» »

navijanje kabel modema?

navijanje kabel modema?

«
1
2

sylver ::

lp
a se sploh da? namreč imam kabel net (elta ponudnik) in 512kb modem..pa me zanima kako se navije na recimo 1024kb? a se sploh da?
hvala in lp:\
  • zaklenil: perci ()

ShowDown ::

DREAM ON|O |O

Gandalfar ::

Ja, kupis si hitrejsi paket.

sylver ::

ahh škoda...toda 1x mi je en preko irca razlagau da preko dosa daš ukaz in se ti poveč a hitrost..sam se ne spomnem kako:O

Caligula ::

Da se.
Spodaj pod nalepko je en slider. Tak v ohisju. Z sivanko moras v rezo (mor bit izklopljen iz omrezja in ekeltrike) in ga pomaknes povsem v desno, ker je to nastavitev speed/stability in, ker imamo v SLO precej stabilno omrezje, das lahko na speed in dobis kakih 40% na hitrosti

>:D >:D >:D

sylver ::

kje spodaj=?:\

sylver ::

ni nobene nalepke spodaj..

krneki ::

lol.

sylver ::

zakaj lol?:\

RealSlimShady ::

Ker te je nategnu. ;)
...nalepka je na zgornji strani >:D

sylver ::

no naj vas obvestim da nimam nobene nalepke:D

Gandalfar ::

Caligula: kaj pa ce ima un drug model kjer je treba po unem postopku kjer modem odpres?

mihec87 ::

Jap povsej verjetnosti ce nima nalepke ocpodi.

sylver ::

amm pa če ga odprem, not naštimam, a me lahko pole dobijo? in kake so kej kazni?8-O

Dr_M ::

amm pa če ga odprem, not naštimam, a me lahko pole dobijo? in kake so kej kazni?

ja not mas ene trimerje...128kbit,256kbit...itd...
pa tist ki to odkrije, dubi nagrado. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RealSlimShady ::

Js se ne bi spilal. Kazni so hude !!
RIAA poleg piratstva se posebej preganja navijalce modemov.
KAZEN !!!

Caligula ::

Ja tole glede kazni je res.
Lahko dobis tudi trajni odklop telefonske linije in prepoved prikljucka znotraj EU. Tud to zakonodajo smo zdaj podedovali od EU, ker je zadeva nelegalna.

Tistega s trimmerji zato raje ne pocni. Ce bi mel spodaj nalepko bi blo se OK sam ce mas pa tabolj profi modem-brez nalepke, pol pa raj pri miru pusti.

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Hammer123 ::

kva ga zajebavate! bogi! hehe:D

sylver ::

ja res jz sm bogi bogi :( hehee:))
ok bom raje pustu stat
hvala in lp

ginekolog ::

lol @ nalepka

V resnici je not, ko modem odpreš jumper oz DIP stikala. Z njimi lahko nastavljaš hitros, a ne gre več kot 22Mbit. Če imaš lepo sliko na tv, kar na 22 poči pa bo !
Divers do it deeper.

mare87 ::

Samo ne vem ne, če bo šlo na tako frekvenco, jaz dvomim. Treba bo volt-mod naret.

sylver ::

ginekolog:
sam so posledice prevelike če me dobijo:(

Boki_ ::

Ja js sm pr mojmu precinu en uporčk, tako da sm namesto 4 cevi za pretok podatkov mel 8. Se da tut softversko, sam pol moraš vsakič, ko formatiraš še enkrat nalagat ... Jas sm probal najprej softversko, da sm vidu, če se da odklent, pr frendu se naprimer ni dalo, sm mu SW odklenu, pa sm šel na S-T, pa namesto forum, je pisalo cyber-sex. No, to so artifucki. Pr meni tega ni blo, pa sm še HW modal.
I'm back

sylver ::

No a bi biu tok prijazen, da bi mi povedau ime tega progija?
al pa kje se ga dobi?
hvala:)

Kleto ::

Kaj pa ADSL? A se da kej?
Kleto

Dr_M ::

ja valda...pa kaj bi vi se....

100mbit z dimnimi signali?!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihec87 ::

ja jest sn to pr adsl naredu pa mam zdj 10mbit linijo sj pr kablu se tui da s tistimi juperji sam je kazn.

Kleto ::

iz 100mbit na 10mbit???
Kleto

mirage ::

Meni pa že ko vklopim kabel v mrežno piše 100mbit. :D :D

sylver ::

meni tudi piše ko priklopim kabel, mi piše
Speed: 10.0 Mbps
a pobira mi nekje 56 KB(s

Sydk ::

zanimivo, ma kdo kako stran s temi "modifikacijami" za kabel modeme ? :))

roCkY ::

Men ADSL modem skoz dol vleče cca. 750 kb/sek pa mam osnoven paket.

DjTonic ::

roCkY kaj maš tak velike izgube? Maš še 274kb/s rezerve >:D No sicer pa vsem na ADSL-ju napiše 10Mbps tisti ko imamo še starejše Siemensove modeme, tile novejši od Iskratela pa javijo 100Mbps. Sicer pa itak to ni pomembno bolj je važen paket, ki ti ga dodeli siol...

Xplicit ::

ja baje ce navijes kabel od modema tocno 17x okoli namagnetene palice radija 4 cm, se ustvari pri pretoku podatkov staticno polje ki poveca prenos podatkov za 7x - baje >:D

pa baje obstaja tud bozicek :D

roCkY ::

DjTonic: ne govorim o kbit/sek ampak o kb(ytih)/sek. Cca.tričetrt MB/sek realiziranega prenosa. Kartice pa se itak prijavjo s svojo maksimalno zmogljivostjo.

jRk0 ::

ja ocitno si govoril o kbit, ker si napisal kb, ce ne bi kB napisal, kot se rece bajtom, zatorej ma djtonic cist prav;)


moj bratranec ma drugace kabl modem, pa sma ugotovila cist po nedloznem enkrat poleti, da ce ga takrat odpres narazn, in hladis s 4imi 120mm venti da je temp nizja, pa mogoce se das kaksna rebra gor, ti za ene 20-30 kB/s boljse vlece dol. probite.
You fuck up once, you loose two teeth.

VASkO ::

samo fora je tu, da se eni zavedno zezajo, drugi pa nezavedno ;)

navit se modem da (poznam postopke), samo je to kaznivo dejanje... pa se na novejsih modemih je stvar vcasih zakomplicirana...

jRk0 ::

poznam osebka, ki je mel navito ja:) pa NI moj bratranec :D
You fuck up once, you loose two teeth.

Wox ::

Jest sem moj modem navil na 100Mb/s. Sam se mi je tko fejst segrevu, da sem poj znižu na 50Mb/s. Ker se je tko fejst segrevu sem ga vtaknu kar v hladilnik. Pol je pa moj brat nekega dne po nerodnosti polil mlek po njem, pa se mu je čist zmešal. Zdaj vleče kar z 128Mb/s. Sam se pa ful segreva in hladilnik non stop dela. Razmišljam da bi ga preselu kar v zamrzovalno skrinjo. Sam je ful polna, ker je oča kupu kar dve svinji. Za vsak primer. Kaj pa če bo vojna. Bo jutri mat pečenko spekva, pa bo koj prostora za modem. Poj ga bum še bul navil. Na ene 150Mb/s.

Dr_M ::

sam nekaterim bi bolj koristilo, da bi mel bolj aktivne mozgane, kot pa modem.:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Sylver, pojdi par tem nizje v temo Navijati-zakaj?
Preberi celo-cisto vse poste, ker mislim, da nekaj pametnega tam pise.

Ampak moras vse prebrat.

>:D

Cofko Cof ::

En moj frend je navil(oz. bolje rečeno odklenu kabelski modem). Sam je samo ul povečov tko da ma zj 1024/1024. Pa to ni natega, ker sem od njega dl prej in potem. Mi pa noče povedat kdo mu je to naredu(ni šlo sam za programski odklen ampak za poseg u modem).

Dr_M ::

ja valda...bypass unga upora, ki omejuje hitrost je naredu....:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

mogoče je pa uporabil programski bypas z uporom :)

mogoče bo tole komu razvedrilo misli: Kabelski internet - pohitritev

Rekec ::

kaj tu se hecate al resno mislite? :\ :\

Blue22 ::

kaj ce so resni. modemi si veliko lazji za navijat, vendar pa so nacini za vsakega proizvajalca zelo razlicno. zato vsak nekaj po svoje muti. veliko se je treba pozanimati, sicer pa se da za kakimi dobrmimi rebri pa 80 ventom(jest mam kar 2;))) zadevo zlo stabilno furat. tega je pa na netu zelo malo ker je zadeva precej huda, ker ce te izsldijo lahko privede do hudih kazni, poznam primer v avstriji kateri je prisel celo na sodisce. tako ce mate jajca kar v akcijo. aja sm pa slisov da so neki hardware filtri, ki spremenijo podatke, tako da ISP misli, da so pač večje motnje, kot pomnavadi. jaz vam rečem, če mate jajca kar lotkoln u roke pa lotat
kurc kne vem kaj bi napisu

Rekec ::

No, da vidimo če je res mam THOMSONA TCM 290

Slika je priložena:


No da vidimo če je mogoče kaj pohitrit. Napišite tu!!!!!!!!:\ :) >:D

P.S.: Kolker vem ima ISP informacijo na svojem pcju o moji hitrosti, tak da je ne morem prekoračit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rekec ()

Caligula ::

Rekec you lucky mothaffuc...a! Matr majo eni sreco. Pa ti mas diekt ATIjev cipset v modemu!

Ti lahk clo z RIVATUNERJEM za graficno tud ta modem navijes!
Pejt tam pod advanced pa nastimaj na briodband na intensive al pa extensive (karkol mas pac kao za advanced opcijo) v Rivatuerju in to je to.
Bojda lahk pol sam stelas kao ker paket k ga ISP ponuja, hoces met in, ker je z stranui userja vse doloceno oni sploh nimajo vpogleda kaj mas vklopljeno. Te modeme he zato Siol nehal dajat v komplet, ker je folk dajal na 12 Mbitov/s placval so pa taosnovnga.

Rekec you lucky bastard! :D >:D :D >:D


>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Tilen ::

mater mu zavidam... a prodas ta modem? >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PARTyZAN ::

Ja..sam mal čip pobrusiš daš gor en ornk vent (mogoče tudi vodno?) pa naviješ do konca>:D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach hitrejši in cenejši (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21023290 (12154) smash
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135866 (19812) Bug
»

Kabelski in adsl internet pohvale in pritožbe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
42724952 (14663) Jakka
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614499 (3678) marjanX
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734235 (17317) RedOS

Več podobnih tem