» »

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi

«
1
2

jc ::

Včeraj sem bil v tej biljardnici na Parmovi in so v lokalu vsi kadili. Je sicer nek ločen prostor, ampak ni pretirano majhen, pa tudi natakarice strežejo tam. Imajo pa zunaj tega prostora dve majhni mizici, kjer tudi verjetno strežejo. Kako je torej mogoče, da je lokal še vedno kadilski?

koyotee ::

bolje da ne veš, kje vse se kadi ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ejsi_Disi ::

Pa kaj se kadi:)
Rock n' roll ain't noise pollution!

kmetek ::

takoj klicat 113.

jype ::

113?

Gasilci so 112.

hamax ::

Biljardnica je precej velik prostor, tako da bi tist kadilski del morda lahko zadoscal zakonu o 10% lokala. Nazadnje ko sem bil tam notri niso stregli, ce tokrat so, so v prekrsku.

rdecaluc ::

Veš koliko barov ima še vedno polno kadilcev. Ampak ne vem ali to zaleže proti inšpekciji.. Recmo v fabrki v lj imajo zagrajeno kadilnco, tm polno opozoril da ne strežejo tam, pa folk še vedno pije in kadi.
Est modus in rebus. ,typos

jc ::

V medijih pa se govori o nekem malem lokalu v Zagorju, ki dovoljuje kajenje. V bistvu pa jih je po Lj polno, po kakih vaseh pa še več. In inšpektorji nič ne zaležejo ali se jim niti ne da trudit več?

Mehmed ::

Ne razumem kaj te matra. Ko sem bil nazadnje tam, so imeli fizicno locen del za kadilce, pa nihce ni stregel v njem.
A so kadili izven njega pa ti gre dim v nos ali to, da je vec miz kadilcem kot nekadilcem namenjenih?

civic_ ::

a nekaterim to res toliko pomeni?
Da ne moreš popit kave brez cigareta?

žalostno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

IceIceBaby ::

berac, lahko obrnemo. A nekaterim res toliko pomeni, da terorizirajo ljudi in jim preprečujejo delati, kar jim paše. Btw...nisem kadilec.

On topic. Zadnjič sem bil v tej biljardnici in sem se že sam spraševal kako imajo urejeno. Cel prostor je sicer dobro prezračen in meni zgleda kot velika kadilnica. Ko sem bil jaz tam pijače niso stregli, si moral naročiti pri šanku.

Mehmed ::

Takrat ko so uvedli zakon, so bili med prvimi s kadilnico. Mislim da so celo pocakali malo, da so ja po zakonu uredili. Res zgledno urejeno, dvomim da so kej zasrali v tem casu.
Tako da se enkrat; kaj je point te teme?

c3p0 ::

>> berac, lahko obrnemo. A nekaterim res toliko pomeni, da terorizirajo ljudi in jim preprečujejo delati, kar jim paše.

Kjer se začnejo pravice drugega (pravica da ni zastrupljan), se končajo pravice prvega. V civilizirani družbi nikakor ne moreš delat, kar ti paše.

noraguta ::

>> berac, lahko obrnemo. A nekaterim res toliko pomeni, da terorizirajo ljudi in jim preprečujejo delati, kar jim paše.

Kjer se začnejo pravice drugega (pravica da ni zastrupljan), se končajo pravice prvega. V civilizirani družbi nikakor ne moreš delat, kar ti paše.

tvoja potreba po vhodu v kadilnico me čudi, ali si trapast ali si mazohist najverjetneje pa si samo zaplankan težak.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

gzibret ::

Hvala bogu, da so še normalni bari naokoli. Da ne podležejo vsi tem protikadilskim faš***** ;)
Vse je za neki dobr!

c3p0 ::

@noraguta,

don't hold back, tell us what you *really* think...

zavajon ::

>> berac, lahko obrnemo. A nekaterim res toliko pomeni, da terorizirajo ljudi in jim preprečujejo delati, kar jim paše.

Kjer se začnejo pravice drugega (pravica da ni zastrupljan), se končajo pravice prvega. V civilizirani družbi nikakor ne moreš delat, kar ti paše.


Točno tako. Tvoja pravica, da si v čistem zraku se konča pri moji pravici do kajenja.

V Ljubljani je vse polno lokalov, kjer se ne kadi. In vi nekadilci morate riniti ravno tja, kjer se kadi ?!

IceIceBaby ::

Dejmo pol tud avtomobile prepovedat, pa termoelektrarne pa cementarne in nasploh celo industrijo.

c3p0 ::

Kajenje je v gostilnah z zakonom prepovedano, razen v kadilnicah, ki so zakonsko definirane. Spremenite ga potem, ali pa jamrajte drugje.

Tudi z avtomobilom ne smeš zakajat v gostilni, drži.

IceIceBaby ::

Kajenje je v gostilnah z zakonom prepovedano, razen v kadilnicah, ki so zakonsko definirane. Spremenite ga potem, ali pa jamrajte drugje.


Razen v kadilnicah. V tej biljardni hiši imajo postavljeno kadilnico. Sicer je ogromna, ampak je pa ločena od nekadilskega dela.

Tudi z avtomobilom ne smeš zakajat v gostilni, drži.


Kjer se začnejo pravice drugega (pravica da ni zastrupljan), se končajo pravice prvega. V civilizirani družbi nikakor ne moreš delat, kar ti paše.


Torej, ena vrsta zastrupljanja je nesprejemljiva (cigareti v gostinskih lokalih, kamor te nihče ne sili) med tem, je druga vrsta zastrupljanja čisto OK (zrak, ki ga dihamo, ker nimamo druge izbire).

Ne vem zakaj dvoličnost. Če se že gremo čistunstvo in skrb za zdravo okolje gremo do konca. Iztrebimo industrijo, avtomobile, vulkane...

c3p0 ::

Tudi če hodim tik ob cesti, izpuhov praktično ne voham. Morda ko se mimo pelje kaka stara karjola, ki itak sodi le še na odpad.

Tako da zelo stežka primerjamo že po tej plati. Če upoštevamo, da je kajenje le grda razvada, je primerjava še toliko bolj neumestna.

Tudi v srednjem veku so se mnogi nedvomno hudo bunili, ko so prepovedali zlivanje fekalij direktno na ulico. Zdaj to ne pade (skoraj) nikomur več na pamet.

IceIceBaby ::

Tudi če hodim tik ob cesti, izpuhov praktično ne voham. Morda ko se mimo pelje kaka stara karjola, ki itak sodi le še na odpad.


Očitno si že dovolj navajen pa sploh ne zaznaš več izpušnih plinov.

Tako da zelo stežka primerjamo že po tej plati. Če upoštevamo, da je kajenje le grda razvada, je primerjava še toliko bolj neumestna.


Za koga je kajenje grda razvada? Kdo pa določa katere razvade so grde in katere niso?

Za nekatere je vožnja z avtomobili grda razvada, za druge je grda razvada uživanje mesa... Meni se recimo zdi grda razvada to, da drugim vsiljuješ svoje mnenje.

jc ::

Mene pri tej Parmovi moti predvsem to, da je "kadilnica" zelo očitno večja od 10% skupne površine in da je za nekadilce mišljena ena majhna miza. So nas pa postregli v "kadilnici", ko vsi govorite, da v kadilnici ne strežejo. Potem prideš pa ves usmrajen ven iz teh lokalov. Dim se že nekako da potrpeti...

CoolBits ::

Pa te kdo sili it v "smrdeč" lokal mogoče?
Tako kot kadilca noben ne sili it v lokal brez kadilnice... ni problema :)

jc ::

Ne gre se ali me kdo sili ali ne. Vprašanje je, kako lahko tak lokal obratuje. Nima nobene veze ali kadilci motijo nekadilce ali obratno. Samo glede zakona.

Mehmed ::

Ah ja, poleg tistih miz ob vhodu imas se kup mizic ob biljardnih mizah, pa se celoten sank na voljo. Ne vem zakaj silis ravno v kadilnico.
Verjetno si nekadilec samo ko si sam, ko si s kolegi ti pa zmanjka nacelnosti?

bluefish ::

Res ne vem, kje je pri omenjeni biljardnici problem. Del za kadilce je lepo ločen, pa četudi strežejo v njem (oz. pride kadilec do šanka, naroči in se nato umakne v prostor).

Mehmed ::

Sej verjetno so vidli, da je en nekadilec zataval tja pa iz solidarnosti mu sli postrezt.
Je pa zajebana stranka, ce ze ob vstopu zmeri kvadraturo. Raj ne mislim kaj se zgodi, ce mu das dva milimetra prevec pene na pivu.

black ice ::

@nekadilci: samo ena stvar mi ni jasna. Kako to, da se niste že prej p*zdili, ko je bil v veljavi še stari zakon? Kako vam je komaj sedaj, ko je v veljavi nov zakon, začel cigaretni dim smrdeti?

Pa še nekaj. Ko se je sprejemal nov zakon o omejevanju uporabe tobačnih izdelkov ste sveto prisegali, da boste takrat, ko več ne bo smradu po cigaretah večkrat zahajali v lokale. V lokalih pa še vedno večinoma prevladujejo kadilci. Kako je to možno? Bom moral začeti okulista pogosteje obiskovati? >:D

Icematxyz ::

V lokalih pa še vedno večinoma prevladujejo kadilc


V lokalih ni niti enega kadilca. Vsaj po zakonu. Glede omenjene biljardnice pa če je zaprt prostor se notri ne sme kadit.

Je tako?

P.S. Sam moram reči da tja kamor sam hodim je vedno dosti strank pa niti eden ne kadi. Niti ne sme. Res pa je da ne hodim v neke luknje kjer se zadržujejo po večini mladoletniki. Pa močno dvomim da znotraj takšnih lokalov vsi veselo kadijo? Če bi šel igrat biljard in bi se notri kadilo pa bi bil močno presenečen kaj se dogaja. In kako je možno da se to dogaja.

Ta zakon je res zakon!

Zgodovina sprememb…

hamax ::

V lokalih ni niti enega kadilca.

Torej v lokalu tudi nobenega voznika ni?
Ja, kadi se ne, to pa se ne pomeni, da nihce ni kadilec ...

če je zaprt prostor se notri ne sme kadit.

Seveda se lahko. Samo urejena kadilnica mora bit.

T0RN4D0 ::

Eh, pač je normalna kadilnica, ne pa ena luknja kjer se vsi notr v megli stiskajo na cigaretu. Na pijačo ti res ni treba tja notr rint. Kako je pa s površino pa ne vem, nisem nikoli meril. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

gzibret ::

Ja, nekadilci... Sedaj imate milijon lokalov, kjer se ne kadi. Zato se prosim ne usajat zaradi ene uboge kadilnice.

Pa če je tam, kjer je kadilnica boljši žur, potem je to vaš in ne naš problem ;((

Jojmene.... Še malo, pa bodo pribodli ven z idejo, da je prepovedano kajenje do 100 m stran od vhoda.
Vse je za neki dobr!

Gregor P ::

Sploh si ne morete predstavljati, kakšno je to prijetno doživetje, ko lahko v slaščičarni poješ tortico in popiješ čaj, ali kavico brez da bi se dušil v kadilskem dimu poleg.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c3p0 ::

>> Za nekatere je vožnja z avtomobili grda razvada, za druge je grda razvada uživanje mesa... Meni se recimo zdi grda razvada to, da drugim vsiljuješ svoje mnenje.

Z uživanjem mesa ne škodiš osebi zraven sebe (kjer se začnejo pravice drugega... - spet).

Jaz le izražam svoje mnenje. Zaenkrat je država in večina ljudstva na moji strani. Ne se počutit tako ogroženega, pojdi raje ven na čik. Chill.

IceIceBaby ::

Z uživanjem mesa ne škodiš osebi zraven sebe (kjer se začnejo pravice drugega... - spet).


Kaj pa z vožnjo avtomobila? Ali pa s tem, ko kuriš elektriko za svoj računalnik? Na ta račun ena od slovenskih elektrarn veselo onesnažuje.

Jaz le izražam svoje mnenje. Zaenkrat je država in večina ljudstva na moji strani. Ne se počutit tako ogroženega, pojdi raje ven na čik. Chill.


Sicer sem že napisal, da ne kadim. Se mi zdi pa skrajno neumno, da mi to možnost preprečujejo.

To, da ti kadilci odžirajo pravico do čistega okolja je navaden BS. Zakajenim lokalom se lahko mirno izogneš, če ti niso všeč.

black ice ::

Ja, nekadilci... Sedaj imate milijon lokalov, kjer se ne kadi. Zato se prosim ne usajat zaradi ene uboge kadilnice.

+1

Keyser Soze ::

Če se nekdo ne umiva in smrdi ko kuga, mu to povem.

Če nekdo smrdi kot en usran pepelnik, ki ni bil spucan že ohoho, mu to tudi povem.

Da bom pa zaradi njega smrdel kot ena kuga še jaz. Ja hvala lepa. Spelji se v svojo luknjo in to je to. Al pa v kadilnico, i don't give a fuck, samo ne mi smradit ko pijem eno pijačo ali jem v restavraciji/baru. Pa naj si bo to en debil, ki vergla starega golfa, da smrdi vsepovprek, en kmet ki vozi gnoj mimo bara, al pa en kadilc, nisem diskriminatoren do folka, ki ne pozna manire in se "userje" direktno pred tabo.

Mater no, poznam par kadilcev, jih imamo celo v familiji, pa gredo vsi kadit ven, na frej, spoštujejo zakon in se jim sploh ne zdi nič sporen. Samo na tem forumu je en kup težakov, ki mislijo da je najmanj druga božja zapoved, da lahko smradijo, kjer se jim sprdne.

P.S.: E, jebi ga, če je grdo napisano, ampak v takšni "svinjski" temi drugače ne gre.
OM, F, G!

Ejsi_Disi ::

Pa, joj, kolk ste bolani. Spet naši-vaši! Eno in isto lajnate vsi, kot oni komad od Domicelja:
Pa-pa-pa-pa-pa-parada-rada-rada
pa-pa-pa-pa-pa-parada-rada-rada

V prvi vrsti grejo naši-naši-naši,
v drugi vrsti grejo k maši, vaši-vaši,
v tretji vrsti poje vojska-vojska-vojska,
v eetrti vrsti maha Lojzka-Lojzka-Lojzka.

MAlo več strpnosti pa bo.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Zorro ::

Da se je kajenje prepovedalo v lokalih, je razlog čisto preprost. Dvomim, da večina kadilcev živi doma tako, da mu je dom intenzivno zakajen najmanj 8 ur dnevno. V takih prostorih so namreč do sprejetja tega zakona delali natakarji. Kaj to pomeni za zdravje teh ljudi si lahko mislimo. Seveda se bo spet kdo pameten oglasil in rekel, da si lahko najdejo drugo službo, če jim ta ne ustreza. Ta trditev, bi celo držala vodo, če bi imel 100% zaposlenost, pa ta nikjer na tem svetu ne obstaja. Pa tudi, če bi, marsikatero težje delo je veliko slabše plačano od natakarskega. Tako je marsikdo pripravljen plačati ta ceh, da nekoliko bolje zasluži na račun svojega zdravja. No in tukaj nastopi država, ki v tem primeru lahko zaščiti šibkejšega. Npr. podobna regulativa je s tedensko omejenim delovnikom (mislim, da na max. 56 ur). Te pravice se delavec ne more odreči z nekim podpisom neke izjave pri delodajalcu, da se strinja, da dela več. Ker če se to dopusti, imamo odličen teren za zlorabe (mobing). Podobno je s kajenjem na delovnem mestu, kjer je prav, da je prepovedano. Delovno mesto za natakarja je pa lokal in zato se v kadilnici tudi ne sme streči ne pijače, ne jedače. Stvar je čisto preprosta. Ne gre se tu za nek boj med kadilci in nekadilci, gre se pač zato, da se zaščiti pravice šibkejših, ki mnogokrat nimajo izbire, kot se vdati v svojo usodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Icematxyz ::

Torej v lokalu tudi nobenega voznika ni?


Pa še nekaj. Ko se je sprejemal nov zakon o omejevanju uporabe tobačnih izdelkov ste sveto prisegali, da boste takrat, ko več ne bo smradu po cigaretah večkrat zahajali v lokale. V lokalih pa še vedno večinoma prevladujejo kadilci. Kako je to možno?


Glede na to da v lokalu nihče ne "vozi" ni nobenega voznika v lokalu. Glede na to da se v lokalih ne kadi bi lahko sklepali da so v lokalu le nekadilci. Ne pa obratno?

Ali je kakšna nova moda da izključno kadilci zahajajo v lokale in se med seboj z kakšnimi skrivnimi kodami sporazumevajo in avtomatsko vejo da so vsi kadilci? Ali mene avtomatsko v lokalu kjer nihče ne kadi se šteje kar za nekoga ki bi zagotovo kadil če ne bi veljal omenjeni zakon?

Glede teme pa. Kolikor je meni znano se v kadilnici ne sme streči. In gre za kršenje zakona.

Je pa tako pred zimo za pričakovati večje število takšnim tem. Drugače pa kadilci so problem in ne obratno. Oni kršijo zakon če se zakon krši. In ne obratno. Tudi pred zakonom so kadilci bili problem in ne obratno.

Zakon je dober. Sam ga ne bi zaostroval. Morda le z kakšnimi res pametnimi dopolnili. Katerih pa še nisem slišal. Nikakor pa ga ne bi spreminjal v prid kadilcem. Odkar zakon velja je moje življenje kvalitetnejše. Kadilci kot problem pa se naj temu prilagajajo in ne obratno.

Mehmed ::

Meni se pa zdi, da je avtor teme en ******, ki tukaj stresa gnev, ker je domov prisel zakajen. Seveda da bi se uprl kolegom kadilcem ne pride v postev, bolje bo, da prijavi lokal inspekciji pa naj jim oklestijo kadilnico na tri kvadrate. Pa ga ne bojo mogli vec zvleci not proti njegovi volji.

Gregor P ::

To (opozoriti kadilce) je naloga lastnika lokala, ne pa njega (zato ima pravico lokal prijaviti inšpekciji):|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

bluefish ::

Ampak finta je, da ima omenjena biljardnica povsem dobro ločen prostor za kajenje. Če je pa rinil ja, pa njegov problem.

Izi ::

Naj bi bilo vse po zakonu.
Šlo naj bi za največjo kadilnico v celi Sloveniji. 75 m2, 25 miz, 75 stolov, Muzika, Plazma TV in prezračevanje dovoljuje, da se lahko naenkrat zakaja do 33 ljudi.

Je pa jasno, da v tistem pajzlu normalen človek nima kaj iskati. S pravo biljardnico zadeva nima nič skupnega, mize so tako natlačene skupaj, da se vedno zadevaš z igralci sosednje mize, točilni pult je v isti sobi v bližini je velikanska kadilnica in jasno, vsepovsod smrdi tako, da gre vsakemu nekadilcu na bruhanje, v zraku se meša vonj vseh vrst alkoholnih pijač, smrdečih oblek kadilcev in še bolj smrdečih izdihov kadilcev, tako, da v biljardnici ponavadi smrdi še bolj nagravžno kot v sami kadilnici.

Priporočilo:
Močno priporočljivo za zadrogirano mladino in stare pijančke, ostali se v velikem loku izogibajte omenjene biljardnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

c3p0 ::

NE smrdi pa po švicu, kar je glavno... :D

jype ::

Gregor P> Sploh si ne morete predstavljati, kakšno je to prijetno doživetje, ko lahko v slaščičarni poješ tortico in popiješ čaj, ali kavico brez da bi se dušil v kadilskem dimu poleg.

Ti si pa sploh ne predstavljaš, kako je fino enga pokadit zraven kavice.

Jaz tudi ne, se razume (ker ne pijem kave in ne kadim), pa mi zaradi tega na kraj pameti ne pade, da bi ta užitek odrekal komu drugemu.

AmokRun ::

Aja??
Ti si sploh ne predstavljaš, kako se je fajn peljat s Ferrarijem 300km/h po avtocesti.

Jaz tudi ne, se razume (nimam Ferrarija in ne vozim prehitro), pa mi zaradi tega na kraj pameti ne pade, da bi ta užitek odrekal komu drugemu.

CoolBits ::

A bejž no... s kajenjem koga spravljaš v smrtno nevarnost tudi?

AmokRun ::

A bejž no... seveda!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kadilci VS Nekadilci, round 2. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25112689 (10840) Mercenary

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191871209 (40364) BigWhale
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219770 (7368) CWIZO
»

Prepoved kajenja v SLO ?? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21513053 (10151) BigWhale
»

Kakšen odnos imate do cigaret ? / Kdo od vas kadi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826023 (4880) Dr_M

Več podobnih tem