» »

Virginia Tech

Virginia Tech

1 2
3
4

Luka Percic ::

A bi nehali iz teh pokolov delat svetovne probleme?

Če pogledamo koliko takih umorov se zgodi na prebivalca, je to zelo, zelo nizka številka.
Nej se raje ukvarjajo z kriminalom.

lonz ::

Možnost relativno preproste nabave orožja (pa čeprav pol-avtomatsko in z dodatnimi omejitvami) je po moje dvorezen meč. Strah povzroča nabavo orožja in obratno, orožje povzroča strah. Zdej so pa čez lužo čist pokakani zarad teroristov in je prodaja orožja verjetno v porastu.

Po drugi strani je pa res, da lahko kakšen ponesrečen osebek namesto pištole privleče na faks en kup drugih morilskih zadevščin. Če ma kdo cilj naredit pogrom nekje, ga bo tudi naredil. Ljudje smo presenetljivo iznajdljivi ko je treba kej ferdirbat. Vse je v glavi.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Grey ::

BluPhenix:
Zato, ker pri nas nimamo tako razširjenega visokega razreda. V Ameriki so nastale velike razlike med bogatimi in revnimi(normalnimi). Pa čeprav USA ni vodilna po nasliju v šolah, ampak nekatere evropske države, so v USA malo bolj nazorni kar se tiče teh družbenh problemov (opozarjajo nas na probleme s hudimi pokoli). Evropejci smo kar se tega tiče malo bolj prikriti, ampak dogaja pa se. Tega se ne da zanikati. Česa je treba, da se bo kaj premaknilo? 3. svetovna vojna? Pa tudi ne moreš primerjati klanja v srednjem veku s tem danes. Point of origin in cilj sta različna in nekompatibilna.

Luka Veliki:
JE zelo nizka številka, ampak kolikor jaz poznam naravo in vesolje so ravno detajli najpomembnejši. Zanemarljivo majhni, lahko se jih spregleda, ampak igrajo bistveno vlogo v obstoju.

Luka Percic ::

* December 6, 1989 - CANADA - Marc Lepine, 25, stormed Montreal's Ecole Polytechnique, killing 14 women. Four men and eight other women were injured before Lepine turned the gun on himself.

* March 1996 - BRITAIN - A gunman burst into an elementary school in Dunblane in Scotland and shot dead 16 children and their teacher before killing himself.

* March 1997 - YEMEN - A man with an assault rifle attacked hundreds of pupils at two schools in Sanaa, killing six children and two other people. He was sentenced to death the next day.

* June 2001 - JAPAN - Mamoru Takuma, armed with a kitchen knife, entered the Ikeda Elementary School near Osaka and killed eight children. Takuma was executed in September 2004.

* February 2002 - GERMANY - In Freising, in Bavaria, a former student thrown out of trade school shot three people before killing himself. Another teacher was injured.

* April 26, 2002 - GERMANY - In Erfurt, eastern Germany, a former student opened fire at a high school in revenge for being expelled. A total of 18 people died, including the assailant.

* Sept 1, 2004 - RUSSIA - At least 326 hostages -- half of them children -- died in a chaotic storming of a school in Beslan after it was seized by rebels demanding Chechen independence.

A bi nehali sedaj z demonizacijo Amerike?
Bom plepu svoj post iz komentarjev;

Slaba vzgoja, ter naključja torej.
To rodi sick osebo.

Do pištole se bo pa že dokopal- drugače pa lahko sestavi pipe bomb, mala malca.

Ta oseba tudi ni pograbila pištole ter začela streljat.
Ni pozabil na dodatne naboje- kar kljub bolanosti dejanja, kaže na neko mero pripravljenosti.


Povsem jasno je da strgancev nikjer na svetu ne manjka.

Umori so pa druga kategorija, ne je mešat z strganci- saj imamo tudi pri nas poboje po družinah.
Če bi bili dovolj veliki, bi vsako tolko tisti psihič ki je streljal na svoje, pač odpravil v šolo.

Ni nekih razlik- Slaba vzgoja, ter naključja, rodijo določen (zelo majhen) procent psihotov.
Ne da se veliko storit. Prepoved orožja nebo naredila ničesar- vsa ta pobijanja so se zgodila na gun free zones(prepovedana nošnja orožja).

Mene seveda zanima kaj bi bilo, če bi vsaj kakšen od učiteljev vseeno imel pištolo.
Mogoče sanjam, ampak imo jih nebi toliko umrlo.

V takih primerih ti lahko pomaga edino peer to peer security- nisem pa siguren če nebi takšen security ustvaril tudi kakšnega novega incidenta. No, imo ne, če bi za orožje morali imet izpit- dobijo ga le mentalno zdravi, pa taki brez kriminalne preteklosti.
Tako bi lahko tega fuckerja ustavili, druga možnost je pač take primere pospravit v statistiko. Kar tudi ni slaba možnost (čeprav se sliši kruto do sorodnikov žrtev).

BluPhenix ::

* June 2001 - JAPAN - Mamoru Takuma, armed with a kitchen knife, entered the Ikeda Elementary School near Osaka and killed eight children. Takuma was executed in September 2004.

No to je pa nekaj precej drugačnega kot to, kar se je zgodilo na Virginia Tech ... tako da ne gre ravno enačit teh stvari.

V takih primerih ti lahko pomaga edino peer to peer security- nisem pa siguren če nebi takšen security ustvaril tudi kakšnega novega incidenta. No, imo ne, če bi za orožje morali imet izpit- dobijo ga le mentalno zdravi, pa taki brez kriminalne preteklosti.

Ampak potem je kot je rekel Daedalus, če je tako kaj ti bo potem država. USA so imele tak način reševanja problemov že nekoč v zgodovini, če so ga ukinili je verjetno kakšen razlog. BigWhale je na svojem blogu tudi podal (sicer karikirano) ampak dobro sliko kaj se lahko zgodi (ne vem morda je tudi tukaj tisto prilepil).

Kako boš pa določil kdo je tisti, ki lahko dobi pištolo? Tisti tvoj princip ni vreden nič. Si mentalno zdrav, dobiš orožje, nekaj se ti zgodi v življenju in se ti utrže ... kaj se bo takrat kdo prežarčil v tvojo bližino in ti odvzel certifikat in orožje? Si brez kriminalne preteklosti ... greš delat izpit, dobiš pištolo, pridejo tvoje prave namere na dan, pištolo si potreboval za ropanje ljudi. Edini način ki bi bil kolikor toliko nekaj bi bilo periodično preverjanje psihofizičnih lastnost ljudi z orožjem ... kar pa se mi nekako zdi, ni ravno izvedljivo. Neako pa se mi zdi da tudi v takem principu, bi nekdo ki bi hotel pištolo do nje prišel na tak ali drugačen način, enako kot sedaj, ko so prepovedane.

Med drugim bi bilo potem potrebno nekatere zakone precej dobro dodelat, prevsem vse kar se tiče samoobrambe. NEkdo, ki bi recimo ob dogodku v VT šel mimo okna in videl tega človeka, ob tem bi potegnil pištolo in ga ustrelil. Je šlo za samoobrambo? Ne. Je šlo za kaj drugega ... ? No sedaj pa že pridemo v pooblastila policije, torej naj folk postane sam svoj policaj in ne rabimo več državnega varstva. Ko se bo pa začelo, "ja ustrelil sem ga, ker se mi je zdelo, da se mi nevarno približuje" ... bo pa že prepozno.

Guns dont kill people, people kill people. je pa ena najbolj blesavih izjav kar sem jih kdaj slišal, to je samo sprenevedanje in "odvračanje" pozornosti. Sicer pa tehnično gledano ubije te metek, človek ki ga je izstrelil pa je zagrešil umor ...

Lahko bi jo spremenili v Guns kill people, people murder people.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Luka Percic ::

Si mentalno zdrav, dobiš orožje, nekaj se ti zgodi v življenju in se ti utrže ...

KAj a moramo še 100x ugotoviti, da strganci ne predstavljajo velik del umorov?(vsaj ne v USA)
In dogajajo se tudi v slo, vsako leto vsaj par, pa imamo "prepoved".


pridejo tvoje prave namere na dan, pištolo si potreboval za ropanje ljudi.

Bulshit, taki dobijo orožje kadar hočejo.
Ampak good gaysi nočejo imet orožja, če je to prepovedano.


Edini način ki bi bil kolikor toliko nekaj bi bilo periodično preverjanje psihofizičnih lastnost ljudi z orožjem

Si kdaj komu grozil s pištolo, pomožnosti še pijan,...
Dejmo pridi na ponovno preverjeanje, e se parkrat ponovi si ob licenco za vedno.
Sej imamo podoben sistem za Izpit za avto. Nabiraš točke, četudi samo besedno groziš, če je kakšen čuden incident, si ob pištolo.


principu, bi nekdo ki bi hotel pištolo do nje prišel na tak ali drugačen način, enako kot sedaj, ko so prepovedane.

Še en argument za orožje.


Med drugim bi bilo potem potrebno nekatere zakone precej dobro dodelat, prevsem vse kar se tiče samoobrambe.

Mah, sej imamo že sedaj take probleme, ko nekdo nekoga ustreli, pa nemoreš ničesar dokazat.


No sedaj pa že pridemo v pooblastila policije, torej naj folk postane sam svoj policaj in ne rabimo več državnega varstva.

Seveda rabimo, saj gre za prostovoljen security, obveznega mora država še vedno izvajat, pa seveda tudi nad temi "prostovoljnimi varnostnikimi".


Ko se bo pa začelo, "ja ustrelil sem ga, ker se mi je zdelo, da se mi nevarno približuje"

Zato pa izpit, da se jasno preverja znanje kaj je nevarno približevanje. PA test na koncu, mogoče celo praktičen.
Pa ponovitev vsakih 15 let.


o je samo sprenevedanje in "odvračanje" pozornosti.

Sprenevedanje je to, da valimo nekaj na en predmet, ki ne odreagira sam, pa naj bo to atomska bomba.

Grey ::

Orožje vsakemu? Orožje najstnikom na šolah? Pa ka so pre*ukjeni al kaj? Že tako je dovolj nasilja po šolah brez pištol. A zdaj bo pa vsaki čapac imel gun in težil drugim. Stene bodo rdeče zaradi krvi, če se bo to zgodilo. Ko se enkrat nekdo počuti ogroženega se potem še nekdo drug in še nekdo tretji in se začne streljanje vsepovprek. No go! Policija je zato, da skrbi za izvajanje zakonov in vzdržuje red in mir.

Luka Veliki:
Pri teh pokolih ni naključij. Vedno obstaja ozadje. Nihče od teh ljudi ne bo šel ubijat zato, ker se mu je tako zahotelo. Mora imeti prekleto dober razlog za tako dejanje. Mora imeti neko težo, globino in pomen, ker je drugače osebkova smrt zaman. Tako razmišljajo. Niso navadni morilci, kot jih vidite v CSI ipd. nadaljevankah. Lahko bi se reklo, da mejijo na teroriste.

Luka Percic ::

Mora imeti neko težo, globino in pomen, ker je drugače osebkova smrt zaman.

Bullshit, če pustijo kakršnokoli sporočilo, je to vedno skropucalo brez repa in glave.
Edinole če hočeš rečt da se stvar dlje pripravlja.
To možno, ampak vsaj približno tehtnih razlogov ni.
No, saj jih nemore bit, živimo v precej svobodni družbi.

Daedalus ::

To možno, ampak vsaj približno tehtnih razlogov ni.
No, saj jih nemore bit, živimo v precej svobodni družbi.


Khm, khm... A pol si upaš rečt, da za kriminal ni tehtnih (strukturnih) razlogov? Pa ne govorim zdaj, da je tip za pokol mel tehten razlog (no, za njega osebno ga je mel), samo takole pavšalno ocenit situacijo mi je pa tudi malo mimo.

Kaj pa če je bil izpostavljen rasističnim izpadom/napadom, recimo? Kr tako na easy takih ekcesov ne moreš odpravit. Se je treba malo vprašat, če pa mogoče le ni tako "samotno odpuljen."

Pa še disclaimer (za one, ki znajo prehitro preveč "sklepati"):

Ne opravičujem tipa kakorkoli. Samo pravim, da mogoče pa ne gre tako na easy odpravit primera. Vsaka družba ma svoje težave (in producira sebi lastne psihote), pa je dobro pogledat malo v zakulisje, mogoče pa najdeš kaj zanimivega.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nevone ::

>Vsaka družba ma svoje težave (in producira sebi lastne psihote), pa je dobro pogledat malo v zakulisje, mogoče pa najdeš kaj zanimivega.

Lepo, da si rekel VSAKA družba. Ker tule se posluša dokazat, da se to dogaja samo v Ameriki oz. da se tam dogaja več tega. Ker Amerika je toliko poštena, da o tem obvešča ves svet.

Ja pri nas pa imamo pa kar precej družinskih tragedij.

Ampak ni vsemu kriva družba. Družba samo poskuša filtrirat nasilje, vendar ko ga zatre na enem področju, se ta izrazi nekje drugje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Ugotavljamo predvsem, zakaj je v ZDA toliko več umorov (s strelnim orožjem), kot drugje po (razvitem) svetu.

Nihče, razen tistih, ki slabo računajo, ne trdi, da so prebivalci ZDA nagnjeni k nasilju bolj kot prebivalci kakšne druge države.

Problem je aktualen predvsem zato, ker situacije nočemo ponoviti pri nas ali kje drugje.

Glede na to, da se območje pravice do posesti orožja precej dobro ujema z območjem, kjer je število umorov večje, sem prepričan, da si lahko prihranimo eksperiment z olajševanjem dostopa do orožja "za samoobrambo" in se na podlagi izkušenj nekoga drugega demokratično izrečemo proti še preden tudi sami doživimo, kar redno doživljajo v ZDA.

Žalostno dejstvo je, da se take debate vnamejo šele ob tragedijah večjih razsežnosti, tudi če morda nimajo nič skupnega s problematiko (tak človek bi v vsakem primeru lahko našel orožje, če bi se dovolj potrudil, vprašanje pa je, če ga ne bi kdo pri zbiranju orožja ali streliva ustavil).

nevone ::

Jest sem tudi proti temu, da ima vsak doma strelno orožje. Orožje je za vojsko in policijo, ki ima točno določene smernice, kako in kaj se ga uporablja. Navadni državljani pa nimajo kej z orožjem okoli skakat.

Seveda se pa pojavi dilema, ker orožje tudi če ni legalizirano, se ga da dobiti na črnem trgu. Potem padeš v dilemo, ali ga boš "dovolil" samo bandi, ki trguje na črno, ali pa tudi komu, ki bo orožje registriral, boš zanj vedel da ga ima, in je pač človek, ki misli, da potrebuje takšne vrste začšito.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Daedalus ::

Ampak ni vsemu kriva družba. Družba samo poskuša filtrirat nasilje, vendar ko ga zatre na enem področju, se ta izrazi nekje drugje.

Hm, moja "obtožba" družbe ni lih tipa blame society...je na malo bolj filozofski ravni, če češ. Pač, družba je po defaultu ekskluzivna zadeva. In česar ne vključi, je označeno ali za patološko ali odrinjeno na rob in/ali izključeno. Tako nastajajo recimo subkulture, ki so neka lažja oblika (samo)izključitve iz mainstreama. Razlogi so pa različni, od čisto strukturnih (recimo, če se pri nas pišeš na ć in živiš v Fužinah si hitro - čefur) do onih, kjer odpove primarna/sekundarna socializacija, pol te pa pošljejo v Radeče. Oziroma, kot sem nekoč rekel kolegici, ki je socialna pedagogija - da ji pač dela ne bo nikol zmanjkalo, ker se bo vedno našel kak neprilagojen. Že sam "idealni tip" osebka v neki družbi predpostavlja odstopanja. Enkrat zato, ker starši niso sposobni normalne vzgoje, drugič pa zato, ker ma mogoče napačen priimek. Al pa samo živi v okolju, ki je že samo po sebi na robu (kot recimo tamali Strojani). V bistvu je Luka v vsem svojem poenostavljanju precej blizu bistva zadeve, s tem, da mogoče pozablja dodati, da bo vedno nekdo napačno vzgojen. Je pa stvar seveda obojestranska.

In ja - VSAKA družba ustvarja SVOJE psihopate. Ni diskriminacije tu okoli. Nekoč so IIRC eni naivni antropologi razglašali bušmane za mirne, nenasilne ljudi. Pol pa so kmal pogruntali, da so hudo samomorilno nastrojeni (bušmani, ne antropologi0:) ).

Je pa res, da rabiš za Pluta like iztirjenca še kak bistveno bolj patološki (biološki?) dejavnik.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nevone ::

>Je pa res, da rabiš za Pluta like iztirjenca še kak bistveno bolj patološki (biološki?) dejavnik.

Ja. Enostavno rabiš tudi kemijsko strukturo v možganih, ki favorizira nasilje. Zato so eni bolj nagnjeni k nasilju, drugi pa manj. Oziroma, nagnjenost je že prepovršno rečeno. Tisti, ki so bolj nasilni zatrejo tiste, ki so manj. So pa tudi tisti manj nasilni nagnjeni k nasilju, vendar jih kemijsko drugi preglasijo.

Potem pa seveda tudi dejavnik vzgoje. S katerimi vrednotami, če sploh kakšnimi, ti starši, pa tudi širša družba, nafilajo možgane.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

.:noir:. ::

Odprt dostop do orozja poveca verjetnost posega po slednjem tudi ob primerih, ko ponavadi nebi. Npr. da se v neki situaciji tako razburimo, da nam zamegli razum (pa recmo da ta osebek nima kake patoloske okvare mozganov) in pograbimo po orozju. Ce tega orozja nebi imeli pri sebi se seveda to nebi zgodilo, s casom ali pa po premisleku bi se pomirili. Ce bi imeli pa orozje pri sebi, bi bilo pa too late...za nas in za one na drugi strani cevi.

Takih osebkov, ki bi poiskali orozje za nek naklepni morilski pohod spet ni toliko. Kar se pa tice cho-ja, je pa vsekakor imel in nekaj zmotnega v glavi (na bioloski ravni) kot nek trigger (baje ga je bejba varala, al neki je mogl bit?) da se je spravu nad vse. In tud splosna prepoved orozja, bi preprecila teh 33 mrtvih, kajti en tak Cho bi bl tezko dobil orozje, ker ni neki kriminalec da bi mel vire.

Me pa tudi zanima, ko v ZDA ze tako propagirajo nosenje orozja za osebno varnost, koliko incidentov je bilo ze preprecenih na tak nacin? Je kje kaj zabelezenega?

Icematxyz ::

Zakaj se meni zdi Amerika narobe svet?

Pokaže ženska joško na neki tv oddaji ali na plaži pa že skoraj pristane v zaporu.

Vsak ki nima kartoteke in je polnoleten lahko gre v prodajalno in si brez težav kupi mitraljez.

Kje je tu logika?

Joška ubija orožje pa ne?

Joška je zlo orožje pa vrednota?

Nimaš pravice da pokažeš joško katero je praktično vsak že v ranem otroštvu sesljal če ne takrat pa pač kasneje v življenju. Počutiš pa se svobodnega če si lahko kupiš orožje?

To je pač "svoboda" po ameriško ki je en "kur...c" vredna ko vidiš koliko lukenj in nedorečenosti je v njej.

Jaz sem za legalizacijo jošk in prepoved proste prodaje orožja v ZDA.

BluPhenix ::

Z legalizacijo orožja se nas večina verjetno boji takih izpadov:

Dude pulls out gun in elevator

Pač normalen človek, ki se mu mudi in se mu zaradi tega malo "strže". Če nebi imel pišetole s seboj, bi verjetno samo začel tulit, tako pa naredi drugo ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Ejsi_Disi ::

Je pa varnostnik dobro odreagiral.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Icematxyz ::

Pa si sploh prestavljate da hodite po ulicah naših vasi in mest podnevi ali zvečer in ima vsaj 30 % ljudi za pasom pištolo in da se počutijo nekateri ogrožene in so napadalni že če jih se narobe pogleda?

aljazh ::

in ima vsaj 30 % ljudi za pasom pištolo


Imaš kakšen dokaz/link za tako pogumno trditev?

Icematxyz ::

Mislim da ga ne potrebujem.

Zadnje dneve je časopis poln strelskih obračunov v Ameriki. Od študentov do znanstvenikov iz nase.

Upam pa si trditi da ima v Ameriki v avtomobilu vsaj toliko ljudi pištolo kot pri nas nož. kaj mislite kaj naredi tam vsak mulo najprej ko postane polnoleten. Vozniški izpit potem pa pač kupi pištolo... Jaz bi tudi če bi v tisti družbi živel brez dvoma imel kakšno.

In to mislim da zlahka nanese 30 %. A mislite da če bi pri nas lahko kupil vsak nekaznovan polnoleten pištolo da bi imel v avtomobilu pod sedežem nož ali pištolo?

Zgodovina sprememb…

aljazh ::

Hmm... ampak zapisal si:

Pa si sploh prestavljate da hodite po ulicah naših vasi in mest podnevi ali zvečer in ima vsaj 30 % ljudi za pasom pištolo [...]


Napisal si torej za Slovenijo. Zato me zanima kakšen link, ki bi to potrjeval, ker se mi zdi številka za Slovenijo (milo rečeno) krepko prevelika.

Icematxyz ::

Ne nisem mislil za Slovenijo. Hotel sem samo povedati primer za razmislek kako bi bilo če bi bilo...

Zgodovina sprememb…

Grey ::

Icematxyz
Pa si sploh prestavljate da hodite po ulicah naših vasi in mest podnevi ali zvečer in ima vsaj 30 % ljudi za pasom pištolo in da se počutijo nekateri ogrožene in so napadalni že če jih se narobe pogleda?

Jaz osebno bi se počutil ogroženega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

poweroff ::

A bi nehali iz teh pokolov delat svetovne probleme?

Če pogledamo koliko takih umorov se zgodi na prebivalca, je to zelo, zelo nizka številka.
Nej se raje ukvarjajo z kriminalom.


A bi nehali delat iz terorizma svetovne probleme?
Če pogledamo koliko terorističnih napadov se zgodi na prebivalca, je to zelo, zelo nizka številka.
Nej se raje ukvarjajo z revščino.
sudo poweroff

WarpedGone ::

Matthai, terrorističnih napadov po svetu je vsaj za dva velikostna razreda več.
Žrtev teh napadov je vsaj za tri velikostne razrede več.

Si pa ne delam utvar, da bi ti to razumel...
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

Matthai, terrorističnih napadov po svetu je vsaj za dva velikostna razreda več.
Žrtev teh napadov je vsaj za tri velikostne razrede več.

Pa ne na Zahodu.
Dejansko je na Zahodu manj žrtev terorističnih napadov kot je žrtev prometnih nesreč zaradi vožnje pod vplivom alkohola.

Če pa se že gremo primerjave, je žrtev vojn za kar precej velikostnih razredov več, pa ni videti, da bi kaj silno delali proti vojnam v svetu (racimo razne arfiške vojne).

Samo hočem pokazati, da nekateri razmišljajo dvolično...
sudo poweroff

poweroff ::

Tudi tole je recimo zanimivo. Childhood Safety vs. Childhood Health - Which scenario should provoke more panic: the possibility that your child might become one of the approximately 100 children who are kidnapped by strangers each year, or one of the country's 58 million overweight adults?

Zahodnjaki smo - kjub nasprotnemu prepričanju - še vedno hudo iracionalna bitja.
sudo poweroff

nevone ::

>Nej se raje ukvarjajo z revščino.

O, sej se. Samo pridejo podobni pravičniki, kot ste vi tukaj in imajo polno ugovorov, zakaj nekaj ne.

Recimo, da bi predlagali revnejšim, da najprej zmanjšajo rodnost. Ne smemo, ker bomo prosto po nekaterih pravičnikih kršili osnovne človekove pravice.

Ko posegamo v gensko strukturo rastlin, da bi bolje uspevale, pride en kup neznalic in pridiga o škodljivosti in kako bomo s tem zagiftali ves svet.

Halo! A se lahko prosim potem vsaj pravičniki na tem forumu opredelite, na kakšen način je pa sploh dovoljeno in primerno posegati, da bo zadoščeno vsem normam rdečih, zelenih, in kaj vem katerih vseznalcev še.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

O, sej se. Samo pridejo podobni pravičniki, kot ste vi tukaj in imajo polno ugovorov, zakaj nekaj ne.
Hja, saj takih znalcev je povsod polno. Recimo eni se ukvarjamo z mediji v Sloveniji, pa slišimo, da naj se raje ukvarjamo s klošarji. Potem se ukvarjamo z Romi, pa slišimo, da naj se raje ukvarjamo s Slovenci, ki so tudi revni.

Potem se ukvarjamo z Afriškimi državami, pa slišimo da kaj ni pri nas dovolj problemov s katerimi bi se morali ukvarjati.

Recimo, da bi predlagali revnejšim, da najprej zmanjšajo rodnost. Ne smemo, ker bomo prosto po nekaterih pravičnikih kršili osnovne človekove pravice.
Dokler predlagaš, informiraš, svetuješ, ni problema. Razen seveda za skrajne desničarje in katoliške fundamentaliste, ki nasprotujejo kontracepciji. Problem pa je, če ljudi daš na silo sterilizirat, kar se je počelo v nacizmu in nekaterih komunističnih državah.

Ko posegamo v gensko strukturo rastlin, da bi bolje uspevale, pride en kup neznalic in pridiga o škodljivosti in kako bomo s tem zagiftali ves svet.
Nekateri imajo pač ugovore. Dejstvo pa je, da zagovorniki GSO ne vedo kakšne posledice bo imela uvedba GSO v naravno okolje. Nekateri pač opozarjajo, da bi znalo iti tudi kaj narobe. Problem je, ker alternativna mnenja niso dopuščena, ker fundamentalisti vseh vrst ugovorov in kritik ne trpijo.

Halo! A se lahko prosim potem vsaj pravičniki na tem forumu opredelite, na kakšen način je pa sploh dovoljeno in primerno posegati, da bo zadoščeno vsem normam rdečih, zelenih, in kaj vem katerih vseznalcev še.
Osnovno vodilo mora biti spoštovanje človekovih pravic in vrednost liberalne zahodne družbe. Drugo vodilo pa mora biti racionalnost. Žal pri salonskih desničarjih opažam pomanjkanje obojega.
sudo poweroff

jype ::

nevone> Recimo, da bi predlagali revnejšim, da najprej zmanjšajo rodnost. Ne smemo, ker bomo prosto po nekaterih pravičnikih kršili osnovne človekove pravice.

Neumnost. Nekaj je prisilna sterilizacija romskih žensk, ki se dogaja na Slovaškem, nekaj povsem drugega pa spolna vzgoja in poučevanje o kontracepciji in načrtovanju družine, starševski tečaji za mlade pare in podobni prijemi.

Eno je kršenje človekovih pravic, drugo pač ni.

nevone> Ko posegamo v gensko strukturo rastlin, da bi bolje uspevale, pride en kup neznalic in pridiga o škodljivosti in kako bomo s tem zagiftali ves svet.

Jasno, ker že vemo, da nekatere vrste, ko so izpuščene v nekontrolirano okolje, poberejo življenski prostor drugim rastlinam, ki so lahko pomembne. Ni slabo, če imamo več koruze, ampak če to pomeni, da nimamo več ene sorte koruze, ki je imela bolj ugodno kemično sestavo, pa je bila manj odporna, je to slabo. Da dejansko ne razumejo problemov genetskega inženiringa in da jim ni jasno da je vsako kultiviranje rastlin dejansko poseg v genetsko strukturo sorte, je pa stvar neznanja, ja.

nevone> Halo! A se lahko prosim potem vsaj pravičniki na tem forumu opredelite, na kakšen način je pa sploh dovoljeno in primerno posegati, da bo zadoščeno vsem normam rdečih, zelenih, in kaj vem katerih vseznalcev še.

Sme se spustit sarin v podzemno železnico. Samo to je sprejemljivo.

Kenpachi ::

Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()

jype ::

Penn and Teller can't do math. V tej temi smo že pokazali, kako so ZDA po statistiki v družbi ostalih držav tretjega sveta, kjer so nasilne smrti zelo pogoste, odločitev o tem, ali je to zaradi pregovorne ameriške bebavosti, ali pa zaradi njihove smešne zakonodaje, pa lahko prepustimo kar njim.

Kenpachi ::

No, sej ne mislim reč, da se strinjam z njima dvema, hotel sem samo tko mal pokazat tudi en malo "tretji" zorni kot gledanja na vse te kolobocije okoli nadzora nad orožjem. Virginia Tech (al pa Columbine, you name it...) bi se po moje lahko zgodila na vsak način, ne glede na razne zakone in "nasilne "videoigrice""... Ljudje nimajo vseh kuglic v glavi, to je to. Brainwashed and whacked - intriguing combination.
Zaraki Kenpachi.

jype ::

Ja, saj podobne tragedije se dogajajo tudi drugje po svetu. Ironično je le, da "gun control debate" vzplamti le ob takih dogodkih, ko se ljudje streljajo lepo počasi in z občutkom, pa nihče ne trzne.

BluPhenix ::

Virginia Tech (al pa Columbine, you name it...) bi se po moje lahko zgodila na vsak način, ne glede na razne zakone in "nasilne "videoigrice""

Ja, to je res. PAč če je človek pshihični bolnik ali kaj jaz vem kaj mu lahko pomagajo samo določene institucije, pa še te velikokrat le tako, da ga večno zaprejo. Vsekakor bi bil, v kolikor bi bilo izbrano orožje nož ali sekira, veliko manjši masaker.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Grey ::

Ma joooo, nehajte človeka povzdigovati v nebo. Resda smo inteligentni, ampak smo še vedno krvavi pod kožo. Če malega otroka dražiš, te bo probal živalsko šavsniti ali pa udariti s pestjo. Sicer po "babje", ampak udaril bo pa le. Čisti nagon. Vsi, ki so nasilni imajo neko agendo in nek razlog in vzrok, za svoje početje. Na nas je, da ukrepamo - ali tako, da jih vse zapremo in zavržemo (tako kot smo delali do sedaj in še vedno) ali pa da počasi napredujemo in jim nudimo psihično rehabilitacijo - ugotoviti, kaj je njihov problem, zakaj so taki in potem delati na tem, da se jih spremeni. Zelo močno verjamem, da ni bil psihični bolnik. Kriva je okolica, sošolci. Ne mi reč, da se niste nikoli počutili zavržene, nevidne, zlorabljene ipd. Postavite se v njegovo perspektivo in simulirajte njegovo življenje. Če boste to uspešno naredili, boste razumeli.

BluPhenix:
Z nožem bi bilo še bolj krvavo.

Kenpachi ::

A potem po tvoje bi morali samo reč "Ah, bogi, saj je bil zapostavljen, potem pa še dobro, da je sprostil jezo, bošček."? Ne. Že od malega se tudi uči otroke, da se ne ubija sočloveka, skozi takšne in drugačne metode (religija, šole, ...). To, da greš hladnokrvno počit 30 ljudi in potem še sebe, je le in samo ena velika psihična motenost. Če se je že počutil tako izobčenega in nezaželjenega, bi lahko komot samo sebe počil in konec štorije.

Sej tudi mene je velikokrat kdo razpizdil v življenju, da bi mu marsikaj zelo rad naredil, pa nisem. Pač, afekt prej ali slej mine.

In ne mi zdaj govorit, kako je nagon večmesečno načrtovanje in pripravljanje "poslednjega sporočila" na video ter nabavljanje orožja in municije. Nagon my ass. Če bi šel po šoli kupit pištolo in jo potem v naslednjih 15ih minutah spraznil, bi še kaj rekel, ampak tole... Think about it.

EDIT: A pa ja, še primerjanje samega sebe z Jezusom, kot mučenikom, goddamnit kako prizadet moraš bit za kaj takega?
Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kenpachi ()

Luka Percic ::

Čisti nagon.


Seveda, zato pa je treba tiste ki se izkažejo da svojih nagonov neznajo brzdat, pozapret.
No, tam pa se lahko ukvarjate z njim, za spustit, pa je prenevaren.
Razlog zakaj je prišlo do tega sploh ni važen.

Četudi so se nadnjim izživljali vsi po vrsti.

Se bo pa še tiste pozaprlo, če je blo res kaj hudega.

Pa rečte ubogi fuckr.
Fuckr je pa le.

BluPhenix ::

Razlog zakaj je prišlo do tega sploh ni važen.

Razlog zakaj je prišlo do tega je v bistvu zelo važen ... al edino jaz tako mislim?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Grey ::

RedArmy:
Ena stvar je afekt, druga pa je večletna tortura. Think 'bout it. Se ti ne bi sfukalo, če bi imel zadnjih 5+ let življenje dobesedno peklensko? Človek pač ni videl drugega izhoda, kot to, da naredi "očiščenje družbe" (bogatunčki) in ubiti sebe. Zakaj se je ubil? Najbrž zato, ker ni hotel sedeti v kehi 40 let ali celo do svoje smrti. Čisto logično in racionalno. Pa tudi nesebično, ker je človek celo mislil na druge, ki so v njemu podobni situaciji, ko je to delal. Zato se je tudi enačil z Jezusom - za dobro družbe.

Uči se že uči otroke, ampak pride do situacij, ko bi nekoga res pre*ukal kot zmaja. Tak ultimativen bes, ki tli v tebi in ne ugasne, ampak se z vsakim dnem veča in veča, če se bolečina ponavlja kontinuirano. Navzven te jeze ne kažejo, ker jo tlačijo v sebi. Bodisi zato, ker so fizično šibkejši, v premajhnem številu ali pa kaka druga stvar, ki ti ne dovoli sproščanja jeze oz. postavljanja zase takrat, ko se je treba. Raje to kopičijo in potem, ko se ta psihični jez poruši, je*ejo mater vsem za naprej in nazaj. Sodeč po tem, da je prišel na univerzo pa je bil inteligenten in učenjak. Tako, da ne morejo govoriti, da je bil neki retard. Retardi so tisti, ki ne poskušajo razumeti.

Fant je situacijo dojemal zelo podobno Jezusovem problemu, če se je enačil z njim. Tako pač nastajajo take primerjave - asociacija.

Resnica je, da je problem veliko globlji in obsežnejši kot to hočejo predstaviti/so predstavili.

Luka Veliki:
Taka "pošast" se skriva v vsakem od nas. Tega ne moreš zanikati, ker je narava taka, da vedno obstajata + in -. Vse je odvisno od tega, na kakšen način se da tisti minus privleči na dan, ker za vsakega obstaja rdeča tipka s črno/rumenim okvirjem na katerem piše "Danger".

BluPhenix:
Razlog je še kako važen. Edino s preučevanjem teh se rešuje probleme. Vse drugo je scanje v veter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Luka Percic ::

Taka "pošast" se skriva v vsakem od nas.


Seveda, če bom pa kdaj jaz spustil to pošast, me prosim zaklenite.

In če nebom imel res hudičevo logičnega odgovora zakaj sem to naredil (samoobramba, neko zdravsstveno stanje, katero se mi praktično nemore več ponovit), me prosim ne spustit, četudi bom jokal ter pisal ganljiva pisma, kako so se vsi iz mene norčevali and stuf.
Ni važno, prenevaren bom, da tako dejanje ponovim.

jype ::

Teksas: http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/7630969.stm

Še sreča, da se to dogaja samo v Ameriki.

In na Finskem.

In v UK in Nemčiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

globoko grlo ::

to je pa liberalizem in demokracija
vsak lahko vse dela
vsak posameznik je bog in nedotakljiv
pol se pa folku cufa

poweroff ::

Ja, samo na Finskem so napovedali, da bodo močno omejili nošenje orožja, v ZDA je pa orožje svetinja.
sudo poweroff

T-h-o-r ::

the right to bare arms? are you sure that this might get misinterpreted? no, absolutely not! it makes perfect sense! every American has the right to hang a pair of bear arms on their wall!
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

BigWhale ::

Kaj pa the right to arm bears?

jype ::

BigWhale> Kaj pa the right to arm bears?

Saj pa tak že majo zobe pa kremplje, ne?

jype ::

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/maga...

Hair trigger

There's a major reason for the homicide rates in the two societies, and I can give it you in four letters: Guns. Historically, the US has a more violent culture but it's easy access to guns that makes the violence lethal.

More than 200 million guns are owned by Americans. New York City has the toughest law in the US against illegal guns but they're smuggled in all the time from states that don't bother to check on the buyers' mental or criminal records.

You may recall that in 2007, 32 people were shot dead when a crazy student went on the rampage on Virginia Tech campus. The ancient Commonwealth of Virginia, faced with the deadliest shooting by a single gunman in US history, has just voted against - repeat, against - making it impossible for the mentally disturbed to get a gun.

The National Rifle Association "buys" a majority of congressmen as easily as killers buy bullets. To cops all across the country, it's dismaying. Last year 140 cops died from gunfire in the line of duty.

So here's a final word from Precinct Commander Evans - if ever the British were mad enough to legalise guns US-style, they'd die to regret it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Karaya 52 ::

Vedno bolj sem mnenja, da se takšni primeri tičejo psihologije in sociologije, ne pa dostopnosti strelnega orožja. Poglejte Britance, smodnika ni je pa kuhinjski nož.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2664476290 (425) FireSnake
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820201786 (17101) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544157 (31907) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41990377 (82201) Grey

Več podobnih tem