 20. aprila bo pa spet drugače.

Intel plans it usual price cut that will affect mostly the old 65nm parts. On April 20th Intel will cut Core 2 Quad Q6700 from the current $527 suggested retail price to $270. The super popular Q6600 at 2.4GHz will drop from $270 to $229. At the same time, Intel plans to introduce its Core 2 Duo E8300 45nm based CPU with 6MB cache and 2.83GHz clock and it will start selling it for $169.

keba ::

sej ta debata je brezveze, moje mnenje je samo da amd ni izdau tok slabih procesorjev, bomo vidli kakšna bo pa prodaja na eni in drugi strani pa bomo takrat pametni. Je pa intel v veliki prednosti. Sam ne pozabt, če nebo več konkurence, boste intel fanboyi u riti isto kot usi drugi.

M-XXXX ::

Sam ne pozabt, če nebo več konkurence, boste intel fanboyi u riti isto kot usi drugi.

Mi lahko poveš kaj bi lahko bilo da bi Intel ostal brez konkurence? Če propade AMD, propade tudi Intel v taki odliki, ki ga poznamo danes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858325 (21835) Meizu
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254285 (29743) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866613 (4665) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413252 (8529) Racunalnik
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815579 (4082) PrimozR

Več podobnih tem