» »

[pravni nasvet] Ali lahko zadržim osebo...

[pravni nasvet] Ali lahko zadržim osebo...

1 2
3
»

Keyser Soze ::

MrIce. Dej no nehat, preden ti bo še kdo verjel.:)

Sodnik ni župnik, ki se te bo usmilil zato ker si človek. Na sodniku je da upošteva dejstva, ki izhajajo iz posameznega primera ter da jih interpretira v skladu z zakonodajo in na podlagi tega odloči v zadevi. Ne pa da se zanaša na svoja čustva iin na to, kdo koga "je.." v glavo.

Ne more bit to zdaj ena pravljica o dobrih in slabih oz. en wild, wild west.

P.S.: Kam pa misliš da bi prišli s takšnimi sodniki. Ti in ena lepa nedolžna blond punčka, ki te po krivem obdolži posilstva? Komu bo v tvojem primeru naklonjen sodnik, ki je "človek"?
Pa predvidevam, da ni drugače usmerjen in da ima normalen okus.:D

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

MrIce - iz tvojega posta je povsem jasno zakaj morajo biti sodniki izobraženi in zreli ljudje.

Zato, da se ne odločajo na pamet in ideološko, pač pa tako kot pravi zakon. In zato, da razumejo pomen zakona, ne pa zapadajo desničarsko-republikanski propagandi kot se to dogaja na Floridi.
sudo poweroff

Myth ::

Keyser: Tebi pa sploh ne mislim odgovarjat. Seveda bo sodnik gledal na dokaze in dejstva. Ampak sodnik mora pokazati tudi humanost! Tukaj pa obravnamo primer z psom, tak da bodi raje tiho!

Mathai:
MrIce - iz tvojega posta je povsem jasno zakaj morajo biti sodniki izobraženi in zreli ljudje.
To že veš čas govorim.
Zato, da se ne odločajo na pamet in ideološko, pač pa tako kot pravi zakon. In zato, da razumejo pomen zakona, ne pa zapadajo desničarsko-republikanski propagandi kot se to dogaja na Floridi.
Ja, halo. Seveda se ne odločajo na pamet, ampak na dokaze in dejstva. Če je pes resnično tata preveč ogrizel, da je moral človek v bolnico, bo tat dobil tožbo. Če ga je pes samo "zadrževal" in malce ogrizel, da mu da vedeti, kdo je šef ter da nebo nič odneso. In zakon. Lepo da si ga omenil. Zakon je na strani dobrih ljudi v tem primeru. Malo primerov sem zasledil, da je sodnik ugodil tožbi tatu. Ne vem zakaj bi sodnik podpiral tatove, če pa je zapor ravno za takšne ljudi.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Keyser Soze ::

Ja verjamem da ne boš odgovoril. Ker bi prišel morda v kakšno nasprotje s svojimi izjavami.

Kar ti je oz. kar je povedal Barakuda je popolnoma pravilno, upoštevajoč pač teorijo in sama dejstva. Kaj pa bi rad povedal ti, mi pa zopet ni jasno. Z enim stavkom potrdiš Barakudine izjave, z drugim, ki takoj sledi prvemu, pa skušaš diskreditirati njegove izjave.

:) Go figure. Meni se smeje.

Myth ::

Daj nehaj glumit, no. Ker se že meni smeje, ko neke provociraš. :))

p.s.: Dejstvo je, da praksa pri sodišču je včasih skregana s teorijo oz. zakoni. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

gzibret ::

> Keyser: Tebi pa sploh ne mislim odgovarjat. Seveda bo sodnik gledal na dokaze in dejstva. Ampak sodnik mora pokazati tudi humanost! Tukaj pa obravnamo primer z psom, tak da bodi raje tiho!


ROFL :D
Vse je za neki dobr!

Gandalfar ::

Mr|ce: lahko kaj vec poves o teh dejstvih? Me zanima kje si lahko preberem o taksnih ravnanjih sodnikov

Myth ::

Bom konkretno povprašal po tem, ampak daj mi čas. Si bom še za vsak slučaj zapisal, da ne bom pozabil.

p.s.: Če rad gledaš/si gledal TV imaš na raznih kanalih oddaje kjer sodijo komu. To tudi pomaga pri temu. Vsaj jaz sem si tako še malce bolj razširil obzorje , kakor z časopisi in "filmsko pravičnostjo".

p.s.s.:gzibret, saj nisem njemu odgovoril, ampak vsem v debati. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Gandalfar ::

Mr|ce: imena teh oddaj?

barabl ::

Kar se tiče zadržanja osebe je zadeva sledeča,da je vse odvisno od kaznivega dejanja,katerega je oseba zagrešila,če ti je plunil 20.000 sit,ga nimaš pravice zadržat,če pa gre za povzročitev večje materjalne škode,drzno tatvino,rop....pa ga lahko zadržiš do prihoda policije,ali največ dve uri,varnostne službe pa lahko v tem primeru ( če seveda ne morejo drugače obvladati storilca)uporabijo sredstva za vklepanje in fizično silo.Nimaš pa ga pravice zasliševat,pregledovati,ali uporabljati kakršnih koli drugih ukrepov,za katere je pristojna samo Policija in nihče drug!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barabl ()

barabl ::

Pa še nekaj,ne vem če ti bo kdo dovolil,oz. mirno sedel do prihoda policije,ampak te bo verjetno napadel z fizično silo,v tem primeru pa ima vsaka napadena oseba pravico do silobrana,katerega zlo pa ne sme biti večje od zla ki je grozilo,kar pomeni da če te je oseba napadla in si jo že obvladal je nimaš pravice brcat.............!!!!!!!!!!!

Myth ::

Gandalf: Ne spomnim se , ker ne gledam več tega toliko. Če se ne motim maš menda na RTL-u eno oddajo. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

hruske ::

Pomagajmo si?
Rad imam tole državico. <3
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je kazen za vstop na prepovedano območje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510387 (7459) jype

Samoobramba - posledice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30048948 (42348) Mavrik
»

Zadržanje osebe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13220606 (15890) St235
»

Pravni vidik in morebitna kazen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20218928 (14442) alsb
»

Pravica do uboja? (Kako se boriti proti samomorilskim napadalcem?) (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Problemi človeštva
105433888 (24793) nevone

Več podobnih tem