» »

Posest orožja

Posest orožja

««
39 / 54
»»

Scaramouche ::

jype je izjavil:

Scaramouche> Jaz bi tukaj prej videl kognitivno disonanco, ti si pa razred zase...

Morda imaš pa ti občutek, da se pogovarjaš z enim človekom? Naša imena niso različna samo za dekoracijo.


Sej lahko pobrskaš,najdi mi enega gun fanatika ki je bil za to da se ti ki imajo orožje dajo v gardo...

Matako ::

Dri3r je izjavil:

"The final weapon is the brain, all else is supplemental". Orožje/orodje spremlja človeštvo praktično od začetka in dejstvo je, da brez njega nas nebi bilo tu, ker bi nas pohrustale zveri, ko smo prilezli iz dreves na tla. Takrat verjetno ni bilo toliko nasprotnikov oboroženih (pra)ljudi, ker je vsak potreboval svoj kol da je preživel..


Naslov teme ima bolj povezavo s staro idejo, da so "svobodni ljudje oboroženi". Recimo germanska plemena so imela tradicijo, da se nekomu, ki je bil osvobojen suženjstva ali ujetništva ceremonialno dodeli kaj špičastega. Gre za gesto. Ker če liku ne zaupaš niti tega, ne misliš resno. S tem je bilo implicitno sugerirano, da je orožje med drugim "glas ljudstva". Zavarovalna polica pred preveč pametnim princem, ki ve bolje kaj je dobro zate, kot ti sam.

Ta ideja se je ohranjala tudi recimo preko anglo-saksonskih zakonikov in je nam verjetno najbolj znana v obliki bajke o Robinu Hoodu. V naših krajih je narobe razumljena kot nekakšna SJW homo-erotična pripoved. Ni jemal bogatim, ampak _vračal_ imetje davkoplačevalcev začasno v napačnih rokah! Pomembna razlika. Spustili smo tudi precej očitno osrednjo poanto o njegovem loku kot "katalizatorju svobode". Zgodba z lokom je sicer zgodovinsko netočna - mogoče zato, ker je nastajala v časih, ko je bilo to orožje v Angliji bolj priljubljeno. In predpisano.

Robi je preprosto koga raje štihnil.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

krneki0001 ::

Ustrelil, od daleč, si verjetno mislil, ker naj bi bil zelo dober lokostrelec.

matobeli ::

Scaramouche je izjavil:

jype je izjavil:

Scaramouche> Jaz bi tukaj prej videl kognitivno disonanco, ti si pa razred zase...

Morda imaš pa ti občutek, da se pogovarjaš z enim človekom? Naša imena niso različna samo za dekoracijo.


Sej lahko pobrskaš,najdi mi enega gun fanatika ki je bil za to da se ti ki imajo orožje dajo v gardo...


smo že predebatirali to. Smo tudi našli več ustreznejših zaključkov.

Predvsem tega da je vsak že sedaj obvezan pomagati v vojnem stanju po svojih najboljših močeh. če to pomeni da bom zaradi svojega znanja z orožjem moral razlagati Scaramouchetom kako sprožiti da bodo kaj zadeli, tudi prav.

Pa tudi vojaške rezervirate že poznamo in notri je tudi marsikateri strelec. Oziroma vedno manj ker so baje pogoji dela in plača katastrofalni.

Torej še kaj? Ali pa bi spet rad imel vojsko ki bi se oboroževala in izobraževala na lastne stroške in bila primorana branit Scaramoucheja da bo on lažje prebegnil v Argentino?

Scaramouche ::

matobeli je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

jype je izjavil:

Scaramouche> Jaz bi tukaj prej videl kognitivno disonanco, ti si pa razred zase...

Morda imaš pa ti občutek, da se pogovarjaš z enim človekom? Naša imena niso različna samo za dekoracijo.


Sej lahko pobrskaš,najdi mi enega gun fanatika ki je bil za to da se ti ki imajo orožje dajo v gardo...


smo že predebatirali to. Smo tudi našli več ustreznejših zaključkov.

Predvsem tega da je vsak že sedaj obvezan pomagati v vojnem stanju po svojih najboljših močeh. če to pomeni da bom zaradi svojega znanja z orožjem moral razlagati Scaramouchetom kako sprožiti da bodo kaj zadeli, tudi prav.

Pa tudi vojaške rezervirate že poznamo in notri je tudi marsikateri strelec. Oziroma vedno manj ker so baje pogoji dela in plača katastrofalni.

Torej še kaj? Ali pa bi spet rad imel vojsko ki bi se oboroževala in izobraževala na lastne stroške in bila primorana branit Scaramoucheja da bo on lažje prebegnil v Argentino?


Mi imamo 40000 ljudi z orožjem, vojske pa 7000..

In ja jaz bi tudi branil, seveda pa bo lažje če taki kot ti pomagajo nahitro naučiti ostale, sploh če mora redna vojska takoj na kraj dogodka..

Če si resen si redek ki bi branil, večina tukaj bi pobegnila v tujino da lahko igra xbox in potem hodi na strelišče...

jype ::

Scaramouche> Če si resen si redek ki bi branil, večina tukaj bi pobegnila v tujino da lahko igra xbox in potem hodi na strelišče...

Kaj bi branil? Koga?

Janšo? Jankovića?

Umag?

Ne nakladajte. Nihče od vas ne more ničesar braniti, ker vaši sovražniki od vas ne želijo ničesar.

Scaramouche ::

jype je izjavil:

Scaramouche> Če si resen si redek ki bi branil, večina tukaj bi pobegnila v tujino da lahko igra xbox in potem hodi na strelišče...

Kaj bi branil? Koga?

Janšo? Jankovića?

Umag?

Ne nakladajte. Nihče od vas ne more ničesar braniti, ker vaši sovražniki od vas ne želijo ničesar.


res je, naši sovražniki, če si se odrekel Slovenije,kar si že kar nekajkrat nakazal, bi bilo dobro da se ne mešaš v naše notranje zadeve...

matobeli ::

Saj tebi tudi pustimo da se mešaš v debato, pa čeprav nisi strelec. ;)

Scaramouche ::

matobeli je izjavil:

Saj tebi tudi pustimo da se mešaš v debato, pa čeprav nisi strelec. ;)


Sej niste strelci večina tukaj,sploh pa v državi...:D

gruntfürmich ::

zanimivo kako so ravno najpametnejši ljudje, ki nimajo izkušenj ne pri izvajanju zakonov ne pri preverjanju, v praksi... sami pravi kibord bojevniki!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fritz ::

Scaramouche je izjavil:


Mi imamo 40000 ljudi z orožjem, vojske pa 7000..

Sem ti že enkrat razložil, da med oboroženim civilistom in vojakom ni enačaja.

Vojaške obveznosti se ne moreš iti na način, da obveznost nalagaš le tistim, ki imajo v posesti orožje. Kaj pa tisti, ki znajo kuhati pa tisti, ki znajo z računalniki pa tisti, ki znajo zdraviti ljudi itn. Vse to in še veliko več potrebuješ v vojski a kaj, ko otroci vidijo le uniforme in puške.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Scaramouche ::

Fritz je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Mi imamo 40000 ljudi z orožjem, vojske pa 7000..

Sem ti že enkrat razložil, da med oboroženim civilistom in vojakom ni enačaja.

Vojaške obveznosti se ne moreš iti na način, da obveznost nalagaš le tistim, ki imajo v posesti orožje. Kaj pa tisti, ki znajo kuhati pa tisti, ki znajo z računalniki pa tisti, ki znajo zdraviti ljudi itn. Vse to in še veliko več potrebuješ v vojski a kaj, ko otroci vidijo le uniforme in puške.


Tukaj se je prej govorilo veliko o orožju za civliste kot napadlnem in ne samo obrambnem, pa omeniš vojsko, se pa že ne da več...

Ne basej,samo iščete izgovor.

Državo je šel moj dedek branit pred nacisti pa ni znal streljal, večina ni!

Da pa je nekdo nesposoben braniti državo, ko pa se cele dneve potika po raznih grapah, pozna gozd kot svoj žep in trenira streljati več kot naši vojaki, je pa že nesramno neumno.

Že tako imamo majhno vojsko, vi bi pa pobegnili in onečastili spomin naših ki so šli v boj revni in brez treninga, ogromno še premladih!

Če pride do vojne grem branit, bom pač moral vojaka vprašati za inštrukcijo,vi pa na varno v tujino(jype style) počakat da se poleže,nazaj v Slovenijo in spet na trening na strelišče kjer se počutiš moškega...

Prodajaj svoje nebuloze nekomu drugem!

jype ::

Scaramouche> Sej niste strelci večina tukaj,sploh pa v državi...:D

Kdo pa je večina v državi?

Eno je jasno: Tisti, ki imajo IQ nižji od 108, predstavljajo dvotretjinsko (ustavno) večino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Scaramouche ::


Kdo pa je večina v državi?


Govorimo o orožju, večina ga nima, vsaj temi sledi!

Eno je jasno: Tisti, ki imajo IQ nižji od 108, predstavljajo dvotretjinsko (ustavno) večino.

you would know!

Master_Yoda ::

Malo offtopic, ko ze o nabornistvu govorite:

Nimam pojma o vojski ampak si nekako tako predstavljam nabornistvo + poklicno vojsko:

Delas in dajas vec kot 50% svojih prihodkov za davke/prispevke tekom svojega zivljenja -> Iz tega se napaja tudi poklicna vojska
Pride do vojne -> Si vpoklican v sluzenje
Poklicni vojaki so takticno vec vredni od nabornikov -> Naborniki, ki so financirali vojsko v casu ko ni vojne so prej uporabljeni za kanonfuter kot profesionalci.

Zelo dober deal :D.

xxxul ::

kolkr vem imajo naborniki redna usposabljanja in dobivajo tudi plačilo
+ ne verjamem da je v davcnem razredu 50+% kak nabornik (ampak se lahko motim).
pa moderne vojske načeloma ne uporabljajo več taktike kanonfutra...

si pa vsaj v enem delu posta zadel žebljico na glavico...

Colt1911 ::

Scaramouche je izjavil:

jype je izjavil:

Scaramouche> Jaz bi tukaj prej videl kognitivno disonanco, ti si pa razred zase...

Morda imaš pa ti občutek, da se pogovarjaš z enim človekom? Naša imena niso različna samo za dekoracijo.


Sej lahko pobrskaš,najdi mi enega gun fanatika ki je bil za to da se ti ki imajo orožje dajo v gardo...


Mene barabe niso hotele dati v Titovo gardo , ampak so me raje poslali na granico streljat begunčke.:P

Fritz ::

Scaramouche je izjavil:

Fritz je izjavil:

Scaramouche je izjavil:


Mi imamo 40000 ljudi z orožjem, vojske pa 7000..

Sem ti že enkrat razložil, da med oboroženim civilistom in vojakom ni enačaja.

Vojaške obveznosti se ne moreš iti na način, da obveznost nalagaš le tistim, ki imajo v posesti orožje. Kaj pa tisti, ki znajo kuhati pa tisti, ki znajo z računalniki pa tisti, ki znajo zdraviti ljudi itn. Vse to in še veliko več potrebuješ v vojski a kaj, ko otroci vidijo le uniforme in puške.


Tukaj se je prej govorilo veliko o orožju za civliste kot napadlnem in ne samo obrambnem, pa omeniš vojsko, se pa že ne da več...

Ne basej,samo iščete izgovor.

Državo je šel moj dedek branit pred nacisti pa ni znal streljal, večina ni!

Da pa je nekdo nesposoben braniti državo, ko pa se cele dneve potika po raznih grapah, pozna gozd kot svoj žep in trenira streljati več kot naši vojaki, je pa že nesramno neumno.

Že tako imamo majhno vojsko, vi bi pa pobegnili in onečastili spomin naših ki so šli v boj revni in brez treninga, ogromno še premladih!

Če pride do vojne grem branit, bom pač moral vojaka vprašati za inštrukcijo,vi pa na varno v tujino(jype style) počakat da se poleže,nazaj v Slovenijo in spet na trening na strelišče kjer se počutiš moškega...

Prodajaj svoje nebuloze nekomu drugem!

Tole niso nebuloze temveč razmišljanje nekoga, ki ima za sabo nekaj več kilometrine v teh zadevah. Enako velja za nošenje orožja, kjer se oglašam predvsem zato, ker ga legalno nosim že dolgo in imam nekaj izkušenj o tem.

Če ti hočeš braniti državo, kar naprej. Jaz bom branil svoje sodržavljane, če bo država napadena kljub obrambni drži. Branil bom svoje soborce, ljudi s katerimi si delim usodo. Branil bi tudi mejo a ne bi streljal na neoborožene ljudi, če ti ne bi nikogar življenjsko ogrožali.

Če pa bom ocenil, da bo ta država končala v vojni zaradi dobička majhne skupine elitnežev ali zaradi kopice rasističnih in presranih idiotov iz teme o beguncih, potem bom raje prepustil veselje umiranja tistim, ki so tako glasni za tipkovnico. Vsaka moja odločitev glede uporabe orožja v imenu te države je pretehtana skozi prizmo Ustave RS. Če zadeve ne klapajo, v tem ne bom sodeloval in bom v prvi meri poskrbel za varnost lastne družine.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

miko22 ::

Če pa bom ocenil, da bo ta država končala v vojni zaradi dobička majhne skupine elitnežev ali zaradi kopice rasističnih in presranih idiotov iz teme o beguncih, potem bom raje prepustil veselje umiranja tistim, ki so tako glasni za tipkovnico. Vsaka moja odločitev glede uporabe orožja v imenu te države je pretehtana skozi prizmo Ustave RS. Če zadeve ne klapajo, v tem ne bom sodeloval in bom v prvi meri poskrbel za varnost lastne družine.

Lepo si tole napisal. Če bi bili vsi taki ljudje, bi bil svet veliko lepši,ne pa da vsi sledijo nekim idijotom kot ovce na zakol. Maš moje spoštovanje,če si takšna oseba.

Fritz ::

miko22 je izjavil:


Lepo si tole napisal. Če bi bili vsi taki ljudje, bi bil svet veliko lepši,ne pa da vsi sledijo nekim idijotom kot ovce na zakol. Maš moje spoštovanje,če si takšna oseba.

Trudim se tako delovati. Praksa je, kot običajno, malce bolj barvita oz. bolj zapletena od teorije. Veliko ljudi v uniformi se tega zaveda, ker se, kot sem napisal, zavedajo posledic vojne in uničujoče moči modernega vojaškega orožja (pri čemer je strelno orožje zelo nizko na lestvici). Je pa jasno, da od mladcev, ki dejansko so kanonfuter tega ne boš slišal, ker se urijo za ubij ali bodi ubit in ker so običajno še premladi in premalo izkušeni, da bi dojeli določene stvari.

Pri izrednih in vojnih situacijah je izrednega pomena čim prej prepoznati kam pes taco moli kajti, ko se razglasi izredno ali vojno stanje, se možnosti ožijo z neverjetno hitrostjo. Tedaj tudi odpade vsa ta debata o vpoklicu, raznih gardah ipd. saj te nihče ne vpraša ali želiš sodelovati ali ne. Delaš po ukazu ali greš pred zid. Tudi, če se upreš, boš moral ubijati, saj te nihče ne bo kar spustil.

Skratka, upam, da smo v debati o posesti orožja zaključili z nekimi gardami in siljenjem lastnikov strelnega orožja v le te. Imamo profesionalno vojsko, ki vneto išče kader, zato se jim lahko pridruži vsakdo, ki si to želi in ustreza tistim minimalnim zahtevam. Ni nobene potrebe, da bi s tem obremenjevali ljudi, ki posedujejo orožje zaradi športa, lova, zabave ali njegove zgodovinske vrednosti etc. etc.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Samael ::

Master_Yoda je izjavil:

Malo offtopic, ko ze o nabornistvu govorite:

Nimam pojma o vojski ampak si nekako tako predstavljam nabornistvo + poklicno vojsko:

Delas in dajas vec kot 50% svojih prihodkov za davke/prispevke tekom svojega zivljenja -> Iz tega se napaja tudi poklicna vojska
Pride do vojne -> Si vpoklican v sluzenje
Poklicni vojaki so takticno vec vredni od nabornikov -> Naborniki, ki so financirali vojsko v casu ko ni vojne so prej uporabljeni za kanonfuter kot profesionalci.

Zelo dober deal :D.



V praksi seveda ne deluje tako. Profesionalni vojaki so vedno v vrstah pred naborniskimi. Nekaj let nazaj sem govoril z (zdaj ze bivšim) sodelavcem, beograjčanom, v času vojne nabornikom JNA (ali pa se je takrat imenovala Srbska vojska? ne vem), ki mi je razlagal, da oni (naborniki) dejansko niso bili neposredno v konfliktu, ampak v zaledju. V zarišča so pošiljali profesionalne enote, ne mularijo.

Furbo ::

Kako pa enota potem postane profesionalna? ;)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Scaramouche ::



Če pa bom ocenil, da bo ta država končala v vojni zaradi dobička majhne skupine elitnežev ali zaradi kopice rasističnih in presranih idiotov iz teme o beguncih, potem bom raje prepustil veselje umiranja tistim, ki so tako glasni za tipkovnico. Vsaka moja odločitev glede uporabe orožja v imenu te države je pretehtana skozi prizmo Ustave RS. Če zadeve ne klapajo, v tem ne bom sodeloval in bom v prvi meri poskrbel za varnost lastne družine.


Isto bi moj dedek lahko rekel v drugi svetovni(boriti se za komuniste,vse so krivi Nemci,zakaj raje ne zbežati v Ameriko), pa je šel branit!
Prej bi rekel da ti iščeš samo majhen dvom da nebi branil pa te več ne bo, sej mi ni treba na široko pisati, vidim s kom imam opravka...

Samael ::

Furbo je izjavil:

Kako pa enota potem postane profesionalna? ;)


Mogoče sem se napačno izrazil, ker mi to področje, izrazoslovje, ni domače. Pač neposredno v konfliktu so bili profesionalni, plačani vojaki. Oni drugi, naborniški (med katerimi je bil moj nekdanji sodelavec) so v času pokanja trepetali kilometre stran od žarišča.

(ne vleci me za besede prosim, pišem okvirno po spominu, kot mi je bilo povedano s strani nekoga, ki je bil tam - ampak mislim, da vsebino ni težko razumeti)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

krneki0001 ::

Naborniki so prve tri mesece, in takrat res nimajo kaj delat na bojišču, mora bit že orenk kriza da jih pošlješ tja. Po "obuki" (prvem tromesečju) pa postanejo kanon futer. Takrat gredo pa v prve linije, da se napadalci z njimi ukvarjajo in ne z napadenimi profiji. Le ti pa organizirajo in nadzirajo spopade.

Samael ::

A to tko na pamet govoris, ker ti nekako deluje logicno in domnevas, ali od kje to..?

Tako je bilo mogoce pred pol stoletja ali vec nazaj. Danes bodo razne profesionalne, specialne enote itd... vedno prej poslane v žarišče kot vpoklicani vojaki. Pozabi na neke predstave iz filmov ... vpoklicane neprofesionalne vojake bo drzava na bojisce poslala zadnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Master_Yoda ::

xxxul je izjavil:

kolkr vem imajo naborniki redna usposabljanja in dobivajo tudi plačilo
+ ne verjamem da je v davcnem razredu 50+% kak nabornik (ampak se lahko motim).
pa moderne vojske načeloma ne uporabljajo več taktike kanonfutra...

si pa vsaj v enem delu posta zadel žebljico na glavico...



Seveda v visjih davcnih razredih ni veliko nabornikov - bogati se temu izognejo. Tistih 50% sem mislil skupno - najnizja ranga dohodnine sta kolikor vem 16% in 27%. Ce k temu pristejes 22% DDVja (oz 9% za hrano), razne trosarine ipd. kar gre drzavi si pa zelo blizu 50%.

krneki0001 ::

Samael je izjavil:

A to tko na pamet govoris, ker ti nekako deluje logicno in domnevas, ali od kje to..?

Tako je bilo mogoce pred pol stoletja ali vec nazaj. Danes bodo razne profesionalne, specialne enote itd... vedno prej poslane v žarišče kot vpoklicani vojaki. Pozabi na neke predstave iz filmov ... vpoklicane neprofesionalne vojake bo drzava na bojisce poslala zadnje.


Iz prakse!

Samael ::

Prakse? Ja kje si se pa boril? V Somaliji, da takšne klaftraš?

Mato989 ::

Branil bi tudi mejo a ne bi streljal na neoborožene ljudi, če ti ne bi nikogar življenjsko ogrožali


@Fritz

In kdo meniš da si da lahko oceniš tole? Kaj če prihod teh ljudi ogroža življenja na dolgi rok? Misliš da si usposobljen za podajanja takšnega odločanja in tehtanja posledic?

Optimist.

krneki0001 ::

Samael je izjavil:

Prakse? Ja kje si se pa boril? V Somaliji, da takšne klaftraš?


Na srečo nikje, sem bil pa inštruktor v kr nekaj državah.

Povsod so dali junce z osnovnim znanjem naprej na linijo. Torej po treh, štirih mesecih usposabljanja so bili pripravljeni za prvo linijo, tako psihično, kot fizično, napumpani, .....

Tiste razne specialne, profesionalne enote so pa klale, posiljevale in ropale.

Samael ::

krneki0001 je izjavil:

Samael je izjavil:

Prakse? Ja kje si se pa boril? V Somaliji, da takšne klaftraš?


Na srečo nikje, sem bil pa inštruktor v kr nekaj državah.

Povsod so dali junce z osnovnim znanjem naprej na linijo. Torej po treh, štirih mesecih usposabljanja so bili pripravljeni za prvo linijo, tako psihično, kot fizično, napumpani, .....

Tiste razne specialne, profesionalne enote so pa klale, posiljevale in ropale.


Ne verjamem ti. Sploh pa si protisloven. Tiste razne specialne, profesionalne enote, ki so po tvojem klale, posiljevale in ropale so to nekako težko počele iz zaledja. Po tvoji logiki pač.
Kot sem povedal zgoraj:

Samael je izjavil:



V praksi seveda ne deluje tako. Profesionalni vojaki so vedno v vrstah pred naborniskimi. Nekaj let nazaj sem govoril z (zdaj ze bivšim) sodelavcem, beograjčanom, v času vojne nabornikom JNA (ali pa se je takrat imenovala Srbska vojska? ne vem), ki mi je razlagal, da oni (naborniki) dejansko niso bili neposredno v konfliktu, ampak v zaledju. V zarišča so pošiljali profesionalne enote, ne mularijo.


Recimo, če bi ta debata tekla kakšnih 70 let nazaj bi ti dal povsem prav. Tako pa pri samih osnovah današnjega vojskovanja "kanon futer", ki ga omenjaš nima noben prave vloge. Vsaka država bo v žarišče vedno prvo poslala plačane profesionalne vojake.

krneki0001 ::

Samael je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Samael je izjavil:

Prakse? Ja kje si se pa boril? V Somaliji, da takšne klaftraš?


Na srečo nikje, sem bil pa inštruktor v kr nekaj državah.

Povsod so dali junce z osnovnim znanjem naprej na linijo. Torej po treh, štirih mesecih usposabljanja so bili pripravljeni za prvo linijo, tako psihično, kot fizično, napumpani, .....

Tiste razne specialne, profesionalne enote so pa klale, posiljevale in ropale.


Ne verjamem ti. Sploh pa si protisloven. Tiste razne specialne, profesionalne enote, ki so po tvojem klale, posiljevale in ropale so to nekako težko počele iz zaledja. Po tvoji logiki pač.


Kr poglej hrvaško, kosovo, bosno,...
Tam so profi enote plenile po nezaščitenih vaseh, gušteri so bili pa v prvih linijah.

jype ::

Mato989> In kdo meniš da si da lahko oceniš tole? Kaj če prihod teh ljudi ogroža življenja na dolgi rok? Misliš da si usposobljen za podajanja takšnega odločanja in tehtanja posledic?

Nekdo, ki pozna človekove pravice, za razliko od tebe.

chucki ::

Upam, da poznaš tudi dolžnosti. Ko pride do splošne mobilizacije si z nami ali pa proti.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

miko22 ::

Mater, imamo veliko profesionalcev tukaj.

jype ::

chucki> Upam, da poznaš tudi dolžnosti. Ko pride do splošne mobilizacije si z nami ali pa proti.

Drži. Če bo treba streljati na neoborožene civiliste, potem sem zagotovo dezerter.

chucki ::

Noben ne strelja na neoborožene civiliste, čeprav bi pod določenimi pogoji lahko. Recimo, če varuješ vojaški objekt.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jype ::

chucki> Noben ne strelja na neoborožene civiliste, čeprav bi pod določenimi pogoji lahko. Recimo, če varuješ vojaški objekt.

Nekateri verjamejo, da je treba streljati na neoborožene civiliste. A nisi videl sporočila, ki sem ga citiral?

Mato989 ::

jype je izjavil:

chucki> Noben ne strelja na neoborožene civiliste, čeprav bi pod določenimi pogoji lahko. Recimo, če varuješ vojaški objekt.

Nekateri verjamejo, da je treba streljati na neoborožene civiliste. A nisi videl sporočila, ki sem ga citiral?


Ne nekateri beremo zakon kjer piše da je potrebno uporabit PRIMERNO silo za zagotavljanje zaonov in nelegalni prehod meje je eno izmed kaznivih dejanj kjer se lahko takšna primerna sila uporabi, in če 2 vojaka ne moreta z primerno silo brez orožja zadrževat ilegalcev pač uporabita primerno silo, to je jurišna puška kjer potem lahko nekaj ljudi zaustavi množice .)


simpl.

Fritz ::

Mato989 je izjavil:

jype je izjavil:

chucki> Noben ne strelja na neoborožene civiliste, čeprav bi pod določenimi pogoji lahko. Recimo, če varuješ vojaški objekt.

Nekateri verjamejo, da je treba streljati na neoborožene civiliste. A nisi videl sporočila, ki sem ga citiral?


Ne nekateri beremo zakon kjer piše da je potrebno uporabit PRIMERNO silo za zagotavljanje zaonov in nelegalni prehod meje je eno izmed kaznivih dejanj kjer se lahko takšna primerna sila uporabi, in če 2 vojaka ne moreta z primerno silo brez orožja zadrževat ilegalcev pač uporabita primerno silo, to je jurišna puška kjer potem lahko nekaj ljudi zaustavi množice .)


simpl.

Ni ne simpl in ne prav. Za to obstajajo ograje, obstaja policija in obstajajo prisilna sredstva, ki niso smrtonosna. Na neoborožene ljudi, ki neposredno ne ogrožajo življenj, se ne strelja. Ko in če bo takšno razmišljanje postalo realnost, ne bomo več daleč od tega, da bo policija ali vojska streljala na lastne državljane, ki se bodo upirali oblasti.

Takšno početje ne bi bilo nič bolje od pobijanja talcev s strani kolaborantov/nacistov ali povojnih pobojev ali pa tistega kar IS počne skoraj vsakodnevno.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jype ::

Mato989> simpl

Ti si zapisal, da vojak ne more presojati o tem, ali nekdo nekoga morda ne bo ogrožal v prihodnosti, zato mora streljati, če mu je tako ukazano.

Ker lahko, bom jaz zdajle ukazal nekaj vojakom, da te morajo ustreliti. Ker ne morejo presoditi, da v prihodnosti ne boš grožnja (glede na tvoje pisanje je itak očitno, da prej ali slej boš), torej morajo izpolniti ukaz brez odlašanja? Si prepričan?

Jaz sicer nisem, ampak v tvojem primeru bi nemara bilo pametno narediti izjemo, da ne razmnožiš svojih prepričanj, ki so v zadnjih sto letih že večkrat povzročila obsceno količino prelivanja krvi.

sivistol ::

jype je izjavil:

chucki> Upam, da poznaš tudi dolžnosti. Ko pride do splošne mobilizacije si z nami ali pa proti.

Drži. Če bo treba streljati na neoborožene civiliste, potem sem zagotovo dezerter.


potem že naprej vemo da je jure izdajalec,
on bi namesto da bi zaščitil svoj narod raje ščitil ilegalce ki nimajo nikakšne pravice biti na našem ozemlju kot "begunci "

ps: poglej si film war aka krigen in nam povej kaj bi ti nardil v tem scenariju .

jype ::

SIVIstol> ps: poglej si film war aka krigen in nam povej kaj bi ti nardil v tem scenariju .

Ker sem inteligenten, se takim scernarijem izognem tako, da ne počnem reči, ki bi me lahko pripeljale do njih.

Mato989 ::

Fritz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

jype je izjavil:

chucki> Noben ne strelja na neoborožene civiliste, čeprav bi pod določenimi pogoji lahko. Recimo, če varuješ vojaški objekt.

Nekateri verjamejo, da je treba streljati na neoborožene civiliste. A nisi videl sporočila, ki sem ga citiral?


Ne nekateri beremo zakon kjer piše da je potrebno uporabit PRIMERNO silo za zagotavljanje zaonov in nelegalni prehod meje je eno izmed kaznivih dejanj kjer se lahko takšna primerna sila uporabi, in če 2 vojaka ne moreta z primerno silo brez orožja zadrževat ilegalcev pač uporabita primerno silo, to je jurišna puška kjer potem lahko nekaj ljudi zaustavi množice .)


simpl.

Ni ne simpl in ne prav. Za to obstajajo ograje, obstaja policija in obstajajo prisilna sredstva, ki niso smrtonosna. Na neoborožene ljudi, ki neposredno ne ogrožajo življenj, se ne strelja. Ko in če bo takšno razmišljanje postalo realnost, ne bomo več daleč od tega, da bo policija ali vojska streljala na lastne državljane, ki se bodo upirali oblasti.

Takšno početje ne bi bilo nič bolje od pobijanja talcev s strani kolaborantov/nacistov ali povojnih pobojev ali pa tistega kar IS počne skoraj vsakodnevno.



Zanimivo je ravno to, da recimo policija uporablja solzivec in vodne topove nad lastnimi državljani tam pri mejnih prehodih pa ga ni, čeprav bi bil BISTVENO bolj upravičen, ker tam se kršijo zakoni masovno :)

Ti si zapisal, da vojak ne more presojati o tem, ali nekdo nekoga morda ne bo ogrožal v prihodnosti, zato mora streljati, če mu je tako ukazano.

Ker lahko, bom jaz zdajle ukazal nekaj vojakom, da te morajo ustreliti. Ker ne morejo presoditi, da v prihodnosti ne boš grožnja (glede na tvoje pisanje je itak očitno, da prej ali slej boš), torej morajo izpolniti ukaz brez odlašanja? Si prepričan?

Jaz sicer nisem, ampak v tvojem primeru bi nemara bilo pametno narediti izjemo, da ne razmnožiš svojih prepričanj, ki so v zadnjih sto letih že večkrat povzročila obsceno količino prelivanja krvi.


Ti boš ukazal? A maš kak čin da ukazuješ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jype ::

Mato989> Ti boš ukazal? A maš kak čin da ukazuješ?

Načeloma samo povem, da sem jype, pa ubogajo.

Mato989> Zanimivo je ravno to, da recimo policija uporablja solzivec in vodne topove nad lastnimi državljani tam pri mejnih prehodih pa ga ni, čeprav bi bil BISTVENO bolj upravičen, ker tam se kršijo zakoni masovno :)

Zanimivo je ravno to, da ti nisi prebral zakonodaje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: borisk ()

gruntfürmich ::

Scaramouche je izjavil:

Prej bi rekel da ti iščeš samo majhen dvom da nebi branil pa te več ne bo, sej mi ni treba na široko pisati, vidim s kom imam opravka...

hotel ti je povedati da ne bo življenja zastavljal za take idiote kot si ti, niti si ne želi po morebitni vojni formirati države s takšnimi idioti kot si ti.

jype je izjavil:

Ker sem inteligenten...

nisi ne inteligenten, niti ne deluješ na način da rešuješ težave.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

hotel ti je povedati da ne bo življenja zastavljal za take idiote kot si ti, niti si ne želi po morebitni vojni formirati države s takšnimi idioti kot si ti.


Imaš prav, mi smo idioti ker bi branili državo v kateri so takšni idioti kot ste vi, ki se radi igrate kavbojce in indijance, v real life ste pa strahopetni in bi zaradi ene osebe(potrjuje mojo tezo), takoj pobegnili..

Orožje je samo del potrebe po falični veličini, ki jo rešujete ko streljate, tam ste moški...

gruntfürmich ::

nismo mi krivi če si se rodil butast in zato delaš škodo družbi
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Scaramouche ::

gruntfürmich je izjavil:

nismo mi krivi če si se rodil butast in zato delaš škodo družbi


Paranoia, anger and insecurity

Many gun owners confess to feeling vulnerable or “naked” without their guns. Perhaps this isn’t surprising; having a gun gives you considerable power over people.

If you feel small, or weak, or underachieving, or anything like this, dealing with others can induce a great deal of social anxiety. A gun would provide at least one easy way where you can have the advantage over them for once, even if this reasoning only occurs at a subconscious level.

Achieving high social status is important to your typical human, and guns can play a big role in this in cultures where they’re common. Trouble is, of course, if everyone else has a gun too, then it’s not so useful. So you need more guns, or bigger guns, and on it goes. The fact that it’s more often men who own guns suggests masculinity (toxic or otherwise) plays a part too. And while associating gun ownership with mental health issues is (rightly) considered shameless scapegoating, there is some evidence suggesting gun ownership correlates with tendencies towards anger and impulsivity. It’s reminiscent of how Douglas Adams described people who seek power, in that that those who want it the most are least suitable to have it.

https://www.theguardian.com/science/bra...
««
39 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203391 (18706) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544780 (32530) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992462 (84286) Grey

Več podobnih tem