» »

Je res, da ABIT plosce kazejo 10 stopinj visje temperature?

Je res, da ABIT plosce kazejo 10 stopinj visje temperature?

Death Knight ::

Tukaj je link do zanimivega testa:

http://www.legitreviews.com/Reviews/coretemp_1.shtml

Zadeva je namrec taka, da sem navijal svojega Pentiuma 4 2400/533, kateremu je senzor na plosci odcitaval tudi do 57 stopinj v full loadu, a je bil hladilnik na dotik le topel in ne vroc:|

Mi lahko kdo pojasne kaj glede tega? So temperature prave ali ne?

Tic ::

1001 povedano, da je prevec nezanesljivih faktorjev da bi lahko kaj pametnega sklepal. Lahko gledas le deltaT. Pokazatelj temparature je tudi OC. Ce si kaj pridobil z modifikacijo, bo slo visje. Sicer je pa ze od biosa do biosa varira temparatura 10°, jasno?
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Death Knight ::

Seveda bo slo visje. Ampak za 10 stopinj razlike? To ni malo, namrec:|

Tic ::

Kaj bi sploh rad?
persona civitas ;>

Death Knight ::

Matr ste danes vsi napadalni;(( Madona, samo zanima me ali imam res tako visoko temperaturo ali me senzor vara;((

Fury ::

V jedru mas verjetno se vidjo. Vecina folka k prav da ma 40°c laufa jedro na 55, a jim senzor kaze 40... k mer topel zrak pod procom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Quickbeam ::

Cool... kok je šele pri mojem AMDju ki laufa na 65 stopinj :)

Sami ::

Pred 1 letom sem imel plato Epox 8K3A in na procu sem imel 65 stopinj, ker mi je merila z jedra procesorja, zdaj pa imam na Epox 8RDA3+ okoli 50 stopinj, ker ne meri z jedra procesorja. Sicer je pa temperatura odvisna tudi od verzije BIOS-a, nekateri kažejo napačno.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Wox ::

blink: Ja res je. Več ali manj vse plate kažejo napačno temperaturo. Abitke temperature ne merijo ampak je temp. rezultat izračunavanja. Ali je ta temp. res realna je seveda vprašanje. Eni pravijo da je, drugi da ni. Je pa res, da Abitke kažejo precej višjo temperaturo od drugih plat. Meni recimo pri maksimalno obremenjenem procesorju MBM kaže 60 stopinj C, medtem ko mi temperaturna sonda, prilepljena na spodnji strani procesorja kaže 46 stopinj C.

glinik ::

Tudi jaz lahko potrdim Viharnikovo izjavo. Abitke definitivno kažejo veš st. kot jih je v resničnosti!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Dr_M ::

pa ste prepricani, da slucajno druge plate kazejo premal, pa abitke tocno??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boki_ ::

Js mam Prescotta 3,0 navitga na 3780MHz z box pa IC-7 MAX3, pa mi kaže do 56°, rebra pa niso nevem kakovroča. Mogoče pa je le temp. proca manjša.
I'm back

Tic ::

A vam se ni jasno da je o konkretnih temparaturah govorit huje, kok mlatit prazno slamo?
persona civitas ;>

Wox ::

Se samo pogovarjamo.:D
No, jest npr. sem bil takrat ko sem nabavu Abitko precej zbegan. Ker bratu sem uštimal sistem z Asusko in Intelovim originalnim hladilnikom, pa so ble temperature pod 50 st.C. Jaz sem pa nabavo Thermalright SP-94, pa sem mel pri istem procesorju na Abitki temp. do 60 st.C. Pol sem pa grunto pa grunto, kaj bi blo narobe, pa nanašo pa briso termalno pasto ene tri krat, pa davo moj proc v Asusko pa obratno... No, pol sem na Abitovem forumu zasledu, da je folk podobno zbegan kot jaz... in zdej sem pomirjen:D .
Tak da se samo pogovarjamo in upam, da bo kakšen novi lastnik Abitke po prebiranju te teme manj zbegan, kot sem bil jest takrat.

Death Knight ::

Spraseval sem zato, ker sem navijal svoj procesor in so bile temperature ze toliko visoke, da sem odnehal (57 stopinj v full loadu). Torej, lahko sedaj navijam naprej, ceprav bodo temperature (ki jih kaze senzor) sle cez 60stopinj?

rkb2 ::

Za pentium 4 temperature sploh niso problematične, navijaj dokler se ti prime 95 ne sesuje. Če so temperature previsoke bo procesor kar sam znižal hitrost, tako da ga lahko poganjaš celo brez ventilatorja/hladilnika (seveda bo delal kot polž), na dolgi rok pa mu zagotovo ne bi koristilo.

Death Knight ::

Kaksno leto ali dve bo pa ze se zdrzal:| Ali ne?

Vikking ::

men se zdi da abitke čisto točno kažejo! mel sem okol 37 stopinj sistem in 57 stopinj procesor z box coolerjem! potem sem zamenju termalno pasto in prevetril ohišje in temperatura sistema je padla na 29 in procesor na 42! ali to pomeni da je moj box cooler (ki pride zravn box verzije) uspel ohladit procesor na 32 stopinj zato ker je 42 stopinj FAKE! malo verjetno! sej po defaultu je nekje 70 stopinj kritična meja!

Tic ::

Pa folk sevedno ne dojame. Ce bi bil moderator, bi zaklenil.

Naj Vam se enkrat, prijazno napisem.
NE PISITE TEMPERATUR, KI JIH ODCITAVATE IZ SOCKETA!

Ker so brca v temo.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Boki_ ::

Tvoje pisanje je tut brca v temo. Prvič, zato, ker se napiše tempEratur in ne tempAratur, drugič pa zato, ker itak jih polovica ne ve, od kje jih odčitava temp.
I'm back

Dr_M ::

stvar je v tem, da se folk oprime vsake bilke ki jo vidijo in ne ne morejo sprejet resnice...pac prazne glave...mogoce bo kdaj kej not padl....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

Jest mam 1.0 bios za abitko in mi kaze "visoke" temperature in mi je ql, k vem da ce pise 45° da je realno dost bliz tam.. enkrat sem dal novejsi bios gor, pa gledam CPU - 35° idle.. wtf? :)

Tic ::

Tom DeLonge: Prevzel me je bes. Pa vendar, te ne vidim teziti okrog, ko ljudje pisejo "voltaza".
persona civitas ;>

Boki_ ::

Voltaža se reče skoraj po def., to je sleng, medtem ko tvoje je pravopisna napaka. Sicer, pa ne vzet tako resno.
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

Dr_M ::

voltaža je gay...
pravilno je napetost.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Wox ::

Zanimiva primerjava temperatur na Asus P4C800-E Deluxe in Abit IC7: Bleeding edge
Tukaj pa lahko po mili volji pišete svoje temperature in si seveda ogledate temperature ostalih uporabnikov Abit plat, ker na tem forumu je folk očitno preveč pameten.

Tic ::

Viharnik: lep link, le napacno si ga interpretiral.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

tic: prvo izjaviš da abitke lažejo za 10 stopinj! potem ti povem da bi po tvoji logiki mogu met 32 stopinj! potem rečeš da ne odčitavat T.! kok si čuden! ka si preveru da stvar laže?

sedaj smo ostali butasti, ti pa pameten! pa dej no! jst zatrdim da moj abitka kaže dokaj točno in je realno!

sicer pa zgleda da tisti k majo pentiume jim äbitke vse skupaj neki laže!

Tic ::

Govorim celotni socjali v tej temi, da med sabo nimajo kej temparatur izmenjavat, ker jim povejo tocno NIC.
persona civitas ;>

mloncar ::

zakaj ne morete pozabt teh temperatur!!! če že govorite o temperaturah,je po mojem mnenju bolš govorit od razliki med temp v ohišju in temp procesorja (če prepostavimo, da oba senzorja enako lažeta).

glih, ko sem bral tole temo, sem pogledal mojo temp. proca, ki jo odčitavam z speedfanom, potem sem pa še abitovega hardware doctorja pognal in kaj se je zgodilo... ...programu se je zmešal :D


Tcpu = 127 stopinj celzija
Tohisja = 117 stopinj celzija

LOL


Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728755 (6154) Vuli
»

E8500 ali E8400?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554899 (3509) JIM22
»

Resnične temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121612 (1386) Poldy
»

Thermalright slk900a

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131232 (1044) Poldy
»

Vezava dveh vodnih črpalk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321567 (1098) pele-on

Več podobnih tem