» »

Prepoved kajenja v SLO ??

Prepoved kajenja v SLO ??

1 2
3
4 5

Daedalus ::

gzibret - sarkazem, razumeš?

Čeprav se mi zdi smešno, kako se ob vseh težavah, ki bi jih bilo vredno prej reševati, trenutno vsi spravljajo na kadilce. Nimamo pa recimo pošteneih predpisov, kako z alkoholiki, ki uničijo marsikako življenje... Sej meni kot kadilcu ni problem, če prepovejo kajenje vsepovsod. Bom pač kadil doma, al pa nehal (itak bi že bil čas). Samo mam občutek, da so vse te anti-kadilske kampanje marsikje tud vsaj malo obrnjene v smer zadovoljevanja pravičniških množic - dajo občutek, kot da oblast dejansko nekaj počne za državljane, čeprav si v resnici išče načine, kako zafilat proračun (in zarad tega že predpisi samo po sebi ne morejo bit učinkoviti). Malo hujši problemi se pa recimo skrivajo zapakirani v flašah "hrane," na katerih pa ni opozorilnih nalepk...

Ah, kot čete. Meni se pač ne lubi prepirat z pregreteži na eni al pa drugi strani, ko pa nekateri še sarkazma ne zakapirajo (pa še napišeš zraven). Grem raje na čik. Pa obljubim, da bom pazil na morebitne nekadilce v moji bližini:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gzibret ::

Sarkazem = poniževalen odnos do nečesa

Do kaj imaš ti sarkastično mišljenje oziroma odnos. Do kadilcev, Cinkarne, sebe ali mene ali kar do vsega? Nisem te čisto razumel, čeprav si napisal zraven.

Jaz nimam sarkastičnega odnosa do nobenega. Tudi do tistega ne, ki mi smradi pod nos. Konec koncev sem tudi sam 5 let kadil in smradil naokoli in razumem problem potrebe po nikotinu.
Vse je za neki dobr!

Daedalus ::

Do vsega tega prepiranja okoli tega, kdo ma bolj prav, pa kdo je bogi bogi zarad hudobnih kadilcev, pa kako smo kadilci bogi bogi, ker nam hočejo prepovedat razvado, tam kjer ma največ smisla (ob kofetu, zjutraj v kafiču).

Pa mogoče je sarkazem slaba izbira. Bi prej rekel nekoliko posmehljiv, ironičen odnos. Nikakor pa nisem mel namena koga napadat al pa užalit.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

crtomir ::

Kajenje je izbira vsakega posameznika in naj to počne v zasebnih prostorih.
Jaz sem takoj za prepoved kajenja na javnih prostorih saj danes nemoreš več it nekam na malico ne da bi odšel ven celi zakajen ja to pa zato ker so si gostince naredili majhne prostore za nekadilce ponavadi nekje čisto zadaj gostilne tako da moraš direk čez kadilski prostor drugi imajo samo s kakšnimi španskimi stenani itd. Kajenje v bližini otrok in nosečnic pa je itak nemoralno dejanje zato sem takoj za sprejetje takšnega zakona. Vprašajte bivše kadilce če jim odgovarja da ne kadijo?? mislim da se morate malo zamisliti.
Ja vem morali bi jesti tudi malo bolj zdravo hrano itd. vendar če ješ kaj nezdravega nekomu ki sedi zraven tebe ne škodiš pri kajenju pa je pasivni kadilec celo bolj ogrožen kot aktivni.

Lep pozdrav

Daedalus ::

Mene pa zanima nekaj - za slabo izvedbo ločevanja kadilskih in nekadilskih prostorov smo krivi kadilci ali gostinci. Ker vsi to omenjate v enem čudnem kontekstu tule...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

> je pasivni kadilec celo bolj ogrožen kot aktivni.

Bodimo pošteni - NI RES. Ali pa bodimo vsaj razumni. Jasno je, da je aktivni kadilec hkrati še pasivni. Pa mu zdej aktivno kajenje zmanjšuje slab vpliv pasivnega???

Dejte se mau zamislit, pa ne kar vsega gor naflozat, kar ste kje slišal. Glavo v roke, glavo!

Fizikalko ::

:D

Ziga Dolhar ::

Včeraj sem se sprehodil skozi slaščičarno Zvezda, tam med Kongresnim trgom in Wolfovo. Sredi sprehoda sem moral odpret/zapret neka steklena vrata, ki so ločevala prostor nekje na dela velikosti 1/3 in 2/3.

Če je bilo to namenjeno ločitvi kadilskega in nekadilskega dela ... Wau.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Najvecji hec je tam, kjer naredijo stvar v dveh stukih, potem pa za nekadilce rezervirajo zgornji prostor! ;)

Ziga Dolhar ::

Ja, tako je v kranjski Cukrarni [vsaj leto in pol nazaj]. Dva prostora drug ob drugem, ločena s steno z odprtino [okno brez stekla], in je del za nekadilce ca. 3/4 metra višjeležeč.
https://dolhar.si/

Tear_DR0P ::

BobRock, če ti moja hrana smrdi in te smrad moje hrane moti med tem ko ti kadiš. Kaj potem iščeš v restavraciji. Umakni se mi in ne vohaj kako smrdi kislo zelje.

To je sicer bolj v šali. Resno mišljeno pa je naslednje.

Zakaj nebi preprosto še dodatno dvignal trošarine na cigaretih?? Nej kadijo kadilci, sam nej gre 10% od škatlce za nakup porodnih miz recimo??? Al pa v financiranje vrtcev, povečevanje rodnosti???
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Bob Rock ::

BobRock, če ti moja hrana smrdi in te smrad moje hrane moti med tem ko ti kadiš. Kaj potem iščeš v restavraciji. Umakni se mi in ne vohaj kako smrdi kislo zelje.


ja sej to ze skoz govorim. Ce bo men smrdelo kislo zemlje, se bom vstal pa sel drugam. Pa vice versa za nekadilce.

Zakaj nebi preprosto še dodatno dvignal trošarine na cigaretih?? Nej kadijo kadilci, sam nej gre 10% od škatlce za nakup porodnih miz recimo??? Al pa v financiranje vrtcev, povečevanje rodnosti???


vsake pol leta se podrazajo cigareti. Ko sem zacel kadit pa do danes so cigareti ze dosegli ceno vec ko 400% (moje) zacetne. :\
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

BluPhenix ::

Če sprejmejo sem takoj za. Če ne pa jebat ga bomo še nekaj časa trpeli.

BobRock: med zeljem in cigareto je velika razlika. S tem, da smrad zelja ne nese več kot do sosednje mize, smrad čika, ki ga zapali nekdo v restavraciji pa seže veliko metrov daleč.
Še najlepše je, ko ti človek zapali čik v prostorih za nekadilce in otresa pepel na krožnik... in če mu zatežiš ti zateži nazaj, da ti njemu že ne boš govoril kje lahko kadi.

Najlepše je, ko greš s frendi ven na pijačo in ko prideš domov smrdiš veliko huje kot prekajena vratovina.


Thomas: zdravniki so dakazali, da je pasivno kajenje prav toliko škodljivo kot aktivno. Zakaj bi moral jaz nositi posledice, da ima nekdo zjutraj užitek čika ob kavici?

kadilci imate le to srečo, da je to ena najstarejših razvad človeštva in se jo zato v veliki meri tolerira.
V bistvu imate kadilci več pravic in ste bolj tolerirani kot nekadilci.

Tear_DR0P ::

Pa se je mogoče v tem času kej drastično povečalo švercanje?? al pa uživanje drugih substanc, ki pomirjajo in zasvajajo??? Ne??? Torej cena še ni dovolj visoka. Kar se mene tiče mora biti cena tega ravno tolk visoka, da so jo ljudje še pripravljeni plačat. V angliji je to okrog 3 funte in več, pri nas pa bi verjetno naneslo malo manj. Sploh zdej, ko državi ni več treba skrbet za lastno tobačno industrijo se taxe lahko dvignejo še bolj :)
Kar se mne tiče lahko naredijo isto z alkoholom. če se ga bom hotu zatolčit, bom pa plačal.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BluPhenix ::

idem.

V-i-p: počasi veliko držav ugotavlja, da cigareti ne prinašajo tako velikega dobička, ker ga onkološki oddelki fino zmanjšujejo.

Bob Rock ::

BobRock: med zeljem in cigareto je velika razlika. S tem, da smrad zelja ne nese več kot do sosednje mize, smrad čika, ki ga zapali nekdo v restavraciji pa seže veliko metrov daleč.


zato pr nas cel blok smrdi, ko sosedi zelje perejo u kleti, pa bi lahka zelo velik miz zlozil po hodniku :D
vem ka hoces povedat, to je bil hec ;)

zdravniki so dakazali, da je pasivno kajenje prav toliko škodljivo kot aktivno. Zakaj bi moral jaz nositi posledice, da ima nekdo zjutraj užitek čika ob kavici?


mas mogoce kak link?

V bistvu imate kadilci več pravic in ste bolj tolerirani kot nekadilci.

jep, mas prav....mi lahka kadimo na javnih mestih, vi pa ne smete ne kadit na javnih mestih :\

Tear_DROP: enkrat sn poslusu po tv, da u bistvu ne vidijo pravega razloga zakaj se zvisevat cene cigaret, ker odkar se je to zacel, se je stevilo kadilcev povecalo.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Tear_DR0P ::

Zanimivo a ne. In ljudje raje kadijo zato ker so cigarete dražje???:))

Sicer ni fer, sam s še dodatnimi taxami na cigarete, bi morda lahko onkološki posloval brez izgube.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BluPhenix ::

Bob Rock:

http://www.ash.org.uk/html/factsheets/html/fact08.html

pa še precej novo je.

en izvleček:
Polls show that the public overwhelmingly supports restrictions on smoking in pubs, restaurants and other public places. Smoke-free areas are both popular and make good commercial sense. These pages describe what is going on and how to find smoke-free places. :\


Če bo tudi pri nas tak zakon, se boste pač navadili in kadili drugje, marsikdo bo pokadil tudi kakšen čik manj.

jep, mas prav....mi lahka kadimo na javnih mestih, vi pa ne smete ne kadit na javnih mestih :\


tudi to je blo joke, right? Recimo raje tako, vi ki kadite škodite nam ki ne, mi ki ne kadimo ne škodimo vam. Torej vi imate pravico, da škodite nam.

Najbolj zanimivo mi je pred elektro faksom, ker te ob vhodu čudovito prekadijo. Pa čeprav je kadilnica 5 metrov stran od vhodnih vrat in prav tako pod streho, ampak ne, treba je kadit pred vhodnimi vrati, tako da zagiftaš vsakega ki gre ven ali v stavbo. Seveda so povsod nalepljeni listki kajenje prepovedano, vendar se na njih skoraj nihče ne ozira. So tukaj potem tudi krivi šolski organi, ki ne preganjajo kadilcev, ali kadilci, ki ne upoštevajo listka in s tem tudi zakona, ki prepoveduje kajenje ob javnih ustanovah?

Zgodovina sprememb…

Bob Rock ::

Iz tvojga linka:
Whilst the relative health risks from passive smoking are small in comparison with those from active smoking


ljudje umirajo zarad cigaret kot po tekocem traku....tu nima promet, tovarne,... nic zraven. Ali pac? Recimo, da uspete prepovedat kajenje...zaka se bote pol potegoval? Da je treba ustavit industrijo(to vidis vsake tulk casa na tv, ko se folk buni da bi blo treba zapret to pa ono tovarno, ker je prevec skodljiva), prepovedat avtomobile?

tudi to je blo joke, right? Recimo raje tako, vi ki kadite škodite nam ki ne, mi ki ne kadimo ne škodimo vam. Torej vi imate pravico, da škodite nam.


lol...ok, js pridem u restavracijo, si narocim za jest, en pa za soednjo mizo je zelje. Ker mi zelje smrdi, si ne vzamem dost casa, da bi u miru pojedel kosilo, ampak sam zmecem u sebe (totalno nezdravo). Torej ma on ko gre u restavracijo zelje jest vec pravic ko js???
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Matev ::

in kolikokrat se zgodi da zaradi zelja ne moreš pojesti v miru kosila?

se ti je sploh že zgodilo?

Bob Rock ::

To sploh ni bistvo kulkrat.Ista zgodba, sam druga scena.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Ziga Dolhar ::

Gre za ugotavljanje dejanskosti te "scene".

Če je nesignifikantna -- potem "ista zgodba, druga scena" nobenega pomena. Golo lapanje.
https://dolhar.si/

Bob Rock ::

Gre za ugotavljanje nekih "pravic". Oba prizora sta realna. In, ja, se mi je ze nardil to.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Ziga Dolhar ::

Hja.

Meni zelje načeloma smrdi.

Razen, kadar je na mojem krožniku. Takrat mi je božansko. >:D
https://dolhar.si/

Matev ::

meni se je pa zgodilo da moral zapustiti lokal ker so me pekle oči
kljub temu da sem bil na mestu za nekadilce

Dobius ::

Ma ne gre se tukaj kaj smrdi in kaj ne - gre se kaj je zdravju škodljivo in kaj ne. Zaradi zelja se ti ne bojo solzile oči (ponavadi :D ), ne boš kašljal, ne boš smrdel zjutraj po pepelniku, ne boš izival napade nekemu astmatiku, ki je tut pršu zjutraj na kofe. Mi nekadilci smo glede kajenja na javnih prostorih na istem (karikirano) kot dojenčki, ki jih brez njihove privolive krstijo...in vsiljujejo vero. Vseeno je kul ča npr. kak kadilec najprej bližnje vpraša če jih moti dim... jst ti že ne bi dal pravice da mi bilokdaj na javnem mestu kadil v glavo - zamisl se da ti začnem zraven tebe ono na izi prdet pol pa pihat "dim" v tvojo glavo... mislim da bi ti blo mrak.
Pa da vam kadilcem ne bi vzel vseh užitkov.. pač so potrebni strogo ločeni prostori v kafičih da boste lahko užival.
Navsezadnje je kajenje odločitev vsakega posameznika - ne moreš se pa ti odločit za mene da bom jst vohal in dihal to sranje. Sej ko ne bi blo strupeno se ne bi o tem pogovarjali...
DFI NF4 Ultra-D, A 64 939 Win 3200+@2500 MHz, Thermalright XP-90
2x512 MB OCZ PC3200 Platinum rev.2 250 FSB, OCZ ModStream 450W
________________________Gigabyte HD 3850________________________

BluPhenix ::

Med drugim, Bob Rock, zelje spada v restavracijo, saj je hrana, čik pa ne. Sem ti že napisal da ne delaj takih smešnih primerjav. Po tvoji logiki bi potemtakem morali imeti lokali ločene prostore za različne vrste hrane, ampak razumeš vse je hrana, vse spada v isti koš, v ta koš pa ne spada čik.
Tudi ker ti zelje smrdi, nisi v nevarnosti, da te pobere pljučni rak.

Zgodovina sprememb…

Bob Rock ::

Dokler bojo pepelniki v restavracijah na mizah pa dokler bojo v restavracijah prodajal cigarete, bojo tut cigareti spadal tja.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Tear_DR0P ::

hehe kako se dečko bori, ka mu nebi kdo od ostalih kadilcev pomagal????
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Ziga Dolhar ::

In dokler si bodo velike korporacije želele take direktive o patentih, kot zadnje cajte kroži po EU ...

... bo to tut čist kul :P.
https://dolhar.si/

Bob Rock ::

Tear_DROP: :D
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Jst ::

Sem Kadilec.

Nikoli še nisem kadil v delu lokala namenjenemu nekadilcem.

V "zaprtih" prostorih vprašam, če lahko prižgem cigaret.

Drugače kadim vsepovsod. V svojem stanovanju. Avtu. V postelji. Vsepovsod.

...

Živim na območju, kjer je blizu državna njiva. In nekajkrat na leto to njivo pognojijo, da lahko tam zraste koruza/pšenica (izmenično na par let).

In, ko je proces gnojenja na vrhuncu, se mi je zgodilo, da sem med drugim tudi bruhal. Večkrat. Še posebej, če sem se prej najedel in odšel iz hiše. Torej meni država ne privošči svežega zraka.

...

Kot otrok sem bil hud asmatik. V bolnici sem bil (rekord) 6 mesecev (zaporedoma - brez odpusta domov), v času, ko sem bil v prvem razredu. Počasi so se moji asmatični napadi ponehovali do 12 leta. Takrat sem pa fasal hudo alergijo na vse kar človek lahko vidi. Zato moram jesti tablete vsak dan. Dvakrat. Razen pozimi enkrat na dan.

Ampak kadim Davidoff blue 1 škatlo na dan in me sedaj ne ovira pri življenju.

Po drugi strani imam kolega, ki se ukvarja s športom že več kot 10 let. Fitnes večinoma. In, ko greva parkrat na leto preplavati lokalno jezero, je revež bolj utrujen kot jaz. Ko se jaz že vračam in sem na polovici poti nazaj, je on komaj prišel ko donca ene smeri. Greva tudi s kolesi na lokalen hrib. Vzpon traja približno eno uro. In uganite, kdo prvi pride, spije čaj v koči in čaka drugega.

...

Pasivno kajenje. Po mojem mnenju je moteče. Ni pa nevarno za zdravje. Zakaj? Zračinajte, koliko je prostornina pljuč, koliko dima se absorbira, koliko se izpihne, koliko se skadi iz cigareta v zrak. Pa računajte v treh dimenzijah (prostornina). Dim se razredči za (govorim bolj na pamet, kot na podlagi dejanshik izračunov - ki se jih by the way, da dobiti na internetu ali pa zračunati) faktor 1000. Kakšna nevarnost za zdravje.

...

Povečevanje trošarine na cigarete. Isto kot povečevanje zavarovanja za avto. A je kdo prodal avto zaradi povečanja zavarovanje?

...

Zakon? Pa saj je že. Naj bi bili striktno ločeni kadilski in nekadilski prostori. Naj raje prestrukturirajo svoje odgovorne organe za izvrševanje ŽE obstoječega zakona.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Aja, pozabil napisati: za faktor 1000 na kubični meter.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tear_DR0P ::

Sm pisal bolj v smislu, da v kolikor postane cena cigareta neznosna, se mu verjetno odpoveš. Oziroma prešačtaš na kej drugega.
Drgač je pa moj bratranc dokaj tebi podoben.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BluPhenix ::

Torej si ti eden redkih vzornih kadilcev. To je lepo, da vprašaš če lahko kadiš, še posebno, če si kje na kosilu in ljudje zraven tebe jedo. Mene recimo med jedjo zelo moti cigaretni dim, ko obed končam me še vedno moti, vendar ne tolko. Nekateri pa ti kar zapalijo čik pred nosom in ti pihajo v krožnik ;(( .

Pasivno kajenje je zdravju škodljivo, poglej si link, ki sem ga prej podal.

Si se vprašal zakaj si imel astmo kot otrok? So tvoji starši kadili, je tvoja mamam med nosečnostjo kadila? Če je, je to lahko potencialen vzrok, da si imel hudo astmo.

Jaz jo imam tudi, zato ne kadim, ker mi že dva udiha tako sesujeta dihalni sistem, da ne morem več nič. Podobno se dogaja v zakajenih barih, restavracijah, pubih...

Ja zakon je že, ampak tudi kjer so ločeni prostori je soba za kadilce velika kot stadion, za nekadilce pa kot ena WC kabina, s tem, da moraš zato, da prideč do kadilske sobe velikokrat prehoditi kadilsko.

Če bodo uvedli tak zakon, se bodo pač nekateri bari specializirali v nekadilske, drugi v kadilske, če bo zakon to dopuščel in potem boš imel vsaj izbiro, da greš v enega ali drugega. Sedaj, če hočeš it ven na pijačo pa nimaš izbire in moraš biti v prostoru s kadilci in ne zdej tukaj usajat, pa bodi doma, če te to moti. Ne bom doma zato, da si lahko nekdo drugi privošči užitek, na moje "stroške".

Tear_DR0P ::

hmm pozabil sem dodat da men najbolj smrdi ko grem spat, in mi smrdijo lasje.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Matev ::

Pasivno kajenje. Po mojem mnenju je moteče. Ni pa nevarno za zdravje. Zakaj? Zračinajte, koliko je prostornina pljuč, koliko dima se absorbira, koliko se izpihne, koliko se skadi iz cigareta v zrak. Pa računajte v treh dimenzijah (prostornina). Dim se razredči za (govorim bolj na pamet, kot na podlagi dejanshik izračunov - ki se jih by the way, da dobiti na internetu ali pa zračunati) faktor 1000. Kakšna nevarnost za zdravje.


ti si zrel za veliki N

N = nobel price

bzp ::

Pasivno kajenje ... pa ja, baje je skodljivo, tako kot se miljon drugih stvari ki jih pocnem(o), zato me ne gane pretirano. Vem pa da je bil 100% uzitek ko sem bil na pocitnicah na Irskem, priti v pub, kjer je bil cisti zrak (in ne megla pod stropom), in s popolnim uzitkom spiti hladno pivo. Pa po par pivih (Irska, se zgodi :D ) prides v hostel in ne smrdijo ne lasje, ne pulover, ... Kadilci so se pa tudi navadili kaditi pred lokalom. Mocno upam da bo kdaj kaj podobnega pri nas.

gzibret ::

Jaz tudi.
Vse je za neki dobr!

Daedalus ::

>Če bodo uvedli tak zakon, se bodo pač nekateri bari specializirali v nekadilske, drugi v >kadilske, če bo zakon to dopuščel in potem boš imel vsaj izbiro, da greš v enega ali drugega. >Sedaj, če hočeš it ven na pijačo pa nimaš izbire in moraš biti v prostoru s kadilci in ne zdej >tukaj usajat, pa bodi doma, če te to moti. Ne bom doma zato, da si lahko nekdo drugi privošči >užitek, na moje "stroške".

Edina poštena rešitev, tako do enih, kot do drugih. Samo drugi (nekadilci) se bojo spet usajali, da tako pa ne gre:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

bzp ::

Daedalus: a ti je tezko it pred bar kadit? Kako pa potem to prenasas v sluzbi/soli?

Daedalus ::

Na faksu sem počakal do konca predavanja, pa sem šal na čik. V službi pa je prostor za kadilce.

Sicer pa kaj bi te motlo, če bi mel na izbiro - lokal za kadilce ali pa za nekadilce? Al bi rino v kadilskega samo zato, da bi se lahko pol pritoževal? Kot sem rekel, lahko uvedeš lokale za kadilce na Marsu, ene čistune bo tud to motlo:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

bzp ::

Lokal v prvi vrsti ni namenjen kajenju. Tko da ne vem zakaj bi jih locevali po tem. Tako je sedaj narejeno oz. ni narejeno. Naj bi bilo loceno, naj bi, ampak noben lastnik lokala (razen redkih izjem) nima jajc kadilcem rect nej kadijo zunej (ker bi "tezak" hitro ostal brez prometa). Ce bi bil zakon za vse bare, nebi bilo problema. Pa ce si se lahko na faksu s tem sprijaznil in v sluzbi, se bos tudi v baru. Gres ven ali pa v kadilnico. Simple as that.

Bob Rock ::

Pa ce si se lahko na faksu s tem sprijaznil in v sluzbi, se bos tudi v baru. Gres ven ali pa v kadilnico. Simple as that.


Nimas prav. Lokal je namenjen temu, da se usedes, pogovoris s kolegi, sprostis. V lokal gres ob prostem casu, ne med obveznostmi(sluzba, faks). Ce je treba cakat v sluzbi in na faksu, da lahka gres na cigaret, zakaj bi se matral se v prostem casu?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Daedalus ::

>Lokal v prvi vrsti ni namenjen kajenju. Tko da ne vem zakaj bi jih locevali po tem. Tako je sedaj narejeno oz. ni narejeno. Naj bi bilo loceno, naj bi, ampak noben lastnik lokala (razen redkih izjem) nima jajc kadilcem rect nej kadijo zunej (ker bi "tezak" hitro ostal brez prometa). Ce bi bil zakon za vse bare, nebi bilo problema. Pa ce si se lahko na faksu s tem sprijaznil in v sluzbi, se bos tudi v baru. Gres ven ali pa v kadilnico. Simple as that.

Geez, lokal je namenjen druženju in prodaji pijače. Če se zraven kadi, se zato, ker to spada k sproščanju. In kolko jaz vem, se je v lokalih vedno kadilo. Al mogoče trdiš, da je to zgolj moda zadnjih nekaj let? Veš zakaj lastniki lokalov ne mečejo ven kadilcev? Ker smo boljši potrošniki. Kajenje je del življenjskega sloga, ki je vse prej kot asketski. Tako da, jebat ga, nekadilci ste škrtice, zato smo kadilci v lokalih pač bolj zaželjeni. Pa še en paradox je v tvoji trditvi - bi ostal brez prometa. Očitno itak samo kadilci hodijo v bare, tak da ne vem, kaj se pol jočeš tu. Nehaj se raje jokcat, pa začni hodit v lokale za nekadilce. Če jih je malo, pa to ni moj problem. Očitno ni smiselno imeti lokalov samo za nekadilce (iz zgoraj navedenih razlogov?) Simple as that.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jst ::

> So tvoji starši kadili, je tvoja mamam med nosečnostjo kadila?

Ne. Bolj sumum _državno_ gnojnico, ki sem jo moral vdihavati.



> Ja zakon je že,

Torej naj organizirajo, da se bo izvajal. Ne pa da se spravljate na nas, boge kadilce.



> ampak tudi kjer so ločeni prostori je soba za kadilce velika kot stadion,
> za nekadilce pa kot ena WC kabina, s tem, da moraš zato, da prideč do
> kadilske sobe velikokrat prehoditi kadilsko.

Res je. In naj ustrezni organ poskrbi za to, da se stanje uredi.



...

Matev: ti si zame tudi en posebni talent. V eni temi trdiš, da si vegeterjanc, v drugi pa, da so hamburgerji v McDonaldsu premajhni. Split Personality?
...


Še enkrat poudarjam moje stališče: Ta "že pripravljeni zakon" naj se pozabi in raje poskrbi, da se bo trenutni zakon pravilno izvajal.


Sicer vam je pa že IgorGrozni navedel dobre kontra radikalne ukrepe vašim radikalnim izjavam.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

PS: Rad bi nehal kaditi, ampak mi država s takšnmi zakoni prav nič ne bo pomagala.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

Pa ne mi rect, da nucas drzavo, da se odvadis kaditi? ;) Oziroma, da ti mora drzava pomagati, da se odvadis? :P

Bob Rock ::

Bi blo velik bols, ce bi drzava delala bol u tej smeri, da bi "pomagala" kadilcem poiskat nacin kak se odvadit, ko pa neke brezevezne represivne ukrepe sprejemat.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

BluPhenix ::

Lol, kajenje je osebna stvar in če se ti ne boš odločil prenehati ti nihče ne more pomagati.

Sej to ti na nek način "pomaga", država ti zaukaže da ne smeš kaditi v lokalih, potem je tvoja odločitev ali boš šel ven na čik ali ne.

Jst: si siguren da bi rad da ustrezni programi uredijo izpolnjevanje zakona? Al je tako kot vedno, sej imamo inšpektorje ... potem pa ko pride do tebe in ti da kazen je pa vse narobe. Prav me zanima koliko kadilcev bi se strinjalo s tabo, če bi recimo enkrat med odmorom kdo poklical inšpekcijo naj pride pred elektro faks, ko bi padlo vsaj 40 kazni...

po tvoje, če kadilec kadi na nedovoljenem mestu fali država, ker ne pošlje inšpektorja nad njega? Ne kadilec, ki kadi kjer nebi smel pa se nič ne sekira?

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191871356 (40511) BigWhale
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219807 (7405) CWIZO
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167226 (6068) #000000
»

Pasivno kajenje ali pasiven Cukjati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
947034 (5615) poweroff
»

Kakšen odnos imate do cigaret ? / Kdo od vas kadi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826041 (4898) Dr_M

Več podobnih tem