» »

Kadilci VS Nekadilci, round 2.

Kadilci VS Nekadilci, round 2.

Avby ::

Zadnjič sem ravno sešteval in odšteval malo razmerja med tistimi "gostinci" ki bi bili pripravljni se iti državljansko nepokorščino in tistimi kateri to nebi bili pripravljeni početi.

In nekako sem prišel do sklepa, da večini ni v interesu, da se stanje spremeni? Najbolj pa mislim da je to prizadelo najmajnše lokale, kateri so že tako bili na robu preživetja. To pa bi vrjel.

w00tnes ::

Osebno si raje zjutraj skuham kofe pa lepo kadim v kuhni na toplem ko pa da bi sedel zunaj na mrazu (je pa res da morem mal prej vstat da na fax pol ne zamudim)
Glede pitja pa tk naprej...to je odvisno od cloveka in pa druzbe, vem da jaz in npr. 2 kolega smo spili vsak 2 kafeja (vcasih 3, pac odvisno kok je cajta blo) v roku npr. pol ure (seveda smo vsi kadilci)...je pa cisto drugace ko se nas je 10 nabralo pa smo v istem casu spili 10pirov (malih sevede) tk da to posplosevanje "kdo spije kdaj vec" je totalno faljeno ker je odvisno od druzbe in seveda posameznika (mas talente ko pijejo 1 kafe 3 ure pa zravn kadijo/jejo rogljicke, pa talente ko prletijo med malco na 10 pirov)
Vrjamem da je nekadilcem neprijetno prenasati dim (marsikdaj je sel tudi meni na zivce), sam problem z dimom se da dokaj preprosto resit z boljso ventilacijo (ponekod je taka da je lahka cel lokal kadilcev pa nebo nikjer dima, ponekod pa se 1 vsede za mizo pa je cel lokal v dimu) pa seveda fizicnimi pregradami med kadilskim in nekadilskim delom (ne pa da je tk ko npr. v trustu blo da je bil en podij mal visje dvignjen, okol ograja pa 3 mize gor pa nalepka da ni kajenja....)

Lp

Edit: nisem prej prebral ker tk sibate komentarje da je groza :P
@BluPhenix: hja ce bi vso tisto maso ljudi spravu v lokal bi kvecemu gornji stuk bil zaseden, vseeno se manjka 1x tok ljudi v spodnjem (v diskotu - mislim da je vecina tistih, ki bi drugace bili v lokalu bila takrat pac drugje - v kakem kaficu ki je se mel plac zunaj in je bil seveda odprt)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w00tnes ()

Gandalfar ::

Tako v Angliji kot na Svedskem ni videt, da bi gostincem slo kaj posebaj slabo zaradi prepovedi kajenja. V diskacih se se zmeraj zura, edino umetno dimno zaveso malo vec delajo za "vzdrusje" :)

BluPhenix ::

Vem da ni za posploševati, zato pa sem tako napisal.

Ja zadeva je taka. Do sedaj je bila možnost ločenih lokalov (oziroma kar nuja), ampak so se lastniki lokalov požvižgali na to ter na želje nekadilcev, ker se jim je tako pač splačalo. Marsikje je bil tudi samo en separe, ki je imel nalepko prepovedano kajenje. Malokateri lokali so imeli striktno ločeno, ker se jim ni zdelo potrebno. Našli so neko polovično luknjo v zakonu in so uredili po svoje. Možnost delati pravilno so torej imeli, a so jo večinoma zavestno ignorirali, pa ni bilo kaj dosti dvigovanja prahu. Zdej je država bolj konkretno udarila po mizi, pa se kar naenkrat počutijo hudo zapostavljene.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

w00tnes ::

To je tista zalost pri nas ja...zakoni so sam izvaja jih ne noben (enako s kebrovim, v 2. letniku smo bli skor vsak dan nazgani da za sebe nismo vedli (ne na to nism ponosn :P ))

Avby ::

Zato pa ravno podpiram ta zakon jaz. Saj je možnosti zlorab bistveno majn.

Skratka na kratko: podpiram protikadilski zakon in želim, da kot tak tudi ostane. Spremeni se lahko na bolje in da je bolj življenski zaradi mene a le, da se z stališča nekadilca stanje glede na stanje sedaj ne pooslabša.

BigWhale ::

Jaz sem bil ene parkat (frekvenca je bila ista kot pred zakonom) po novem zakonu v eni lokalni pivnici blizu sluzbe. Notri so se vedno stregle iste natakarice, se vedno je bilo enako stevilo ljudi v pivnici, vse kar je bilo drugace je bilo to, da je v pubu precej nezakajeno.

Zanimivo se mi zdi predvsem to, da nisem zavohal nobenega svica in nikogar, ki se ne bi prejsnji vecer umival. Baje se to zdaj voha.

NooB ::

A so za upad prometa v LJ res krivi samo kadilci, ki sedaj ne hodijo (ne smejo v gostilno)*?

Primer: Vsak dan hodim na malico v gostilno Marn na Viču. Pred koncem leta so bile malice od 750 - 900 SIT. Skoraj leto kasneje so od 4,5 € - 5,5 €.

Ali je za upad prometa res kriv samo kadilci, ki sedaj ne morejo niti na mailco v gostilno?
LP, JAZ

Daliborg ::

@NooB ..tvoj nick je povedal vse o tebi. Kaj ima pa inflacija v veze z tem zakonam o kajenju te sprasujem. Ker jaz kadim West Light odkar so bili 185 Sit skatlca, na koncu (tolarjev) je bila skatilca 430SIT, zdaj je pa 2,2€ ( po starem centralno paritetnem tecaju 239,64) oz. 527,21 SIT. Se vedno kadim, vendar nic vec v kaficih/gostilnah, ampak grem (kar se malce tice) raje po en sendvic med potjo pa kakega skadim,ali pa skadim pred stavbo (kjer se itq vsi kadilci zbiramo) in mal poklepetamo.

lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

strictom ::

Upad prometa se pozna predvsem v večjih in bolj natrpanih mestih in sicer pri manjših gostilna kjer niso imele prostora za teraso. Gostilna brez terase zgubi večino gostov kafilcev (so tisti ki pred vrati kadijo)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

gruntfürmich ::

nekadilci in zagovorniki zakona imate naravnost smešne in zalo neumne argumente.:\ :\ :\ :\ :\ :\
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MEDENA ::

če so pa lastniki gostiln bogi potem sem jaz papež.

St@jler ::

@gruntfurmich: hja, kadilci imajo (imate?) ponavadi precej bolj butaste izgovore in kar naeknrat vse skrbi gostinska dejavnost v sloveniji :\
Tisoče izgovorov za svojo odvisnost imate. |O

gfighter ::

Eh, pri vsej stvari je bedno le to, da se zdaj kregamo povsem po nepotrebnem. En kompromisen zakon bi lahko imel povsem isti efekt pa nihče ne bi bil slabe volje.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

mtosev ::

Veliko srece pri zdravljenju raka.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BluPhenix ::

nekadilci in zagovorniki zakona imate naravnost smešne in zalo neumne argumente.:\ :\ :\ :\ :\ :\

Haha, lol. Ja želja po nezakajenem lokalu je smešen in zelo neumen argument. Ne vem kam potem spadajo argumenti kadilcev, res ne vem.

BigWhale .. zanimivo ... iste izkušnje imam tudi jaz. Aja pa tudi jaz nisem zavohal nobenega švica in parfuma, tako da mi ni potrebno biti hvaležen kadilcem, ker so do sedaj pokrivali te stvari. Sicer ne vem zakaj bi sploh v osnovi moral biti hvaležen nekomu, ki s smradom pokriva smrad, ne sledim tej logiki.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Longinus ::

Lepo od vas da se tak skrbite za gostince sam na nekaj ste pozabili in sicer na moje zdravje ter na moje stroške ki sem jih imel zaradi pranja oblačil.>:D tak da kadilci kar lepo ostanite zunaj .


Lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

BigWhale ::

Ja, prej sem lahko pulover nosil en dan, zdaj sem v njem cel teden!

Matev ::

V biljardni hiši v ljubljani sop se spomnili pretkane rešitve...

celoten del kjer se je prej streglo so zagradili in napislai napis gor: prostor za kajenje

ter se v njem veselo kadi in pije

sevde je velikost manj kot 20%, ker je vdečino prostora zasedenega zunaj kadilnice z biljard mizami

in tako je zakon lepo zaobiden

se pije in kadi naprej

#000000 ::

Mene pa res boli kurac in za gostilne in za kadilnice pa za nekadilce tud.

Prej sem šel recimo enkrat dnevno na kavo in za konec tedna s kolegi se ga mal ubit :D Zdej na kavo ne hodim več, s kolegi pa ne vem če smo šli kam od uvedbe zakona.

Ma ni tko slabo, sem verjetno že dosti prišparal, na račun zakona.

Čez zimo pa me tko ne vidi noben lokal bil z vrtom ali brez.

svenica ::

Predlagam, da se naredi tema
posebej za nekadilce, kjer bodo lahko
bevskali, da sedaj je pa super v lokalih,
ker ni treba cot prat, ko pridejo domov.

Kadilcev itak ne zanima, kaj imajo nekadilci
za povedat. Naj le-ti lajajo v drugi temi.

strictom ::

Kje za kurca ste vidli v mojem posto en butast argument prot nekadilskem zakonu? Carji.

Skadim par cigaret na dan v gostilno pa grem ravno takrat ko me kolegi odvlečejo...

Mejte zakon, mene ne moti, me ne ovira, nekadilci so pa, kot sem že prej rekel, vsi zunaj zraven kadilcev. Nafukali so najbolj tisti kelnarji k kadijo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

w00tnes ::

>En kompromisen zakon bi lahko imel povsem isti efekt pa nihče ne bi bil slabe volje.
Se strinjam, je volk sit pa koza cela (seveda bi to blo ze prej ce bi dosledno izvajal zakone, sam sej inpektorje mamo sam zato da v luft gledajo pa place vlecejo, po moznosti ga se pijejo zraven mladine ^^ )
Sam nazalost je filozofija taka, da je lazje nekej preprosto prepovedat kot pa omejit

Lp

mspiller ::

Zaradi tistih, ki niso hodili v lokale, zaradi zdravja, jih spostujem, in za njih podpiram ta zakon. Skoda, ker jih je manj kakor procent in ne morejo nadomestiti 20% kadilcev. Za tiste, ki se pritozujete glede cigarentnega smradu, pranja cunj in podobno, mi pa odkrito dol visi, ker zakon sploh ni namenjen vam, pa ste vseeno najbolj glasni. Najbolj so mi pa bile zabavne izjave dolocenih nekadilcev, ki so govorili, kako bodo bolj hodili v lokale po uvedbi zakona. Sedaj, ko pa se vidi, da je promet upadel, so spet seveda vsi ti isti glasni, da je pa to zaradi predragih storitev. Iz tega lahko sklepamo, da kajenje ocitno le ni bil taksen faktor zaradi katerega, bi vsi vi ostajali doma. Prej cene, pretepanje pijanega folka, cakanje v vrstah, guzvanje in podobno.

So pa ze nekateri lokali pogruntali, da se jim splaca imeti "coffee to go". Primer recimo v cityparku, kjer potem vidis pred vhodi ogromno ljudi s temi kavami, medtem, ko je lokal znotraj sicer prazen.

MihaFirst ::

Jst mislim, da bi moralo bit vsekakor prepuščeno lastniku lokala, da se lahko on odloči, ali bo lokal kadilski ali nekadilski - vendar bi moral biti tak v celoti. Po mojem bi se veliko lokalov odločilo za kajenje, hkrati pa bi nekadilski lokali še vedno imeli promet (ker bi jih blo pač manj, nekadilci bi pa tut hotl kam it). Če bi država po možnosti nekadilskim lokalom še znižala davke bi blo pa itak super :) Ker, vsekakor je fajn kdaj kej pokadit ob pijači kr V lokalu :\

Kar se pa tiče tega, da zakon ščiti natakarje... Jst se trenutno ne spomnem nobenga, ki ne bi kadil. je pa res da morš zdej včasih čakat na šanku, ker je šou kelner na čik nekam vn :D

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

torej zakaj so argumenti nekadilcev smešni? hja, razloga ne vem, morda ste pač enostavno neumni.

Nek neumnež oz. menda je bila neumnica je trdila da so bili prej nekadilci kao diskriminirani. hmmmm, a je res prej kdo lastnike lokalov prisilil da je bilo noter možno kajenje? mislim da nobeden... zdaj jih zakon prisiljuje da morajo imeti nekadilske lokale.

sam kadim, ja, in sem zelo vesel da mi ne smrdijo več cote, in zelo sem vesel da kelnerjem ni treba delati v zakajenih prostorih. ČEPRAV tudi v industriji ni najbolj svež zrak, zato pa se nosi zaščita za dihala na obrazu!!

in mislim da je upad prometa prej dejstvo kot mit. in za tiste ki se od tega živijo to ni najbolj prijetno.
in mislim da bi morali dati bolj proste roke lastnikom BAROV za odločitev o možnostih kajenja. magari tako, da se kadi samo v določenem ločenem prostoru, kjer natakarji ne strežejo in si sam prineseš pijačo vanjo. to je ena izmed rešitev, ki pa bi MORALE obstajati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WarpedGone ::

V premislek:

Dobesedni pomen izrečene ali napisane povedi je le manjši del celotnega sporočila. Veliko se razume tudi iz tona, uporabljenih besed, odnosa do sogovornikov in podobnih stvari. Neposredno zmerjanje je na tem forumu prepovedano. Posredno zmerjanje pa kaže le vašo lastno prizadetost in duševno šibkost.
Zbogom in hvala za vse ribe

Phoebus ::

Tega je bilo tudi v italiji veliko. Ja, male beznice so se zaprle, AMPAK so se pa normalni lokali znebili jutranjih pijančkov in ostalih ki so posedali in kadili cele dneve in dobili bolj kulturne goste.

fonzelj ::

Sedaj se šele vidi, kaj se dogaja. Večina "nekadilcev" je hodila v lokale samo zato, da so zastonj kadili.
Zato predlagam:
- Zakon takoj ukinit
- vsem nekadilcem zaračunat davek na nekadilstvo(pa ne prav majhen)
- kadilcem brezplačno razdeliti po 30# cigaret na mesec (plačajo jih nekadilci)
- javno opravičilo ministra za zdravje vsem kadilcem.
Do izpolnitve vseh pogojev (in tudi dodatnih, če se jih bom kasneje spomnil) kadilcem priporočam bojkot vseh volitev.
ajd!

'FireSTORM' ::

Bwahaha. Ja očitno me odlično poznaš. Fanj sem podložen z denarjem mojih prednikov res. Bi pa bilo fanj, da začneš ločevati med gostilnami in kafiči oz. bari. Gostilna zaradi takega zakona ne more zapreti. V gostilno se navadno hodi se prehranjevat in ne kadit ob kavi. Ja ok so tudi taki gosti, ampak v vsakem primeru prinašajo manj denarja kot pa kavica. Ko sem bil zunaj na kosilu ali večerji nisem videl da bi bilo kaj manj gostov, kot pred uvedbo zakona.


Ok, pa nisi. Sem pač sklepal po tvojih besedah ;)
Ampak predstavljaj si da si pred 5imi, 10imi leti krampal denar da si odprl en "pajzl" in zdaj si ga moral zapret ker si imel negativen dobiček in si kje?

Nevem kako vi to imenujete ampak pri nas je tam kjer je hrana restavracija, gostilna pa tam kje je šank in dobra kelnarca ;)

Jaz sem pa videl upad obiska picerije v MS, Royal. Prej je bilo nabito polno zunaj in not, zdaj je poleti bilo še samo zunaj nabito polno, not pa dva ali trije, morda kaka familija to pa je vse.
Torej lahko rečeš celotni notranji prostor se je spraznil, ker pa je razmerje placa zunaj/not 50/50 lahko rečeš da je upad prometa za 50%.


Ja, male beznice so se zaprle, AMPAK so se pa normalni lokali znebili jutranjih pijančkov in ostalih ki so posedali in kadili cele dneve in dobili bolj kulturne goste.

Definiraj normalno.

Zakaj mala gostilnica ki je imela dnevno 20-30 obiskovalcev ni normalna? Moraš v gostilni obrnit pol slovenije dnevno da je tvoja gostilna normalna?
Those penguins.... They sure aint normal....

lufthammer ::

>Prej je bilo nabito polno zunaj in not, zdaj je poleti bilo še samo zunaj nabito polno, not pa dva ali trije,...

Kje piše, da kadilci ne smejo not? Link?

Odpoveš se čiku (kot na avtobusu, npr) in greš not reševat obupni položaj gostilničarja, te bo mogoče še počastil s kozarcem vode ob kavi, recimo. Namesto na wc greš pa hitro ene dva dima potegnit in nazaj na toplo. (Čik pustiš na okenski polici za podobnega odvisneža)

kixs ::

Poleti je cisto logicno, da je notri napol prazno. Tako je povsod, ce je le zunaj toplo.

Drugace pa mi je malo cudno to, da bodo zaradi kadilcev lokali propadli. Lokali imajo svoj namen (pijača, hrana, druzenje...). Ko pa berem tule in po drugih forumih, pa se mi zdi, da so pred tem zakonom bili ti lokali samo drugo ime za KADILNICE. :\

Ce je temu res tako, potem ni cudno, da bodo propadle. Lokal mora imeti svojo dejavnost. Ce se je drzi, potem ni logike da bi propadel, edino seveda, ce je bila to samo kadilnica!! 8-O

Se bodo morali pa zdej po novem vetru obrnit in prilagodit. :P

lp

username ::

Zanimivo, koliko škodoželjnosti nekadilcev.
Sicer je osnovna napaka to, da se sploh debatira o "kadilcih in nekadilcih" - gre za to, kje se (lahko) kadi in kje ne.

Če razmišljam egoistično, je tudi meni všeč da mi več ne smrdijo cunje, če grem kdaj ven, to ja.

Ampak eno vsi pozabljamo: ne vem po kateri logiki je lokal sploh tretiran kot "javni prostor" - saj gre za zasebno lastnino, v delovanje lokala nekdo vlaga zasebni denar. To ni isto kot upravna enota ali občina, kjer je zgradba zgrajena/kupjena in vzdrževana iz javnega proračuna. Sicer so v privatnem lastništvu tudi trgovine in nekatere banke itd. ampak recimo da mora vsakdo kupiti hrano ter hoditi na banko - v gostilno opijat se pa ni nujno - ali pač.

Očita se nekdilcem, da itak ne hodijo v lokala- ampak da niso najbolj militantni in glasni nekadilci ravno pijančki, ki po novem zakonu lahko gredo hitro na svojo dozo v kafič, pa jih sedaj nihče ne bo zavohal? (zakajene cunje je gotovo težje prikriti kot zadah o alkholu)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Gandalfar ::

Ampak eno vsi pozabljamo: ne vem po kateri logiki je lokal sploh tretiran kot "javni prostor" - saj gre za zasebno lastnino, v delovanje lokala nekdo vlaga zasebni denar.


Morda zato, ker se tam izvaja gospodarska dejavnost?

username ::

In zakaj gospodarska dejavnost pomeni, da ni več zasebno?

Možen odgovor je seveda "tako pač velja", le da mi ta kaj dosti ne pomaga. Treba je ugotoviti točno, zakaj.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

noraguta ::

zihr je za gospodarsko dejavnostjo mislil na vlaganje denarja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

'FireSTORM' ::

Zato ker ima vstop omogočen vsak ki se mu zahoče. Tako kot avtobusna postaja, tja lahko gre vsak ki se mu zahoče pa če se bo peljal z avtobusom ali ne. Tudi v gostilno lahko greš pa če boš pil ali ne, samo lahko te pa gostinec postavi ven da mu ne porabljaš prostora za đabe.

Saj bo, še malo pa bodo majstri našli luknjice v zakonu.
Those penguins.... They sure aint normal....

Gr0unD Zer0 ::

in ravno to je problem...

vedno samo neke luknje iscejo...

mar bi takoj poskrbeli za ločene prostore, tako kot je treba, ne pa da nam zaj serjejo po glavi z totalno prepovedjo...

mrš u ku*ac, lenobe

'FireSTORM' ::

Država te prinaša okrog vsepovsod, zakaj nebi še ti države če je možnost?
Bodo pa eni rekli pametnejši odneha, seveda, mi lahko odnehamo, država bo še pa naprej prinašala druge okrog.
Those penguins.... They sure aint normal....

dzinks63 ::

:)) Država ima ene čudne kriterije. Dovoljuje prodajo cigaret naketerih na veliko piše da UBIJAJO, ko pa kaki drugi stvari kaj ne štima čisto točno (otroška hrana, čokolade, ajdova moka,...) je pa taka panika , da morajo trgovci nemudoma vse pospravit dol iz polic.

Pyr0Beast ::

da še jast malce nasmetim ..

.. Ukradeno iz žurnala :D

Kaj menijo natakarji o zakonu ?
Protitobačni zakon. Natakarji se niso želeli izpostavljati.

Coffe point

Tega zakona ne podpiram. Ljudi je vidno manj. Najbolj me moti to, da zunaj sedijo tudi nekadilci in tako zasedajo prostor kadilcem. Zame osebno pa je zakon pozitiven, saj pokadim manj cigaret.

restavracija Šumi

Naj zakon ukinejo, saj gostje na račun protitobačnega zakona veliko tarnajo. Nekadilci se morajo usesti ven na mraz, posledično pa moram tudi jaz streči na mrazu.

Net Caffe
Zdi se mi, da se število gostov ni ne povečalo, ne pomanjšalo. Imamo le več dela, saj moramo veliko hoditi ven. Izgredov zaradi protitobačnega zakona še nismo imeli, le tu in tamo moramo kakšnega pozabljivca nanj opozoriti..

Torej v prvem 'kafiču' je za nekadilce definirano 'notranje' okolje lokala. Če pozorno pogledate, v prvih delih osebek (slepo) namiguje, da je ljudi vidno manj. Ja no, najbrž zunaj res mogoče zaradi mraza, ker pa pravi da nekadilci sedijo ter zasedajo prostor kadilcem je to možno le, če je noter nabito polno.

Šumi ...
Podobno tukaj;
NEkadilci se morajo usesti na mraz!, ker imajo očitno tako gužvo.

.Net Javr
Več dela .. hmm .. torej tudi več prometa?


Pa bom še malce obračal stavke naših vrlih članov ...
Tudi me ne moti če za sosednjo mizo sedi kadilec, me pa moti ko mi naprej še godrnja in me gleda po strani kot da bi mu nategnil majko pa se sestre po spisku. Takemu pa najraje tako dolgo ugašal (njegov) čik na glavi da bi mu prekuril nitko v glavi in bi mu odpadle uhe. In ne rečt da kadilci niste taki, ker ste, drugo ne veste kot godrnjat in vas moti to ter ono in vam ne paše ne to pa ne ono samo da nekoga jebete v glavo in marsikoga spravite res na rob preživetja, vsaj z tem tobakom blesavim.

Zanimivo je, kako lastniki lokalov govorijo, da jim je upadel promet, potem povedo, da je so lokali skoraj prazni, da pa je zunaj ogromno ljudi. Navadno ob tem času zunaj ni bilo nobenega in so bili vsi v notranjosti. Obstaja torej možnost, da tej lastniki gledajo samo na to, koliko ljudi je v lokalu?

Jap
Statistiko se da obračat, kokr komu paše.

Razpolovanje naroda še naprej, kot da ni dovolj da se že razpolavljamo na primorce, ljubljančane, štajerce, gorenjce, dolenjce in ne vem kaj še vse, še eno kost zraven so nam vrgli.

Razpolavlja tisti, ki to hoče ..

Še malo za info;
Prvi teden, po uvedbi protitobačnega zakona so imeli v novomeškoh lokalih rekorden promet, tako da mi ne govorit, kako so gostinci bogi ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MihaFirst ::

V bistvu to ni nič čudnega.

Za cigarete se ve, da ubijajo na dolgi rok in se nima kej nardit.

Otroška hrana pa načeloma ne ubija, ko pride do kake krizne situacije, kot omenjaš, je pa stvar ponavadi taka, da pride do ene hude napake v proizvodnji in te hrana potem ubije TAKOJ.

Torej, razlika je logična :\

dzinks63 ::

:)) OK, bi bilo še nekak razumljivo, če bi na škatlici pisalo , da škoduje zdravju (pa že to je za moje pojme preveč, vsak najmanjši sum, da škoduje zdravju, je potrebno eliminirat), bi še pogojno bilo ok, če pa piše gor da ubija, potem pa nimamo kaj debatirat in je zadeva zrela za uničit (kot npr. droge) .

username ::

mar bi takoj poskrbeli za ločene prostore, tako kot je treba, ne pa da nam zaj serjejo po glavi z totalno prepovedjo...
Podobno je bilo z nedejskom obratovanjem trgovin. Ker niso znali poskrbeti za izvjajanje že obstoječe zakonodaje o zaščiti delavcev, so se spomnili na zaprtje trgovin v nedeljah, češ da blgajničarkam ne bo treba nonstop delati (kar je zakon že prepovedoval).
Skratka namesto da bi stvari poštimali kjer treba, so šli eno sranje popravljat z drugim sranjem.

In tukaj se spet dogaja podobno.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

gruntfürmich ::

da, ampak v predragi sloveniji to ne spametuje ljudi, da bi volili druge. to je vir problema, pravzaprav vir vseh problemov v slo. tolk za off.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

gruntfurmich kot da imaš kako pametno izbiro? Tudi če najbolše med najslabšimi voliš, dobiš še vedno isti drek na oblasti. Te ki so sedaj gor na vladi je treba vse postrelit, da ne bodo mogli potem spet nazaj rint, ker vidiš da se samo presedajo iz stolčka na stolček in od ene stranke k drugi, naredi pa noben nič, samo meglo mešajo in drek, da potem še bolj smrdi.

Tic ::

WORD nebivedu!
persona civitas ;>

BigWhale ::

> Država te prinaša okrog vsepovsod, zakaj nebi še ti države če je možnost?

Zaradi taksnega odnosa do drzave je stanje tako kot je. Na zalost.

Drzava te bolj malo okrog prinasa. Drzava ima svoje zakone, ki jih lahko spostujes ali pa se izselis. Drzava je demokraticna in lahko vodstvo zamenjas. Nihce ti ne brani in preprecuje tega.

A vsak bi samo okrog prinasal... Pih!

flukturr ::

Drago moji, svet se spreminja...

Navadite se, da boste kmalu kadilci 'nižja vrsta'.
Tak je trend v (razvitem) svetu in noben bojkot ga ne bo spremenil.

In prav je tako.

Jaz osebno bi še za ene 200% podražil cigarete in alkohol, ta denar naj gre pa za zdravstvo.

LPF

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flukturr ()

svenica ::

'Nižja vrsta' so takšni, ki kvasijo
debilizme kot ti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666502 (4906) Beli_Zajcek

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191871137 (40292) BigWhale
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219749 (7347) CWIZO
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167178 (6020) #000000
»

Prepoved kajenja v SLO ?? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21513019 (10117) BigWhale

Več podobnih tem