» »

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?)

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?)

MeGreat ::

karbonatni medij bodo najbrž oglikovi hidrati- torej z maltodextrinom, glukozo..

Zakaj jemlješ bcaa+whey+oh v mleku ne razumem, ker samo upočasniš absorbcijo in tako bcaa ne pridejo do polnega efekta...Glutamin drugače kar notri zmešaj pa ene pol litra vode daj, ker imajo aminokisline slabo topnost

glede treninga pa recimo da je res oboje enako pomembno

Kami ::

Po treningu WHEY + BCAA je v redu, pod tem pogojem, da še imaš nekaj BCAA pred in med treningom.

Drugače pa vzemi glutamin nekje 20 minut pred koncem treninga.

Jaz ga vzamem 10g zjutraj na tešče, 10g 20 minut pred koncem treninga in 10g zvečer na tešče. Seveda tako prakticiram sedaj, ko sem na low OH dieti, na masi pa ga ponavadi ne jemljem, odvisno od denarja (to pomeni, da lahko ti vzameš manjše količine BCAA in glutamina, če nisi na strogi low OH dieti).

Mare2 ::

Katera firma pa je najboljša za to dodatno prehrano? A ni Weider?

Kaj je to malta?

PINki ::

DimniBurek, kako delaš trebušnjake z tisto vrečo, ki ima 15kg. Pri na v fitnessu ma ta vreča naramnice, sam precej okorno zgleda, ko si natakneš na prsa, ker si moraš zraven tudi držat, če ne se sname...:\ Kolk kaj bencha dvignete?

Kami ::

malto = maltodesktrin - torej kompleksni ogljikovi hidrati. Sprošča se počasi in konstantno in za razliko od glukoze počasneje dvigne nivo krvnega sladkorja.

iggy ::

Benča zdele že dolgo nisem delal, okoli 90 kg verjetno, med sezono ne morem kaj dosti srati ga po fitnesu. Sicer pa najbolj priporočam bcaa + whey takoj po treningu, glutamin pred spanjem in mogoče še kazein.

Mojih 50 centov.
Hey, you're fat!

IVo ::

90kg? NICE... Koliko ponovitev? Ja splača se pred spanjem popit shejk z beljakovinami s postopnim sproščanjem.

stock ::

bench, leto nazaj 2x dvignu 85kg, sam pa sem meu takrat 65kg ;)

Mare2 ::

To že, venda kaj je notri v malti?

meso, jajca, mleko, vitamin C, ješprenj?
To sem ugibal. Mi lahko navedeš, kaj je notri?

Kami ::

Ponavadi maltodekstrin pridobijo iz koruze.

DimmniBurek ::

Malto je po domače cukr(OH) s postopnim sproščanjem. Primeren za po treningu ker gre zelo hitro v kri.
There Is No Stronger Drug Than Reality

iggy ::

90kg 3x več pa tudi nisem probaval, ker je ubistvu brezveze. Drugač pa kazein pred spanjem je majka fantje moji.
Hey, you're fat!

MeGreat ::

Meso pred spanjem je boljše

iggy ::

am ne niti ne, ker meso ne vsebuje nečiste beljakovine + maščobe, ki se ti med spanjem pretvorijo v maščobne celice, tko da ne bo čist držalo.
Hey, you're fat!

Kami ::

Maltodekstrin spada pod sladkorje ampak ti najverjetneje s tem bolj ciljaš na glukozo - grozdni sladkor.

Mare2 ::

Zanima me, če je notri tudi:
- celuloza
- emulgator
- lecitin
-gostilo
-pektin
-antioksidant
- E551

Ali ni nič od tega?
Poglej na škatlico. :)

MeGreat ::

Na proforce škatli piše 100% maltodextrin in powder form

Iggy, meso vsebuje za bb najbolj kvalitetne beljakovine(veliko bolje od wheya ipd) - Poglej si dosežke vegetarijancev, so veliko slabši
Piščančja prsa vsebujejo malo maščob, okoli 1-3g na 100g ter 24g beljakovin, v maščobo pa se pretvorijo presežki
Meso drži raven aminokislin v krvi tam do 9ur, medtem ko kazein samo okoli 7ur

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

d0rK ::

Jz se tut s fitnesom ukvarjam...Lih dons meu noge.




Benc trenutno 105kg, tri serije, 10 ponovitev.

PINki ::

Jst tud lih meu dons noge, sm si skor preveč nategnu stegna, ka sem jih prezgodaj preveč obremenil:D

Bencha dvignem 35kg 3serije (12,10,8), imam 72kg in 15 let, drugače lahko dvignem 40-45, sam ne upam sam, če mi kdo ne pomaga, nikol neveš kaj se lahko zgodi:| Pa nemaram da se mi zgodi, da mi manjkata le še 2 do konca serije...zato rajše manj..:8) Lp

ripmork ::

kolikor vem ima recimo zrezek več za telo potrebnih aminokislin v beljakovinah kot npr. porcija sojinih kosmičev, kar pa se da nadomestit z uživanjem raznovrstnih rastlinskih beljakovin.
Torej meso ima bolj "polne" beljakovine, slaba stran pa je pač vnos škodljivega holesterola in maščob, čemur se z uživanjem rastlinskih beljakovin izogneš.

sam sem res nekoliko bolj na meso kot na zelenjavo, 1x do max. 2x na teden si takoj po treningu privoščim kalorično porcijo v Mcdonaldsu:D
Je to pretiravanje z hitro prehrano, 2x na teden? Drugače sem še vedno suhe, razmeroma definirne postave, a vem da lahko tudi človeka, ki ne izgleda zamaščen, mimogrede infarkt zadane enkrat.
Je pa res, da je ogromno v prehrani (vsak kar se pridobivanja mase tiče). Na treningih dam res vedno 110% od sebe, a ko so kake večje obveznosti človek enostavno nima cajta jest kot se spodobi:|
Proteinskih praškov ne jemljem, razmišljam pa da bi morda jih...bi si pa še prej moral nekak bolje organizirat prehrano.

PS: noge so najhujši treningi (vsaj zame)... posebej če greš izpadne delat na koncu, tisto te ubije:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

iggy ::

ha, za vnos aminokislin poskrbimo z BCAA, tudi ne vem če kakšen bb preferira na meso pred spanjem.
Hey, you're fat!

Amare ::

sam sem res nekoliko bolj na meso kot na zelenjavo, 1x do max. 2x na teden si takoj po treningu privoščim kalorično porcijo v Mcdonaldsu Je to pretiravanje z hitro prehrano, 2x na teden?


Saj se šališ, kajne?

d0rK ::

Trening nog je definitivno najtezji. Jz ga pol se nekje 3-4 dni cutim.


Dons so bli izpadni, pocepi, izteg v kolenu, stopanje na klopco z obtezitvijo, dviganje na prste, pa se ena za meca.

DimmniBurek ::

Infarkta zaradi piščanca že ne boš dobil, sploh pa če hodiš na fitnes.
Še folk usak dan je dunajce, pomfri, mcdonalca...
Jasno, pa, ni za pretiravat, jaz grem 1× na 2tedna na kak kebab.

Glede benča, če že govorite neke kile, povejte koliko ponovitev. Me pa tudi zanima izvedba. Pravi kot ko je palca na prsih, postanek na prsih 1s, počasno spuščanje, komolci nazaj, popolna koncentracija na kotrakcijo mišice, tralala.
Dokaj nepomembno zame koliko kg dvignem, ker se mi gre v prvi vrsti za to da zadanem mišico, ampak nekje 45kg zadnja serija-8ponovitev. pri 177cm/77kg


Noge pa itak pečejo ene 5dni, niti na školjki ne morm sedet...:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

MeGreat ::

Pa ti veš da so v bcaa samo 3 esencialne aminokisline?

PINki ::

Men je tud najtežji trening nog, ampak ne zaradi tega, ker je pač težko, ampak zato kr me kolena bolijo pr vsaki vaji razen pri vajah za meča in ko sedim na stolu in dvigujem noge gor (stegna)...:P

WarpedGone ::

>> kolena bolijo

Previdno. Potreboval jih boš še precej let. Predlagam pavzo.
Zbogom in hvala za vse ribe

PINki ::

Sej jih fejst ogrejem in zmigam, tko da bo že.:P

iggy ::

ha odvisno katere bcaa jemleš, no sicer pa se mi zdi, da sva zašla. _Kvalitetno_ meso je še kako pomembno pri ukvarjanju s fitnesom.

Glede benča je pa tako, da se gleda koeficient med težo, ki se dviguje in težo dvigovalca. Se pravi človek težak 100kg recimo dvigne 100kg benča == 50kg težak človek, ki dvigne 50kg
Hey, you're fat!

MeGreat ::

če te kolena bolijo nehaj, počakaj da se pozdravi(če boš še naprej treniral bo samo še huje)

Iggy bcaa so 3 aminokisline -levcin,valin,isolevcin. Zdaj če imaš še ostale aminokisline je to drugačen dodatek. Meso piščanca,govedine,svinjine je pa skoraj enako po "kvaliteti"

Kami ::

Tako kot je MeGreat povedal, BCAA so 3 aminokisline.

Ostale esencialne oz. več skupaj pa dobiš ponavadi v kakšnem EAAS/EAK dodatku.

DimmniBurek ::

BCAA se primarno uporablja na definiciji, ker znižujejo porabljanje mišičnih vlaken za energijo(ker imamo manj hidratov), pa še drage so ko satan.

Glede drugih aminokislin, je pa najbolj pametno mešat beljakovinske vire. Meso(piščanc, konj), jajca(obvezno cela, zaradi dobrega holesterola in boljše amino-sestave, beljaki niso bog ve kako kvalitetni), ribe...
Le tako se dobi vse potrebne aminokisline. Pa tudi logika tako kaže...
There Is No Stronger Drug Than Reality

MeGreat ::

Bcaa se uporablja vedno, ker močno zvišajo protein sintezo, preprečujejo katabolizem..

Kami ::

Ja, to zaradi aminokisline Leucin, ki je v BCAA, zato nekateri uživajo Leucin še posebej zraven obrokov, da se poveča protein sinteza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

DimmniBurek ::

Ja, se uporablja, če imaš denar za konstantno jemanje npr. 10-15g BCAA na dan. Primarno jih pa večina folka uporablja le na definiciji, ker manj žre mišice.
Če je že tako, potem se uporablja še glutamin, kreatin, večje doze vitaminov in mineralov, omega3, CLA, ZMA, NO boosterje, namesto navadnega wheya se rabi izolat...
Vsak naj sam presodi kaj rabi in kaj ne. Še vedno so tole samo DODATKI, na kar večina pozablja in misli da če bojo jedli mamino mineštro in nončkine minutarje, ob tem pa šopali dodatke da bo kaj iz njih. Bedarija...
There Is No Stronger Drug Than Reality

MeGreat ::

Bcaa je pred vsemi tistimi dodatki.
Whey izolat ima pa tudi skoraj isto ceno kot koncentrat pri prosportu.. Jaz pridem z manj kot 100€ na mesec skozi, pa jemljem 25g bcaa na trening dan ter 1kg izolata ter 3kg maltodextrina/glukoze mesečno pojem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

iggy ::

MeGreat kje pa kupuješ insolat, kolikor jaz poznam se cene začenjajo pri 80-90€.
Hey, you're fat!

DimmniBurek ::

Maxximumshop npr.
Izolat je IMO samo za tiste bolj profiče.
ti daš 100€ samo za dodatke, jest pa sem študent in probam s 100€ nekako preživet s hrano čez mesec...
There Is No Stronger Drug Than Reality

MeGreat ::

http://www.prosport.net/katalog/product... 44€ 2kg.
Vsake toliko časa se na forumu napiše, in se dobimo skupaj ter nakupimo za 900€, tako da dobimo -45% popusta..takrat dobim za 32€ 2kili izolata..

Dobro jaz živim pri starših in zato je hrana zastonj zame(pravtako zeleni čaj, ribje olje)

PS. za profiče ni izolat, oni uporabljajo nekaj drugega >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

Scarface ::

LOL ko berem tele poste mi gre res na smeh.
Sam sem precej časa treniral z osebo, ki se profesionalno ukvarja z BB pa mislim, da se lahko skoraj kosate z njim po količini dodatkov, ki jih zaužijete.
Dejte najprej jest pravo hrani in pravilno trenirati pa boste presenečeni nad rezultati. Dodatki ne naredijo nobenih čudežev. So samo pika na i za tiste, ki imajo že use ostalo "pošlihtano". Dejansko se za fitness rekreativce splačajo samo whey dodatki ali po domače proteini. Pa še to ne zato, da bi z njimi nadomeščali obroke, ker nič ne nadomesti mesa, ampak za po treningu, da preprečimo telesu katabolično delovanje. Za nekoliko naprednejše je mogoče uporaben tudi kreatin...
Been there, done that....

c3p0 ::

Razen whey koncentrata in mogoče občasno kreatina, navaden rekreativni fitnesač ne potrebuje nič. Da pa se tudi brez tega.

Če bereš tekste ob artiklih v teh trgovinah, bi moral imeti na zalogi vsaj 20 različnih produktov.

MeGreat ::

Nič se sekirat scarface, pojem kilo mesa dnevno
Pa super argumentiraš-> "se splača"..

Kami ::

Vsekakor se strinjam, da so dodatki le dodatki in nič drugega.
Najbolj so mi smešni osebki, ki kupijo kilo WHEY-a pa se normalno naprej bašejo s slabo in neurejeno prehrano pa pričakujejo čudeže.

Prva je v nulo urejena prehrana za tem pa so dodatki, ki so kot si že rekel pika na i.

Jaz štejem pod osnovne dodatke omega 3 (ribje olje), vitamine in mineralne, WHEY in maltodekstrin/glukoza.

iggy ::

Nah, vitamini, ribje olje, minerali, vse ostalo je že "nepotrebno".
Hey, you're fat!

Scarface ::

MeGreat tud slučajno se ne sekiram. Kg na dan pojejo profiči. Moraš bit pa kr ogromen, če tako količino beljakovin zaužiješ...verjetno še 2x toliko OH???

Skratka, če boste brali priporočila proizvajalcev, prodajalcev in različnih komercialnih strani (Maxx ipd.), lahko zapravite eno povprečno slovensko plačo za dodatke. Sicer Gašperja Groma poznam osebno in nimam nič proti njemu ampak dejansko je prodajalec in vam bo ponudil vse možne stvari, da pustite pri njemi čimveč € za dodatke. Vsak od njih ima določene pozitivne učinke in po zaužitju vseh teh bi morali biti vsi masivni in zdefinirano kot Stallone in Schwarci v najboljših letih. Najmanjši problem je jesti proteinske ploščice in piti šejke pa ob enem jesti fat burnerje. :D

Pravilna prehrana in pravilen trening sta povsem enako pomembna in skupaj več kot 90% potrebnega. Osebno bi rekel, da je prehrana skoraj pomembnejša od treninga samega. Uteži premetavat in spati (takrat mišice rastejo) zna vsakdo. Prehrana pa je skoraj znanost :)

Strinjam se seved z zadnjima dvema postoma. Omega3 (ribje in laneno olje) ter vitamini in minerali so obvezni. Ne toliko za rezultate kot za vaše zdravje. Seveda pa imajo antioksidanti pozitivne učinke tudi na vse ostale stvari...
Been there, done that....

MeGreat ::

Vredu z kilo mesa sem pretiraval ampak vseeno.. Okoli 500g mesa pa pojem dnevno(300g piščanec+200g ribe), zraven pa skuta... dodatki na trening dneve. 100€ mesečno za dodatke mi pač ni žal dati..
Profesionalni bb so itak zgodba zase, npr ronnie coleman pri svojih 140kg še vedno trdi, da on pa steroidov nikoli ni jemal

Verjamem pa, da je vsakemu prodajalcu v interesu čimveč prodati, kar je čisto logično saj smo v kapitalizmu
Trening pa je po mojem mnenju tudi znanost kakor prehrana(verjamem da zna vsak 200g piščanca spraviti v usta, medtem ko pravilna izvedba deadlifta ali počepa malo bolj komplicirana)

PINki ::

Kok kej B,M in OH vsebuje hrenovka (golica), vsak dan pojem 2 z mal majoneze, pa mi dela tezave pri racunanju:8)

iggy ::

Hm mislim, da si s hrenovko malce brcniv v prazno, saj težko izračunaš neko hranilno vrednost "packariji", ki je v hrenovki. Mogoče so "najboljše" še bele hrenovke vendar jih ne bi preveč priporočal.
Hey, you're fat!

Scarface ::

Haha hrenovka pa majoneza? Lej konec koncev je tema o fitnessih in ne o prehrani. Pa tudi vrednost si lahko sam izračunaš. Lahko ti povem, da je zelo malo B in malo več OH ter seveda največ maščob. Samo majoneza jih ima 50% >:D . Skratka to je čisti junk food...
Been there, done that....

PINki ::

Majoneza ma 80%>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312587 (9902) Malner
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037597 (28002) CleanPower
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730325 (20435) Avenger
»

Maxximum shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910951 (9104) BlazP
»

Kako pridobiti na kilaži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9620852 (16789) Saladin

Več podobnih tem