» »

T-2

T-2

««
13 / 17
»»

Malkec ::

glede serverjev je zame se bolj ce blokira, ker jih ne bom uporabljal, in bo tako omrezje bolj stabilno, ker tisti ki so hoteli met server ne bodo pozirali upload

Kar98k še enkrat preberi, kaj si tu napisal, potem pa se buni.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malkec ()

kroff ::

WAN Settings
Please select the appropriate option to connect to your ISP.

Dynamic IP Address Choose this option to obtain an IP address automatically from your ISP. (For most Cable modem users)

Static IP Address Choose this option to set static IP information provided to you by your ISP.

PPPoE Choose this option if your ISP uses PPPoE. (For most DSL users)

Others PPTP , BigPond Cable , L2TP and Telia.

to je iz mojga
pol sklepam da vdsl je se vedno pppoe
KroFF

------------------------------------------------------------------

TRIROG ::

se morm mal pohvalt da sm jim namignu v mojmu mailu na to temo pa tut na slo-tech stran sm jih napotiu .... ocitno saj berejo maile ... pred ksnim mescem sem na siol mail poslou pa mi se dans niso odgovoril ...

t-2 bi mogoce lahko tut razmislili o tem da bi kej kadra pobral tuki ... zihr je kej studentov k bi z veseljem delal v klicnem centru za pomoc, al pa bi delal montaze... bi blo zanimivo za vidt ...

predlagou sm jim tut spremembo unga paketa iz 1/1 na 2/1, efekt DOGAJA!

GREMO T-2

kar98k ::

malkec mislu sm da t2 blokira porte do private serverjev LOL

mitjaje ::

@kroff:
Pozabil sem dopisati da bo najverjetneje varjanta z analogno in digitalno (najverjetneje s-vide + zvok oz scart cable)

Drugače pa najboljše da počakamo in bomo videli kak bo...

ps: Če bo digitalni prenos, potem v vsakem primeru potrebuješ dodatni daljinec... ;((

drugače pa:

Kaj je digitalna televizija?

Digitalna televizija T-2 pomeni, da pride do TV sprejemnika signal, ki je enak kot na izvoru, torej brez šumov, motenj ali oslabitev. Ker imamo uporabniki večinoma analogne TV sprejemnike, je potrebno pred TV sprejemnik namestiti settop box, ki ta signal pretvori v analogno obliko, ki jo sprejema navadni TV sprejemnik. Zaradi velike pasovne širine, ki je na voljo pri VDSL priključku, je možno poleg hitrega dostopa do interneta in telefonije spremljati hkrati do tri televizijske signale.

Kaj je settop box?

Settop box je naprava, ki jo uporabnik postavi pred TV, da digitalni signal spremeni v ustrezno obliko. Ta naprava je pretvornik iz digitalnega v analogni TV signal, uporabnik pa jo prejme brezplačno.
www.ultrasplet.net

Kenpachi ::

Super... v kar se da najkrajšem času bom preskočil na T-2. Mi gre že pošteno na živce da SiOL ni napeljal TV v naše kraje (Ajdovščina), medtem ko bom z T-2 dobil takoj. Odgovor je zmeraj bil: ni dovolj povpraševanja, mogoče bo storitev na voljo v naslednjih nekaj mesecih... No, teh mesecev je šlo mimo krepko čez 12. :\
Zaraki Kenpachi.

zu_dr ::

VDSL dostop do interneta
(S PSTN ali ISDN Telekoma Slovenije)
1 Mbps / 256 Kbps 4.000,00 SIT
1 Mbps / 1 Mbps 6.000,00 SIT
10 Mbps / 2 Mbps 9.000,00 SIT
10 Mbps / 10 Mbps 13.000,00 SIT
20 Mbps / 4 Mbps 14.000,00 SIT
20 Mbps / 10 Mbps 17.000,00 SIT
A je to dodano

kar98k ::

ja T2 ce rabte studente se javim!
pa prosim dvignite tisti paket 1/1 na 2/1 sm takoj vas, ker vidim da problem ni v tehničnih zmogljivostih, po moje boste tako se hitreje dobilo veliko stevilo narocnikov in tako boste zadali siolu KONCNI UDAREC!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

kklemenss ::

men gre pa kr na jok za racunalnikom :) ker nemorm pr sebi met vdsl-a :S

TRIROG ::

jap ...
sprememba je bla ...

A zdej smo ugotovil da bos lahko zadrzu pr telekomu cifro ce bos hotu ane ...pa ti bojo po spliterju namesto SiOL ove lepinje prklicil drug adapter ...

upam da prov stekam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

Kami ::

Kul :)

1 vprašanje = statični ip? :)

Malkec ::

kar98k če pišeš bedarije. Potemtakem bi moral bit cel internet v lagu, če laufajo serverje...Pa še kolk jih je :\
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

MTm2H37rqt7B ::

TO je zame odnos do potencialnih strank! Celo na forumu so se oglasil (ceprav na pobudo, ampak vseeno). Vec bi moglo bit interakcije med ponudnikom in strankami.... sam tako se lahko zagotovi nasmeske na obrazu.:)

kroff ::

@sonysony

ja zal nevemo kaksn settop box ..povsej verjetnosti bo imel navadne tri "antenske" izhode (ne potrebujes posebnega daljinca) ce pa bo preko kompozitnega/rgb-scart/s-video pa bos moral obvezno imet poseben daljinec...in poseben settop box (razen ce ne bo daljinec deloval prek radijske frekvence po celi bajti - ponavadi dela na IR)
KroFF

------------------------------------------------------------------

TRIROG ::

sje vm pravim ... koncno so doloceni ponudniki ugotovil da mors ti pridt do potencialnega kupca in ne vec cakat da pride on do tebe. ker bo itak prsou kot je blo to v prejsnjem sistemu ko je blo presezno povprasevanje stvar vsakdanjika ...

Dans bos dobu folk ce jih bos prasu kaj si zelijo pa jim to ponudu... ko to nardis... si zmagu ...

je pa res da smo ocitno vsi tuki se vedno v affektu in kar ne verjamemo da je res ...

@T-2 INFO ... Dejte kej na kaksen javni medij da bomo vedl da se stvar res dogaja ...



Prov morm rect da vse kaze da T-2 pritiskajo na vse prave knofe da bo ceu Slo-tech k njim leteu ...

Ja samo BRAVO ... APLAVZ!

Pyr0Beast ::

Aha, nisem vedu kaj misliš.
Važno da med userji dobro funkcionira pa do so klici znotraj VoIP omrežja zastonj. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Malkec ::

Jap. Sej veliko serverov laufa na domačih kištah, samo tega ne veš. In zdaj bodo še kako zacveteli >:D

Morm it malo na sedež t-2 na streliško, pa malo povprašat in poglledat stvari.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Duke_Nuke ::

Moje molitve tudi. Ko sem kot kak predjamski človek sredi razmaha širokopasovnih povezav trajbal dial-up z ihto zagretega antitelekomovca, da iz principa ne isdn-a in sedaj iuz principa ne k Siolu. Prav vidi se po poslovnem obnašanju do uporabnikov(ožemanju), da so Mobitel in Telekom del iste tvtke.

Čas da zaplujemo proti Skandinaviji...:D
Experto Credite

mitjaje ::

@TRIROG: Sicer ne vem od kod si ti in kako je pri vas, a v MB je po celem mestu polepljeno s plakati T-2.

Sicer ljudje ne vejo kaj to pomeni (plakati), saj na njih nič ne piše, a mislim da bodo kar kmalu zamenjali plakate, da bo ljudjem jasno kaj je to in zakaj. Pač stvar ekonomije in medijev.
www.ultrasplet.net

pingec ::

Carsko, upam, da prklopjo prve uporabnike čim prej, da povejo kako kej dela :>
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

mitjaje ::

@Duke_Nuke:

Dobrodošel v svet kapitalizma in monopolizma. Smo pač lutke, s katerimi manipulirajo monopolisti in nas ožemajo...
www.ultrasplet.net

NeDiCaprio ::

kaj je napovedal turk že januarja letos :D

in kaj se bo uresničilo ... čakamo, čakamo ...!

T-2 alternativa Telekomu
Pet 14.01.2005
http://www.delo.si/index.php?sv_path=43...
bolje ispast' glup nego s' aviona ...

Pyr0Beast ::

Skandinavija pluje proti nam :D
16.8 k/s na multiplexu ni neko razkošje. Zdej bo tega konec :D Vsi v rangu 50-500 m majo *ADSL, jst ga pa ne morem met, le zakaj? Vdsl Rulez.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brane2 ::

BTW: Ravno danes sem pred ljubljanskim BOFom videl njihove plakate in tem je nekje spodaj precej na malo napisan tudi internet naslov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kroff ::

VDSL.pdf
tuki je vse kar zadeva vdsl ...kolkor sm na hitro prebral ...mogoce bo prslo komu kej prav :-)
KroFF

------------------------------------------------------------------

pingec ::

Ne razmumem kako bi lahko T-2 bil alternativa Telekomu, vsaj ne v širšem pomenu, mogoče kot operater za telefonske priključke, drugod ga vidim v enakem razmerju kot z drugimi ISPji?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

mitjaje ::

@pingec: Sej se šališ ne?
www.ultrasplet.net

pingec ::

Zakaj bi se?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Duke_Nuke ::

ISP-je, ki služabijo v nekem hlapčevskem ,partnerskem, programu Siolu, kjer so že v startu v totalno podrejenem položaju metati v isti koš kot T-2? A si nekdo ni članka prebral?:))
Experto Credite

pingec ::

Kokr jst vem, so centrale od telekoma, prostori od telekoma, telekomovi so telefonski kabli, telekomova je optika. Vsaj tako so mi na telekomu (neuradno) povedal...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

Duke_Nuke ::

Na čase udarniške polaganja infrastrukture, samoprispevkov, dodatnega plačevanja 30.000 DEM (je bil tud referendum , še pomnite) za privleko telefonskega priključka v hišo pa seveda radi pozabljajo. Tale selektivna amnezija je prav smešno tipična za vsaka državna podjetja, ki so se z nastopom kapitalizma kao sprivatizirala, ob tem pa ohranila podobne vzorce poslovne učinkovitosti kot državna uprava. O izjavah raznih strokovnjakov te resne firme je bilo pa že dosti povedanega, koliko vode držijo.:|

Pa dovolj o tem, ker imamo po dolgem času priložnost se pogovarjat o precej lepših stvareh za ušesa, oči, možgane in seveda tudi... denarnico8-)
Experto Credite

Zheegec ::

Še ravno en mesec imam do konca pogodbe s SIOL, toliko bom pa še lahko počakal, potem pa upam da bo tudi pri nas VDSL (sosednja centrala že ima). Haloooo, T-2, tudi v rovtah bi hoteli imeti VDSL :D Noro, SIOL TV čakam že vsaj eno leto...

Pa tudi sam navijam za 2/1 paket, za neko ceno vmes med 1/1 in 10/2 bi bilo to super in za nas in za ISP.

Tale page je pa nekam dolgočasen!!!! 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

whatever ::

Ja, jst bi mel 3 vprašanja:

1. Kdaj bo updatan page za dostopnost central, ki bodo upgradane v kratkem, da vidim če je moja centrala med njimi (Frankolovo).

2. Imate namen ponudbo razširiti tudi na manjše kraje sčasoma?

3. Do kolikšne največje razdalje še deluje VDSL paket 1Mbit/256Kbit + vsaj 1 televizijski priključek? Od centrale sem oddaljen 1500-2000 m nekje (cestna razdalja), zračna razdalja je 850 m. Je to preveč za zgoraj opisani paket?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

whatever ::

Jst tud navijam za paket 2/1 za ceno 7000.:)
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

srnjak ::

Kje je fora, da so s PSTN ali ISDN paketi cenejši?

Sicer pa... jaz vidim do zdaj edini minus v tem, da če vzameš telefonijo, ne moreš obdržati iste številke. Sicer pa je res super ponudba!

Mogoče še pogrešam kak paket med 1/1 in 10/2.

Matri[X] ::

Mislim da bi paketi pod 10/2 imeli doseg tudi nad 1500m.

Alexius Heristalski ::

Jaz bi bil srečen, če bi 1024/256 paket VDSL delal na 4,5km.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

whatever ::

Samo do kolikšne razdalje bi še laufal TV-signal (mislim da porabi približno 5Mbit + 1Mbit za net) - torej 6 Mbit do kod bi še šlo? Če gre verjeti tej sliki, potem do 9kfeet, torej 2743 m!:))
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

mit3k ::

Vse lepo in prav, ampak me moti da ni več različnih paketov v nižjem razredo. Osnovni paket je 1 mb dol potem pa že kr 10...wtf!!

Kje pa so 2/521 2/1 3/1 5/2 ipd. variante?? Kaj mi bo 10mega dol če mam zdaj 1 mega pa še to nimam prometa vedno zasedenega.

Hux ::

Tu si poglej kolko je ze tocno to pac.


Slej ko prej bo tudi siol znizal cene in ostali tak da potemtakem se nerabis bat ta 1mbit bo vsepovsod za dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

whatever ::

Že že, sej mam že zdej 1 Mbit linijo, sam gre se mi za to, da bi lahk mel še TV! Pa 2600 sit pršparat na mesec je tudi nekaj.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Matri[X] ::

Z VDSL2 bi se lahko pokrilo mnogo vecje obmocje kot z VDSL1. Stevilo moznih uporabnikov z razdaljo narasca eksponentno. Tako pa bosta uporabnike izven dosega VDSLja pobrala Telemach (kabel) in SiOL z ADSL/ADSL2+.

SasoS ::

Kje je fora, da so s PSTN ali ISDN paketi cenejši?

Fora je da Telekom računa več za parico če gor nimaš obešenega njihovega telefona...

fahrenGONE ::

Zasledil sem nekaj novosti pri Vprašanja in odgovori strani. Na primer:

Pri nekem drugem operaterju imam še 5 mesecev vezano naročniško razmerje, a bi se želel čimprej priklopiti na T-2. Kaj lahko storim?

Lahko se takoj naročite na storitev T-2. Morali pa boste poravnati obveznosti, ki ste jih s časovno vezavo naročniškega razmerja prevzeli s sklenitvijo pogodbe z drugim operaterjem. Vse postopke brezplačno opravi podjetje T-2, ki pa bo naročniku zaračunalo obveznosti iz njegove pogodbe z drugim operaterjem.


To bo verjetno prislo prav vsem, ki so vezani na Siol pakete in drugo. T-2 opravi vse postopke za vas. :)

jan01 ::

Imam dve vprasanji:

1.ali je v pogodbi za t-2 zagotovljena konstantna cena??

2.recimo,da se k njimi pride 100.000 novih uporabnikov z 10/10.Kako bodo vzdrzevali dober download,saj slovenci zelo veliko torentamo,mulamo..???

Hvala za odgovor!!!!!!!!!

globoko grlo ::

ja, rajš povejte al je že kdo prkloplen, oz. a je kdo dobil že kkšno pogodbo & stuff

icko ::

Kdor je dobil maile od t2 naj jih lepo pasta na forum da tudi ostali zvemo več o faq:D

kklemenss ::

Spoštovani!

Prosimo Vas, da v celoti izpolnite obrazec na http://www.t-2.net/povprasevanje_1.html , nato z naše strani prejmete pogodbo, ki jo vrnite podpisano. Šele, ko je ta postopek opravljen lahko začnemo poizvedbo, ki je ključna, da ugotovimo možnost priklopa na vaši lokaciji.

Poizvedbo plača družba T-2 d.o.o.

Za več informacij obiščite www.t-2.net ali pišite na naš naslov.

Hvala za zaupanje.

Lepo Vas pozdravlja,

T-2 Služba za naročnike.

tole se je slo zaradi dostopnosti do njih, v mojem kraju. Nevem zakaj morm prvo pogodbo podpsiat, ce niti nevem ce je mozno :S

PaJo ::

Tudi jaz sem dobil odogovor na mail, ki je bil poslan ze prejsni teden, ampak na zalost so me napotili le na spletni obrazec, katerega pa sem ze izpolnil. Torej lahko le cakamo na pogodbo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

antonija ::

Zato da oni lahko pravno upravicijo pozvedbo pri telekomu za moznosti prikljucka. Brez tvoje privolitve tega ne smejo delat...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
««
13 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25136134 (20080) Bug
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075270227 (66442) beta1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036697 (16104) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610892 (6866) Dragi
»

Nov ponudnik širokopasovnega dostopa - T2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
18961842 (43214) OmegaBlue

Več podobnih tem