» »

Kyoto

Kyoto

Thomas ::

No roketa, ko si dal moj link v Google, si razbral iz grafa, s katerim ti je postregel, da je bilo včasih (tudi) topleje al nisi razbral? >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

:roketa> ::

Ne bluzi. Klik

:roketa> ::

Dobra fora - to da si pripisal nasa.gov

:roketa> ::

Ker to je skica, ki naj bi otrokom pokazala kdaj je bila mala ledena doba. In če dobro pogledaš na tej skici sploh ni prikazano segrevanje v zadnjih 50 letih.

Thomas ::

Najprej namiguješ, da link ni nasa.gov.

Potem praviš, da naj bi nekaj pokazala otrokom.

Si kej dojel iz nje, BTW?

Zdaj pa praviš, da na njen ni ogrevanja zadnjih 50 let.

Zanemaraljivo je, vidiš iz tadruge slikce.

Razen seveda, če jo osporavaš. Jo?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

:roketa> ::

Iz ta druge slikce razberem samo, da smo še vedno v mali ledeni dobi.>:D

Thomas ::

5.2 Holocene Epoch

The jump-like rise of the air temperature in Younger Dryas resulted in a distinct leap between the last glacial period and the Holocene Epoch. The period from 9000 a B.P. to now can be divided into 3 climatic cycles from warm to cold, namely, 9000 a B.P. to 6000 a B.P. , 6000 a B.P. to 3000 a B.P. and 3000 a B.P. to now. Each cycle lasts about 3000 a. The highest annual mean air temperature during warm period was up to 22 ~ 23oC that is about 3 ~ 4oC higher than that of today. The lowest annual mean air temperature during cold period was 16oC that is about 3oC lower than that of today. The distinguishable cold periods can be compared to the phenology records of China. For the modern small glacial pe-riods, the stalagmite records are fully identical with the historic records and the conclusion of the tree ring index of the cypress of Qilian Mountain[4].
The oxygen and carbon isotopic records of the stalagmite are also fully identical with the climatic information from the growth rates itself, and can be compared to the research re-sults of the loess profiles in north China and the isotopic records of the global ocean.


http://www.karst.edu.cn/igcp/igcp379/1996/part3-4-2.htm

To zate in druge Kyotarje ni relevantno? Tako kot tisti grafi ne?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

root987 ::

Thomas: Si pa vztrajen ;-)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

stealth ::

Takele grafe lahko vsak lima vsepovprek.
Tak sam iz radovednosti, na kak način merijo, kakšna je bila temperatura pred 100.000 leti in več?

:roketa> ::

Thomas. Imaš zanimivo tehniko debate. Jaz sem striktno govoril o srednjem veku. In sedaj ko ti je zmanjkalo argumentov glede tega, si mi začel podtikati, da trdim, da še nikoli ni bilo tako vroče kot je danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: :roketa> ()

:roketa> ::

OK jest mam dost te debate. Saj se da vse prebrati na Wikipediji. Nekaj odgovorov za skeptike pa ima tudi tale Kanadski blogger.

Thomas ::

The findings prove that the world experienced a Medieval Warm Period between the ninth and 14th centuries with global temperatures significantly higher even than today.


Samo Kyotarji z roketo to pač zanikajo. Da ni bilo tako toplo, pravijo.

Ker če bi to bilo res, se lahko poslovijo od svoje Apokalipse.

Vendar, tistega holocenskega optimuma, ko je bilo še topleje (pa nobene velike koncentracije co2) pa niti ne morejo zanikati.

Kar pa njihovo Apokalipso ravno tako - odpove.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Thomas>Če povem drugače. Če se tebi zdijo tisti filmčki kreacionistični, to NI argument njihove napačnosti...

Točno tako sem tudi napisal. Na žalost pa zavrnitev z argumenti...ne gre tako hitro>:D Dvomim, da bo na tem forumu kateremukoli uspela. Čas bo šele pokazal kdo ima prav. No in do takrat pač ugibam, da se bo kljub dobrim argumentom Kanadčanov ogrelo in to za neke predele precej zoprno. Da pa je to direktna posledica nepodpisovanja Kiotskega protokola, pa dvomim. Izgleda, da je zadeva še rahlo bolj nerodna. Ali pa bolj zapletena, kakorkoli. No ne bo se pa ve porušilo čez noč. Kar mene muči, je le, kako natančno lahko klimatologi z modeli predvidijo klimo za vnaprej:\
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Zanikaš, da je bilo v holocenskem maksimumu, res precej topleje kot je danes, roketa? Ko je bilo manj kot danes co2?

YES/NO?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tilen ::

Svarog

Btw, jaz sem zaenkrat še vseeno na Thomasovi strani. Bom pa jutri še 1x vse lepo prebral pa da vidimo :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Thomas ::

> Kar mene muči, je le, kako natančno lahko klimatologi z modeli predvidijo klimo za vnaprej

Jest se nanje ne bi zanašal prav preveč. Saj še sami priznajo, da se je v obdobju od 2004 do 2005 ohladilo. Pa se po njihovih teorijah ne bi smelo, saj so codvaja pa namerili več!

Z drugimi besedami - njihova predvidevanja so kot so bile včasih vremenske napovedi. Se urajma in se ne urajma.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Svarog>>...Svet toplejši, Grenlandija hladnejša
>>Sreda, 12. marec 2003 00:00
>>Grenlandija je občutno toplejša kot je bila pred 40. leti..

Tilen
Včasih takole ugotovimo, da se pač nekdo res dela norca tudi iz nas. Mislim direktno na hudiča ne nate Tilen. Brez zamere ampak kadar se mi zgodi tole se pa res preplašim;((

>>...Medtem, ko znanstveniki poročajo o klimatskem segrevanju številnih področij sveta, vse kaže na to, da se stvari na severnem tečaju spreminjajo ravno v obratno smer.

no in še za konec svarog verjel sem vate!!!!!
>>...Prav zaradi tega je Grenlandija izjemno pomembna za proučevanje klimatskih sprememb, saj bi njena popolna stopitev povzročila dvig gladine vode od 6 do 7 metrov.

in to v istem članku...verjeli ali ne poglejte Tilnov link.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Ja, sem opazu tudi jaz, da se jim mau flasha na svarogu.

Samo, da jaz trdim, da se flasha (skraj) celi klimatološki srenji. Norenje na Svarogu je samo en odmevček.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

:roketa> ::

Filmček. iz Googleplexa.

gzibret ::

roketa> Narobe ste zračunali.

No, samo zate, roketa, sem poiskal točne številke (poiskal zapiske).

- prva energijska bilanca Zemlje: upošteva se le fluks EM sevanja Sonca, sevanje Zemlje in povprečni albedo.

T1=249.2 K = -24 C

- druga energijska bilanca Zemlje: upoštevajo se podatki prve energijske bilance, sipanje EM sevanja na ozračju in absorbcija ozračja. Upoštevali smo povprečno sestavo ozračja, kjer toplogredni plini predstavljajo sledeč toplogredni potencial (H2O - 59%, CO2 - 28%, O3 - 8% in CH4 + N2O - 5%).

Ttal = 279 K = 6 C
Tozr. = 234 K = -39 C

PS - govorimo o povprečnih temperaturah na celem planetu.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Našel sem nekaj, priporočljivo branje za vse, ki sodelujejo v debati.

www.agu.org

Patterns of temperature variation over the past 1000 years are generally compatible with one or a combination of several hypothesized causes [ Rind and Overpeck, 1993; Crowley and Kim, 1993]:

- inherent (random) variability in the atmosphere
- inherent or forced variability in the ocean dynamical system (e.g. fluctuations in the rate of North Atlantic Deep Water formation)
- solar variability
- variability in volcanic aerosol loading of the stratosphere
- variability in anthropogenic aerosol loading of the troposphere
- atmospheric trace-gas variability

Hypothesized variations in solar output, in particular, are receiving renewed attention as a possible explanation for the decade- to century-scale climatic variations of the past millennium, but the warming during the last century seems more compatible with trace-gas forcing than with solar variations [ Hansen and Lacis, 1990; Stuiver and Braziunas, 1993; Eddy and Oeschger, 1993b; Rind and Overpeck, 1994; Lean and Rind, 1994].

Most attention has focused on temperature change of the last centuries, spurred on by the issue of whether human-induced warming can be identified above the background levels of natural variability. The susceptibility of society to droughts and floods has also led to investigations of interannual to century-scale hydrological variability. Recent paleohydrological investigations suggest that the variability witnessed over the recent period of instrumental observations is not unusual, and is often an underestimate of true natural levels of variability [ Hughes and Brown, 1992; Stahle and Cleaveland, 1992; Graumlich, 1993; Fritz et al., 1994; Stine, 1994]. Paleoclimatic studies of the Pacific and North Atlantic climate systems offer further evidence that the true range of interannual to decadal variability is more likely than not to be poorly represented in the instrumental record [ D'Arrigo et al., 1992, Cole et al., 1993; Dunbar et al., 1994; Quinn et al., 1994]. As with the crudely understood nature of century-scale climatic variability, a large amount of new data and improved climate theory will be necessary to determine the exact range and causes of interannual to decadal climatic variability.
Vse je za neki dobr!

:roketa> ::

Gzibret -> zdaj pa poišči še podatke, kakšna je povprečna temperatu cele atmosfere trenutno (navedi še na kakšen način je povprečje izračunano). Glede na to, da je povprečje na 2m 15°C in da temperatura pada 6.5°C/km v troposferi bi to na pamet rečeno bilo recimo okoli 0°C.
Lepo, da si spotoma omenil tudi podatke, ki kažejo, da toplogredni efekt drugih plinov razen vode sploh ni zanemarljiv.

:roketa> ::

Če prav razumem je tisto poročilo iz linka staro več kot 10 let. To je v klimatski znanosti že malo out of date. Nisem pa še prebral vsebine.

:roketa> ::

PS: Gzibret->Tisto kar ste zračunali je bilo pravilno. Rezultat, ki si ga ti omenil na forumu, pa napačen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: :roketa> ()

gzibret ::

Prebereš tisto, kar najdeš oz. kar je dostopno in ne tisto, za kar rabiš password. Temperatura srednjega veka pa tudi ni odvisna od starosti članka.

Povprečne današnje temperature pa naj najde tisti, katerega zanimajo. Jaz sem prepisal številke iz zvezka in podal, kako smo jih dobili. Tisti prvi rezultat pa je bil približen, po spominu, kar sem tudi napisal.

Pa tisti T1 je temperatura tal, ker se pri prvi bilanci ozračja ne upošteva. Torej vidimo, da toplogredni plini omogočajo razbohotenje življenja na Zemlji in so zato nujno potrebni, saj ogrejejo tla za cca 30 stopinj!
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

:roketa> ::

Glej. Nekaj je t.i global surface temperature (povprečna temperatura Zemeljskega površja merjena na 2m). To je 15°C. Nekaj povsem drugega pa povprečna temperatura atmosfere. In spet nekaj drugega je temperatura tal.
Bistveno pa je, da ste računali z vsemi toplogrednimi plini, ti pa si trdil, da to velja samo za vodno paro. To me je zmotilo.
Zdaj sem pa našel eno res dobro stran, ki razlaga kaj je to klimatski skepticizem. To morate prebrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: :roketa> ()

gzibret ::

roketa> Bistveno pa je, da ste računali z vsemi toplogrednimi plini, ti pa si trdil, da to velja samo za vodno paro. To me je zmotilo

Nikjer nisem tega trdil!

PS - link ne dela.
Vse je za neki dobr!

:roketa> ::

Se opravičujem. Res nisi trdil tega.
Link pa meni dela, uporabljam Firefox brskalnik.

Thomas ::

Hja, klimatski znanstveniki - kar je iz mojih ust praktično psovka - pišejo monologe o tem, kakšni da so skeptiki. Kar je iz njihovih ust praktično psovka.

Namesto, da bi konkretno odgovorili na recimo takole vprašanje:

A je Kyoto dobr biznis? A odpira dovolj delovnih mest zanje? Bi bilo služb precej manj, če bi se razvedelo, da je Kyoto en blef?

Ker že ravno tako vehementno omenjate "oil money" - ane.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Link sedaj tudi meni dela. Ne vem, kaj je bilo prej narobe....
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Kot je že bilo rečeno, vodna vlaga v zraku pomaga, da jutra niso preveč hladna. V puščavi, kjer je zrak suh, je zato zjutraj mrzlo, čeprav je bilo čez dan plus petdeset.

V oazi, je pa zjutraj že topleje, ker je zrak nekoliko vlažen in so vodne molekule zadržale toploto, da ni vsa ušla v vesolje iz toplih tal, kar se v puščavi je zgodilo.

Zato imenujemo vodo toplogredni plin. Molekule kisika in dušika v zraku, pa prepuščajo toploto nazaj v vesolje, kot sito vodo.

Kaj pa ogljikov dioksid? Kyotarji trdijo, da je tisto malo molekul ceodva prav tako toplogredni plin, skoraj kot voda, četudi ga je silno malo.

Če bi to držalo, bi povečana koncentracija ogljikovega dioksida zadnjih 100 let morala pomeniti, da so puščave zjutraj toplejše, kot so včasih bile. Namreč, če vode ni, ogljikov dioksid pa je! V puščavah ravno toliko, kot drugje. Pa so se jutranje temperature v puščavah kaj dvignile? Je manj pasje mrzlo v Sahari pred sončnim vzhodom, kot je bilo včasih?

Odgovor je - nemerljivo praktično. Sicer je, vendar toplogrednost dodatnega ogljikovega dioksida pomeni promilo do procent tega, kar povzroča voda.

Toliko za orientacijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Drugo tako nakladanje in bulšitiranje je tisto, da je Venera tako peklensko vroča zato, ker se je tam zgodila runaway topla greda, kar da se bo zgodilo tudi nam, če bomo preveč pumpali ceodva v zrak.

Srčki pozabljajo, da je Venera bližja Soncu. Tako, da na kvadratni meter pade ene dvakrat toliko energije, kot na Zemljo. Veneri bi lahko dali tudi atmosfero, kot jo je imela Zemlja v ljubljenem (od Kyotarjev) letu 1900, pa bi vseeno hitro zakuhala.

Blizu Sonca je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

:roketa> ::

Napisano: December 17, 2004. 8-O
Kyoto je stopil v veljavo leta 2005.

Thomas ::

Je pač mrtev stopil v veljavo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Thomas> Če bi to držalo, bi povečana koncentracija ogljikovega dioksida zadnjih 100 let morala pomeniti, da so puščave zjutraj toplejše, kot so včasih bile.

Thomas ima point. Če bi lahko kje izmerili vpliv povečanega naravnega efekta tople grede, bi to najbolje naredili v krajih z malo vlage - v puščavah. Samo meritev je tam manj, kot v bolj gostoljubnih predelih.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Ja, se strinjam, da meritve tam bi bile idealne, vendar jih je bilo malo.

Samo, če bi bil efekt opazen, bi ga s prostim očesom opazili v rastlinstvu in živalstvu tamkajšnjih krajev. Prenehanje jutranjih mrazov je smrt za puščavo (življenje za savano, gozd ...).

Do neke mere to _se_ dogaja. Tale ušiva stopinja, za kolikor smo zlezli iz Male ledene dobe ven, je povečala biomaso na Zemlji in posledično zmanjšala puščave, ki so v zadnji ledeni dobi bile BISTVENO večje, pragozdov pa je bilo bistveno manj.

Toplejše podnebje je ugodnejše od hladnejšega. Če bi se dogajal cooling, potem bi nas pa lahko skrbelo. Zmerno ogrevanje pa NIKAKOR ni problem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

V času holocenskega maksimuma, 5000 let nazaj, je bila Sahara gozdnata. Nekaj stopinj bolj toplo vreme jo je spremenilo v savano. O tem pričajo ostanki debel, starih jezer in tako naprej. Samo Kreacionisti in Kyotarji tega ne dojamejo. Kreacionisti zato ne, ker Zemlja po njihovo sploh ni toliko stara, Kyotarji so pa tako zaverovani v svojo mantro da "še nikoli ni bilo tako vroče kot danes, razen jutri, ko bo še soparneje" - da tudi ne doumejo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

:roketa> ::

- Jutranje temperature v puščavi so se dvignile, brez skrbi. Puščavske rastline pa pomoje profitirajo od nizkih jutranjih temperatur. Vsaj v bolj vlažnih dneh dobijo nekaj rose. Res ne razumem, zakaj bi zaradi višjih jutranjih temperatur puščavo nadomestil gozd ali savana?

-Posledice klimatskih sprememb niso nedožne. Kar poglejte zgodovine Zemlje. Vsa velika izumrtja, pravijo, da je bilo pet takih dogodkov, so bolj ali manj povezana s spremembo klime. Res je toplo podnebje primernejše za življenje od hladnega, ampak nagle spremembe klime so brez dvoma nevarne.

-Za nas Evropejce je Kjoto smiseln tudi iz drugih razlogov. Evropa je energetsko skoraj povsem odvisna od uvoza surovin. Imamo velik interes, da naše preživetje ni odvisno od arabskih držav in rusije. Najboljši način za uvajanje novih tehnologij pa ni leporečenje o nujnosti takega razvoja (Bush), ampak enostavno podražitev uporabe fosilnih goriv (Kjoto).

-Največje priložnosti za rešitev teh težav v svetu vidim v uporabi jedrske energije, uporabe obnovljivih virov energije in racionalizaciji potrošnje. V Sloveniji je podobno, še dodatno priložnost pa imamo v izkoriščanju biomase za ogrevanje namesto nafte.

Johanson ::

:roketa> Najboljši način za uvajanje novih tehnologij pa ni leporečenje o nujnosti takega razvoja (Bush), ampak enostavno podražitev uporabe fosilnih goriv (Kjoto).

Emmm, bi lahko to malce bolje pojasnil, če pogledamo Kyotski sporazum kot celoto, bi ta požrl ogromno denarja zato, da bi zadostil svojim potrebam, če ta denar namesto v Kyoto vložimo v razvoj novih tehnologij smo na konju, ne vidim pa kako bi Kyotski sporazum in dražitev naftnih derivatov prispevala k boljšemu razvoju?
Tudi če Kyotu na voljo danes podražimo naftne derivate za 200% NEBOMO že jutri prešli na drugačne energetske vire, saj bi bilo pri prehodu zamenjati celotno infrastrukturo dobave nove energije, zamenjati motorje v prevoznih sredstvih,.... Kar bi trajalo kar krepko več kot leto dni. Poleg tega pozabljaš, da se z dražitvijo naftnih derivatov poveča tudi cena hrane, plenic, kondomov, računalniških komponent,....

Pa še to, ko ravno Busha omenjaš, ne vem zakaj vse ljudi tako skrbi za USA, saj se oni kar lepo razvijajo, tudi v tehnološkem smislu in mislim da je že Thomas nekje omenil, da države ki so pristale na Kyoto niso nič bolje napredovale v varstvu okolja kot ZDA.

Azrael ::

Res ne razumem, zakaj bi zaradi višjih jutranjih temperatur puščavo nadomestil gozd ali savana?

Saj si si sam odgovoril, več toplote= več vlage v zraku -> boljši pogoji za rastlinstvo.

nagle spremembe klime so brez dvoma nevarne

Vsekakor, ampak kje so te drastične spremembe ? V zadnjih 2000 letih so bile tako precej višje in tudi precej nižje temperature od teh v zadnjih 50. letih. 2000 let pa v evoluciji pomeni zelo malo.

podražitev uporabe fosilnih goriv (Kjoto).

Pametno Polde, bodo EU države lahko še bolj neučinkovite, kot so že. Kar poglej koliko stane npr. liter bencina in koliko je tej ceni davkov od davkov, trošarin in podobnega. Cena samega goriva pri skupni ceni je neznatna.

racionalizaciji potrošnje. V Sloveniji je podobno

Kje pa boš še šparal ? Industrija je praktično vsa šla po gobe, avtomobili pa danes itak vsi kurijo vsaj 8 do 10l/100km, najbolj po zaslugi Zelenkotov in Kyotarjev, razen kakšne mikro gajbe, za katero velja smrtno nevarno pri vsaki hitrosti...

In ja še najpomembnejše: Šparanje vodi v bedo. Potrjeno neštetokrat in nikoli ovrženo. Kyotski sporazum ni drugega, kot slaboumno šparanje na napačnem koncu.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

:roketa> ::

>če pogledamo Kyotski sporazum kot celoto, bi ta požrl ogromno denarja zato, da bi zadostil svojim potrebam.

Stroški kjota so bistveno manjši od stroškov, ki jih gospodarstvu povzroča zadnja podražitev nafte. (ki nima nobene veze s kjotom).

>Emmm, bi lahko to malce bolje pojasnil

Kdo misliš da bi vlagal v razvoj avtomobilov na vodik, če že vnaprej ve, da nihče ne bo kupoval avtomobilov na vodik, ker bodo veliko dražji od takih na nafto.
Poglej Toyoto. Če bi imeli vso proizvodnjo v Ameriki, ne bi nikoli toliko vlagali v razvoj hibridnih avtomobilov. Ameriške firme so vlagale v to, kar je zahteval trg: neke 2-tonske projektile. Zdaj bojo pa tenko piskale ko prihajamo v obdobje dražje nafte.
Toyota je sprejela nek svoj Tojojotski protokol. To jih stalo težke denarce, ampak zdaj že dobivajo vse in še več nazaj.

Več pa še sledi...

Thomas ::

> To jih stalo težke denarce, ampak zdaj že dobivajo vse in še več nazaj.

Prav. Tako so se pri Taoyoti odločili in praviš bili uspešni. Brez digiranja milijonov birokratov in podivjanih aktivistov.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

:roketa> ::

Ja šparavni japončki morajo biti kar racionalni pri porabi energije, drugače jim ne znese. Tudi pri nas je skoraj tako. Pa tudi pri Američih bo kmalu skoraj tako.

To je tako kot s hrano. Če bi bili hamburgerji dražji, bi bili revni Američani suhi, tako kot se za reveže skoraj spodobi. Bogati pa itak nimajo problemov.

Učinkovitost ni isto kot šparanje. Meni se bolj zdi, da se marsikje dogaja slaboumno razmetavanje. Verjetno bi lahko naštel precej primerov.

Dobiš tudi karavančke, ki kurijo 5 litrčkov. Tako da tudi tukaj obstaja možnost za cenejšo vožnjo. Pa če bi tele poldžipe zamenjali z navadnimi klioti bi se varnost za vse udeležence v prometu povečala.

Pa še nekaj. Kdo najbolj jamra zaradi cen bencina trenutno? Mi ki imamo visoke davke niti ne. Američani pa.

Ste že slišali za Kalifornijo? Tam so bolj obsedeni z varstvom okolja kot smo mi, pa jim gre čisto dobro.

Nejc Pintar ::

Avtomobili na vodik so brez smisla. Zakaj? Ker v proizvodnjo vodika vložimo več energije kot jo dobimo ven. Plus tega je voda toplogredni plin!:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

:roketa> ::

Superboy, kar si povedal nima veliko smisla. Imaš bolj tak jebiweter odnos do teme:P .

gzibret ::

> Avtomobili na vodik so brez smisla. Zakaj? Ker v proizvodnjo vodika vložimo več energije kot jo dobimo ven.

Odvisno, od kod ga pridobivaš. Poglej kakih 50 postov nazaj en moj post, ko sem računal entalpijsko bilanco.

> Plus tega je voda toplogredni plin!

Dobra fora :D
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Tisto ni veš gzibret, tiste bilance. Ampak pustva to, just trust me.


Avtomobili na vodik bi oddajali toliko dušikovih oksidov, da bi bili večji problem od ceodva.

Skoraj tolikšen, kot oddana voda, toplogredno gledano (če pride iz zemeljskega plina) - in precej večji realno!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Global hoax

Oddelek: Loža
499383 (8420) vostok_1
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11834521 (24483) NSA Agent
»

Global warming - the greatest hoax ever?

Oddelek: Problemi človeštva
455835 (3347) Bellzmet
»

Segrevanje ozračja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26923896 (19171) gzibret

Več podobnih tem