» »

Zdravje - bildanje

Zdravje - bildanje

««
«
1 / 6
»»

Orchestra ::

Pozdravljeni!

Zanima me, kako bi najhitreje prišel do večje telesne teže, pa ne v smislu,da bi bil bolj "močen".Problem je v tem, da se me hrana nikakor ne prime.Prijatelj mi je svetoval, naj poskusim s kombinacijo hrane, kvihtanja in neke substance)prašek), ki beljakovine in hidrate direktno nabije v mišice.

Nasveti?

WarpedGone ::

Koliko let imaš? Če si še v 20ih, potem počakaj kakih 10 let, bo prišlo samo od sebe :)

Sicer obstajajo posebni weight gain treningi in prehrana. Trening je predvsem sestavljen iz kratkotrajnih velikih obremenitev, prehrana pa je ustrezno kalorična (posebne mešanice proteinov in ogljikovih hidratov). Obvezen ja pravi ritem - dnevi počitka in dovolj spanja.

Osnovna ideja je, da z velikimi obremenitvami telo prepričaš, da je prešibko in da mora ojačat. Kratkotrajne pa morajo bit, da pri tem ne pokuriš preveč energijskih zalog, da ni preveč razgradnje. Kakšno kolesarjenje, tek, košarka, fuzbal niso glih priporočlljivi :)
Zbogom in hvala za vse ribe

Orchestra ::

Ne, ne...nč nam čaku :). Suh sm ko trska, sicer pa imam 17 let.

WarpedGone ::

:)

Sicer ne vem točno zakaj, ampak ponavad odsvetujejo intenzivno ukvarjanje z buildingom, dokler se rast ne zaustavi. Verjetno zaradi možnosti kakih deformacij. Si kej besno telesno aktiven?
Zbogom in hvala za vse ribe

Orchestra ::

"Si kej besno telesno aktiven?"

"Bolj slaba" :)

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Pol maš pač tako osnovo. Čez par let boš počas začel dobivat vamp, okol tridestih boš šou še mal u širino. Ampak kake kvalitete pa ne bo. >:D

Za začetk si nabavi ročki. Ne pretiravaj s težo. Najdi si par vaj in delaj recimo vsak drug dan recimo. Sočasno se ti bo povečal tek.
Prvi pravi efekt se bo pokazal šele čez kake pol leta. Zpomn si, da bolj ko je efekt 'instant', bolj je nevaren.
Zbogom in hvala za vse ribe

Marabela ::

Orchestra: prijatelj ti verjetno omenja anabolične steroide - verjetno methandrostenolon... sicer nekaj vode res dobiš v telo, masa se poveča vendar mišice - meso ne zraste v dveh mesecih. Lahko izgledaš kot vodni balon, vendar se mi zdi da ti to ni cilj...

za več inf obišči dober slovenski neprofitni forum...

www.hardcore-forum.com

Orchestra ::

Sem kot trska,pa da še vamp dobim....fak...nightmare

BladE_ ::

A se ukvarjas s kasnim sportom??
Akcija - Reakcija

;-) ::

jAZ že nakaj časa redno doma telovadim,

vsak dan po 10-15km s kolesom, 3x 15 sklec (zjutraj, podnevi, zvečer) pa vsak večer 120 trebušnjakov = EFEKTA NI!

a je to mal premal al kaj

WarpedGone ::

koliko je ta 'nekaj časa'
kaj je zate 'efekt'?

S tem kar delaš, je kondicijski trening.
Zbogom in hvala za vse ribe

meacho ::

Ja kakšne maš pa cilje???
Če ti je cilj več mišic, se sprav dol s kolesa in prim uteži v roke.
Treniraj z utežmi 3 - 4x na teden po 45min (dobi si dober program treninga za začetnika).
Za rezultate je še najbolj pomembna hrana, ki jo uživaš.
Torej obvezno moraš jesti 6x na dan, v vsakem obroku morajo biti prisotne beljakovine (skupaje dnevno nekje 2g na kg puste telesne teže).
Pojesti moraš več kalorij, kot jih porabiš (moraš se prenažirati). Seveda te bo zalilo v tebuh, vendar je to edin način, da dobiš mišično maso.
Če tega ne zmoreš, se raje posveti čemu drugemu, ker rezultatov ne bo in boš stalno nezadovlojen!

;-) ::

ta nekaj časa je 3 mesece.

jaz sm mislo da bom zarad trebušnjakov dobil kake trebušne mišice, pa mal bol orenk roke zarad sklec. kolo pa je in bo ostalo vedno za kondicijo.

Trubadur ::

Ker delaš narobe in nič ne ješ ;)
Preveč trebušnjakov. Znižaj na serije po 20. Če boš delal pravilno boš umrl že po 2 serijah na začetku :). Kakorkoli že, nikoli ne dviguj celotnega trupa, poskusi čimbolj približati prsnico k pasu ampak spodnji del hrbta mora ostati na tleh. Potem je bistveno dihanje, na dol vdihni, gor izdihni. Je pa še en trik kako bolj obremeniš trenušno mišico. Ko izdihneš in si v zgornjem položaju malo zakašljaj, boš videl kako je ;)

Glede mase...
Bistvo vsega je, da imaš kalorijski presežek in hardcore trening v fitnessu. To kar folk govori, da je fitness za 17 letnike slab je bull shit.
Naredi si jedilnik in sestavi dober trening.

Hrana.
Obroke imej razporejene čez cel dan na 2 uri. To morajo biti kvalitetni obroki, veliko ogljikovih hidratov (OH) in beljakovin (B) seveda pa ne smeš pozabiti na vnos kvalitetnih maščob (omega 3, omega 6), to sta predvsem oljčno in laneno olje. Brez kakšnih dodatkov je obisk v fitnessu metanje denarja skozi okno.

Trening.
Pon., tor., čet., pet. treningi, sreda in vikend počitek.
Vsak dan treniraš po dve mišični skupini. Iz treninga v trening povečuj težo.

Priporočam ti, da kupiš tele stvari:
Maltomaxx
ISO Whey
TRAC

TO NISO NOBENI STEROIDI AMPAK SAMO DODATKI K PREHRANI in so bolj zdravi od hrane, ki jo danes jemo.
Najbrž ti 1/2 kurca ni jasno kaj to sploh je...
Maltomaxx so OH, Whey so B in TRAC je kreatin, zmešan z drugimi dodatki (ti piše). Ampak to kupi samo, če boš imel poštimano prehrano.

Vsak obrok naj vsebuje min. 40 g B, če pa ne moreš pa dodaš malo Wheya.

Preveč je za napisat v en post, ker je to tako obsežno področje, da se mi res ne da tipkat. Za trening plane in jedilnike poglej na Maxximum portal & forum.

Na začetku gre masa zelo hitro gor, če se držiš jedilnika in treninga. Ampak glede na to, da si rookie v fitnessu ti bo težave delala disciplina in pravilna izvedba vaj.

Če te zanima kaj specifičnega vprašaj.

LP
Berite Thomasa!

Looney ::

Glede sklec... če jih lahko toliko narediš, se jih loti delat na eni roki, členkih (samo pazi, da se ti ne bodo roke majale v zapestjih- moraš imeti trde), potem, ko (če) boš to obvladal, si pa omisli še kakšno obtežitev... v časih, ko je še moj foter treniral karate, so za obtežitev uporabljali kar punce, ki so se jim ulegle na hrbet!;)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Trubadur ::

Ali pa samo na prstih, je bolj zajeban :)
Berite Thomasa!

Looney ::

O, ja te sem pa pozabila! Ampak na treh!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

;-) ::

"Potem je bistveno dihanje, na dol vdihni, gor izdihni."

kaj je zate dol, kaj pa gor??? nerazumem.

aja.: fitnes odpade pr men...ni časa8-)

pa še to: če bom delal take trebušnjake...a se sam od trebušnjakov tud kaj pokažejo trebušne mišice? ali so res potrebne še kake vaje.

pa zdaj še nimam nič kakih uteži pa tega jaz doma...a se jih sploh splača kupit? al obstajajo kake druge vaje take univerzalne da lahk uporablaš kr vse po sobi....(nevem če razumete-jaz tud ne najbol).

uhh pa 2 vinograda mamo....sam do zdaj še nikol nism nič pomagal pa to..a bi z pomaganjem pri delu tud kaj pridobil?

gre se mi predvsem za trebušne mišice in močne roke (tud obseg mi je mal važn:D )

Looney ::

Ena dobra vaja je za trebušne mišice in roke.. to mi ponavadi na treningu delamo, samo skoraj morata biti dva:

Uležeš se na tla in pokrčiš noge, kot pri trebušnjakih, nekdo pa isto naredi nasproti tebe, tako, da imata noge skupaj... z nogami se ne smeta dotikat eden drugega. Potem vzameta medicinko... tista s tremi kilogrami je čisto dovolj... in si jo podajata s stegnjenimi rokami... eden prime medicinko in jo drži nekaj centimetrov nad tlemi za svojo glavo (stegnjene roke), nato pa jo vrže tistemu nasproti (še vedno s stegnjenimi rokami), on pa jo sprejme sede in pusti, da ga sila žoge vrže nazaj v ležeči položaj in ponovi isto...

Upam, da je dovolj jasno napisano!;)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

OChack ::

ej tmle gor napisani TRAC...se ne splača je predrago, nabav en navadn kreatin od BioTecha, je čist kul ravno tako proteini, ker ih je vlik notr za mal keša, pa še kšn maltomaxx če ne morš pojest velik OH, uglavnm maščob se ne brant, kšnga olivnga ola pa to, pa jest velik jest pa trening..........sam treniram že 3 leta in je tko da se učas tud po 1 let 0 ne zrediš pa jebiga, morš mal treninge menat pa to......drugač pa hrana je glavna, če maš prehitr metabolizm dodj olje pa je
Int€l inside, IDIOT Outside

meacho ::

Trebušnake boš dobil, če boš izgubil maščobo okoli trebuha.
S trebušnaki ne boš naredil praktično nič, ker se maščoba ne topi lokalno.
Za izgubo maščobe moraš imeti deficit pri vnosu kalori.
Torej: 1. povečaj telesne aktivnosti, da porabiš več energije
2. pazi na prehrano (predvsem manj ogljikovih hidratov)

DominusSLO ::

eno lopato si nabavi pa vsak dan premeči ena 2 kubika zemlje :D

OwcA ::

Morda bedasto vprašanje, ampak nikakor ne vidim povezave med zrdravjem in buildanjem. Neko "realno" (uravnoteženo) razgibvanje vsekakor, ampak miganje po urniku in dieta zasnovana z namenom, da pretentamo telo?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

teoo ::

ouca, najdi en šport, ki ni škodljiv zdravju, kadar se profesionalno ukvarjamo z njim.

sicer pa v ti temi ni govora o bildanju, ampak o pridobivanju mase in tukaj sta dve možnosti. Ali se nažiraš kot prasec in rataš debel ter reskiraš probleme s srcem, ali pa se spraviš v fitnes in s točno določenim treningom in prehrano dobiš na zdravi masi.
defying gravity

OwcA ::

A tu govorimo o profesionalnem bavljenju?

Se opravičujem, če sem uporabil napačen izraz, torej ponavljam svoje prejšno vprašanje, s tem da "buildanje" zamenjam za "pridobivanje mase".
Otroška radovednost - gonilo napredka.

;-) ::

"Trebušnake boš dobil, če boš izgubil maščobo okoli trebuha.
S trebušnaki ne boš naredil praktično nič, ker se maščoba ne topi lokalno.
Za izgubo maščobe moraš imeti deficit pri vnosu kalori.
Torej: 1. povečaj telesne aktivnosti, da porabiš več energije
2. pazi na prehrano (predvsem manj ogljikovih hidratov)"

non kapito!
deficit = kaj?

torej kak najlaže pridobimo trebušne mišice-povejte konkretno hrano zraven vaj...

in kako dobimo maso na rokah (kak se že tu reče:D ...nad laktom in pod ramenom)8-) ???

meacho ::

Česa ne kapiraš???
Manj morš pojest kolikor pokuriš.
Kolk je to ti pa ne morm kr tko prek foruma povedat.
Najbol zate bo, da si prebereš gor v temi omenjene portale.
Skratka shujšat morš, da bo vidt trebušnake.

bozjak ::

jah, če boš shujšov in hkrati obremenjevov trebušne mišice se bodo te vidle, ampak niti slučajno ne boš povečov svoje mase...

Tko da ubistvu se morš odločt a bi rd biu masivn v roke, ramena in čez prsi al pa bi rd da maš izrazite trebušne mišice... Oboje se skor ne da, vsaj ne za večino... Ponavad tisti k majo/mo oboje začnejo z masivnim/nabildanim telesom in po urniku zgublajo maso dokler niso zadovolni z izgledom trebušnih mišic...

Ubistvu na tak način kot sedaj delaš torej da delaš trebušnjake, sklece itd poleg pa še 15km kolesariš ne boš dubu mase... ni šans...

Za pridobivanje mase rabš kratke serije (do 3) z do 8 ponovitev na serijo... Vse kar je več gre velika večina v vzdržljivost ni se na masi nč ne pozna...

Ubistvu ti predlagam da kupš v hervisu osnovne ročke (čist tamale -> 10kg stanejo 3k ena, torej 6k če hočš dve) in začni delat za roke in za prsi, pa nekak tud za trebuh... Aja btw, iz lastih izkušen ti povem, da lahko za trebušne narediš veliko tako, da imaš ob delanju sklec glavo dvignjeno čim bolj naprej torej gledaš pred sebe in ne proti tlom...

Pravtako, če hočeš močne prsne mišice delej "široke" sklece torej ne tistih ko imaš roke ob telesu...

Ubistvu sm preizkušov tud dva dobra dobra nasveta iz Mean's Healtha neki cajta in tud vsi ostali k so probal so mel pozitivne izkušnje: Po telovadbi z ročkami spij nekako 4-5dcl mleka in pa pojej za približno 1 kavno vrečko sladkorja... Ker so takrat mišice najbolj "napumpane" bodo beljakovine iz mleka in pa sladkor najbolj deloval na mišice katere si treniral... Se pozna na masi in izgledu...

Lp

Mercier ::

1. Nikoli ne žeri dodatkov, ki ti jih predlagajo razne brihte in so "itak bolj zdravi od hrane, ki jo normalno ješ". Recimo, vse tiste kile "B", mora tvoje telo pometabolizirat. Ni najbolj navdušeno nad tem.
Sem prepričan, da imaš vsaj osnovno predstavo o tem, kaj je zdrava prehrana. Drži se tega.

2. Da se ne rediš preveč je prvazaprav dobro. Bodi zadovoljen.

nurmaln ::

Brihta Saša

V čem so pa beljakovine sirotke bolj škodljive kot npr pol kile mesa in kila banan?

Dejstvo je da morajo nekateri za pridobitev mase spravit vase velike količine beljakovin in OH in to je ponavadi lažje in ceneje s pripravljenimi preparati, ki pa sami po sebi ne vsebujejo nič umetnega razen kakšnih barvil in sladil, ki jih pa itaq najdeš v vsaki hrani.

Fatboyslim ::

Kak vi komplicirate :\

Če hoče fant dobiti mišično maso in moč, potrebuje veliko beljakovin in OH v kombinaciji z treningi z težkimi utežmi. Najbolj priporočljivo je pojesti 5 takšnih obrokov na dan, ker pa je težko zaužiti toliko obrokov na dan je pametno vzeti prehrambene praške z pribl 50:50 razmerjem med OH in B.

Ko pa enkrat doseže zadovoljivo maso, pa začneš delati na definiciji; zmanjšaš OH povečaš beljakovine, treningi so z lažjimi utežmi, kombiniraš z kardio treningi.

Itak je pa zdaj prepozno da bi se do morja ali do naslednjega šolskega leta "nabildal". Priporočam da se zdaj počasi začneš pripravljati na intenzivne treninge, da ne boš ob začetku takoj onemogel.
Pravi čas za začetek pridobivanja mase je jeseni, za definicijo pa pomdad (april ;) )

Fatboyslim ::

ne vidim povezave med zrdravjem in buildanjem


Zakaj ne? Ješ veliko bolj zdravo kot drugače, dobro delaš za srce, ožilje in pljuča, ojačaš si kosti ter si z mišicami bolj odporen proti poškodbam

Niso pa zdravi tisti ekstremi, ki trpijo zaradi prenizkega % maščob, pretiranega vnosa dodatkov in posledično preobremenjevanja mišic ter dehidracije pred nastopi

Trubadur ::

Saša ne bluzi, če nimaš pojma
Berite Thomasa!

Loki ::

pusti kreatin za zacetek na miru.
in zacni se ukvarjat z kaksnim aerobnim sportom se (ceprav si na masi), recimo par km 2x tedensko ti ne bo naredilo nic katastrofalnega na misicah, bo pa veliko dobrega na srcu.
pa raztezaj se. zategnjen noces biti. ti omejuje gibanje ter poveca moznost poskodb. (pa se smesno izgledas).

tisto glede sladkorja po treningu je pa totalni bs. :P to te bo samo zalilo kot michelinkota. ti ne bo treba skrbeti glede premajhne telesne teze, tudi ce si tako suh kot bigwhale :P (ali jaz :8) ). po treningu moras cimprej maltrdekstrin in whey proteine, da das misicam tisti sus v obliki hrane, zraven pa se malo kazeina (time released proteini). pa brez zuckerja.


Looney ti zmores sklece na eni roki? :8)
Saso pa je najbolje samo ignorirati. njegova zdrava prehrana za zacetek verjetno vsebuje premalo mesa (ce ni celo vege), da so pa proteini nek teror, smo pa mislili v osnovni soli pri nas. :\

orchestra ti pa povej, koliko si tezek in visok.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

hysteria ::

S samimi skleci model nikol ne bo postal masivn, lahko si malo oblikuje telo to pa je tudi vse. Če hočeš da mišica raste jo moraš vsakič šokirati in povečevati teže. Pa vaje spreminjat. Pri sklecih lahko delaš kvečjemu varianto komolce ob telesu/narazen, pa noge dvigneš višje, na kako stopnico...sam to je kompleksna vaja, kjer delajo poleg prsnih in tricepsa še dost rame in hrbet...skratka telo se hitr navadi in ni več učinka. Sklece so dobre na koncu treninga, npr. najprej metuljček, potem bench ravni in/al poševni, na konc pa še par serij sklec. Za osnovno bildanje rabiš najmanj ročke (nastavljive), štango, dovolj kolutov, pa klopco in po višini nastavljivo stojalo za bench/rame/počepe, še bolš bi bla kletka. Pa na strop al pa steno štango zašfraufat in delat vzgibe - super vaja za hrbet (in biceps delno), nadprijem, podprijem, širok, ozek..Pa mrtvi dvig za spodnji del hrbta in počepe s štango ali ročkami, ter izpadni korak za noge. To je najbl osnovn trening za doma z zgoraj našteto opremo.

Od dodatkov na začetku ne rabiš nič. Samo naravno hrano, najmanj 5 obrokov dnevno, kompleksne hidrate riž, makarone, žitarice, od beljakovin pa pusto meso, jajca, posneto skuto, ribe...nenasičene maščobne kisline, O3 ribje olje al pa kapsule, O6 olivno..itd To je čist osnovna prehrana, če tega nimaš porihtanega, nima smisla. Dodatki pridejo kasnej, vsaj pol leta lohk bildaš brez dodatkov, saj bodo mišice rasle kot goba. Ampak ob pravem bildanju, ne ob rekreiranju in opazovanju kako se prah nabira na utežeh.

nurmaln ::

Pri sklecih lahko delaš kvečjemu varianto komolce ob telesu/narazen, pa noge dvigneš višje, na kako stopnico...sam to je kompleksna vaja, kjer delajo poleg prsnih in tricepsa še dost rame in hrbet.

Ah ne ser ga, hrbet pa pri sklecah res ne more delat, prsa, triceps in rame pa definitivno.

MMore ::

Sploh nevem zakaj greš nasvete za "bildanje" iskat na računalniški forum... Kot začetniku ti odsvetujem kreatin in še marsikej, čisto dovolj bodo beljakovinski preparati ala Designer Whey ("jupol kante"). Zdej pa tebi in vsem, ki se mislijo s fitnesom ukvarjati pa naj bo to resno ali za rekreacijo in imate kakšna vprašanja priporočam obisk tega foruma.

Razne kekce tipa Saša pa brez skrbi ignoriri...;)

OldSkul ::

Jst sem se začel malo z fitnesom ukvarjat. Hodim kar s fotrom, ker tud on že več kot 1 let hodi in ima lepo tak program sestavljen, da je tud zame. Sreda je pavza, ostale dni pa lepo po programu. Imamo 3 serije po 15-20 ponovitev ene vaje. Zadeva mi je super in mislim se s tem ukvarjati predvsem rekreativno in ne z namenom nevem kakšnega bildanja, da bi jemal še razne preparate. Je pa res, da pojem kar dost testenin, to je pa tud vse.Pri hrani res ne pazim, ker nimam takega namena.

Looney ::

Loki... zaenkrat še ne, delam pa na členkih in tudi na treh prstih mi uspe.;) :P :D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Orchestra ::

Lepo ste napisali, hvala ... samo se o dodatkih k hrani malo nastudiram

Zgodovina sprememb…

Fatboyslim ::

Posvetuj se z pordajalcem v trgovini, ti dobro vedo če sploh kaj potrebuješ. Imam dobre izkušnje z njimi

Longinus ::

nisem vedel da so računalniški geeki taki navdušenci športa :D
drugače pa vse kar želiš vedet imaš na http://www.mojtrener.com/

me pa zanima zakaj nekateri začetnikom priporočajo razne praške ?
tistih 5-10% ki ti pripomorejo k hitrejši prodibitvi željenega rezultata so za začetnike se mi zdi zanemarljivi.
pa take stvari tudi niso najbolj poceni.
Pa ni drugače pravilo shujšat - čim več beljakovin , masa čim več ogljikovih hidratov ?
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Fatboyslim ::

OH brez beljakovin niso nič vredni - za maso razmerje med OH:B=3:2 (za tiste ki so suhi)

Looney ::

Se mi zdi, da so na http://www.mojtrener.com/ postali zadnje leto obupno neaktivni!:| :\

Drugače se pa strinjam... tam boš največ izvedel, ker so gor resnično ljudje, ki imajo izkušnje s takimi stvarmi.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

nurmaln ::

me pa zanima zakaj nekateri začetnikom priporočajo razne praške ?

zato ker kljub temu da so razmeroma dragi so še vedno cenejši, kot bi bila hrana, katero bi moral pojesti, da bi dobil enako količino OH in beljakovin, poleg tega pa je verjetno v teh praških precej manj škodljivih stvari, kot v običajni hrani

civic_ ::

hehe, jst sm tudi totalno švoh in suh pa še 2 metra mam. zdej poleti sm šu delat k nekem grabenemu podjetju (nizke gradnje), ker druzga nism dobil, ker žvim v rovtah. delamo od 9-12 ur dnevno, z lopato, krampom, karjolo... 700sit/h
po prvem dnevu sm mislu it stran, ker je blo kr hudo, pa tudi edni mulc sm bil in je blo dolgčas (zdej smo 4) nekako sm zdržal, zdej delam že ene 3 tedne, mojo mlečno belo polt je ožgalo, mišice se niso kej preveč razrasle, sm pa občutno močnejši.....splača se :)) pa še keš dobiš

Erwin ::

Kup si mega maso 2000 sam pol morš lavfat pač nekaj trenirat

:) Vlk sreče

stock ::

Jst tud mal fitnes zdj pa to... pa sm se dost naucu tud od starejsih prjatlov.
Berac to kar si ti napisu se res ful hitr opaz, ce ti dlje casa 1 leto ne delas nc potem u temu tednu pridobis tist kar prej nisi iztisnu iz iste misice..
no pa se neki za EWEER-ja, tvoj problem je u tem da ti samo otrjujes misico ne pa vecjas, misico se vecja z vecjo tezo. Naprimer za biceps(z eno roko), ti komot dvignes 25x 12kg NE! ti mors dvigvat 16, 18gk pa dvignes samo 3x 4x. tko se misica vecja.
Oz. ce hodis u fitnes(ali imas to moznost) dviguj 12kg 10x, 14kg 8x, 16kg 6x....do kolikor mores. Aja pa ko delas sklece dj roke na ramena pa prim utezi pa deli 3x kolkr bo...

Za Orchestra pa... ti sam dviguj..karkol je bols ko nc! mocnejsi bos sigurn, ce se ti pa ne pozna pa jebatga

Orchestra ::

"Naprimer za biceps(z eno roko), ti komot dvignes 25x 12kg NE! ti mors dvigvat 16, 18gk pa dvignes samo 3x 4x. tko se misica vecja."

Tega pa se nisem slišal, zelo zanimivo :D

baker ::

To je glihk bistvo. Za maso se dela 8-12 ponovitev s tako težo, da bi lahko v prvih dveh serijah dvignil še ene 2x, v tretji seriji pa do odpovedi.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614568 (8875) ripmork
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037436 (27841) CleanPower
»

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25428782 (17570) Zheegec
»

trebušne mišice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12618769 (11877) demon#666
»

Kako pridobiti maso? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23925969 (15146) CleanPower

Več podobnih tem