» »

Toplotna črpalka

Toplotna črpalka

1 2
3
»

Lonsarg ::

Saj ni treba nič kW računati, lepo v tehničnih specifikacijah piše koliko A priklop rabiš.

Sem naprimer eno random enofazno 5kW TČ zgooglal in rabi 1x16A priklop, torej ti taka pri 3x20A glavni varovalki skoraj eno celo fazo vzame, še kako malenkost lahko zraven na isto fazo obesiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

joez7 ::

Lonsarg je izjavil:

Saj ni treba nič kW računati, lepo v tehničnih specifikacijah piše koliko A priklop rabiš.

Sem naprimer eno random enofazno 5kW TČ zgooglal in rabi 1x16A priklop, torej ti taka pri 3x20A glavni varovalki skoraj eno celo fazo vzame, še kako malenkost lahko zraven na isto fazo obesiš.


Poglej, moja 6kW lepo lavfa na 1xC10A avtomatski varovalki, (pa je na to vejo obešeno še marsikaj)
On line porabo lahko spremljam preko smart vtičnice - in se giblje med 500W in max 2kW.
Tut ob -12°C ne vleče več kot 2kW (ob dvižnem vodu 45°C). Varovalka (predpisana) je za maksimalne razmere - kratek stik.
Pa mi najdi katero - ki ma izhodno moč 5 ali 6kW in, da ma 3f priklop - za zmerno ceno.
Ali si videl že od znotraj novejšo TČ. INverter? Je lepo usmernik (1f), čoper, razsmernik (3f) in kompresor 3f. Pa kup elektronike, bistveno več kot v domačem PCju. Tak da ne na suho pametovat.

telexdell ::

joez7 je izjavil:



Poglej, moja 6kW lepo lavfa na 1xC10A avtomatski varovalki, (pa je na to vejo obešeno še marsikaj)
On line porabo lahko spremljam preko smart vtičnice - in se giblje med 500W in max 2kW.
Tut ob -12°C ne vleče več kot 2kW (ob dvižnem vodu 45°C). Varovalka (predpisana) je za maksimalne razmere - kratek stik.
Pa mi najdi katero - ki ma izhodno moč 5 ali 6kW in, da ma 3f priklop - za zmerno ceno.
Ali si videl že od znotraj novejšo TČ. INverter? Je lepo usmernik (1f), čoper, razsmernik (3f) in kompresor 3f. Pa kup elektronike, bistveno več kot v domačem PCju. Tak da ne na suho pametovat.

V matematiki takšnim pojavom rečejo- izjeme, katere potrjujejo pravilo. 210 m2 veliko hišo na radiatorjih ogreva 6 kW TČ?! Podobno TČ imajo NEH hiše na talnem/stenskem ogrevanju. Ali je hiša zares tako dobro toplotno izolirana in so radiatorji zares toliko predimenzionirani ali pa TČ deluje skupaj s kakšnim kaminom- za gušt. Zagotovo pa drugi nimajo enak objekt, da bi na osnovi tega opremili svojega.

Imam TČ in ogrevam toplotno sanirano hišo z radiatorji. TČ je NIBE F2120 moči 12 kW. Brez kamina za gušt! Glede na temperaturni primankljaj potrebujem pri -10°C tam 6 kW toplotne moči. Pri -20°C kolikor je občasno pri nas pozimi pa izračun pokaže 8,5 kW. COP je takrat okrog 2.

PS pa 6 kW pomeni pri +7°C ali mogoče pri +2°C. Pri -10°C ni moč TČ 6 kW ampak mogoče le 5 kW.Pol pa moč hitro pada.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

DamijanD ::

Kolikor sem uspel na hitro videti, naša 12kW še največ potegne ob gretju STV - tipično pride do skoraj 4kW, rekord, ki sem ga pa opazil je pa 4.6kW - je pa res, da to zimo ni bilo zime, tako da...

joez7 ::

Za bralno značko
https://www.ferroli.com/media/3QE47430_...

Za gušt! mam še možnost elektrike (viški SE) in daljinskega (pa ni blo potrebe - vsaj zaenkrat). Toplotne izgube mam približno enake, 4kW pri 0°C in 6kW pri -10°C. Povprečna decemberska in januarska temperatura je bla -3°C.
Je pa blo pri energetski sanaciji objekta kar nekaj dela z toplotnimi mostovi. Aktivno koristim maso objekta za akumolacijo. Ogrevalno krivuljo mam pa malo popačeno - pri -10 grejem z manjkom, pri +10 pa z viškom - sem se kar nekaj časa ubadal z nastavitvami ? .
Črpalka je sposobna dajat nazivno moč kar dolgo v minus (do -7°C ob padcu COP) - sem mel bol probleme z preveliko močjo (dokler je nisem omejil) STV pa mam izklopljeno - mam že od prej 300l sanitarno TČ - tak dokler dela ne spreminjam.
Aja - verjetno pri meni delajo prihranke tudi rekuperacija prezračevanja (glede na izračune do ~ 2kW), s tem da pri velikem mrazu izklopim prezračevanje - zaradi presuhega zraka (idealno je ~ 50% vlage - pod 40% je tečno)

joez7 ::

joez7 je izjavil:

Za bralno značko
https://www.ferroli.com/media/3QE47430_...

Za gušt! mam še možnost elektrike (viški SE) in daljinskega (pa ni blo potrebe - vsaj zaenkrat). Toplotne izgube mam približno enake, 4kW pri 0°C in 6kW pri -10°C. Povprečna decemberska in januarska temperatura je bla -3°C.
Je pa blo pri energetski sanaciji objekta kar nekaj dela z toplotnimi mostovi. Aktivno koristim maso objekta za akumolacijo. Ogrevalno krivuljo mam pa malo popačeno - pri -10 grejem z manjkom, pri +10 pa z viškom - sem se kar nekaj časa ubadal z nastavitvami ? .
Črpalka je sposobna dajat nazivno moč kar dolgo v minus (do -7°C ob padcu COP) - sem mel bol probleme z preveliko močjo (dokler je nisem omejil) STV pa mam izklopljeno - mam že od prej 300l sanitarno TČ - tak dokler dela ne spreminjam.

Telex - glede na izračune bi ti lepo delala tudi 8kW. Fora šibkejše TČ je v tem, da deluje več in v območju modulacije in ne v območju taktiziranja.
Sva z znancem istočasno montirala TČ - on na svoj objekt 12kW jaz 6kW. PA so se vsipali komentarji in dobronamerne kritike - po pol leta obratovanja, mi je pojamral - da njegova TČ samo taktizira - tudi pri -10°C, moja pa lepo modulira do +7°C, pol ji je pa tudi premalo in začne taktizirat. Poraba je pa približno ista. Fora je samo v nihanju notranje temperature.
Aja - verjetno pri meni delajo prihranke tudi rekuperacija prezračevanja (glede na izračune do ~ 2kW), s tem da pri velikem mrazu izklopim prezračevanje - zaradi presuhega zraka (idealno je ~ 50% vlage - pod 40% je tečno)

joez7 ::

DamijanD je izjavil:

Kolikor sem uspel na hitro videti, naša 12kW še največ potegne ob gretju STV - tipično pride do skoraj 4kW, rekord, ki sem ga pa opazil je pa 4.6kW - je pa res, da to zimo ni bilo zime, tako da...


Poglej po nastavitvah - sigurno se da omejiti odjemno moč, se pa nekoliko podaljša čas ogrevanja in zmanjša hrup.
Kolega mel podoben problem - na dobro izolirani hiši so mu predlagali in montirali 14kW črpalko - da bo ja zadosti. No sedaj jo ma omejeno na 40% (nižje ne gre) in razmišlja, da jo zamenja za šibkejšo. Tolk o ponudnikih, čujejo samo m2, ni ne pogledajo gradbene fizike.

Invictus ::

Saj močnejša ne škodi. Pač se večkrat izklopi in ne deluje. Manjša TČ mu ne bo porabila nič manj...

Ponavadi škodi prešvoh... ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joez7 ::

Invictus je izjavil:

Saj močnejša ne škodi. Pač se večkrat izklopi in ne deluje. Manjša TČ mu ne bo porabila nič manj...

Ponavadi škodi prešvoh... ;)


Premočna škodi udobju. Ko modulira temperatura dvižnega voda ne niha - vzpostavi se ravnovesje med izgubami objekta in dovedeno energijo.
Ko taktizira, gre temperatura DV za +5°C preko željene, nato izklopi in šele pri -5°C željene temp. DV ponovno vklopi. Ta cikel se ponavlja na 1 do 2h, s tem niha tudi notranja temperatura in trpi udobje.
Tudi v fazi taktiziranja je nekoliko glasnejša, samooptimizacija TČ deluje najbolje v modulaciji. (pač majo svojo pamet, ki se uči in prilagaja objektu in izkoristku). Problem je minimalna moč, ki jo je sposobna črpalka dobavljat neprekinjeno. Mehanske omejitve kompresorja. Ponavadi ne gre pod 30Hz (problemi mazanja) in ne čez 75Hz (max moč) (no nekatere naj bi šle tudi do 100hz - je še v praksi nisem mel prilike prešnofirit).
Tak, da premočna ma probleme - z mazanjem in nihanjem temperature.
Idealno, je , da spariš sistem tako, da deluje v območju med 50 in 90%

telexdell ::

Pri meni se temperatura DV spreminja za 15-20°C. Temperatura v prostoru pa niha znotraj 1°C. Ali je zunaj +10°C ali -15°C TČ izvede 6...8 zagonov dnevno. Spreminja se le čas delovanja in čas mirovanja.
Za delovanje TČ je zelo pomembna regulacija. Cenejše TČ izvajajo fiksno regulacijo s krmiljenjem DV ali PV. Nekatere spreminjajo (drsijo) DV ali PV. Boljše TČ pa imajo regulacijo na osnovi temperaturnega primankljaja. Računajo koliko energije se je v nekem obdobju izgubilo in dovedejo točno toliko, da nadomestijo izgube.
Ker imamo doma običajno le eno TČ in tako poznamo delovanje le ene vrste regulacije je precej nehvaležno to posplošiti na vse TČ. Če nas bo kdo poslušal in na osnovi tega izbral sicer enako močno TČ a z drugačno vrsto regulacije, bo lahko njegova izkušnja precej drugačna od naše. Pri tem pa najverjetneje ne bo boljša.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

joez7 ::

telexdell je izjavil:


Ker imamo doma običajno le eno TČ in tako poznamo delovanje le ene vrste regulacije je precej nehvaležno to posplošiti na vse TČ. Če nas bo kdo poslušal in na osnovi tega izbral sicer enako močno TČ a z drugačno vrsto regulacije, bo lahko njegova izkušnja precej drugačna od naše. Pri tem pa najverjetneje ne bo boljša.


Zelo lepo razloženo. Namen forumov je iskanje idej, rešitev in izogibanje napakam....

WhiteAngel ::

joez7 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj močnejša ne škodi. Pač se večkrat izklopi in ne deluje. Manjša TČ mu ne bo porabila nič manj...

Ponavadi škodi prešvoh... ;)


Premočna škodi udobju. Ko modulira temperatura dvižnega voda ne niha - vzpostavi se ravnovesje med izgubami objekta in dovedeno energijo.
Ko taktizira, gre temperatura DV za +5°C preko željene, nato izklopi in šele pri -5°C željene temp. DV ponovno vklopi. Ta cikel se ponavlja na 1 do 2h, s tem niha tudi notranja temperatura in trpi udobje.


Premajhen zalogovnik?

telexdell ::

Če ti regulacija glede na krivuljo naračuna, da je potrebna temperatura DV npr. 40°C pol mora TČ ogreti vodo na nekaj °C več, da bo lahko voda v DV dosegla izračunano temperaturo na vseh radiatorjih/vejah talnega v hiši. Podobno pa je s temperaturo DV, pri kateri se ogrevanje prične. To se imenuje histereza, katero se (običajno) lahko v nastavitvah korigira. Preozka histereza lahko povzroča pogoste vklope TČ in kratkotrajno delovanje. Preširoka histereza pa lahko povzroči nihanje temperature v prostorih. Zato je dobra rešitev zalogovnik, kateri kjub ozki histerezi omogoča daljše delovanje TČ in s tem manj vklopov.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

joez7 ::

Zalogovnik je pri določenih TČ predpogoj za garancijo, za moj model je minimalno 10l po kW črpalke.
Tako da za 6kW je potreben min 60l. Pri moji je inštaliran 150l zalogovnik. Zalogovnik samo omili težave premočne TČ (pač podaljša intervale med zagoni. Idealno je da pod 5°C TČ ne izklaplja). Je pa močna TČ super ob daljših prekinitvah, pač hitreje temperira objekt.

tbostjan ::

Zdravo,
bom uporabil kar tole že obstoječo temo. Upam, da je kak strokovnjak za toplotne črpalke, ki mi bo lahko pomagal.
Skratka v obstoječi hiši, sem se odločil za prenovo "kurilnice, hkrati pa se bo delala tudi samooskrbna elektrarna (soglasje izdano v letu 2023).
Glede na vse, sem se odločil za toplotno črpalko, problem pa ob poplavi takšnih in drugačni informacij nastane, ko se moraš odločiti.
Opis stanja:
30 let stara stanovansjska hiša, kjer moja družina živi v mansardi, starši pa en štuk nižje. Jaz imam v mansardi povsod talno ogrevanje, starši pa se spodaj ogrevajo na radiatorje (cca. 5 aktivnih radiatorjev).Jaz ogrevam na talno ogrvanje cca 70 kvadratov, kakor tudi starši spodaj na radiatorje.
Trenutno ogrevamo na drva + zalogovnik+toplotna črpalka za sanitarno vodo...
Sedaj pa bi šel na toplotno črpalko, očitno visokotemperaturno, da bo gnala tudi radiatorje.
Prvo vprašanje je, ali obdržati obstoječi 800 l zalogovnik ali ne?
V oči so mi padle toplotne črpalke: CTC, Nibe, Templari, Bosch, Daikin. Izogniti se želim Mitsubishija in drugega klima segmenta, saj gre vseeno za dolgoročno investicijo.

Sedaj pa prosim, kakšnega strokovnjaka, če mi lahko svetuje?

Hvala in lp
B

Utk ::

V oči so mi padle toplotne črpalke: CTC, Nibe, Templari, Bosch, Daikin. Izogniti se želim Mitsubishija in drugega klima segmenta, saj gre vseeno za dolgoročno investicijo.

Ima daikin kaj daljšo garancijo od tistih ta poceni?
Koliko manj porabi na zimo in kakšno vezo ima to, če boste imeli itak elektrarno na letni netmetering?

tbostjan ::

Vezo ima to, da gre za dolgoročno investicijo.
In razni LG-ji in podobno, vem da pogosto crkuje kompresor... In ja ne želim mem sitnosti s tem....
Ko pa slišim sosedovega Mitsibushija, ki ropota kot ne vem kaj, in je skoraj pol cenejši Hitachi tišji od njega...
me pač do "micke" mine...

Utk ::

Sej za micke ne vem, ampak če je hitachi pol cenejši in tišji, potem pač hitachi.
Jaz sem slišal za daikine da tudi znajo crknit. Če že gledaš na to, pač vzami tistega, ki ti da čim daljšo garancijo brez nekih brezveznih letnih servisov, če pa že mora bit servis, pazi, da ni predrag.

sbawe64 ::

tbostjan
Je kaj fasade/stavbno pohištvo ? Slike.
Koliko drv na leto ste porabili ? Peč je sedaj klasika ali na ventilatorje s turboladerji ?

Kakšni so radiatorji ? Slike, mere.

Lokacija Gorenjska v senčni dolini ali ?


imaš kaj prostora na parceli za zemeljski horizontalni kolektor ?
Ali celo voda-voda tč ?

Imaš v projektni dokumentaciji izračun izgub objekta ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

tbostjan ::

fasade 12 cm, naklon strehe jw 11%, imam pa dokaj sončno lego, na 400 metrih nadmorske višine

telexdell ::

Če že imaš zalogovnik ga obdrži. Delovanje TČ bo z manj vklopi pa še rezervo toplote boš imel, če boš kdaj želel vplivati na dogovorjeno moč in se izigniti penalom.
Pri starših pa dajte vse radiatorje v pogon. Če je kje kak manjši ga povečajte. Močnejši kot bodo radiatorji pri starših na nižji temperaturi bo lahko delovala TČ in bolši SCOP boš dosegel. Torej- namesto investicija v visokotemperatirno TČ raje investiraj v radiatorje.

PS pa TČ katere si naštel niso visokotemperaturne, čeprav dosegajo temperature DV do 70°C tudi pri velikem mrazu zunaj. Nizkotempraturne ti ob hudem mrazu dajejo le vodo tam 45°C od sebe. Visokotempraturne pa bi vodo segrevale tja do vrelišča.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

DamijanD ::

V bližini poslušam 2x micka in 1x nibe in ne opazim neke razlike v max glasnosti. Ne vem pa ali se poganja radiatorje ali talno.
A ni daikin isto "klima" TČ? Jaz bi se najprej odločil ali split ali mono potem pa od tam naprej. Viessmann-a nisi omenil.

joez7 ::

tbostjan je izjavil:

Zdravo,
bom uporabil kar tole že obstoječo temo. Upam, da je kak strokovnjak za toplotne črpalke, ki mi bo lahko pomagal.
Skratka v obstoječi hiši, sem se odločil za prenovo "kurilnice, hkrati pa se bo delala tudi samooskrbna elektrarna (soglasje izdano v letu 2023).
Glede na vse, sem se odločil za toplotno črpalko, problem pa ob poplavi takšnih in drugačni informacij nastane, ko se moraš odločiti.
Opis stanja:
30 let stara stanovansjska hiša, kjer moja družina živi v mansardi, starši pa en štuk nižje. Jaz imam v mansardi povsod talno ogrevanje, starši pa se spodaj ogrevajo na radiatorje (cca. 5 aktivnih radiatorjev).Jaz ogrevam na talno ogrvanje cca 70 kvadratov, kakor tudi starši spodaj na radiatorje.
Trenutno ogrevamo na drva + zalogovnik+toplotna črpalka za sanitarno vodo...
Sedaj pa bi šel na toplotno črpalko, očitno visokotemperaturno, da bo gnala tudi radiatorje.
Prvo vprašanje je, ali obdržati obstoječi 800 l zalogovnik ali ne?
V oči so mi padle toplotne črpalke: CTC, Nibe, Templari, Bosch, Daikin. Izogniti se želim Mitsubishija in drugega klima segmenta, saj gre vseeno za dolgoročno investicijo.

Sedaj pa prosim, kakšnega strokovnjaka, če mi lahko svetuje?

Hvala in lp
B


Če maš možnost, TČ, TČ napaja radiatorje - izhod iz radiatorjev v talno - iz talnega v TČ. Pa si zmagal.
Če boš mel SE, še el. grelec v zalogovnik, boš kuril viške.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

sbawe64 ::

pri 12 cm stiroporja na fasadi ne potrebuješ visokotemperaturne tč.

In pri 24/7 delovanju tudi radiatorji ne potrebujejo 80°C temperature dvižnega voda.

iz par let nazaj je en pisal, da je bila pri zunanji -15C temperatura DV nekje pod 50°C (na slabše izolirani hiši).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

telexdell ::

Ni toliko pomembna izolacije hiše, kot je pomembna moč radiatorjev. Moč raditorjev pada po neki krivuji in za 5°C razlika v temperaturi vode ne pomeni spremembi moči za 5% ampak za 10...12%.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

joez7 ::

Sam mam TČ na radiatorjih, 10cm izolacije, 220m2, Dvižni vod med 30 in 45°C, večidel ~ 39°C.
24h režim. Pozimi se TČ ne vgasne po cel teden.
Sem mali provokator, po potrebi diktator, dvomim v vse in nič ne vem.

bm1973 ::

Meni TČ laufa non stop.

Temperaturo pa dam nekje na 42 stopinj. Izolirana bajta...

arnecan1 ::

Hiša izolirana z 12 cm stiroporja, nova okna.
Kvadratura dobrih 160 m2 v dveh štokih, radiatorji. Klet ca. 50 m2, toplotno ogrevanje, prav tako ogrevamo.
Živimo v mestu v naselju hiš, okoli so tudi bloki, verjetno je kakšna stopinja več kakor na podeželju. Tudi zime zadnja leta so bile blage.
Kolikor se spomnim, bi naj bila TČ 7khw, oz. srednjetemperaturna. Imamo tudi zalogovnik vode povezan z TČ, ki je tako vklopljena celo leto, čeprav poleti samo za gretje vode, torej nimamo bojlerja, imamo klime v večini prostorov, z katerimi se v prehodnem obdobju kakšen teden ali dva tudi grejemo, kuhamo na elektriko.
Celotna el. od oktobra 23 do spetembra 24, torej 12 mesecev, 2.182,57 €. Če odštejem porabo elektrike, če se ne bi greli z TČ, nas je gretje z TČ prišlo 1.360 €, preostanek bi tako ali tako plačali vvsakem primeru.

Dvomim, da bi z plinom prišli skozi ceneje. TČ nas je z montažo prišla 7.200 €, od tega smo dobili od države nazaj ca. 1.200 ali 1.800 € subvencije, kolikor se še spomnim.

Če bi imeli po celi hiši talno gretje ali celo zemeljsko TČ črpalko ali celo vodno, in ne na voda-zrak, bi bilo še bolj ugodno. Ker smo v mestu, ne zemeljska ne vodna TČ nista možni, mogoče pa nekoč vsaj po celi hiši naredimo talno gretje. Potreboval bi samo izračun, v kolikem času se investicija povrne.

Potem bi mi zadostovala nizko temperaturna TČ, te pa so baje dosti dosti cenejše.

6151 ::

joez7 je izjavil:

tbostjan je izjavil:

Zdravo,
bom uporabil kar tole že obstoječo temo. Upam, da je kak strokovnjak za toplotne črpalke, ki mi bo lahko pomagal.
Skratka v obstoječi hiši, sem se odločil za prenovo "kurilnice, hkrati pa se bo delala tudi samooskrbna elektrarna (soglasje izdano v letu 2023).
Glede na vse, sem se odločil za toplotno črpalko, problem pa ob poplavi takšnih in drugačni informacij nastane, ko se moraš odločiti.
Opis stanja:
30 let stara stanovansjska hiša, kjer moja družina živi v mansardi, starši pa en štuk nižje. Jaz imam v mansardi povsod talno ogrevanje, starši pa se spodaj ogrevajo na radiatorje (cca. 5 aktivnih radiatorjev).Jaz ogrevam na talno ogrvanje cca 70 kvadratov, kakor tudi starši spodaj na radiatorje.
Trenutno ogrevamo na drva + zalogovnik+toplotna črpalka za sanitarno vodo...
Sedaj pa bi šel na toplotno črpalko, očitno visokotemperaturno, da bo gnala tudi radiatorje.
Prvo vprašanje je, ali obdržati obstoječi 800 l zalogovnik ali ne?
V oči so mi padle toplotne črpalke: CTC, Nibe, Templari, Bosch, Daikin. Izogniti se želim Mitsubishija in drugega klima segmenta, saj gre vseeno za dolgoročno investicijo.

Sedaj pa prosim, kakšnega strokovnjaka, če mi lahko svetuje?

Hvala in lp
B


Če maš možnost, TČ, TČ napaja radiatorje - izhod iz radiatorjev v talno - iz talnega v TČ. Pa si zmagal.
Če boš mel SE, še el. grelec v zalogovnik, boš kuril viške.


Ne, nemoreš tako delati, še manj pa boš na tak način "zmagal". Posebej krog za vsako vejo talnega in posebej krog za radiatorje, z ločenimi mešalnimi ventili med talnim in radiatorji. Zalogovnik ogrevaš na temperaturo DV za radiatorje.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Loža
4033618305 (82) bezerk
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22561182 (25911) Jurij25
»

Ogrevanje sanitarne vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9030583 (17293) energetik
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15961912 (31361) konspirator
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382161973 (128797) Zvezdica27

Več podobnih tem