» »

ADSL ali kabel

ADSL ali kabel

1
2
»

Dr_M ::

ja kaj nej nardim ce je tok casa trajal...nej si roko odrezem??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

Ne predlagam da krivis telemach ne ADSL :D.
Ker se res nisem vido situacije ko je upload delal majn kot 61kB/s

Se ta speed tester mi ga deklarira kot 61. Speedtest

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Dr_M ::

Ne predlagam da krivis telemach ne ADSL

nevem zakaj bi...ze par dni mi konstatni dlja z 150kb/s+ in ulja 70kb/s+...ceprov mam uradno 1mbit/128kbit paket... kaj je tuki za krivit??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

Ja ne pol se pa cudijo da je telemach tak gnili ce vam tak pakete zaserje. :D.
Tam je se najmanj 10 tkaih ko ti in se ma kaki vec uploada pol pa nikam nevlece pa se cudite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Dr_M ::

ja...shit ane...prtozu se bom. nej mi zmanjsajo hitrost...cist bad... verjamem da ti je bad ker mors met adsl. prov pomilovanja si vredn. >:D


lp
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

McHregec ::

Ravno zaradi takih, ki imajo odklenjene hitrosti na telemachu je omrežje v ...
Destroyer Of The Worlds.

Dr_M ::

vidm da eni ne razumete tega telemacha cist...
kle je cist odvisno na keri lokaciji si in kasn modem mas. ce mas ti velike hitrosti, nc ne upliva na enga na drugmu koncu mesta.to nima nobene veze sploh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

Eh jaz mam kr sreco. Lahko mam Kabl KKS ki je verjetno najboilsi ponudnik kabelskega interneta v sloveniji al pa ADSL.
Trenutno reje ADSL. Odvisno od situacije na trgu :D.

Siol je vedno krivil telemach za njihovo slabo delovanje ravno zarad takih sutuacij. Ker imajo doloceni uporabniki prevlke pakete kot pa jih prodajajo. Kaj te mislis kolk majo znanci telemacha? Ziher kolk nese v obe smeri? kaj pa mislis hehe.

Hux ::

Vsekakor ne, vplia pa na tvoje sosede ki se trudijo iztisinit nekaj iz svojega mini paketa pa se cudijo zakaj te negre :D

Dr_M ::

tisti, ki imamo skupni modem, je pac odprt za tok uporabnikov, kot jih je na njemu. ce mas 5 uporabnikov, je odprtega 5mbit in usak dubi po 1mbit ce ga rabi, ce 4 od 5 ne porabijo svojega, dubi tist preostali 5mbit. preprosto. ampak pasovna sirina se vedno deli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

Ne. oz ja v tvojem primeru.
To bi samo drzalo kadar mate vsi modem strogo zaprt na 1Mbit. Sicer vec lufta rabi za delovanje kot pa strogih 5Mbit drugace poklekne za 5 uporabnikov ce ma vsak 1Mbit ampak pustimo to. Zaj pa reicmo ti laufas emulo za 70 uploadu in istocasno downloadas z enih 3Mbit nekaj pac za ostale 4 se samo 2M ostane. Ti zaj mislis da ko bojo zaceli uporablat tudi oni bo tebi hitrost padla nazaj na 1M ampak nebo. Oni nebojo mogli dobiti hitrosti vec glede na svoj paket ker je enostavno ni vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

marjanX ::

Odvisno od tega, kaj juzer dela (beri tip prometa oziroma število vzpostavljenih sej ven in noter).
Na LANu (Ethernet) imaš pasovno širino vedno nekako porazdeljeno glede na število aktivnih sej. Dokler nimaš kakšnega switcha in definiranega QoS po posameznem portu, si bodo vse seje nekako "bratsko" razdelile celotno povezavo.

Hux2: ker pa vsi vemo, da ti kakšna KaZaa lahko ustvari tudi po 100 povezav in več, potem tvoja trditev velja. :)

Pa še ena opomba: to velja vse načine dostopa (kabel, ADSL, čisti Ethernet, ...) skratka vse, kar nima vnaprej definiranega QoSa per IP ali per device (MAC).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marjanX ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visok ping pri adslu

Oddelek: Omrežja in internet
323010 (2371) MOJNET.net
»

Zakaj ping pri "dobri" povezavi??

Oddelek: Omrežja in internet
132058 (1680) Tr0n
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707864 (6170) DeLonghi
»

High ping klub

Oddelek: Omrežja in internet
91437 (1167) BroTheR
»

ADSL vs kabel

Oddelek: Omrežja in internet
372713 (1932) Jinxy

Več podobnih tem