» »

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?)

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?)

««
«
1 / 6
»»

DimmniBurek ::

Slišal sem, da se da preko univerze dobiti mesečno karto za fitnes. Nevem ali je zastonj, ali je samo cenejša. Je mogoče kdo hodil?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Bojevnik ::

Kolikor sem slišal je te samo za 2x na mesec.

Atos ::

Če imaš srečo in si v študentu, pa po možnosti še v pravem si na konju :) je zastonj :) Taka dva študenta sta recimo Litostroj (ravnokar so ga opremili - mesec pa pol nazaj) pa tudi Blok A na Kardeljevi ga ima, se mi pa zdi, da lahko iz vseh blokov na Kardeljevi hodijo tja. Za druge ne vem, sem pa tudi skoraj ziher prepričan, da je kaj podobnega v Rožni

LP, Rok

DimmniBurek ::

Sem v stanovanju. Če že rabim neki da mam 4× na teden, ne 2× na mesec:\
Se da prešvercat notr? :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Mostec trim steza je baje đabe...

Bemtiš študentarijo, še mal pa bodo hotel kurbe đabe...
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

:)) Najavi se kakemu kmetu z veliko gozda, boš lahko zastonj drva cepal kolikor boš hotel.

Zgodovina sprememb…

thedaydriver ::

dzinks63 -- 5 pik od petih.
tako je fizičnega dela je na pretek, zakaj bi potem plačeval fitnes, če pa že nočeš delati lahko pa zastonj delaš trebušnjake pa sklece počepe, vzdiguješ razne predmete, sebe vzdiguješ na drogu itd.....
vsekakor je to moje mnenje

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Aj ste smešni... Slišal sem da se da zrihtat. Zakaj torej nebi izkoristil če je na voljo. In ne mi s kakimi drvmi in nevem kaj. To je kot da bi rad postal dirkač in ti sosed svetuje da se vozi s Tomosem po njivi...:\
@ thedaydriver
Fitnesiram že neki časa doma, ampak če bi mel možnost poceni fitnesa bi začel tja hoditi...;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Dimni Burek, z drvmi in opravljanjem težkih del se boš verjetno nabildal bolj kot v katerem koli fitnesu. Predvsem nekej bo - sicer ne mogoče tako izrazite mišice, boš pa lahko premikal skale>:D >:D

Zgodovina sprememb…

Atos ::

@Meizu

ja, and pigs fly... Zato pa vsi body builderji rajši doma opravljajo težka dela in imajo s tem dvojno korist - bildajo pa še sproti opravijo dela doma...

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ahh, ne mi rečt, da je tisti ki bilda v fitnesu dviguje za dva... To pridejo sam napihnjene mišice. Tisti profi dvigovalci, ki dvignejo po 250kg in več, sploh nimajo nevem kakih mišic, ampak imajo le-te tako utrjene, da niti najbolj nabildan mož ne bi bil kos tistim dvigovalcem...

To je moje MNENJE.

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

Meizu - imaš prav.

bilderji bildajo za maso, profi športni dvigovalci uteži pa vadijo za moč.
na kratko: Pri vadbi za moč enostavno ne gre brez pridobitve nekaj mase - in vice versa: za uspešno pridobivanje mase je potrebno napredovanje v moči.
Končni rezultat je tisti ki dela razliko med nabildancem (velikost mišic/masa je prioriteta) ali pa dvigovalcem uteži (izjemna moč v mišicah in kitah)
S pretiravanjem v fitnessu/rednim sekanjem drv pa komot dobiš še kaj drugega kot moč ali mišice - zjeban hrbet pa bolečine v križu.

za free študentski fitness še nisem slišal, sem pa zato videl že dosti reklam ala "popust za študente" varianta.

Zgodovina sprememb…

kozmy ::

@Meizu: Najprej se pouči malo glede teh stvari, pa potem klati bedarije. Tiste ''napihjene'' mišice so leta trdega dela v fitnesu, prekleto porihtana prehrana, in veliko odrekanj. Prvo kot prvo, se gre v fitnesu za oblikovanje telesa, in ne kateri dvigne več. Drugo kot drugo je je povsem različni način treninga in cilj posameznika kaj hoče dosečt. Nekateri delajo za moč, drugi delajo za mišično maso, nekateri za vzdržljivost. Kot zadnje, pa verjami, da tiste ''napihjene'' mišice dvignejo več kot si misliš.. ;)

Če pa je tebi bolj važno, da dvigneš 250kg, kot pa da maš lepo oblikovano in definirano telo, pa je tvoj problem. Sicer pa vsak ima svoje cilje, kaj želi dosečt. Če pa misliš, da boš z sekanjem drv, bolj ''nabildal'' kot v fitnesu, pa lahko napišeš knjigo, ker bo 100% uspešnica :\

@DimmniBurek: Sploh ne vem zakaj sprašuješ take stvari na tem forumu, ker večina nima pojma glede tega 0:)

@RIPMORK: S pravilno izvedbo vaj, neboš imel zjebanega hrbta, čeprav je lahko to bolj specifično oz. odvisno od posameznika :)

Zgodovina sprememb…

Loki ::

fitnes je v ljubljani kar drag hec.
ceprav 1x tedensko imas zastonj sportno vzgojo v rozni.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

OChack ::

hja jst že par let treniram in glede napihovanja mišic itd nevem nč kar se tega tiče kar vi gor govorite, morte probat, ne buče prodajat.........

drgač pa v rožni dolini se da zaston zrihtat če maš seveda dobrga profesorja, jst sm mev vsak dan kdrkoli vstop.......
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Ah, to z napihnjenimi mišicami... Zgledajo napihnjene, samo niso. Tisti ki se špikajo imajo vseeno tko u nulo poštimano prehrano da si mislt ne morte... Sam OK, tisto je pač ena disciplina, kjer je pomembna velikost, simetrija, bla bla bla...
Meni se gre da oblikujem telo, ne pa da ratam "napihnjen". Kakšni steroidi mi niti na kraj pameti ne padejo, saj nočem bit tako ogromen ker mi ni lepo... Meizu, malo se poduči kako to gre, ne samo neumnosti klamfat... Čudno da nisi reku da je proteinski šejk anabolični steroid in da po tem rataš napihnjen...
Dobro, konc debate, o tem, sem zvedel kar sem hotel zvedet... Hvala za odgovore...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

Tilen007 ::

Eni študentje bi res radi meli vse zastonj... ampak tale fant vsaj razmišlja o tem, da bi se mal razgibu. Pohvalno. Naj te ta zagon ne mine, če ne najdeš zastonj variante, skoraj v vsakem fitnesu imaš dopoldansko karto, ki je ponavadi vsaj 40% cenejša, časa pa imaš do 14.00 ponavadi... tako, da se da kaj narest. To je zelo dobra investicija za svoje zdravje, veliko boljša kot zapravit isti denar v lokalih.

Kar se tiče pa proteinskih šejkov, če so glih omenjeni, to je pa ja splošno znano, da en proteinski šejk je tako kot da bi 3 mesece na ful treniru v fitnes, s to razliko, da pač ob šejku lahko lepo ležiš pred TV-jem in opazujše kako rastejo mišice... torej 3 dni po 3x na dan šejk, in si kot švarci... a ne Meizu? :D

Glodko ::

Kar se tiče pa proteinskih šejkov, če so glih omenjeni, to je pa ja splošno znano, da en proteinski šejk je tako kot da bi 3 mesece na ful treniru v fitnes, s to razliko, da pač ob šejku lahko lepo ležiš pred TV-jem in opazujše kako rastejo mišice...


Resnica je ta, da če piješ te šejke, je to glede na količino beljakovin v njih enako kot bi v enem dnevu pojedel nekaj 10 kilogramov surovega mesa, se pravi jetra adijo, ne pa rast mišic.

Zgodovina sprememb…

Mr_Globus ::

Eh ne pretiravat. Doza je 30-50g praška po treningu. To je recimo 22-40g hitro prebavljivih proteinov.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Namesto ogljikovih hidratov in maščob, telo pač prebavlja bejakovine. Če si daš 50g praška, je to okol 40g bejkavin(odvisno od sestave). To pa je kot par zrezkov. Ne nabijaj :\

Zgodovina sprememb…

Tilen007 ::

Torej malo drugače 3 dni po 3x na dan en šejk... in si na seznamu za nova jetra... še boljš :D

nekaj 10 kg surovega mesa... si predstavljaš kakšen boom bi bili ti šejki v živalskih vrtovih... ker cena enga šejka je proti nekaj 10kg surovega mesa precej nižja... evo tržna niša za vse podjetne :D


Ampak, da ne bomo našga študenta strašil kaj naj je in kaj ne, naj se sam pozanima kako je stemi šejki, na internetu je ogromno informacij o tem. Če ga zanima, seveda.

Zgodovina sprememb…

pozitron ::

Razmišlanje maš res ekraten, dej tist asteničen telo mal premakn izspred compa pa pejt mal migat pa boš vidu, da se ogromno dobi na moči v fitnesu, če maš voljo. Ne mi neki od napihnjenosti pa od steroidov, marsikdo se trudi po 3-5x na teden, pol se najdejo pa taki primitivci, češ da to že ne more bit naravno, pa take fore. Sam ne treniram že kakšno leto, sem pa včasih kar dosti dal na to.

Zgodovina sprememb…

Glodko ::

Obstaja več vrst teh vaših šejkov, jst pač povem kar mi je razložil stric, zdravnik pa najverjetneje ve malo več o tem kot povprečen obiskovalec slo-techa. Tut če neka x oseba 3x na dan zaužije to po 40g se tega v parih mescih ogromno nabere. Pa niso problem "lahko prebavljivi" proteinčki, pač pa presnovni produkti (teh se nabere tok, da je že praktično enako količini presnovnih produktov ob prebavi nekej 10 kil surovga mesa). BTW kok je že priporočen dnevni vnos beljakovin?>:D

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

OK, zdej je pa dost tega nabijanja. MEizu, očitnu je da si popolnoma neizobražen in misliš da tisti ki hodi v fitnes in pije šejke rata tak kot švarci(napihnjen po tvoje). Naj ti povem nekaj. Proteinski šejk, ki je u bistvi sirotka v prahu, to so beljakovine, ki se zelo hitro absorbirajo(zato se jih spije skupaj z vodo/mlekom v pol ure po treningu, ker so mišice totalno zjebane in lačne. Pol ure po treningu je absorpcija "hrane za mišico" največja). Dvomim da veš da so preteini=beljakovine. PRoteini se pač čuje napihnjeno, kajne? In to da je en šejk 10kg SUROVEGA mesa, kaj si ti nor? V šejk si daš 50g Wheya(to so tej proteini) in recimo še 50g kompleksnih ogljikovih hidratov(Malto) za boljšo sintezo beljakovin. Prašek pa ima na 100g okrog 80g beljakovin, malto je pa ponavadi recimo 95g na 100g praška. V 100g mesa je pa 20-24g B. Tko da ne bluzi o 10kg mesa, ker to ni res... Si pomislil da ljudje ki malo bolj skrbijo za zdravje spijejo veliko vode(3-5litrov na dan), kar olajša delo ledvicam? Nisi, ker nimaš pojma o tem... Po eni uri od treninga imaš normalen obrok(najboljše meso in nepredelan riž->basmati, rjav, neoluščen). Zdej da pa od tega rataš napihnjen in da sploh zrasteš je pa totalen bullshijat! Pogoji za rast mišic so: Hardcore trening(dobro sestavljen, ne kr neki), pravilna prehrana in počitek! Če misliš da če vsak dan delaš 2h v fitnesu vse mišice in da boš zrastu se motiš. Ker ne boš... Mišica rabi 5-7dni za regeneracijo(rast po domače), zato delaš vsak dan eno veliko mišico in eno malo(noge spredaj, hrbet-biceps,prsa-triceps, trebuh-ramena, noge zadaj ali nekaj takega). Šejki so torej samo pomagalo po treningu, ne pa glavni obroki... Hrano morš met zelo poštimano če hočeš da kaj zrasteš. In 7ejccc, to da se tega ogromno nabere(česa že?) je tudi kr neki. Sori, samo tvoj stric nima pojma, pa brez zamere. Sirotkine beljakovine priporočajo celo dojenčkom, ki še ne jedo trde hrane, da imajo zadosti beljakovin za rast. Če bi kdo rad kaj prebral ima tukaj članek: KLIKNI!
Mislm, kaj si use folk zmisli...
Anabolični steroidi so pa itak poglavje zase. Tam spet moraš met hrano popolnoma preračunano("do grama natančno") in treningi so tudi mindblowing. Tisti ki mislite da od anabolikov zrasteš kar sam od sebe ste tepci. Že za kreatin moreš met dosti beljakovin, ker če ne nima učinka... Zdej boste eni spet rekli da je to strup... Če še ne veste, naj vam povem da ga imate tudi vi v telesu in da veže vodo v mišice, kar pomeni več hranilnih snovi za mišico med samim treningom in fazo regeneracije. Po domače->več dvigneš, bolj zje.beš mišico, večja zraste...
Zdej upam da sem nekaterim vsaj malo razjasnil kako to gre, čeprav tisti ki ste tepci ste pač tepci. Imate neke svoje mišljenje in to je to... Jest sm tudi mel pomisleke na te stvari, ampak sem prebral dosti člankov in povprašal dosti ljudi, in vidim da je to le prednost. Če misliš da je normalna hrana ki jo ješ doma/na štud. bone/v restavracijah zdrava in da je poležavanje in "companje" tudi zdravo ti menda res ni pomoči. Tolk kot je strupa v eni coca-coli, ga jest ne zaužijem v celem mescu. Poglej recimo kaj ima cola "v sebi". na 100ml cole je 10g cukra. Juhej, cukr, zelo zdrava stvar, kajne?

No, pa lep dan pred compom. Jaz se grem raje eno uro potit v fitnes ali na stezo laufat... V zadnje pol leta sem zgubil 10kg, na račun zdrave prehrane in dobrih teningov...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

Glodko ::

Ni men treba kazat članka kjer o beljakovinah govori eden izmed glavnih proizvajalcev tega sranja, seveda bo še kako zatrjeval da so ti produkti neoporečni, da jih bo ja čimveč prodal. Vi se kr nažokejte teh vaših šejkov, pa pol pejte čez pol leta na jetrne teste pa prilepte tuki rezultate, da jih vidmo.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Maxximum portal. :D

Bi se zamislil, če tam vzameš stvari za svete. Pojdi rajši na kakšne kvalitetnejše forume. Imaš tujih na pretek. Če ne drugega, vem da je bil Prosportov forum veliko kvalitetnejši kar se tiče nasvetov par let nazaj.

Je pa delna resnica v tem, kar ti govorijo tule. Bil bi presenečen koliko moči imajo eni "ubogi" kmetje napram tistim, ki se švicajo v fitnesu.

Catch je IMo v tem, da ti kmetje "trenirajo" celotno telo z veliko pestrejšimi vajami kot pa tisti, ki hodijo v fitnes. S tem tudi veliko bolj "šokirajo" mišice saj se le te stežka adaptirajo. Fitneserji pa na žalost v veliki večini ponavljajo ene in iste vaje ter zanemarjajo manjše mišične grupe(kakšne stabilizatorje, ipd.) česar posledica je to, da so njihove mišice boljše adaptirane na dotične obremenitve. Je pa problem v tem, da kmete ne pazijo toliko na pravilno izvedbo vaj kot tisti na fitnesu. Samo roko na srce, tudi tisti na fitnesu so "občudovanja" vredni, ko jih vidiš kaj vse si delajo. Pa so "izkušeni" BBji.:\

Glede efekta beljakovin na telo obstaja pa mali milijon deljenih mnenj. In to strokovna mnenja. Nekih oprijemljivih raziskav kaj se zgodi, če se redno "predoziraš" z beljakovinami pa pač ni.

V področje steroidov se pa ne bi spuščal. Ker se mi zdi butasto. Vse kar se tega tiče. Vključno z zatiskanjem oči. Včeraj je bila na TV3 oddaja o tem. Tam se je lepo videl kakšen je lahko in na žalost TUDI JE odnos BBjev do tega.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

grex ::

7ejcc: kaj točno pa 3x40=120g proteinov/dan hudega naredi za jetra/ledvica? Nč kej. Če pa proizvajalci dajo kak arzen noter za okus pa je to nekaj drugega.

Zgodovina sprememb…

Glodko ::

Nisem proti tistim ki to uživajo, da me ne bo kdo narobe zastopu. Je kul in res da športniki nucajo 3x več beljakovin kot povprečna rulja, ampak se te beljakovine dobi npr. s skuto,... V teh pijačkah ala šejki, pa so tut razni aditivi (ja tko kot v večini druge hrane, tut tukej ni samo sirotke notr tko kot piše na ovitku) in ti praški zgledajo dokej nedolžni in jih hitro zaužiješ preveč (zaradi pospeševanja prodaje ponavadi že sam proizvajalec priporoči mal večjo porcijo, da čim prej ponucate in kupte novo), kar pomeni presežek sečnine v telesu, ki je pravzaprav strup za telo (in nikar ne govort da vse te beljakovine telo res tko krvavo nuca (placebo), če bi to rekel rudar bi ga še zastopu), delno se to da kompenzirat z veliko količino vode dnevno, popolnoma pa pač NE (seveda bo proizvajalec zatrjeval, da se sečnina popolnoma odstran iz telesa). In tut če si s tem rešu ledvica se presežek sečnine še zmeri nabira v jetrih, uskladiščenega strupa v jetrih pa se je precej kompliciran znebit, zato se iz dneva v dan presežek nabira, zelo znan razstrupljevalec pa so npr. hruške (in drugo z balastom bogato sadje in zelenjava), ki vežejo tudi druge toxine ( Exxx) in se izločijo iz telesa.

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

@ Meizu, zakaj sem napisal da si neizobražen? Ker si res. Posredno praviš da se vsi špikamo in da smo neumni ker zapravljamo denar za fitnes in proteinske šejke... Nekaj v tem smislu sem jaz razumel... Videti je pa da nimaš pojma o sami izgradnji mišic, treningu, fitnes prehrani in s tem kar je tukaj povezano... Saj, poglej, jaz ti ne zamerim tega, tudi jaz sem bil enkrat(pol leta nazaj npr.) noob na tem področju, ampak nisem folku tupil da bojo napihnjeni od nevem česa...
Poleg tega da sem kar nekaj tvezil ni res, kar je spet posledica nepoznavanja te "stroke". Če bi kaj vedel od tega bi videl da je vse to res.(Dopuščam možnost da sem ga kje polomil)
To da je kmet bolj močan od fitneserja je do neke mere res. Recimo en kmet bo lahko pri manjši količini mišic več dvignu na benču. Ampak tle se ne gre za to. Vsaj meni ne. Če bi hotel biti samo močan, bi to že ratal. Meni se gre da si izoblikujem telo, ker sem bil zmeraj malo overweight, gre se mi za to da naredim nekaj zdravega zase in predvsem da to delam ker mi je ratalo zelo fajn. Zmeraj sem poležaval pred compom in žrl same nezdrave stvari, mastne in kalorične. Sedaj mi taka hrana ne paše, ne morem bit 2dni pri miru, ker me začne trgat. Mastna hrana se mi skoraj že gnusi... OK, ne rečem da ne čopnem kake pice ali pomfrija, samo ne vsak dan, kot je blo to včasih...

@ 7ejccc: KAj točno se nabira? To mi še vedno nisi odgovoril! Presežek beljakovin se izloči z urinom, ja če bi pojedel 600g B na dan, bi zelo obremenil ledvice. Ampak jih ne poješ toliko, ampak jih recimo 200-250g, katere tudi porabiš za izgradnjo mišic in energijo. Presežek OH in nezdravih maščob se shrani v telesno zalogo(beri maščobo) zato noben, ki se zdravo prehranjuje pred spanjem ne jé OH, ampak samo B, ki grejo lepo v mišice in preprečijo katabolizem. Seveda vse v zmernih količinah. Torej, kolikor vem, se strupi in odvečne snovi, ki jih vnesemo v telo s hrano/pijačo izločijo v obliki blata/urina. Zdaj da boš od proteinskih šejkov umrl ali ti bojo gležnji odpadli, ali pa jetra zaplesnovila, je pa tudi bedarija. Tudi če vsebujejo neke "strupene" snovi jih še zmeraj manj zaužijem jaz, ki ne jem recimo margarine, ki ima transmaščobne kisline, ki so BTW zelo toksične, in ne jem večino nezdravih stvari. To hočem povedat....
U bistvu se nadpovprečen fitneser, ki se mogoče celo pripravlja na tekmo, in zaužije dosti(itak so te doze zelo majhne) dodatkov(whey, malto, BCAA, kreatin, glutamin, bla bla bla) še vedno 100× bolj zdravo prehranjuje kot pa povprečen človek ki ne pazi na prehrano... Že s dosti treningi, se toliko možnosti za bolezni vsegaboga zmanjšajo, da si mislt ne morte, da ne govorim o splošnem počutju.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Nevem, kako ste uglavnem vi mene razumeli, uglavnem, jst če bi treniral že v kakem fitnesu ali kej podobnega bi treniral izključno za moč. Meni je bolj pomembna moč, kot pa izoblikovanost telesa. Telo se že potem izoblikuje, ko delaš na moči. Nevem, no, jst sm raje močnejši, kako je pa z vami pa sami presodte. Ne bom se več kregal.

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Meizu, poglej. Ponavadi se v fitnesu dela na 3 različnih "kategorijah". Ampak so vse med sabo zelo povezane. Dela se na masi, moči/eksplozivnosti/hitrosti in vzdržljivosti. Treningi se razlikujejo, prehrana pa ne kej preveč. Torej če bi ti hotel veliko moč, bi lih tko kot jest, ki hočem nekaj mase, moral dost jest, predvsem pa zdrave hrane in ne preveč da te ne zalije s špehom...
Zakaj sem dal moč, eksplozivnost in hitrost v eno "kategorijo"? Zato ker če hočeš bit eksploziven(npr. za suvanje krogle) morš bit tudi zelo močan da kroglo suneš in hiter da jo suneš z veliko hitrostjo. Razumeš? Tudi jaz, ki bom delal na masi, bom ratal močnejši in eksplozivnejši. Mogoče ne tako vzdržljiv, kot tisti ki trenirajo za vzdržljivost.Ampak še vedno vsem zraste moč, mišice, vzdržljivost, eksplozivnost. Razumeš?
Meni se gre primarno za oblikovanje telesa, da sem zelo močan mi niti ne koristi nevem kako. Kaj ti pomaga moč, če je ne znaš uporabljati(v primeru napada, kake živine ob jutranjih urah, za to so borilne veščine ali tek:D )
Dejstvo, da te tukaj zmerjamo za neizobražencem, je pa iz tega da ne veš da tudi tisti ki so na anabolikih, so vseeno spoštovanja vredni ljudje. Toliko odrekanja in harcore treningov kot so oni dali skozi v enem letu, verjetno ti ne daš skozi v celem življenju. Zato ni potrebno kur.canje takih ljudi, čeprav so grdi in zgledajo napihnjeni. Veš kaj hočem rečt?
Včasih si je treba kaj prebrat, pa kej probat, kot pa samo klincat druge kako si uničujejo življenje in nevem kaj...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

Glodko ::

Torej, kolikor vem, se strupi in odvečne snovi, ki jih vnesemo v telo s hrano/pijačo izločijo v obliki blata/urina.

Ta bi bla dobra! A na žalost ni res. Strupi se, v kolikor se uspejo razgradit na neškodljive snovi ( sečnina v vodo in CO2) res izločijo, velika večina pa se ne uspe razgradit in se zadržujejo v jetrih (prav tako preveč sečnine, ki je telo ni uspelo razgradit).

Presežek beljakovin se izloči z urinom

Če bi se to dogajal bi bil resno bolan (tako kot se pri sladkornih bolnikih izloča glukoza v urin), v urinu je samo voda, nekaj eritrocitov, sečnina in nekaj primesi.

Tudi če vsebujejo neke "strupene" snovi jih še zmeraj manj zaužijem jaz, ki ne jem recimo margarine, ki ima transmaščobne kisline, ki so BTW zelo toksične, in ne jem večino nezdravih stvari. To hočem povedat....

To je pohvalno, ampak to je že stvar klasične zdrave prehrane, temu se tut jst izogibam, prav tako prilagodim količino hrane delu npr. če vem da bom za računalnikom ceu dan pojem npr. samo zelenjavno juho in pijem vodo (basanje z picami, bureki, pomfrijem in čipsom je pač v lastno škodo, ni pa to stvar fitnesa).

Ampak jih ne poješ toliko, ampak jih recimo 200-250g, katere tudi porabiš za izgradnjo mišic in energijo.

Če si ti izračunal da glede na tvojo intenzivnost vadbe potrebuješ toliko B je vse OK. Z svojimi prispevki nism konkretno se pritoževal nad tvojim načinom prehrane. Že od začetka pa sem izrazu dvom ker pri teh fitnesačih hitro ena žlička preraste v 2,.... (ti praški pač niso igračke, in presežke telo le težko kompenzira)!

Zgodovina sprememb…

pozitron ::

In leta uživanja steroidov. Blabla, ne boš me prepričal ne...

Raje dvignem 250kg, pa ti odpihnem rit, medtem ko ti napihuješ debele mišice

S takimi in podobnimi odgovori, brez pravih izkušenj in poznavanja pametuješ neki. Potem ti pa nekdo npr. dimniburek, al pa še kdo, ki nekaj ve o tem poskuša razložit, ti pa si ignorantski in še kar pametuješ in prbijaš neumnosti. Dost mam zdej počas debate s tabo, upam d si razumel, kaj sem mislil. Sorry za besedo kreten in idiot.

Zgodovina sprememb…

grex ::

To je pohvalno, ampak to je že stvar klasične zdrave prehrane, temu se tut jst izogibam, prav tako prilagodim količino hrane delu npr. če vem da bom za računalnikom ceu dan pojem npr. samo zelenjavno juho in pijem vodo (basanje z picami, bureki, pomfrijem in čipsom je pač v lastno škodo, ni pa to stvar fitnesa).
Ampak tud v tem primeru potrebuješ več kalorij, kot jih pridobiš z zelenjavno juho. Telo ti potem za energijo prične razgrajevati glikogen in mišične proteine in imaš tako tudi ti presežek dušika, ki ga mora ledvica izločit :) No odvisno od tvoje zelenjavne juhe sicer. Res da s tem ne postaneš debel ampak vseeno je to neka vrsta terorja nad telesom (kot so študentski žuri :) - ampak tam je to colateral damage).

Vem da dramatiziram, ampak tudi ti dramatiziraš s škodljivostjo šejkov. Pač niso ti dodatki za vse idiote, kar velja tudi za Lekadol, če teh poješ polno škatljico, ti bodo jetra prej zaštrajkala kot s šejki.

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Spet bom dal link do maxximum portala, ampak tam vsaj kaj piše.Preberte eno ali 2 o maščobah: KLIK
en kratek izsek:Margarina ima večinoma veliko trans maščobnih kislin, zato je pametno, da jo izločite iz svojega jedilnika!
Napisal: Gašper Grom

@7ejccc
Glede izločanja B skozi urin nisem čisto prepričan, sem pa nekje prebral(se ne spomnim točno kje), pa vendar tudi toksične stvari ne ostanejo v jetrih za vekomaj? Ali pač? Nevem, prosim za odgovor, ker res ne vem... Poleg tega, to sploh ni toliko važno, ker točno vem koliko B moram zaužiti na masi, koliko na definiciji in koliko na vzdrževanju, tako da se s tem ne obremenjujem...

Uglavnem, še vedno se mi zdi, da tudi če se nafilam s proteinskim šejkom(recimo temu preveč nafilam) da se bom kvečjemu zredu v maščobe... Vem da je bil enkrat eden na forumu, ki mu je bil šejk tako dober da ga je pil preveč, in je v enem tednu skuril menda 2kg wheya, kar nanese od oka 1600g B, to je 230g na dan samo iz tega... Ko smo ga vprašali kaj je blo z njim, je reku da se je zredu v špeh... Poleg tega je sirotka stranski produkt sira, torej kravje mleko... Če kaj škodi so to barvila(ki mislim da jih ni) in pa arome(ki pa so če hočeš, dobi se tudi natural, torej brez dodatnih stvari). Moram pogledat na škatlo kaj piše... Ampak kje pa ni barvil in arom? Če kupiš navadno čokoladico ima tolk vsega notr, da me kar srat prime... Zdej sm se nekoliko odvadil sladke hrane(predvsem zaradi vode), in ker enkrat nisem imel nič kvalitetnega za dat v usta sem si kupil Corny, ki je zgledal še najbolj zdrav(beri najmanj gnil od vseh čokoladic), pa je notr sam cukr...
Tudi tej jogurti 0.1 so en sam nateg. Maščobe res ni, je pa za to 20% cukra

Nej en moderator preimenuje temo v fitnes ali nekaj sličnega...

@!para
Verjetno si opazil da nekaj vem od fitnesa, in da sem spraševal če je možno obiskovati fitnes kaj ceneje kot študent... Debata se je razvila potem... Sej nima veze... Vem kaj delam, saj ne delam po svoje, in nimam nekih svojih mišljenj kot nekateri tu, ampak raje preberem članek ali dva in pocukam iskušene strice za rokav za kak nasvet...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

:)) Ja bi bilo pametno, pogovor teče o vsem drugem , samo o naslovni temi ne
"Poceni(zastonj) fitnes za študente?"
Če pa ima kdo odgovor , kje imajo zastonj fitnes , pa le naj napiše.

pozitron ::

Popolnoma zastonj dvomim, da je kje. So pa povsod skoraj študentski popusti od 10-20% na mesečno karto.

Glodko ::

Vem da je bil enkrat eden na forumu, ki mu je bil šejk tako dober da ga je pil preveč, in je v enem tednu skuril menda 2kg wheya, kar nanese od oka 1600g B, to je 230g na dan samo iz tega... Ko smo ga vprašali kaj je blo z njim, je reku da se je zredu v špeh...

Js sm samo želel opozorit, k sm vidu da je nek model to očitno pil kot sok:D . Seveda pa se zrediš če preveč tega poješ, nenazadnje se tut slavne beljakovine naložijo v špeh. Dejstvo je da dokler ješ tok B kot nucaš, je vse OK, ko pa to presežeš (kar se pri teh športih hitr zgodi), se pa B naložijo v špeh, strupi (sečnina) k bi se mogl izločit pa potujejo v jetra, seveda se nekoč tut ta sečnina izloči, ampak dokler je v telesu je telesu škodljiva in preobremenjuje jetra (pri novorojenčki recimo slavna fenilketonurija - preveč AK fenilalanina - povzroča trajne okvare možganov in umsko zaostalost, pri odraslih pa recimo bolezen putika).
Zdej pa dost o tem, če se misliš resno s tem ukvarjat, ti naj ne bi bil problem odštet neki keša za fitnes (kot študent ziher dobiš popust), pa če si si to resno zastavil se splača mal podrobneje seznanit z biologijo človeka, vsak resen osebni trener bi ti to svetoval, poznavanje telesa je kot nošenje ščitnikov med rolanjem, če po domače povem, poleg tega ne boš nasedal na vse puhlice proizvajalcev prehrambenih dodatkov.

Keyser Soze ::

Para!, čakamo? Kaj si referenca za linke ti al kako? Al si en "screaming board", da naokoli vpiješ kar drugi povejo?:)

P.S.: Glede na to, da si tako sveto prepričan v "bedarije" na tem forumu, bi človek pričakoval, da imaš neke jake reference s katerimi lahko negiraš vse te trditve in dokažeš njihovo nepravilnost. Ali pač?
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

para! ::

Eh, ne spravljaj se name, Kajzer, js sm vam sam povedal, da delanje na njivi pač ni fitnes.

Če zato rabiš link si ga izvoli poiskat, na usluge z moje strani lahko pozabiš.

lp
Death before dishonor!

kozmy ::

@DimniBurek: Pridi v Maribor trenirat, se najdejo tudi fitnesi za 20€ na mesec, neomejeno :D

Fajrwol ::

Margarina ubija! (ja seveda):D

je škodljiva! za transkonceptumanifonalne kisline sicer ne vem, vem pa da margarina vsebuje relativno majhne količine niklja in aluminija, ki sta uporabljena v procesu hidrogenizacije olja v margarino. Najbrž ni treba razlagati, da sta ta dva elementa v elementarni obliki ali v obliki za človeško telo neprimernih spojin HUDO STRUPENA!
Pa dober tek!:(

DimmniBurek ::

@davidx300
A ti ko kupuješ eno stvar se pa nikoli ne pogajaš za nižjo ceno? Še enkrat povem: SLIŠAL SEM, da se da zrihtat zastonj fitnes. A mi lahko poveš zakaj za boga nebi izkoristil tega? Saj nobenmu ne jemljem hrane iz ust...
Če ne bom jest izkoristu, bo pač nekdo drug...
Očitno ste samo fouš, ker sami niste študenti, nevem kaj se je treba tuki spravljat na folk brezveze...

@7ejccc
Ja, verjetno se ti strupi res nalagajo v jetra, ampak pri primerni količini vode na dan, pomoje ni nekih problemov.
Še vedno je fitnes prehrana bolj zdrava od navadne ne-fitnes hrane, upoštevajoč use take "uizi" dodatke
There Is No Stronger Drug Than Reality

pozitron ::

Dimniburek, pisal sem kejzerju, k se je neki norce delal z 10-20%. Če boš našel zastonj al z minimalno ceno, hvala bogu. Pač napisal sem to kar vem k sem še jaz hodil, da je bil popust največ 20 posto v nekaterih fitnesih.

WarpedGone ::

Ste mi pa naredil dela. Med radiranjem sm se premislu in večino stvari nazaj objavu in preimenoval temo. Če ma kdo še vedno kak KULTUREN post poradiran, naj se mi oglasi na ZS.

Sicer pa, obnašajte se svojim letom primerno :|
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

@davidx300: Se mi zdi da sem se jaz zmotil...

Uglavnem, fitness je zakon, tisti ki še niste probali in bi radi, dejte, ker mislim da vam ne bo žal... Če mate pomisleke glede dodatkov jih res ni treba jemat, samo boste pač malo težje prišli do enakih rezultatov.;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

thedaydriver ::

ne sej jest se tut strinjam fitnes je zelo kul samo malo drag je.
zato si raje kupiš par uteži, pa delaš malo sklece itd.
kar se tiče dodatkov je tut čist kul če dodajaš malo proteinov, steroidi in pa hormonski preparati so pa druga zadeva, ampak moramo vedeti da jih v majhnih količinah proizvaja tudi moško telo-- drugače bi bile naše mišice kot ženske.
poglejte ta prispevek o najmočnejšem človeku. pa nima nevem kakšnih izklesanih mišic kot oni bilderji pa je vseeno najmočnejši
http://www.metacafe.com/watch/73514/wor...
vsekakor je to moje mnenje

dzinks63 ::

:)) No pa pokažimo malo mišic: Ronnie-Coleman-Life

thedaydriver ::

no dzinks tale tvoj je tipičen primer jemanja steroidov in hormonskih preparatov, ni pa tako močan kot zgleda da je(ne rečem da ni močan, je močnejši kot vsak tukaj na forumu, ampak ni tako močan, kot bi moral biti za svojo misično maso)
tisti z mojega videa pa je zares močan, saj je nekajkrat bil najmočnejši na svetu, in zdaj primerjajte enega in drugega.
vsekakor je to moje mnenje

dzinks63 ::

:)) Nikjer nisem napisal , da je močan, ne vem od kod ti ta ideja,
še enkrat prečitaj: No pa pokažimo malo mišic
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312553 (9868) Malner
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037545 (27950) CleanPower
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730293 (20403) Avenger
»

Maxximum shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910938 (9091) BlazP
»

Kako pridobiti na kilaži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9620833 (16770) Saladin

Več podobnih tem