» »

T-2

T-2

««
15 / 17
»»

kar98k ::

ja zadnic sm bral da so morali preko sodišč prisiliti telekom naj jim dajo dostop do omrezja
MISLIM....

kklemenss ::

g. Turk se je tudi pritozil v Bruselj... da je mu je telekom dodelil kable.. ;) ma jajca tip8-O

mamamia ::

@Tomi, ne mores primerjat hongkonga z nami :S.. Ves kolk visji standard je pri njih? Sploh so kar se tice razvitosti in tehnologije par stoletij pred nami, tko da je ta tvoja primerjava neumestna.. Hvala bogu da je konkurenca in da je napredek. Vsaj nekej.

DanKick ::

A zna kdo povedati, kaj cenovno pomeni 1,2 ali trije poštni predali, pa nizka, srednja ali visoka varnost?
Ali so trije ločeni TV-signali v ceni 3.000,00 SIT oz. je potrebno doplačilo za vsak dodaten TV-signal?

.:WiCKED:. ::

Jst mam tud 2 vprašanji:

1. Bo IP statik?
2. Je možno pri VDSL naenkrat downloadat in uploadat s polno hitrostjo (pri ADSL to ni možno, saj če uploadam na polno, mi download ne gre nikamor...)?

Tnx vnaprej!
.:It's nice to be important, but it's more important to be nice!:.

SasoS ::

no. 2 je stvar TCP protokola in ne tipa povezave. Ni pomembno ali imaš ADSL, kabel, VDSL, optiko...če imaš v eno stran povezavo zabasano tudi v drugo ne bo šlo...

.:WiCKED:. ::

no. 2 je stvar TCP protokola in ne tipa povezave. Ni pomembno ali imaš ADSL, kabel, VDSL, optiko...če imaš v eno stran povezavo zabasano tudi v drugo ne bo šlo...


Pol tud pr 100Mbit/100Mbit full duplex ne moreš na polno downloadat in uploadat?
.:It's nice to be important, but it's more important to be nice!:.

Hux ::

Na japonskem je tolko teh elektronskih trgovin, centrov in podobnega kot je pri nas nesnage na cestah tak da to res negre primerjat.

Konkurenca pa je tudi bol tak tak. Se je kdo vprasal zakaj nima ne Volja in ne Amis ADSL za 4k? Mislim ne rect da ni mogoce ce lahko T2 to dela. Pri nas dozaj ni blo prave konkurence. Amis in Volja pa se kaki so se vsi na siol prilagajali in pomoje so upali da bo siol drzal visoke cene da lahko se sami drzijo podobne. Amis se ma danes ADSL taki kot je siol mel nekoc in tisto da nemorejo nizat ker ma siol zastojn kao tudi nevlece vec. T2 je dokazo da ni res.
T2 je vbistvu prva resna konkurenca ostali so bolj za joke tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

iration ::

iz mejla ki sem ga dobil:
"Poštni predali in varnostni paket (ne glede na stopnjo varnosti) so vsi brezplačni."
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

SasoS ::

@.:WiCKED:.: to velja za asimetrične povezave. Pri simetričnih hitrostih ni teh težav (nekoč ko je bil kabel 512/512 je fino vleklo v obe smeri polno :D)

CaqKa ::

Zanimivo bo videti kako se bodo če se bodo, odzvali ponudniki dostopa na internet (vključno z triero) na agersivni nastop prihoda na trg T-2, ali pa bodo čakali kako se bo vse skupaj izteklo.(zna biti prepozno)


jaz mislim da kaj preveč agresivno ne more bit.. siol in triera sta z vezavami zavezala uporabnike k sebi.

poleg tega nimajo nikakve reklame.. kar pomeni da do večine uporabnikov informacije o cenejšem internetu itak nebodo prišle..
pa tudi če ne verjamete.. uporabniki se večino itak ne ravnajo po najnižji ceni.. pač kupijo kar kupijo, ali ap 'gre ati kupit'
če bo se po najnižji ceni zgledovali, bi zdaj recimo simobil moral zaradi orto smart paketov imet kar dosti več uporabnikov, pa ni tako.. še tudi zaradi dejstva, da so nekateri pri mobitelu zavezani do 2007.

mogoče bo kar nekaj računalniško ozaveščenih slotechovcev prestoplo.. kakega blaznega premika uporabnikov na t2 pa nebo.

to je moja vremenska napoveda za t2.
vsekakor imajo premalo reklame da so najcenejši.

Mavrik ::

To ni glih res... ker ko ti zabašeš upload do konca več ne grejo skozi kontrolni paketki za download in se le-ta ustavi. Pa naj je to optika, xDSL, kabel, ali pa linija svetega papeža.
The truth is rarely pure and never simple.

.:WiCKED:. ::

@.:WiCKED:.: to velja za asimetrične povezave. Pri simetričnih hitrostih ni teh težav (nekoč ko je bil kabel 512/512 je fino vleklo v obe smeri polno :D)


Ja no, ka ni VDSL simetričen?


To ni glih res... ker ko ti zabašeš upload do konca več ne grejo skozi kontrolni paketki za download in se le-ta ustavi. Pa naj je to optika, xDSL, kabel, ali pa linija svetega papeža.


Ja sam ne bi blo to rešen z 2 žicama? Ena za gor, druga za dol? Al je že zdej tak pa sem sam jst n00b?
.:It's nice to be important, but it's more important to be nice!:.

Zgodovina sprememb…

DanKick ::

Pa še eno laično vprašanje - če sem pri ADSL-ju imel izmerjeno max povezavo 4Mbitno, je možno pričakovati, da bom z VDSL-jem imel kaj več?
Gre se mi namreč za to, da bi imel tudi tudi TV preko VDSL-ja (torej nekje 6-7 Mbitno linijo z najnižjim internetnim paketom).

dolegar ::

Jaz tudi pravim, da morajo kmalu imeti reklamo, ki bo dejansko predstavila produkt, prednosti, ugodnosti... da ne bo tko kot vega, ki je kazala le banane in logo firme. Nič ti ne nuca, če folk vidi tvoj logo, če pa ne vejo kaj točno firma sploh prodaja.

Na tržišče so prišli, sedaj pa bo treba prepričat kupce, ki v večini niso ravno tehnično podkovani... da vzamejo njih. Mislim, da ne bo težko prepričati kupcev...

iration ::

> poleg tega nimajo nikakve reklame.. kar pomeni da do večine uporabnikov informacije o cenejšem internetu itak nebodo prišle..

Po moje pa ne bo tko.

Kami je na siolovem forumu rekel: "Najprej bomo odšli mi internet junkiji nato pa še raja, ki nima veliko pojma, ker prav ta raja pridobiva informacije od nas internet junkijev."
Pa tud sicer ne verjamem da bojo pri T2 spali in čakali, da pride dober glas v deveto vas :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Hux ::

Mavrik: stavim da dimni signali istocasno v obe smeri delajo maximalno :D

.:WiCKED:.: ne V stoji za Very high in ne Simertricno. So pa mogoci simetricni paketi kot tudi na kablu ce ze ces tak.


DanKick: Ne na VDSL se 4Mbit nemores pricakovat ce je bil ADSL imzerjen kot 4Mbit max kar je okol 3500m
1Mbit/256 je best you can hope for brez TVja.


Drugace pa reklame so pa res boge. Samo oranza tabla z T2 in nic vec. Jaz sem mislo da tople zemlice prodajajo :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SasoS ::

ja odvisno od paketa ane...10/10, 1/1 so simetrični, 10/2 ni...če ne se pa problem enostavno reši da si upload omejiš kakih 5% manj od meje linije pa nimaš nobenih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

djgigo ::

Za nekatere, ki jih zanimajo kako delujejo XDSL tehnologije(ADSL, SDSL, VDSL, ...), nekaj uporabnih linkov:
http://www.faqs.org/faqs/datacomm/xdsl-faq/
http://searchnetworking.techtarget.com/sDefinition/0,,sid7_gci213915,00.html
http://www.faqs.org/faqs/datacomm/xdsl-faq/
http://condor.depaul.edu/~jkristof/xdsl-faq.txt
Tako, da si boste malo razjasnili pojme o tehnologijah, ki so stare že več kot 5 let in pri nas niso poznane zaradi različnih razlogov. Morda pa je prevladujoč razlog nesposobnost Telekoma v zagotovitvi spodobnih linij do uporabnikov in spodobnih medkrajvenih in mednarodnih optičnih linij.

iration ::

> Morda pa je prevladujoč razlog nesposobnost Telekoma ...

Po moje so imeli oni (s svojim siolom vred) svoje računice, da so jim šle nove tehnologije tako težko od rok, ni samo nesposobnost tista.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

.:WiCKED:. ::

.:WiCKED:.: ne V stoji za Very high in ne Simertricno. So pa mogoci simetricni paketi kot tudi na kablu ce ze ces tak.

Ja ok, pol če vzamem 1024/1024 bom lahko naenkrat downloadal in uploadal na polno al ne?

ja odvisno od paket ane...10/10, 1/1 so simetrični, 10/2 ni...če ne se pa problem enostavno reši da si upload omejiš kakih 5% manj od meje linije pa nimaš nobenih težav.


Emm... ko bi vsaj blo 5% :(
Pr men na 1024/256 morm omejit upload na ~60%, če čem downloadat na polno...
.:It's nice to be important, but it's more important to be nice!:.

kar98k ::

tole je ze offtopic moderatorji bodo znoval brisal
ja upload morte mal znizat da boste lahko dl z polno hitrostjo
ce mate npr 1mb linijo potem upload priblizno na 22kb/s znizajte pa bo laufal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

SasoS ::

jup...tako pri kablu kot xDSL sta ul in dl na različnih frekvencah (kot če bi imel 2 žički :D), kot že rečeno omejitev je TCP protokol sam. Če boš imel simetrični paket bo zagotovo v polno vleklo v obe smeri brez težav.

(poleg same omejitve je fajn še QoS...da da reply pakete na začetek vrste)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

alexius ::

Hja, najbolj žalostno je pa to, da smo lastniki infrastrukture državljani (državna last -> davkoplačevalci) in ne neko podjetje (na papirju sicer res...). In namesto, da to *državno* podjetje (telekom) dela v dobro vseh državljanov in čimprej uvede nove tehnologije, moramo čakati na sodišča, tožbe in Evropo da odreagirajo, da bi dobili tisto kar je smiselno. VDSL bi bil še prej na voljo v Sloveniji...

In zakaj imajo tako razvit internet na Švedskem? Ker imajo več telekomov in ni monopola, zato noben ne more zadrževati razvoja in širitve.
Not only is life a bitch, it has puppies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexius ()

.:WiCKED:. ::

Če boš imel simetrični paket bo zagotovo v polno vleklo v obe smeri brez težav.


Ja, zihr? A pol če maš pa 1024/256 pa ne bo? Če na 1024/1024 dela na polno v obe smeri; ka ne more pol tud na 1024/256? [seveda če govorimo o VDSL in ne ADSL]
.:It's nice to be important, but it's more important to be nice!:.

nsignific ::

...TOREJ...

Za varnostne pakete in postne predale ze vemo da so BREZPLACNI. Poraja se vprasanje:

- KAJ sploh so varnostni paketi (morda ima najvisji porte blokirane?)
- zakaj nam sploh dati moznost...

Se vedno pa mislim da cakamo odgovor na staticnost ipjev?

EvilDare ::

Ja pač živimo v tej Sloveniji, itak pa vsak monopol zavira napredek.

SasoS ::

to je zdaj že res off topic...kaj naj ti še napišem. Ja. Pri simetričnih hitrostih dela v polno v obe smeri pa ne glede nato a imaš kabel, adsl, vdsl...če bi siol ponujal 512/512 adsl paket (tehnično možno) bi prav tako v polno vlekel v obe smeri. Imel sem 2x simetrično povezavo (512/512 na bivšem linku in 64/64 [ne se smejat :)] na Telemachu), obakrat je v polno vleklo v obe smeri. Pri 10/2 ti bo download padel ako boš zafilal oba megabita (čeprav, ane, verjetno je efekt slabše opazen ker težje zafilaš 2Mbit kot pa 256Kbit).

MEDENA ::

alexius: lepo napisano.

Na Švedskem dosti vlada pomaga....sej jih na konec koncev nič ne stane, zaslužijo itak vsi.

Prekleta monopolistična Slovenija....kaj se je naredilo v 13 letih ? NIČ.

bluefish ::

verjetno je bilo že napisano na eni od prejšnjih strani.
Kakšen je kaj ping, ali so hitrosti primerljive z drugimi ponudniki (predvsem dwnload), kakšna je še zdrava oddaljenost od centrale (naše naselje sem našel na seznamu, ampak vseeno)?

kar98k ::

djte nehat s temi simetricnimi in asimetricnimi
tudi ce imas 1/1 ali 1/256 linijo se vedno moras zmanjsat uplaod , sploh ni vazno kok uplaoda mas ce ti uporabljas celotnega potem "ZAMORIS" linijo, a razumete
uplaod morte zmanjsat na priblizno 80% v vsakem primer neglede katero linijo mate (v primeru da hocete polno vleci)

SasoS ne strinjam se s tvojo trditvijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

zu_dr ::

A VDSL ki ga ponujajo dela preko ATM

Tody ::

Hmm temelji poslovnega komuniciranja ZDAJ VSI TOLE PREBERITE !!!

Z izpolnitvijo obrazca na spletni strani se ne obvezujete do ___NIČESAR___ !!!
Poslali ste POIZVEDBO, dobili boste pošto kjer vam bodo NATANČNO povedali vse, koliko boste plačali in kaj ste sposobni dobiti. Če boste podpisali pogodbo potem boste obvezni za vse te zadeve oziroma si jih boste takrat lahko spremenili.

Tako da vas LEPO LEPO prosim da ne sprašujete stvari ki jih nobeden od nas smrtnikov ne ve !!

Spc ::

Pol tud pr 100Mbit/100Mbit full duplex ne moreš na polno downloadat in uploadat?

Seveda lahko saj je Full Duplex.
Kaj pomeni full doplex je to, da ima 2x kanal.
1x download in 1x upload .. zato tudi ne pride do errorjev oz. collide-anja.

:)

kar98k ::

ja v tem primeru so hitrosti tako hitre da sploh ni vazno ce izgubimo 20% uploada, a se vam ne zdi
sej potem ko nehate dl potem lahko furate z 100%!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

Hux ::

Kje si pa dobo to Tody? Nazadne je bilo receno da dobis posto na dom in podpises in oni komaj te naredijo to kaj si ti reko da prej naredijo. Tak da v najslabsem primeru cakas 30 dni da sploh ves ali je mogoce ali ne. Povrhu tega nisem dobenega vido da bi to sploh spraseval tak da kaj tocno bluzis :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tody ::

HUX ? PA kje ti živiš ? Misliš da pošlješ poizvedbo in oni pač nč ne naredijo ? Misliš da podpišeš pogodbo za stortitev ki ti je nemorejo dati ? Z obrazcem si se strinjal da naredijo poizvedbo v tvojem imenu, toda za to nič ne plačaš. Ko naredijo poizvedbo (prosta centrala, razdalja....) ti pošljejo pogodbo. Ko dobijo nazaj podpisano pogodbo oni rečejo telekomu naj vključijo zadevo. in ti pridejo zmontirat.

.:WiCKED:. ::

Seveda lahko saj je Full Duplex.
Kaj pomeni full doplex je to, da ima 2x kanal.
1x download in 1x upload .. zato tudi ne pride do errorjev oz. collide-anja.


Se pravi če je full duplex, pomeni da lahko naenkrat na polno dljaš in uljaš; če pa ni pa ne moreš, čeprav je simetrična linija (npr. VDSL 1024/1024)?
.:It's nice to be important, but it's more important to be nice!:.

Hux ::

SPC: kaksna razlaga je pa to? Zapingan bos na vsak nacin ce maximiras upload oz download v kolikor ne poganjas QoS programa oz nastavitev.
Full duplex ne pomeni da lahko "max" uploadas in downloadas ampak da lahko uploadas/downloadas istocasno

Halfduplex je pa enosmerno kot satelitska. Voki toki. Nekaj kaj nemoras istocasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tody ::

Jah mi je žal če ne gledaš ljudem v računalnike in ne vidiš da dajajo poizvedbe... Če pa neveš kaj je to potem pa ....

kar98k ::

ja potem je vsaka xdsl linija full duplex, sej vsi lahko dl in uploudamo nankrat lol
kot sm ze prej reku 80% uploada, ce hocte max izkoristit download

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

Hux ::

Tody: to si si zmislo zdaj priznaj!

Na to vprasanje je ze bilo odgovorjeno kako deluje nekaj visje. Na kratko.

1. Ti izpolnis obrazec.
2. Domov dobis posto ki jo podpises in posles nazaj.
3. Oni placajo in dajo nalogo telekomu da zmeri in telekom ma 15 dni cas.
4.Telekom zmeri in ima 14 dni cas da odgovori (skupaj ze 29)
5. Oni ti povedo kaj lahko mas.

In to je ze bilo zgoraj napisano oz kopirano z odgovorjenega emajla.

nsignific ::

keri majmuni...

sam zato ker se streama izmenjujeta hitrej kot ti dojemas, ne pomen da je istocasno...

nsignific ::

Hux, to ziher ni tako. Najmanj kar je, pr siolu je isto da najprej poizvejo, in ti nato posljejo papirje.

Pa saj je logicno? Jasno kot beli dan? Ma kakor hoces...

.:WiCKED:. ::

Ka zdej?

JA al NE?

Lahko NAENKRAT downloadam in uploadam na polno z VDSL?
.:It's nice to be important, but it's more important to be nice!:.

kar98k ::

nsignific dokaz da nista istocasno!

Hux ::

Zograj je bilo ze odgovorjeno par 100 postov visje. najdi si sam in tam je tak pisalo.
Ker pac stane to nebojo delali naprej predno pisno ne potrdis kar mi je logicno drugace bi en kekec lahko kr naroceval za 100folka brezveze. Plus brez tvojega podpisa sploh nesmejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Racko ::

Mene pa zanima, kaj ti low, medium in visoka varnost pri T-2 prinesejo? :\

Redkvica ::

Ja, Rapy, tega pa po moje noben živ ne ve. Bi pa tudi mene to zanimalo.

ekseR ::

ej ej zj ste se pa mau zatipkal kle an! dj nej en pove
1. a je to PSTN stacionarni telefon?
2. Kva je fora teh varnostnih paketov?

no djte mau to obrazložit pol pa naprej tumbajte o full duplex pa teh scenah!
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks
««
15 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135935 (19881) Bug
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075269772 (65987) beta1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036495 (15902) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610832 (6806) Dragi
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961727 (43099) OmegaBlue

Več podobnih tem