» »

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?)

Fitness (was: Poceni(zastonj) fitnes za študente?)

IVo ::

Men pred spanjem sede polovica Mercator skute, ki je odlična za maso...

PINki ::

Kok ma kej skuta B,M,OH, ker res vsi priporočajo skuto skuto in samo SKUTO :D

iggy ::

OH bore malo, M odvisno kakšno kupiš, B zelo veliko.
Hey, you're fat!

PINki ::

OK, thx:))

Kami ::

Skuta je dokaj v redu ampak tisti, ki priporočajo samo in dosti skute nimajo prav.

Piščančja prsa imajo 0 OH in so po moje boljši vir beljakovin.

Vsekakor pa je treba uporabljati več virov, uporaba samo skute ni optimalna pa tudi ni najbolj zdrava. Najboljše je kombinirati več stvari - prsa, jajca, tuna, skuta, losos ...

Scarface ::

Ja res je, da so boljše beljakovine iz mesa, kot iz skute. Predvsem za tiste, ki delajo na definiciji. Če delaš na pridobivanju mase, to ni tako zelo pomembno.
Been there, done that....

PINki ::

Sej nisem mislil samo skute. Ampak, da mi pravijo, da tisti, ki hodijo v fitness, naj jejo skuto ipd. Sej štekate.

DimmniBurek ::

Ja, to je zato ker povprečen fitneser poje ene 3-5× več B kot navaden "neizobražen v to smer" človek. In to pomeni da je treba veliko jest, skuta je samo en vir, je pa daleč od optimalnega.

Pomoje so cela jajca top hrana. Imajo zdrave maščobe, holesterol(znižujejo slabega, zvišujejo dobrega, veliko snovi, ki jih telo rabi, zelo kvalitetne beljakovine,...)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Amare ::

Jajca so kul, pa še rad jih jem, kar za ovsene kosmiče a.k.a. žagovino ne bi mogel reči. Pojem jih cca. 35 tedensko. Večinoma pred spanjem + zelena solata.

WarpedGone ::

>> Pojem jih cca. 35 tedensko

To je po 5 jajc dan za dnem? 8-O
Ok, tvoje telo ampak takole 5 let pa boš mel zanimivo starost...
Zbogom in hvala za vse ribe

Amare ::

@WarpedOne

Oh, explain please.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amare ()

PINki ::

Ne mi več o jajcih prosim. Že po naravi me preveč napenja, sam ko ga pa prdnem po jajcih, pa še sam sebi rečem OMG kok smrdi. Ceu fitness zasmradim:D
Ta teden je no more eggs 4 me.:8)

DimmniBurek ::

Lani sem jih nekaj mesecev konstantno 70 na teden, kar je 10 na dan.
Bomba, povem vam. Nobenih (povečanih) tornadov ne nič...
There Is No Stronger Drug Than Reality

PINki ::

Bomba, povem vam. Nobenih (povečanih) tornadov ne nič...

Tega ne razumem najbolje. Si torej prdel kot konj, ali ne? Ubogi tvoji cimri, ali pa celo ti, če si moral zaradi tega spati na balkonu.:P

MeGreat ::

Je veliko manj vetrov po 5 jajcih na dan, kot 5 jajcih na teden, ker se telo navadi..

DimmniBurek ::

Nisem bolj tornadiral kot ponavadi(kolk je to pa nej povejo moji cimri, mislm da dokaj zmerno). Se mi zdid a se bolj prdi od wheya kot od jajc/mesa...
There Is No Stronger Drug Than Reality

d0rK ::

Jz mam dve obdobji po dva do tri mesece na let ko pojem vsako jutro deset jajc. Deset beljakov pa tri rumenjake.



Zgleda hecn k na blagajno prnesm 60 jajc.

DimmniBurek ::

Še bolj hecno je da vržeš 7rumenjakov stran. In nekoliko nespametno.
Ali si slišal da povzročajo holesterol?:\
There Is No Stronger Drug Than Reality

d0rK ::

Ni ti treba vedno igrati vsevedega genija. In kaj ce jih stran fuknem?



Pravs da nej pojem 60 rumenjakov na teden? Vse ma svojo mejo. Ce bi mislu da so runemjaki tak bavbav nebi niti treh pojedu.

DimmniBurek ::

Zakaj jih torej mečeš stran?

Pejdi pogledat na maxximum forum, imaš več kot 20 študij o jajcih, poleg tega so si forumaši merili holesterol in vse tiste stvari v krvi v razmaku nekaj mesecev ob vsakodnevnem uživanju 5+ celih jajc.

Sej te ne kurcam ali da bi se ti posmehoval, svetujem ti da se 1. ne splača, 2. skoraj več škode kot koristi...
There Is No Stronger Drug Than Reality

d0rK ::

Sej vem da nimajo tazga vpliva na holesterol kot nekateri pravijo. Dva na teden nej bi blo vrh glave.


Lansko leto sem zaradi enih zdravil mesecno dajal kri na test. In sem reguliral kolicino jajc. Vec kot tri na dan pac ne smem.

Kami ::

Se strinjam, da ima vse nekako mejo.

Dejstvo je da dolgoročno 99% stvari v velikih količinah škoduje, enako je tudi sigurno za jajca. Tudi jaz ne pretiravam in pojem na dan 3 cela jajca.

DimmniBurek ::

Dobro, se strinjam do neke mere, je pa tudi res da če imaš (hard) treninge, rabiš vsega več :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

PINki ::

Kaj je boljše za pridobivanje mase?

3 serije po 12,10,8 ponovitev
ali
4 serije po 12,10,8,6 ponovitev

Zaenkrat jih delam po 3serije, samo se mi zdi da je premal...:\

IVo ::

Dej kr štiri. Zadnja serija je najpomembnejša! Upam da veš da je spuščanje pomembnejše od dvigovanja. Tak da ne šparat s časom pri spuščanju... ;)

Mare2 ::

Koliko časa počivaš med serijami, in koliko med ponovitvami?

d0rK ::

Jz delam skos po tri serije, deset ponovitev.


Med serijami minuta pocitka, razen kadar delam noge kjer si vzamem minuto in pol.

PINki ::

Koliko odmora je potrebno imeti po končani vaji pred začetkom naslednje?

DimmniBurek ::

3min.
Ma to so malenkosti. Raje se posvečaj pravi prehrani in pa hard treningom s pravo izvedbo same vaje.
There Is No Stronger Drug Than Reality

MeGreat ::

3minute imajo powerlifterji. Pri bb je najboljše, da je pavze minimalno.
Delaš kontra mišične skupine(biceps-triceps, prsa-hrbet) Serijo bicepsa, 40sec pavze, serija tricepsa ...

DimmniBurek ::

Med vajami 3min, mes serijami 1min. Tako vsi priporočajo
There Is No Stronger Drug Than Reality

PINki ::

Kje se da kupit kakšne poceni "fitness tablice" (čokoladice kot je Milkyway minute ipd.). Ker pač v šoli ne jem več čokoladic iz avtomatov, pa bi raje kakšno v šolo odnesel.

Pa kok kaj deadlifta dvignete fantje? (lahko tudi dekleta:D )

Jaz: 72kg (15let) - 2 seriji po 6 pon. 60kg, zadnja serija 70kg po 4 pon. (verjetno lahko še malo več)

Vse skupaj pa imam tako poštimane serije (je ok?):

-2seriji po 20pon
-1 serija po 15pon
-1 serija po 10pon
-2 seriji po 6pon
-1 serija po 4 pon.

DimmniBurek ::

Fitnes ploščice so dokaj drage(tudi 3€) V šolo si nesi sendvič s polnozrnato štručko in nemastnim sirom in prsmi v ovitku.

Brezveze da maš po 15 in 20 poonovitev.
Delaj od 12-8 višaj težo...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Fatboyslim ::

Milkyway minute ni fitness ploščica :D Preveč preprostih oh (sladkor) pa premalo beljakovin.
Sam ploščice kupujem v prosportu, kjer so pogosto v akciji; pa še tiste jem le takrat ko sem naprimer dlje časa zdoma in mi primanjkuje obrokov

Kami ::

Kot je že DimmniBurek povedal so te ploščice ponavadi zelo drage, razen če jih v kakšni akciji kupiš več.

Imaš pa seveda več vrst ploščic:

- visoko beljakovinske (imajo kar nekaj B in kar nekaj OH)
- energetske (imajo veliko OH - od tega dosti preprostih in nekaj B)

Tebe domnevam najverjetneje bolj zanimajo prve kot nadomestek obroka.

Pa mogoče malo zmanjšaj število serij in ponovitev ter povečaj težo razen, če ti paše tako velik volumen ...

MeGreat ::

Evo ti poceni nadomestek obroka. 0.5L steklenica, 40g wheya, 15g olivnega olja, ter voda. Daš skupaj zmešaš in ko rabiš odpreš in popiješ.
Jaz deadlift- 5x5 po 110kg. Enkrat tedensko treniram deadlift, začel sem pa 3 mesece nazaj. Ni veliko, ampak je nekaj..

PINki ::

Tisto je ogrevanje (prazna palica), da se ufura vse skupi...

Potem pa nalagam..

Drugače sem mislil visoko beljakovinske ploščice.
Ker sir pa ima še veliko B in malo M poleg Sovany sira, ki ga nemorem kupovat ker mi je predaleč eurospin. Kupujem v Mercatorju in Šparu.

Kami ::

Kaj pa skuta ne pride v poštev?

iggy ::

Tudi.

Deadlift:

4x130kg

Samo sem malo višji človek in mi je deadlift malce lažje izvajati :P
Hey, you're fat!

Fatboyslim ::

0.5L steklenica, 40g wheya, 15g olivnega olja, ter voda

Po mojem mnenju zelo slab nadomestek, premerno mogoče le za nekoga na ketenski dieti.

Zaradi sproščanja insulina, ki je ključen pri protein sintezi, je pomembno zaužti OH pri čimveč obrokih, zraven wheya pa še kazein (mlečne beljakovine). Ta deluje kot antikatabolik, saj dvigne nivo aminokislin v krvi za več ur, nasparam wheyu kjer nivo upada že po 40min. Mešanje wheya samo z vodo je koristno le takoj po treningu, pa še takrat je potrebno zaužiti še vsaj zadostno količino OH za obnovitev glikogena ter sprostitev insulina.

Je pa tudi po moje za šolsko malico najboljše polnozrnata štručka in piščanec.

MeGreat ::

Na low carb definiciji je po moje kar vredu nadomestek. Olje malce upočasni absorbcijo wheya, ter prepreči oksidacijo levcina za energijo.
Kazein je sicer fajn stvar, ampak za moje pojme predrago. Sicer pa zdaj ni čas za maso- poletje se bliža

Jaz zaužijem hidrate samo okoli treninga( 150g), ker takrat je najbolj pomembno sproščanje inzulina, da transportira aminokisline v mišične celice

Kami ::

Olje upočasni sproščanje WHEY-a, zato je domnevam napisal olje zraven.

Pa dviganje inzulina s preprostimi ogljikovimi hidrati večkrat na dan ni zaželeno oziroma je zelo slabo za nas bodybuildere, ker se tako zmanjša občutljivost na inzulin. Je pa seveda zelo važno, da dvigneš inzulin po treningu in lahko tudi pred njem (da telo ne zaide v katabolno stanje).

Torej važno je vnašat prave hidrati ob pravem času. Torej pred in po treningu preproste in čez dan kompleksne, da se ne dviga inzulina.

PINki ::

A se metuljček dela na poševni klopi ali ravni?
Jaz ga delam na ravni, vidim pa da jih večina dela na poševnih... so prsa bolj izpostavljena pri poševni ali ravni klopi?

MeGreat ::

Pri poševni klopi moraš paziti da ni naklon več kot 45 stopinj, ker potem preveč dela prevzamejo ramena..Dela se pa lahko v vseh položajih, čeprav je najboljše na ravni, ki lahko v spodnjem položaju poudariš strech pozicijo

ripmork ::

pri poševnem izvajanju metuljčka je poudarek na zgornjem delu prsnih mišic, ponavadi je prav tu najtežje pridobit maso, imo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

MeGreat ::

kaj pol je kakšen fitnes zastonj za študente?(ne da se mi še 1x cele teme brati, še posebej ker je 90% offtopic)

Steinkauz ::

Iščem en fitnes na viču oziroma lahko tudi drugje, samo da te prifura enka. Sokol tivoli/vič poznam, še kakšen koristen(ter cenejši)?

DimmniBurek ::

MEGreat, če si študent in imaš telovadbo v rožni dolini(pravzaprav tudi kje drugje) se potem s profesorji zmeniš če lahko hodiš recimo 2× na teden.

Steinkauz, na najdi.si se ziher kaj najde. Cene so pa v Lj zasoljene ko pes...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Steinkauz ::

Ja ma ma kdo izkušnje, fitnesov je miljon.

Zheegec ::

Jaz hodim v Sokol Tivoli - precej OK, neke posebne gužve ni, savna je OK. Sicer so cene kar visoke v Lj, ja :)
Samo zakaj imajo v vseh fitnesih tako na hladno nastavljeno klimo? V minuti te čisto shladi... mi gre že kar malo na živce :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnes-Proteini (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9312552 (9867) Malner
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037545 (27950) CleanPower
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730293 (20403) Avenger
»

Maxximum shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7910935 (9088) BlazP
»

Kako pridobiti na kilaži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9620833 (16770) Saladin

Več podobnih tem