» »

Fitnes-trening

Fitnes-trening

1
2
3

MeGreat ::

jej

Denis15 ::

Ja pa jem dosti skos. Mam za zajtrk jem: 2x kruh namazan z medom pa kava/čaj. Malica: topli sendvič/pizza. Kosilo: kak kosilo bogato, popoldanska malica: Sendvič, večerja se skos najem da nisem ponoči lačen

kaki predlogi za kaj drugega?

kaki predlogi za kaj drugega?
xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Denis15 ()

14SLO88 ::

probi mal bol mastno hrano...ne mislm zdei da boš jedu meso ku se kr trese od masti niti ne da boš jedu sam hamburgerje...pomojem da jej več kot zdei:)

Denis15 ::

ja kaj pa trening?
xD

14SLO88 ::

ti bodo povedal tisti k bol vejo...jst bi ti predlagal da hod u fitnes pa jej velik:)

Denis15 ::

ok grem jest nekaj :D
xD

Backup22 ::

Več beljakovin + trening, da jih spraviš v mišice ;)
//

BioTech ::

Kupis par rock in to je to.

in ti bi delal samo za biceps? n00b.
kaj pa hrbet, trebušne, stranske, prsa, noge itd. itd.?
sori bula!

14SLO88 ::

z rockami se da marsikaj delat...trebusne misice se mi pa zdi no da je skor samoumeuno in usak ve kaj delat..ce ne pa lahko tud ti napises kaj:)

trebušnnjaki so najbol znan način tega dela...drugač je nekdo v prejšnjih postih objavil povezavo do nekega videa na youtube kjer mas sam vaje za 6-packa:) pa se mal poklikas po bliznjih povezavah na yt. in imas mnoge stvari.

Denis15 ::

ma js napravim 100 trebušnjakov pravih. Za te mišice samo potem se nemorem vstat. :D
xD

14SLO88 ::

potem nardis se 100 hrbtnih...da te (po domace) zategne se nazaj... sam ni važn kolk jih ti nardis...vazn je kako jih.

zile ::

Izgleda da spadaš met ectomorphe. Moral boš zelo garati in se pravilno prehranjevati.

kixs ::

Kupis par rock in to je to.

in ti bi delal samo za biceps? n00b.
kaj pa hrbet, trebušne, stranske, prsa, noge itd. itd.?


Cisto vse skupine misic se dajo trenirat samo z rockami! Uporabi malo domisljijo :))

kixs ::

ma js napravim 100 trebušnjakov pravih. Za te mišice samo potem se nemorem vstat. :D


Redko kdo dela prave trebusnjake. Sicer pa lahko uporabis kaksno 5kg rocko in jo drzis z rokama na prsih - roke pri tem morajo samo drzat utez. Ce to ni dovolj, pa za glavo z iztegnjenimi rokami ;)

Zheegec ::

Ja pa jem dosti skos. Mam za zajtrk jem: 2x kruh namazan z medom pa kava/čaj. Malica: topli sendvič/pizza. Kosilo: kak kosilo bogato, popoldanska malica: Sendvič, večerja se skos najem da nisem ponoči lačen

kaki predlogi za kaj drugega?

kaki predlogi za kaj drugega?

Jaz sem bil nekje podoben. Najprej začni v fitnes, pa istočasno povečan vnos hrane. Ne pretiravati na začetku lepo pa počasi, da se boš naučil pravilno delati. V 2 letih sem iz 55Kg prišel na 75Kg (ista višina) - samo zaradi večje m. mase.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

alexa-lol ::

ce imas 100kg potem bi bilo najbolje za zacetek da se spucas (maščobo). Za zacetek mej tko...3 treninge na teden + 2dni kardio...
trening..za zcetek mej tkole...ccelotno telo..vse skupaj ene 8 vaj pri katerih nared 2 seriji po 20 + 20min kolesa (ni nujno da gonis do konca...goni na 3/4)...to mej prve tri teden potem pa spremeni trening...
kardio dan mej pa 1h bicikla isto na nekje 50-75% moči

kalorij naj bi mel 2200... 40% beljakovin 20% OH 40% maščob
mej tkole npr.
5 jajc na dan...jajce imajo zdravi holesterol
300g skute
300 piščance
1 merco proteinov..ni nujno da nabavis ene high end in drage ker za zacetek to res ni vazno
250g riza
80g olivnega olja

to je prblizen to....jedilnik ni popoln amapak bols k nc pa je....

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

ce imas 100kg potem bi bilo najbolje za zacetek da se spucas (maščobo). Za zacetek mej tko...3 treninge na teden + 2 dni kardio...
trening..za zcetek mej tkole...ccelotno telo..vse skupaj ene 8 vaj pri katerih nared 2 seriji po 20 + 20min kolesa (ni nujno da gonis do konca...goni na 3/4)...to mej prve tri teden potem pa spremeni trening...
kardio dan mej pa 1h bicikla isto na nekje 50-75% moči

kalorij naj bi mel 2200... 40% beljakovin 20% OH 40% maščob
mej tkole npr.
5 jajc na dan...jajce imajo zdravi holesterol
300g skute
300 piščance
1 merco proteinov..ni nujno da nabavis ene high end in drage ker za zacetek to res ni vazno
250g riza
80g olivnega olja

to je prblizen to....jedilnik ni popoln amapak bols k nc pa je....

zile ::

alexa-lol:
se ti hecaš.
80g olivnega olja. to je 3000 kkal sam iz maščob. Kvečjemu 8g.

BioTech ::

Cisto vse skupine misic se dajo trenirat samo z rockami! Uporabi malo domisljijo

ne bodi pameten. kako boš delal za hrbet z ročkami? pa za noge? hah, si smešen. ne poznam nikogar ki bi se nabildal z ročkami.
a hodi kdo v prosport v stražišče v fitnes? jaz si bom verjetno letno kupu
sori bula!

kixs ::

alexa-lol:
se ti hecaš.
80g olivnega olja. to je 3000 kkal sam iz maščob. Kvečjemu 8g.


100ml olivnega olja ima cca 900kcal. Ampak se strinjam, da je teh 80g ziher pomota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kixs ::

Cisto vse skupine misic se dajo trenirat samo z rockami! Uporabi malo domisljijo

ne bodi pameten. kako boš delal za hrbet z ročkami? pa za noge? hah, si smešen. ne poznam nikogar ki bi se nabildal z ročkami.
a hodi kdo v prosport v stražišče v fitnes? jaz si bom verjetno letno kupu


Sej ti pravim. Uporabi malo domisljije.

Sicer pa nikoli nisem nikomur rekel, da bo zaradi mojih nasvetov postal Mister Universe. Ceprav nikoli ne ves ;)

Ampak glede rock se vseeno motis :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kixs ::

double post

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

14SLO88 ::

aha alexa najlepsa ti hvala za tale okviren jedilnik, bi pa prosu use kje bi se dal te proteine dobit...pa seveda...kaj ti sploh pomagajo proteini?

kixs ::

Malo branja ti ne bi skodilo. Verjetno najdes osnoven opis na vsaki strani za fitnes. Pa tudi obisk v knjiznici ti ne bi skodil ;)

Proteini = beljakovine ... so osnovi gradnik misic

zile ::

Se opravičujem za zgoraj ja kixs97. Sem mislil napisati kilojoulov.

14SLO88 ::

aha no ja, mal sm pozabu iz osnovne šole tole (baljakovine,proteini) sam zanima me recimo če jem skuto in piščančje meso zakaj še proteini (samo sprašujem)?

kixs ::

Huh :|

Osnovni gradniki hrane so: beljakovine, ogljikovi hidrati (OH), mascobe.

Meso in nekateri mlecni izdelki imajo vecino proteinov in manj ostalih. Zato je dobro jesti pustega piscanca ali tunino ali pusto skuto po treningu, ko se misice regenerirajo (poglej malo tabelo o sestavi hrane, ki je skoraj na vsakem izdelku).

Hmm... tega je enostavno prevec, da bi tule pisal, ker bi pisal pol ure minimalno.

Resno, malo uporabi google!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

14SLO88 ::

no recimo da ti povem kaj se dons pojedu in naredu za svoje telo:

1.zjutraj (cca. 6.30)-skodelico mleka+kos kruha
2.malica (cca. 9.10)-sendivč (salama+kumarice+sir+kajzarica) in kozarec vode
3.kosilo (cca. 12.30)-neka pašta (kosilo v šoli, se ga bom verjetno kasneje odrekel)
4.trening (14.30-16.05)-precej teka tko dam sm se dost preznojil
5.cardio na sobnem kolesu (od cca. 16.30-16.50)-sem uzeu uro polar in mi j tam pisal da sm zgubu 310 kcal), potem vaje za trebusne misice
6.popoldanska malica (cca. 17.10)-250g skute in 50g navadnega jogurta (oboje z manj mascob)
7.vecerja (19.30)-tunina Rio marev oljcnem olju:)..52g
8.vadba (sledi ob priblizno 20.30) 2-3 serije vaj za trebušne mišice in 2 serije ponovitev z ročkami

Upam da vam/ti nisem zdei preveč nakladau...sam če je kdo in mi pove kaj je blo dons v mojem dnevu narobe/preveč/premalo:).

MeGreat ::

alexa-lol:
se ti hecaš.
80g olivnega olja. to je 3000 kkal sam iz maščob. Kvečjemu 8g.


100ml olivnega olja ima cca 900kcal. Ampak se strinjam, da je teh 80g ziher pomota.

100ml olivnega olja ima 100g.

kixs ::

Vsak obrok naj vsebuje vse osnovne gradnike hrane. Npr. za zajtrk ti manjka meso ali nekaj z beljakovinami, mleko je premalo.

Od enih do petih si bil brez hrane (4 ure), kar ni najboljse. Vendar glede na urnik bi tezko naredil drugace.

Kar se tice treninga je pa tako. Na zacetku ne bi prevec pretiraval. Trening naj bi trajal okoli 45min (+/-15min) in v tem casu naj bi naredil svoj maksimum. Potem je na vrsti hrana in regeneracija telesa.

14SLO88 ::

no ok...bom zdei poskusu zjutraj se ukluct nekaj beljakovin...aja kaj pa recimo malica(kakšna se ti zdi..premalo,preveč obilna?). Drugače z treningom ne morem drugače, ker ne morem enostavno zapustiti treninga...na cardio pa grem malo za fun da se še malo "zgonim", vaje za trebuh pa morjo bit usak dan.

kixs ::

alexa-lol:
se ti hecaš.
80g olivnega olja. to je 3000 kkal sam iz maščob. Kvečjemu 8g.


100ml olivnega olja ima cca 900kcal. Ampak se strinjam, da je teh 80g ziher pomota.

100ml olivnega olja ima 100g.


Ne razumem kaj si hotel povedat? Ker se mi zdi, da si malo falil. Mojih 80g se nanasa na zgornji post v jedilniku. 100ml pa sem omenil zgolj zato, ker ima 100ml olivnega olja 890kcal in se mi ni dalo pretvarjat koliko kcal ima 80g - torej nima veze eno z drugim.

kixs ::

no ok...bom zdei poskusu zjutraj se ukluct nekaj beljakovin...aja kaj pa recimo malica(kakšna se ti zdi..premalo,preveč obilna?). Drugače z treningom ne morem drugače, ker ne morem enostavno zapustiti treninga...na cardio pa grem malo za fun da se še malo "zgonim", vaje za trebuh pa morjo bit usak dan.


Vaje za trebuh so ti zadnja skrb - ce imas v mislih trebusnjake! Tvoja skrb je kurjenje kalorij. Kar pomeni, da delaj vaje, ki obremenjujejo velike misice oz. cimvec misic na enkrat. Zato je recimo dober tek z obcasnimi sprinti in hoja v hrib.

Kaj si mislim o malici... premalo podatkov npr. o tezi ;) Kot sem ti ze menda v prvem postu napisal, jej toliko da nisi vec lacen in take male obroke vsake 2-3ure. Torej nikoli se ne najej do sit'ga. Po treningih pa jej vecinoma beljakovine.

Zgoraj je s proteini imel v mislih proteinske praske. Skupaj z vodo dobis proteinski napitek. Naceloma ni nic narobe z njimi. Osebno pa jih se nisem probal in jih tudi ne bom.

14SLO88 ::

http://www.popolnaprehrana.si/index.php...

tole sm zaslediu...cena je kr velka...sam sm ugotovu ce vzamem 1,5merice po treningu (fitnes), trening imam 3x tedensko bi tole zadostovalo za 75 treningov kar pomeni da bi moral nove zaloge kupiti čez 112 dni:) Zanima me če je to dovoj "kvaliteten" in uporaben prašek ali priporočate kei bolšga/slabšega.

ja glede malice ti lahko tkole povem...1 rezinica sira, 4 rezine salame ter 2 kumarice in 1 kajzarica...kar bi po mojem mnenju zneslo nekje 10g iz sira, 40g iz salame in 70g iz kajzarice...vse to je zelo približno.

zile ::

1. zajtrk pri tebi je hec! zajtrk naj bo najobilnejši obrok po kalorijah (obroku dodaj ovseno kašo recimo...
oluščen oves in kakšen 1dcl manj mastnega mleka,)
2. sendvič je lahko s polnozrnatim kruhom +salama (puranja šunka recimo, če že mora biti, kajzerice in ostali proizvode iz navadne bele moke zamenjaj z polnozrnatimi proizvodi)
3. za kosilo pojej vsaj dvojno porcijo solate, če že za druge stvari ne veš kaj v usta neseš+ beljakovine (najbolj da odpreš največjo 150g konzervo tune v lasnem soku, ali si narediš sendvič s piščančjimi prsi, ki jih spečeš 1 dan prej recimo (maščob je hitro preveč, sploh v olivnem olju)
4. ok malo migaš, upam da veš kaj počneš, če ne rajši teci, da ti bo prijetno toplo in ti po 15 minutah že teče švic) :)
5. ok še malo miganja ne škodi
6. u redu, jogurt lahko spustiš in zraven skute poješ še kompleksne ogljikove hidrate (polnozrnati riž, krompir)
7. še malo piščančjih prsi, mogoče riba, lahko beljakovinko palačinko (samo iz beljakov! recimo 6+1 rumenjak)
8. ne vem sicer koliko časa boš zdržal tale tempo, amapk mislim da se boš kmalu prekuril

Skratka premalo ješ, povečaj vnos hranil, zvagej se, slikej se. Če po 2 tednih ne bo razlike, je nekaj narobe. :)

zile ::

joj človek ne prehitevi stvari. še dobr začel nisi, pa že misliš na praške. Kot prvo je to tekoča prehrana (jo pač zmešaš z vodo, mlekom). Prvo se navadi pravilno jesti in to trdo hrano. Kar pomeni nekaj kar prežvečiš. Že to da ješ trdo hrano, avtomatsko pomeni da s tem hujšaš. Ne verjameš ? Ko ješ trdo hrano se za presnavljanje le te porablja energija. Poraba energije = hujšanje :), dokler je vnos hranil in vrednost le teh pod mejo, ki jo rabi tvoje telo dnevno za delovanje (da lahko živiš po domače povedano).
Če pa ne gre drugače oz si ne moreš pripraviti trde hrani za sproti, pa le posezi po praških.
Je še vseeno bolje, kot da spustiš obrok. Nikoli ne spuščaj obrokov! zaradi malomarnih razlogov (nisem imel časa in podoben crap!)

d0rK ::

Kaj je narobe s praski ce zacenjas? Ce bo delu resno, cist nic. Jz jih jemljem odkar hodim na fitnes pa lepo bildam.

Pa nared si urnik. Ne delat celega telesa na enkrat. Kombiniraj misicne skupine.

kixs ::

Kaj je narobe s praski ce zacenjas? Ce bo delu resno, cist nic. Jz jih jemljem odkar hodim na fitnes pa lepo bildam.

Pa nared si urnik. Ne delat celega telesa na enkrat. Kombiniraj misicne skupine.


Ves kaksna je glavna razlika med tabo in njem? On hujsa, ti pa bildas!

Sicer je vse mozno, vendar na zacetku naj dela postopoma. Z urnikom se pa strinjam.

zile ::

S praški samimi ni nič narobe. imajo odlično hranilno sestavo, ampak telo se lahko oblikuje kompletno brez njih.

14SLO88 ::

No dons si bom napisu urnik za naslednje dni, napisal si bom tudi okviren jedilnik kaj bom jedel. Zvagal se bom, tud slikal in po 1 mesecu primerjal rezultate:)

Sm se pa odlocu da 2x na tedn fitnes ne bo skodu, ker itaq ne mislm delat na polno sam da se mi misice mal navadjo na obremenitve in da bo pol lazje zacet.

tsh2 ::

če bo po 1 mesecu kak rezultat bo to po moje samo zaradi shujšanja, ki ti bo poudarilo že obstoječe mišice. po moje mišice ne morejo "zrasti" v 1 mesecu. nič na telesu ne raste tako hitro. to je moje amatersko razmišljanje, če se motim naj me pa gdo popraf :)

tsh2 ::

tukaj: http://www.johnstonefitness.com/all/fro... (copy-paste je treba, drugače vas bo vrglo na prvo stran) se vidi, da je treba vsaj 2 meseca, da se opazi izguba teže, in še nadaljna 2 meseca, da se opazi pridobitev mišic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

tsh2 ::

tale je pa naredila transformacijo. je ne bi spoznal: http://training.fitness.com/photo-galle...

alexa-lol ::

alexa-lol:
se ti hecaš.
80g olivnega olja. to je 3000 kkal sam iz maščob. Kvečjemu 8g.


no ti očitno ne veš kaj govoris..80g mascob je kvecjemu 720 kcal.
na dan je najbols ce imas okoli 200-300kcal deficita; pri tem je treba paziti da ne zavzijes manj kjot 2000kcal (za fante) ker to je bazalni metabolizem telesa. Ce imas en recimo resen trening porabis recimo 2500 kcal torej zauzijes 2200-2300kcal. kg mascob v telesu ima cca 3000kcal torej v dveh priblizno dveh tednih porabis kilogram ciste mascobe. Ce zdaj tehta 100kg in ma 15% telesne mascobe je to 15kg mascobe torej. V enem mescu spucas 2 kili mascobe. torej 3-4 mesci pa bi bilo ql :)

alexa-lol ::

S praški samimi ni nič narobe. imajo odlično hranilno sestavo, ampak telo se lahko oblikuje kompletno brez njih.

no ce je tebi v interesu na dan pojesti 1kg purana, ter 400g riza potem ql...1 teden bos se lahko potem se ti bo pa zagnusilo + drazje te bo prislo, poleg tega ima puran drugacno aminokislinsko sestavo kot praski.

1kg purana = 5€ in ima 200g beljakovin = 25€ kg beljakovin
2.2kg praska pride pa 40€ in ma 2kg beljakovin = 20€

najbolje je kombinirat....se splaca kupit zmrznjene sardele 500g...imajo enako beljakovin pa se malo vec omega 3 + da se malo cenejse...sam ne mores pa sam sardelc jest vsak dan ker se ti zmesa

jst mam zdj 3x na teden sardele + 4x purana..sm pa lih zaceu, danes je tretji dan

ripmork ::

Pri meni je ravno prehrana daleč največji problem: Na treningu dam 100% od sebe, a enostavno nimam velikega apetita - že vzdrževat kilažo ni lahko, pridobivat maso pa največja muka. Pa drugače jem kar raznovrstno in okusno hrano, sploh nisem izbirčen, le nekako sem se že vsega možnega futra naveličal. Premalo jem. Če bi obstajala tableta, ki bi nadomestila celotedensko prehranjevanje, bi bil prvi v vrsti da jo preizkusim.
Visoko kalorična hrana mi je pomagala pridobit nekaj kil(sicer tudi malce maščobe), a takoj ko sem začnel spet bolj zdravo jesti, je šla kilaža dol. Jem nekako 3x na dan(včasih po 4x ko čas dopušča), se pa izogibam velikim porcijam (sovražim občutek polnega trebuha, sitosti na meji slabosti). Da bi se pa cel dan prenažiral... mnogo večja muka kot dejanski trening. Koncentriranim proteinom mi je dohtarca priporočala naj se izogibam (težave z ledvicami), tako da bi se dodatkom nasploh raje izognil (urejena prehrana je osnova, ki bi jo rad najprej dosegel)


Obstaja kaj, kar bi pomagalo vzpodbudit apetit v človeku?
Je imel še kdo podoben problem?
Kardio vajam se izogibam ker nočem dodatno kurit kalorij, bi mogoče te kaj pomagale?
(ne avtomatsko zamenjevat apetita za lakoto, lačen postanem relativno hitro, a enostavno nimam želje po hrani... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Steinkauz ::

Joj kaj bi jst dal da bi se mi gnusilo nažirat:))
Pr men je glih to problem k redko jem pa takrat full. Sm pa študent pa je več obrokov težko kombinirat. Sploh brez kuhne

zile ::

alexa-lol: Če bi bral celo stran, bi videl da sem se popravil glede kcal na 80g olivnega olja.
Praviš da ima 1kg maščob 3000kcal. Velja, da ima 1kg maščob 9000kcal. 1g maščob ima 9kcal, 1g OH=4kcal, 1g B=4kcal. Zmota ali nevednost? ;)

zile ::

RIPMORK: Koncentriranim beljakovinam se boš izogibal, ker ti je tako zdravnica rekla. Ali si pomislil, da si zmešaš recimo 1 merico, kar nekako zadostuje za nadomestek obroka. 2 merici, če hočeš pridobiti na masi. Če ne boš jedel pravilno in ne boš v surplusu (okoli 300-500kcal na dan) s kalorijami, ne boš nikoli pridobil miašične mase. Tvoj čas v telovadnici, pa sam veš koliko je vreden.

tsh2 ::

tale stran je kvalitetna: http://www.scoobysworkshop.com/
primer dveh koristnih informacij, ki sem jih dobil: sklece je bolje delati na pesteh in mehki podlagi, ker lahko klasični način poškoduje zapestje. pa še, da je kardio (~1 ura gibanja tako, da srce hitro utripa) veliko bolj pomemben kot pa pridobivanje mišične mase (z dviganjem uteži). predvsem za zdravje in dobro počutje.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222522 (20495) egonk
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24773182 (63417) thramos
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037591 (27996) CleanPower
»

Kako pridobiti maso? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23926100 (15277) CleanPower
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730321 (20431) Avenger

Več podobnih tem