» »

Kadilci VS Nekadilci, round 2.

Kadilci VS Nekadilci, round 2.

username ::

bo s časom kajenje postalo lastnost "nižjih kast" in se ga bo preganjalo
Odvisno, česa. Kajenje cigar recimo bo še dolgo ena taka malo bolj gosposka zadeva. In taki gospodje bod(m)o imeli tudi svoje klube, kamor zmanipulirana raja itak ne bo hodila (ker ji ne bomo pustili kajpak) in bod(m)o ob konjaku z užitkom prižgali kako dominikanko... (kubanke so bojda ratale bolj za en k*** zadnja leta) :D

je motilo tudi, ko sem ravnokar dobil pico predse, pa je nekdo pri sosednji mizi zapalil čik
A je do tebe prišel njegov dim ali te je zmotilo že to, da si je tipček pač privočil en užitek? pa ga je treba zajebat, a ne.

Veš kaj je zanimivo, da je lahko obiskovanje kafiča celo življenjsko pomembno včasih. Človek namreč rabi družbo.
Hm upam da nisi alkoholik in če slučajno si, da boš čimprej poiskal ustrezno pomoč.

fak namesto da bi nehali kaditi se še bunite, pa niste normalni. Samo za giljotino ste.
Ojej. Kdor že samo ugovarja proti nečemu, kar podpiraš - je pa kar za giljotino? Mislm to je res neverjetno...

Od moderatorja zahtevam kak ukrep proti uporabniku "MEDENA" zaradi nestrpnosti in pozivanja k nasilju ter sovražnega govora! To je kaznivo dejanje namreč, če prav vem...
In to mislim resno.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

jype ::

username> (kubanke so bojda ratale bolj za en k*** zadnja leta)

Se pozna da je Fidel nekej bolan, ane :)

username ::

Ja šit ne, še zadnja stvar ki je bila dobra s Kube je šla v franže - bo res že
čas za kontrarevolucijo... >:D Cuba libre!
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: username ()

kekz ::

zato pa imamo možnost zamenjat vodstvo

Ali res? Jaz sem ravno pred dnevi hotel županu poslati mail, da nima več moje podpore in naj prosim odstopi.
Zraven še par sotrpinov (ki so ga tudi volili in zdaj bentijo) in po matematični logiki bi se to moralo zgoditi, saj je imel ta župan pri izvolitvi samo nekaj 10 glasov prednosti in jih je zdaj izgubil (torej nima več večinske podpore).
Ampak pravno in realno nimamo nobenih šans, zato maila potem nisem poslal.
Nekoč, ko je šel prejšnji župan (ki tudi ni bil prida) pred mano čez cesto in sem nagonsko pohodil bremzo, sem potem razmišljal, da sem imel priložnost narediti dobro delo (bremzo zgrešiti), pa je nisem izkoristil. >:D

Dejansko nimamo možnosti menjave. Ne moreš dati negativnega glasu nekomu. Ne moreš glasovati, da nekdo ne bi prišel v parlament. Tisti, ki se menjajo so le neki obrobniki. Janša, Rop, Pahor, Jelinčič ... bodo vedno pri koritu ne glede na voljo ljudstva. Enostavno ni variante, da se jih odkrižaš, razen seveda skrajnih rusko, črnogorsko, sicilijanskih variant, ki nekako ne pašejo v naše okolje.

Tear_DR0P ::

Ne moreš dati negativnega glasu nekomu

U R so wrong

problem je samo, da tisti, ki jih želijo na oblasti to znajo bolje delati od tebe - ti jamraš na forumu ali pa poiščeš 10 somišljenikov, s katerimi potem še mejla ne pošljete

upokojence sem zadnjič gledal - 30 se jih je dobilo iz različnih koncev slovenije - vsak je dobil nalogo, da mora preko svojih vez in poznanstev pritisniti na župana v svoji občini in še širše na lokalnih zvezah upokojencev predstaviti idejo, ki jo je imela skupina - in tako se pelje politika - malo društvo somišljenikov in potem vsi njihovi prijatelji naredijo nekaj - ne pa tle 10 ljudi, ki po forumu jokca, kako so bogi ker oni sicer radi zunaj spijejo kak liter, tudi če je pod ničlo, ampak sedaj ko je kajenje v gostilnah prepovedano pa bodo ubogi gostinci propadli, bi pa oni zato, ker plačajo več davka - saj konec koncev kupijo cigarete, katerih nekadilci ne - radi odšli kadit v gostilno - oh groza - reveži - nobenih pravic nimate in vedno isti ljudje vas tlačijo, ko pa pride čas za akcijo greste raje v gostilno, kjer ob kavici in čiku - oh pardon pred gostilno - razpredate, kako je čas za akcijo, vendar se ne splača - da še malo domobrance in partizane privlečem na plano - če bi naši dedje jamrali da saj nas nemci že 1000 let tlačijo, da se proti njim pa nima smisla borit, bi nikol ne šli v hosto, kjer so okusili lakoto in mraz ampak bi doma počakali na odrede smrti.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

KomentarIX ::

Ampak čudno je da nihče ni pokomentiral samega zakona. Koliko ljudi ga je prebralo (vsaj del)? Vsi (morda večina)ki podpirate ta zakon vidite le povezavo:
Nov protikadilski zakon ------> Ne sme se več kaditi na javnih prostorih, torej zakon je OK
Jaz vidim ta zakon kot povsem neustrezen. Nima prehodnega obdobja, možnih rešitev za gostince... Argumentiran s strani predlagateljev je: tudi v evropi imajo takšne zakone (visok nivo razmišljanja), zaradi pasivnega kajenja je v Slo umrlo x ljudi (nedokazano).
Prepričan sem, da če se je že sprejelo protikadilski zakon, bi lahko bil boljši in zato tega zakona NE PODPIRAM

Mahdi ::

Samo nekaj bi povedal vam nekadilcem...

Vsi nekadilci zdaj poveličujete ta zakon in poudarjate kako je treba ta zakon spoštovati. V smislu - bog ne daj, da bi ga kdo prekršil. Vendar mene zanima, koliko od vas spoštuje zakon o kršenju avtorskih pravic z raznimi MP3-ji, koliko vas ima doma ilegalno programsko opremo, koliko vas hodi čez cesto samo tam kjer je prehod za pešče in zelena luč, koliko vas je že kadilo travo, in koliko od vas pohodi gas, ko začne na semaforju utripat oranžna luč???

Na marsikaterih straneh opažam razne linke na "non-free" filme, kritike čez policaje, redarje k ti nalimajo kazen za napačno parkiranje itd. Vendar NE, kadilci so največji grešniki, in to je zakon ki se ga bodo morali vsi striktno držati... yeah right :\ Ker če me kej razpizdi, so pa to dvojna merila!

šernk ::

@Opium:
Vendar mene zanima, koliko od vas spoštuje zakon o kršenju avtorskih pravic z raznimi MP3-ji.
ali ga ti ne??


koliko vas hodi čez cesto samo tam kjer je prehod za pešče in zelena luč
kjer je možnost grem vedno čez prehod saj drugače ne prideš čez cesto

koliko vas je že kadilo travo
je nisem in je ne bom

in koliko od vas pohodi gas, ko začne na semaforju utripat oranžna luč???
oranžne luči še nisem videl utripati:D sicer pa pohodim gas le če imam kakega norca tik za sabo, drugače ustavim
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tilen ::

Vendar NE, kadilci so največji grešniki, in to je zakon ki se ga bodo morali vsi striktno držati... yeah right

Jah, saj so za to tudi sankcije. Ti lahko kadiš kjerkoli, tudi rdečo luč lahko vsako prevoziš, vso glasbo lahko pokradeš z e-mule..., dokler... >:D

ps: lahko=!smeš
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Azrael ::

Da dvojna merila, resnično.

Ko se je kadilo povsod je bilo to tobakarjem vsekakor super, ko j*be tiste čudake... MI smo pravi, karkoli že.

Sedaj pa jok in stok, ker prej niste imeli meje, ampak samo svoj uber ego. Mogoče ste sedaj malček v nemilosti, ampak zakuhali (zasmradili) pa ste si stvar sami. Tako, da...
Nekoč je bil Slo-tech.

mmmato ::

S kolegom sva bila pred pol ure v enem lokalu v Cerknici. Not je bilo večinoma polno, midva sva edina sedela zunaj. Lokal ima cca 200m^2, pred zakonom se je kadilo povsod. Folk se očitno privaja. Je pa res da kava stane pol manj kot v ljubljanskih lokalih, za 2 kavici in orangino sva dala 2,7E.8-O

EDIT: Dodal omfg smajlija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmmato ()

Bob Rock ::

___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Tear_DR0P ::

"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

kekz ::

Malo statistike (da ne bodo "revčki" mislili, da so čisto osamljeni).

Menda ima prepoved kajenja skupaj 11 članic EU:
od starih: Finska, Francija, Italija, Irska, Nizozemska, Švedska, Velika Britanija (7 od 15)
od novih: Estonija, Litva, Malta, Slovenija (4 od 12)

Dovoljeno pa:
od starih: Avstrija, Belgija, Danska, Grčija, Luksemburg, Nemčija, Portugalska, Španija
od novih: Bolgarija, Ciper, Češka, Latvija, Madžarska, Poljska, Romunija, Slovaška

Na prvi pogled velja rek: što južnije (v resnici vzhodno) to tužnije. 0:)

kekz ::

Še, kaj o tem piše v LonelyPlanet za Irsko:

It would be a disaster; the police would be pulled this way and that trying to enforce a law that went against the Irish spirit of iconoclasm and rebellion. It would kill tourism and put publicans out of busines. Basically, it was the end of the world.

When it eventually came into efect in March 2004 after a couple of months delay, the whole country took a deep breath...and that was it. Incredibly, Ireland went smoke-free and the withdrawal was as gentle as a spring breeze. It's true, some pubs have seen a slowdown in trade, but for the most part the only difference now is the gaggle of smokers clustered outside pubs and the different air within them.

In celo pivo si moraš skoraj povsod sam odnesti ven. Kelnarice se ne izpostavljajo temperaturnim spremembam ob strežbi zunaj.

Gandalfar ::

#000000 ::

Tele statistike se vedno motijo, sploh pa ne moreš primerjat statistike ostalih EU držav z našo, zakaj že ? ker smo premajhni. Vsako primerjanje se ne obnese, ker nikol ne bo nepristransko in realno.

Pač odvisno od naročnika raziskave.

'FireSTORM' ::

Malo statistike (da ne bodo "revčki" mislili, da so čisto osamljeni).

Amerika ima zakone take ki ti niti v najlepših/najhujših sanjah nebi na glavo padle. Ali to pomeni da jih tudi mi moramo imeti?

Dragi, sosed ma tak dober avto, nebi ga mi2 tudi kupila?...

#00000: Zakaj bi se sploh z nekom morali primerjat?
Mi smo SLOVENIJA in ne ITALIJA, IRSKA in nevem katera država še vse.
Those penguins.... They sure aint normal....

Mavrik ::

Amerika ima zakone take ki ti niti v najlepših/najhujših sanjah nebi na glavo padle. Ali to pomeni da jih tudi mi moramo imeti?


Če so koristni ter delujejo... seveda!
The truth is rarely pure and never simple.

#000000 ::

Če so koristni ?? Koristnost zakona je relativna zadeva, nekomu ali neki skupini koristi, drugim pač manj ali jim celo dela škodo.

kekz ::

Zadeva je čisto v skladu z razvojnimi smernicami EU:

Evropski komisar za zdravje Markos Kiprianu je pozval k prepovedi kajenja v zaprtih javnih prostorih v vseh državah Evropske unije. Poziv bo na vse članice Unije naslovil ob zagonu trimesečnega javnega posvetovanja o prepovedi kajenja v zaprtih prostorih zunaj doma.

Kiprianu poziva vse članice, naj sledijo zgledu Irske, in upa, da bodo imele do konca njegovega mandata, to je do konca leta 2009, vse države EU enotno protikadilsko politiko.

Saj ste želeli v EU, mar ne?
(jaz sem na referendumu za vstop v EU glasoval proti, "reda radi". Ker se mi zdi čisto nezdravo, da se tako velike stvari sprejema skoraj s konsenzom in brez obstoja opozicije :D. S tem nekako pokažemo svetu, da smo zelo dojemljivi za DRESIRANJE.)

'FireSTORM' ::

Torej vse kar je EU je ok?
Moraš bit pa res slep in nor da to verjameš.

Bog nam daj Josipa nazaj...
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

kekz ::

Torej vse kar je EU je ok?

To ne (ne pozabiti, da sem bil JAZ proti!). Mene itak zelo moti, ker velika večina tako pojmuje EU.
Ampak izglasovali ste ZA! In potem je treba upoštevati zakone - EU direktive (kar sicer protikadilstvo še ni), ampak očitno je na dobri poti, da bo kmalu.

Mene je itak zelo presenetilo, da so Italijani to tako hitro sprejeli. Potem sem slišal še za Irce, ki so itak gostilniški narod :D.
Tako me sploh ne bo čudilo, da bodo kadilstvo pregnali še v Grčiji, Romuniji, Bolgariji in ..... kmalu še v Turčiji??? Kaj bomo potem s frazo, kadi kot Turek? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

#000000 ::

A niso žabarji in irci rekl da bojo ta zakon, umaknili ali spremenili ?

'FireSTORM' ::

kekz, ja nekateri so izglasovali, jaz ziher ne. In sem tudi jaz bil in še zmeraj sem proti, ker mi EU ni prinesla nič dobrega, kot po pričakovanjih.
Those penguins.... They sure aint normal....

Pyr0Beast ::

Heh .. kaj bo za korist naroda največkrat ni, za dobrobit pa mrbit že.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Damjan Jagar ::

Ja, prej sem lahko pulover nosil en dan, zdaj sem v njem cel teden!

He, he, ti zihr ful ven hodiš, ja. :)
http://jagar.si

'FireSTORM' ::

lol, jaz po enem tednu smrdim ko drek, pa če sem v zakajenem prostoru ali ne. Ker me prej dobi znoj, tako da se človek vpraša "kako čist dejansko si".
Ne predstavljam si da se tedensko nebi vsak 3-4 preoblekel in tudi stuširal. Vsak dan se mi res ne ljubi, ampak vsak drug dan naprimer.
Those penguins.... They sure aint normal....

kekz ::

Ni problem se stuširati, zamenjati gate, majico, srajco, hlače... To itak redno počnamo, mar ne? ;)
Problem je, da prideš iz zakajenega lokala z zasmrajeno puhovko (ki zahteva ročno pranje z veliko pazljivostjo), plaščem (ki se ne sme prati), jakno (ki se ne sme prati)...
res ne poznam ljudi, ki bi te zadeve prali vsak drugi dan.

Jaz sem nekaj časa celo prakticiral, da sem se slekel v avtu in potem zmrzoval zadnjih nekaj 100m na poti do lokala. Po povratku sem se spet oblekel in podloga plašča je bila spet zelo hitro zasmrajena.

Pri statistiki, ki sem jo omenil zgoraj bi bilo zanimivo za pričakovati, da imajo več prepovedi države, ki so južneje in imajo mile zime. Pa vseeno so zraven Finska, Švedska, Estonija, Litva.
Po občutku pa npr. Grkov in Špancev še lep čas ne bo zraven, čeprav sploh nimajo zime in lahko vedno sedijo zunaj.

Bob Rock ::

V Spaniji imajo zakon. Lokali nad 100m2 so nekadilski, manjsi pa po izbiri lastnika kadilski.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

username ::

Amerika ima zakone take ki ti niti v najlepših/najhujših sanjah nebi na glavo padle.
BTW, meni se pa niti ne zdi tako hudo, potem ko sem enkrat pogledal, kako je dejansko s tem.
Predvsem je pa to stvar posamezne zvezne države, zato stavek "v Ameriki je tako-in-tako" ne pove kaj dosti...

Tule pa pregled po posameznih zveznih državah (v nekaterih sprejeta zakonodaja na ravni države, ponekod pa le v posameznih mestih/okrožjih):
List_of_smoking_bans_in_the_United_States
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

Očitno se v ZDA marsikje še vedno da prižgati ob pivu... tudi v državah ali mestih, kjer veljajo protitobačni zakoni, so marsikje manj drastični kot v Sloveniji oziroma EU.

USA so očitno še vedno (relativno) dežela svobode...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Ziga Dolhar ::

Očitno se v ZDA marsikje ne da več prižgati ob pivu... tudi v državah ali mestih, kjer protitobačni zakoni niso veljali, se marsikje uveljavljajo prepovedi kot v Sloveniji oziroma EU.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

kekz ::

Kadilci imate tukaj svojega kandidata:



Jelinčič je namreč v Cankarjevem domu, kjer so spremljali rezultate volitev, prižgal havanko.
Najbrž ni treba poudarjati, da namerna javna kršitev zakonodaje ne pritiče predsedniškemu kandidatu.
Po drugi strani je to tudi žalosten prikaz enakosti pred zakonom.

SmeskoSnezak ::

jelincic je tak bedak na kvadrat, imho.

btw, prvo ste se smejali, zdaj ste hudo proti, na koncu pa bo samumevno. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

TESKAn ::

Jelinčič ni bedak - ima dobro plačano službo, kjer samo šimfa čez vse, naredit mu ni nikoli nič treba, pa še svoj glas lahko prodaja za razne izlete.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

SmeskoSnezak ::

jelincic ni bedak? politik je , ki krsi zakone! je slab zgled za mladino... just for the record.

//offtopic off
@ Pusti soncu v srce... @

Tilen ::

Ne vem kaj vam enim tukaj ni jasno. Saj lahko še vedno kadite ampak se morate zavedat posledic. Zelo močno dvomim, da Jelinčič ne bi bil seznanjen z zakonom. Je pač pripravljen plačat kazen zaradi katere ga ne bo nič več in nič manj, vam pa gre to v nos.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kekz ::

To ni čisto res. Sankcije so na obeh straneh.
Kadilec plača malo. Ustanova, kjer kadiš plača mučos. In zato čudi, da niso prišli VIP varnostniki in ga zbrcali ven. >:D

Tilen ::

Preveč gledaš filme, kekz. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Zdej me pa prov ma, da bi šel za varnostnika. Da bi lahko Jelinčiča vrgel ven iz CD, ko bi si prižigal smotko.

perci ::

Glede na to, da je bil Jelinčič posnet na kamero in posnetek predvajan širom slovenije, je zame škandal, če ga inšpektor ne bo kaznoval.

Keyser Soze ::

Samo res ane. Samo verjetno, ga je treba prijavit? Ker vemo, da si inšpekcija sama ne nalaga dela. :\

@Tilen
Žalostno je, da je Zmagec del zakonodajnega telesa. A veš. Tistega, ki sprejema zakone. In nekako od teh ljudi pričakuješ, da poznajo zakonodajo in jo tudi spoštujejo. Lahko pa špilajo klovne oz. delajo budalo iz sebe pred širno Slovenijo. Verjamem, da se marsikomu zdi Zmago zaradi tega "jack", samo moram reči, da zna biti ta oseba precej omejena v svojem razmišljanju. Preprostež.

In kolikor se še spomnim, nepoznavanje zakona škodi.
OM, F, G!

Matej_K ::

Evo rešitev za vse! TU!
... .. .

'FireSTORM' ::

Zdej me pa prov ma, da bi šel za varnostnika. Da bi lahko Jelinčiča vrgel ven iz CD, ko bi si prižigal smotko.

Ko boš to lahko naredil seveda.
Ti osebe ne smeš odstranit z fizično silo, pa naj ti oseba še nevem kako nazaj govori. Tvoja dolžnost kot varnostnik ali kdo koli je da to osebo opozoriš, če še naprej krši ga prosiš da odide, če ne odide in še naprej krši pokličeš policijo/inšpekcijo.
Ti se pa osebe ne smeš dotaknit, pa da si vsemogočni bog.


Glede na to, da je bil Jelinčič posnet na kamero in posnetek predvajan širom slovenije, je zame škandal, če ga inšpektor ne bo kaznoval.

ROFLOL!!!
Zaradi enega zakona ki se Jelinčič z mano vred prdne nanj bo škandal...
Potem je pa itak celotna Slovenija za pred zid in odstrel...
Those penguins.... They sure aint normal....

perci ::

Škandal zato, ker poslanec istega državnega zbora, ki je zakon sprejel, ta zakon javno in brez sramu krši na RTV. Kaj je tebi tu tako roflolastega? Si kaj kadil?

Keyser Soze ::

Ni kadil! Verjetno je glih tle problem.:\
OM, F, G!

jype ::

'FireSTORM'> Ti se pa osebe ne smeš dotaknit, pa da si vsemogočni bog.

Aha, torej moram jit za policista, kolega varnostnik me bo pa poklical :)

Ziga Dolhar ::

Ah, perci, sj veš, da protestiranje izključuje kazensko odgovornost ... >:D

(No, v primeru Zmagota mrbit res kar prištevnost. Mrbit je clo kej na tem :P.)
https://dolhar.si/

Gandalfar ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666476 (4880) Beli_Zajcek

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191870903 (40058) BigWhale
»

Zakon o kajenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1219685 (7283) CWIZO
»

Prostori za nekadilce v gostinskih lokalih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1167145 (5987) #000000
»

Prepoved kajenja v SLO ?? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21512943 (10041) BigWhale

Več podobnih tem