» »

plusi in minusi administracije ZDA

plusi in minusi administracije ZDA

««
9 / 12
»»

jype ::

Ce bi bil jaz ameriski patriot, bi se v celoti strinjal s temle pisanjem:

sestavek

Ker nisem ameriski patriot, se ne, verjamem pa v podobne vrednote, kot jih omenja avtor sestavka. Upam, da bo slo pocasi na bolje, ker zdaj, ko za volanom sedi GWB, pac ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Caligula ::

Thomas-tebe se v kako solo filozofov ne morem popredalckati, ker sproti malo probas kopirat vse. Pa spet velike besede malega cloveka :D
Bush je beden. Ce v 59 stavkih uporablja le besede GOD, DANGER, WE WILL PROTECT,... pol je beden.

Pa je tak mamin sinko, vse na krozniku dobil,... nic naredil v zivljenju razen druge umirat poslal,..

Beden pac.

Ti si me pa pozabil oznaciti za LDSovca, komunista, rdeckarja, proarabskega sovraznika vsega svetega, protiameriskega,... :D
Slab dan? >:D
Popravi to.

gresivne napade pa statisticno gledano najbolje uporablja recimo prav republikanska stran.
Kar se tice se parih statistik:
2 izmed 3 recesij se zgodijo v republikanskem mandatu
ceprav se obicajno razmislja, da so republikanci boljsi za gospodarstvo v povprecju tecaj delnic v zgodovini ZDA pod republikanci zraste za 7 % pod demorkati pa za 12%.

Thomas ::

> Sej link je še zmeraj pod Eplus. Zgleda tja dajejo nepreverjene trače.

Je bil kar na naslovnici!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

bah.. 24ur, me maram jih!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Med drugim imajo tudi neveljavno domeno:

po RFC 1035: Domain Names and Implementation:


The labels must follow the rules for ARPANET host names. They must
start with a letter, end with a letter or digit, and have as interior
characters only letters, digits, and hyphen. There are also some
restrictions on the length. Labels must be 63 characters or less.


Domena 24ur.com se ocitno ne zacne s crko.

I like being off-topic on issues like these :)

username ::

Bivsi igralci so zmagali, zmaga folk, ki je iz dinastij, studije so dale jasno vedet ,da Americani prezirajo pametne predsednike (ravno zato je bil Clinton presenecenje kao) in hocejo bolj "kmecke" tipe kot so sami.
V enem stavku si hkrati zapisal, da Američani volijo kmečke tipe, hkrati pa filmske igralce in pripadnike dinastij. Tole dvoje meni ne gre skupaj, se po mojem izključuje. Za kaj se boš odločil?
(oh včasih je prav zabavno takole opozarjati na logične nedoslednosti...)

Je pa Bush beden, ker mu to ustreza, Kerry pa ker mopra biti, ce hoce konkurirati Bushu.
Se pravi, "oba sta bedna, ampak eden je meni bolj simpatičen, zato je OK, da je beden. Ali pa bomo zato rekli, da on pa ni beden."... Argumenti pa taki. :|

Sicer pa torej očitno tudi Kerryju ustreza, da je beden. Če mu ne bi ustrezalo, pač ne bi bil beden (če je "biti beden" res odvisno od posameznikove trenutne odločitve)...

Pa je tak mamin sinko, vse na krozniku dobil,...
"Oseba XY je beden, ker je kot šestletnik razbil mamino najljubšo vazo"... daj no
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

2 izmed 3 recesij se zgodijo v republikanskem mandatu
"A link, a link, my kingdom for a link!" (parafraza Shakespearjevega Riharda III)

Sicer je pa logično, da je pod republikanci bila ponavadi dostikrat kakšna recesija: ponavadi jo je zakuhala predhodna demokratska administracija, te zadeve niso od danes na jutri.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Caligula ::

Username, en llink ti posljem CNN!
Glej kdaj. Sej je statistika javna in ni last CNNa, so pa ravno o tem vceraj debatirali. Bos pa zagotovo, ce bos malo gledal CNN danes se slisal-saj se skos ponavljajo.

Kar se tice ene izmed treh. Ne-to troje so tipicni profili v zadnjih desetletjih. Ne eden izmed treh. Te trije. In so zgovorni.
Studije pa pravijo ,da american hoce za predsednika cloveka kot je on sam-ce ima izbiro. Kar pomeni biti politicno nezrel. Oz se kaj hujsega.

In ne, Kerry ni beden. Beden je pred volitvami. Bush je beden tudi po njih. Kerry pac gobca kar mora gobcati, ker je predvolilni cas. Bush je isti samo da on se po volitvah kretenizme govori.

Kerry pa recimo govori deblizme zaradi volitev-recimo, da je treba preprecit outsourcing. Pa je vsakemu zdravemu ekonomistu jasno, da je ta nujen in koristen ampak se tudi ve, da sam to dobro ve ampak da to pac gobca da pomiri povprecnega nerazgledanega cepca, ki bi drugace volil za tadrugega.

Pac treba osvajat vse sorte ljudi pred volitvami.
Sej je Gore tud lesen. Sam Bush je pa teslo pa se resen laznjivec. Pa folk, ki zacenja vojne na osnovi lazi je gnusen.
Sam pederasti lahk mlad folk posiljajo crkat za svoje ozke male nacrte. Njega pa v vojaski bazi vidl niso. Se ena pic.... k ga je sam gobec pa nic drugega. Skratka bruh!

Pa Username-glede na tvoje ocitke tistemu kar sem napisal prej-a si ti mogoce se bolj preproste sorte kot sem si sam mislil ali samo beres ne najbolj? Tisti tvoji AHA! PA SEM TE!... so kratkomalo smesni :D

Dej se malo bolj potrudi pa vsaj cel stavek fajn preberi drugic. Drugace polemizirat ne bo zabavno ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

username ::

Kar se tice ene izmed treh. Ne-to troje so tipicni profili v zadnjih desetletjih. Ne eden izmed treh. Te trije. In so zgovorni.
A si hotel s tem kaj povedati? Tole nima kaj dosti smisla, prosim izražaj se razumljivo.

Studije pa pravijo ,da american hoce za predsednika cloveka kot je on sam-ce ima izbiro. Kar pomeni biti politicno nezrel. Oz se kaj hujsega.
Še vedno nisi pojasnil nelogičnosti, na katero sem te opozoril zgoraj.
Dodal si novo nejasnost: s čim povezuješ izbiro volilcem podobnega kandidata s politično nezrelostjo? (in kaj imaš v mislih, ko rečeš "podobnega"?)

In ne, Kerry ni beden.
Zakaj si pa prej rekel, da je? A si se premislil?...

Beden je pred volitvami.
To pa ni dobra volilna strategija, se ti ne zdi...? :D Pameten kandidat se pomojem trudi pred volitvami biti ne-beden...

Bush je beden tudi po njih.
Očitno resno misliš s svojo idejo o "možnosti izklopa in vklopa bednosti"

Kerry pac gobca kar mora gobcati, ker je predvolilni cas.
Za razliko od Busha (kateregakoli politika tega sveta)...?


Caligula, skoraj vsak tvoj stavek bi lahko takole počasi raztrančiral, tako so polni nelogičnosti ter ponavadi hkrati še napačnih osnovnih podatkov.

Ampak ne morem vseh (vsaj ne naenkrat), preveč si "produktiven"...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

a si ti mogoce se bolj preproste sorte kot sem si sam mislil ali samo beres ne najbolj?
Tisto prvo :D

(namreč res verjamem, da ti tako misliš, hehe. too bad for you)>:D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Caligula ::

He he! Samo fajn preberi ta tvoj zadnji post. Ne ga nic spreminjat. Samo preberi ga:

a si ti mogoce se bolj preproste sorte kot sem si sam mislil ali samo beres ne najbolj?
tisto prvo :d
(namreč res verjamem, da ti tako misliš, hehe. Too bad for you)>:D

Pa razmisljaj zraven. Pa ti meni povej-kateri izmed naju izpade butast-jaz ali ti?

:d

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

thramos ::

Pa razmisljaj zraven. Pa ti meni povej-kateri izmed naju izpade butast-jaz ali ti?


Moj glas gre tle tebi, Caligula.

Luka Percic ::

Coligula; ne znaš se obnašat. Persona rudis je tukaj na mestu.

Razdiraš debate.

Če se Kerry pretvarja, je to le še en razlog več za ne izvolitev. Ane?

Barakuda1 ::

Mal se umirte prosim. Že tko ste povsem zašli na osebno noto.

Caligula ::

Jaz se znam obnasat. Imam pa zelo sirok spekter vedenj. Jih pac prilagajam okoliscinam. Debate nisem razdrl. It's alive and kicking :D
Thramos-:D To ves, da se da tvoj post razumeti dvostransko? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

username ::

Kerry pa recimo govori deblizme zaradi volitev-recimo, da je treba preprecit outsourcing. Pa je vsakemu zdravemu ekonomistu jasno, da je ta nujen in koristen
OK, dajmo razmislit, zakaj Kerry propagira outsorcing (kaj pa Bush? ali podpira outsorcing, ga zavrača, je raje tiho o tem..?)

Skratka Kerry: on je demokrat, njihova volilna baza pa so bili tradicionalno: revnejši sloji prebivalstva, delavci, črnci, Židje, prebivalci južnjaških držav.
Tradicionalni volilci republikancev so: belci, premožnejši, višje izobraženi, študenti.

Grmenje proti outsorcingu je značilna tema, na katero lahko napališ "delavski razred" in revnejše prebivalce (logično samo po sebi) ter Southern states (ki so manj razvite in imajo večji delež delovno intenzivih panog, tudi večji % revščine).
Skratka logična izbira volilne teme za demokratskega politika.

V Ameriki pa ni vedno tako, da bi demokrat glede outsorcinga lahko samo "gobcal pred volitvami", potem pa po morebitni izvolitvi pozabil. Tam mora politik včasih celo uresničiti kakšno obljubo, ki jo je dal volilni bazi. Sicer naslednjega mandata mogoče ne bo dobil.


Se pa v demografski sestavi tradicionalnih volilcev republikancev skriva še posreden dokaz o napačni predstavi glede Američanov nasploh (urbani mit v Evropi in Sloveniji: "večina Američanov je revnih, neizobraženih, živijo v prikolicah..."). Namreč, očitno je volilcev republikanske stranke dovolj, da dokaj pogosto izvolijo republikanskega predsednika, tudi republikansko večino v parlamentu. Torej lahko posredno sklepamo, da je v bistvu kar dosti ljudi, ki so premožni, izobraženi (še enkrat glej tipične volilce republikancev)... sicer volilni rezultati ne bi bili taki, kajne?
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Caligula ::

To si si ti kar tko malo sam pri sebi zamislil, da je taka kot ti pises volilna baza republikancev?

:D

In iz tvojega zamisljanja naj bi sklepamo?
Zakaj ze? Ce imamo pa podatke o volilnih bazah,...

In ne, Kerry po volitvah definitivno ne bo delal proti outsourcingu pa itak predsednik nima tu nobenega vpliva. O tem se odlocajo podjetja sama, to pa ves, da i bilo v ZDA greh, da bi se drzava probala vmesavat v svobodno podjetnisko pobudo. To je pac populizem.

username ::

No, ko so nekateri tako zatrdno prepričani, da je GWB navaden cepec - očitno dečko le ni tak butelj: kaj menijo o GWBju ljudje, ki ga poznajo

Najbolj zanimive so izjave pomembnega teksaškega demokrata, ki sicer ne mara Busha:

Michael Lavigne, the chief of staff of the Texas Democratic party, says those who think the president is stupid have fallen for an act.
"Bush isn't dumb. He may say stupid things and act dumb in public. It's a great tactic, but it is a tactic," he says.
"He plays the part of a Texan pretty well - Texans talk slower, they draw you out and put you at ease. That doesn't necessarily mean they're dumb, it's just a different style."

In fact, he says: "It's worse than you think: He's not dumb, he just doesn't want you to know he doesn't like you."
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Caligula ::

Joj Username. To so argumenti? :'(

Se za vsakega idiota se najde kdo, ki verjame, da se le pretvarja. Pa tudi drugace-saj je jasno, da se tiste stvari, ki so premisljene ne zrastejo na njegovem zelniku ampak zelniku svetovalcev, jastrebov in ocija in mamice.

Si pa lahko predstavljas, da kolesje vsakega butastega politika, pomembneza, zvezde, poslovneza,... proba stvari prikazat ali pa vsaj zbujat misticizem skrite inteligence,..

Pri Bushu in tistem demokratu je verjetno takole:
Tisti demokrat verjetno samo ne more verjeti ,da je kdo lahko tako butast in ker sodi po sebi in sebi podobnim, si predstavlja, da nekje mora biti intelekt a da ga baraba skriva.

Navsezadnje lahko pametni ljudje najdejo potencialno razumsko ozadje tudi v dejanjih najvecjih kretenov.

EssEncE ::

username ::

Joj Username. To so argumenti?
Ma niti ne argumenti, bolj dodatna informacija.

Malo se umiri, no.

Kaj pa si ti ponudil, argumente? Ne, izmislil si si neko napletanje, s čimer želiš zanikati povedano dejstvo (dejstvo v tem primeru je to, da nekdo pozna GWBja in ga ne mara, a ga nima za idiota):

Pri Bushu in tistem demokratu je verjetno takole:
Tisti demokrat verjetno samo ne more verjeti ,da je kdo lahko tako butast in ker sodi po sebi in sebi podobnim, si predstavlja, da nekje mora biti intelekt a da ga baraba skriva.



Sicer je pa nekdo v BBCjevem linku lepo povedal: kdor izdela Yale, že mora biti vsaj malo brihten. To je sicer jasno tudi marsikomu, ki je tudi sam dokončal kak faks. Če ga ni uspel, morda malo manj...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

> Sicer je pa nekdo v BBCjevem linku lepo povedal: kdor izdela Yale, že mora biti vsaj malo brihten.

Sem to argumentacijo na Slotechu potegnil ven že kmalu po njegovem prevzemu pisarne.

So mi povedali vrli forumaši da:

- mu je očka to zrihtal

- to je čist anfoh faks, sploh za predsednikovega sina

- to sploh ni res

- modro so ignorirali

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Caligula ::

Thomas je lepo napisal.

Je vse zajel.

Je Bush v firmah, ki mu jih je postavil ocka pokazal kako zna delati :D

Sicer pa jaz sprejmem:

Goreci zagovorniki Busha se iztovetite z njim.
Jaz sprejmem:
Thomas=Bush

Intelektualno in drugace :D

Thomas ::

Thomas != Bush.

Ne da bi hotel s tem podcenjevati njega ali sebe - samo nisva si podobna spljoh.

Razen po nekaterih pogledih. Recimo:

Raketa z nuklearno glavo ki pade na mesto (Ruska ali Ameriška, vseeno) - no good. Raketa ki jo prestreže (Ruska ali Ameriška, vseeno, saj bi Rusom tudi odstopili ščit) je pa GOOD.

Stara cepca Nixon in Brežnjev sta pač naredila napako s svojim sporazumom, ki bi jo bilo dobro čimprej anulirati. Ker to ni hec vse skupaj.


Mirovni protestniki proti ščitu in za nuklearno raketo ... WTF??? :\


Tako se moja simpatija do Busha začne. Nekaj takih (fundametalnih) pogledov imava skupnih, to je pa tudi vse.

Sicer je pa jasno, da jest nisem sposoben (niti voljan) za Predsednika Amerike, Bush pa nič ne ve o tem, o čemer bomo chatali nocoj - ni SL4.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Caligula ::

Ahmmm, zakaj bi mel raketni scit, ce ne deluje, ce vsi testi spodletijo, ce je drag k hudic, ce pa se da nuklearnno pizdarijo spravt v ZDA v flasi Coca Cole?

Mogoce so naravovarstveniki jezni, ker bi 70 mlrd USD (minimalno) namesto ,da bi jih vrgli cez okno, lahko bolje porabili za recimo novejse, cistejse,.. vire energije, tehnologije,..?

Sej ves-retaaaardu ni problem zagont 70 mlrd USD. Problem je, da folku, ki za ta denar dela, ni nujno vseeno.

By the way-se ze dogaja kar sem govo0ril, da se bo zelo veselo zacelo dogajat.

ZDA oz ta administracija nima nobene kredibilnosti in prva stvar, ki so jo navrgli ruski analitiki ob Bushevi kritiki Putinovih zadnjih potez, so bili ocitki ces kaj se ti Americani sploh oglasajo glede demokracije, ce majo pa predsednika, ki ni dobil najvec glasov na volitvah.

Nekaj takega je mislim, da ze rekel tudi obrambni minister...

Skratka to je tko, ce enkrat Americani zaserjejo. Zdej bi jim znali se desetletja tud najhujsi diktatorji nazaj metat vsako opazko in to kredibilno.

Jebat ga. Tko to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Thomas ::

> zakaj bi mel raketni scit, ce ne deluje, ce vsi testi spodletijo, ce je drag k hudic

Pojma nimaš, miško! Kar nekaj testov jim je pa tudi lepo uspelo!

Off topic: Sprevžen nick, sprevržena logika - a je to slučaj?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Ja, lepo...bo nanje v primeru jedrske vojne padlo 8 konic namesto desetih...hura. In kaj jim bo sistem pomagal, z vsemi raketami in laserji, če bo terorist lepo prinesel bombo v kovčku?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Izkazalo se je pač, da so teroristi bolj akutni in nevarni, kot ruska (ali ameriška ali britanska) pomota. Zato se zdaj seveda osredotočajo nanje.

To je nevaren svet, po defaultu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

In sadam je seveda bil najnevarnejši terorist:\...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

To je pa res. Eden najnevarnejših.

Vsem simpatijam vseh mogočih slojev in posameznikov do njega - navkljub!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

"By the way-se ze dogaja kar sem govo0ril, da se bo zelo veselo zacelo dogajat."

WTF?

TESKAn ::

Navkljub temu, da so leta ´91 colin powell et Co. trdili, kako sadam ni nevaren nikomur, da nima WMD (česar BTW še niso našli v iraku...), da ni nikoli grozil ZDA, da ni nikoli napadel ZDA, da ni imel niti orožja, ki bi doseglo ZDA, da je ubogal inšpektorje v vseh zahtevah,...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Caligula ::

Thomas, spet v somraku izmuzljive logike bivas?

Na kratko-sprevrzena logika je tista, ki vidi varnost tam kjer je ni. Tisti scit je ne zagotavlja niti minimalno. Kot smo ze nekje omenili tudi ne pomaga proti lastnim potniskim letalom, ki so ugrabljena in se zaletavajo v stolpnice.

Skratka tvoja logika-recimo, da sploh obstaja, da bomo prijazni, je precej sibka.
In testi so bili PORAZNI. To so generali sami pravili. Rezultati so bili kar random. Tehnologija sploh ni dorasla nalogi.

70 mlrd USD bi raje podarili svojim sovraznikom pa malo poskilili stran kdaj, ko ti krsijo clovekove pravice, pa bi meli vecji ucinek :D
Aja sej res-Americani to ze pocnejo.

Rummie je sploh rad financiral Sadama. Ki sploh ni bil terorist. Avtokratski voditelj drzave pac. Ravno tako neizvoljen kot Bush 0:)
OZN se strinjajo, da je bila vojna nezakonita...

Sadam pa se sosednjim drzavam ni bil vec nevaren. Se takrat pred leti ko pa je bil, pa je bil zaradi orozja, ki so mu ga dajali republikanci.

Thomas-majhen clovek-majhen intelekt-je to slucaj?

Ma da take gluposti pises. Sam potem priznas-izkazalo se je,...
Izkazalo se je, da so ideje o scitih neumne ja...
Ker ne varujejo pred dejanskimi sovrazniki...

Skratka ... izkazalo se je.... da je tvoja logika boga.
Njen obstoj priznavam samo zato da se lahko obregam ob njeno bogo nrav >:D

Thomas ::

> Navkljub temu, da so leta ´91 colin powell et Co. trdili, kako sadam ni nevaren nikomur, da nima WMD

Link?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Thomas-majhen clovek-majhen intelekt-je to slucaj?

Ti si bolj majhen? Slučaj, je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Poglej si Fahrenheit 9/11, Thomas. Imaš noter posnetke.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Ne bom. Posnetke vidim na CNN, BBC ... bebavih sklepov Moorea pa ne bom gledal.

Vi povejte, kaj je tako globokega ugotovil. Nič. Neumnost, kot tista njegova knjiga Mali neumni ... al kako že. Sem prebral en bebast odlomek iz nje, dovolj bo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas: fino, ko ti nekdo podstavi argument, reces "ne bom gledal, ker je iz napacnega filma".

Me zanima, koliko je Moore placal Powellu, da je igral v filmu in se strinjal da bo rekel da je Irak sesut in ni vec nevaren, pa background voice od Moora bo rekel da je to leta 91.

Glej film, sej ni treba verjet kaj rece Moore (ma, mal me je razocaral ker je na zelo podoben nacin manipulativen kot so njegovi nasprotniki), samo dejstva si oglej. Mene bi skrbelo, ampak mene ze itak.

TESKAn ::

Thomas da odgovor, ki sem ga pričakoval. In dokazuje, kako zelo je ujet v svojih prepričanjih in kako zaprto glavo ima...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Katera dejstva?

Katero dejstvo?

Ne, da je prikazana bolnica polna ranjencev ali pa avion ki leti.

Na katero dejstvo kaže Moore, ki prej ni bilo poznano?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Caligula ::

Dajte mu mir. On razmislja. Thomas, da ne operira na osnovi argumentov?
Kako vam kaj takega pade na pamet :D

Vi ste na istem kot jaz. On o scitu ve toliko, da jaz pojma nimam, ker sem misko.
Ker oni so opravli tud par "lepo uspesnih" testov :D

Verjetno so bli povezani z mempleksom ali pa Wikipedijo :D

Rumsfeld je bil zelo navdusen nad Sadamom in bil preprican, da je on njihov miz za kontroliranje regije.
Ni tezko ugotovit, da sta si Rummie in Sadam lahko hitro vsec. Navsezadnje gre za isti tip cloveka.

Sadama brez Americanov verjetno ze nebi bilo vec. Oni so ga s tistim orozjem naredili mocnega.
Kar se tice terorizma. On ga ni nikoli rabil. On je bil voditelj drzave-in to drzave z zelo mocno voljsko.
On je terorizem zaviral, ker se je takoj resil in ze vnaprej prepreceval kakrsnekoli islamske "zdruzbe" kaj sele kake skrajnosti.
Sej se je Bin Laden trudil, da bi jim pustil delovati v Iraku pa ni pustil. Dejansko je zadnja leta bolj od Americanov bolj sovrazil predvsem vernike in folk tipa Osama. Kljub vsem skupnim interesom proti ZDA, ki sta jih mela, so mu sli te rugheadi prevec na jetra, da bi sodelovau z njimi.

Sicer pa Thomas-kako to, da ta tvoj mocni voditelj Bush, ki ga srcno skrbi za varnost svoje dezele in ljudi, ne naredi nic glede S Koreje, ki dejansko je groznja?

Zakaj sploh ne govori o njih? Se jih boji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Thomas ::

> samo dejstva si oglej

Naprimer? Kaj bom videl novega in resničnega?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Kaliguline ideje, kako bi Sadam zatiral teroriste ... so pa ena BWAAAAHAHAHA.

Sej, kaj njegovega pa ni?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Glede na tvoje vprašanje boš videl colina powella, kako vehementno trdi, da saddam ni grožnja.

Na tvoj zadnji post: link? Kakšen dokaz za tvojo trditev? Ali le iz glave bluziš?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Leta 91?

Napaka Colina Powella. 1991, ko so mislili da se ne bo obdržal. Napaka.

Pozneje so spoznali, da ga bodo morali odstraniti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas: ne vem, njegove poste bolj hitro preletim, ker ni mnogo uporabnega v njih. Zdaj bom pa zgleda moral se tvoje, ker ze lep cas nisi napisal nicesar pametnega, samo vzviseno pometas dejstva pod preprogo.

Kaj bos videl v filmu novega? Nic, samo dejstva so tako nanizana, da implicirajo marsikaj. Zal pogosto implicirajo tudi kaj, kar ni najblizje resnici, vsekakor pa so dejstva.

In dejstvo je, da je administracija Avgusta 2001 dobila porocilo od obvescevalne sluzbe z naslovom "bin laden bo napadel ZDA z ugrabljenimi airlinerji". Pa dejstvo je, da so vedeli in verjeli, da je Irak popolnoma nenevaren in to so na javni televiziji tudi povedali, Moore je pa to samo sestrikal skupaj in s prstom kaze nanje, ker so:

1. rekli, da je irak nenevaren
2. zajebali varnost na celi crti in dovolili 9/11, kljub jasnim opozorilom
3. dovolili da po 9/11 savdijci pobegnejo
4. popizdili ko kaksna mularija ko ji izpulis liziko in na kratek strik privezali celotno drzavo
5. napadli irak, ker je silno nevaren

jype ::

Thomas: verjetno si ze pozabil da so med letoma 1991 in 2003 Irak ves cas preletavala letala ZDA in UK in priblizno enkrat tedensko skozi celo desetletje bombardirala infrastrukturo?

In kako natanko je taka drzava nevarna?


Ce lahko verjames, da je bil Irak groznja, potem ti lahko povem prispodobo:

Ti si nevaren. To vsi dobro vemo, ker smo videli, da imas v kleti zivcni plin. Ko te bodo specialci v ponesreceni akciji ubili, bomo preiskali hiso in rekli, da si ga ocitno nekam skril, ampak imel si ga pa ziher!

Veliko srece s tako "preemptive" logiko.

Caligula ::

Jah Thomas. Obvescevalnim sluzbam-ne le ameriskim-pa tudi politicnim analitikom je ze dolgo jasno ,da pred vojno v Iraku teroristov ni bilo ze zato, ker je Sadam se posebno rad zatiral prav Islam in se posebno akke skrajne oblike. Verjetno bi na koncu Bin Laden napadal se celo Huseina, ce ga nebi Americani.

Vem pa da so tebi naceloma stvari, ki jih ne slisis v Bushevih izjavah, nove in tuje.
Jype, saj bi jaz tud z veseljem tako kot do sedaj vedno na hitro preletel ali preskocil tvoje poste :D samo je tezko, ce objavljas po vec postov hkrati-enega za drugim. Bodi higienicen, pa uporabljaj funkcijo "POPRAVI" pa bo ze precej bolj znosno.

Thomas ::

> 1. rekli, da je irak nenevaren

Po tistem, ko so razbili njegove divizije v Kuwaitu. Naivno sklepali, da je potem tudi s Sadamom konec.

Vendar je bil že Clinton prisiljen bombardirati sedež iraške obveščevalne, ker so pripravljali atentat na Busha starejšega v Kuwaitu.

Administracija starejšega Busha je bila pač prenaivna, imela je pa tudi skrbi z razpadom nuklerne SZ. Jih je tudi donekle za zastopit.


> 2. zajebali varnost na celi crti in dovolili 9/11, kljub jasnim opozorilom

Zajebal je že Clinton in starejši Bush, ker pač nista reformirala obveščevalnih služb, kot bi bilo novim časom primerno. Tako je ugotovila tudi preiskovalna komisija. Rekli so, da niso bili dovolj domišljijski v predvidevanju tega, kaj so teroristi sposobni storiti. Nikakor ni zdej to "izključna krivda te administracije".

> 3. dovolili da po 9/11 savdijci pobegnejo

E, to je pa že ena laž. Preiskovalci so spustili Saudijce šele takrat, ko je bil zračni prostor že odprt. Kdo od njih bi moral po Mooreovo ostati v Ameriškem zaporu?

> 4. popizdili ko kaksna mularija ko ji izpulis liziko in na kratek strik privezali celotno drzavo

Aja? A res? Kdaj? Kako?

> 5. napadli irak, ker je silno nevaren

Irak je poskus ozdraviti Arabijo diktatorskega tradicionalizma. Upajmo, da jim bo uspelo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Pri tocki 2. ne vem kako je lahko zajebal Clinton, ce so kabinetu GWB prinesli na mizo porocilo z vsebino "Bin Laden bo napadel ZDA z ugrabljenimi potniskimi letali".

Pri tocki 3. si ocitno spregledal dejstvo, da so bila to edina letala, ki so dobila clearance preden se je zracni prostor odprl. Filmu v tem primeru verjamem, ce pa lahko dokazes drugace, prosim.

Pri tocki 4. si lahko pogledas zakon TIA in druge "varnostne" ukrepe, med drugim jemanje prstnih odtisov vsem tujcem, ki pridejo v drzavo, pa seveda veliko kolicino njihove popolnoma nezrele zunanje politike po napadih 9/11, ki samo daje povod tudi drugim mocnejsim drzavam, da si zavihajo rokave. Pa seveda sistematicno krsenje clovekovih pravic v drzavi, ki se predstavlja kot svetovna zascitnica le teh. Zgleda so ZDA na nekem drugem planetu. No, ali pa vsaj Kuba.
««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neocons zašuštrali globalno ekonomijo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16013588 (9401) Matev
»

1 U.S. dollar = 0.657 Euros (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16315003 (10459) borchi
»

Bush zmagal na volitvah? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
40822271 (16262) Phil
»

Prenos soočenja Kerrya in Busha - kje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
906533 (4738) mlamat
»

Zakaj svet sovraži Ameriko? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1388285 (6678) undefined

Več podobnih tem