» »

Kadilci VS Nekadilci, round 2.

Kadilci VS Nekadilci, round 2.

««
«
1 / 6
»»

Gr0unD Zer0 ::

No, namen teme ni kreganje, ampak debata o tem, kaj je dejansko zakon prinesel, kolko gostiln so zaprli (na primer po ljubljani)(preko 30 sem slišal), koliko je upadel promet v gostilnah(baje tudi do 60%), prihajajoči gostilniški punt(bojkot zakona prvega novembra), pametovanje, kako bodo nekadilci pokrili izpad kadilcev(ki ga niso), kajenje na delovnem mestu(in rezultirajoče bolniške, ker bo dejansko pol firme, na kateri delam, najmanj prehlajene, če že ne bojo fasali gripe, ker bojo kadili zunaj pri minus 15)

lahko pa tudi kdo prejsnjo temo odklene...:D

Horsechoker ::

Ne smemo popustiti tej golazni!:|
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

@nny ::

Gr0unD Zer0, najprej napišeš fight, potem pa, da namen teme ni kreganje?:D

Ok, v stari temi sem predvidela, da:

- se bo število kadilcev zmanjšalo - pravilno. Nehali so kaditi tisti, ki so kadili bolj za imidž kot zares. Tudi od frendov nekateri hudi kadilci premišljajo, da bi nehali. V redu, so v fazi razmišljanja, ampak je že nekaj.
- da bo promet v oštarijah upadel - pravilno. Ni treba razlagati.
- da bo imelo zdravstvo prihranke - ? Za sklep je še prezgodaj, na kratek rok bo število prehladov in grip izničilo učinek.

Sicer pa so se zadeve zelo izboljšale na delovnem mestu. V stari kadilnici, iz katere se je včasih valil dim vse naokoli, je kajenje prepovedano zaradi tehnične neustreznosti. Sedaj v njej v miru spijemo kavo kadilci in nekadilci in še kaj prigriznemo lahko.
Summa summarum - sprememba na boljše.

Azrael ::

Nisem opazil, da bi kak kafič ali katera druga beznica propadla. Pa tudi, če propade, takoj vzniknejo 3 nove. Glažkarjev in ostalih, ki znosijo vse oštirjem v časih, ko so plače zanič, ne manjka. Zanimiv paradoks, nima denarja, razen za čike in pijačo.

Za boge tobakarje, njihov problemčič, če so tako zafiksani, da brez čikov ne morejo. Zakaj bi moral popuščati njihovi aroganci?

Zakon naj se samo striktno izvaja, kdor ima denar za čike, ga ima očitno odveč.
Nekoč je bil Slo-tech.

drejc ::

Sm kadilc in me niti ne moti ta zakon (dokler ni pasje mraz...računam na globalno segrevanje :) ).

Me pa moti ta zakon v smislu da država posega na trg in ga tako nemarno regulira, kar užge po žepu predvsem ljudi ki jih najbolj rabimo v državi...to so privatniki.

Po moje bi moral bit zakon spisan tako da se lastnik odoloči in nalepi jasno vidno nalepko na vrata ali je (kompleten) lokal za kadilce ali je lokal za nekadilce. (če vzamem v zakup to da stari zakon z ločenimi prostori ni dosegel ničesar na tem področju).

Just my 50 cents...
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

zee ::

"Zakon naj se samo striktno izvaja, kdor ima denar za čike, ga ima očitno odveč."

Amen.

upam, da bojo inšpektorji ustrezno ukrepali po 1.11., zakon je enak za vse. Do upada prometa je v lokalih prej prišlo zaradi (neupravičenih) podražitev, ki jih je prinesla uvedba evra, ne pa novela protikadilskega zakona.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gr0unD Zer0 ::

pa pojdimo lepo po alinejah

-se bo število kadilcev zmanjšalo: zanimivo, jaz osebno ne poznam niti enega ki bi zaradi tega zakona dal čike na stran. je že res da se kadi malenkost manj, ko si v gostilni, a tudi dejansko gremo raje drugam...

eni so predvidevali, da bojo nekadilci pokrili primankljaj kadilskega denarja... me zanima kje so ti sedaj.


zdravstvo pa bo imelo prihranke le, če gremo takoj vse kadilce postrelit, tudi tiste, ki so nehali. nekoč so kadili, riziko za raka je večji... in metek je cenejši od kemoterapije, torej je treba dat kadilce pred strelski vod(po logiki nekaterih)


p.s. pa naj kdo te opičje one-linerje briše, prosim. hvala. :*

Zgodovina sprememb…

reber ::

Lokalov je itak preveč, tako da ne bo nobene škode, če jih nekaj propade. Upad prometa je res, ampak minimalen, ki pa ga pokrije prihranek na drugih področjih.
Iz prve roke sem izvedel, od kelnaric namreč, da jih ta minimalen upad prometa sploh ne skrbi, tudi možnost malenkostnega upada plače ne, ker prihranijo na drugih področjih ... Zanimivo je to, kako so prepoved kajenja sprejele kelnarice: večina jih je veselih, saj so si prej morale umicat smrdeče lase vsak dan, cunje prat vsak dan, da pekočih oči ne omenjam, ... v glavnem, velik korak na bolje, veliko boljši delovni pogoji, kar pomeni, da je zakon zelo ustrezen.
Je pa tudi ena pomankljivost, to pa je strežba na terasi, ker nekateri še vedno trmasto vztrajajo na terasah ... kelnarice se bojijo prehlada, vendar tiste pametnejše so se opremile z jopicami ... sicer pa je s terasami tako, prej ali slej bodo nehali streči zunaj. Tisti boljši lokali, ki so na nivoju si lahko privoščijo tudi to, da na terasah ne bodo stregli več, ko bo dovolj hladno.

Kajenje na delovnem mestu, oziroma zunaj ... neumen je delodajalec, ki to dopušča, če se bo kdo prehladil zaradi kajenja zunaj in zato šel na bolniško bi moral biti za to sankcioniran! Na šihtu se je treba delat, ne pa kadit in pika!

SmeskoSnezak ::

Zakaj "kadilci" hočejo čimprej pokazat nepokorščino? Ker morš kovat železo, dokler je vroče. Ker se nočejo sprijaznit z novim zakonom. Pa še lahko naštevamo.

Zakaj bi moral ta zakon obveljat?
Ker imamo definitivno preveč gostiln. Že na vsakih 5m jih imaš. Ker preveč gostiln ni dobro za "inteligenčni" razvoj državljanov. Gostilne so se obdržale zdaj ravno zato, ker je tu pa tam kdo zavil v njih. Zdaj pa imajo razlog, da zaprejo gostilno in kažejo prst na državo. Ki pa seveda ni nič kriva... Ker bi s tem dokončno začeli jemati državo kot pravno in demokratično. Da je začela celo nekaj nadzirati. Zato sem tudi , da se na dan nepokorščine poveča nadzorstvo inšpektorata in talajo kazni.
Ker imajo očitno ljudje preveč prostega časa, imajo preveč radi svojo razvado in bi s tem, če bi zakon ukinili, jim samo dali potuho. Ker se hočejo ljudje dejansko kregati za prazen nič, ko pa imamo večje probleme drugje. (hint: recimo zakon o varovanju, tisti obiskovalec ubit v globalu)
Ker je tako pravilno. Nekje se mora začeti osveščati ljudi o bolšem jutri, pa če je to pač samo z ukinitvijo kajenja. Jutri bo že kaj drugega, recimo avti na električni pogon. Itd.
Ker verjetno spet kuhajo v ozadju politiki in bodo sprejeli kak zakon potiho, ki ga mogoče v bistvu sploh nočemo.
Pa še lahko naštevamo razloge. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

bond007 ::

Kot informacija... ko se je sprejel ta zakon se je kak teden se je pred faksom kadilo, kot da se ne bi nič zgodilo. Potem sem čul, da so začeli delavci univerze opozarjati tam kadeče. No in prejšnji teden sem vedell kako je eden izmed kadilcev fasal kazen mislim da okoli 120€. Super!
Sem mislil, da bojo bolj mehkužno nadzorovali, pa so me presenetili:)

Gr0unD Zer0 ::

no tistih 20 minut pavze(predvidevam da z zakonom predpisanih) lahko jaz koristim kak meni paše... drkam k*rac, seksam z kako iz pisarne/sosednje hale ali pa, glej no glej, grem na čik...

pa mi naj plačujejo bolniško(ter ostalim 100-150 delavcem ki kadijo)

preveč lokalov je mogoče v mestu, v moji okolici je najblizji 4 km, alternativa 7km...

no kelnarce, ki jih jaz poznam, se nekak ne bojijo prehlada, če pridejo na teraso na čik(kadijo 4 od 5ih ki tam delajo)

in z 5 sekund razmisleka se najde tudi alternativa totalni prepovedi


aja in od kdaj je pred faksom zaprt javni prostor?

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

(na primer po ljubljani)(preko 30 sem slišal), koliko je upadel promet v gostilnah(baje tudi do 60%)


Link plz. Ker me full zanima.

Gr0unD Zer0 ::

Link plz. Ker me full zanima.


sem SLIŠAL.

lahko ti pa dam telefonske, pa pokliči...

bond007 ::

Pred faksom ni zaprt javni prostor. Spada pa pod drugo kategorijo..

Prepovedano je kajenje v vseh zaprtih javnih in delovnih prostorih. Za zaprt javni ali delovni prostor se šteje prostor, ki ima streho in popolnoma zaprto več kot polovico površine pripadajočih sten. Kajenje je prepovedano tudi v prostorih, ki se po tem zakonu ne štejejo za zaprte prostore, če so del pripadajočih funkcionalnih zemljišč prostorov, kjer se opravlja dejavnost vzgoje in izobraževanja.

Gr0unD Zer0 ::

aha

hvala

ali po gandalfarjevo: link plz!!!oneone

ampak ta krepko tiskan del velja samo za vzgojno-izobraževalne ustanove? ali lahko računam na to da mi bo na firmi kdo stisno položnico v roke?

SmeskoSnezak ::

Ah, tale z upadom prometa mi je še najbolša. Kako lahko v tako malem času so prepričani, da res promet upada? Zime še ni. Ljudje še lovijo zadnje sončne žarke, hodijo na dopuste. Dijaki hodijo v šole, študentje pa na faks. Ja, seveda bo na začetku vsega tega upad. Halo?!?
Prav tako je to enostavno butasto, delat statistiko tako hitro in iz tega vlečt zaklučke. Naj jo delajo ENO LETO, šele takrat bo statistika merodajna. Sploh pa takrat več ne bo subjektivno mnenje,kot smo ga vidli na SLO1 pred par dnevi od enga gostinca. (če se kdo spomni tednika, bo se tud spomno, da je zagovornica sama sebi oporekala... meni šlo full na smeh :D )
@ Pusti soncu v srce... @

St@jler ::

Link: ZOUTI, 6.člen
Pred firmo pa najbrž ne boš dobil položnice (vsaj nisem še zasledil) :)

Drugače je tudi meni zakon zelo všeč. Kar naenkrat je v restavracijah in lokalih veliko prostora. Nekje sem odkril še kotičke, ki sploh nisem vedel da obstajajo, ker sem pač vedno iskal del za nekadilce (kolikor jih je pač bilo :\).
Se strinjam, da je še prezgodaj delati statistiko in vso krivdo za izgubo prometa valiti na ta zakon.
Poleg tega se verjetno nihče ne bo pretirano sekiral, če bo par pajzlov propadlo. Lahko pa izboljšajo ponudbo, spustijo cene, ipd., vse skupaj je voda na mlin gostom lokalov, ki bi si lahko obetali boljšo ponudbo. Če želijo obdržati goste, naj se malo bolj potrudijo.

Zaenkrat (!) je ta zakon en velik +.

Gr0unD Zer0 ::

Dijaki hodijo v šole, študentje pa na faks. Ja, seveda bo na začetku vsega tega upad. Halo?!?


zanimivo... ravno zadnjič sem se menil z kelnarjev v arthurju v mariboru in je rekel, da ko se vsiplejo dijaki ter študenti, majo trije kelnarji prek glave dela, da prodajo pira tolko kot če bi ga zastonj talali... da pa majo poleti večinoma mir, razen kake sobote...
torej skregano s tvojo logiko...
linka žal nimam, snemal tudi nisem...


enostavno je butasto delat statistiko po enem letu. naj jo delajo DESET LET, šele takrat bo merodajna:\
p.s. nea se trudi, je sarkazem

primerček: človek je vajen vsako jutro it na kavo ter enega ali dva upalit. v svoji priljubljeni gostilni ne sme več kaditi. ali si bo skuhal kavo doma, ali pa bo šel nekam, kjer lahko kadi. k prometu v tej gostilni to ne bo pripomoglo.

človek gre v gostilno. skadi 10 čikov, spije 5 pirov.če so 4je, spijejo 20 pirov. ker ne smejo kaditi, grejo po prvem piru domov. boljši promet? not really

St@jler ::

Link: ZOUTI, 6.člen
Pred firmo pa najbrž ne boš dobil položnice (vsaj nisem še zasledil) :)

Drugače je tudi meni zakon zelo všeč. Kar naenkrat je v restavracijah in lokalih veliko prostora. Nekje sem odkril še kotičke, ki sploh nisem vedel da obstajajo, ker sem pač vedno iskal del za nekadilce (kolikor jih je pač bilo :\).
Se strinjam, da je še prezgodaj delati statistiko in vso krivdo za izgubo prometa valiti na ta zakon.
Poleg tega se verjetno nihče ne bo pretirano sekiral, če bo par pajzlov propadlo. Lahko pa izboljšajo ponudbo, spustijo cene, ipd., vse skupaj je voda na mlin gostom lokalov, ki bi si lahko obetali boljšo ponudbo. Če želijo obdržati goste, naj se malo bolj potrudijo.

Zaenkrat (!) je ta zakon en velik +.

Azrael ::

Delodajalec je bedak ali sam zakajen, če dopušča kajenje.

Namreč ni samo tiste pol ure za malico, da naj bi bogi tobakar smradli.

Gre čisto enostavno:
- takoj zjutraj kavica in čikec, gre pol ure;
- če kaj zagusti, spet prižge, bodo že drugi rešili problem;
- malica in čikz debato, da n treba spet prehitro nazaj delat;
- proti koncu šihta še en kofe in čik;
- pa še ene 2 ali 3 čik pavze vmes.

Torej tobakar bi moral biti na šihtu vsaj kakšne 4 ure več, da bi naredil približno isto kot nekadilec. No, zaradi tega sem bil tudi večno skregan z sedaj že pokojnim šefom delavnice. Ja, tri škatle čikov dnevno ni dobro vplivalo nanj, čeprav je vedno trdil, da njemu to ne škoduje.
Nekoč je bil Slo-tech.

SmeskoSnezak ::

GZ, ja, mal sn se zmoto. "Upad" bo v prvem obdobju izpitov na sš in faksih. :D
@ Pusti soncu v srce... @

Tear_DR0P ::

linka žal nimam, snemal tudi nisem

večina dijakov ki jim tvoj prijatelj streže pivo je mladoletnih - hvaležen naj ti bo da nisi snemal njegove izjave, ker bi lahko šefi kar lokal zaprli zaradi takega posnetka

men je všeč da ni zakajeno, nekaj časa sem se bal, kako bo smrdelo po prešvicanih tipih in politem pivu, ko bom šel v kak diskač, ampak sem včeraj ugotovil da ni prave panike - sedaj je treba samo še uzakonit ustrezne klimatske naprave, ker je bilo prav pasje vroče ko so vklopili reflektorje in ko smo se vsi nagužvali v plac

pred kakim mesecem sem bil v barceloni v nekem diskaču, kjer se je kadilo zunaj, pa čeprav notri ni bilo prepovedano, temperature so bile pa prav znosne, kljub ogromno reflektorjem in gužvi - je sedaj doma prav tečno it kam ven
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gr0unD Zer0 ::

se vedno je zadosti zabušantov na faksu ter SŠ, da se par pridnih dijakov in studentov ne bo poznalo...


Gre čisto enostavno:
- takoj zjutraj kavica in čikec, gre pol ure;
- če kaj zagusti, spet prižge, bodo že drugi rešili problem;
- malica in čikz debato, da n treba spet prehitro nazaj delat;
- proti koncu šihta še en kofe in čik;
- pa še ene 2 ali 3 čik pavze vmes.


takoj zjutraj stroje zalaufat. potem kava pa čik. pridemo nazaj, stroji še vedno laufajo.

če kaj zagusti porihtamo večinoma sami, če rabimo pomoč, bo stalo najmanj 2 uri.

pavza: 10 minut, stroji laufajo, zastoja ni.

malica: stroji laufajo, gremo jest. pridemo nazaj, zalaufamo zadeve nazaj, gremo na kavo ter čik... dejansko neproduktivnega časa je 10-20 minut. pokurimo še prvih 10 minut pavze, ter 10minut druge pavze...

druga pavza: beri pri prvi pavzi.

norma narejena, vsi srečni, grem domov

wenn man keine ahnung hat, einfach mal die fresse halten, ja?danke.

Gr0unD Zer0 ::

večina dijakov ki jim tvoj prijatelj streže pivo je mladoletnih .


in večina študentov tudi ne?:\ zaj če je človek dijak, še ne pomeni da ni star 18-19

in brezalkoholne pijače tudi strežejo, če si v gostilni nesposoben pit brezalkoholno, ne posplošuj


saj ne rečem da ni fajn prit v nezakajeno gostilno... so pa tudi druge možnosti za dosego cilja, ne samo kick-ban

Zgodovina sprememb…

lufthammer ::

>upadel promet v gostilnah(baje tudi do 60%)--

Mogoče v kakšnem pajzlu, za eno dobro gostilno vem iz prve roke, da imajo prometa, kolikor ga zmorejo - razmišljajo o širitvi, kdo bi si mislil! Je pa lastnik še nečesa zelo vesel. Na lep način in brez zamer se je znebil lokalnih šnopčkarjev.

_dragon_ ::

Par dni nazaj sm dobu listek v enmu izmed ljubljanskih kafičou na katerem je pisal, da zbirajo podpise proti novmu nekadilskemu zakonu. Gor je z velikimi črkami pisal, da so zarad tega zakona kadilci DISKRIMINIRANI. Aja? Zarad česa pa? Če so zdej oni diskriminirani k ne morjo u lokalu pržgat čika, smo bli nekadilci diskriminirani vsa leta pred temu zakonam, ker nismo mogl v lokalu dihat nezakajenga zraka. Zdej bo kdo reku da smo mel prostore za nekadilce. Ja sam kakšne. Prbližn tko kokr da bi na sredo bazena dau eno bojo pa reki levo od nje se lahko urinira v bazen, desno pa ne...

Je pa rešitev, da se nardijo ločeni lokali za nekadilce/kadilce, sam nej kadilski lokali plačujejo neko dajatev + v njih nej se zaračuna recmo 100% večji davk, kater gre za zdravstvo, ne pa da zdej nekadilci plačujemo zdravljenje ljudi, kateri so si sami krivi za raka na pljučih itd...

St@jler ::

Mah s tem, koliko plačujemo nekadilci kadilcem zdravljenje ipd. bolje da nehamo, ker bodo kmalu nekateri osebki začeli delat primerjavo z fat ppl, in tm nekje se je prejšnja tema tudi nehala :\

Glede diskriminacije se mi zdi pa precej neupravičeno s strani nekaterih kadilcev, da se počutijo diskriminirane ob tem zakonu in ob izjavah: "Boste pa zunaj kadili", nič se jim pa ni zdelo narobe, ko so včasih nekadilce enostavno odpravili z besedami "Pa pojdi drugam, če ti tukaj ni všeč,...". V tem primeru pa ni šlo za diskriminacijo, ane? :\

BluPhenix ::

Statistika ki so jo naredili, gre po besedah tiste, ki je odgovorna za to nekako tako.

Primerjali smo rezultate izpred enega leta z rezultati v mesecu septembru.

Pozabljajo, da je bila vmes uvedba evra in kup podražitev.

Sam so res zanimivi tej lastniki lokalov. Pride evro, zaokrožijo kot jim paše (beri, vse precej podražijo) in takrat je vse cool. Če kdo kaj reče .. hja jeb*** trg ... Pol pa jim država da nek zakon in grejo jokat. Patetično.

Zanima me koliko podjetij gre jokat na TV, ko država sprejme novo direktivo, ki se tiče varstva okolja in morajo ta podjetja predelati lep del svoje proizvodnje, da lahko delujejo naprej. Ali pa kaj drugega podobnega. Ne, lastniki lokalov so najbolj bogi ... ogrožen je njihov obstoj ... ah jeb** ga, trg je jeb***. Končno se bodo morali nekako začeti boriti za stranke, tako kot to delajo vsa podjetja in pravtako restavracije. Ne pa da ti hodi folk sam od sebe, ti pa kasiraš. Zdej bodo videli kaj pomeni trg.

To jokanje mene ne gane niti malo. Bwaa, mnogo ljudi je zaprlo lokale, ker ne morejo plačevati najemnine in so sedaj na robu preživetja, uee. Ko se podjetja zapirajo se ne hodi jokat na TV. Sedaj je bilo lepo. Odprl si lokal, zaposlil enega študenta in lepo vlekel dobiček. JA res, komu to ni šlo tako, vendar se mi zdi da so ti nekako v manjšini.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

ahac ::

pametovanje, kako bodo nekadilci pokrili izpad kadilcev(ki ga niso)

V katerikoli lokal stopim vidim isto:
Skoraj vsak lokal ima isto glasbo: radio Hit ali Ekspres. V marsikaterem je tudi preglasna.
Skoraj vsak lokal ima neolikane srednješolke za natakarice.
Skoraj vsak lokal ponuja 2 vrsti piva, kavo, cocacolo in par alkoholnih pijač.

Zaradi tega seveda kaj več gostov ne morejo pričakovat.

Ko bodo pa dojel, da obstaja ogromno ljudi, ki v lokale ne hodijo preprosto zato, ker so skoraj vsi lokali zanič... takrat bodo pa lahko nehal jamrat o upadanju obiska.
Če pa kakšni propadejo, ker se ne znajo oz. nočejo prilagodit... je pa čisto prav. Bodo vsaj naredil prostor za bolj sposobne in mogoče... mogoče kdaj dobimo celo lokal, kamor bodo tud mal bolj zahtevni gosti z veseljem šli zapravljat. Obstaja ogromno načinov kako jih privabit. Začne se z prijetnejšo glasbo, natakarji, ki se znajo pravilno obnašat, boljšo ponudbo, ....
Ampak seveda je pa treba za to malo več vložit (denarja in dela), kar pa "gostincem" ni po godu. Zaradi tega pa na vsak način hočejo najbolj nezahtevne goste nazaj (odvisnike, ki jim je vseeno kje so dokler imajo čik in pijačo).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

krneki0001 ::

Bil sem kadilec pa me zakon ni nič motil. Nehal sem zaradi sebe ne zaradi zakona. Sicer še vedno kakega prižgem, vendar ne več kot 3 na teden.
Mi je pa prav všeč, da je tak zakon, ker sedaj pridem v gostilno in ne jem v dimu, ker tisto, kar je bilo prej je bila katastrofa. Hrana in cigareti ne gredo skupaj. Po lokalih pa ne hodim, tako da mi je vseeno ali propadejo ali ne.

'FireSTORM' ::

upam, da bojo inšpektorji ustrezno ukrepali po 1.11., zakon je enak za vse. Do upada prometa je v lokalih prej prišlo zaradi (neupravičenih) podražitev, ki jih je prinesla uvedba evra, ne pa novela protikadilskega zakona.

Oh please stop the CRAP!
Euro je prišel v uvedbo pri nas z 1.1.2007 proti kadilski zakon in razpolavljanje naroda na dva dela pa 1.8.2007 ali nekje tu. In je € komaj takrat začel vplivat na promet.


Ko bodo pa dojel, da obstaja ogromno ljudi, ki v lokale ne hodijo preprosto zato, ker so skoraj vsi lokali zanič... takrat bodo pa lahko nehal jamrat o upadanju obiska.

Še enkrat. Oh please stop the CRAP!
Gostinski promet je dnevni zaslužek. Če si pred zakonom dnevno zaslužil recimo 1.000€ po zakonu pa 500€ dnevno je to polovični padec prometa. Pa naj imajo v ponudbi samo eno vrsto piva in koko. Upad prometa je upad prometa. Pajzl gor ali dol, prej je bilo boljše, pred zakonom, ker je promet bil večji. Tudi lastniki "pajzlov" se morajo preživet, za to pa je vsem ravno kako bo en revež ki je komaj skupaj spravil en "pajzl" in se živi z njim.

Ne smemo popustiti tej golazni!

A zdaj smo kadilci pa že golazen?

Evo vam lep primerek kaj je prinesel ta zakon.
- Nekadilcev v "oštarijah" skorajda ni.
- Upad prometa gostincem in celo uničevanje življenja nekomu ki je shajal z gostilno za preživetje in jo je moral zapret zaradi prevelikih izgub.
- Razpolovanje naroda še naprej, kot da ni dovolj da se že razpolavljamo na primorce, ljubljančane, štajerce, gorenjce, dolenjce in ne vem kaj še vse, še eno kost zraven so nam vrgli.

Dosti je ta zakon dosegel in nekdo si je mastno napolnil medtem žepe, ko so se vsi ukvarjali z tem zakonom in potem "spizdil" iz oblasti.


Ko se podjetja zapirajo se ne hodi jokat na TV.

Primerjava podjetij z gostilnami je tako, 100 proti 10. In koliko podjetij se je zaprlo v zadnjih treh mesecih? In koliko gostiln?
Tebi je fajn ko si "podložen" z denarjem tvojim prednikom, nekateri so pa morda komaj nakrampali skupaj denar da so lahko odprli oštarijo in se preživljali z tem zdaj pa lahko pušijo kurac ker čikov itak ne smejo.
In tudi koliko podjetij se je zaprlo zaradi kakršnega koli zakona?
Varnostni ukrepi, podjetja dobijo zelo "premikajoč" rok kdaj ga morajo izvršit in dobijo kaka lažje rešitve, plus tega ima podjetje ponavadi več denarja kot neka gostilna.
Gostinci so dobili pa pika, točka določen rok in izjemno drage rešitve.

Sicer me zakon osebno sploh nič ne moti, dokler se ne postavim v kožo gostinca, in mi ni težko se vsest na zaprto teraso z grelci kjer je prav fajn toplo.
Tudi me ne moti če za sosednjo mizo sedi nekadilec, me pa moti ko mi naprej še godrnja in me gleda po strani kot da bi mu nategnil majko pa se sestre po spisku. Takemu pa najraje tako dolgo ugašal čik na glavi da bi mu prekuril nitko v glavi in bi mu odpadle uhe. In ne rečt da nekadilci niste taki, ker ste, drugo ne veste kot godrnjat in vas moti to ter ono in vam ne paše ne to pa ne ono samo da nekoga jebete v glavo in marsikoga spravite res na rob preživetja, vsaj z tem zakonom blesavim.
Pa sedi ti zunaj da boš mel friški luft.

Mi je pa prav všeč, da je tak zakon, ker sedaj pridem v gostilno in ne jem v dimu, ker tisto, kar je bilo prej je bila katastrofa. Hrana in cigareti ne gredo skupaj.


V MS eni restavraciji so kadilci imeli prostor pri vratih, dalje naprej pa je bil "odprt" nekadilski prostor, kjer ni bilo niti kančka dima, niti malo ni smrdelo po dimu. Torej zakon v tej restavraciji ni nič spremenil za nekadilce, oz. tiste ki jih tako oh in spljoh moti dim, razen to da imate zdaj sebičneži nekadilski še več prostora v oštariji zase.
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

_dragon_ ::

Tudi me ne moti če za sosednjo mizo sedi nekadilec, me pa moti ko mi naprej še godrnja in me gleda po strani kot da bi mu nategnil majko pa se sestre po spisku.

Seveda on tebe ne mot k ti nč noče. Mogoče pa ti njega motš s čikam k se mu kadi pod nos in on definitivno ma kej za godrnjat k mu ti s svojmu čikam svnjaš pljuča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _dragon_ ()

Horsechoker ::

DA se ne omeni, da bo moral oprati obleke ko pride domov, ker dim se dobesedno zažre vanje. Končno smo dobili pravico ki nam pripada. Če vam ni všeč pa pojdite drugam, kot ste vi nas pošiljali po mili volji.
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

'FireSTORM' ::

dragon: točno tako.
Jaz sem moral pobrat svojo rit in jo odnest na teraso.
Naj še on pobere svojo in jo odnese v gostilno ker je itak prazna če ga že dim tako hudo moti.
Torej not ma fajni frišen luft pa naj not sedi da ga dim nebo motilo, jaz sem se že umaknil, naj se še on.

DA se ne omeni, da bo moral oprati obleke ko pride domov, ker dim se dobesedno zažre vanje. Končno smo dobili pravico ki nam pripada. Če vam ni všeč pa pojdite drugam, kot ste vi nas pošiljali po mili volji.

Oh noes!
Ker poleti ti itak ne smrdijo že od švicanja.
Nevem od kdaj so ljudje postali tako picajzlavi glede smrada...
Dobro da kmetu med 100 glavami živine nič ne smrdi in se ne buni da si mora vsak dan prat obleko.
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

V MS eni restavraciji so kadilci imeli prostor pri vratih, dalje naprej pa je bil "odprt" nekadilski prostor, kjer ni bilo niti kančka dima, niti malo ni smrdelo po dimu. Torej zakon v tej restavraciji ni nič spremenil za nekadilce, oz. tiste ki jih tako oh in spljoh moti dim, razen to da imate zdaj sebičneži nekadilski še več prostora v oštariji zase.


Dober si! Najdel si eno restavracijo, kjer je MOGOČE bilo to ok urejeno. Jst namreč ne vem za nobeno, pa kr dosti jem zunaj. Grem na pizzo, se potrudim da hitro pojem, da potem lahko ko pridem domov dam hitro cote preluftat na balkon, da mogoče drug dan iz teh cunj ni smrdelo. Če bi že popuščali (pa RESNO upam, da ne bomo) bi kvečjemu lahko v gostilnah kjer ne strežejo hrane dovolili ločene prostore za kadilce. PA to ne ločene z rožami ali kaktusi, ampak res ločen prostor...

'FireSTORM' ::

Bond007 če pogledaš ni bilo urejeno. Ker ločeno je tako da je nekadilski "prostor" le nekoliko privzdignjen od tal, ampak se tja nikoli ni niti malo kadilo.
Ok poznam tudi lokale kjer sploh ni bilo nekadilskih prostorov.
Those penguins.... They sure aint normal....

Gandalfar ::

Gostinci so dobili pa pika, točka določen rok in izjemno drage rešitve.


No ja, sej niso tri dni prej zvedl

strictom ::

Itak vsi stojijo zunaj pred lokalom, nekadilci in kadilci.

Vsaj pri naših gostilnah je tako.

Je pa enih par hardcore zelenjavarjev k so notri.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Gandalfar ::

zelenjavarjev?

'FireSTORM' ::

Res je. Ampak draga "ponudba" kako mora biti porihtana kadilnica.
Plus tega je problem tu kje bo gostinec našel plac za te komore.
Those penguins.... They sure aint normal....

Tear_DR0P ::

Gr0unD Zer0:
zanimivo... ravno zadnjič sem se menil z kelnarjev v arthurju v mariboru in je rekel, da ko se vsiplejo dijaki ter študenti, majo trije kelnarji prek glave dela, da prodajo pira tolko kot če bi ga zastonj talali...

Gr0unD Zer0:
in brezalkoholne pijače tudi strežejo, če si v gostilni nesposoben pit brezalkoholno, ne posplošuj

zaj če je človek dijak, še ne pomeni da ni star 18-19

a je večina dijakov v sloveniji starejših ali mlajših od 18 let?

V MS eni restavraciji so kadilci imeli prostor pri vratih, dalje naprej pa je bil "odprt" nekadilski prostor,

res širokosorčno od kdailcev, da ste nekadilcem dovolili vstop skozi "vaš" smrdljivi teritorij - te zahrbtne barabe sebične se vam pa sedaj tako grdo maščujejo :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

'FireSTORM' ::

Če sem jaz kot kadilec golazen ste pa vi sebičneži ;)

Tisto pot kar pa stopiš skozi ves da ubijalski in tako smrdeč dim enkrat tedensko ali mesečno te pa nebo pobralo, bodi brez skrbi, potem bi že tri četrt ljudi na svetu manjkalo.
Edit: Pa ni širokosrčno od kadilcev, saj si ljudstvo ne izbira postavitev notranjosti gostilne ampak lastnik, logično ne? ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Samson ::

Se popolnoma strinjam, da tam kjer je hrana se ne kadi in pika. Vemo da cigaretni dim in ciki smrdijo (jp, kadilec sem). Me pa moti tale novi zakon v par tockah:

- nekadilec poleti ima moznost izbire - noter ali ven na teraso. Ker je notri slabse kakor zunaj, se normalno vsede na teraso. In tako je terasa polna nekadilcev. Pridem jaz kadilec in kam se sedem? Nikamor zal ker je terasa polna nekadilcev (ok malce pretiravam ampak nekadilci se vedno imajo moznost izbire)
- ostirjem niso dali vsaj moznosti glasovanja, ceprav potem ponaredijo rezultate kakor v vseh primerih
- od nekdilca, ki pride na kavo z mlekom, sedi v ostariji po tri in vec ur, vmes pa naroci 5x po 3dl NAVADNE vode ker je zdrava - ostir z besedo hvala na koncu in enim celim evrom v zepu malce tesko placat poloznice


Se bi lahko nasteval, pa se mi neda. Bom pa predlagal nekaj drugega:

Shodno temu, da nekadilcem cigaretni dim dviguje zelodce predlagam, da v ostarijah prepovedamo uporabo parfumov dzodorantov in podobnih pizdarij, ker meni to dviguje zelodec. 10 oseb X 10 razlicnih pospricanih teles je za umret. Sploh ce se zasvicajo malo. Tako je cigaretni dim malce to prikril, kar pa se vedno ni resitev. Torej predlagam da napisemo peticijo, magari kaksen referendum (sej so bili se bolj bedasti referendumi press) ter tako predlagamo sprejem novega zakona, kjer bodo v sam lokal lahko zahajali samo cisti, torej nepospricani, nezakajeni in podobni ljudje. Aja pa se pred vstopom v lokal postavit ABHO sotor, kjer je obvezna dekontaminacija oseb.
Salo na stran, toda mene res osebno moti toliko parfumov na enem mestu in mi dviguje zelodec, nemorem v miru jest, se pogovarjat...Pa se vsaka, prav vsaka baba se malce bolj pribliza k tebi da bos ja zavohal njen brand new ultrajebozovnokurcohvatni parfum. Kdo podpise peticijo o dezodorantih, parfumih, wc-net in ne vem kaksni se "polivkah"....HIK FUK ČAČAČA.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

mmmato ::

Enkrat ta teden sem na tvju videl kako so se v Prekmurju znajdli. En priseljen Anglež (menda jih je tam že precej) je lokalni gostilni odstopil svojo limuzino, kjer domačini lahko spijejo pivo in skadijo čik. Očitno javni prostor na kolesih v zakonu ni omenjen, lahko potem pred svojo oštarijo parkiraš avtobus in dovoliš strankam kajenje?

lufthammer ::

>In koliko podjetij se je zaprlo v zadnjih treh mesecih? In koliko gostiln?

Pa res - koliko gostiln?

Ve kdo za kakšno, ki so jo zaprli zaradi zakona in ne zato, ker so tastari pomrli, tamladim se pa ne ljubi

delat?

Gr0unD Zer0 ::

solzna_kapljica, zanimivo sposobnost branja maš...

si pravnik mogoče?

jaz nisem rekel da vsi po vrsti v tisti gostilni pijejo pir, niti da točijo alkohol mladoletnim osebam(če hočejo pit, grejo za štuka)

nikjer ne trdim, da je večina dijakov starejših od 18 let. če si to prebral, ti predlagam ponoven obisk osnovne šole(po možnosti 2. razreda 9-letke), ker ne znaš brati. trdim samo, da so tudi dijaki lahko polnoletni(or do you need a link?)




stvari bi se dale rešiti drugače, a sta obe strani trdi ko akse... namesto da bi vsaka stran malo popustila, vsak še bolj vleče na svoje


(mislim pa da medicina ne bo nič prišparala, edino zalogo antibiotikov bojo skurli na folku z angino, ko bo na mrazu kadil:D )

w00tnes ::

Hum edino kar je naslo (kok je za vrjet nevem) je tole (nisem dost iskal, kliknu kr prvi link).
Moje osebno mnenje je da zakon prevec strog, npr. danci in avstrijci bojo (ali ze majo to nevem) meli velik leps poslihtano, lokali pod 100m^2 so lahko ali kadilski ali nekadilski (odloci se lastnik), nad to kvadraturo pa mora obvezno met locen prostor za kadilce in nekadilce. Se popolnoma strinjam da hrana in cigareti ne pasejo skupi in da v restavracijah ipd. naj bo zadeva popolnoma prepovedana v lokalih pac ne :\

Npr. (zdaj nevem al je to zarad zacetka sole blo al kaj) en primer iz Kufra (en lokal v SGju), ponavadi je not blo nabito polno (se posebej v kleti kjer je disko al wtv), zadnic smo s kolegi bli tam in smo takoj si nasli mizo (ker je blo ob 9 sam ene 5 ludi not), pol okol polnoci je postalo mal bolj zivo (okol 20 blo jih ze not - ponavadi je tk nabito polno blo da nisi mel kam stopit), dol v diskotu je tut bil porazn obisk, zacuda je blo pa zuni (ob 2 zutri, mrzlo ko sto vragov) tk polno da sm si komi eno mizo pa 2 stola izboril :\
Pa dost kje je not prazno (al pa kak star dedi sedi s cajtngami v rokah za sankom), zuni pa nabito polno (kljub temu da je zdaj ze mal mrzlo zuni)
Bo pa cas povedal kak je dejanski upad obiska

Lp

BluPhenix ::

Primerjava podjetij z gostilnami je tako, 100 proti 10. In koliko podjetij se je zaprlo v zadnjih treh mesecih? In koliko gostiln?
Tebi je fajn ko si "podložen" z denarjem tvojim prednikom, nekateri so pa morda komaj nakrampali skupaj denar da so lahko odprli oštarijo in se preživljali z tem zdaj pa lahko pušijo kurac ker čikov itak ne smejo.


Bwahaha. Ja očitno me odlično poznaš. Fanj sem podložen z denarjem mojih prednikov res.

Bi pa bilo fanj, da začneš ločevati med gostilnami in kafiči oz. bari. Gostilna zaradi takega zakona ne more zapreti. V gostilno se navadno hodi se prehranjevat in ne kadit ob kavi. Ja ok so tudi taki gosti, ampak v vsakem primeru prinašajo manj denarja kot pa kavica. Ko sem bil zunaj na kosilu ali večerji nisem videl da bi bilo kaj manj gostov, kot pred uvedbo zakona.

Tako da odpade usmiljenje za ljudi ki so komaj napraskali zato, da imajo gostilno. Če se bo sedaj kaj zapiralo so barčki. To je tisto veš, kar ima 3-4 mizice in en šank. Do sedaj nisem videl kakšnega, da bi mu šlo slabo. Sedaj pa se bo moral drugače znajti.

Če ti ne veš, da se podjetja zapirajo, še ne pomeni, da se. Tudi o nekem groznem številu zaprtih barov se govori. Jih je dejansko kdo preštel?

In ne rečt da nekadilci niste taki, ker ste, drugo ne veste kot godrnjat in vas moti to ter ono in vam ne paše ne to pa ne ono samo da nekoga jebete v glavo in marsikoga spravite res na rob preživetja, vsaj z tem zakonom blesavim.
Pa sedi ti zunaj da boš mel friški luft.


Itak posploševanje, sej drugega se ne da oziroma kadilci ne znate! Marsikdaj sem sedel zunaj na 0 stopinj, kjer je bilo v lokalu tako zakajeno, da nisem mogel normalno dihat. Nekaj časa prenašaš, ker hodiš ven s prijatelji, potem nehaš hodit ven. Zadnje povedno pa lepo odraža aroganco, s katero je sedaj odreagiral marsikateri kadilec, ko si mu rekel, da te moti, če kadi ... v prostoru za nekadilce ...

nekadilec poleti ima moznost izbire - noter ali ven na teraso. Ker je notri slabse kakor zunaj, se normalno vsede na teraso. In tako je terasa polna nekadilcev. Pridem jaz kadilec in kam se sedem? Nikamor zal ker je terasa polna nekadilcev (ok malce pretiravam ampak nekadilci se vedno imajo moznost izbire)

To je seveda bedarija ... ki smo jo do sedaj morali prenašati nekadilci. ŠEl si na kosilo, bla je gužva. Ker je gužvo dobila tudi skupina kadilcev, se je usedla za pravo mizo, ki je bila fraj, marsikdaj v prostoru za nekadilce. Ok sej tam niso kadili. Ampak sem se moral nato jaz kot nekadilec potem a) vsesti v prostor za kadilce, b) počakati, da se sprazne kakšna miza v prostoru za nekadilce. Sedaj je enako, le da "naj***" kadilci. Sej vem prej je bilo uredu, zdej pa pač ni več....

d nekdilca, ki pride na kavo z mlekom, sedi v ostariji po tri in vec ur, vmes pa naroci 5x po 3dl NAVADNE vode ker je zdrava - ostir z besedo hvala na koncu in enim celim evrom v zepu malce tesko placat poloznice

Ja jaz in mojih 10 kolegov nekadilcev ko gremo ven na pijačo pijemo vodo iz pipe, da oštir ne bo imel dobička. Kozarci sokov, skodelice, steklenice piva, in ostalo, kar ostane za nami pa je bilo od gostov, ki so sedeli za mizo pred nami.

Zanimivo razmišljanje imaš. Nekako se je meni vedno zdelo, da smo nekadilci večkrat naročili pijačo, kot pa kadilci, ki so bili polek nas. ČE pač kadiš in piješ ti vzame več časa, kot samo pitje (pa da ne bo kdo tukaj mislil samo na alkoholne pijače, kot ponavadi). Prideš s kadilcem v bar, naročita pijačo. Spiješ svojo, on si prižge še en čik, morda dva. Da ne gledaš v luft si naročiš še eno pijačo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Bom sam na hitro napisal komentar glede grip:
Če ste tolk zabiti da boste na -15°C se hodili mrazit zarad čika pol pa res nevem. Pol očitno ne znate zase poskrbet:\
There Is No Stronger Drug Than Reality

BluPhenix ::

Točno tako, za ugotavljanje koliko je dejanski upad klientele je potrebno malo daljše obdobje.

Zanimivo je, kako lastniki lokalov govorijo, da jim je upadel promet, potem povedo, da je so lokali skoraj prazni, da pa je zunaj ogromno ljudi. Navadno ob tem času zunaj ni bilo nobenega in so bili vsi v notranjosti. Obstaja torej možnost, da tej lastniki gledajo samo na to, koliko ljudi je v lokalu?

w00tens: je možno, da je bila zunaj taka količina ljudi, kot je ponavadi noter. Ali drugače, je bila povprešna količina ljudi zunaj in noter res tako manjša kot navadno noter?

Za realno sliko je potrebno počakati, kaj bo, ko bo res pritisnil mraz. Folk bo še vedno hodil žurat, dvomim, da se bo kakšno veliko število ljudi odpovedalo žuranju, ker ne more kadit noter v lokalu.

Res, zakon je precej restriktiven in lahko bi bil malo boljše zamišljen. Vendar imajo marsikatere druge države še bolj strogo, naprimer, da se ne sme kaditi niti pred vhodom v lokal, da ti ni potrebno stopiti skozi dimno zaveso, ko vstopaš.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666515 (4919) Beli_Zajcek

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191871200 (40355) BigWhale
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219766 (7364) CWIZO
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167197 (6039) #000000
»

Prepoved kajenja v SLO ?? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21513048 (10146) BigWhale

Več podobnih tem