» »

Sodelovanje z okupatorjem je državljanska dolžnost

Sodelovanje z okupatorjem je državljanska dolžnost

««
2 / 13
»»

imagodei ::

Kako pa veš,da so bili izdajalci?

Niso partizani izdajalci,ki se borijo pod komando tujega diktatorja?

Eni ste res tako zaostali,da boste celo življenje komunistično propagando ponavljali.Ste kot nacisti,ki si ne morejo pomagat,da ne bi ob vsakem HEILu cuknili z desno roko.

Močno se zadržujem, da te ne bi kako užalil, ker si očitno nedorasel mojemu intelektu. Pa saj nisi vreden. Svetujem ti kak zgodovinski učbenik, primeren za osnovno šolo. Najboljše, da začneš pri ideološko neopredeljenih. Mogoče bo Wikipedia dober štart. Dokler se pa sprašuješ, ali so bili prava stran zavezniki ali sile osi, sva pa midva zaključila z debato.

Prav smiliš se mi, po svoje. Sam nisem noben komunist, daleč od tega. Ampak ena stvar, ki mi jo je pustil komunistični šolski sistem je pa narodna zavednost. Ti si jo očitno pripravljen prodati za preprosto ideologijo.
- Hoc est qui sumus -

tecumseh ::

Dr Evil, ti si ocitno ze dolgo nazaj izgubil stik z realnostjo... je prav skoda casa odgovarjati ti...

Barakuda1: mar ne razumes, to niso bili okupatorji, zeleli so nam samo blaginjo pod svojo lastno komando, ker so vedeli da je nasa zanic. In da ne pozabimo da so nas hoteli zascititi pred zlobnim, zlobnim komunizmom.[/sarcasm]

Dr Evil ::

Seveda si se nasmejal.Otroški spomini so najprijetnejši,pa naj bodo takšni ali drugačni,ti fundamentalistični levak.

klemen22 ::

V kateri skupini bi bili zagovorniki domobranske zaprisege Hitlerju. A bi se tudi vi v tako namišljeni situaciji odločili za zaprisego okupatorju (neglede na notranjepolitične vzroke in okoliščine), kot so to storili med vojno domobranci? Če je vaš odgovor DA, potem je res škoda ene same črke za vas. A le eno vas prosim Nikoli in nikjer več ne zapišite, da ste zaveden Slovenec.

Dej zadrži se barakuda. Partizani so se zaprisegli bodočemu diktatorskemu režimu s strani Titota (in ne mi reč da niso vedeli da bo do tega prišlo:\ ) ki je bil ravno tako krvav pod kožo in za slovence precej BOLJ škodljiv kot hitler. Slovencem neposredno je naredil več gorja. Vendar nekaterim boljševikom tu ni jasno NIČ. Če že tko pogledamo: partizani so se zaprisegli komunistom s titom na čelu ki so za razliko od Hitlerja lastnoročno pobijali svoje ljudi, SVOJE krvi, državljanska vojna! To je velika razlika, velika. Tako da bodite malo objektivni. In ne nadaljnega Titovega režima prikazovati kot z rožicami postlanga in z raznimi štafetami mladostmi in podobnih bullshitov s katerim so pumpali glave ovacam in častili njegov kult osebnosti - ravno tako kot hitler,stalin. Naoprej raje ne bom pisal ampak imam še veliko materiala.:\ Jaz osebno se ne bi ob takih predpogojih kot sta Hitler in Tito zavezal NOBENI strani saj sta bila oba krvava. Hitler seveda stopnjo ali dve več. Vendar tudi vaš dragi Tite prav tako na nivoju. In če mislite nekateri tukaj ki sočustvujete z partizani da so bili odrešitelji in ne vem kaj. Morda vendar za kakšno ceno.

user386: pa kaj se ti delaš najbolj pametnega in kritiziraš in jokaš kako domobrance pumpajo in podobno. Poglej si malo partizansko "novačenje" in podobno. In ja registriraš se par dni nazaj in si že največji badass tukaj. Verjetno si tudi ti slišal zgodovino od tvojih staršev in dedkov, ki je bil seveda partizan morda celo "sodelavec" kaj? Prosi mbodi objektiven in ne kvasi neumnosti.

btw. socializem je naslabša stvar ki je prizadela Slovenijo v moderni zgodovini in ki se je vlekla 40 let. Sedaj se pa vidi na podlagi mentalitete nekaterih tukaj kako pa kaj in da smo zdaleč od zrelih a ne baracuda?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

user386 ::

Napad klemna22 je seveda pričakovan. Podoben je odzivu 14-letnega mulčka, ki je ostal brez lizike/Playstation-a. Kaj starejši verjetno tudi nisi, starost pa ni izgovor za nezrele izjave, s katerimi sodeluješ v debati odraslih.

pa kaj se ti delaš najbolj pametnega in kritiziraš in jokaš kako domobrance pumpajo in podobno. Poglej si malo partizansko "novačenje" in podobno.

Mmm... ne pumpajo domobrancev. Nisem nikjer tega rekel. Pumpajo reveže kot si ti. Partizani pa, tistih par starčkov, ki so še živi, prav gotovo nikogar ne novačijo.

In ja registriraš se par dni nazaj in si že največji badass tukaj.

Seveda sem. Bil sem badass že tudi nekaj let predno si se ti registriral tukaj, sicer pod drugim imenom.

Verjetno si tudi ti slišal zgodovino od tvojih staršev in dedkov, ki je bil seveda partizan morda celo "sodelavec" kaj?

Veliko o zgodovini sem slišal od mnogih. Tudi od dedka, ki je bil (prostovoljno) partizan ja, na kar je bil ponosen in na kar sem tudi jaz. Poslušal sem tudi "cerkvene verzije", da sem dobil "širino". Pa nekaj knjig sem prebral. Če ti ni všeč, da si iz družine kolaboracionistov, izdajalcev domovine, ti svetujem, da si jezen sam nase in ne na tiste, katerih predniki so se ravnali po svoji vesti in zavednosti.

Prosi mbodi objektiven in ne kvasi neumnosti.

Heh, če je kdo tukaj neobjektiven, sta to ti in Dr Evil. Pa saj to veš. Všeč ti je, da z izjavami tipa "...režimu s strani Titota (...) ki je bil ravno tako krvav pod kožo in za slovence precej BOLJ škodljiv kot hitler." provociraš in da smo ti nekateri pripravljeni resno odgovarjat. Za ljudi tvoje mentalitete lahko samo upamo, da vas bo lastna neumnost stala resnejšega vpliva na našo družbo in politiko, da se boste torej sami izločili iz sistema in s tem preprečili kakšno večjo škodo. Izjava, ki je predmet te debate, je žal dokaz, da se taka naravna slekcija očitno slabo izvaja.

klemen22 ::

da si jezen sam nase in ne na tiste, katerih predniki so se ravnali po svoji vesti in zavednosti.

Aha na naislno novačenje partizanov si pa pozabil kaj?


Če ti ni všeč, da si iz družine kolaboracionistov, izdajalcev domovine

Napaka miško nisem iz take družine vendar ti bom rekel naslednje. Jasno je da si napumpan z boljševističnimi načeli in komunistično propagando ki se je izkazala v vsega dobrih 3 desetljetjih za napačno pot. Torej če je tvoj deda partizan je avtomatsko baraba in zločinec zaradi pobojev storjenih po vojni?:\ Tukaj si se zelo poownal in hkrati si dokazal da si prepojen z komunistično ideologijo ter v mojih očeh nič boljši od enega prezira vrednega nacija.
In še nekaj: kaj je bil razlog da je toliko ljudi prebegnilo iz partizanov v drugi tabor? Morda ižživljanje s svojo pretirano ideologijo in nemoralnostmi ki so jih delali TUDI pratizani po slovenskih krajih. ČE TEH DVEH STAVKO NISI SPOSOBEN DOJETI POTEM SE MI SMILIŠ IN TE POMILUJEM TER SE TI OPROŠČAM KER V PRIZADETE OSEBE SE NE VTIKAM SAJ NISO SAMI KRIVI ZA TO KAKRŠNI SO:
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

user386 ::

Ah, pa je šla debata po zlu. Moja malenkost se poslavlja.

Some people are just not worth saving...

Luka Percic ::

Sodelovanje z okupatorjem je državljanska dolžnost


Sicer nevem v kakšnem kontekstu je bila stvar izgovorjena, ampak generalno bi se dalo z njo strinjat.
Če sodeluješ z okupatorjem, lahko IMO precej omiliš ukrepe zoper svoje sodržavljane. Torej če ne sodeluješ z njimi, tvegaš še več žrtev..

Kako bi potekal idealen upor pa smo že prediskutirali. Skrivoma mobilizirat vojake ter jih spravit za bojno linijo okupatorja, kjer bi pomagali zaveznikom.
Tako je med domčini najmanj žrtev, pa tudi tak upor je lahko edino tsko učinkovit.

Da prej nobeden tega ni pogruntu, je škoda. Bojim pa se, da so voditelji NOB to vedeli. Ampak so imeli drugačne cilje. Cilje, ki so "upravičevali" sredstva.
Na žalost.

Zgodovina sprememb…

klemen22 ::

bolj škodljiv kot hitler

da! Neposredno da! Tito je predstavljal prejšnji režim na podlagi kulta osebnosti med drugim. In kar se je dogajalo po vojni je bil neposredno odgovoren. Kako lepo je stala skupaj bivša juga se je pokazalo v 90 letih ko je bilo praktično pol bivše juge klavnica in posiljevalnica v pravem pomenu besede. Torej nekaj ni štimalo ampak v to se ne bom spuščal ker ni predmet debate. Torej odgovoren je za poboje par tisoč ljudi po vojni. In to "svoje nardonosti". Ter s svojim režimom dopinesel da je še sedaj 3/4 balkana safr in pol. Torej sej zastopim user386 in podobne ki so v temle videli samo dedka mraza ko so mahali z zastavicami na štafeti mladosti in podobnim seansam za opiranje možganov.

napad klemna22 je seveda pričakovan. Podoben je odzivu 14-letnega mulčka, ki je ostal brez lizike/playstation-a. Kaj starejši verjetno tudi nisi, starost pa ni izgovor za nezrele izjave, s katerimi sodeluješ v debati odraslih.

aha hecen argument ko pa si me ti napadel prvi|O. Selfownage v drugo kaj?


Z moje strani konec debate saj drugače misleči na dogodke ne moremo izraziti svojega mnenja saj smo takoj napadeni s strani komunistov ki mislijo da imajo edino pravilne stoječe misli. Torej zgleda da se še nismo otresli tistega kar je bilo v bivši jugi: odstranitev vsega kar se ne strinja z režimom.
Hvala barkuda in 386; z nekaterimi vajinimi posti sta zelo lepo potrdila tole da je bil komunistični sistem in način mišljenja enostranski kar dokazuje tudi na to da ne smemo imeti enakovredne debate saj imata edino pravilno.

Torej zakaj ta tema če ne smem izrazit svojega mnenja? In smo precej napadeni s strani raznih barakud in podobno? Ta tema je bila verjetno ustvarjena zato da si navzkrižno izmenjamo mnenja in ne eno mnenje ki je za barakudo edino pravilno. torej najbolje da v glavo teme napišete: for comunists and our donators only. Ja super ste.

In barakuda: že veliko folka je ki se je pritoževalo nad tvoje moderiranje. Če moderiraš tako kot sodeluješ v temi potem si zrel za odstrel iz mesta moderatorja.

[V tej temi posega moderatorja zaenkrat še ni bilo. Nekateri pač videvajo bele miši. --Primož]
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

jype ::

klemen22, zarad mene lahko komunist miljardokrat izjavi, da je 2+2=4, pa bo še vedno res, kar je reku.

Sploh ni pomembno. Nisi sposoben obsodit klerofašizma. Ne moreš. Ne gre. Če bi tisti, ki jih obmetavaš s komunisti, govorili tako, kot govoriš ti, bi rekli:

Partizani so bili angelčki, tko lepe zvezdice so mel na kapah, pa zlobni od hudiča poslani belogardisti so jim žene posiljeval pa spal so v gozdovih in na koncu so še zmagal zaradi svoje požrtvovalnosti, pol po vojni so se sicer neki strelal, samo važno je, da so bli domobranci od hudiča poslane živali!!!!11 Ampak nam še zdaj nihče ne pusti, da bi povedal svoje mnenje, ker je napačno!

Barakuda1 ::

Klemen :)

Da so bili povojni poboji zločin to smo že razčistili in nikogar med sodelujočimi nisem zasledil, ki bi to zanikal (vključno z mano).

Tebe pa še enkrat pzivam, da se izjasniš

A je bila javna zaprisega okupatorskim silam, ki so potem oblekle in oborožile domobrance, le ti pa so skupaj z okupatorskimi silami nemške vojske izvajali vojaške kacije na teritoriju okupirane države , izdaja domovine in lastnega naroda ali ne.

Dokler se glede tega jasno in glasno in nedvoumno ne izjasniš, bom pač upravičeno sklepal, da zagovarjaš izdajo domovine in lastnega naroda, svojo izdajalsko ideologijo, pa poskušaš prikriti z kasnejšimi zločini ideoloških nasprotnikov.

Torej, odloči se!!!

Je bila izdaja

Ni bila izdaja

Barakuda1 ::

Sicer nevem v kakšnem kontekstu je bila stvar izgovorjena, ampak generalno bi se dalo z njo strinjat.


Ne, ne da se. V nobenem kontekstu se ne da.

Nobena določba mednarodnega (in vojnega) prava ne določa, do so dolžni državljani okupirane države svečano zapriseči zvestobo in lojalnost okupatorju.
Še manj je kjerkoli v mednarodno pravnih aktih zapisano (ali bilo zapisano) da so po dani zaprisegi lojalnosti okupatorju, dolžni skupaj z njim (okupatorjem) boriti in izvajati vojaške akcije zoper lastne državljane (pa če jim je njihova ideologija še tolk zoperna), za dosego ciljev okupatorske vojske in ideologije.

Skratka, nikjer v nobenem mednarodnem aktu, ne v mednarodnem pravu na splošno, ne v vojnem pravu ni bilo nikoli zapisano, da so okupirani dolžni na zahtevo okupatorja izdati svojo domovino in lasten narod.

To so (ste) izumili vi, ki zagovarjate izdajo domovine in lastnega naroda.

Če ste to bili sposobni (ali vaši predniki) enkrat, kje imam jamstvo, da tega ne boste storili jutri?!?

Double_J ::

Odvisno za kakega okupatorja gre. Afganistanci ter Iračani so moralno obvezani sodelovati z okupatorjem. Izdajalci so tisti, ki delujejo proti okupatorju v tem primeru.
Najmanj bo država zaradi njihovega delovanja še dlje okupirana in dlje od demokracije, da ne omenimo vseh nesmiselnih žrtev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

Tudi, če bi bilo odvisno (pa v resnici ni), ni nobeno vprašanje, za kakšnega okupatorja je šlo. Tudi takrat ni bilo, če si človek le ni preveč zatiskal oči.

Afganistanci in Iračani niso en narod, tako kot Jugoslavija ni bila. Okupator v tem primeru igra vlogo partije oz. diktatorja, ki sprte strani prisili v sodelovanje (kar je po moje dobro, ampak ne dovolj, da bi se lahko ljudje odrekli suverenosti naroda).

Double_J ::

Ne gre za narod. Gre za državljane. Čim prej si bodo sposobni sami zagotavljati demokracijo, prej bodo okupatorji lahko odšli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Barakuda1 ::

Odvisno za kakega okupatorja gre.


Pa ne se no hecat.

Nobenega dvoma in dileme ni in ni bilo, kdo si bile okupatorske sile.
Tud nobenega dvoma ni, da so dali svečano prisegu tem silam.

In res mi nekaj ni več jasno.

Ves demokratičen svet zahodne Evrope in Amerike je natačno vedel kdo je okupator in kdo ne.

In kar na enkrat mi največji zagovorniki ZDA, Anglije itd, dopvedujete, da so oni bedaki, ki ne vedo kdo je kdo in kdo je bil v usodnih trenutkih na kateri strani.

Pa ja menda ne boste kar naenkrat pričeli trditi, da so bili domobranci del zavezniških sil8-O

Malo morgen.
Angleži so točno vedeli kdo je kdo, zato so (tokrat pa v skladu z mednarodnim in vojaškim pravom), zajete domobrance, kot izdajalce in pripadnike sovražnih enot (pa ne samo njih - drugod po evropi pač druge) lepo vračali v matično domovino. Torej v domovino, ki so jo med vojno veselo izdali.


Žal, so se namesto civiliziranih sodnih postopkov zgodili povsem neopravičljivi zločini, a tudi na tem področju nismo bili nobene izjeme.

Francozi so svojih izdajalecev (ki celo sploh niso svečano prisegli lojalnosti Dolfiju) "pospravli" daleč več, kot mi.
Pa jim zaradi tega tudi na kraj pameti ne pade, da bi danes slavili in častili izdajalce.

Hja, videti je, da je Cankar to ubogo slovensko dušo res poznal do obisti :'(

"Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!",

Double_J ::

No sej, sodelovanje z okupatorjem Hitlerjem ni bilo opravičljivo, sodelovanje z ZDA pa naprimer je.

Vajenc ::

Prav grozljivo je to, da se sedaj narodni izdajlci tolk oglašajo in pričakujejo vsesplošno podporo in celo poveličevanje.

ŠE bolj grozljivo, da imajo celo večinsko podporo!!!

Rane, še posebej duševne se počasi celijo. Da pa "tabeli" s pomočjo cerkve želijo podpihovati že tako razdeljeno nacijo, je vsaj nemoralno.

Janša&co bi morali vedeti, da niso dobili v oblast časovnega stroja, ampak vodenje suverene...

Barakuda1 ::

No sej, sodelovanje z okupatorjem Hitlerjem ni bilo opravičljivo, sodelovanje z ZDA pa naprimer je.


Čeprav se s tem na prefinjen način oddaljujejomo od teme, vendarle zlo na kratko.

Poseg ZDA (lahko mu tudi rečemo okupacija) še zdaleč (tudi v teoriji) ni primerljiv z okupacijo v ožjem smislu, kot so bile okupacije in aneksacije med II, svetovno vojno.

Oba vojaška posega se med sabo ločita tako po namenih in ciljih, kot tudi po obsegu in predvidenem času trajanja.

Primerjava je povsem nevmesna, razen, kadar se jo poskuša izkrivit, da bi se opravičilo izdajo domovine in naroda.

V konretnem primeru iz II, svetovne vojne ni bilo nobenih dilem.

tecumseh ::

Ne gre za narod. Gre za državljane. Čim prej si bodo sposobni sami zagotavljati demokracijo, prej bodo okupatorji lahko odšli.

Seveda je bozja dolznost ZDA, da jim (in drugim narodom) pripeljejo demokracijo, pa ce jo zelijo ali ne? Ne vem zakaj se je ze ne nehajo otepati, ko pa bi mogla bit ta demokracija tisto najvisje po cemer bi morali stremeti...

Mogoce pa ne bi bilo slabo, da bi Hitler pustil SZ pri miru in zmagal, potem nam vsaj ne bi bilo treba poslusati takih neumnosti, kot jih nekateri klatijo. Namrec zato, ker se ne mi ne oni nikoli ne bi rodili... pa se nemscina je tako blagoglasnejsi jezik kot slovenscina...

Double_J ::

Seveda je bozja dolznost ZDA, da jim (in drugim narodom) pripeljejo demokracijo, pa ce jo zelijo ali ne?


Je dolžnost. Tako kot je dolžnost morilca zapreti, pa če si to želi ali pa ne. Je pa tudi dolžnost, da to pametno počnejo. Kar se tiče Iraka, nisem zadovoljen s strategijo.

jype ::

S tem se strinjam. ZDA so po svojih načelih dolžne posredovat.

Ampak nikjer ne piše, da vojaško (čeravno je včasih to nujno).

Škoda, da se niso zadeve lotili bolj sistemsko. Z odpisovanjem dolga državam, ki se uspešno reformirajo, bi že ogromno dosegli, pa nič jih ne bi stalo (ker tiste države, dokler so v stanju, kakršnem so, niso ravno viri zaslužka, razen za vojaško industrijo).

Ali pa z masivnim globalnim izobraževalnim programom. Problem je edino takrat, ko v tak program stlačijo "intelligent design" ali kaj takega.

Dr Evil ::

Če se že gremo legalnosti in legitimitete.Komunisti so ilegalna organizacija!Legitimen vladar juge je bil kralj.Oni so speljali revolucijo saj drugače ne bi mogli spostavit nove vlade,ker je juga bila monarhija.Get it?

Trubadur ::

>A je bila javna zaprisega okupatorskim silam, ki so potem oblekle in oborožile domobrance, le ti pa so skupaj z okupatorskimi silami nemške vojske izvajali vojaške kacije na teritoriju okupirane države , izdaja domovine in lastnega naroda ali ne.

Pa ajde ne bluzi. Ja po tem stavku je bila izdaja, če bi pa napisal ZAKAJ so se odločili sodelovati z okupatorjem bi pa človek razmislil in potem povedal svoje mnenje.
Berite Thomasa!

jype ::

Nima veze, zakaj so se odločili. Imeli so izbiro in se objektivno gledano odločili narobe. Potem so pač nosili posledice svoje odločitve, kot je to normalno. Vmes tudi precej ljudi, ki niso imeli izbire, ali pa se sploh niso odločili, ampak to smo že obsodili.

Dr Evil> Če se že gremo legalnosti in legitimitete.Komunisti so ilegalna organizacija!Legitimen vladar juge je bil kralj.Oni so speljali revolucijo saj drugače ne bi mogli spostavit nove vlade,ker je juga bila monarhija.Get it?

Seveda. Združene države Amerike so v bistvu ilegalna paravojaška združba divjakov, ki so si drznili zoperstavljati Združenemu Kraljestvu. No, saj so jim neodvisnost že pred časom odvzeli.

Get it?

Dr Evil ::

In kaj si s tem dokazal jype?

Da nimaš pojma seveda.Američani so se proti angležem zoperstavli skupno,medtem ko so komunisti izpeljali revolucijo na podpori skupine,kateri večina naroda nasprotuje.

Revolucija je bila putch brez narodovoe podpore!


Če ga ti podpiraš še to zdaleč ne pomeni,da so ga drugi.To nekako komunajžarom ne kapne.Ko govorite vi,takrat ne govorite v imenu naroda,zato,ga že nehajte zlorabljat za svojo ideologijo.Komunisti ste INTERNACIONALISTI in kot takšni niste PATRIOTI.Čist enostavno.Naučite se osnov vaše ideologije vi hiperzblojenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

jype ::

Dr Evil> Da nimaš pojma seveda.Američani so se proti angležem zoperstavli skupno,medtem ko so komunisti izpeljali revolucijo na podpori skupine,kateri večina naroda nasprotuje.
Dr Evil> Revolucija je bila putch brez narodovoe podpore!

Brez _tvoje_ podpore ni isto kot brez _narodove_ podpore.

Narod je podprl tiste, ki niso bili izdajalci. Me ne čudi. Če bi se "prava" stran obnašala "pravilno", bi morda imela kakšne možnosti. Tako jih pač ni imela, kar je spet pričakovano - klerofašisti pač ne morejo iz svoje kože in navdušeno pozdravljajo vsak premik proti fašizmu, ker se jim zdi _prav_, da se obračuna z brezbožnimi zblojenci, kakršni so komunisti, socialist, sindikalisti, židje, liberalci, cigani in morda sem še koga pozabil. Aja, saj res, intelektualci znajo biti tudi precej zoprni.

Dr Evil> Komunisti ste INTERNACIONALISTI in kot takšni niste PATRIOTI. Naučite se osnov vaše ideologije vi hiperzblojenci.

Aha. Hvala. Si bom poskusil zapomnit, da sem komunist.

ank ::

Dr Evil & Klemen22 & Co: torej bi vam najbolj ustrezalo, da bi se od takrat, ko je kraljevina Jugoslavija pristopila k trojnem paktu ničesar več ne bi spremenilo? Bi si že rezdelili naše ozemlje po vojni kdorkoli bi že zmagal. Nas bi pa zbrisali. Dejstvo je, da so bili partizani edini sposobni voditi upor proti okupatorju. Vi bi torej izbrali lažjo ampak napačno pot, ki bi v končni fazi vodila k propadu, kot pa manj napačno pot, ki je v končni fazi pripeljala Slovenijo k samostojnosti?

jype ::

Po moje je eden problemov tudi ta, da Dr Evil po svojem verskem prepričanju mora smatrati oblast za sveto, ko so na oblasti komunisti pa to postane malce težje.

Potem je pač zmeden, kar je razumljivo. Če se je narod odločil, da ne bo več priznaval kralja (in kralj ni imel dovolj sredstev za krvavo zadušitev upora) se temu reče revolucija. Na drugi strani je demokratični proces, ki je prekinil tradicijo enopartijskega sistema nekakšna "osvoboditev".

Dr Evil, daj, povej mi, zakaj so brezbožni komunisti v ustavo SFRJ zapisali pravico naroda do samoodločbe? Saj veš, na svojo ideologijo se bolj slabo spoznam, ti si pa še kar na tekočem, pa me zanima.

BluPhenix ::

Američani so se proti angležem zoperstavli skupno

Ja, res je in ti si bil tam, tako da lahko to potrdiš iz prve roke. A ni bilo tako, da so se za to najprej ogreli višje-srendji sloji trgovcev, ki jih je motilo to, da jim je združeno kraljestvo ditiralo davke in pristojbine? Pač isto je skupina začela, za sabo pa je potegnilo celo državo. To ali je bila ta skipina manjšinska ali večinska je pa drugo vprašanje. Po moje je bila manjšinska, glede na prebivalce takratne amerike (izpustimo indijance ven).

Sicer te pa precej zanaša offtopic in vlečeš v debato argumente, ki tukaj niso pomembni. (nanaša na Dr Evil in Klemna22)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Dr Evil ::

Partizanski boj v jugi je veliko bolj služil iztrebljanju nasprotnikov komunizma kot pa bojevanju proti okupatorju.Govora je celo,da so partizani marsikdaj kolaborirali z nemci in potem se taki imenujejo borci za svobodo.Če so res bili takšni borci proti nemcem,zakaj so pa potem pobili le "izdajalce",okupatorje pa pustili da grejo Z orožjem?

In zakaj je scenarij prevzema oblasti v jugi tako podoben scenariju iz drugih komunističnih držav?

Zakaj so komunisti pred napadom na SZ kolaborirali z nacisti?

Zakaj so oboji socialisti?Od kod izvira evgenika?Ni darvinov nauk temelj te?In kdo je vzel ta nauk za temelj svoje ideologije?


Zakaj ni bilo demokratičnih volitev?Zakaj so komunisti sodili,če pa niso bili legitimni vladarji?

Barakuda1 ::

Kot prvo

Komunistov ali skojevcev je bilo v partizanih bolj malo. Res pa je da so bili organizatorji.

Ljudje so se za partizanstvo praviloma odločali iz patriotskih razlogov. Pretežen del partizanov je bil celo globoko veren. V partizanskih vrstah so bili tudi slovenski duhovniki (vsaj tisti, ki nikakor niso mogli sprejeti navodil Rožmana) in so ostali narodno zavedni in domoljubi. V partizanih so tako ti dohovniki maševali itd.
Med partizanskimi zdravniki so bile tudi nune itd.
Tudi po končani vojni največja večina nekdanjih partizanov ni nikoli vstopila v partijske vrste. Duhovniki in nune so se posvetili svojemu poslanstvu, kmečki fantje so se vrnili na svoja polja, mnogi pa odšli s trebuhom za kruhom v mesta, kjer so pričakovli boljše življenje v industrijskem okolju.

Ja, in vsi ti duhovniki, nune in ostali globoko verni kmečki fantje so bili komunajzarsko indoktrinirani.

Ma ne me basat. Dajte si tele bluze izdajalčki mede sabo prodajat.

Sicer vas ideologe izdajalske drže po svoje razumem. Nekje globoko v sebi se celo zavedate, kako nizkotno je dejanje izdaje lastne domovine in naroda. Zato tudi iščeter opravičila v kasnejših dogodkih.

To je približno tako, kot če bi bili Nemci (vrhuška, ki se ji je sodilo)potem ko so morali končno podpisati kapitulacijo, opravičevali svoja koncentracijska taborišča v stilu. Saj nismo imeli izbire. Potem ko smo kapitulirali so nam sodili, nas pobešali in sploh z nami ravnali, kot da smo zločinci.
Takšne nizkotne mislne časovne preskoke, je očitno zmožen le nekdo, ki nima v sebi niti trohice dostojanstva in morale.

p.s.

Še vedno čakam, da se (sedaj že vsaj dva) nedvoumno izjasnita.

Ali je bila javna zaprisega lojalnosti okupatorskih silam (Adolfu Hitlerju) izdaja ali ne

DA


NE

Dr Evil ::

Nič bolj kot prisega komunistov stalinu in internacionalnemu komunizmu.Ti so izdali narod že pred vojno.Prisega domobrancev pa je kot prvo razumljiva,saj brez te bi ostali brez vojaške podpore proti komunističnim banditom,kot drugo pa je prisega domobrancev dost manj izdajalska,če sploh je,kot pa komunistična,ki prisega tujemu diktatorju,da bo v svoji domovini izpeljala zamenjavo oblasti za vsako ceno ne glede na podporo naroda in bo narodu vladala po komunistični ideologiji,katere glavni guru je ruski diktator.

Trubadur ::

>Še vedno čakam, da se (sedaj že vsaj dva) nedvoumno izjasnita.
In kdo si ti, da bi se ti morali zjasniti?
Kaj če te jaz nasprotno vprašam o zločinih OF nad slovenskim prebivalstvom in revoluciji?
Berite Thomasa!

Dr Evil ::

To je približno tako, kot če bi bili Nemci (vrhuška, ki se ji je sodilo)potem ko so morali končno podpisati kapitulacijo, opravičevali svoja koncentracijska taborišča v stilu. Saj nismo imeli izbire. Potem ko smo kapitulirali so nam sodili, nas pobešali in sploh z nami ravnali, kot da smo zločinci.


Barakuda,če misliš,da si s takimi pamfleti kaj dokazal potem se motiš.Koncentracijska taborišča so obstajala že pred nacisti,v komunističnemu raju,zakar se je po svetu vedelo.Nato smo dobili sovja koncentracijska taborišča.Ne od Nemcev,ampak od komunistov.Torej ne tuli kako je ena stran bila salba druga pa dobra.Domobranci so izbrali tisto,katera je storila najmanj slabega na slovenskih tleh.Dogajanje po vojni je lepo pokazalo,da so imeli prav.


Sicer pa so bile domobranske straže ustanovljene,ko so KOMUNISTI POBILI preko 1000 ljudi!

Komuisti,ta nelegitimna banda je ljuid obsojala na SMRT!Kdo razen bolnikov kot so marksisti lahko kaj takega zagovarjajo?

Barakuda1 ::

Dr Evil :)

Ne se no izmotavat.

O tem, ali so bili komunisti izdajalci svojega naroda ali ne, lahko mirno odpreš novo temo.

Sedaj smo pri dejanju zaprisege lojalnosti okoupatorskim silam (adolfu Hitlerju), ki so jo dali domobranci.

Torej.

Ali je bilo dejanje zaprisege lojalnosti okopatorskim silam, izdaja lastne domovine in lastnega naroda

DA

NE


Odgovor je kratek.
O ostalih izdajah drugih skupin in posameznikov, pa lahko kašno rečemo v kakšni drugi temi.


p.s.
Če bi naredili anketo , me prav zanima ali bi bil med večino ali manjšino.

ank ::

Nekaterim očitno ni jasna razlika med Hitlerjevim nacizmom in Stalinovim komunizmom. Že res, da sta oba sistem slaba. Ampak bi bil nacizem na daljši rok dosti slabši, če se mu ne bi uprli.

Dr Evil ::

Ljudje so se za partizanstvo praviloma odločali iz patriotskih razlogov. Pretežen del partizanov je bil celo globoko veren. V partizanskih vrstah so bili tudi slovenski duhovniki (vsaj tisti, ki nikakor niso mogli sprejeti navodil Rožmana) in so ostali narodno zavedni in domoljubi. V partizanih so tako ti dohovniki maševali itd.


In potem je potem si se zbudil.


Tvoji komentarji so zelo podobni propagandnim filmom.

ank ::

To bi pa res lahko bila naslednja anketa:

Ali je bilo dejanje zaprisege lojalnosti okopatorskim silam, izdaja lastne domovine in lastnega naroda

DA

NE

G-man ::

Bil sem v Dubrovniku na poti v Makedonijo, letos sredi poletja. Spraševali smo za pot v Nikšič v Črni gori. Tabel ni bilo. "Niso vedeli". Po dolgem pregovarjanju se nas je usmilil en človek na bencinski postaji in izmomljal smer.

Zdaj razumem zakaj smo Primorci tako zaničevalni omaloževalni do Italijanov.
Zdaj razumem zakaj nisem maral komunizma (položeno mi je bilo v zibelko). Zdaj ga razumem.

Zdaj razumem vojno in nas - še nosimo v srcih njeno dediščino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

BluPhenix ::

,kot drugo pa je prisega domobrancev dost manj izdajalska,če sploh je,kot pa komunistična,ki prisega tujemu diktatorju,

Pa ne moreš resno pisati takih stvari. Torej domobranska prisega ni prisegla tujemu diktatorju? Malo se smešiš.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Dr Evil ::

ank.Nacizem je izpeljanka komunizma.Le poglej si vir obeh ideologij.Marx engels in darvinizem!

Ta dva sta imela oba enaka sovražnika.Zahodni imperializem.O tem nekateri še vedno tulijo.


Barakuda.Domobranci niso bili izdajalci,ker so branili svoje domove svojo domovino.So pa bili izdajalci komunistične ideologije,to pa.


Le pomisli Barakuda,kakšen je bil povprečen Slovenec tistega časa.Veren katolik ali progresiven komunist?

In zdaj pomisli,kaj so mu bile vrednote!:\

Barakuda1 ::

In kdo si ti, da bi se ti morali zjasniti?


Recimo, da sem zaveden domoljub, ki mu ni vseeno koliko in kateri njegovi sonarodnjaki favorizirajo izdajo kot moralno sprejemljivo.

Sicer, pa (če sem pošten) od idologov izdaje niti ne pričakujem, da se bodo javno izjavili glede tega vprašanja.
Je pa njih molk in odsotnost obsodbe izdaje, sama po sebo dovolj zgovorena.

Dr Evil ::

Pa ne moreš resno pisati takih stvari. Torej domobranska prisega ni prisegla tujemu diktatorju? Malo se smešiš.



Kateri del prisege te moti?Ta,da se bodo skupaj z nemškimi silami borili proti komunističnim banditom?Zame je to povsem legitimna izjava.

Človeku se fučka za ideologijo.Boril se bo proti tistim,ki mu strežejo po življenju.

Komunisti so imeli liste,kateri so nevarnost za revolucijo,zato so že med vojno likvidirali in tako začeli državljansko vojno,ki še danes traja.

Barakuda1 ::

In potem je potem si se zbudil.


Ne, potem sem se rodil v okolju, kjer so cele družine (po 5 in feč fantov) skupaj z očetom odhajali v partizane, z rožnim vencem okoli vratu, medtem ko so dolenski domobranci svečano prisegali okupatorju.

V tem je razlika med nama očitna

ank ::

Za domobrance je očitno Hitler prijazen striček, ki jih bo rešil hudobnih komunistov. Potem pa se bo rešil še njih. Ampak oni tega ne vedo.

Dr Evil ::

Barakuda.Povej ti meni,če so komunisti izdajalci.

Povej,če je nekdo,ki priseže internacionalnemu komunizmu,teroristični organizaciji,vodeno od krvoločnega diktatorja,ki je že do takrat pospravil 20 miljonov,izdajalstvo.

Da te slišimo.


In s kakšno legitimnostjo so bili vodeni inscinirani procesi proti duhovnikom?

Barakuda1 ::

Dr Evil :)

Ne se zdaj izgovarjat na komuniste. Njih lahko obdelamo v neki drugi temi.
V tej temi odgovori na zastavljeno vprašanje, glede izdaje domobrancev.

Dr Evil ::

Ne, potem sem se rodil v okolju, kjer so cele družine (po 5 in feč fantov) skupaj z očetom odhajali v partizane, z rožnim vencem okoli vratu, medtem ko so dolenski domobranci svečano prisegali okupatorju.



In kje si se rodil?Pa ne da boš rekel,da je situacija po celi Slovenija enaka.In partizanov tudi ni bilo vsepovsod.Pohorski bataljon ni bil komunistični,celo antikomunistčni je bil,zato so ga pa izdali.


Vse sliči na maotov vzpon v Kitajski.Vsi totalitarci so na enak način prišli do oblasti.

Dr Evil ::

Ne se zdaj izgovarjat na komuniste. Njih lahko obdelamo v neki drugi temi.



Brez komunistov domobrancev ne bi bilo.
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prevalje - odkrito novo grobišče povojnih pobojev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11420792 (18765) Ziga Dolhar
»

Mitja Ribičič, Ozna, povojni poboji (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
454101415 (94160) jype

Brez priznanja ne bo sprave (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
586463 (5408) imagodei

Opravicevanje kolaboracije z okupatorjem je nesmiselno. (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
71532840 (19262) IgorGrozni

Več podobnih tem