» »

Zakon o kajenju

Zakon o kajenju

«
1
2 3

SebaR ::

OK, že kakšne dva tedna me kolegi strašijo o nekem novem tobačnem zakonu, ki naj bi prepovedal kajenje na VSEH javnih mestih, tudi v lokalih. Povečale naj bi se tudi kazni na 500 000SIT na posameznika... Meni ni nič jasno ker na internetu ne najdem nič in nimam nobenih konkretnih informacij, le govorice.

Star zakonik še očitno velja. :P

A mogoče ve kdo kaj o tem, kaj se sploh dogaja?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

drejc ::

Sicer nevem kaj se dogaja ampak upam da bo tak zakon kot je v Angliji in Italiji čimprej uvedl...pa sem kadilec ;)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

SodVina ::

No jaz sem bolj obcasen kadilec(pa se to bolj ne kot ja), pa sem za tak zakon. Da clovek smrdi samo po alkoholu, ko pride z gostilne :D

Doman ::

Ena ista tema je že odprta. Uporabi iskanje.
Jaz sem tudi za tak zakon:D Zakaj bi imeli kadilci pravico nas (ne)kadilce prisiliti v kajenje? Pasivno kajenje je baje tudi nevarno. Mene sam vonj dima ne moti, ker fotr že celo življenje kadi ob meni, zato niti ne začutim dima takoj. Moti pa me vonj oblek.... fuj

Elemen_T ::

drejc, ti si nekadilec my ass.

gzibret ::

O kajenju/nekajenju v zaprtih prostorih je bilo že nekaj polemičnih debat na ST-ju. No, vseeno lahko gremo znova.

Jaz bi kar rad videl nov zakon, ki bi prepovedoval kajenje v zaprtih prostorih, podobno, kot je trenutno v Italiji. Nebi več tako smrdel po dimu, ko bi šel na kavo. Ali pa me v diskaču nebi več pekle oči, domov pa nebi več prišel dobesedno "povojen", kot bi se klatil v dimniku.

Mislim, da kadilcem nebi bilo težko iti do vrat in si prižgati čika zunaj, pol pa iti nazaj noter.
Vse je za neki dobr!

Hair ::

Sem HairMan in sem kadilec.

To da bi se v lokalih kot zaprtih prostorih prepovedalo kajenje je neumnost. Takoj izgubijo velik del gostov. Kavica brez čika pač ni kavica. :) Sem pa za to, da se ločijo prostori, je pa to praktično nemogoče iz fnančnih razlogov. Diskač je druga zadeva. Tam naj se kar ukine. Itak je v takih pogojih že skorajda nevarno.

Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Primoz78 ::

HairMan in kam mislis, da bojo sli vsi kadilci?...a bodo doma ostajali in kadili? V to mocno dvomim...:\ pomojem bi se kaj hitro prilagodili... Jaz sem nekadilec in sem za ta zakon, ker kot so ze nekateri napisali zakaj bi se pustil, da mi kadilci "silijo" v pasivno kajenje...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Hair ::

Vozim se s kolesom. Ukinimo prevozna sredstva na fosilna goriva, ker me pasivno zastruplajo. Nekako tako se mi sliši tole...

Primoz78, za mnoge lahko tdim da bi mnogo več časa preživeli zunaj in ne v baru.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Primoz78 ::

Pol najboljse da ukinimo bare :D

Vozim se s kolesom. Ukinimo prevozna sredstva na fosilna goriva, ker me pasivno zastruplajo. Nekako tako se mi sliši tole...


...prevozna sredstva sluzijo prevozu, da ti olajsajo zivljenje, skrajsajo tranzitne case,itd...kajenje sluzi...cemu ze?!...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Calligula ::

Prepovedat kajenje na vseh javnih mestih.
So tudi v drzavah kjer so to naredili najprej vsi jokali, da bodo lokali propadli pa potem niso.

OmegaBlue ::

Čim prej čim bolje. Končno grem lahko z deklico v kak lokal, ne da bi prišel ven ko prekajen pršut.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Hair ::

@Primoz78
Kajenje služi relaksaciji. Ja, obstajajo drugi načini, ampak prav tako obstajajo vozila z alternativnimi pogoni, ki so manj škodljivi.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair ()

LeBIgMac ::

V Italiji (no vsaj v Milanu) so poskrbeli za kadilce pozimi tako, da so pred lokalom postavili 'milijon' tistih plinskih grelcev in dejansko sediš pozimi na vrtu brez
bunde. Notranjost lokalov je večinoma bila prazna. V restavracijah pa pač ne
kadiš. Mislim, da bo pri nas isto.

Aja, za čike sem plačal 6€, prav tako za kavo ;( !
Drag šport!

#000000 ::

Jaffa ::

No smoking je pa moj čojs. Sam zakaj morm jaz trpet zaradi teh 20% folka, ki kadi? ;(( Če bo referendum, se 6X podpišem. Ker tole, da še na večerjo ne moreš it, brez da bi prišel domov črn in brez da bi zraven večerje še jedo dim, ne gre nikamor, kaj še le v kakšno gostilno... Tak da točno tak, čim prej - tem bolje.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

OmegaBlue ::

A slikce bi rad popal?



Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

zlabo ::

ma boli me k*** za druge važn da si jaz ob kofetku čik pržgem če ti všeč ne hod na kofe, vsak kadilc ve da ni kofeta brez čika.
jebiga sem pač sebični egosit pa kaj pol

sicer pa sem tolk discipliniran da ne kadim v bližini mejhnih otrok in nosečih žensk, če pa koga druzga kej mot bo pa že povedu pa če je res sila se da pol tud brez zdržat. sam ne tle neki težit da revčki pol nebi smrdel pa da dihamo vsi siti zrak. ma dej. če nočeš smrdet ne hod v lokal, pa ste mogoče pomisll kašn je ozračje npr. v centru ljubljane, vi se pa pol zarad čikov sekirate

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabo ()

#000000 ::

Ko bo referendum 'če bo' se ga udeleži in glasuj pač po lasni volji. Kaj čem zdaj narest. Če bo pač prepovedano kadit bom kadil samo še doma, tam pa mi tega ne more preprečiti noben. No je pa verjetno še kaka zadeva ki škoduje pa se zaradi tega noben dosti ne sekira.

btw. če hodijo v lokal šabani ki te lahko mimgrede nalomijo za pasji K, ne hodiš vanj ane. Se pravi da bi lahko v primeru (prezakajenih lokalov, ali nehal hodit tja ali nekaj ukrenil v zvezi s tem npr. poslal inšpekcijo tja ali teral v 3pm lastnika. LP

leinad ::

Zakaj pa preprosto ne bi država dala lokalom na izbiro, ali hočejo biti kadilski ali nekadilski?Eno ali drugo, oboje ne bi več šlo. Pustiš trgu, da se sam zregulira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

klemen22 ::

Stvar je taka.
Država mora poskrbeti da bi se lahko lokali pri registraciji pač odločili ali so "kadilski" ali ne. Vse drugo je kršenje pravic kadilcev. Jest grem zjutraj v službo peš. In mene zelo moti vonj avtomobilskih hlapov (ki so baje tudi zelo strupeni). Popolnoma ista varianta je tule.
Potem bi imeli tudi nekadilci opcijo če gredo v nekadilski ali kadilski bar. Samo nekaj mi govori da bi v tem primeru vsi nekadilski bari malo popušili. Šele potem bi videli ali vsi res tako podpirate prepoved kajenje. Pomoje da ne. Volk sit koza cela.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

#000000 ::

Se podpišem pod klemnov post. LP

kocba ::

Ah, ne bluzi.

lp

leinad ::

Po mojem pa se nekadilskim barom ne bi godilo slabo. Namreč mnogo nekadilcem gre kajenje hudo na živce, zato bi se zatekali v nekadilske bare. IMO bi bilo več ne- kot pa kadilskih barov, z ozirom na statistično prevlado nekadilcev.

klemen22 ::

Po mojem pa se nekadilskim barom ne bi godilo slabo. Namreč mnogo nekadilcem gre kajenje hudo na živce, zato bi se zatekali v nekadilske bare. IMO bi bilo več ne- kot pa kadilskih barov, z ozirom na statistično prevlado nekadilcev.

Dvomim.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

#000000 ::

Mislim vsak ima lahko svoje mnenje in moje je pač tako. Drugač pa zaenkrat je zakon tak in če koga moti naj se zavzame za to, da se spremeni. Ne pa zdej neki javkat tlele gor da smrdi ipd. (sej verjamem da nekadilcem dim smrdi in da jih moti. Ampak roko na srce, treba je tam ko te moti jezik stegnit in povedat da po zakonu je tko in tko ter da nima gazda lokala pravice da te prisili vdihavat cigaretni dim. Odgovorni so lastniki ki ne ali v celoti ne spoštujejo zakona. Kadilci nimamo nič s tem, če je dovoljeno prižgemo če ni pač ne, kako je pa poskrbljeno za izvajanje zakona pa ni naša stvar. LP

TESKAn ::

Midva z punco greva najraje v Trubadurja, na Trubarjevi v Lj, na čaj, tortico, kavico...
Razlog?
Je nekadilski lokal.
In ponavadi ni videt, da bi jim posel šel slabo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BigWhale ::

> Kavica brez čika pač ni kavica

Ja, je samo se cukrana rjava voda... ;>

para! ::

Sicer sem sam kadilec, ampak ravno ob branju te teme sem ugotovil, da nas je (kadilce) neupoštevanje zakona o ločenih prostorih pripeljalo do tega, da bo očitno povsod prepovedano kadit. APN, vam rečem, APN.

Ker zdaj, ko je že ta tema tu na STju, sem pač opazil, da v večini lokalov res ni ločenih prostorov za kadilce in nekadilce. A ni to kao predpisano po zakonu, ali velja samo za restavracije?

Mislim pa, da je vsekakor bolje, če smo zadovoljni vsi in ne samo kadilci ali pa nekadilci. Zato se mi zdi najbojlša rešitev, da se uvede (ali dosledneje upošteva) zakon o ločenih prostorih. Vsak bar je sicer po defaultu nekadilski, če pa lastnik hoče, lahko naredi ločen prostor za kadilce. Tako tudi ni finančnega pritiska na tiste lastnike, ki morda zaradi prostorske stiske ali česarkoli drugega ne morejo enostavno ločiti prostorov.

Lp
Death before dishonor!

gzibret ::

Tudi varianta, ki jo je povedal Carnivore ni slaba. Naj naredijo kadilske in nekadilske lokale in naj trg sam odloči.
Vse je za neki dobr!

TRIROG ::

me ne moti kadilski lokal ...me ne motijo kadilci ... mi pa gre na jetra ko gremo po trenigu na pijaco ... pa gres v x lokal sveze stusiran, pa prides po 5 minutah ven pa tut koza smrdi po cigaretnem dimu da ne omenjam las ... samo to me moti ...

al pa ko ti kasna pijana zenskica skuri majco k se s cikom sprehaja po diskacu ... da o ksnih k si cik przgejo pa pol pustijo da ga pol pogori na pepelniku kjer se ti direkt v obraz kadi ne govorim ... ponavad takim recem da ce ga ne misljo pokadit nej ga ugasnejo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

Bob Rock ::

Midva z punco greva najraje v Trubadurja, na Trubarjevi v Lj, na čaj, tortico, kavico...
Razlog?
Je nekadilski lokal.
In ponavadi ni videt, da bi jim posel šel slabo.


super...ce bi vsi tak razmisljal (kadilci in nekadilci) sploh ne bi blo problema. Problem nastane, ko hocejo eni drugim pamet solit.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

BigWhale ::

Ponavadi so v zmoti kadilci, ker kajeje je intrusivno, ne-kajenje pa ni.

jype ::

Jaz sem proti zakonu, ki bi prepovedoval kajenje na javnih mestih, ce namesto njega sprejmejo zakon, ki bo od vsakega kadilca zahteval, da na glavi nosi neprodusno zaprto bunko, v kateri lahko kadi kolikor hoce.

Ko si kadilec zazeli svezega zraka, pa lahko gre domov, kjer si lahko sname t.i. "smokelock" v posebni komori, iz katere se izsesani dim varno shrani in pripravi za ponovno uporabo pri naslednjem kajenju.

Pa bomo vsi srecni.

Pa ne govort da je to kaksna diskriminacija, tut ce prides v lokal z vreco cementa in ga stresas naokol, da se vse kadi, te ven nazenejo.

Hair ::

Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

para! ::

Berlin - Nemčija ponuja denarne nagrade do 10.000 evrov kadilcem, ki prenehajo kaditi, je dejala nemška ministrica za zdravje Ulla Schmidt.

Iz zgornjega linka (24ur). Zanimivo, vsekakor se splača ;)

lp
Death before dishonor!

alesrosina ::

jst sm tudi za. Pred kratkim sem bil v italiji na smucanju in sem bil totalno presenecen nad tem, kako to dobro funkcionira. Lokali so se vedno vsi polni, diskaci tudi, le pred vhodom je malo vecja guzva, ko ljudje skocijo na cik. Ampak definitivno noro, prides domov in enostavno ne smrdis. Ker mi gre zelo na zivce, grem cez dan za mogce pol urce na kavo v kaksen lokal in pridem vn ves zasmrajen.

Calligula ::

Tele denarne nagrade so protiustavne.

Morali bi kvecjemu kadilcem mocno zvisat zavarovalne premije in jim ob prenehanju pac del ze placanega povrnit ali kaj podobnega, to pa je skoraj kot nagrada, da je nekdo nekaj casa kadil.

Sicer pa kadilci, ki imate obcutek, da so nekadilci tisti, ki vas motijo oz da kaj ni fer. Cam kdo prdi v glavo pol ure in vam pol se najeda, da mu pravice jemljete, ko mu zatezite zaradi tega se vam to zdi OK?

Preprosto smrdite.

Zgodovina sprememb…

Bob Rock ::

Sicer pa kadilci, ki imate obcutek, da so nekadilci tisti, ki vas motijo oz da kaj ni fer. Cam kdo prdi v glavo pol ure in vam pol se najeda, da mu pravice jemljete, ko mu zatezite zaradi tega se vam to zdi OK?


Js osebno, ce pridem v kako restavracijo/gostilno, pa da se ne sme kadit v njej, se obrnem pa grem ven. Zaka ne morte nardit tak tut nekadilci, pa se ne bo noben vec bunil?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

gzibret ::

> Zaka ne morte nardit tak tut nekadilci, pa se ne bo noben vec bunil?

Zato ker zmanjka gostiln, kafan in diskačev. Ker dobesedno ni nobenega nekadilskega diskača.

Sam kadilci, če pogledate realno, iz faxov so vas pregnali, iz kina prav tako.... Pa Bob Rok, ne mi rečt, na še nikoli nisi bil v McDonald's u :D
Vse je za neki dobr!

Jst ::

Jaz, tudi ce bi bilo dovoljeno v McDonaldsu kaditi, ne bi prizgal cigarete, ker je ponavadi dost otrok noter in toliko spostovanja do otrok pa se imam.

Bob Rock ::

Zato ker zmanjka gostiln, kafan in diskačev. Ker dobesedno ni nobenega nekadilskega diskača

No, pol je takih ki jih kajenje grozno moti ocitno premalo.

Sam kadilci, če pogledate realno, iz faxov so vas pregnali, iz kina prav tako.... Pa Bob Rok, ne mi rečt, na še nikoli nisi bil v McDonald's u


Bil :) . Res da vse skupaj mislim da ne vec kot 10x. Kar sem hotel povedat, je blo to, da ce pridem v restavracijo, kjer vidim, da si po kosilu ne bom mogel prizgati cigareta, bom sel raje drugam jest (ce obstaja druga moznost v tistem trenutku), pa se ne bom bunil pa nic, ker popolnoma razumem, da nekadilce dim moti. Jebi ga, vsakemu svoje, pa bo vsem prav.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Ziga Dolhar ::

Calligula:

> Tele denarne nagrade so protiustavne.

Lahko malo več o tem poveš? To me pa zelo zanima.
https://dolhar.si/

matjash ::

mene samo moti ker so vsepovsod sama pravila - to smeš, tega ne smeš.... za takšne stvari se mi zdi referendum totalna bedarija ampak saj je slovenija bogata država ki si lahko privošči letno tudi po 2 referenduma :\

za ta primer pa lahko pripomnim da 1. sem kadilec 2. podprl bi pa da se v lokalih lahko kadi če je prostor RES ločen od nekadilskega in ne samo s kakšno pregrado ali "kao" dobrim ventilacijskim sistemom. Tako bi bil volk sit in koza cela.
... bolje pozno kot nikoli.

Azrael ::

IMO so tiste nagrade potuha, čiki so še daleč prepoceni, zdravstveno zavarovanje pa naj tobakarji kar lepo dodatno plačajo Saj majo očitno daleč preveč keša, ki ga lahko mečejo za absulutno egoistično razvado.

Ampak, kot lahko vsakodnevno vidimo, so v teh krajih taki zakoni samo mrtva črka na papirju.

Lepo se vidi po firmah, kjer imajo zakajenega šefa, tam imajo tobakarji absulutno pravico, do ogromnega števila čik pavz med delovnim časom, kdor pa ne kadi, naj tačas opravi še njihovo delo. Če jim med delom slučajno kaj zagusti, naj problem rešujejo drugi, oni morajo takoj prižgati, da se pomirijo...

Razlog zakaj se nikakor nisem razumel z bivšim vodjem delavnice, ki je skuril vsaj 4 škatle na dan.
Nekoč je bil Slo-tech.

Bob Rock ::

IMO so tiste nagrade potuha, čiki so še daleč prepoceni, zdravstveno zavarovanje pa naj tobakarji kar lepo dodatno plačajo Saj majo očitno daleč preveč keša, ki ga lahko mečejo za absulutno egoistično razvado.


Ze placujemo. Je vsteto v ceno cigaret. Lahka poisces temo, kjer smo to ze enkrat izracunal, da u bistvu potencialno zdravljenje z dolgoletnim kajenjem preplacamo.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

gzibret ::

> No, pol je takih ki jih kajenje grozno moti ocitno premalo.

Se nebi strinjal. Jih je zelo veliko, samo se pač ne separiramo. Pa bi se, če bi bila varianta. Samo je ni (še zaenkrat).
Vse je za neki dobr!

Fizikalko ::

Točno tako. Tisti, ki nas kajenje v barih moti, nismo tako "povezanI" oziroma složni kot kadilci. Ker nismo odvisni od nekajenja v barih. Kadilci pa od kajenja so.

frudi ::

Bob Rock, če misliš da ti bo tistih 2, 3 miljone pokrilo zdravljenje enega resnejšega raka, se hudo motiš :\
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

klemen22 ::

Mene pa ful moti ker grem v diskač, pol po nesreči me lahko pa kdo s pivom po jakni polije. Dejmo prepovedat še pitje v lokalih da bo fer.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666515 (4919) Beli_Zajcek

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191871206 (40361) BigWhale
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167199 (6041) #000000
»

Prepoved kajenja v SLO ?? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21513051 (10149) BigWhale
»

Pasivno kajenje ali pasiven Cukjati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
947008 (5589) poweroff

Več podobnih tem