» »

Od Spanije, do bliznjega vzhoda... :)

Od Spanije, do bliznjega vzhoda... :)

««
«
1 / 7
»»

DavidJ ::

Če je odgovornost za napad res Al Kaidina, se lahko bojimo, da se podobni ekscesi razlijejo preko španskih mej? Je to posledica podpiranja predsednika Busha s strani španske vlade?

Če se zahod neha vmešavati v določeno sekto Arabcev, se bodo ti napadi prenehali?

http://24ur.com/naslovnica/svet/20040313_2037506.php?Nxn=10
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')
  • spremenil: BigWhale ()

Thomas ::

Če se "nehamo vmešavati v Arabce", bodo na ladjah še vedno hodili v Evropo.

Med sprejetimi bo določen (precej velik) odstotek "Allahovih borcev".

Vojna dveh civilizacij. Kdor tega ne vidi, je slep.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

No mercy!

Še okrepit je treba prizadevanja. Ne pa se pustit ustrahovat.
Dve šivanki...

Brane2 ::

Se kokmu zdi verjetno, da gre tu za napad po naročilu ?
Da je recimo ETA izpeljala napad, Al Quaeda pa dogovorno prevzela odgovornost ?
Ali pa da so vsaj v logisticnih zadevah pomagali Arabcem ?

Na ta nacin bi slednja potrebovala v Spaniji veliko manj aktivnih ljudi in bi bila tako tezje izsledljiva...

Kakorkoli ze, zadetek v polno. Ocitno vedo, kaj pocnejo...

cirecire ::

Po moje je to spet islamski terorizem.

Bil sem v Španiji 3 leta nazaj in lahko rečem samo vse najbolje o Špancih. Izjemno prijazni ljudje. Na žalost pa se je tja v zadnjih desetih letih tja priselilo ogromno muslimanov, ki uničujejo to prelepo državo.

Upam, da bo katoliška Španija izgnala muslimane preko Gibraltarja nazaj tja odkoder so prišli. Drugega si muslimani ne zaslužijo.

madmitch ::

cirecire, ponovi zgodovino, v Španiji so bili muslimani pred kristjani. Španska inkvizicija in podobno...

Kar seveda ne opravičuje napadov, da smo si na jasnem.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

OwcA ::

@cirecire: zelo zelo na robu meje sprejemljivega si.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

(Ne)kristjani gor ali dol. Dejstvo je, da je Madrid in še ogromno mest v Španiji precej prijeten kraj za življenje. Tako naj ostane in še naj se izboljša.

Čas je za povečanje varnosti.

Če bi policija spremljala VES PROMET z videokamerami priključenimi na računalnike, potem ukradeni avtomobili ne bi mogli prevažati eksploziva. Če bi država (EU) nadzirala svoje meje, potem bi ne bilo vdorov (iz Maroka).

Ni treba nemogoče veliko, da bi bili praktično varni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Double_J ::

Težko možno vse 100% kontrolirat zaenkrat.

Kakor je rekla IRA Thatcherjevi : Vi rabite srečo vedno, mi le enkrat.:\
Dve šivanki...

Thomas ::

Težko je kontrolirati vse, to drži. Je pa možno postaviti na Šengenski meji kamere vsakih nekaj 10 metrov. Priključene na ručunalnike, namesto na na varnostnike. Policijski in vojaški specialci pa tako nimajo boljšega dela, kot da laufajo tja, kjer je odpovedala kamera, ali pa kaj čudnega zazanala.

Ladje, vlaki, tovornjaki in avtomobili na meji in avioni na letališčih se pregledajo s posebnimi skenerji, tudi priključenimi na računalnike.

Prometne kamere prepoznavajo registrske tablice vozil. Tako na parkiriščih, kot na cesti. Računalnik ve, da nobena registrska tablica ne more biti hkrati na dveh mestih. Ve katere so prijavljeno ukradene, ve katere so kar izmišljene.

Muftija ki kaj preveč šimfa v džamiji, gre v Saudsko Arabijo, če ga želijo. Dokler se ne odločijo, se ga da pod ključ.

Pa še par takih ukrepov, pa je kar ok. Potem bodo seveda pošiljali rakete. Ampak kdo jih ima več?



Na kakšno intervencijo, ki bi pomagala tudi ljudem tam, bodo pa še počakali kar nekaj let.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vikking ::

Če pridemo do izvora kdo je kriv, je to seveda nihče drug kot USA,,, ZDA,,, prijazna dekomratična amerika,,, ki s svojimi demokratičnimi idejami v afganistanu, iraku, iranu... itd.. zajebala vse skupaj, urila ljudi v teh državah da so se borili proti nasprotni strani, na koncu pa so vsi lepo skupaj stopli proti ameriki... demokratična amerika s svojimi gorečimi "demokratičnimi idejami" nam je zgled kako zajebati cel svet!

le kdo je uril al kaido?

Brane2 ::

Sem rahlo skepticen do tovrstne uporabe tehnike. Oziroma raje do tega, da bo tehnika, uporabljena na tak nacin prinesla "dobrim" ljudem prevlado.

Saj slabi fantje sploh niso tkao neumni in vsak kos tehnike uporabljao varcno in preudarno. S temi parsto kilogrami eksploziva bodo v novicah še kar nekaj časa.

Kdo pravi, da jim bodo višjetehnična pomagala nedostopna ?

cirecire ::

cirecire, ponovi zgodovino, v Španiji so bili muslimani pred kristjani. Španska inkvizicija in podobno...

madmitch: ne vem kje si se ti učil zgodovino. Jaz pri zgodovini zelo dobro stojim.

Tukaj pa je učna ura zgodovine Španije za tiste, ki branite islam za vsako ceno tudi takrat, ko ubijajo nedolžne Špance:

For three centuries (419-711) the king of Toulouse implanted Roman culture and Christianity in the peninsula. Euric ruled at the height of Visigothic power in the 5th century and codified the Roman and Gothic law. Leovigild, who reigned from 569 to 586, effected the final subjugation of the Suevi tribes and united the Roman and Visigothic elements of the peninsula into a single people. Between 586 and 601, Leovigild's son Recared established Roman Catholicism as the official state religion.

In 711 a Berber Muslim army, under their leader Tariq ibn-Ziyad, crossed the Strait of Gibraltar from northern Africa into the Iberian peninsula. Roderick, last of the Visigothic kings of Spain, was defeated at the Battle of Río Barbate. By 719 the invading forces were supreme from the coast to the Pyrenees. Their progress north was arrested at a battle fought in France, between Tours and Poitiers, in 732 by the Frankish ruler Charles Martel. The first years of their rule, the Moors, as the Berber conquerors came to be known, held the peninsula (except for Asturias and the Basque country) as a dependency of the Province of North Africa, a division of the caliphate of Damascus.


Skratka naj še na kratko prevedem za tiste, ki slučajno ne razumejo angleško:

Španija je katoliška postala leta 419. Katoliška je bila od leta 419 do leta 711, ko so islamski osvajalci prišli preko Gibraltarja.

Islam ni bil nikoli Španska religija, islam so arabski osvajalci prinesli z ognjem in mečem.
Dokončno pa jih je leta 1492 porazila kraljica Isabela v bitki pri Granadi.

Tr0n ::

Kot sem povedal ze na stevilnih drugih forumih, je cisto vseeno, kdo je to naredil. Dogodek potrjuje, da smo ljudje se vedno zivali.

Phil ::

Zivali smo vsi, ampak eni ocitno bolj kot drugi. Resitev jaz vidim samo v povecani varnosti, posebno na mejah.
LP

para! ::

cman, govor zase.

lp
Death before dishonor!

Phil ::

@Jazz: samo šimpanz z nabildani možgani si(smo), nič več.
LP

DavidJ ::

cman, z gospodom Hobbesom stojiva za teboj. :)

Da bi ETA napodila Al Kaido nad Špance, se mi zdi zgrešeno, Brane2. Takšna surovost presega ETO in ta bi izgubila vsakršno naklonjenost med Španci, ki podpirajo zahteve baskovskih separatistov. Hkrati pa bi pomenilo, da bi španski notranji organi poenotili ti dve organizaciji, pri čemer bi pirenejski borci odnesli slabši konec. Poleg tega sledita ETA in AK različnim ciljem, kar pomeni, da dejanje ene ali druge proklamira različne zahteve. Če bi se španska oblast vdala zahtevom AK (npr. odstop od vojne nad terorizmom), bi takšno naročilo ETE izgubilo vsakršen pomen.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Brane2 ::

Baje so dva tedan nazaj ujeli par ETA borcev z ogromno exploziva.

Poleg tega, pravijo, da je uporabljeni exploziv španskega izvora. Kako si razlagaš to ?

Jaz vidim v takem dealu ETAin interes oslabitve nasprotnika. Eno je, ce se cesar bori proti ETAi, drugo pa, ce mora del svojih sil nameniti zunanjemu nasprotniku.

Ker pa bi bilo le-temu tezkko pripraviti vse potrebno, bi to lahko namesto alkaide postorila ETA, ker pozna teren, ima ljudi, materiale itd.
Poleg tega to dodatno ustrahuje nasprotnika-saj mu posilja jasno sporocilo, da nikjer ni varen, ne glede na meje. Ni nujno, da ga pocijo tvoji ljudje, lahko gapoci kdorkoli.

Uvedli so nekaksno teroristicno VISA kartico. Ti placas na enem koncu sveta, na drugem pa nekoga pocijo, nato pa ti ali kdo tretji prevzame odgovornost za to.

DavidJ ::

> Poleg tega, pravijo, da je uporabljeni exploziv španskega izvora.

Da ga niso prinesli s seboj. Potencialna možnost, da je bil Etin, obstaja. Vendar kot pravim, baskovski separatisti bi z napadom takšnega obsega izgubili legitimnost, ki že sedaj ne cveti, med Španci, ki stojijo za njihovimi idejami, in tudi med Baski samimi. IMO.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

BigWhale ::

Spet eno opozorilo od precej zatezenega moderatorja...

attackiko ::

Prav zanimivo je pogledat animacije na al-jazeeri. Kot kaže oni bolje razumejo, da gre za dvoboj Zahod-Islam.

Brane2 ::

Bah. Sem pricakoval kaj boljsega. Tole je celo pod nivojem najbolj glupih ruskih ideoloskih natepavanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Me pa zanima še nekaj drugega.

Prizorišče zgleda kot posledica obračuna Nea s Trainmanom v kakem novem Matrixu... :\

Glede na podobne posnetke od drugod je vlak zanimivo deformiran. Zelo veliko je ukrivljene pločevine. Videti je, kkot da ne gre za kak poseben hitri vojaški eksploziv ampak počasnejšo varianto z veliko plini in toplotne energije. Mogoče je bil izveden s kovčkom, polnim gradbenega eksploziva ?

Je možno, da je napadalec uporabil kombinacijo plina in zažigalnega sredstva (npr bencina) in računal na tunelski efekt skozi kompozicijo vlaka ?

Koliko bencina in kakšen eksploziv bi pa sploh biloo potrebno za tak efekt ?

Ve kdo kaj več o tem ?
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Nico ::

Človeštvo se vora vsake toliko zravsat - potem se lažje spi.
Da bi pa zgradili zid in ločili naš raj od pekla? Slaba opcija...
Everybody banana on your head!

cirecire ::

Zaradi tega članka je britanski novinar izgubil službo na BBC-ju, ker je kritiziral muslimane.

Jaz bi mu dal za ta članek nobelovo nagrado.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

Brane2 ::

Vsaj meni članek zveni smiselno. Nisem ravno zgodovinar, kot so že mnogi tu ugotovili in sem torej čisto možno kaj spregledal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dr Evil ::

Novinar je napisal moje misli.Stojim trdno za njim.Pred 2 svetovno vojno se je naciste tut tretiralo premilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

Thomas ::

> There is not one single British asylum seeker in any Arab country.

Mogoce jih kakšnih 5 tudi je. Ampak to ne spremeni bistva.

Sicer pa moja malenkost to nonstop razlaga na tem forumu že vsaj dve leti. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr Evil ::

Islam. Poučno gradivo.

attackiko ::

Kaj je sedaj to, kam so šli vsi hipiji, ki so bili tako glasni pri ostalih debatah?

Nekdo je sprašval glede eksploziva.. NYT poroča:

The bomb hidden in the gym bag was built with a Spanish-made explosive, known as Goma 2-E, a gelatinous, nitroglycerin-based explosive that is typically used in mining, that ETA has not used in the recent past, Mr. Astarloa said.

Like the unexploded bomb, 9 of the 10 bombs that exploded contained about 20 pounds of explosives; the tenth was believed to be about 40 pounds, he said.

Brane2 ::

No, zgleda da sem imel kar prav. Gradbeni eksploziv torej ...

Brane2 ::

Še en zanimiv afterefekt tega in nasploh drugih eksplozivov- ogljikov monoksid po exploziji, ki je v zaprtih prostorih zlahka smrtonosen za preživele.

Ta explozov naj bi sicer spadal v I kategorijo, kar se CO emisij tiče in naj bi proizvedel najmanj CO na kg eksploziva, pa vendar je bilo kar nekaj nesreč z njim.

Resda so zeleznicarji dostikrat intelektualci v primerjavi z gradbeniki, pa vendar opisane nesrece kazejo tudi ta potencial eksploziva. Folk se je na smrt nadihal C0ja, ki je prilezel od mesta detonacije skozi nekaj deset metrov prsti v delovni rov v manj kot pol ure.

Bogve, kaj bi se zgodilo, se bi do detonacije prislo v tunelu...

LINK

attackiko ::

No upam, da bodo ljudje tudi v Evropi malo bolj pazljivi na naše islamske kolege. V ZDA so že bolj pozorni - članek Washington Timesa.

Aja pa upam, da se vsi zavedamo, da so tudi v Sloveniji ljudje, ki so napade v Španiji gledali s tihim odobravanjem.

Jst ::

Preceč subjektivni in premalo argumemntirani so ti vaši linki, da bi razumel WAT. Vsaj glede na to kdo ga podžiga.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

frenk ::

terorizem je naslednik hitlerja...al bomo ponovil napako in naredili nič je pa odvisno od nas oz. od ljudi na stolčkih:)

Thomas ::

Precej je odvisno od današnjega izida volitev. Če bo Aznar zelo prepričljivo zmagal, potem pomeni, da se vsaj Španci ne pustijo ustrahovati.

V Sloveniji bi pa po mojem morala popularnost gradnje džamije še pasti.

Bomo pa videli, koliko časa bodo naši hipiji rabili, da začno za ta napad kriviti "izkoriščanje Arabcev".

A je Španija le preblizu?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

> V Sloveniji bi pa po mojem morala popularnost gradnje džamije še pasti.

In potem se imamo slovenci za enakopravne.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

V bistvu naj "naši hipiji" (in your own words) raje preberejo link uradna izjava. Da se ne bodo kaj novega spomnili. hehe
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Thomas ::

Kaj si hotel povedati Jst?

S kom enakopraven kdo?

Nobenih militantnih Arabcev ne rabimo v Sloveniji. Ki bi prihajali razlagat Koran ali karkoli.

Sej jih že tako imamo. Me je en half Palestinec že psoval točno na tem forumu, kakšen da sem.

Ne samo hipiji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

In kaj se zgodi, če se jaz, prebivalec Slovenije, spomnim, da bi si izbral neko religijo (mogoče sem se naveličal ateizma). Pa še ne vem katero. In kakšne možnosti imam, da izberem islam, budizem, hinduizem, itd... Oziroma, da vsaj dobim osnovne podatke, če se moja ideologija kje ujema z kakšno izmed religij. Enakopravnost na višku.

ps: jaz sem ateist, ampak nisem homofobičen. Zaradi mene ste lahko verni, neverni, v vseh verah. Briga me.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Thomas ::

Lahko si zbereš katerokoli registrirano vero. Lahko registriraš tudi kakšno novo.

Samo da bi jest dal Islam iz tega registra ven, dokler se jasno ne ogradijo od početja njihovih "bratov po veri". Vsaj do tedaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Pravzaprav me je razočarala prefinjenost tega napada. Gradbeni eksploziv, prožen z GSMom.

Mater, še celo plavoledi tipi na mojem forumu bi uporabili kak Java-enabled WAP telefonček in ga sprozili s SMS messageom ali cim podobnim.

Poleg tega se zdi napad s COjem n atak vlak bistveno bolj efekten. Pozimi so ponavadi okna zaprta, CO pa je silent killer. V vsak deseti vagon bi dali flaskko velikosti recimo plinske piksne za vzigalnike in jih sprozili na najdaljsi trasi med postajama. Bodycount bi bil verjetno bistveno vecji, napadalci pa tezje izsledljivi.


EDIT---Pod "sprozili" mislim na "potihem odprli"...


Ce se okrog sprehajas z 10 kg eksploziva, si verjetno bistveno bolj sumljiv kot s flasko negorlljivega plina, ki na prostem niti ni ne vemkako smrtonostna...

EDIT- recimo,da bi uporabili pixne od lakov za lase itd. Te so lahko vsaj 5x vecje od plina za vzigalnike, pa se vedno ne bi zgledale pretirano sumljivo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dr Evil ::

Brane2 a se ti ne zdi,da si šel preko meje dobrega okusa?

Brane2 ::

Nisem sel nikamor. Sedim v gatah za svojo masino, opazujem, meditiram in se ucim od drugih.

Arapi preko civilistov, ki glasujejo, placujejo davke itd pritiskajo na zahodne vlade.

Te ih pa mlatijo na konvencionalen nacin- z namenskimi orozji in poklicnimi vojaki. Preziveli bodo boljsi in prilagodljivejsi. Arapi imajo tu problem, ker zavracajo mnoge tehnicne/tehnoloske vrednote zahoda, pa je ocitno da jih vsaj za boj rabijo (in verjetno tudi pozneje). Zahodj pa ima probleme, ker boj zahteva od njega bistveno vecjo agresivnost, ki zahodnim demokracijam nekako se ne disi, poleg tega pa tudi relativno velike spremembe v logistiki drzave in krsenje nekaterih pravic drzavljanov.

Oba borca imata pred sabo tezke odlocitve. Nekako se mi zdi, da bo zahod iz tega odkorakal na nogah, ceprav z nekaj zalo grdimi urezi in zelo spremenjen. Posledice tega se mu bodo poznale.
Nic vec ne bo, kot je bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Jst ::

> Samo da bi jest dal Islam iz tega registra ven, dokler se jasno ne ogradijo od početja njihovih "bratov po veri".

Se mi zdi da to niso bratje. Vsaj, če po človeški logiki sklepaš kaj pomeni:

God does not forbid you from showing kindness and dealing justly with those who have not fought you about religion and have not driven you out of your homes. God loves just dealers. (Quran, 60:8)

link
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Brane2 ::

Zanimivo bi bilo zvedet tudi, kakko so prisli do exploziva. O.K. zelo verjetno ga je sunil kak nekvalificiran uvozeni delavec v kakem kamnolomu, kar me zanima je, ali grez za clana tolpe, ki je s tem namenom prisel delat v Spanijo ali gre za kakega reveza, ki so ga prisilili v to. V slednjem primeru je potencialno nevaren vsak emigrant, ki je raljiv za take prisile- ce ima denimo sorodstvo v kriticnih drzavah itd...

Jst ::

Brane2: Hja, mi bomo pa zvedeli samo informacije, ki nam jih bodo posredovali mediji. Obtožili pa bodo tako ali tako tiste, ki bodo najbolj primerni. Subjektivnost objektizma.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

cirecire ::

Moje mišljenje je, da bodo muslimani na dolgi rok naredili zahod samo bolj enoten.
Mislim, da je samo vprašanje časa kdaj bo kakšna bomba počila tudi v Parizu, Berlinu.

Ljudje po Evropi niso tako neumni kot v Sloveniji, da bi še dolgo nasedali raznim levičarskim sociologom religije, ki samo ponavljajo iste laži, kako naj bi zahod iskoriščal uboge muslimane.

V čem pa naj bi tisti študenti in delavci, ki so jih ubili na vlaku v Madridu izkoriščali muslimane. Zakaj pa vsako leto na tisoče Maročanov in Alžircev hoče azil v Španiji? Zakaj pa ne zaprosijo za azil pri svojih bratih v Iranu ali Pakistanu?

P.S.
Se strinjam s Thomasom. Islam bi morali izbrisati iz registra ver. Islam je prenehal biti religija leta 1979 ko je zmagala Homeinijeva islamska revolucija v Iranu.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

ISIS, poboji civilistov v Iraku (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27182944 (56279) bluefish

Kje so prerokove karikature (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
50731477 (21060) kuglvinkl
»

Palestisnko-Izraelska kriza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18413667 (11120) jype

Bin Laden Evropi ponudil premirje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1698839 (6581) BigWhale
»

Bali (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1307754 (6259) undefined

Več podobnih tem