» »

Program za avto download podnapisov

Program za avto download podnapisov

«
1
2 3
...
5

KontraCepec ::

A uporablja kdo kak avtomatiziran program za downloadanje podnapisov filmov?

Recimo da bi samo z desno kliknil na film, izbral "dobi podnapise" in bi program zdownloadal podnapise, jih vrgel v mapo s filmom in jih preimenoval v ime filma...
Krijejtiv

Modri dirkač ::

... in potem svizec zvije joint, khm, čokolado ...
Everybody lies!

zcetrt ::

Ideja ni švoh. Naj kdo realizira :))
4.

#000000 ::

Ma ni čist na ta način, deluje bolj na ime filma, če je film oz. podnapisi v bazi po ni zime, je pa malo nerodno ker večinoma naši vrli uploaderji, vse filme poimenujejo kar po sebi. Z releasi priznanih grup ni problema. Program ma je naredu mislm da maco al neki tazga, sej je tko član, pa bo mogoče on še kej popravil če se motim. LP

KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Modri dirkač ::

Ja sej to je problem, ker potem maš na raznih trackerjih in eMule isti film od iste grupe poimenovan na 10 načinov ...
Everybody lies!

kataklysm ::

Neki tajga ko EvilLyrics za winamp. :D Ideja res ni slaba.
ESi

michel ::

Treba je gledat na podpise in končnice v samem naslovu datoteke filma.;)

dzinks63 ::

:)) DVD SUBRipper : "A software that can be used to extract subtitles from a DVD "

Kostko ::

Na http://api.podnapisi.net/ lahko najdeš SubDownloader, ki identificira epizode/filme glede na hashe, ki so prisotni v bazi. Mogoče je tudi povezovanje epizod/filmov s hashi v kolikor povezave še ni.
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

KontraCepec ::

Ta Subdownloader je hudo v razvoji fazi.

Obstaja se ena verzija Subdownloaderja 2.9 pojdi. Po svetovnih forumih jo zelo hvalijo, vendar je meni ni uspelo usposobit. Ob zagonu vrze napako:

Traceback (most recent call last):
File "SubDownloader.py", line 396, in ?
File "wx\_core.pyo", line 7748, in __init__
File "wx\_core.pyo", line 7345, in _BootstrapApp
File "SubDownloader.py", line 368, in OnInit
File "SubDownloader.py", line 105, in LoadPreferences
File "SubDownloader.py", line 177, in ChooseInitialLanguage
ValueError: list.index(x): x not in list

In ima tudi zelo dobro integracijo v shell.
Krijejtiv

Kostko ::

To vsekakor ni ista zadeva, ne glede na ime ;)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

KontraCepec ::

Vem da ni. Je pa baje zelo dobra in dela točno to, kar sem zgoraj vprašal.
Ampak meni ne :)
Krijejtiv

MaCoFaCo ::

Pozdravljeni :)

Razvil sem novo verzijo klienta za samodejni prenos podnapisov. Trudil sem se, da je aplikacija čimbolj preprosta in razumljiva vsem.

Kratka predstavitev je na voljo na naslednji povezavi: kratka predstavitev aplikacije in prenos

Izvorne kode za zgornjo aplikacijo še nisem objavil, bom pa o tem še razmislil. Zagotavljam vam, da aplikacija NE VSEBUJE nikakršne zlobne kode, črvov ali virusov.

Aplikacija je sestavljena iz samo treh datotek in ne potrebuje inštalacije. Za delovanje je zahtevan .NET Framework 2.0 (v Windows Visti že vključeno).

Upam, da boste zadovoljni.

p.s. pohvale in kritike so dobrodošle :)

KontraCepec ::

Meni ni nasel povezave za noben od 10 ih filmov za katere na podnapisi.net so.
Zanasati se na povezovanje s strani uporabnikov je bolj jalovo, ko je v bazi na tisoce podnapisov uporabnikov programa pa (še) zelo malo. Sploh ko je sistem povezovanja tako zapleten. To mora bit en klik pa konec... drugace se nikomer ne da ubadat s tem.

Če ne najde povezave, naj išče po filenameu (primerno okrnjenem - spuscanje oklepajev, stevilk, besedila izza vezajev, iskanje po samo 2 najdaljsih besedah,...). In naj potem vrze rezultate in z dvoklikom lahko uporabnik preiskusi podnapis. Ko najde pravega za svoj film to potrdi in program sam ustvari "povezavo".

Manjka integracija v shell. Da se ob desnem kliku na file prikaze v meniju moznost "Najdi podnapise".

Kje so kake nastavitve? ...kam naj shrani file, ce naj ga odzipa, kako naj *.sub... file potem preimenuje.
Krijejtiv

Zgodovina sprememb…

MaCoFaCo ::

Ker sem šele danes objavil to verzijo je v bazi šele NEKAJ povezav. Nekje je treba začet :) Sedaj je na vas, uporabnikih, da to razširite. Če ne pač stvar ne bo zaživela.

Kako bi po tvojem izgledalo povezovanje z enim klikom? Jaz sem se trudil čimbolj poenostaviti, če predlagaš boljši način bom pa to implementiral.

Nastavitev še ni :) Klikneš "Prenos..." poveš kam želiš shraniti zip in to je to (ja, zaenkrat ga moraš sam odzipati in preimenovati).

Moraš vedeti, da je to še začetna verzija aplikacije (verzija 0.2 to tudi nakazuje) in boš moral za kaj več malo potrpeti. Ni vse tako enostavno kot si ti to mogoče predstavljaš.

KontraCepec ::

Ja vem kako je. Sam pišem program za urejanje mp3jev že 3 leta, pa sem mislil, da bo v enem mesecu končan ;) Vsa čast za program.

Ampak tak program ne sme biti bolj kompliciran od iskanja podnapisov v firefoxu!

Jaz si GUI predstavljam tako:

V MS Explorerju klikneš z desno na *.avi in v meniju izbereš "Najdi podnapise".
Zažene se tvoj program, ki se logira na podnapisi.net in poskusi najti povezavo za datoteko.
Če najde povezavo jo samodejno odpakira in *.srt preimenuje po zakonih iz UserSettings.ini.

Če povezave ne najde naj zelo oklesti ime datoteke in se loti standardega iskanja (kot da bi uporabnik iskal ročno v brskalniku).
Nato prikaže dialog z listo najdenih rezultatov. Ob dvokliku na rezultat program zdownloada zip, ga razpakira in *.srt preimenuje po zakonih iz UserSettings.ini. Nato samodejno požene film (ShellExecute), še prej pa uporabniku zastavi vprašanje "So podnapisi pravi?"
Uporabnik tako malo pregleda film in zapre player. Nato vidi tvoj že prej prikazani dialog "So podnapisi pravi?" in nanj odgovori. Če odgovori pritrdilno program ustavari "povezavo". Če niso je lista z zadetki še vedno prikazana in uporabnik izbere naslednjega.

To bi bil kratek načrt GUIja. Jaz si to pred programiranjem vedno najprej razdelam. To svetuje tudi prof. Gams v knjigi "Osnove dobrega programiranja"


Ampak še enkrat vse pohvale za dosedanje delo.
Krijejtiv

MaCoFaCo ::

Objavil sem novo verzijo aplikacije za delo s podnapisi (0.2.5), ki ima naslednje novosti:
-integracija z Raziskovalcem! (testirano v Windows Visti, potrebno je imeti ustrezne pravice)
-dodane osnovne nastavitve (kam naj se shranijo podnapisi, integracija z Raziskovalcem)
-možna je objava podnapisov iz aplikacije

Kaj je potrebno še narediti:
-iskanje po imenu video datoteke, če ni še ustvarjena povezava (trenutno išče samo s hash povezavami)
-dekompresija datotek po prenosu ZIP-a s podnapisi in ustrezno poimenovanje datotek
-gumb "Predvajaj", ki zažene zunanjo aplikacijo za predvajanje video posnetkov (seveda s podnapisi)
-lažje dodajanje novih povezav med video datoteko in podnapisi

Povezava za prenos aplikacije: klik (potreben .NET Framework 2)

Screenshoti:

Integracija z Raziskovalcem:


Prenovljeno glavno okno:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

MaCoFaCo ::

Dela se že na novejši verziji klienta, ki bo poleg samodejnega, omogočal tudi ročno iskanje podnapisov.

Screenshot delovne verzije:


Mislim, da se bo konkurenca morala potrudit :P

MaCoFaCo ::

Pozdravljeni.

Objavljena je čisto sveža verzija aplikacije - 0.3.0, ki je že kar huda :)

Če povzamem glavne značilnosti:
-samodejni prenos podnapisov za izbrani video (ni občutljivo na imena datotek),
-ročno iskanje podnapisov,
-zelo poenostavljeno povezovanje podnapisov z video datoteko,
-objava novih podnapisov,
-samodejno predvajanje posnetka z izbranimi podnapisi,
-možnost integracije iskanja podnapisov v Raziskovalec.

Vaši komentarji so zaželjeni, ker kot vidite jih v največji meri skušam upoštevati :)

Še povezave:
- kratka predstavitev s screenshoti
- prenos najnovejše verzije

MaCoFaCo ::

Imam eno prošnjo za tiste, ki imajo Linux in nameščen Mono projekt. Bi bil kdo toliko prijazen in zagnal zadevščino kar na Linuxu?

Če aplikacija slučajno dela bi prosil še za kak screenshot.

Že vnaprej se zahvaljujem :)

edit: amm, za integracijo z Explorerjem je logično, da ne bo funkcioniralo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

MaCoFaCo ::

Verzijo 0.3 je preneslo k sebi že približno 35 uporabnikov, nekateri od njih tudi pridno dodajajo nove povezave za samodejno iskanje. Pohvale in zahvale vsem :)

podtalje ::

Moram pohvalit programček, ker je res lepo narejen. Že delam reklamo naprej.

KontraCepec ::

Super je! Je že kar uporaben programček... ful bolj na izi kot ročno downloadanje. Pohvalno.

----------------------------------------------------------
Ene par enostavnih stvari bi samo dodal (5 urc dela:)):

Ko izbereš video file, naj program sam izpolni 'Kriterij za ročno iskanje'. Notri naj vnese vse besede daljše od 3 znakov iz imena video datoteke.

Vedno najprej poskusi z iskanje s Hash kodo. Če ne najde, naj se sam loti ročnega iskanja, namesto da javi 'Noben podnapis še ni povezan s to datoteko'.

Po prenosu naj odpakira zip in datoteko preimenuje v {video file}.srt. Nato vrže dialog 'Ali so podnapisi pravi? Yes/No' in nato samodejno začne s predvajanjem videa. Uporabnik je tako prisiljen preverit ujemanje. In ko pride nazaj v program, ja prisiljen kliknit Yes/No. Če je kliknil yes je isto kot bi kliknil 'Veljavna povezava'.

-----------------------------------------------------------------------------
manjše stvari:

Odsotnost dvoklika v listviewu deluje čudno.

Prav tako odsotnost context popup menija v listviewu, kjer bi bile vse pogoste akcije za vsak item.

Če to popraviš si res car!
Krijejtiv

MaCoFaCo ::

Najprej hvala obema za pohvale.

@KontraCepec: vse kar si napisal je zelo smiselno in bo zato upoštevano že pri naslednji verziji!

KontraCepec ::

Kako kaj kaže MaCoFaCo?
;)
Krijejtiv

Smorny ::

daj človeku čas...
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

MaCoFaCo ::

Verzija 0.3.5 je gor:
-seznam z rezultati zna sedaj prikazovati različice (to je vzelo največ časa)
-samodejno polnjenje kriterijev za ročno iskanje na podlagi imena video datoteke (pri tem se ignorirajo besede, ki so definirane v nastavitvah)
-dvoklik podnapisa na seznamu samodejno predvaja video datoteko s podnapisi
-dodan popup meni na seznamu, ki omogoča predvajanje, prenos in urejanje povezav za podnapis
-pri novi verziji sedaj aplikacija vpraša, če uporabi nastavitve iz prejšnje verzije :)

Screenshot:


- prenos najnovejše verzije

@KontraCepec: za tisti dialog, ki bi uporabnika prisilil k dodajanju povezave sem se na koncu premislil, ker bi znalo biti (preveč) nadležno. Naj povezave dodajajo tisti, ki to želijo :)

KontraCepec ::

Super.

Imam pa še nekaj pripomb/pomislekov (seveda:)) :

-iskalni niz bi moral samodejno sestavit in pokazati takoj po odprtju video filea in ne šele med iskanjem. Ker zadeva večinokrat zgreši :) in bi zato moral dati uporabniku možnost poprave še preden klikne išči. Sedaj zgleda tako, da moraš najprej klikniti išči. On nekaj sestavi in najpogosteje zaradi čudnega autoniza ne najde nič. Nato ročno popravimo in spet kliknemo išči. To pa je čudno.
Gumb išči pa naj itak vsakič najprej pregleda ali obstaja hash povezava in šele nato išče po iskalnem nizu. (Pri tebi se mi zdi, da če obstaja iskalni niz, sploh ne išče po hash povezavi)

-Več možnosti za samodejno sestavljanje iskalnega niza bi moralo biti, ker je iskalni kriterij iz klobasastih imen težko lepo oblikovat:
izpustitev vseh besed krajših od x
izpustitev besedila v oklepajih (tudi oglatih). Tam so namreč vedno informacije o rip skupinah, letnice,... ki ne sodijo v naslov (primer: The_Bridge[2006](ENG)(DVDrip)[By Dhuum])
Program bi moral vedet, da besede ločujejo tudi _,."?!...()[] in ne le presledki ( The_Bridge recimo obravnava kot eno besedo )
Iz stringa bi moral odstraniti vse sklope znakov, ki niso črke ali številke in jih nadomestiti z enim presledkom za vsak sklop.

-Zakaj dialognega okna "Če podnapis ustreza..." enostavno ne oblikuješ v "Ali podnapis ustreza?" DA/NE. Če uporabnik klikne da, povežeš podnapis. To je veliko manj komplicirano.

-Dialog "Podnapis je uspešno povezan." je zelo nadležen. Saj je jasno da je, ko se itemova celica pod povezan spremeni iz ne v da.

Ampak je res super program. Ogromno časa prihrani... predvsem pa jezo punce, ko se že udobno namestiva za ogled filma in potem še pol ure iščem podnapise z gikovskimi muvi ;)
Krijejtiv

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Meni ne doda podnapisov v bsplayer. Zažene ga, film se začne predvajati vendar brez podnapisov. Pod parameter sem dal {1} {2}

Mogoče bi spremenil lokacijo gumba potrdi pri nastavitvah - sem ga skoraj spregledal. ČE se odločiš, da bi poiskal podnapise za drug film, kljub temu da naložiš drugo video datoteko in klikneš išči, ostane kriterij za ročno iskanje (naslov) enak (še vedno od prejšega filma)

Drugače pa super program, hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

MaCoFaCo ::

@KontraCepec:

1.)
-bom poskušal rešiti
-Gumb Išči najprej išče po hashu in potem še dodatno po iskalnem nizu, če smo ga vnesli (če vnesemo oboje bo tudi iskal po obojem).

2.)
-že sedaj izpusti enočrkovne nize in znake .[]-()', res pa je da sem podčrtaj pozabil (bo dodano). O tem ali naj izpusti vsebino znotraj oklepajev bom še preveril, če večinoma res velja to kar si napisal. Mogoče bo za to nastavitev, ki se jo bo dalo izklopiti.

3.)
-tisti dolgi dialog "Če podnapis ustreza..." je mišljen kot "navodilo" novemu uporabniku aplikacije. Levo spodaj je checkbox "Tega sporočila več ne prikazuj", ki dialog več ne prikazuje.

4.)
-v novi verziji se dialog ne bo več prikazoval

Me veseli, da daješ pripombe, ker bo aplikacija na ta način zmeraj boljša :) Daj punci uporabljat program pa povej, če se tudi ona znajde :P

-------

@bond007:

Zadeva ja takšna, da sam ne uporabljam BSPlayer-ja in zato ne vem, če sploh podpira nalaganje podnapisov preko ukazne vrstice (parametra sta drugače {0} in {1}, vendar si se verjetno zatipkal). V glavnem, sem pisal ekipi BSPlayer-ja in jih povprašal če je to mogoče. Upam, da odpišejo nazaj, če pa kdo drug odkrije način kako zagnati BSPlayer s pomočjo ukazne vrstice, da naloži video in podnapise, pa naj tu napiše.

Gumb bo premaknjen v naslednji verziji, ker mogoče res ne sodi tja.
Za brisanje kriterijev imaš načeloma gumb "Počisti polja". Meni ni problem narediti, da pobriše polja ob izbiri nove video datoteke, samo mogoče bo spet koga drugega to zmotilo. Verjetno bom dodal nastavitev tudi za to :)

MaCoFaCo ::

Na voljo je sveža, še boljša verzija aplikacije. Aplikacija poleg nekoliko spremenjenega imena prinaša:
-namestitveni program v slovenščini,
-ocenjevanje podnapisov,
-prijava neustreznih podnapisov,
-dodajanje novih različic k obstoječim podnapisom,
-dodana podpora za BS.Player (preizkušeno na verziji 2.24) in Media Player Classic (preizkušeno na verziji 6.4.9.0).

Tu so še nekatere manjše spremembe, ki pa jih ne bom vseh našteval. Vsem uporabnikom starejših verzij priporočam nadgradnjo.

-prenos najnovejše verzije

brezimni ::

Program sem si gor naložil in moram reči da je super zadeva, vse pohvale. Kaj pogrešam, mogoče sem kje spregledal je funkcija, da ti prenešen podnapis spremeni v isto ime kot je video datoteka. Mogoče še podpora za kmp player, podpora iskanje podnapisov po drugih bazah (lahko se ročno dodajajo) Drugače pa vsa čast za ta projekt in še na mnogo izboljšav.

MaCoFaCo ::

Pozdravljen.

Me veseli, da ti je program všeč :)

Trenutno se podnapisi samodejno razpakirajo (odzipajo) in preimenujejo v ime filma samo takrat, ko kliknemo gumb "Predvajaj". In ker sem sam večinoma klikal gumb "Predvajaj" je bil gumb "Prenos" nenamenoma zanemarjen (se zgodi). Bom definitivno popravil in v možnosti dodal opcijo, ki bo omogočala enako funkcionalnost tudi ob kliku na gumb "Prenos".

Glede drugih playerjev pa tako. Program podpira VSE predvajalnike, ki omogočajo predvajanje filmov in podnapisov preko ukazne vrstice (npr. C:\program files\player.exe "c:\video.avi" "c:\podnapisi.srt"). Izbrati je le potrebno opcijo "po meri", pokazati lokacijo, kjer se nahaja predvajalnik (v zgornjem primeru C:\program files\player.exe) in povedati na kakšen način se podajo parametri (v zgornjem primeru bi to bilo "{0}" "{1}"). Parameter {0} se na koncu pri predvajanju samodejno nadomesti z lokacijo video datoteke, parameter {1} pa z lokacijo, kjer se samodejno prenesejo podnapisi.

Tisti trije predvajalniki, ki so že privzeto podprti (VLC, BS.Player in Media Player Classic) pomeni samo to, da uporabniku ni potrebno pokazati kje se nahaja video predvajalnik (prebere se iz registra) in da so parametri že predefinirani.

Ko bo kaj časa bom pogledal če kmp player podpira predvajanje iz ukazne vrstice in če ja, bom dodal predefinirane parametre v aplikacijo.

Glede drugih baz: aplikacija trenutno dela izključno s klici standardiziranih spletnih servisov, ki pa jih druge baze podnapisov ne nudijo (vsaj kolikor jaz vem). Teoretično bi kljub temu lahko za vsako takšno bazo razvil(i) vmesnik preko katerega bi dostopali do njihovih podnapisov, vendar:
-to bi vzelo nekaj časa pri razvoju,
-z vsakim lastnikom baze bi se moral(i) pogajati za dovoljenja dostopa (ne vem, če jim je to ravno v interesu, ker bi na ta način izgubili del prihodka, ki ga dobijo s prikazom oglasov v brskalnikih).

Vem, da bi s stališča uporabnika to bilo najboljše vendar za kaj takega ne vidim prevelikih možnosti.

Loki ::

novejsi MPC imajo tudi eno povezavo z nekimi bazami....
I left my wallet in El Segundo

MaCoFaCo ::

Sem ravnokar pogledal. Imajo rešeno tako, da ti odpre novo instanco internet brskalnika z vpisanimi URL parametri (stran mi trenutno ne dela tako, da kaj več ne morem povedati). Nekako "polavtomatska" zadeva. Uporabnik mora na koncu še vedno sam prenesti podnapis (ga verjetno odzipati) in odpreti v predvajalniku (uporaba dveh/treh različnih aplikacij).

brezimni ::

Hvala za pojasnilo.
Nekaj sem se še spomnil, če pa bo uporabno za druge pa ne vem. Sam si filme opremim z vsemi mogočimi podnapisi (med gledanjem tudi tako preverjam znanje jezika), polek slovenskih še hrvaške, nemške, angleške in podnapisi za gluhoneme. Zanima me če bo kdaj možno za film najti podnapis, in želene podnapise odkljukaš in na koncu stisneš tipko prenos in ti vse po vrsti prenese in odpakira.

Lep pozdrav

MaCoFaCo ::

Zanimivo. To bi lahko dodal (klikanje s pritisnjeno tipko CTRL). Ostalim uporabnikom s tem ne bi čisto nič "pokvaril" aplikacije - oni bi pač delali tako kot so doslej. Boš pa na ta način imel omogočen samo gumb "Prenos" in "Počisti" :)

---

Eno vprašanje glede namestitve. Je bil mogoče tukaj kakšen primer, da je kdo aplikacijo nameščal na sistem brez .NET Frameworka? V tem primeru bi namestitev morala ponuditi download in namestitev Frameworka, vendar tega še nisem testiral.

KontraCepec ::

Daj povprašaj vsaj še na podnapisi.net, če bi ti dovolili dostop do njihove baze. Ker tista baza je res ogromna. Pa že imajo razvito eno podobno aplikacijo, ki pa deluje obupno. Deluje pa na isti način kot tvoj program. Če se ne motim pa dobiš celo source programa...
Krijejtiv

Zgodovina sprememb…

MaCoFaCo ::

Verjetno tudi administratorji podnapisi.net to berejo pa naj napišejo kak komentar glede tega...

MaCoFaCo ::

Kakorkoli že, objavljena je verzija 0.5.1, ki prinaša:
-Office 2007 izgled,
-IMDB gumb,
-možnost izbora več podnapisov in prenos vseh naenkrat (po predlogu uporabnika brezimni),
-dodana podpora za KMPlayer (preizkušeno na verziji 2.9.3).

Screenshot:

brezimni ::

Hvala lepa da si dodal moj predlog. Le tako naprej

MaCoFaCo ::

Ni panike :)

-------

Naj na hitro izkoristim to priložnost in povem, da je bilo do sedaj že preko 200 prenosov aplikacije :)
(noben se ni kaj dosti pritoževal zato sklepam, da dela v redu)

Če kdo slučajno naleti na kakšno napako pa naj le sporoči :)

strictom ::

MaCoFaCo, si študiral o prevodu v angleščino? Znaš še zalužit kej s tem :)

Majhne, a presneto uporaben program.

Pohvale še z moje, videofislke strani :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

MaCoFaCo ::

Bo tudi v drugih jezikih, to je samo začetek :)

Hvala hvala :D

michel ::

Dobro ti je to ratalo.
Čestitke tudi z moje strani.

Tr0n ::

Cool stuff.

MaCoFaCo ::

Hudo hudo, hvala vsem :) To je res lepo slišat, ker potem vem, da gre razvoj programa v pravo smer :)

MaCoFaCo ::

Delo poteka na novi verziji, ki bo predvidoma poleg manjših kozmetičnih sprememb prinesla samodejno posodabljanje aplikacije!

waters ::

Mi kdo zna povedati kje je napaka? Namreč katerikoli podnapis potegnem dol s tem programom imam probleme z č ž š. Ne prikaže jih pravilno. Če pa odprem datoteko srt pa so čžš. Če pa jih potegnem s Podnapisi.net pa je vse OK.

Drugače pa super programček in sem navdušen uporabnik.

Moj predlog pa je da bi tisti podnapis ki je že povezan z filmom obarval malce temneje, saj sedaj ni razlike. Mogoče še to podnapis mi potegne dol tudi če ni pravi v primeru da ga predvajam z BS ali VLC

MaCoFaCo ::

Kje ti ne prikaže pravilno šumnikov, na DivX komponenti na TV ali na računalniku? Podnapisi so namreč trenutno v UTF-8 formatu in nekatere predvajalnike to malo zmede (VLC player podpira UTF-8). Bo v eni prihodnjih verziji dodana opcija v katerem encodingu (formatu) želiš podnapise (na web-u je ta opcija že na voljo). Konverzija iz UTF-8 v druge encodinge je drugače zelo enostavna, to se da narediti celo v beležnici (notepad), ki je vgrajena v windowse. Odpreš datoteko v beležnici, klikneš "Save as..." in spodaj izbereš encoding "ANSI". Lahko to poskusiš in poveš če šumniki "delajo"?

Barva povezanih podnapisov je mogoče res presvetla. Bom spremenil.

"Mogoče še to podnapis mi potegne dol tudi če ni pravi v primeru da ga predvajam z BS ali VLC".
Tega pa ne razumem najbolje. Če je podnapis povezan (pobarvan) bi moral biti pravi, če ni ga prijaviš kot neustreznega in administrator bo to povezavo odstranil. Če pa podnapis ni povezan pa si pomagaš z različico, če je le-ta na voljo. Tu moraš ponavadi poklikati par zadetkov, da najdeš takega, ki ustreza tvojemu filmu. Če ga najdeš pa ga le poveži, da drugemu uporabniku ne bo treba tega ponavljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333338 (1667) donvito
»

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
579105926 (10530) Morison
»

Downloadanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
123136 (2917) kuglvinkl
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50176659 (53855) Dead_Meat
»

Maco se igra (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
26124043 (13749) MaCoFaCo

Več podobnih tem