» »

Nov kadilski zakon !!!!

Nov kadilski zakon !!!!

««
4 / 39
»»

jetam ::

Nula: Google pa vnesi v iskalno polje besedi "odstotek" in "kadilcev".
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

d0rK ::

Joj, kolosalno bluzis #000000. Tvoji posti pa tut niso ne vem kako berlijivi. Kater je ze ta tvoj primer povecanja nekadilcev?


V tvojem primeru na tej strani je use kar jz vidm, metanje krivde na nekadilce oz. na vodostvo
lokala za njegov propad. Nikjer nisi nic omenu povecanja obiska nekadilcev.

Lokal je propadu, zarad lastne krivde. Postal je IZJEMA. In te izjeme se je folk ognu.
Po sprejetju zakona taki lokali ne bojo vec izjema ampak PRAVILO.

Daliborg ::

vse skupaj nekaj smrdi, (ne cigareti), zakaj bi država zahtevala tak zakon ko pa na tobačnih izdelkih zasluzi kar ogromne denarce ?...mogoce ne sluzi vec ? ...ali pa je samo to da smo pac taka drzava kjer je nataliteta pod 0 in odloca ter jamra o tovrstnih zakonih skupina ki je svoje "popusila" v tem lajfu >:D


P.s:
mam fotra & mat ki sta bila aka turk pušač obadva. Ne recem rekla sta mi kdaj bom nehal kadit, a sta takega mnenja da nobedn ne bo odlocal o tvojem zdravju kje kako in kaj! Edin fer ....ker sta bivša kadilca in razumeta tovrstne zadeve, tako da vas lepo prosim da tisti brez izkušenj ne plapolate v 3 krasne. Je dejstvo da "smrdi", je škodljivo itd. itd. ...sam dajte bit realni vam je ze katerkoli kadilec na vaš komentar "AVES DA KAJENJE UBIJA?!" odgovoril z " A BEJŽGANOLOMT, A RES ? ? "...Se pravi da vsi vedo o cem se gre odlocajo pa se sami.



Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

d0rK ::

Pasivno kajenje skodi meni. In od kje teb pravica da odlcas o mojem zdravju?


In ce bos reku, sej sm se sam odlocu da grem v lokal kejr ljudje kadijo:

Kadilcev vas je manj. Torej se boste vi prilagodil nekadilcem.

MarkV ::

Absolutno sem za ta zakon.

In kadim, cigare. Lepo doma, ko nikogr ne motim. In nihče ne moti mene pri obredu:))

#000000 ::

Dork lej, jest bom kadil če mi bo pasal, ti pa kokr hočeš.

Če bi pustil da so kadilski in nakadilski lokali bi bilo OK. ker se vsak lahko odloči kam o šel, ti kot nekadilec verjetno ne boš šel tja kjer se kadi, in obratno. Ve pa se, kjer se lahko kadi je folka ogromno več kot tam kjer se ne. LP

Fizikalko ::

>>vse skupaj nekaj smrdi, (ne cigareti), zakaj bi država zahtevala tak zakon ko pa na tobačnih izdelkih zasluzi kar ogromne denarce ?...mogoce ne sluzi vec ?

IMHO ima država več škode kot koristi. Škoda, ki jo zdravstvu naredijo čiki, je ogromna. Da o ostalih stvareh (bolniške,...) ne govorim.

Daliborg ::

no no ...Fizikalko le razjasni malo o tem, ker vem da je svoje case na Alkoholi in tobaku država naveliko sluzila. Lahko malo vec poves o tem kako zdravstvu škodujejo cigareti?

P.S.
Ne izkljucuj tega, da tudi za zdravstvom stoji zavarovalnica !

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Fizikalko ::

Ja, ja, zavarovalnica, pa kaj še. Malo si izrezek od plače poglej. Pa cene zdravljenja vseh bolezni, ki so posredno in neposredno posledica kajenja (tudi pasivnega).

Fizikalko ::

Za alkohol pa nisem nič rekel. Sicer pa je davek na alkohol zanemarljiv v primerjavi s čiki.

jetam ::

Nula: Seveda bos lahko kadil. Po dolgem in po cez. V zakonsko omejenih okvirih seveda.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Boeing ::

vsak kadilec(vsej ejst in vecina mojih frendov) smo pac navajeni da ob vsaki kavi,piru,soku pokadimo kaksen cigaret.

Se boste pa odvadli. Kaj je tu nerazumljivega ?

Ravno tako so se gor stavili nekaj let nazaj, ko je ratalo obvezno imet prižgane kratke luči na avtu - ja kako se bomo pa zdej navadli, tega nismo navajeni, nikol nismo tak delali, zdej nas hočejo nekaj prisilit lalala yadayada...

Cigareti so de facto škodljivi in je treba čimprej čimvečjo količino ljudi odvadit te svinjarije. Kdor se ne strinja in kajenje kot razvado primerja s pitjem alkohola (in posledično vožnjo v nabasanem stanju) in podobnim, je kratkoviden, tisti, ki pa ste mnenja, da je pravica kaditi vedno-in-povsod vaša pravica neglede na ostale, pa ste precejšnji egoisti.


Point: zakon v trenutni obliki podpiram v celoti. Mogoče bi celo malo (za faktor 10) povečal kazni za nespoštovanje prepovedi :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Daliborg ::

ooops...vzamem nazaj tisto o zavarovalnicah :8)
just got updated :)

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Fizikalko ::

;)

Fizikalko ::

Še za pametnjakoviče, ki vlečete vzporednice z alkoholom:

Voziti pod vplivom alkota je PREPOVEDANO. Mlatiti žene je PREPOVEDANO. Itd...

Kaditi v barih pa zaenkrat NI prepovedano in je prav, da bo.

DimmniBurek ::

Eni pravite: "Kdo za kurca bo meni govoril ali naj kadim ali ne, in kje naj kadim in kdaj naj kadim..."
Torej se bo vam res zelo kratilo pravice, bogi revčki, jooj..
Nam, pa ki ta VAŠA grda, smrdeča razvada še škodi pa nikome ništa. Mah krneki...:\ Eni ste prou sebični, kaj nej vam rečem...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Johanson ::

En primer ki se mi dogaja skoraj vsak dan: jaz kot nekadilec pridem iz lokala popolnoma prekajen, prva stvar ki jo naredim ko pridem domov je to, da bundo obesim v kleti (ker bi na hodniku cel hodnik zasmradila).
Se mi je pa že zgodilo, da sem moral predčasno zapustiti lokal, ker so me začele oči pečti od vsega dima.
Tako da edino prav da se cigarete spokajo iz lokalov. Doma ali pa zunaj pa kar kadite, me nič ne moti, samo v majhnih zaprtih prostorih mi je malce mučno dihati smrad.

Pa še to: včasih sem tudi jaz kadil in dobro vem da nehati kaditi ni tak problem kot ga nekateri napihujete. Pač nehaš in to je to. Največje skušnjave sem imel ravno v zakajenih lokalih, tako da bodo kadilci sedaj še lažje nehali. ;)

čoko ::

sej se bojo tud za nas kadilce lukne v zakonu najdle, npr. pr ns na šihtu bomo zlo pocen najel eno sobo, prostor ne bo več javen, ampak privaten in tko bomo še naprej rauhal po mili volji, do zdej so si v tej sobi kuhal čajčke tud nekadilci, pol jim bo pa pač vstop prepovedan, čist simpl

hooger ::

kdaj boste pokapirali, da omenjeni zakon ščiti večino in ne omejuje manjšine?

TESKAn ::

Kdo od kadilcev v tej temi, je že izračunal vsaj približno, koliko stane eno zdravljenje? Namig, tiste 3,5M bi pokurilo devet dni na intenzivni.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ejsi_Disi ::

Me zanima zakaj ne prižgete cigareta na razgovoru za službo, vlaku, avtobusu, v banki..., če je to toliko normalno?

čoko, kadiš travo mogoče?

hooger ::

@TESKAn

to sem jim želel z izračunom povedat, a vidim da so vsi malo preveč okajeni da bi razumeli.

bosanac ::

Fizikalko tobačna lj je imela v zadnjem letu 150milj eurov dobička, ne prihodka kar nanese celo več kot je asus navedel.

edit:ejsi disi cigaret sem prižgal in v vlaku in avtobusu in celo na razgovoru za službo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosanac ()

čoko ::

Kaj pa tem pomen bit okajen hooger? Če se teb vrti k eno pokadiš ne pomen, da se vsem ostalim tud.
Glede zdravljenja sem pa že rekla, verjetno z davki, ki jih plačujemo pozdravijo marsikaterega nekadilca al pa si kupjo nov avion!

d0rK ::

Jz je vem, da ce bo zakon sprejet, si bom cifro inspekcije dou na fast dial. Pa nej vs lastnik vn mece.




Ko po zapu udar, najbl udar.

Daliborg ::

emm...@ Fizikalko ...jaz nisem nobene vzorednice vlekel z alkoholam.

Bom pa kar se zdravljenja tice dodal le to da se ne moremo iti za katere stvari so drazje v zdravstvu in katere manj. Kje je tu zdaj vsi drugacni vsi enakopravni? ...me prav zanima koliko vas tukaj podpira "plave kuverte" ?

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

BigWhale ::

> Hodis po cesti. Imas svez zrak. Na desni vidiš gostilno. Notr
> kadijo.

Pvsem mozen scenarij. Kaj pa takle? Hodim po cesti, vidim gostilno vstopim, notri nihce ne kadi in potem pride kadilec in zacne zasmrajat?

A pravico ima tisti, ki je bil prvi? :P

Ne, default stanje je stanje brez cigaretnega dima. To je osnovna pravica. Potem pa pride pravica do kajenja, ki nikomur ne jemlje pravice do kajenja, ce s tem ne krati pravic drugih.

Kadite tam kjer ne boste motili drugih. V svojih, zasebnih prostorih.

čoko ::

Vso srečo z inšpekcijo!!! Boš velik zmetov za telefon, pa živcov, dej rajš si čokolado kup!

čoko ::

Kaj pa pravica gostinca? Vsakdo se lahko odloči kakšen tip lokala bo imel, naj bo to mlečni vrt, slaščičarna, restavracija, bar, disco,...Kaj pa če nekdo izmed njih ŽELI lokal za kadilce, cigareti so legalni, kaj pa njegova pravica, v čem je fora? A se bojite, če bi se sami odločil, da ne bi vi imel več kam it?

VolkD ::

Pri vsej debati za in proti... sem se spomnil Marjete.. Pred več kot 30-imi leti je imela sedemnajst let in doživela je prvi poljub s kadilcem....

Njena izjava:" Ko da bi pepelnik lizala - fuj!"

Se kadilci sploh zavedajo kako odbijajoče delujejo na ostale ? Verjetno ne ! Pa bi vsaj včasih morali pomisliti tudi na to, če že na svoje bodoče zdravje nočejo. To je namreč zdaj in tukaj. Prisotno vsak trenutek. Greste prešvicani in umazani na zmenek? NE ! Zakaj torej menite, da lahko zasmradite vsak prostor kjer se prikažete.

Prav je, da tak zakon dosledno uveljavljajo, saj je nikotin pošast, ki ne da kaj dosti možnosti volji posameznika.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

#000000 ::

Točno tako. Naj ima lokal ki mu prinaša denar, pa biloker to bil. LP

čoko ::

Nekateri gredo umazani in prešvicani k zdravniku, čakaš 4 ure in ves čas imaš kozlanje na koncu grla. Je moja pravica, da zahtevam, da se za takšne uvedejo drugi prostori-čakalnice, al pa celo, da se jim prepove vstop? Pa jst mam samo enga osebnega zdravnika iz lokalov se pa drek dela.

sidd ::

mah, odvisneži. VSI samo jamrate za svoje pravice. Ma my ass no! Kaj pa vaše dolžnosti. Boeing, fizikalko, in drugi, podpis pod vaše poste!
Ma res ne razumem kak lahko primerjate alkohol z cigaretami?! Ko da se vliješ med odmorom med delom al pa kaj, daj ne bluzite.
čoko, mislim da od smradu še noben ni umrl. Lahko lepo rečeš, če ne zaleže pa nadereš osebo, ki je tak pusj...Spet mešaš osnovno higieno z kajenjem. Kdo je tak pujs, je še slabši od kadilcev...

yoke: še GW se bo zmanjšal, ko boste nehal kadit :P
yoke off


typo
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

čoko ::

od mraza pa že, če bomo vzun kadil....zato se vi na cigaretni dim navadte pa bo

Fizikalko ::

Daliborg: o stroških sem govoril zato, ker ste nekateri izjavljali, da se državi splača dovoljevat ćike in vlečt davke o le-teh. Ne splača se ji, IMHO.

čoko ::

Fizikalko, pa seveda se jim splača, kaj pa teb ni jasn, ne grejo osnove matematike al kaj?

Fizikalko ::

>>Bosanac: Fizikalko tobačna lj je imela v zadnjem letu 150milj eurov dobička

Da vidimo dokaze.

EVO, da ti prihranim trud: Dobička je bilo dobrih 10 milijonov. Še kaj, pametnjakovič?

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

čoko, butni ven kak argument (nasproti mojim), ali pa drži svoje neumesne komentarje, ki k debati prispevajo ravno toliko, kor prispeva moje prdenje h globalnemu ogrevanju. Ja?

čoko ::

DOKAŽ TI, DA PASIVNO KAJENJE UBIJA! Na škatlco čikov ma proizvajalc 1 cigaret zaslužka vse ostalo gre državi! Kljub temu je mela tolk dobička, zračuni si, kolk potem zasluž država. Potem pa govor, al si plačamo morebitno zdravniško pomoč al ne!

Fizikalko ::

Najprej si ti izračunaj, koliko se zmeče za zdravstvo. Tudi, če boš zračunal z obupno natančnostjo, boš uvidel, da so razlike v redu velikosti kar konkretne.

Glede obdavčenja - čike bi jaz obdavčil na kakšne 2 jurja (vsaj). Potem bi morda država imela profit. Tolio o stroških z moje strani.

Moralno gledano pa ni dileme - država je IMHO dolžna zaščititi nekadilce pred zasmrajujočimi, nestrpnimi, egoističnimi kadilci (ne pa pred vsemi, a žal drugače itak ne gre). Le malo kadilcev (so pa tudi taki) je takih, ki se zavedajo, da je kajenje NJIHOVA razvada, ne pa pravica zasmrajat vse, kar pride mimo.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Fizikalko nekje sem bral da prdenje jebe ozonsko plast, torej prispevaš k GW :D

Fizikalko ::

A sem mogoče rekel, da ne? Dobro si tisti stavek preberi. Če se že gremo "haklanje".;)

#000000 ::

:D :P :D

čoko ::

tud kavice pa sokci so razvada, najboljš, da kr lokale zapremo

Fizikalko ::

Kako že s sokcem komurkoli škodujem?

Tic ::

No, nekadilci še vedno iste gluposti tumbaste. Bw, default al pa ne, če ti v lokalu smrdi zaradi cigaret al pa kojskega dreka na tleh pač ne boš šel notr (ali pa, če ti smrad paše).

Kaj se v lokalu dogaja je stvar lastnika lokala. Da bo jasno, osebno mi je čist usen al se to sprejme al ne, ker sem v gostilni parkart na leto, za nekadilce, pa kakor sem ze reku... v polivinil vrecke se zaprite. (Ištite take z dodatno UV protekcijo)

McDonalds je dokazano skrajno nezdrav, a zdej ga smo ga pa prepovedal? Alkohol je tudi ni ne vem kaka zdravilna cvetka, pa ga je še vedno povsot veliko. Pa KAJ se mene to tice? Vsak je odgovoren zase, če se vam zdi, da boste umrli zaradi obiska lokala, sm pa ze povedu resitev - vrečka.
persona civitas ;>

ReBi ::

Kdor noče bit v zakajenem lokalu, naj tja ne gre! Moje mnenje je namreč, da se lahko vsak lastnik bara odloči, ali bo njegov lokal kadilski, nekadilski ali pa oboje. Pa naj da na vrata napis: To je lokal za kadilce, in se mu lahko nekadilci izognejo, če hočejo! Res je, nekadilci imajo pravico do zdravega okolja. Nisem pa še slišal za primer, ko bi nekdo zvezal nekadilca in ga odvlekel v zakajen prostor. Torej... kje sploh vidite problem???

Tic ::

No, točno to jim hočem narisat.
persona civitas ;>

Ejsi_Disi ::

@čoko:
Kaj pa pravica gostinca? Vsakdo se lahko odloči kakšen tip lokala bo imel, naj bo to mlečni vrt, slaščičarna, restavracija, bar, disco,...Kaj pa če nekdo izmed njih ŽELI lokal za kadilce, cigareti so legalni, kaj pa njegova pravica, v čem je fora? A se bojite, če bi se sami odločil, da ne bi vi imel več kam it?

Lahko bojo imeli kadilnice. Če sem prav slišal, samo neke posebne komore, ki imajo filtre. So pa za kupit. Evo v telih dimnih akvarijih boste kadil KLIK. ČE je pa to užitek.:\

Čoko, bi ti bilo kul, če bi jaz prišel v en majhen lokalček, recimo s še petimi kolegi, in bi vsak zraven tebe prižgal eno džolo. Jaz bi ti lepo rekel, da se pač navadi na dim. Verjamem pa, da bi bilo marsikomu to všeč. :D

čoko ::

jaz tud
««
4 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666502 (4906) Beli_Zajcek
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219749 (7347) CWIZO
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167179 (6021) #000000
»

Prepoved kajenja v SLO ?? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21513021 (10119) BigWhale
»

Pasivno kajenje ali pasiven Cukjati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
946999 (5580) poweroff

Več podobnih tem