» »

Mrtev Mars ...

Mrtev Mars ...

Thomas ::

No, do 100 svetlobnih let daleč je vsaj 10 tisoč osončij. Rečem čez palec, se da poguglat.

Brez težav bi našli kakšne staroselce tudi bistveno dlje, če bi ti že kaj dolgo kaj oddajali.

Ampak zgleda da ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Hm, saj ni rečeno, da so tiste civilizacije kolčkaj bolj napredne kot mi. Imam občutek, da vsi obravnavajo potencialne sosede kot enako alli bolj razvite in z enakimi ambicijami kot mi. Ter da so začele valovno "onesnaževati" okolico veliko pred nami. Mi smo pač prišli do tu kjer smo. Nekateri so obstali oz. končali svoj obstoj na nivoju kakšnih bakterij, drugi uspešno ali neuspešno lovijo oz. prehitevajo naš korak. To je moja trditev. Pa jo lahko kdo ovrže s konkretnimi dokazi? Nje. Tako kot jaz ne morem dokazati da obstajajo.:\

S takšno "hitrostjo" kot potuje signal po tem našem prostranem vesolju, se pomoje še nekaj časa ne bomo videli s sosedovimi? Jp, kot dva v puščavi. Pa bolj z lesenimi kolesi kot s kakšnimi avtobusi ali celo terenci.

P.S.: Te teorije o "neobstoju" ostalih civilizacij so približno tako "butaste" kot te, da obstajajo. In če nekdo reče za SETI, da je butast projekt in zguba časa lahko isto reče, da je Fermi ravno tako butast in je zgubljal čas, ko je "gruntal" svojo teorijo oz. koncept. Ker sta oba približno isto utemeljena. New age shit, old age shit. Imam občutek, da oba smrdita pa jih daj kamor hočeš.

jype ::

Mogoce so pa visoko razviti, samo jih je njihov skepticni Thomas preprical, da so moznosti tolk mejhne, da niti ne iscejo, niti ne oddajajo :)

Thomas ::

> Mogoce so pa visoko razviti, samo jih je njihov skepticni Thomas preprical, da so moznosti tolk mejhne, da niti ne iscejo, niti ne oddajajo :)

Njihov Thomas jih je prepričal sledeče:

Podvrzite si Galaksijo ASAP! S svetlobno hitrostjo se širite na vse strani - čimmogoče! Oddajajte samo eno sporočilo:

Če ste primitivna civilizacija ki se še ne širi, boste kmalu po prejemu tega signala apoteotično asimilirani. Če ste expandirajoča supercivilizacija, naj se usklajevanje protokolov začne!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Ah,ja? Preveč filme gledaš. :\

P.S.: Pol je pa un na drugi strani mize rekel, Thomas ne ga srat, pojdi nam po kavo, kot sem ti že naročil. Asimilacija.:)
je treba vedeti, da Thomas zmeraj teži v eno skrajnost in je dobro vse skupaj z eno rezervo jemat

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

> Ah,ja? Preveč filme gledaš.

Ne, "preveč" berem evolucijsko biologijo in podobne reči.

Če bi gledal filme, bi bil ves objokan, kot 90% foruma. Kako se "ženemo samo za profit", kako "uničujemo občutljive ekološke niše", kako "človeku ne bo nikoli dano vedeti vsega" ... in podobni crapi, izhajajoči iz popularne kulture.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Veš, preveč lahko tudi škodi.:)

Jst ::

Nekaj novosti glede marsa:

Water vapour and methane gas have been found in the same places on Mars, strengthening speculation that the Red Planet could be a haven for microbial life, space scientists say.

European Space Agency data from the Mars Express probe and the US spacecraft Mars Odyssey show that low-atmosphere levels of water vapour and methane "significantly overlap" in three places on the planet's equator: Arabia Terra, Elysium Planum and Arcadia-Memnonia.

The concentrations also coincide with an ice layer a few tens of centimetres below the surface, which NASA's Odyssey spacecraft has detected.

These curiosities point to "a common underground source", such as volcanic or hydrothermal activity or, perhaps, bacterial life, which may exist in the water below the ice table, the agency said.


abc.net.au.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

username ::

Veš, preveč lahko tudi škodi.
A preveč znanja škodi?

Takega mnenja so bili tudi cerkveni učenjaki v srednjem veku, pa ne vem če se je pametno po njih zgledovati..
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

BigWhale ::

> A preveč znanja škodi?

Hm, ja, vecini se na koncu sfuzla, od prevec znanja.tudi Einstein je zacel blodit... Pa najbrz se kdo drug...

username ::

No, za zdravje marsikaterega forumaša nas torej ni treba skrbeti.

(JOKE!)

:D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Vesoljc ::

šalo na stran...

raje ponudite kako teorijo, kdo/kaj za vraga spušča te prdce na marsu!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BigWhale ::

Podzemne krave? ;)

Morda je samo led, ki se 'taja'. Pac, metan/voda se je kondenziral nekje v zemlji in zdaj uhaja ven.

Thomas ::

> Einstein je zacel blodit...

On, nikoli.

Mi gre na vsa jetra, kako ga imajo nekateri za boga. Mi gre pa enako na živce tudi to, če mu hoče kdo podtikati nekaj, kar ni res.

BigWhale ::

bili_39 ::

@BigWhale - iz tvojega linka:
> "It was, of course, a lie what you read about my religious convictions, a lie which is being systematically repeated. I do not believe in a personal God and I have never denied this but have expressed it clearly. If something is in me which can be called religious then it is the unbounded admiration for the structure of the world so far as our science can reveal it."
Zelo razumno stališče kar se mene tiče - kaj te moti?

Thomas ::

Heh, tole je tkole Billy:

Midva se lahko ne strinjava in tako naprej, pa bova diskutirala v lovu za infotom. Lahko tudi, kdo ima bolj prav. BWju je pa v užitek dajanje ciničnih pripomb.

Kar se Einsteina tiče, je bil zelo stabilna oseba, ki ni imel kakšnih težav s sabo.

Kot znanstvenik se je pa zmotil ene parkrat, ja. Recimo o črnih luknjah zagotovo. Rekel je, da "ne obstajajo".

Ampak kot rečeno, da "je proti koncu življenja že bluzil, ker da je bil prepameten" - je neutemeljeno.

BigWhale ::

Hm, no ja, to je bil eden izmed citatov. :) No, da ne bo pomote, moj namen ni bil, da bi Einsteina karkoli obtozil, precej govoric je bilo, da je potem ze kar malo bluzil.

Saj bo pogooglal za 'insane scientists', pa nimam ravno casa, ne volje...

Gonja po vec in vec znanja, se zna sprevrzti v obsesijo in podobne stvari... Mogoce malo poeticno ampak tako kot se prekuri misica, se lahko prekurijo tudi mozgani. :)

Thomas ::

Hja ... samo Einsteinu se ni nic prekurilo. Ne da bi bilo to katastrofa svetovnih razsežnosti če bi se mu. Mnogim (znan je recimo Nash, pa Goedel, Einsteinov prijatelj ...) se je. Einsteinu pač ne. Pa mnogim drugim tudi ne.

Ostanimo pri dejstvih, ne pri:

> precej govoric je bilo

Vesoljc ::

mars ali Einstein? odločite se!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Jst ::

No glede življenja v vesolju, je zunaj nov članek:

The collisions that spawn planets are bigger and take place over longer periods of time than previously thought, say astronomers who studied nearly 300 stars with NASA's Spitzer Space Telescope. The new cache of data gives astronomers fresh hope that Earth-like planets might be common in the universe.

...

Na newscientist.com
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Thomas ::

> The new cache of data gives astronomers fresh hope that Earth-like planets might be common in the universe.

Od tega mi gre že na bruhanje. "Večje možnosti za življenje v Vesolju, kot se je mislilo doslej" berem že 30 let, vsake mesec 2X.

Vesolje pa enako mrtvo kot vedno.

WTF? Koga je to zaena obsesija?

Mislim, halo! A je življenje v Vesolju, ali pa ga (praktično) ni. Kakšen "hope" ma tlele kej za delat?!

Znanstveniki nimajo kej "upat". Oni majo za raziskat al je al ni! Ne pa navijat. Navijačice "upajo" za svoje košarkarje, da bodo dali koš. Ne pa znanstveniki za aliene, jebali jih oni!

To ni nobena znanost. To je PR hipotetičnih alienov! Bemo mast, sem že pošteno jezen.

BigWhale ::

Se en update... povzeto po slashdotu...

Tukajle...

Geoloska aktivnost je zanimiva, ce ze ne zaradi drugega pa zaradi tega, ker je je, v nasem osonjcu zelo malo. :)

lakotnyk ::

a ste vidl... drevesa hocjo na marsu posadit...
http://novice.svarog.org/index.php?Novi...
les grandes hommes font des grandes erreurs.

BigWhale ::

Eh to je bull... Poleg malo kisika (ki ga je na tisti gori se vedno precejkrat vec kot na Marsu) je tukaj se en kup drugih ovir, ki bi preprecevale, da bi neko drevo uspesno rastlo na Marsu...

Ne mores kar tja it in pogozdit neke planote.... ;)

Grey ::

Tist signal, ki so ga zaznali pri SETIju bi lahko bil z vesoljske ladje ki se nahaja pač ravno tam. Ta možnost ne more bit izključena. Tud ne vem, zakaj nekateri tu tko strastno zagovarjate načelo "Colonize or die!". Mal nesmiselno. Obstajajo agresivne civilizacije in normalne. Vsaka civilizacija, ki da kej nase, bi se morala zavedat, da asimilacija drugih civilizacij ni pot v razvoju. Madona sej nismo Borgi(čeprav nekateri sanjajo o tem). Prvi kontakt bo v živo in ne preko anten, ker so neuporabne(signali bi potovali predolgo do določene destinacije - Deep Space EM communication..NO GO Jose).

Einsteinovo norost in bluženje(kot nekateri tu trdijo), bi lahko razložil s tem, da je biu za takratne čase preradikalen in prenapredno je razmišlju(človek je meu dobre ideje in postavu je temelje za nadaljni razvoj).

Mars...hm Mars...zanj bi lahk reku, da je mrtu. Kake bakterije uspevajo. Tista okolica kjer se sonde furajo okol je zlo mejhna. Planet je pa zeelooooo velik. Bi blo treba preskenirat planet s kakimi BioScannerji.

OwcA ::

Prvi kontakt bo v živo in ne preko anten, ker so neuporabne(signali bi potovali predolgo do določene destinacije

Če za hip pozabimo na razne "zoperne" omejitve, ti resno misliš, da je lažje z neko super duper (zaradi mene lahko tudi warp) hitrostjo naokoli pošiljati nekaj sto tonsko ladjo kot samo signal?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Phil ::

Tud ne vem, zakaj nekateri tu tko strastno zagovarjate načelo "Colonize or die!".

Vsaka civilizacija v tem vesolju (kjer vlada evolucija) se nujno širi v vse smeri. Če se ne jo kmalu pobriše neka druga.
Tako da "normalnih" civilizacij na dolgi rok ni.

Kake bakterije uspevajo.
Verjetnost da pride (iz nule)do prvih samoreplikatorskih molekul je zelo majhna. Še toliko manjša če so na planetu neudobni pogoji - kar na Marsu so.

Ko jih enkrat imaš je pa življenje kmalu zelo pestro, recimo na Zemlji najdeš življenje povsot. Iz tega večina ljudi narobe sklepa ko reče "ja če je življenje na Zemlji povsot, potem bo pa tudi na Marsu kej...". Ni res - začetek je zelo neverjeten!
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

lakotnyk ::

jah tole z zivljenjem na marsu itaq trdijo znanstveniki da se je najbrz tam najprej razvilo pa potem sem prislo... no nekateri samo :D
se mi zdi da je mozna razlaga, konec koncev se spremembe v vesolju dogajajo in trenutno mars pač ni sposoben prezivet nekega naprednejsega organizma, ce sploh... no ne bom kvasu prevec ker itaq nimam pojma. :D

mi je pa glupo ko je nekdo prijavil da na europi ni zivljenja, a so to ze potrdil?! Sej se niso odprave spravl v globine tistih morij pod ledeno skorjo, ali pač?!

jst vedno pravim prepricaj se na lastne oči, potem pa nekaj govori, ne mors kar nekaj na pamet kvasit.
les grandes hommes font des grandes erreurs.

Stampl ::

mogoce pa res obstajajo pa so tako visoko razviti da se nam skrijejo
pa zdej med nami hodijo:D

cute the crap

na marsu je edino kaka majhna zvau k je nekje v ledu zamrzjena

Matev ::

jah tole z zivljenjem na marsu itaq trdijo znanstveniki da se je najbrz tam najprej razvilo pa potem sem prislo... no nekateri samo :D


a nismo mi prišli iz venere?
nekateri znansveniki so to dokazali lakotnik
ja
:\

Thomas ::

> a nismo mi prišli iz venere? nekateri znansveniki so to dokazali lakotnik
ja

Ke si slišu to neumnost?

Grey ::

Owca:
Je lažje, vesoljsko ladjo lahko pošiljaš skorajda v trenutku povsod (če govorimo o tahionskih hitrostih in dovolj razvito tehnologijo), EM valovanja pa brez kake posebne tehnologije pospeševanja ne moreš. Brezveze pošiljat signal v vesolje če ne boš dobil odgovora nazaj še nadaljnih nekaj milijonov let. Bolj je počakat, da tehnologija dozori pa se furaš po vesolju.

Thomas ::

Sklepam, da drobnih tahionskih projektilov, ki bi prišli nekam v neko osončje in začeli oddajati svojo lajno po radio valovih, pa tudi ni? :D

Zgleda da delujejo samo na posadko! :))

Grey ... premisli mau, preden škrajbaš!

Grey ::

Thomas:
Mislu sm rečt superluminalnih...ampak je v bistvu isto. Hotu sm pač označit hitrost.
Tahionskih projektilov kokr sonde, ki potujejo s superluminalno hitrostjo in potem, ko pridejo do destinacije oddajajo radijske valove? Al da kr med svojo potjo oddajajo radijske valove?
Sicer še ne vemo, ali se lahko oddaja medtem, ko potuješ s tako velikimi hitrostmi ali ne.

Zgleda, da delujejo samo na posadko!
Če sm te pravilno razumeu...ja, boljš je poslat posadko.

OwcA ::

Pri vsej tvoji silni razsvetljenosti o "tehnologijah prihodnosti" bi človek pričakoval, da boš sprejel tudi možnost pošiljanja signala z nadsvetlobno hitrostjo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

> Al da kr med svojo potjo oddajajo radijske valove?

Ne, ne. To ne veš če je možno, praviš. Naj kar lepo zabremzajo in potem oddajajo.

Grey ... prosm te!

Grey ::

Ja to možnost vsekakor sprejemam, ampak a bi ta signal potem še vedno temeljiu na EM valovanju(nam znan EM spekter valovanj ima limito pri svetlobni hitrosti)?
A bi mi bili sposobni zaznat ali prestreč signal, ki temelji na drugačni osnovi? S SETI sistemom prav zagotovo ne. Pa tud kakšnim drugim ne(zaenkrat).

Thomas:
To Med svojo potjo... je blo mišljen kot premikanje po anomaliji časa/prostora aka superluminalna hitrost. Med premikanjem po normalnem prostoru je seveda možno oddajat radijske signale, kaj pa med absurdno hitrim premikanjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Thomas ::

Dejmo se skoncentrirat na prenos signalov! Si trdil, da je to težje od transporta ljudi, ki je lahko nadsvetlobno. A še to trdiš, al ne več?

Grey ::

Lažje? Hm...ni lažje, je pa bolj efektivno(posadka se ve). Mene ne zanima, kaj je pri raziskavi lažje in kaj ne. Mene zanimajo dejstva, katera morajo biti čimbolj točna in v čimkrajšem času in največ potegnt vn iz tega. Torej, če bi meu na izbiro posadko in signal, bi definitivno izbrau posadko. To pa zato, ker bi posadka prinesla več kot pa signal. Signal mi ne bi nazaj nč prnesu...nobenih odgovorov, nobenih novih spoznanj(total waste of time). Lahko samo čakam nadaljnih 1000 let al pa 1000000 na odgovor(če bi sploh biu). Zakaj se ubadat s tem? Posadka bi namreč mela priložnost spoznati "Deep Space" in znanstveniki bi lahko preučil pojave, ki jih tukaj še nismo vidl. To bi pač pol(četudi še ne bi odkrili življenja) prineslo nekaj napredka v znanosti in to mi čist odtehta vse stroške, ki bi si jih ustvaru pri tem.
Spoznavanje vesolja preko sond in teh robotov je zame bedasto, ker nimam(tud znanstveniki ne) nič od tega. To bi blo isto kot tale forum al pa chatanje preko interneta(komi čakam na virtualne klepetalnce).

Prenos signalov(luminalnih al pa superluminalnih), brez da bi vedu kam točno pošiljat, se mi kratkomalo zdi zguba časa in denarja. Recimo za nadaljne komunikacije(ko pač veš, kje je nekdo, pa če mu rabš glih neki povedat) bi bili pa super. Dokler ne bi vedu, da je v nekem kvadrantu neka civilizacija, ki pozna vsaj superluminalen prenos signalov, se s tako komunikacijo sploh ne bi ubadu, ker bi blo tako iskanje/pogovor kokr iskanje igle v kopici sena+prevelik lag bi biu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Phil ::

Spoznavanje vesolja preko sond in teh robotov je zame bedasto, ker nimam(tud znanstveniki ne) nič od tega.

Zanimivo da jih sploh pošiljajo, če že nihče nima nič od tega.
Kaj pa ves info, ki ga prinesejo/pošljejo nazaj? A to ni pa nič?
LP

Grey ::

Poglej, kok so jih že zgubl. Kok milijonov $ je že šlo v nič zarad takih in drugačnih napak. Ta dva robotka k sta na Marsu...Bosta lahko kdaj pregledala ceu planet(omejena sta totalno)? Mislm da ne. Bosta kej nazaj prvlekla(kamnine, al pa kej)?
Če raziskuješ z robotom, si pač zelo omejen pri delu.

Thomas ::

Kamenje z Lune so Rusi dobili v istem času s t.i. Lunohodi, ko so bili Američani "peš" gor.

Eh, Grey ... treba vedet mau stvari, preden greš razpravljat.

p.s.

Sam ne pridet zdej v to temo še moonfakerji ali pa razlagalci Stalinove modrosti. Ker Stalin je bil takrat mrtev že skoraj 20 let.

Grey ::

Po slikah sodeč je to neki tazga kokr Mars Rover...kako so ga pa Rusi nazaj na Zemljo spravl?

BigWhale ::

Pejte v Sci-Fi oddelek, tukaj je znanost in tehnologija.

;>

Thomas ::

> kako so ga pa Rusi nazaj na Zemljo spravl?

Ja z raketo, ane?

Rusi so pač zgubili dirko za Luno v tem smislu, da niso mogli dovolj varno spraviti čoveka gor in nazaj. Mašino pa lahko, in so jo. Parkrat celo.

Matev ::

Dokler bo folk kot en model gor verjel da smo prišli iz marsa ali veneere bo štala.

tpah ::

eden od skupnih problemov večine ljudi na zemlji je v tem da misli da smo edini

glede na to da je čas v vesolju ni oziroma je neskončen in da živimo v trenutnem vesolju (koliko velikih pokov in singularnosti? se je že in bo zgodilo!) in najbolj preprosto razlaganje ali je to vesolje le eno od mnogih vesolij enega velikega vesolja, ne bo končalo ničesar ob dejstvu, da še sebe oziroma našo glavco, ne poznamo toliko kot so nam možgani sposobni računati...pa jo imamo ves čas na dosegu trenutka, mi pa tavamo miljarde (rajši svetlobnih) let v neskončnost oziroma do točke, ki nam jo dopušča tehnologija, ki pa je spet odvisna od naše domišljije.

Iščemo življenje ali civilizacijo ?

mars/jupiter/venera ... nam bo pokazal da življenje je bilo ali pa da tudi je trenutno.
rentgenska slika marsa kaže na kanjone pod površjem, ki naj bi jih ustvarila voda kar pomeni življenje. Primerjali so tisto znano sliko obraza na marsu in se prikriva z obrazom sfinge v egiptu. tako kot v egiptu se tudi na marsu v bližini obraza nahajajo tri piramide. Dokler se bo pošiljalo igračke smo odvisni od tehnologije in za večino 'smešne' slike niso dovolj.

Živelenje definitvno je in vedno bo obstajalo povsem neodvisno od nas ljudi.
torej trenutno... življenje v vesolju ja, civilizacija je (na zemlji), je bila in potem tudi bo bila v vesolju.

iščemo po vesolju, ko pa se ozremo čez okno in imamo življenje na vsakem koraku.

en kb verjetja...hvala za vaš čas :)

BigWhale ::

Voda, zivljenje? No ja. Recimo, da se samo povecajo moznosti za nastanek zivljenja. Trditi kaj drugega, bi pa bilo bolj ugibanje kot kaj drugega.

Matev ::

Primerjali so tisto znano sliko obraza na marsu in se prikriva z obrazom sfinge v egiptu. tako kot v egiptu se tudi na marsu v bližini obraza nahajajo tri piramide


http://www.msss.com/education/facepage/face.html

http://science.nasa.gov/headlines/y2001/ast24may_1.htm

skratka če povzamem - igra svetlobe in veliko človeške domišljije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V jezeru Vostok mrgoli življenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17949012 (43760) FlyingBee
»

The search for life: The Drake Equation (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
34639609 (35444) Thomas
»

Odkrit prvi skalnati eksoplanet (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21415433 (11281) Thomas
»

UFO ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826442 (5413) nuclear
»

Izvenzemeljsko življenje in inteligenca - Da ali Ne ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10810538 (8726) BigWhale

Več podobnih tem