» »

Mrtev Mars ...

Mrtev Mars ...

Thomas ::

Hvala Matev ... si me prehitel s temle.

S psihološkega stališča je zanimivo, kako eni lajnajo 10 in več let stare štorije, jasen demanti pa prespijo.

Pa še nekaj je fascinantno. Kako se ljudje oprimejo starih filmov. Holivudska zgodba o resnični Amelii Earthart, ki filmu zasilno pristane na nekem otoku, še dandanašnji sproža govorice o ženski, ki je pristala na nekem otoku nedaleč odtod, med prebivalci pacifiških otočij.

Da Capricorn One in Moonhoaxarjev ne omenjam.

Ljudje so presenetljivo brez domišljije. Sfinga na Marsu! A si ne morjo zmislit čes boljšega, če že?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

BigWhale ::

Bodi vesel! Eni nas prepricujejo, da se bomo enkrat kar prenesli v en ogromen racunalnik! ;)

Thomas ::

Še dosti huje je. Trdimo, da smo uploadani na neke biološke računalnike že zdaj, da pa substrat ni zadosti dober.

Zajebanti, ki si predstaljajo, da bomo nadomestili sedanji substrat z velikim mainfraimeom z vrtečimi magnetnimi koluti ... so ostali nekje zadaj.

tpah ::

skratka se mi zdi fascinantno to, da se preteklost kaže danes kot realnost.

na egipčanskih heroglifih se pojavlja helikopter, pojavi se tudi tisti alien iz area-51 ... podobno je s filmi :)

trenutno gledam oddajo na htv1, kjer debatirajo lih o takih zadevah, poleg tega pa omenjajo izjave astronavtov ki so zaznavali različne pojave, in objekte na luni ki niso naravnih oblik (jame in obeliksi)

našli so žarnico staro 2600 let oziroma baterijo staro 500 000 let. (kaj jim bo ?)
link1
link2

se mi zdi da že preveč kompliciram in prepričujem kar ni moj namen

iščimo dalje..

Matev ::

izjave astronavtov ki so zaznavali različne pojave, in objekte na luni ki niso naravnih oblik (jame in obeliksi)


edit: glede na linke ki si jih dal o marsu in obrazu na njem

vtipkaj v google: face on mars

novi visokoločljivostni posnetki "cidonije" niso pokazali ničesar nenaravnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Thomas ::

Ojej, ojej, water, water. Nasedaš pravljicam.

BigWhale ::

Nehaj bluzit o Area 51. ;> Ce bi rad res kaj fascinantnega zvedel, zacni preucevati juznoameriske narode. Inki, azteki, maji, olmeki. Ti so marsikaj zanimivega povedali in zapisali.

Samo ne iskat helikopterjev in zarnic ;>

Thomas ::

V mučilnih tehnikah in v masovnih pokolih so bili definitivno zelo izvedeni. Potem lahko pričakuješ tudi kakšne zanimive izume iz vsakdanjega življenja, to je pa tudi vse.

BigWhale ::

Ja, poslusaj Thomasa. Pusti to, raje spet beri o ETjih. ki jih imajo v Area 51 :P

_marko ::

Zdaj sta ga bogega čisto zmedla...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Ne, samo sprejmi dejstvo, da so bili neolitski Evropejci ravno taki osli, kot neolitski Južnoameričani. Barbari da se reče, obojni. Velike modrosti niso poznali nobeni. Tako kot v Area 51 ni kaj posebnega (stara vojaška šara kvečjemu in kakšni novi jet motorji ipd.) in da je tista sfinga na Marsu en navaden bluz.

Get real! Kar pa ni isto, kot poslušati "umirjene, trezne ljudi", kot je BW, ki pod "real" prodajajo eno dolgočasno konfekcijo o "belem človeku še nedoumljivi modrosti velikih južnoameriških kultur" ... in podobne fore.

Intenetni forumi so kakor domače lekarne. Sami brezvezni čajčki, kakšen strup in zelo malo učinkovitih zdravil.

Se pa sem pa tja najde kaj. Samo ne, če boš poslušal BWjev "skepticizem".

Thomas ::

> na egipčanskih heroglifih se pojavlja helikopter

Kako morš take klatit? Kje si to oslarijo pobral? Lahko daš kakšen link?

BigWhale ::

Eh jaz nisem nikoli rekel, da so bili neki flower power zapohanci, ki bi se bali na mravljo stopit.

Ravno nasprotno, ko so zgradili piramido so poskrbeli zato, da bo imela dovolj urejeno 'kanalizacijo', da bo zrtvena kri (cloveskih zrtev jasno) dovolj hitro odtekala po tistih stopniscih.

So pa recimo vedeli, da se zemlja vrti okrog sonca in da ima zemlja precesijo. Zaradi takih stvari so pa v evropi sezigali na grmadah... ;)

Thomas ::

Lej BW.

Ti si po moje ena pozitivna človeška oseba, ki pa ima glavo napuhano s precej tega common sense šodra. Mi je prav žal, res!

To, da so Južnoameričani poznali heliocentrični sistem je že tak šodr.

username ::

na egipčanskih heroglifih se pojavlja helikopter, pojavi se tudi tisti alien iz area-51 ... podobno je s filmi :)
Sem tudi jaz v kakšnih dokumentarcih na TV videl artefakte starih kultur, kot so "helikopter" na hieroglifih in kipec "reaktivnega letala". Nisem bil impresioniran, mislim da je treba veliko domišljije, da v tistem vidiš "starodavno letalno napravo". Jaz je nisem videl.

alien na hieroglifih... tudi če je res kaj takega narisano, je najverjetneje slika fetusa. Namreč par mesecev star človeški zarodek je sumljivo podoben alienom iz popkulture (droben trup in okončine, velika glava z velikimi očmi...)
Najbrž je kaka kraljica ali princesa splavila, pa je dvorni slikar zabeležil ta dogodek..
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

gzibret ::

No, bom še jaz uletu.

Azteki so poznali zelo napreden koledar, ki je znal napovedovati mrke za stoletja v prihodnost. Še bolj fascinantno je to, da se konča leta 2012 (pač podatek, s katerim ne vem, kako bi si pomagal).
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Pa še neki: da ovržeš geocentrični sistem potrebuješ vsaj daljnogled, s katerim vidiš venerine mene (podobno, kot pri luni). Tega se z geocentričnim sistemom ne da pojasnit. Če pa veš še matematiko, pa lahko geocentrični sistem ovržeš z računanjem pospeškov, ki za vse planete kažejo proti soncu.

Le z opazovanjem neba s prostim očesom (ne glede na to, kako natančno opazuješ), sta ekvivalentna oba sistema.
Vse je za neki dobr!

Matev ::

mene tista slika "letala" močno spominja na ptico
"vesoljec" pa na človeka ki kadi vodno pipo (ali karkoli so že kadili ali inhalirali ali srkali po bambusovi? cevki takrat)

dopuščam pa možnost da ima nekdo domišljijo in vidi stvari drugače

tpah ::

username: nisem še videl takega zarodka ki ima prevelike oči in telo v primerjavi z človekom na sliki. pa še preveč je tistemu nezemljanu podoben.

matev: sej če ne bi bilo ptičev ne bi bilo letal... če se pa zadevaš pa domišljija res čudne slikce riše.

kdo ve za kakšen dober dokumentarni / film o teh ljudstvih, ker stvar zelo zanimiva

nekatere stvari se res zdijo smešne, a so odvisne od življenja - naše preteklosti in okolice
je treba res videti preden postane resnično in preden začneš verjeti ?

a smo na pravem tiru ?

Matev ::

water dal si link do strani ki zagovarja civilizacijo na marsu na podlagi ene slike gore ki naj bi izgledala kot obraz

kaj lahko rečeš na to?

da si naiven?

tpah ::

linka sta samo za info in ne za dokaze katerim sveto verjamem ali da bi kdo drug moral verjeti.

sam za info, kdo je zdej naiven ? ;)

BigWhale ::

Ti se bolj? Ker verjames takim traparijam, brez 'dokazov', kaj sele dokazov... :P

tpah ::

nicnevem ::

Na kratko: s tem ko so opazili metan na Marsu sklepajo da je pod površjem tekoča voda...in morda življenje. Če se ne motim ti iz tega izpelješ še civilizacijo, ki je postavila, kaj že?...piramide?

Ojej, ojej...friendly advice, odloži Misterije oz. katerokoliže revijo s podobnim bluzom in raje malo preberi tale oddelek foruma..


btw, oni astrofizik mi daje občutek nekritičnosti glede življenja v vesolju, kot da si z vsem srcem želi neko StarTrek vesolje polno življenja ...Očitno so morali nekako zapolniti program, ljudje pa seveda radi poslušajo o marsovcih..oh well...ločevanje semena od plev ni vedno lahko delo.

BigWhale ::

Mogoce ne metan, mogoce pa kar voda na marsu... jezerce... Malo zmrznjeno.


http://www.newscientist.com/article.ns?...

nicnevem ::

Mislim da je na Edge-u bila omenjena teorija, da ob predpostavki da Law of accelerating returns velja in nam (ali katerikoli drugi napredni civilizaciji) uspe preseči omejitev svetlobne hitrosti, bi se razširili/a po celotnem vesolju v nekaj sto letih.

I see no aliens around, torej...je možno da smo v vesolju popolnoma sami? To bi bilo kar hudo spoznanje. Celo vesolje za samo en mali planet sentientov. Zagotovo bi nekateri v tem videli delovanje neke "višje sile".

Res pa je da je tale faster than light bolj trhla predpostavka.



...se odpravljam spat, ker vidim da že bluzim...

gzibret ::

> Mogoce ne metan, mogoce pa kar voda na marsu... jezerce... Malo zmrznjeno.

Težko verjamem, ker je na Marsu tako nizek pritisk, približno 1% zemeljskega, torej 10"3 Pa, da voda ne vre pri 100C, ampak dosti nižje. Torej pritisk na Marsu je zelo blizu trojne točke za vodo, kjer obstajajo vse 3 faze (led, voda, para) hkrati. Voda je pri tako nizkem tlaku obstojna v zelo zelo zelo ozkem temperaturnem intervalu.
Vse je za neki dobr!

BigWhale ::

Ma link poglej no... ;)

gzibret ::

Res sem šel kr neki govorit, brez da bi pogledu link :8) (sem ga hotu, pa mi je stran nalagalo 2 min+, pol pa sem izkolpu).

No, vseeno pa sem glede recentnega obstoja vode na Marsu (vsaj v tako velikih količinah) malo skeptičen. Je tlak prenizek. Pa več pare bi moralo biti v atmosferi.
Vse je za neki dobr!

keber ::

Članek govori o zamrznjeni vodi. Te je po celem osončju še pa još. Tudi v vakuumu.
Torej ne vidim težav, da ne bi bila tudi nekje na ekvatorju na Marsu.

username ::

I see no aliens around, torej...je možno da smo v vesolju popolnoma sami? To bi bilo kar hudo spoznanje.
V kakšnem smislu "hudo"?

Da je pomembno/zanimivo? Morda, pa niti ne tako zelo.

Da je grozno? Sploh ne, zakaj bi pa bilo. Pač tako je, če je (in verjetno je, no big deal IMO)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

gzibret ::

En članek na članek o "jezeru" na Marsu. New Scientist.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

> Članek govori o zamrznjeni vodi. Te je po celem osončju še pa još.

Ja, sam ne tako blizu Sonca, kot je Mars.

Ja, pa na Zemlji jo je ful...

Na Zemlji je malo drugače, ker ima Zemlja magnetno polje, ki jo varuje pred večino ionizirajočega sevanja. Če magnetnega polja ni oziroma je zelo šibko (kot je to na Marsu), porem UV svetloba razbije H2O v 2H+, in O2-. H "spizdi" grafitaciji v vesolje, O pa gre v O2 ali pa oksidira minerale na površju, npr. v Fe2O3, kot je to na Marsu.

Na Zemlji je proces dosti počasnejši, H pa je zato "ujet" oziroma ostane na planetu v obliki H2O.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

nicnevem ::

@username
> V kakšnem smislu "hudo"?
> Da je pomembno/zanimivo? Morda, pa niti ne tako zelo.

Zanimivo? Vsekakor.Vsaj ugotovitev da je verjetnost za pojav življenja še mnogo manjša kot se tenutno misli. Pomembno? ...mogoče z vidika
možnega srečanja v prihodnosti - v primeru da je še kje kdo...
Tudi grozno se meni še zdaleč ne zdi. Prav nasprotno - v tem primeru imamo celotno vesolje na razpolago za svoje igrce, brez da bi nam kdo hodil v zelje...not bad at all :)

V mislih sem imel bolj teološko/filozofske posledice, ki bi jih prinesel dokaz o naši popolni osamljenosti. Prepričan sem da bi kreacionizem dobil velik zagon + še kake druge religije/sekte...

username ::

Kreacionizem? Hja kakor jaz gledam zadeve, niti ne. Pomojem dejstvo, da smo sami, v ničemer ne spodkopava evolucije, zakaj bi jo.

V bistvu bi bila za kreacionistično teorijo bolj ugodno, če bi bilo veliko svetov (planetov, naseljenih s civilizacijo).
Namreč, če res nekdo ustvarja in usmerja življenje ter posledično civilizacijo, bi bilo toliko lažje razložiti večkratni pojav iste/podobne zadeve... Kolikšna je verjetnost, da na nekem planetu nastane življenje, iz katerega se preko evolucije na koncu razvijejo inteligentna bitja in civilizacija? Majhna, a obstaja (očitno, a ne). Kolikšna je verjetnost, da se to zgodi v vesolju hkrati na več mestih? (poudarjam HKRATI - če se je že kje drugje dosti prej, bi jih že srečali - če se še ni, smo pač prvi).

no mogoče sem malo mimo usekal ampak bodo že drugi dali še svoje mnenje in bomo skupaj kaj pametnega natuhtali
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

Ne. Kreacionisti nimajo nobenega argumenta iz dejstva, da smo (vsaj zelo) sami v Lokalnem Virgo-Coma superclusterju, pač pa ga bodo iz tega dejstva proizvedli. Kilavega sicer, ampak tudi to jim bo dalo polet.

Zdravilen bi bil morda izbruh ptičje gripe, ki se širi med ljudmi. Za kreacionizem. Videli bi nastanek nove bolezni.

Pa še to je vprašanje, če bi.

Thomas ::

Sicer se pa tukaj Kreacionisti ujamejo s Saganovci. Galaksija polna življenja kot nujen pogoj za evolucijo, se zdi obema. Po tej logiki, bi morala biti obljudena tudi Luna in Sonce.

Kar so včasih mnogi mislili, da je.

nicnevem ::

> no mogoče sem malo mimo usekal ampak bodo že drugi dali še svoje mnenje in bomo skupaj kaj pametnega natuhtali

Pomoje nisi nič mimo usekal, se mi bolj zdi da sem bi js tisti... :)

Morda me je zavedel kratek chat, ki sm ga imel pred kake pol leta s kolegom, ki je trdil kako zelo neverjeten je pojav inteligentnega življenja na Zemlji...da to že ne more biti naključje...vse vesolje se zdi prazno, ravno pri nas pa je vzniknilo po nekem čudežu...

Ni treba posebej poudarjati kaj naj bi bil tisti "čudež".

Kakorkoli, se strinjam da dejstvo o naši edinstvenosti ne poruši evolucije. Kar me spravlja v zadrego je predstava o enormno velikem vesolju in samo eni neznatni kepi kamenja na kateri se dogajajo zapletene interakcije kupčkov molekul, ki jim pravimo ljudje.

Zanimivo pri tem se mi zdi opazovanje kje je meja pri kateri smo pripravljeni reči "ok, sicer majhna verjetnost, ampak sm pa tja se pa le zgodi..", oziroma "ah, beži no....to je neverjetno, ne more priti do tako čudovitih pojavov kot sta zavest in inteligenca le z brezglavim tipanjem, ki mu pravite evolucija. Verjetnost je neskončno majhna....tukaj je moralo biti nekaj več...".

V neki temi v Loži so bili omenjeni razni redki dogodki. Kovanec, ki pade na stranski rob, bi bil že tak. Nekateri (mislim in upam da redki) že pri tem vidijo nekaj "nadnaravnega". Gre namreč samo za majhno verjetnost. Kako majhna mora biti da se nek dogodek/pojav smatra za "posredovan z onostranstva"?

Menim da je tole zadnje, kar me "matra" pri sprejemanju omenjene možnosti...

Upam da me spanec spravi k sebi ;)

username ::

oziroma "ah, beži no....to je neverjetno, ne more priti do tako čudovitih pojavov kot sta zavest in inteligenca le z brezglavim tipanjem, ki mu pravite evolucija. Verjetnost je neskončno majhna....tukaj je moralo biti nekaj več...".
Hm Meni se zdi pa čisto logično, da se zavest in inteligenca razvijeta z evolucijo. "Brezglavo tipanje" ima svoj nenehni cilj: preživetje. Logično, da je treba v ta namen stalno delat izboljšave, na koncu se razvijejo že zelo sofisticirane oblike življenja.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Matev ::

napaka
od kdaj naj bi bili pa ljudje sofisticirana bitja

ljudje so čista napaka narave
in kot taki obsojeni na propad v medsebojnem vsesvetovnem spopadu

in na posledično izginutje

Vesoljc ::

pa tak lep dan je zuni :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

keber ::

Matev, ne bluzi.

Kaj je bil potemtakem cilj narave oz. evolucije vzogjit komarja?
Ne.

Cilj evolucije je stremenje k višjemu (si sposodimo iz kakih verskih spisov) ter z izboljšavami osnove k preživetju.

BigWhale ::

Evolucija nima cilja... Evolucija se pac dogaja...

Thomas ::

> ljudje so čista napaka narave

Kult ničevosti? Kult smrti in uničenja?

In - govori (kvečjemu) zase.

Thomas ::

> Evolucija nima cilja... Evolucija se pac dogaja...

Dokler pač ne zevoluirajo glave ki rečejo:

To bodi naš cilj!

Potem pa cilji so. Zevoluirali.

Matev ::

če je cilj h kateremu drvimo uničenje in prodad vseh nas in vsega bližnjega okoli nas
je potem to evolucija v narekovajih

napredovanje(evolving) ni enako propadanju

namesto evolucije se zelo hitro lahko zgodi da bomo imeli destrukcijo

vsaj dogodki zadnjih sto let govorijo v prid temu

na srečo takrat ljudje še niso imeli tolikšne destruktivne moči

kar se pa ne more reči za sedanji čas

Vesoljc ::

predaleč ste...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

nicnevem ::

Prav imaš (ko sm opazil naslov teme me je kar malo presenetil ) :)

Pa bom vseeno samo še tole dodal..

@username
> Hm Meni se zdi pa čisto logično, da se zavest in inteligenca razvijeta z evolucijo.

Tudi meni, brez skrbi. Ne razumem zakaj se množicam ostalih zadeve zdijo presofisticirane, preneverjetne da bi bile uresničljive s "slepim tavanjem".

> "Brezglavo tipanje" ima svoj nenehni cilj: preživetje.

..ja, in čimvečjo ter čimhitrejšo razširitev po prostoru.

@Matev,
preberi še enkrat kar je keber napisal.

aja, pa prosil bi za kak argument, na primer k naslednjemu:

> namesto evolucije se zelo hitro lahko zgodi da bomo imeli destrukcijo
> vsaj dogodki zadnjih sto let govorijo v prid temu

V bistvu bi bilo bolje da se odpre nova tema - če seveda misliš podati kaku utemeljitev zgornjih par stavkov..(raje v Loži?), da ne "bomo spet daleč" ;)

Thomas ::

> Ne razumem zakaj se množicam ostalih zadeve zdijo presofisticirane, preneverjetne da bi bile uresničljive s "slepim tavanjem".

Jest si to razlagam tako, da se jim sploh ne zdijo, samo tako rečejo. Ker kaj pa vejo, koliko je to komplicirano v primeri z nogo, za katero pa množice le že precej pripoznavajo, da je shodila s "slepim tavanjem".

Potem pa ko nanese debata, so tako nepripravljeni, kot na praktično vse druge reči. Se pravi, bolj malo so se sploh kdaj poglabljali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Matev ::

človeški spomin na vojne je zelo kratek
in ne bi bilo nič čudnega če bi se zgodovina ponovila
in to v še hujši različici
(v nekem obdobju hladne vojne je zelo malo manjkalo da bi tudi se)

to je bilo mišljeno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V jezeru Vostok mrgoli življenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17949034 (43782) FlyingBee
»

The search for life: The Drake Equation (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
34639620 (35455) Thomas
»

Odkrit prvi skalnati eksoplanet (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21415435 (11283) Thomas
»

UFO ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826444 (5415) nuclear
»

Izvenzemeljsko življenje in inteligenca - Da ali Ne ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10810541 (8729) BigWhale

Več podobnih tem