» »

Pridobivanje Mišične mase???

Pridobivanje Mišične mase???

1
2
3 4 5

steev ::

Najprej masa, pol pa definicija. Definicija je hujsanje, da bos imel cim manj maščobe. Zdefinirano telo pomeni, da se lepo vidijo misice, pridejo do izraza.
:|

NiMH ::

aaaaaa zoo zoo :D tnx steev
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

d0rK ::

Ce je tok str nima kej na masi delat. Deli definicijo.



In definicijo delas tko, da delas 15-17 ponovitev na ne-max obremenitvi.

NiMH ::

Aha...Samo zdaj se odloćite kaj naj delam :D Eni pravte tko eni tko saj ne vem kaj naj...Ma kdo kakšen link kjer si lahko pogledam primerne vaje???
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

d0rK ::

Deli definicijo...Zgubu bos mascobo in pokazu une misice ki jih mas. Za maso mas se cs.


Klikn na desni na misico ki hocs razgibavat: ExRx.Net -> Vaje

NiMH ::

aha
zdei pa mi razloži kaj je DEFINICIJA...noben mi ni prow razložu
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

NiMH ::

aja pa btw nimam problemov z nogami ker imam nabite (ne tko fejst k fuzbalerji) ... Imam probleme z trebuhom in zadnjico :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Gr0unD Zer0 ::

Definicija je to, da se znebiš podkožne maščobe...
da se mišice lepo vidijo, oziroma so definirane

vsaj jaz kot laik to tako razumem...
bo kaki bilder bolje vedel

NiMH ::

aha...Kok časa pa približno traja to če vsak dan delaš te vaje??
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Gr0unD Zer0 ::

odvisno od maščobe ki jo maš, ter od prehrane...
se pravi več beljakovin, OH ter maščob pa minimalno.
najboljse da ti kdo, ki se s tem ukvarja, sestavi jedilnik

NiMH ::

Aha...Sam nekaj še...Če začneš zmanjševati obroke (kasneje brez večerje itd) in redno delaš vaje a je rezultat tu??...Drugače pa hvala ti lepa Ground :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Gr0unD Zer0 ::

eh:P
kolega na definiciji je jedel 6 obrokov na dan
ali celo 7. za zajtrk naprimer piščančja prsa, malica 500(250?)g skute... ko sem videl jedilnik me je ksoraj pobralo.
ne zmanjševat obrokov. pazi samo kaj ješ.
hidratov pa maščob samo tolko, koliko jih rabiš(nevem točno kolko gramov hidratov pa maščob na kilogram telesne teže je optimalno. mogoce kdo drug ve).
pri beljakovinah pa menda ni potrebno pazih kaj ekstra ali?

NiMH ::

ahaa...Torej manj maščob in dosti beljakovin :D Mi mal poveš kaj je vse v njegovem jedilniku?? :D :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Gr0unD Zer0 ::

uh...
je blo ze lep cajt nazaj...
ribe, piščančja prsa, riž, testenine, skuta,
pa neke tabletke: kreatin, laneno olje(ce se spomnim prav), razni prehrambeni nadomestki(pač oni proteini v prahu).
p.s. sadja se izogibaj, ma dosti fruktoze, se pravi sladkorja(potem se pa babe čudijo, kak ne shujšajo, če pa samo sadje jejo):D

pravim, to kaj jaz pišem je bolj okvirno, kolko sem si zapomnil...
obstaja en forum prav za BB, tam vprasaj. ali pa upaj da je tu kaki, ki se spozna na to, da ti bo bolj podrobno vse opisal)
maxximum

Amare ::

@CasCaDaa

Beri,jej,delaj,počivaj,beri,jej,delaj,počivaj.....

Jaz sem tudi bil na začetku popoln noob pri teh stvareh potem sem pa začel brati članke povsod,brati forume,raziskave,svašta in se je obrestovalo.Samo ne obupaj prehitro,preveč stroge prehrane še ne rabiš imeti na začetku oz. lahko si privoščiš kaj "prepovedanega",tako sem vsaj jaz delal drugače se prehitro naveličaš...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amare ()

NiMH ::

p.s. sadja se izogibaj, ma dosti fruktoze, se pravi sladkorja(potem se pa babe čudijo, kak ne shujšajo, če pa samo sadje jejo):D

Ehehhehehe :D

aha tak torej...Samo mam problem s tem da nam kuha babica in njen jedilnik ni ''uravnotežen'' ampak temelji na maščobi (bol masno bolše je:D )
Če pa ne jem pri njej pa je užaljena...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Gr0unD Zer0 ::

saj ce ravno ne bildas za kako tekmovanje tistih par kalorij itaq nebo problem
laufaš pač 500 m dlje:P

NiMH ::

Saj ni problem da nimam kondicije...Gre se mi da bolj učvstim te mišice na trebuhu in zadnjici..Drugače z kondicijo nimam problemov...:D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Gr0unD Zer0 ::

NiMH ::

Ahhaaaa to je torei definicija...Yet again--> hvala Groundu :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

MeGreat ::

Torej je najbolje na vsaki napravi 15-17 ponovitev?

NiMH ::

A pozna kdo kak link od teh stvari kaj naj bi se delale za krepitev mišic?? Če je pa že kdo poslal pa naj me usmeri tja :) Že v naprej se zahvaljujem. Hvala
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

SanAndreas ::

zanima me, koliko gramov beljakovin ima eno povprečno kokošje jajce ja newem koliko tehta? :\
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

steev ::

3g.

Klik

Velja za 100g!
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

NiMH ::

Koliko g pa je potrebno zaužiti na dan da se ti ''utrdijo'' mišice?
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

steev ::

2g beljakovin na 1kg telesne teže.

Imaš 90 kil >> 180g beljakovin.
:|

NiMH ::

aaaaaaaa tak tak...torej imam neekje 100 kg in to je 200 g beljakovin...huh kr dosti|O
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Amare ::

aaaaaaaa tak tak...torej imam neekje 100 kg in to je 200 g beljakovin...huh kr dosti


Verjemi,da je to minimum oz. skoraj nič.Bili smo že tudi na 500 g dnevno,nekateri tudi med 700 in 800.Zajeban lajf;)

NiMH ::

500-700?? ja to pa je že neky :P kaj ste pa jedli??
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Amare ::

Svašta.;) Saj iz praškov se tudi dobi nekaj ampak ti morajo v takem trenutku finance tudi dopuščati to.

veteran ::

2g beljakovin na 1kg telesne teže.

Ne pretiravat, 2g/kg so si najbrž izmislili prodajalci praškov. ;)

While glycogen is the main fuel for exercise, recent research has emphasised that muscle protein is definitely broken down in both strength and endurance training. To compensate, protein synthesis is increased post-exercise. Thus the athlete's diet must include an increased amount of protein to allow for this synthesis. As with a lack of glycogen, insufficient protein may lead to decreases in strength and possible muscle damage due to decreased muscle mass. Tarnopolsky et al measured the nitrogen balance of bodybuilders and endurance athletes who were training at a high level. Their findings led to recommendations of 1.2g of protein per kg of body weight per day for the bodybuilders and 1.6g/kg/day for the endurance athletes. Other research confirms these findings, recommending 1.4g/kg/day for regular training. vir

NiMH ::

hehehe...Torej zdaj se že razjasnite koliko je?? a je 1.4g ali 2???
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

kozmy ::

Zelo odvisno od človeka, lahko kar zaokrožiš na 2g/kg telesne teže. Nebo nič narobe. Glede tistih 15-17 ponovitev..Trening delaš isto kot da si na pridobivanju mišične mase (8-12 ponovitev), le da moraš s hrano biti v kaloričnem deficitu (pokuriš več kalorij, kot jih poješ). Zelo važno je, da imaš na definiciji čimveč obrokov na dan, da si pospešiš metabolizem. Priporočam ti tudi, da mogoče 2-3× na teden opraviš tek na tešče (nekje 30min, lahko tufi 40min, če praviš da imaš dovolj kondicije :D ). Drugače pa najbolje, da postaviš kakšna vprašanja tukaj ali pa tukaj. Ti bodo znali dosti boljše povedati :)

ripmork ::

že 2g beljakovin na kg mase je hudo dost, več je pa ziher in učinkovit način za zjebat ledvice pa še kej druzga.
Več ko ješ proteinov, več vode je treba spit, ker je drugače slabo za ledvice.
Presežek beljakovin gre pa v špeh. Ker ima vsak metabolizem neko mero do kje koristno porabi hranila, preveč basanja s proteini je stran vržen keš, pa še problemi so lah z zdravjem.
Prava mera skratka...

bistveno je da je vsakodnevna prehrana ok (recimo 5 dobrih obrokov na dan), pa se da samo s tem pa dobrim treningom( in počitkom) pridobit, z proteinskimi dodatki pred in po treningu gre pa še hitreje.

steev ::

Ja ok. Samo če imaš 6 treningov na teden po 2h, mors pojest kr dost. Samo ta dva grama na kg telesne teže ni iz whey-a. Whey-a pojem ene 100g na dan. Ostalo probaš dobit s hrano.

Aja, pa med treningom (skupaj s proteini) popijem 2 litra vode. Tako da verjetno spijem več kot 3 litre vode na dan. To pa more bit že kr v redu.
:|

joker16_7 ::

Si sposojam temo. V kratkem sem se začel resno ukvarjati s fitnesom. Star sem pa 17, za info:D Imam nekaj vprašanj. In sicer:
- V fitnes hodim v večernih urah (17.00-19.00 ali 18.00-20.00) zato me zanima kdaj se je bolje dobro najesti, PO ali PRED fitnesom, ker je treba za dober učinek seveda, kar dosti jesti,
- V fitnesu se dobijo takšne beljakovinske ''čokoladice'' ali kako bi temu rekel. Imajo 400 kalorij in so sestavljene predvsem iz beljakovin. Se splača jest in seveda kdaj (pred ali po fitnesu). To sprašujem le zato, ker so hudo drage (3,5 evra:|)
- Še zadnje vprašanje. Tisti, ki se že redno ukvarjajo s fitnesom jejo veliko. Predvsem beljakovin, ki so glavni gradnik mišic. Kombinirajo 20% maščob, 40% beljakovin in 40% ogljikovih hidratov. Za ogljikove hidrate vem, da so to čokolade, sladkor na splošno, sadni sokovi, pa še mnoge druge stvari. Za beljakovine pa vem le da so to jajca, meso in (pojma nimam:8) ). Mi lahko kdo prosim našteje še vsaj 3-4 živila, ki vsebujejo samo oz. predvsem beljakovine.

Hvala Vam......;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MeGreat ::

Tudi jaz sem bolj začetnik, a bom poskusil odgovoriti.
Obrokov naj bi imel čim več 5-6 dosti beljakovin, malo maščob, jaz jem pred in po treningu, kakšno skuto ipd.
Glede tistih čokoladic, raje si potem kupi kakšno 2kilsko sirotko(80% beljakovin) pa te ceneje pride..~40€ pa maš za 1,2 meseca
Hmm, za beljakovine so meni svetovali skuto, testenine s tuno,piščančja prsa,riž,jajca itd

joker16_7 ::

In kje se kupi ta sirotka v prahu, vsepovsod? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MeGreat ::

Ja temu se reče whey po angleško, pejt v trgovino sokol pa boš našel, alpa na netu maš pa kle http://sportna-prehrana.com/ malo ceneje je
Aja, to se umeša v vodo ali mleko, preberi si mal ta forum fitnes-forum.com

kozmy ::

Beljakovine: piščančja in puranja prsa, pusta govedina, jajca, skuta, soja in sojini izdelki, ribe, manj mastni sir...
Ogljikovi hidrati: riž, testenine (polnozrnate, sojine, graham, pirine), ovseni kosmiči, polnozrnat kruh, krompir itd..
Maščobe: laneno olje - omega 3, bučno olje - omega 3 in 6, olivno olje, razni oreščki...

Drugače pa treba nekje 1.5h - 2h pred treningom pojest kvaliteten obrok iz OH, B in M (npr. riž + meso + solata, testenine + tuna + solata), in 0.5h - 1h po treningu zaužiti beljakovine + oglj. hidrate v razmerju B - OH : 1 - 2 oz. 1 - 3 (1-3 če je bil naporen trening).

Najbolj cenovno in praktično je, da si kupiš Whey in Maltodekstrin in si to zmešaš z vodo po treningu. Pri Wheyu samo pazi, da ima čimveč % beljakovin na 100g.

Drugače pa ti nasploh priporočam, da se odpraviš na kakšen drugi forum, kjer stvar obvladajo, ker jih tukaj dosti ''seka'' mimo 8-O

joker16_7 ::

Aha, tnx.......;) Kaj pa direktno od hrane poleg mesa, riža, piščanca, testenin in skute?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

kozmy ::

Aha, tnx.......;) Kaj pa direktno od hrane poleg mesa, riža, piščanca, testenin in skute?

Kako to misliš direktno od hrane?

MeGreat ::

Hmm, kok wheya je priporočljivo pojesti, ker sem slišal da naj bi bilo to v velikih količinah slabo za ledvice?

kozmy ::

Hmm, kok wheya je priporočljivo pojesti, ker sem slišal da naj bi bilo to v velikih količinah slabo za ledvice?

Pol tudi, če bi preveč jajc pojedo, bi bile nevarne za ledvice. Whey imej samo za po treningu, če pa hočeš met kot nadomestek obroka, pa si zraven Whey še kupi kazein in ga mej kot nadomestek obroka in pred spanjem. Če pa že nekoliko več beljakovin poješ, pa moraš spiti dosti vode. Pa ne si mislit, da če boš zdaj whey jedo, da boš ''mišica''. Prvo ti morajo biti osnove prehrane jasne, pol pa dodatki.

MeGreat ::

Ne sej to vem, samo mogoče mal premal beljakovin pojem...pa bi si whey dodal k obroku
hvala za informacijo

kozmy ::

Whey je najboljši za po treningu, ker se hitro sprošča, če bi pa rad nadomestil obrok, pa si kupi kazein, ker ima počasno sproščanje.

IVo ::

Na Slo-techu tema o pridobivanju mišične mase... Sm mislu da je prvi april...In krščen matiček dejansko JE!:)) Dobri ste!!!
Glede jajc... Ni res da morš met 100gramov jajc da bi iz le teh iztržil 3 grame beljakovin. Si ti mal na glavo padu? Vsak jajc ima okrog 3-4g beljakovin (odvisn od velikosti jajca:\ ). Glede količine zaužitega wheya...To je blo v preteklosti da je preveč wheya škodilo ledvicam...No sej pomoje pretiravanje še zmer ni priporočljivo, sam so že vsi proizvodi toliko kvalitetni da ti ni treba skrbet da bojo ledvice trpele. Kaj hočm povedat... Telo ti ne bo imelo problem prebavit okrog 30 - 40 gramov čistih beljakovin...
Joj še mal sem bral poste... Pa kaj je z vami narobe? Sprašujete računalniške geeke o takih stvareh kot je mišična masa. Pa s tem nočem koga žalit... sam folk...COME OOOOOOON...obstaja toliko forumov na katerih so ljudje dejansko diplomiral na to temo, in bi človek mislil da znate uporabit google in najt take forume...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

kozmy ::

@Ivo : Ne bodi tak pametn, rajši povej kaj boljšega, kot pa da ima 3-4g beljakovin eno jajce, odvisno od beljakovin?!

Looooooka ::

manj gobcat,manj gledat strani,ki majo neke nasvete...ker oni ne vejo kako zgledas in njim se sanja ne kaksn trening je zate dobr in kok zdrzis.
pejt lepo na fitness deli z utezmi tko da ti ne bo LAHKO(ce nardis 3x po 10 brez problema pol mas premal v roki).Jej rajs vec kot premal(shujsat ni tezko maso dobit je tezji...speh seveda ne stejemo :D ).
Edino kar ti je vazn je da delas vse vaje pravilno in da nisi edn izmed unih idiotov,ki probavajo nardit vec kot ostali.
Une se hitr prepozna...metr 60 cevap pride 2x na mesc na fitness s 3 cevap kolegi...pogleda enga, ki je ze ocitno redn gost fitnessa in dela ne vem 40 kil za triceps brez problema.In pol ta cevap zagrab te utezi...jih dvigne 10x s pomocjo vseh moznih misic razn tricepsom.In pol gre cvekat s kolegi kere proteine si bo kupu.
Ce se temu izognes bo masa ze prsla.na rokah pa nogah se najhitrejs.Za joske se bo treba pa posteno namucit =)

IVo ::

Ja no, sej ne pravim da se ne spoznate na stvari:\ . Sam kaj ko obstaja tok boljših forumov na to temo. Da vam mal olajšam iskanje Portal, forum.... Tu lahko postate svoje "avatarje"LOL (včer sm mal "praznoval" in posledice le tega se čutijo tudi dons, zato bodite prizanesljivi do mojih opazk...), no bom mal oklestil svoj sarkazem...skratka...mere, starost, željo po hujšanju oz pridobivanju mišične mase itd.
Za tiste ki ste "linčine" pa se vam še kliknt ne da...Upam, da ko ste "na mišični masi" jeste 6 obrokov (kvalitetnih) na dan in šele potem pijete razne dodatke. Če rabite definicijo kvalitetnega obroka napišite...Ne smem pozabit na vodo! Vsak dan spijte vsaj 2-3L vode. Ne da se mi več pisat...:)
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318841 (16498) D3m
»

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25428912 (17700) Zheegec
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730327 (20437) Avenger
»

Maxximum shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910952 (9105) BlazP
»

Kako pridobiti na kilaži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9620853 (16790) Saladin

Več podobnih tem