» »

Topla greda - je blagoslov!

Topla greda - je blagoslov!

«
1
2

Thomas ::

Sploh me ne moti ogrevanje ozračja, ker mislim, da prinaša več dobrega kot slabega.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Yohan del Sud ::

Hmm, da. Komej čakam da mi poženejo kokosove palme na vrtu. Zgradim še bazen, pa fuk na ležalnik s pino colado v roki. Da, da, lahko nam gre samo še na bolje.

Aggressor ::

Razloži, Thomas. Vem, da kmetje ne bili preveč navdušeni nad tem, da bi morali s krompirja prešaltat na banane. Pa npr. Angleži tudi ne, ker se bodo po Londonu lahko vozili le še s čolni:D
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

Aggressor

Kmetje morda bodo, morda ne bodo ... potrošniki morda bodo morda ne bodo ... itd ...

Suma sumarum - bo pa zadovoljnih več kot nezadovoljnih. Ker itak smo bli na prenizkih temperaturah zadnja stoletja.

Če bi se pa začelo hladiti - to bi pa bilo slabo.

Da smo pa zdaj (oziroma leta 1900) na ravno pravšnji temperaturi - je le lajna bedakov, ki so se zadnjič špetirali v Hagu, prej pa v Kjotu.

Leta 1200 je bilo topleje kot je danes. Kuge in lakote so prišle šele po ohladitvi leta 1310.


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OrlyTM ::

hja ... tu se pa ne strinjam povsem ... sej je zlo fajn poleti .. sam jest bi prekleto hudo pogrešal zimo in vse kar lepega prinaša ... zimski športi so pač meni osebno zelo pri srcu, da ne rečemo hitre vožnje po frišno zasneženih cestah :) rox big time ... hehe

NO ... poletje brez zime .. to ni zame.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Bungee- ::

Kar se mene tice je SNEG fuul dobra stvar. Najvecji problem pa je potem prenasat plundro in druge zadeve ;(( ki temu sledijo! Men so tropski kraji cist vsec! No pa preidimo na realen problem, ki ga je pa potrebno pogledat malcek bolj globalno. :\ Za primer vzamimo Afriko tam bo se bolj vroce se manj padavin itd, kriza se cist izsusi .... Potem susna poletje, ki niso vec redkost tudi pri nas .... Poplave in podobne katastrofe, ki se ze dogajajo so tudi posledica ogrevanja ozracja ... Torej cisto nic> dobrega.;((
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Bungee- ::

;(( Neki ne dela prov! ;(
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Thomas ::

Orly!

Je pa seveda možno, da se prav v Evropi lokalno zelo ohladi. Če nam crkne Zalivski tok. Kot posledica zmanjšanja salnitete Atlantika zaradi toplenja ledu na Grenladiji. To se je že zgodilo. kakih 9000 let nazaj je blo za ene 500 let zelo mrzlo. Mala ledena doba, kot posledica ogretja ob slovesu zadnje prave ledene dobe. Takrat je ena mejhna rožica, ki danes raste v Sibiriji - rasla pri nas. Potem boš prišel na svoj račun.

:)

Samo moj point je bi v tem - da večina politikov in tudi okoljevarstvenikov - kar neki čveka brez veze.

Kr je - je! 10% +- v izpustih CO2 je prevara s katero se politiki delajo pomembne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OrlyTM ::

hja ... pač evolucija naše drage Zemljice ... ogrevanje, ohlanjanje in kar pač sledi ... okoljevarstveniki in politik pač nimajo veliko pri tem ... lahko se gremo greenpeace ampak vseeno proti naravi ne mormo nič ... tukej bi zopet pršu v poštev Uranium :D ...
Kar se pa tiče tako konkretnega ohlajanja pa ... dvomim da ga bomo mi doživeli (čeprav to možnost povsem dopuščam), in če ga bomo ... kaj lahko storimo .. po mojem nič !

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

Točno ... Orly!

Edino na ta način se lahko izmažemo - dolgoročno. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

hm dolgoročno se lahko spravimo iskat drugo pogonsko sredstvo ki ne bo toliko onesnaževalo... pa lepo bi blo da bi še kej sredstev imeli na naši lepi Zemlji... slejkoprej bo vsega zmanjkalo...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Senitel ::

Dolgoročno bo problem rešen sam, če se preselmo na vesoljske postaje...:\

OrlyTM ::

Segio .. lih to je point ... dolgoročno nam tut manj onesnaževanja ne pomaga ... pač zemlja gre naprej ... kdo ve, kaj se bo zgodilo .... manjše onesnaževanje je po mojem mnenju zlo kratkoročna rešitev (seveda v časovnem intervalu, v katerem se razvija Zemlja).

LP
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Primoz ::

Thomas...... dej usedi se za kalkulator in si izračunaj raztezek morske vode pri otoplitvi za 1K in nato pomisli, da več ko 50% človeštva živi manj kot 5m nad morsko gladino.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Thomas ::

Naše ljubo Sončece (Sol) se počasi in zanesljivo greje. V kakih 300 milijonih let bo na Zemlji topla greda, kot je danes na Veneri. No life possible. In to čisto po naravni poti.

Življenju na Zemlji je "usojeno" še kakih slabih 10% od tega kolikor je zdaj staro.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Primoz!

1. Za 1 K se bo ogrela relativno tanka vrhnja plast vode, ne pa 4 Km kolikor je povprečno globoka.

2. Več padavin - še zmeraj v obliki snega - na Antarktiki lahko pomeni neto znižanje morske gladine. Ker danes je Antarktika puščava v kateri pade malo snega. Če se segreje ga bo padlo več! Obalno toplenje pa je zanemarljivo v primerjavi z ogromno antarktično notranjostjo.

3. Ne rečem, da je tako nujno - v nasprotju z okoljevarstveniki, ki definitivno apokalipso takoj zračunajo. Brezprizivno.

4. Če morje vseeno naraste, se bomo morali zgledovati po Nizozemcih, ki vsako leto zapravijo za kolesarske steze in vzdrževanje polderjev - približno enako.

5. Viharjev ne poganja visoka temperatura ampak visoke temperaturne razlike, ki se s toplo gredo manjšajo. Vetrovi na mrzlem Marsu ob stotinki (!) tlaka dvignejo pesek.

6. ...

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

Thomas vcasih se mi zdi, da si zmislis neki post samo zato, da sprovociras ljudi in jim potem dokazujes kako imas prav.

Damnit, ce delajo trume okoljevarstvenikov na nekih izracunih in okol hodijo z najmodernejso tehniko in delajo neke meritve in temu posvecajo celo zivljenje, potem ze verjetno vejo kaj se dogaja. Pol pa pride vsemogocni Thomas in jim pove, da to pa sploh ni tak in da bi se v resnici drugace zgodilo.

Whatever.. uzivaj v svojem svetu!
Artificial Intelligentia

Thomas ::

Heh luni - sploh ne trobim neki svojga - poglej mal naokol - ne samo naše papige sloz poslušat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OrlyTM ::

Luni: okoljevarstveniki majo zlo velik prov ... in so dognal že marsikaj pametnega ... ampak jest pravim ... dolgoročno mi ne mormo preoblikovat zemlje niti podnebja .. vse gre svojo pot ... ble so ledene dobe in še bojo, pa če mi onesnažujemo alpa ne ... narava ima svoj razvoj neodvisen od našega .... OK .. mi smo to zemljico mal posral ... sam kaj so tone odpadkov v primerjavi z enim orenk vulkanom ki ti v momentu zruka kompletno otočje ... nekaj neposredno z eksplozijo, nekaj posredno z pepelom in spremembo podnebja ... na to mi nimamo nobenga vpliva in čist vseen je, če se je pol svetovne populacije naenkrat posralo pod isto drevo ... jest pač MISLIM (ne vem, ampak mislim), da mi nimamo tolk velikega vpliva na razvoj našega preljubega sveta, kot bi to radi prikazali razni greenpeace in ostali fanatiki ... sam poglej konkretne probleme v slo ... Ljubljana ima odlagališče odpadkov na barju, tam ga nihče neče ... kam bomo pa svinjarijo dajal .. nekam jo je treba ... pridejo zeleni in povejo, da smo s tem odlagališčem uničl ne vem kakšn biološki sistem in pomoril 1000 vrst raznoraznih insektov ... damn ane ... pol pa vprašaš, kam pa naj damo svinjarijo... pa noben ne ve odgovora, vsak pa smeti meče v koš, bo že komunala poskrbela za to.

Plus --- vedno bolj se sliši, kako se ozračje ogreva, kakšne naravne katastrofe so zaradi človeškega dejavnika ... vse to je že blo ... je šla pod vodo Atlantida, so mel v egiptu probleme z vodo je blo vse mogoče naravnih katastrof .. sam takrat velika večina ljudi sploh ni vedla, kaj se godi v sosednji dolini, kaj šele na drugi celini. Danes v svetu informacij, ko je bil ob 01.00 na japonskem potres, ob 01.10 že v SLO lahko vidiš po TV, kake so posledice .... zato se te katastrofe zdijo večje in da jih je več .... kr neki

uf ... I hope I made a point here :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Yohan del Sud ::

Thomas, meni se zdi da se naše Sonce hladi, ne pa segreva. Sicer se pa strinjam s tabo da so t.i. okoljevarstveniki eni čisto navadni lobisti z ne vedno jasnimi idejami, ki veliko tulijo in malo storijo.

Topla greda je ali pa ni. Bo ali pa ne bo. In če bo, kdo ve kdaj. Enako ledena doba. Dokazov je dovolj, ali jih pač še ni in morda jih nikoli ne bo.

Aggressor ::

Tomas!!

Mislim, da vem, kaj si hotel povedati, čeprav si v vsej svoji radikalnosti zadevo narobe predstavil. Naj obenem odgovorim tudi Orlyu:

V glavnem, na živce vama gre vse to govoričenje o tem, da je Zemlja na robu območja, ko še lahko prenaša naše "sranje" po njej. Nasprotni občutek dobivata predvsem zarai dveh dejstev: vse naravne katastrofe ali spremembe se lahko zgodijo tudi brez nas, in pa, da je človeštvo do danes že znalo vse stvari vsaj kratkoročno zadovoljivo rešiti z lastnih znanjem oz. tehnologijo. No, tak princip je na prvi pogled pravilen, ima pa nekaj hudih pomanjkljivosti.

Kot prvo, Zemlja danes je Zemlja, na kateri se je razvil človek. torej je človeku prijazna. Trditi nasprotno bi bilo nespametno, saj: a) se ima človeštvo priložnost konstantno razvijati b) bi na popolnem svetu ne mogli doseči enake hitrosti napredka zaradi nepotrebnosti prilagajanja. Da ne omenjam tega, da so katastrofe nujne, da se človek spomni, da na svetu ni gospodar. Ampak o tem pozneje. Torej, katastrofe se lahko res dogajajo brez nas, ampak z nami se jih pa mnogo več. Gre namreč za VERJETNOST, da se bo zgodila radikalna sprememba. Ta verjetnost je z vštetjem človeškega dejavnika veliko večja, kot pa brez njega. ZAto gre, torej za večjo možnost, da se nam zgodi res kaj hudega, če bomo delali neumnosti še naprej. Pri tem ima pomembno funkcijo ravno čas do takega dogodka, namreč, ali bo imelo človeštvo čas, da se z lastnim znanjem zadovoljivo prilagodi. RAvno tebi, Thomas, ki napoveduješ prihodnost do nekje čez 300 milijonov let, bi to moralo biti jasno.

Druga zadeva je tehnologija. Že res, da se lahko odselimo na Luno, na Mars, poselimo sosednje planete. Ampak poseldice so pa naslednje. So dolgoročne, ampak zaradi tega še toliko bolj nevarne, ker jih večina ljudi ne predvidi. PRvič, gre za naš odnos. Mi s tem, ko bomo poselili sosednje planete, ne bomo prenesli tja le dobrih starani naše civilizacije, ampak tudi slabe, in te se bodo najbolj poznale. Morda ne toliko na skorajda mrtvih planetih, kot so ostali v našem osončju, ampak toliko bolj na drugih poseljenih, če do njih pridemo. S tem, ko se bomo odselili, ne bomo odpravili vira težav, ampak le simptome. Druga stvar je ta, da bomo na tehnološko spremenjeni Zemlji povsem izgubili stik z naravo. Mnogi se ob tem smejijo, ker se globokega pomena tega sploh ne zavedajo. Namreč, če človek izgubi stik z živim okiljem, bo: a) izgubil stik tudi z ljudmi b) izgubil stik z okolico nasploh. Zadeva rezultira v psihičnih motnjah, ki jih sedaj ne bi podrobneje razlagal, in pa izmaličenju odnosa do okolice, ki selj ko prej pripelje do samodestrukcije. Vse to bi se pojavilo še v dosti hujši obliki, če bi hoteli dlje časa živeti na npr. vesoljski postaji. Stvar je seveda rešljiva z umetno vzgojenim in ohranjevanim okoljem ter z zatekenjem v virtualne svetove, vendar se ob tem poraja vprašanje: kaj pa, če gre kaj narobe. Narava je danes neštetokrat bolj zmožna preživetja in prilagoditve, kot pa katerakoli človekova pogruntavščina.

Tolko torej o samem odnosu do dela naravovarstvenikov. Res je, da mnogokrat pretiravajo z rezultati, ampak to večinoma zato, da bi vzpodbudili javnost, ki je do tega problema popolnoma apatična in v maniri sodobne družbe pač reagira le na šokantne izjave. Poleg tega, Thomas, ne imenuj vseh, ki so se dobili v Haagu ali Kyotu, za neumne, ker so na tem področju od tebe mnogo bolj podkovani. Strinjal bi se le s tem, da z raznimi kvotami TGP zavajajo svetovno javnost. Omejitve bi morale biti veliko večje, namesto ega pa sprejemajo preprosto odločitve, ki so po godu njihovim gospodarstvenikom. Licemerstvo brez primere.

Sedaj pa še nekaj o samih pojavih:

Thomas, res je, da bi se količina padavin na Antarktiki povečala, bi se pa tudi količina ledu, ki bi se odtrgal in stopil. Poplavljenje nekaterih predelov je neizbežno...

Jap, zalivski tok adijo - še ena ledena doba v Evropi.

Izumrtje mnogih naravnih vrst. O pomembnosti raznlikosti vrst sedaj ne bi na dolgo razpravljal, naj navedem le eno od pomembnejših dobrot ohranitve: včja raznolikost nam omogoča tudi večjo pestrost znanja, s tem pa več možnosti, da rešujemo sodobne probleme v stilu iskanja zdravil za nalezljive bolezni. Heh, morda smo z izsekavanjem gozda soravili na plano ne le virus HIV, ampak tudi unčili edini organizem, ki je bil nanj imun. Prav nam je...

Širenje puščave, s tem pa še hujša lakota in propad nekaterih afriških civilizacij

KAr se mene tiče, Thomas, je tvoj suma sumarum mnenj izredno egocentrična izjava. V času, ko si človek poskuša pomagati, je pa sploh pokazatelj nezrelosti.

en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

luni ::

Aggressor hvala, da si mi prihanil brdo pisanja >:D

Drugace pa je povedal to, kar bi povedal jaz, ampak nebi znal tako lepo :8)
Artificial Intelligentia

Thomas ::

Yohan!

Naše Sonce je sedaj v fazi dolgoročnega počasnega segrevanja, ki bo trajalo kakih 5 milijard let. Vmes pa niso izključena niti začasna manjša pojemanja. Toda Sonce se bo v 5 milijardah let toliko napihnilo, da bo dobesedno požrlo vsaj vse tri notranje planete. Potem pa šele pride čas počasnega ohlajevanja.

Ampak - to je račun brez krčmarja - itak se bomo vmešali in pametno premašinali Sonce, da ne bo teh težav.

Aggressor

Pozabi na selitev na druge planete. Solarno planetarna ureditev je de-mode. Bomo v PROTOKOLU o tem naprej ...

"res je, da bi se količina padavin na Antarktiki povečala, bi se pa tudi količina ledu, ki bi se odtrgal in stopil"

Obseg Antarktike je reda velikosti 1000 Km - Površina pa reda velikosti 10 milijonov kvadratnih Km. Obalno dogajanje je za količino ledu - nepomembno. Da bi se pa začel topiti led v Notranjosti - bi se temperatura morala dvigniti za vsaj 30O C.

Biodiversiteta, praviš Aggressor, je pomembna. Za stabilnost ekosistema gotovo ne. To so si izmislili Zeleni. Ni ga bolj krhkega od pragozda in koralnega grebena. Pa tam živi največ vrst.

Ampak da se razumemo. Meni onesnaževanje okolja in iztrebljanje vrst sploh ni všeč. Samo pravim, da so "klasični zeleni recepti" - kvečjemu kontraproduktivni.

luni

A pol praviš da ne znaš tako lepo povedat kot Aggressor ... nč hudga - ti kar na dan z besedo.




:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MoDeR ::

Heh. Samo smejem se. Očitno Thomas nimaš ti nikogar od starejših sorodnikov več na svetu. Da ti sami povedo kakšne spremembe so se zgodile na svetu. Ni več prave zime, v jeseni nekatera drevesa začnejo poganjat popke ker je tok toplo. Poleti je ali prekleto vroče ali pa celo poletje dežuje. Sneg pa zapade okoli Marca lih tok da je treba nove gume kupita ane. Pa mi reč če ni to sprememba.
Mogoče tebe ne briga kaj bo za teboj ostalo. Nisem ti jest kriv da si grd pa noče nobena met s tabo otroka in ne boš mel nobenega potomca za seboj. Mene pa močno briga ali bodo moji otroci še kdaj videli meter snega ne da bi jim bilo potrebno prepotovati 1000 km.
Moti me pa to da se politiki zbirajo pa pogovarjajo pa meljejo pa ..... ko bi že zdavno lahko kaj naredili. Ampak neeee. Naftna industrija ima še nafte torej zakaj bi prestopili na enako učinkovite naravne vire z manjšimi ali celo nikakršnimi posledicami na ozračje. Zaradi denarja. In ko pride do denarja se vse konča.
Nihče se pa očitno ne zaveda da ko bomo prestopili mejo (če je nismo že) da ne bo več vračanja. Ker če ta trenutek nehamo z vsem onesnaževanjem na zemlji bodo posledice vidne še stoletja.
Glede tega da sej tako ali tako ne vemo kaj se bo zgodilo pa tole: Res ne vemo. Mogoče že jutr komet na zemlo pade ali pa se spotekneš ob rob pločnika pa z glavo udariš ob tla in se ubiješ (razen Thomasa
:\) Ampak poizkušamo pa še vseeno rešiti zemljo. To ni izgovor da sej bo zemlja tako ali tako enkrat šla papa. Sej ti tudi celo življenje veš da boš enkrat šel dva metra pod zemljo pa še vseno živiš pa se trudiš in se ne vdaš enako bi morali delati z naravo (truditit da ostane unikatna in je ne uničit).

No, spet sem mal filozofiral samo mal razmislite...
Pa brez prevelike zamere samohT;)
Lp,
<br>
MoDeR

Thomas ::

MoDer... nisi! Nesramen - to pa že.



Citiram:



"Nisem ti jest kriv da si grd pa noče nobena met s tabo otroka in ne boš mel nobenega potomca za seboj"



Ej - kakšen način govorjenja (pisanja) pa je to? Očitno si vedenjsko moten. Pa tudi med tvojim ostalim pisanjem, ni kaj posebno pametnega.



Te bom kar zanemaril.

Edinole ...

"Sneg pa zapade okoli Marca lih tok da je treba nove gume kupita ane"

Ekolog - ki ga najbolj skrbijo avtomobilske gume! Značilno. 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MoDeR ::

Hehe, clovek to je bil hec. Samo povsod kjer ti temo odpres se kregajo vsi proti tebi :D
Glede gum pa ni bilo tako misljeno kot si si razlagal. Hotel sem samo namignit da je za vse vbistvu kriva industrija oziroma politika, ki te prisili da čeprav si ekološko osveščen moraš slediti "trendu".
Kot naprimer ali misliš da ljudje vedo da obstajajo druga goriva kot nafta. Ne ker tisti ki bogatijo na račun nafte (govorim o industriji ki teče na račun nafte) dobro poskrbijo da zadušijo novice o napredku na področju cenejših in okolju prijaznejših goriv.
Lp,
<br>
MoDeR

Jaxx ::

Thomas!

Strinjam z Lunijem, ki je rekel da provociraš folk s tovstnimi topici... In zakaj? Najprej daš naslov topica "Topla greda - je blagoslov", potem je samo "bolje kot ohladitev", na koncu pa ugotoviš, da "se (samo) ne strinjaš z Zelenimi"... In kje je zdaj tisti "blagoslov"? Očitno si pozabil, kaj si sploh hotel povedat? Seveda, saj samo pišeš teze, s katerimi bi se strinjal pribl. 0.01% folka... In se počutiš fenomenalno, ko vsem ostalim zmanjka protiargumentov...

>>Nisem ti jest kriv da si grd pa noče nobena met s tabo otroka in ne boš mel nobenega potomca za seboj"

>>>Ej - kakšen način govorjenja (pisanja) pa je to? Očitno si vedenjsko moten. Pa tudi med tvojim ostalim pisanjem, ni kaj posebno pametnega.

Saj res, Thomas obvlada med drugim tudi psiho analizo! In to kar tako, iz enega odgovora... Kakorkoli, uspelo ti je, da je MoDeR nekako opravičil... Čestitam... Vendar je imel zelo verjetno
popolnoma prav (saj veš, resnica boli)...

Vsi ostali, k mislite da ste dovolj pametni (pa niste, ker drugače ne bi odgovarjali) da se bodete z Thomasom, očitno ne vidite, da vas Thomas sam "izbira"...

Thomas ::

El Che - ima o eni sami stvari popolnoma prav: Nisem povedal, zakaj je topla greda blagoslov. No pa bom:

Zato, ker je človeštvo izšlo iz toplejšega področja, kakršnega sedaj zaseda - vsaj tam kjer je civilizacija najbolj razvita: Evropa, Severna Amerika, Japonska. Se je pa ta razcvet civilizacije se začel leta 1760 in naprej, ko se je končala več kot 400 letna mala ledena doba. Čas vojn, lakot, kug ... Takrat so lahko spet pridelali relativno dovolj hrane - tudi za prihajajočo industrijsko revolucijo. Ni za vse nesreče človeštva krivo mrzlo vreme - ampak za mnoge pa je. Tudi z otoplitvijo prihaja več padavin - in vsaj možnosti za namakanje med dolgimi sušami.

Je pa tudi res - da to kmalu ne bo več tako pomembno sploh. Tehnologija je že zelo razvita zdaj - kako bo pa kmalu - PROTOKOL.

Samo še tole:

Citiram El Che-ja

" uspelo ti je, da je MoDeR nekako opravičil... Čestitam... Vendar je imel zelo verjetno popolnoma prav (saj veš, resnica boli)... "

konec citata.

Hja, MoDer je sprevidel, da najbrž le ni blo lepo, da je napisal, kar je.

Ti, El Če pa pobalinstvo nadaljuješ - pravzaprav ga priženeš v novo kvaliteto.

(Udarec je sicer v mojem primeru menda čisto mimo - ampak primerki, ki se takole pogovarjajo kot El Che, so pa res vedenjsko moteni. Ali pa vsaj totalni banavsi.)








Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jaxx ::

Thomas, vem, da boš spet hotel imeti zadnjo besedo, vendar se kjub temu v to diskusijo ne bom več spuščal... Kakor tudi ne bom odstopal od svojih argumentov (ne kot npr. MoDeR...)


alien-w ::

urg?

Thomas ::

Od argumentov El Che? Sem mislil da si ostal brez njih. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MoDeR ::

El kje vidis da sem se mu kje opravicil. Sej sem samo rekel da sem se hecal kar je tudi res. I hope :)

Thomas kar si kot utemeljitev napisal je totalno klobasanje. Kako primerna beseda kajne. Lej vode je tok pa tok na svetu. Ce bo prinas več padavin jih bo nekje drugje manja ane. Mogoče bo bolje ampak sam mislim da bo slabše ker so se ljudje toliko in toliko stoletij privajali na način življenja in obdelovanje ... da se bodo težko prilagodili ali se pa sploh ne bodo. Če se ne bodo ljudje prilagodili bo pa treba naravo prilagodit. Pa smo spet tam. Potem bodo izginili še zadnji tropski gozdovi (kot je že nekdo omenil) kjer še lahko najdemo zdravila, ki jih ponuja narava (npr. Aids)....
Aja pa z več padavinami pa bolj vročim poletjem pridejo komarji in pa malarija. Poglej v Rimu je po nekaj 1700 letih spet prvič prišlo do primerov malarije. Če je tebi to dobro have fun, go to Africa. Meni ni všeč.

Če sem koga užalu v tem postu se ne opravičujem ker si je zihr zaslužil

:D
Lp,
<br>
MoDeR

sinko999 ::

Thomas v prihodnje bi lahko napisal kaki pametni post ne samo klobasanje in nakladanje .

LP
Ni? ni ve?no !

Thomas ::

MoDer

Z zvišanjem temperature se poveča izhlapevanje iz morij in s tem količina padavin! Worldwide v povprečju.

Sinko ... še en nevzgojen zmerjavec.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MoDeR ::

Ja caki samo morje ne izhlapi kr tako na lepem zaradi 2-3 stopinje visjega ozracja. Ponavadi mora zravn bit se kaksno sonce. Primer: Letošnje poletje je bilo eno najbolj sončnih v tem stoletju. Potem je prišla jesen in vsa vlaga v zraku se je izlila pa smo mel polave. Enako je bilo leta 1923 ki je bilo tudi zelo jasno poleti in veliko poplav jeseni. In poleg dolgega obdobja sonca v Sloveniji je v velikem delu Evrope bilo sušno obdobje. Enako je bilo v ameriki kjer so imeli 2. najhujše požare v tem stoletju. Pa pripiši to El Ninju. Tega pripiši segrevanju ozračja. Segrevanje ozračja pripiši pa k nam ljudem. Sej ne rečem da to ni naravni pojav samo dejstvo je da se je temperatura v zadnjem stoletju dvignila za več kot pred zadnjo ohladitvijo kjer je za to potrebovla 1000 let.

Da ne boš reku da si te podake zmišljujem je to prepisano iz HMZ in pa Discoveryjeve strani.



PS. Aja pa povsod govorijo oz. pišejo samo o negativnih pojavih pa še nikogar drugega nisem zasledil v člankih ki bi se navduševal nad učinkom tople grede.



PS.no.2:D na misel mi je padlo tudi da si ti eden izmed ljudi ki jih zvecer pred racunalnikom zebe v noge in roke. Za zdravljenje priporočam termafor in pa topel čajček, še bolje je pa da se človek malo premiga in stopi malo ven na svež zrak:)
Lp,
<br>
MoDeR

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MoDeR ::

Blah... vsi ne jih je pa večina. Sej k bojo mel probleme bo pa jok. Mr bi bli veseli da je tko kt je.
Lp,
<br>
MoDeR

Thomas ::


Ko bojo (če jih bojo) ... nekateri pa jokajo že kar vnaprej, čeprav jim ni jasno pravzaprav - česa naj se bojijo.



Par stopinj toplejšega ozračja se gotovo ni za bati. Tako je že bilo pred 800 leti - ko je Grenladija dobila svoje ime. Njen obalni pas je bil zelen. Morje pa ni segalo dosti višje takrat, kot sega danes.



Potem se je ohladilo okrog leta 1310. Leta 1400 je pozimi zamrznilo Jadransko morje. Tako da so s konji vozili iz Istre v Benetke.



Kuga je prišla in pomorila dobršen del Evrope. Nad lačne in sestradane, ker tudi poleti so letine često propadle zaradi mraza.



Aja - še to - v interglacialnem obdobju smo. V splošnem se hladi že vsaj 3000 let - in tudi zato je malo več CO2 v ozračju - dobrodošla stvar.





8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hatch ::

Nisem vsega bral, in mi niti ni treba ker se Thomas drzi nekaterih svojih predpostavk ki niso pravilne.

>Naše Sonce je sedaj v fazi dolgoročnega počasnega segrevanja, ki bo trajalo kakih 5 milijard let. Vmes pa niso izključena niti začasna manjša pojemanja. Toda Sonce se bo v 5 milijardah let toliko napihnilo, da bo dobesedno požrlo vsaj vse tri notranje planete. Potem pa šele pride čas počasnega ohlajevanja. <

Ocitno nimas pojma o supernovah.
Sonce se bo res napihnilo in "pozrlo" 3 planete osoncja, samo se bo s tem ohlajalo. Od tega tudi dejstvo, da supernove imenujejo "rdece velikanke". Potem se bo pa dokaj hitro skrcilo v t.i. "belo pritlikavko", ki je sestavljena iz vecinoma tezkih kemicnih elementov.

Thomas ::

Hatch



LOL! Nekdo, ki nima pojma o zadevi - tako kot ti, Hatch - naj bi bil raje vsaj vljuden.



Sonce ne bo nikoli postalo supernova. Premajhno maso ima. Postalo pa bo rdeči orjak - kar pa niti približno ni isto.



Hehehe Hatch ...







Če prebereš tole, ti morda dam še kakšen link. Če ga že ne moreš poiskati sam, preden blekneš tako neumnost - in to v isti sapi, ko praviš da jest ne vem!



8-)

Kogar zanima ...

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MoDeR ::

Nategnu na lastno hvalo a Thomas. Hatch nikjer ni rekel da bo sonce postalo suprenova. Rekel je da bo postal rdeči velikan-orjak in potem bela pritlikavka kar piše tudi na tvojem linku.



A couple billion years from today, our Sun will run out of hydrogen and the star will begin to contract. This contraction will cause energy in the core to blaze even hotter then now. This new energy will force the outer layers away from the core and our Sun will become a Red Giant. Its size will grow about one hundred times it's present size and it will burn 500 times brighter. Our Earth will become a sea of hot, molten lava everywhere. The Sun will then begin to shrink into a white dwarf star.



Sicer je pa zanimivo da prah smo in v prah (dobesedno) se bomo skupaj z zemljico in soncem spremenili :) ane Thomas 8-)
Lp,
<br>
MoDeR

hatch ::

Mislil sem na rdeco velikanko, ne supernovo. se oproscam



Vse ostalo pa drzi.

Thomas ::

Citiram Hatcha:

"Ocitno nimas pojma o supernovah."

in takoj potem reče še:

"Od tega tudi dejstvo, da supernove imenujejo "rdece velikanke".

Citiram MoDer-ja:

"Hatch nikjer ni rekel da bo sonce postalo suprenova"

Pa spet Hatch:

"Mislil sem na rdeco velikanko, ne supernovo. se oproscam"

Hehehe ... a sta vidva na isti dieti? :D:D:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MoDeR ::

D0h. Jest sem na isti dieti kot hatch. Samo on pretirava jest pa ne :D
Lp,
<br>
MoDeR

Aggressor ::

Thomas!!

'Ampak - to je račun brez krčmarja - itak se bomo vmešali in pametno premašinali Sonce, da ne bo teh težav.'

Možno. Ampak jaz se raje nagibam k nekaterim drugim rešitvam. Menim, da so v danem času uresničljive. Ampak o tem kdaj drugič.

'Obalno dogajanje je za količino ledu - nepomembno'

Akhem... Že danes imamo pojav, ko se ledene gore pojavljajo na petkrat večjem radiju okoli obeh polov, kot nekdaj. Spremembe so in so tudi že zaznavne. In bodo vedno bolj, kajti proces obsega lomljenje in pa odnašanje talečih se gmot, kar je močno pospeši proces taljenja celotnega ledu, kot p, če bi se talil res le na obrobju. Tako da bi podvomil o tvoji trditvi.

'Za stabilnost ekosistema gotovo ne. To so si izmislili Zeleni. Ni ga bolj krhkega od pragozda in koralnega grebena. Pa tam živi največ vrst.'

Ojoj... A si prebral, kaj sem napisal? Najprej: biodiverziteta JE pomembna tudi za stabilnost ekosistema. Tvoja primera deževnega gozda in koralnega grebena sta brezpredmetna, kajti kar se vrši tam, je UNIČEVANJE TEMELJEV EKOSOSISTEMA, NE LE OBROBNEGA ŽIVLJA. Če v mlaki pokoljem pol žab, bo res trajalo le nekaj let, da se stanje spet obnovi, če pa jo izsušim, bo to obdobje neprimerno daljše, če se bo sploh še kdaj obnovilo. VEČ KO IMA EKOSISTEM VRST, BOLJ JEPRILAGODLJIV NA RAZLIČNE DEJAVNIKE. Če ti seveda ne vzamjo za svojo tarčo samih temeljev ekosistema. Ah da, jaz sem pisal tudi o uporabnosti biodiverzitete za človeka, ne le za ekosistem sam. Na raven duhovne povezanosti z naravo se pa plsoh nisem spuščal. Menda se ve, zakaj...

'Samo pravim, da so "klasični zeleni recepti" - kvečjemu kontraproduktivni'

Akhem, kontraproduktivni?! Pa razloži svoj pristop. Po tvojem pisanju sodeč nimaš ravno pozitivnega odnosa do narave.

'Ej - kakšen način govorjenja (pisanja) pa je to? Očitno si vedenjsko moten. Pa tudi med tvojim ostalim pisanjem, ni kaj posebno pametnega.'

Akhem, Thomas, kaj pa je PAMETNEGA v tvojih postih? Edino, kar je tvoja pozitivna stalnica, je odsotnost kletvic. Ampak v lepe besede ovite neumnosti nimajo večje veljave, kot pa žalitve...

'Zato, ker je človeštvo izšlo iz toplejšega področja, kakršnega sedaj zaseda'

A tako torej, sedaj sem pa dojel. Ti bi torej namesto prilagajanja človeka naravi uvedel kar prilagajanje narave človeku. Mislim, da bi moral vsak, ki da melce na logiko, dojeti, da s tem ne bo nič. Pa ne bi sedaj splošn teorije o tem pisal, ker sem že neštetokrat v drugem kontekstu.

'ampak primerki, ki se takole pogovarjajo kot El Che, so pa res vedenjsko moteni'

Vehemenca pa taka....

'Ko bojo (če jih bojo) ... nekateri pa jokajo že kar vnaprej, čeprav jim ni jasno pravzaprav - česa naj se bojijo.'

Akhem, spet tvoja taktika, torej "najprej poskusimo, bomo potem načrtovali...". Nekaterim nam je še kako jasno, česa naj se bojimo. Grenlandije ne moreš primerjati z našim področjem, poleg tega pa zajemaš v svoje ugotovitve premajhno področje, obravnavaš pa le tiste dejavnike, ki so ti všeč. Ne vem, če se mi sploh še splača tule pregovarjati...
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Aggressor ::

Ah, da, Thomas, a ti si pa na kostni moki?
>:D
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

Aggressor

Po moje se res ne splača, da bi se midva kaj dosti pogovarjala. Prevelik prepad je med najinimi pogledi.

"sedaj sem pa dojel. Ti bi torej namesto prilagajanja človeka naravi uvedel kar prilagajanje narave človeku"

Me veseli da si zapopadu naposled. Seveda - za to se zavzemam. Tebe pa to spravlja v grozo - zgleda.

Ampak - to sem jaz trdil že na začetku - da midva ne bova prišla skup.



:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::


Pa tudi pobalinski izpadi tebi niso tuji Aggressor. Poglej samo svoj zadnji kratki post.
:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hatch ::

Oh ja, jaz sem celo zmotljiv.
Ti se pa nikoli ne motis in vse kar si napisal 100% drzi.

Sploh ti ne bom vec odgovarjal ker si ocitno tako trd, da zate obstaja le tvoja resnica. In podobno priporocam tudi ostalim, da enostavno ne ogovarjajo Thomasovim postom.

PaJo ::

Hehe... to smo ze itak storili, ker clovek enostavno nima volje tega vsega brat:D:D:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flota ladij za boj proti globalnemu segrevanju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16517727 (12537) TESKAn
»

Segrevanje ozračja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26924096 (19371) gzibret
»

Kyoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
38825992 (19820) Thomas
»

Definicija kaosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
586613 (5279) gzibret
»

Vulkanček v Yellowstonu

Oddelek: Loža
433036 (2488) Lucas

Več podobnih tem