» »

Nov kadilski zakon !!!!

Nov kadilski zakon !!!!

««
«
1 / 39
»»

čoko ::

čist proti!!!!!

DimmniBurek ::

A lahko poveš kaj več o tem zakonu? Prepoveduje kajenje v javnosti? V lokalih?
Če je to to sem čist za. Zakaj? Zato ker mi je bedno prit iz kafiča in umret ko spim s punco in ji čupa smrdi po cigaretih... Pa vse ostalo tudi... Pa meni tudi :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Phoebus ::

Ah ne teži... jaz sem nekadilec in nočem da me kdorkoli smradi. Če se ne strinjaš s tem, najbolš da gremo malo "kakat" okoli tebe pa bomo vidli, kolk ti bo všeč.

Cigarete bi blo treba ukinit.

čoko ::

pa pejta s punco v slaščičarno,...

pa se nej gostilničarji sami odločjo, al bodo stregli enim al pa drugim, pa bomo vidli, katera varianta se bolj obnese

Stratus ::

Absolutno za, kje pa piše da moram trpet tujo zasvojenost tudi jaz. Doba prevlade cigaretarjev se končno nehuje. >:D
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Poldi112 ::

Super. Izolirati smraduhe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Stratus ::

@ čoko: Pa pejt ti ven kadit !
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

čoko ::

ja pa alkohol pa čokolado tud, pa mastne zrezke, pa avtomobile, industijske prehranbene proizvodnje, ki uporabljajo kemikalije,...

čoko ::

ej ne ti men smrduh, kdo je tuki Poldi?!?

KandazaR ::

Pravilno je, da se prepove. Krivi pa so gostilničarji, ki imajo zelo slabo ločene prostore za kadilce in nekadilce. Ponavadi vmes stoji le roža ali pa še to ne. Tako se za eno mizo ne sme kaditi za drugo, ki je pa 1m stran se pa sme.

čoko ::

te mize so res kr neki, mogel bi met ločene prostore, v skrajnem primeru pa lokale za kadilce in nekadilce, ker če ne bom mogla zraven kave pokadit cigareta pa raj ne grem v lokal

Matek ::

Mja, kot nekadilcu se mi zdi nov zakon cisto ok, ce pa poskusam objekivno oceniti stvar, bi bili pa najbolj primerni vsekakor strogo loceni prostori, kot je bilo doloceno do sedaj, pa se zal ni prijelo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

cila22 ::

Skrajn čas, da nas ne bojo več silil s pasivnim kajenjem. Naj še država nabije trošarine na cigarete, ker kajenje povzroča zdravstvu in s tem državi samo dodatne stroške. Takim ki kadijo in zato zbolijo kuglo v glavo ali pa položnico!
Kdor visoko leta,ne pade daleč od drevesa

strictom ::

Kurc vas gleda nekadilce. Kdo vas pa prosi da hodite v lokale kjer se kadi?

PS.: Sam naj se en pameten oglasi k bo rekel kdo me prosi da kadim mu pa glavo odtrgam.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

danielka84 ::

čoko: ja glej, pac nebos sla v lokal, bos prihranila 1 € pri kavi pa se s cigaretom nebos skodila ne sebi in ne drugemu, kaj je lahko lepsega? :)

Stratus ::

Zanimivo je kako se kadilci bunijo ko jim "kratijo pravice", ko pa sami s kajenjem in zakajanjem kratijo pravice nekadilcev pa se jim to zdi čisto samoumevno.
DEJSTVO kajenje je razvada in odvisnost
DEJSTVO nekadilci imajo vso pravico do nezakajenega prostora
DEJSTVO kadilci imajo pravico kaditi če jim paše
DEJSTVO kadilci zaradi svojih razvad nimajo pravice kratiti pravic nekadilcev
zdaj se bodo kadilci seveda zapičili da nekadilci ne smejo kratiti njihovih pravic vendar tu obstaja majhen hakeljc. Kajenje neposredno škodi zdravju tudi prisotnim nekadilcem, zato imjao nekadilci malo več pravic.
Po svetu se je pač zaradi izredno močnega cigaretnega lobija dolga leta zanemarjalo nekadilce in iz tega se je pri kadilcih in delno (na žalost) tudi pri nekadilcih razvila socialna navada da lahko kadijo kjerkoli in da jim nihče ne sme nič. K sreči se to spreminja.
ZATO KADILCI, SE BOSTE PAČ MORALI NAVADIT NA TO DA KAJENJE NE BO VEČ TAKO PROSTO PO PREŠERNU DOVOLJENO POVSOD. In se bo treba sedaj po novem uklanjati nekadilcem, kot so se nekadilci uklanjali Vam toliko časa.
Edit: Boste pač šli v lokale kjer se bo lahko kadilo.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stratus ()

danielka84 ::

čoko: skoraj pozabil! pa se 10 c€ntov pri cigaretu..

steev ::

Kdo te prosi da kadiš? Obnašaš se, kot da je cel svet tvoj. Fora je v tem, da če ti prižgeš cigareto zraven nekadilca, bo to obema škodovalo. Če pa je ne boš, pa ne bo škodovalo ne tebi ne njemu. Čeprav kdaj pokadim kakega, sem za protikadilski zakon.
:|

krho ::

AFAIk popolna prepoved. Jaz pravim zadnji čas, ne pa da pridem domov prekajen kot kakšna mesnina, potem pa še cel teden "luftam" bundo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Super Sonic ::

stratus66 ima moj podpis.

Je pa sicer res, da zadnje čase opažam/spoznavam čedalje več ljudi, ki ne kadijo.


P.s.
Pa kadilci vedno takoj začnejo v debato vlečt alkohol - češ, tisto razvado dopuščate, našo pa ne.

Heh.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

čoko ::

a sm rekla, da ne bom kadila? sej bodo še zmer lokali kjer bomo pržgal, če ločenih prostorov niso preverjal, pa tud zvečer po lokalih verjetn ne bojo, pa obljubim, da če vas srečam vam bom direkt v faco pihala

strictom ::

Če prepovejo cigarete naj pa prepovejo še alkohol. Ko js skadim en cigaret škodim sosedu ravno toliko kot pa njegov sosed ko spije eno pivo in gre na cesto. Kaj pa. Naj prepovejo vse legalne droge.

Kolk bi kaj vam pasal če bi alkohol prepovedali (pa vas večina ni odvisna od njega)?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Stratus ::

@ SuperSonic sorry pa ne zanalašč sem ga kopiral iz tujine :D
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

čoko ::

pa vse kar povzroča holesterol!!!

Phoebus ::

Ah, spet alkohol vlečete noter :)

S tem ko za sosednjo mizo pijejo rakijo / pivo / whiskey / karkoli, meni ne škodujejo.
S tem ko pa kadilec kadi v moji bližini, cel smrdim po čikih- poleg tega da škoduje mojemu zdravju.

Sicer je pa kajenje vse prej kot zdravo. Kadilci pa najbolj ogrožena vrsta :\

Zaradi mene se lahko v spalnici zakajate tako da je treba rezat dim če hočepš kaj videt. Naj se vam iz ušes kadi če hočete. ampak jaz pač nočem imeti -kamorkoli grem- zažrtega vonja po smradu cigaret v sebi.

Stratus ::

@ srtictom če moj kolega za mizo spije oz. se napije, moje cunje ne smrdijo. Če pa ti raufaš pa jih moram dat prat. Če me bo moj pivski kolega pokozlal bo imel vsaj toliko spoštovanja da se bo opravičil in ponudil čiščenje. Tako de ne tukaj alkohol not vleč ker nima nobene veze s tobakom. Poleg tega pijance itak že preganjajo s cest tako ali drugače. Me pa zanima kako bi ti odreagiral ko bi ti nekdo rekel da si dolžen za čiščenje obleke ki smrdi po tvojem kajenju.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stratus ()

Poldy ::

V čistilnici sem dal 5 jurjev da so mi oprali puhovko, pa sem že po prvem obisku v lokalu smrdel kot kak klošar.

Se pa vedno nasmejim, ko gledam tisto reklamo za neke tablete... ko gre tip iz pisarne ven na dež in mu prileti pokrov v jajca. tako je tudi prav.

Stratus ::

@čoko: ne gre za to kaj tobak povzroča ali holesterol. Če nekdo uživa hrano polno "svinjarije" s tem ne škoduje sosednjemu za mizo. Ti s PRIŽGANIM cigaretom pa.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

Meamoto ::

Strijal bi se z angleškim pristopom, alias gostilničari se sami odločijo, ali bo v njihovem lokalu dovoljeno kajenje, nikakor pa ne z trenutnim predlogom zakona...

Če je država toliko proti kajenju, zakaj pa velik del države od njega živi?

in btw, prosim za kredibilno raziskavo, ki dokazuje, da pasivno kajenje ubija.

čoko ::

men tud marsikej smrdi, npr.sosednja tovarna, pa jo zaradi tega še ne zaprejo, dim cigareta, ki ga skadim, vam škodi ravno toliko kot zrak, ki ga dihate v Ljubljani

Ok. sej pravim, bolj primerno bi bilo, če bi se gostinci lahko sami odločili kakšen tip lokala bodo imeli. Vi nekadilci pa bi potem verjetno iz praznih lokalov še vseeno prišli pogledal v tiste zakajene, ampak polne.

Kaličopko ::

Zakon je praviln+ cigareti bi mogl bit tok keša kokr so v drugih "razvitih" državah.
Sej lahk uzun kadite, važn je da vs mi ne vohamo.

Ps: nejbl pa kadilci škodte seb:|

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

>> Naj še država nabije trošarine na cigarete, ker kajenje povzroča zdravstvu in s tem državi samo dodatne stroške. Takim ki kadijo in zato zbolijo kuglo v glavo ali pa položnico!

Državno zdravstvo dobi ogromno denarja od kadilcev. Večino cene cigaret predstavlja davek, tako da bi bilo zabavno videti, koliko bi se podražilo zdravstveno zavarovanje, če bi se odstotek kadilcev občutno zmanjšal.
Ü

Meamoto ::

Lahko obenem prepovemo že McDonalds?

(ki ravno tako škodi zdravju)

čoko ::

jaz za svoje cigarete plačam monogo večji davek, kot tisti, ki se baše z čokolado, zrezki,... moja odločitev je ali jih kupim al ne in če jih se lahko sama odločim kje jih bom skadila

nekateri jejo klobase na vlaku, men gre na kozlanje, pa ni prepovedano

čoko ::

tobačna Ljubljana, je imela na škatljico cigaret zaslužek en cigaret, 19 jih je pobrala država, toliko o tem koliko plačamo, če jutri zbolim za zrakom, sm si že preplačala zdravljenje

Stratus ::

Če ti iz tovarne smrdi potem sproži akcijo in zahtevajte filtre. Zakon vas podpira pri tem. Tukaj se morda skriva tudi rešitev za kadilce. Nabijte si velike čelade na glavo in zakajajte svoj interni zrak, ven pa spuščajte filtriran nesmrdeč zrak
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

perci ::

Bogi zasvojenčki.

No, sej tko je to. Ko otroke vzgajaš, se tudi bunijo. Razumljivo, da se bodo tudi nekateri kadilci - tisti, ki so se otroci (stari ali mladi).

Poldy ::

Pregovor pravi da punca ni redna kadilka če redno seksa.

#000000 ::

Hja stara debata :D Jest kadim, oz. se počasi odvajam (pa ne zarad zakona) ampak to je tko, vsak lahko vsakega obtoži da mu z nečim škoduje, seveda je kajenja škodljivo in normalno da nekadilec ne prenaša dima, sploh pa če je v to primoran. Ampak težava ni v tem da bi bili kadilci nekulturni ali nesramni ipd. ter zaugal brez vprašanja/dovoljenja vsepovsod. Težava je ker naša oblast bilokatera že to bila, ne zna ali pa ni sposobna sestavit enga normalnega zakona, vedno zajebe stvar in se vsaj en počuti oškodovanega. Verjamem da je pisanje zakonov mnogo bolj zapleteno kot zdrava kmečka pamet, ampak v večini zadnjih primerov (zgrešenih zakonov in odločb naše vlade oz. poslancev) bi zdrava kmečka pamet zmagala.

Npr. zakaj omejevat kajenje in delat rompom pom, pa neke stene ki jih ni druge cvetke, lepo narediš kadilske lokale ali če lastnik ima možnost dejansko narest sobo za kadilce/nekadilce, lokal pa ima možnost priglasiti se kod kadilski z sobo za nekadilce ali obratno, v kolikor te možnosti nima se pač odloči ali bo imel samo kadilce ali nekadilce, zaposljuje pa tudi samo kadilce ali obratno.

Po drugi strani pa država kasira ogromne denarje na račun kadilcev, koi so potem (kao) na grbi nekadilskih zdravstvenih zavarovancev.

Najboljše da prepovejo še neumne zakone, od katerih nimamo nobene koristi. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

čoko ::

ja pa prepovedat še več kot en avto na družino, za to sm pa takoj

Roadkill ::

čoko, ti se pa malo umiri, ker ne delaš idiota le iz sebe ampak mečeš slabo luč na vse kadilce.
Če si tako prepričana, da lahko kadiš, kjer se ti zazdi, pa pojdi v spalnico od staršev in tam enega prižgi.

Omejitev kajenja je povsem smiselna zadeva, ker nimamo kadilci pravice ostalih zakajat. Je pa neumno, da ni kompromisne varjante, ker lastniki lokalov niso dovolj disciplinirani, da bi dejansko naredili ločene prostore za kadilce.
Ü

Poldy ::

Ali ni že Hitler postavljal kadilske lokale? Samo da je bil efekt učinkovitejši.

čoko ::

pa ti misliš , da sm 14 stara, da skrivam cigarete?

Mr_Globus ::

Čisto za. Končno neki pametnega :D Sem že dve leti fowš makaronarjem, ko majo lokale brez "meglic" :P

Gr0unD Zer0 ::

to je problem, ker bilokak obrneš, nekaterim vedno nekaj ni prav,

strogo ločeni prostori so vredu možnost, po drugi strani pa cisti bullshit, če je druzba taka, da jih par kadi, par pa ne... kaj te naj bo kolega v drugi sobi, ker kadi/ne kadi?

kurc, itaq se odvajam, na mraz it na čik pa mi tudi ne bo problem če bom spet začel...
ali pa naj naredijo kadilnice po gostilnah:D
ampak to bo spet strosek za gostilno...

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Kva češ bi fouš, presel se v žabarijo >:D

Kaličopko ::

ta tema se je pa razcvetela

Stratus ::

Bom dodal v stilu "strictom-a" Zakon bo!, pa BMK za vas kadilce >:D
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

SkIDiver ::

Jaz sem čisto za:D

Pa za tiste optimiste, ki pravijo, da bodo še vedno vlekli po lokalih. Vrjetno gostinci ne bodo reskirali za 5 minut vaše razvade, da pokasirajo kakšno kazen.
čoko tvoje izjave:\ ko bom jaz tebe ogrožal, ker bom poleg tebe pil pivo lahko tudi ti poleg mene kadiš;) Dokler pa tega ne bo pa raje ne poskusi pihnt vame>:D

čoko ::

če jim bo to zadost dnarja v žepe prnesl verjem, da bodo
««
«
1 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666476 (4880) Beli_Zajcek
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219682 (7280) CWIZO
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167145 (5987) #000000
»

Prepoved kajenja v SLO ?? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21512942 (10040) BigWhale
»

Pasivno kajenje ali pasiven Cukjati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
946956 (5537) poweroff

Več podobnih tem