» »

Kako pridobiti maso?

Kako pridobiti maso?

1 2 3
4
5

kixs ::

Prej omenjeni trening sem delal vceraj prvic.

Sicer pa napredek je bil precej pocasen in progresiven. Bi moral doma pogledat koliko sem jih naredil na zacetku, imam evidenco ;). Mislim, da ne vec kot 5-6 sirokih, ozkih pa kaksenga vec?! Zdej jih naredim nekje do max 15. Ampak prej pullup-ov niti nisem delal. Koliko jih naredis je najbolj odvisno kako jih delas. Kolega jih naredi 15 v susu, ampak takih kot js pa se ne 10.

lp

CleanPower ::

no pa še moj trening učeri:
-najprej biceps-max na barbellu mam ene 35kg. mišico sm čist napumpu tko da na koncu sm še komi 15,5kg na barbellu uzignu(barbell je dolga palca)
-pol triceps isto čist napumpu(4 serije, 30 ponovitev, 12.5kg)
-pol pa še tek najprej 15 minut na 170 pulza pol pa sm dav na 15kmh ene 3 minute pa je šlo do 208 pulza. majca je bla mokra čist...

kixs ::

Pulz 208 mi je pa precej sumljiv!?

CleanPower ::

zakaj? maksimalnega mam nekje pri 215

;-) ::

;-) ::

Pulz 208 mi je pa precej sumljiv!?


Zakaj bi bil sumljiv to je normalen pulz ko delaš na polno.

kixs ::

Dal si link... ocitno ga nisi prebral.

lp

;-) ::

Ka govoriš v oblakih povej ka te muči.

kixs ::

V clanku imas formule za izracun svojega max pulza in si izracunaj. Veliko je odvisno od let in ce ste tu vsi 10-letniki ali manj, potem je recimo OK. Nekaj je odvisno tudi od tvoje kondicije. Zdej po kateri logiki ima nekdo lahko 215 max pulz?

Preveri si pulz rocno, ker ocitno masinerije ne delujejo prav.

;-) ::

220-leta = recimo 200

morš vedet da enačba ni točna torej so lahko odstopanja, mogoče ni v najboljši kondiciji in je 215 takoj tukaj.

kixs ::

Ni samo ena enacba, tule si mas izracun po vec metodah:

http://www.brianmac.co.uk/maxhr.htm - na sredini strani je Calculator.

So pa razne naprave za merjenje pulze zelo obcutljive na motnje. Grem enkrat tect, tecem kar dober tempo, meni kaze pulz okoli 190 8-O - sem pa poslusal mp3 na slusalke in je vrvica od slusalk udarjala na senzor (pasek okoli prsnega kosa) in je zato toliko kazalo. Normalno je nekje med 160 in 170.

Vse kar je nad 200 je ze ZELO ekstremno. Zato moj dvom. Sicer pa itak brezveze... no pain no gain ;)

;-) ::

Taki kalkulatorji ti niti približno nemorejo nič izračunat ker vpišeš samo leta. Spol in teža sta še samo 2 dejavnika ki vplivata na to, kje pa še je vse ostalo.

kixs ::

Taki kalkulatorji ti niti približno nemorejo nič izračunat ker vpišeš samo leta. Spol in teža sta še samo 2 dejavnika ki vplivata na to, kje pa še je vse ostalo.


Ti ze ves.

CleanPower ::

fora je da če maš višjega minimalnega maš tud višjega maksimalnega.
moj sorodnik je mel najvišji pulz 219, star je bil 20 let

kixs ::

Ne se hecat fantje!

Pustmo te pulze pri miru, ker nima smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

tsh2 ::

če pogledam v svojo evidenco vidim da sem začel 13. februarja 2009. to je 5 mesecev in pol, ne 4 mesece kot sem rekel. takrat sem naredil maksimalno 9 pullupov z dlanmi proti meni, zdaj pa maksimalno 12. dlani stran od mene pa prej 5, zdaj 9. kar počasen napredek, približno en pullup več na dva meseca. delam pa vsako vajo tako, da se ne ustavim niti za sekundo medtem ko jo delam, ker mi je tisto ustavljanje zoprno. pa tudi nisem treniral tako pogosto (53% dni če sem natančen, povprečna dolžina treninga 1 uro in pol, s tem da sem si med vajami vzemal kar nekaj počitka. zdaj probam opraviti pod 45 minutami. nisem več tako zagnan, da bi po dve uri, kot sem bil na začetku).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

Maverick33 ::

Prej omenjeni trening sem delal vceraj prvic.

Sicer pa napredek je bil precej pocasen in progresiven. Bi moral doma pogledat koliko sem jih naredil na zacetku, imam evidenco ;). Mislim, da ne vec kot 5-6 sirokih, ozkih pa kaksenga vec?! Zdej jih naredim nekje do max 15. Ampak prej pullup-ov niti nisem delal. Koliko jih naredis je najbolj odvisno kako jih delas. Kolega jih naredi 15 v susu, ampak takih kot js pa se ne 10.

lp


Tole je zame neverjetn napredek od 5 do 15 pullupov v 4 mesecih samo kako je pa sklecam to me tudi zanima kolko si napredoval?

kixs ::

Za sklece mi ni tako pomembno, ker jih delam ze od nekdaj... sicer ne redno, ampak sem jih lahko prakticno kdajkoli naredil 50 - zdaj seveda vec. Pullupov pa nikoli nisem delal, zato mi je bil to vecji izziv.

Konkretni podatki zacetek 1. april (prva stevilka), konec pa 10. julij (druga stevilka):

Resting Heart Rate: 52/46
Pull-Ups: 7/13.5 (siroki, dlan naprej)
Push-Ups: 50/60
Toe Touch: +13,5cm/+19cm (dotik prstov na nogi, + pomeni koliko dlje od prstov)
Wall Squat: 1:34/2:05
Biceps Curls: 18@13.6kg/15@14.6kg
In & Outs: 71/81
Heart Rate Maximizer:
max: 175/163
1min: 135/125
2min: 124/105
3min: 110/94
4min: 105/90

Ko gledam koledar treningov, je nekje 60% pokritost po dnevih. Maja sem bil za en teden na dopustu - katastrofa tile All-Inclusive 5* hoteli, hrane koliko hoces, fitness pa cisto brezvezen - se rock niso imeli. Takrat sem prakticno izgubil cel mesec - zredil pa za 2kg :8)

Skupno trajanje malo vec kot 3 mesece, s tem, da je potrebno odsteti vsaj majski dopust.

tsh2 ::

Wall Squat: 1:34/2:05


no vsaj tu te premagam :):
21.marec: 1:30
14. julij: 4:15

ciljal sem, da sem vsakič 5 sekund dlje.

zile ::

Glede pullupov. če jih narediš malo (manj kot 8), si pomagaj s stolom in delaj polovične. Je boljš naredit 15 polovičnih, kot pa manj kompletnih. Polovičke delaš tako. da stopiš na stol in se počasi (5s) spuščaš nazaj na tla. Lahko pa visiš na palci kolikor zdržiš. Ne se obremenjevat glede sekund oz minut. Ko ne zdržiš več, pač nehaš :D

MeGreat ::

pullupi so tudi meni hudič. tistih pravih počasnih naredim le ene 7, če pa hitro delam pa gre do 10-12.
rad bi vsaj 30 ;)

kixs ::

Wall Squat: 1:34/2:05


no vsaj tu te premagam :):
21.marec: 1:30
14. julij: 4:15

ciljal sem, da sem vsakič 5 sekund dlje.


Cool. Ampak wall squatow posebej nisem treniral. Taksna je razlika samo z navadno vadbo. ;)

lp

zile ::

30 jih boš naredu z rednim treningom. Ko boš mel tolkiko kg ali manj, kot si visok. Ko se ti bojo vidle žile na bicepsu, etc :D

amigo_no1 ::

200 in več pulza imajo zelo natrenirani gorski kolesarji (vožnja po cesti v hrib). Ne se igrati s takimi pulzi. Drugače pa izmeri pulz ročno na vratu (na levi strani) ali roki za 15 sek in pomnoži s 4 (1 min = 60 sek /4).

fora je da če maš višjega minimalnega maš tud višjega maksimalnega.
moj sorodnik je mel najvišji pulz 219, star je bil 20 let

Ne bo držalo, zgoraj omenjeni kolesarji imajo "normalen" pulz pod 60 (da ne rečem 50).
Zakaj ? Ker se je srce/cel krvožilni sistem/organizem navadil na hude obremenitve ; in to privajanje ni potekalo instantno od danes na jutri.

Kot če se z bolidom f1 2009 pelješ 50 km/h v sedmi z "setupom" za Monco, ko dela motor takrat z 5% obremenitvijo :D

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Ko treniram, mi pulz v mirovanju pade pod 50, tudi do le 45, drugače pa je nekje 58. Pritisk je normalen.

CleanPower ::

200 in več pulza imajo zelo natrenirani gorski kolesarji (vožnja po cesti v hrib). Ne se igrati s takimi pulzi.

koga razumeš kot zelo natrenirani? tiste ki grejo 2 krat tedensko?

no drgač sem pa dons sprobal tole wall squat. zadeva po minuti postane kar težka. sam sem v prvo naredil 2:38. počepa mam 90kg, tehtam 64
PS: pulz po koncu 106

Zgodovina sprememb…

;-) ::

200 in več pulza imajo zelo natrenirani gorski kolesarji (vožnja po cesti v hrib). Ne se igrati s takimi pulzi.


Natreniran človek ma manjši pulz kot netatreniran.

CleanPower ::

ampak treniran ima večjega maksimalnega

kixs ::

Vsak clovek ima naceloma svoj max utrip in ga s treningom ne mores spreminjat. Spreminjas lahko samo minimalnega. Razlika pri treniranem in netreniranem je samo v ohranjanju max utripa. Vendar max utrip iz vec razlogov ni dober. Res je tudi to, da natreniran bo naredil vec dela pri dolocenem pulzu kot nenatreniran - ampak to direktno nima veze z max utripom.

lp

CleanPower ::

no primarno je men itak pomembna kondicija. pulz gledam samo malo za zraven da je v mejah normale(ko se uležem se spusti do 55 kar je uredu)

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Idealno je narediti cimvec dela pri cimnizjem pulzu.

Zato so tile podatki pomembni:


Resting Heart Rate: 52/46
Heart Rate Maximizer:
max: 175/163
po 1min: 135/125
po 2min: 124/105
po 3min: 110/94
po 4min: 105/90


Po treh mesecih dokaj rednega treninga, tako z utezmi kot kardio, se mi je pulz precej zmanjsal.

lp

Maverick33 ::

kixs97 in ostali pol s tole uro bi bil jaz sposoben kaj pisati statisiko http://www.mimovrste.com/artikel/382025...

kixs kaj ti šteješ sam to al kako ?

Aja pa kalorije bi lahko odčital natančnom, če bi mel celdan gor kolk sem jih porabu ? Al kakšna so odstopanja?

CleanPower ::

zadnje čase premišljujem kaj naj sploh jem da pridobim na kilah? visok 177, teža 66kg
sem si sestavu en jedilnik za maso:
-zjutri: 2 jajca+kruh+ 0,5l soka+ 2 veliki žlici medu
-malica: topel obrok v šoli(malo mesa,...)+2dcl soka
-kosilo: topel obrok(meso, krompir, testenine,...)+0.5l soka
-malica: banana, 80g tune+0,5l soka
-zvečer: 2 jajca+kruh+ 2 žlici medu+0,5l soka
kdaj pa kdaj še skodelica mleka.
dva tedna sem se držal tega jedilnika in prilezel na 69kg.
ker pa sem se dopoldne slabo počutil zaradi jajc sem ta jedilnik opustil in teža je spet padla.
zdej razmišlam da bi kupu proteine+OH da mi nebi blo treba tok jest(predvsem zjutraj jajca ne pridejo v poštev)
2. JEDILNIK:(tega bom zdej)
-zjutri: proteini+OH+0,5l vode/mleka
-malica: topel obrok v šoli(malo mesa,...)+2dcl soka
-kosilo: topel obrok(meso, krompir, testenine,...)+0.5l soka+kreatin
-malica: banana, 80g tune+proteini+OH+0,5l vode
-zvečer: 1 jajc+kruh+ 2 žlici medu+proteini+OH+0,5l vode
3x na dan proteine+OH.
240g praška(9x27g)/dan=158g proteinov iz dodatka
162g praška(6x27g)/dan=149g OH iz dodatka
pomoje bi mogl tole bit dost da pridem po 2 mescih na 72kg.
kaj pravte?

kixs ::

Js bi nekam stisnil se pusto skuto. Dosti je odvisno ali in kako vadis. Ker moras kar precej pojesti, da dobis na masi pri rednem treningu.

lp

CleanPower ::

no zdej sm šele vidu da je 240g wheya na dan kar velik. seprav če kupm 4kg mam sam za 16 dni. zgleda bom mogu zmanjšat dozo.
bom pomoje jedu 120g wheya+ 120g OH, ne pa 240g in 162g.

trenutno ne vadim zaradi poškodbe. ko pa bom začev pa bojo to 4x tedensko intervali 200m teka(za 26-32s). odvisno od kličine. in 3x tedensko uteži.

Zgodovina sprememb…

zile ::

Za zjutraj ni priporočljivo, da ješ samo tekočo hrano. namesto šejka rajši namešaj 100g ovsenih ali drugih kosmičev.
Tekoča hrana ne vzpodbudi želodca, tako kot trda hrana (hrana, ki jo prežvečiš) in gre pomoje zadeva direkt v črevo. Lahko pa kombiniraš trdo in tekočo hrano za zjutraj.

amigo_no1 ::

Whey je po naše sirotka v prahu, ki ima več beljakovin na 100 g kot skuta.

CleanPower ::

ja sej sam ko ga pa zmešaš pa nastane šejk in je tekoč:)

kixs ::

Razni napitki so bolj priporocljivi po treningih.

Ce mislis vec jest in nic kaj trenirat, ni ravno najboljsa kombinacija za pridobitev misicne mase - ampak zgolj mascobne mase.

CleanPower ::

kixs si malo kiksnil.:))
glede na to da sašo petek poje 400g beljakovin na dan samo iz dodatkov verjetno to ni samo 'šejk po treningu';)

Maverick33 ::

Kaj hočeš povedat jej samo whey pa maš mišice brez vadbe?

CleanPower ::

hehe mišice mam js že>:Dsm trdo delal.
zdej pa ker sem poškodvan želim samo veliko jesti da nebi izgubil mišic, če pa pridobim maščobo mi je pa vseeno ker bo pol itak dol šla.

d0rK ::

Kje pise da poje 400g na dan z dodatki? In ti nisi noben Petek, clovek ma 105kg na definiciji.


Nobena kolicina proteinov ti pa ne bo pomagala zaustaviti procesa propadanja misic ce ne bos treniral.

CleanPower ::

malo poglej kolk sem napisal zase da bi jemal. nisem napisal 400g.
http://www.the-nevniki.com/2007/0508/sa...
tu si preberi.

Avenger ::

Za zjutraj ni priporočljivo, da ješ samo tekočo hrano. namesto šejka rajši namešaj 100g ovsenih ali drugih kosmičev.
Tekoča hrana ne vzpodbudi želodca, tako kot trda hrana (hrana, ki jo prežvečiš) in gre pomoje zadeva direkt v črevo. Lahko pa kombiniraš trdo in tekočo hrano za zjutraj.


Lahko si narediš proteinski šejk (brez hidratov) pa vanj streseš kosmiče, ampak 100g je kar precej.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

d0rK ::

Precej bolana dieta ampak okej.

Maverick33 ::

Na kakšen način pripravljena jajca pa so najboljša?

Trdo kuhana mogoče? Mislim glede na hranilne vrednosti beljakovine... ne okus!

PINki ::

Tud če boš surova jedel, hranilna vrednost ostane vedno enaka. Drugače so pa mehko kuhana najlažje prebavljiva, osebno pa so mi najboljša trdo kuhana pa da stojijo nekaj časa v hladilniku :d

d0rK ::

Sam surovih ne priporocajo najbolj.

Prvic zarad salmonele, drugic pa.. Se ne spomnm zakaj so pecena boljsa. Sem pa to prebral pred leti na maxximum forumu.

Maverick33 ::

Aha se prav pol nima veze, če jih ocvrem, spečem, mehko, trdo ... vedno bo isto beljakovin samo kaj ni glih fora, da če se hrana cvre na olju, da zgubi vrednosti?
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116468 (13200) m0LN4r
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222513 (20486) egonk
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614652 (8959) ripmork
»

trebušne mišice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12618852 (11960) demon#666
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730318 (20428) Avenger

Več podobnih tem