» »

Toplotna črpalka katero izbrati

Toplotna črpalka katero izbrati

««
4 / 77
»»

-valvoline- ::

Fasada je bila prenovljena z stiroporjem, ce se prav spomnim 5cm. Za zalogovnik rabis placa, pa tudi ni pocen. Takoj bi dav 2kE za toplotno sam da bo zadeva ziher in delala tk k mora. Mam znanca k se ukvarja z klimami tk da mi bo zadevo zmontiral prakticno zastojn.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

5 ton peletov je če se ne motim cca 2500 litrov kurilca?

pozabi na karkoli 11kW pri tej porabi, drugače boš ko bo zunaj ničla na mrzlem, sploh ob gretju še sanitarne vode. 11kW večina toplotnih dosega pri +7°C. 40°C v radiatorjih pa pomojem lahko tudi samo sanjaš, drugače ne bi skuril sedaj 10 ton letno. Mi smo za 160kvadratov skurili med 2000 in 2500 litrov kurilca (torej cca 5 ton pelet, bi se lahko računalo), pa ti povem da ko je zunaj 0°C in brez sonca se rabi v radiatorjih več kot 50°C za vzdrževat temperaturo, pri cca 45°C je postalo mraz. Preveri koliko rabiš v mrazu v radiatorjih, ker če rabiš 50°C boš z vsako kitajko razlog za novo temo čez 5 let z naslovom: problemi s toplotno črpalko kaj narediti, te so narejene za segrevat vodo tja do max 40°C, vse ostalo bo COP katastrofalen.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

-valvoline- ::

šernk je izjavil:

5 ton peletov je če se ne motim cca 2500 litrov kurilca?

pozabi na karkoli 11kW pri tej porabi, drugače boš ko bo zunaj ničla na mrzlem, sploh ob gretju še sanitarne vode. 11kW večina toplotnih dosega pri +7°C. 40°C v radiatorjih pa pomojem lahko tudi samo sanjaš, drugače ne bi skuril sedaj 10 ton letno. Mi smo za 160kvadratov skurili med 2000 in 2500 litrov kurilca (torej cca 5 ton pelet, bi se lahko računalo), pa ti povem da ko je zunaj 0°C in brez sonca se rabi v radiatorjih več kot 50°C za vzdrževat temperaturo, pri cca 45°C je postalo mraz. Preveri koliko rabiš v mrazu v radiatorjih, ker če rabiš 50°C boš z vsako kitajko razlog za novo temo čez 5 let z naslovom: problemi s toplotno črpalko kaj narediti, te so narejene za segrevat vodo tja do max 40°C, vse ostalo bo COP katastrofalen.

Takole bi jaz reku, 1T peletov = najmanj 1.5T briketov, peleti so bolj kaloricni saj se materijal za izdelavo najprej posusi. Pa verjetno so briketi k jih jaz uporabljam malo slabse kakovosti, zato so tak pocen.
ps.
ce bo treba bom radijatorje podvojil, tk da bo spilalo tudi pr 40c ogrevane vode.

Zgodovina sprememb…

kody ::

ne bom bral teme...ker vedno izpade kreganje o toplotnih črpalkah...
sam imam Kronoterm in sem izredno zadovoljen...
+priklop na internet
+prava toplotna črpalka
+izredno tiha
+če imaš vprašanje se pogovarjaš direktno z mehanikom ali programerjem v tovarni (slo izdelava)
+nizka poraba

-velika kišta zunaj
-višja cena od klima toplotnih črpalk

konspirator ::

kodi
Malo epp-ja ?

Kronoterm je kitajska roba nametana skupaj...
Defrost so že kaj porihtali ali še vedno dela po krneki ligiki http://www.podsvojostreho.net/forum/vie... ?


+izredno tiha

58 dBa sodeč po nalepli.To ni nobena tišina, da bi se hvalil z njo.


+priklop na internet

V katerem botnetu si :P ?
--

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

-valvoline- je izjavil:

šernk je izjavil:

5 ton peletov je če se ne motim cca 2500 litrov kurilca?

pozabi na karkoli 11kW pri tej porabi, drugače boš ko bo zunaj ničla na mrzlem, sploh ob gretju še sanitarne vode. 11kW večina toplotnih dosega pri +7°C. 40°C v radiatorjih pa pomojem lahko tudi samo sanjaš, drugače ne bi skuril sedaj 10 ton letno. Mi smo za 160kvadratov skurili med 2000 in 2500 litrov kurilca (torej cca 5 ton pelet, bi se lahko računalo), pa ti povem da ko je zunaj 0°C in brez sonca se rabi v radiatorjih več kot 50°C za vzdrževat temperaturo, pri cca 45°C je postalo mraz. Preveri koliko rabiš v mrazu v radiatorjih, ker če rabiš 50°C boš z vsako kitajko razlog za novo temo čez 5 let z naslovom: problemi s toplotno črpalko kaj narediti, te so narejene za segrevat vodo tja do max 40°C, vse ostalo bo COP katastrofalen.

Takole bi jaz reku, 1T peletov = najmanj 1.5T briketov, peleti so bolj kaloricni saj se materijal za izdelavo najprej posusi. Pa verjetno so briketi k jih jaz uporabljam malo slabse kakovosti, zato so tak pocen.
ps.
ce bo treba bom radijatorje podvojil, tk da bo spilalo tudi pr 40c ogrevane vode.

Ni tako preprosto, ko začne zunanja enota zmrzovat ti nobeni radiatorji ne bodo pomagali, če boš z močjo šel preveč na mejo.
Kaj pa če bi raje nabavil dve dobri klimi in bi radiatorje odprl le ob največjem mrazu?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kody ::

@kospirator
ne sem samo povedal kako in kaj...
delam čisto drugje/farmacija
živim v Mirnu pri Gorici, če kdo hoče jo lahko pogleda...
50 decibelov...ne vem...bližnjo hitachi...slisim se 100m stran...en mitsubiši je glih malo tišji

saj sem rekel...moje izkušnje...zato tudi nisem bral teme in se šel vojn...še dobro da si linkal podsvojostreho....forum namenjen predrkavanju monterjev...in tam se naj folk znajde...
jao

konspirator ::

TT TČ kot dreka na vsakem koraku, cliotov tudi.Kar ne pomeni da so nek presežek.

decibeli:
http://kronoterm.com/ogrevalne-toplotne...
Naklikaj svojo in poglej v energijsko nalepko.


WPL-08-K2 NT 57 dB, WPL-13-K1 HT 58 dB, WPL-16-K1 NT 62 dB.



Brez http://www.energetska-izkaznica.eu/osno... (dejanske meritve ali skelpamo iz porabe energenta)) samo nabijamo, kakšno TČ -valvoline- potrebuje.
--

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Itak je vse made in china, sam se nalima poljubna nalepka.

kody ::

kospirator....vidim da si zafustriran
sem samo povedal kaj meni dela...
zunaj 58 decibelov in to je to...v bajto se ne sliši...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kody ()

-valvoline- ::

Men osebno ne bi motilo tudi ceb piskala k boeing, sam da dela :)

šernk ::

Takole bi jaz reku, 1T peletov = najmanj 1.5T briketov, peleti so bolj kaloricni saj se materijal za izdelavo najprej posusi. Pa verjetno so briketi k jih jaz uporabljam malo slabse kakovosti, zato so tak pocen.
ps.
ce bo treba bom radijatorje podvojil, tk da bo spilalo tudi pr 40c ogrevane vode.


aja briketov, narobe sem prebral, sem pa še študiral kako to da nimaš avtomatizirane stvari, potem bi šla 11kW najbrž, vendar sam bi na tvojem mestu ohranil backup možnost za dogrevanje
resno pa prej preveri temperature v radiatorjih, ki jih potrebuješ, če bo sedaj še kaj mraza. Povečanje le teh bo sicer pripomoglo če se ti finančno izplača ampak računaj da dobre nizkotemperaturne toplotne imajo pri temperaturi v radiatorjih 50°C COP samo še okoli 3 pri zunanji temperaturi +7°C. pri 0°C postane pa to katastrofa, ki bo ogromno časa na grelcih in stalno obremenjena. Največji problem so defrosti ob visoki zunanji vlažnosti.

Kronoterm kar vem ni ravno poceni. Povezavo z internetom pa danes omogočajo vsake normalne firme, čeprav je to zame minus in ne plus (čez 5 let boste pa bitcoine plačevali, da se boste lahko pri -10 greli :))). Toplotna je namenjena temu da jo 1x nastaviš in se spomniš nanjo potem 2x letno s hitrim pregledom da je vse ok. Vsekarkor pa pod nobenim pogojem ne izbiraj toplotne na pamet z mislijo: saj več ne rabim in pozanimaj se vsaj pri par podjetjih za montažo kaj priporočajo glede na tvojo hišo.

če se nekdo ukvarja s klimami še ne pomeni da zna tudi s toplotnimi delat. Montira ti jo sicer lahko, ampak usposobit jo, da bo dobro in učinkovito delovala je pa druga zgodba. poglej malo po forumih probleme, z klima mojstri, ko toplotna potem dela s COP 1,5.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

-valvoline- ::

Kolk sem se mal pozanimal, povprecna TC da cop 4 pr 30c ogrevane vode p zunajno temp 5-7c, okol 3.5 je COP ce se voda ogreva na 40c kar je se vedno odlicno. Pri 50c in vec COP se obcutno zniza in v tem primeru TC ni vec efikasna, sploh pa k je zuni pod 0 in se cop se sodatno zniza. Zato je baje potrebno podvojit radijatorsko prostornino, da bo 40c zadostovalo tudi k bo zunaj orenk mraz. Radijatorje si lahko sam zmontiram, saj sem jih ze prej. 4-5 dodatnih radijatorjev je cca 300e dodatnega stroska, nic hudega.

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

šernk
Povečanje le teh bo sicer pripomoglo če se ti finančno izplača ampak računaj da dobre nizkotemperaturne toplotne imajo pri temperaturi v radiatorjih 50°C COP samo še okoli 3 pri zunanji temperaturi +7°C. pri 0°C postane pa to katastrofa, ki bo ogromno časa na grelcih in stalno obremenjena. Največji problem so defrosti ob visoki zunanji vlažnosti.

Na podsvojostreho.net je berghaus, hiša nekje 2005 200 m^2, ni pasivna, mularija ki rada "kuri" vodo, žena, ki jo vedbo zebe, notri ima 25C, TČ daikin LT (nizkotemperaturni) 11 kW. Letna poraba el. 650 eur.Lokacija hiše, ki ni v prid TČ: senčna, vlažna in meglena vas pri Litiji.
In omenjena TČ je v 90% časa preveč za njegovo hišo.

Po tvoji logiki bi že bankrotiral.

TČ uporabniki gledajo celoletni COP, SCOP.
--

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Se mi zdi, da valvoline malo sanja. Fotr bo še vedno nucal 20kW peč, tako da ne vidim kako bo ukinil kurilnico. Nova toplotna črpalka, nova peč in premontaža vsega ga bo tudi hitro prišla do 10k€. Letno bo ogrevanje tudi dražje, TČ ni cenejša od najcenejših lesnih produktov.
Magic

konspirator ::

Ja, on bo dobil za 1500 eur Kitajca inverter 3f 18 kW z dvojnim kompresorjem in 600 l bojlerjem, ki ima COP 12.87 pri -20C.
--

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Magic1 je izjavil:

Se mi zdi, da valvoline malo sanja. Fotr bo še vedno nucal 20kW peč, tako da ne vidim kako bo ukinil kurilnico. Nova toplotna črpalka, nova peč in premontaža vsega ga bo tudi hitro prišla do 10kEUR. Letno bo ogrevanje tudi dražje, TČ ni cenejša od najcenejših lesnih produktov.

Namest kotla v kurilnici bo mel manjso pec/kamin za ck v dnevno. Kapis :) tako manjso pec ali kamin z priklopom na ck dobis za ene 300-400e, smo ze gledal mal po stacunah. namest 10 ton briketov bo verjetno starsem zadostovalo 3t mogoce se manj, stari bo lahko lozil brikete kr v dnevno ne bo potrebe skakat v kotlovnico in nazaj. Jaz bi kupu kr dve TC, ampak stari noce, kaj cem. :)

konspirator je izjavil:

Ja, on bo dobil za 1500 eur Kitajca inverter 3f 18 kW z dvojnim kompresorjem in 600 l bojlerjem, ki ima COP 12.87 pri -20C.

Za 2000 se da kr solidno dobit, ni potrebe po sarkazmu. Ne orgazmiram na nalepke tipa daikin, mitsubishi itn, se midea recimo ima preverjeno odlicne TC je pa pol cenejsa.
V svetu telefonije npr xiaomi ponuja enako ali vec za 1/3 cene samnsungovih,aplovih,lgjevih izdelkov.

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Namest kotla v kurilnici bo mel manjso pec/kamin za ck v dnevno.

In sanitarna voda ?
Kamin za centralno ogrevanje in ogrevanje sanitarna vode ? Ne vem če so taki res samo 400 eur.
Kje bo skladiščil brikete ? Pod pultom v kuhinji ?
Si upošteval, da bo vsako leto starejši in bo imel nekega dne dovolj tovorjenja/prestavljanja nekaj ton energenta ?


Midea iz HU je 5k.
Me prav zanima, kaj dobiš a 2k.
--

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Uff, saje in dim, ki so problematični v kurilnici, boste prestavili v dnevno... Jaz vem, da bom na vikendu prestavil tako peč iz kuhinje v klet.
Mal sanja OP in ne razmišlja dolgoročno.
Magic

šernk ::

Na podsvojostreho.net je berghaus, hiša nekje 2005 200 m^2, ni pasivna, mularija ki rada "kuri" vodo, žena, ki jo vedbo zebe, notri ima 25C, TČ daikin LT (nizkotemperaturni) 11 kW. Letna poraba el. 650 eur.Lokacija hiše, ki ni v prid TČ: senčna, vlažna in meglena vas pri Litiji.


seveda si prikladno pozabil omenit radiatorji/talno gretje in koliko stopinj pošilja v le te. hiša zgrajena 2005 ima sigurno bolšo izolacije kot ta ki skuri 10 ton briketov. Pa altherma LT ni ravno 2000eur o čemer sanja valvoline. Poleg tega koliko časa jo ima? sedaj boš rekel pet let...jaz upam da bo zadeva brez večjih problemov zdržala 15-20 let, ne pa da se bo čez 8 let menjalo kompresor (ja lahko crkne vsak vem).

sedaj si ti privlekel v temo ferrarija medtem ko se pogovarjamo o cliotu. Torej laferrari bo gonjenje pri 200km/h po pisti zdržal 20 let, ferrari F430 bo to zdržal 5 let, cliota lahko po enem tednu samo še v smeti zabrišeš. Zadeve pri TČ niso dosti drugačne po mojih podatkih.

zaradi mene lahko OP vzame tudi 2kW navadno klimo za 200eur mi je popolnoma vseeno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

-valvoline- ::

konspirator je izjavil:

Namest kotla v kurilnici bo mel manjso pec/kamin za ck v dnevno.

In sanitarna voda ?
Kamin za centralno ogrevanje in ogrevanje sanitarna vode ? Ne vem če so taki res samo 400 eur.
Kje bo skladiščil brikete ? Pod pultom v kuhinji ?
Si upošteval, da bo vsako leto starejši in bo imel nekega dne dovolj tovorjenja/prestavljanja nekaj ton energenta ?


Midea iz HU je 5k.
Me prav zanima, kaj dobiš a 2k.

Mamo se eno klet viska glih za 3-4t briketov. Kamin ali manso pec za ck priklopis na centralno enako k kotel. In ja dobis taksno pec se za 300e. Mamo dva boljerja za priklop na ck, enga spodaj enga zgoraj.
Heh, bom ze jaz spravil v klet in raztovoril brikete/drva ce bo treba tko k vedno, ampak ce je danes opcija TC, zakaj se jebat ce ni potrebe? :)
ps
Midee sm gledal na netu, 12kw monoblok se zacne pr 3k, ce se prav spomnim?

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Magic1 je izjavil:

Uff, saje in dim, ki so problematični v kurilnici, boste prestavili v dnevno... Jaz vem, da bom na vikendu prestavil tako peč iz kuhinje v klet.
Mal sanja OP in ne razmišlja dolgoročno.

Stric ma nek sporhet priklopljen na ck, pa preverjeno nic ne smrdi. To tudi ni slaba varijanta.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Lej, dvomim da ti lahko pomagamo, ker je naša realnost čist nekje drugje, kot tvoja v tem primeru.
Magic

konspirator ::

valvo
Midee sm gledal na netu, 12kw monoblok se zacne pr 3k, ce se prav spomnim?

Daj link.

šernk
seveda si prikladno pozabil omenit radiatorji/talno gretje in koliko stopinj pošilja v le te. hiša zgrajena 2005 ima sigurno bolšo izolacije kot ta ki skuri 10 ton briketov. Pa altherma LT ni ravno 2000eur o čemer sanja valvoline. Poleg tega koliko časa jo ima? sedaj boš rekel pet let...jaz upam da bo zadeva brez večjih problemov zdržala 15-20 let, ne pa da se bo čez 8 let menjalo kompresor (ja lahko crkne vsak vem).

Talno ima, pod 40C pošilja, seveda 24/7.
Uporabnika z LT TČ sem omenil zato, ker sanjaš da se pri 0C ali manj začne obdobje zmrzovanja za uporabnike in stalna uporaba el. grelcev:
https://slo-tech.com/forum/t667757/p542...
Povečanje le teh bo sicer pripomoglo če se ti finančno izplača ampak računaj da dobre nizkotemperaturne toplotne imajo pri temperaturi v radiatorjih 50°C COP samo še okoli 3 pri zunanji temperaturi +7°C. pri 0°C postane pa to katastrofa, ki bo ogromno časa na grelcih in stalno obremenjena. Največji problem so defrosti ob visoki zunanji vlažnosti.


Če se ne motim zmore nekje pri -7C okoli 6.5 kW, pri -20C 5.2 kW moči.
http://www.elter.si/pdf/DAIKIN_Altherma...
#3 spodaj desno
--

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

-valvoline- je izjavil:


Plan je da si jaz namontiram TC,starsem spodaj pa nabavil manjso pec ali kamin na drva oz brikete,..

Čaki zdaj kurite 10 ton, ti bi pa to nadomestil zase s toplotno, za tastaredva, ki imata 2,5x toliko površine pa z enim gašperčkom?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

-valvoline- ::

Furbo je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Plan je da si jaz namontiram TC,starsem spodaj pa nabavil manjso pec ali kamin na drva oz brikete,..

Čaki zdaj kurite 10 ton, ti bi pa to nadomestil zase s toplotno, za tastaredva, ki imata 2,5x toliko površine pa z enim gašperčkom?

Haha, lol :)
Not my idea, jaz hocem celo bajto priklopit na TC oni pac nocejo :)
Nobenemu se ne da letet sem pa tja do kotlovnice in nazaj. Pac salomonska resitev. :)

Magic1 ::

Verjetno nameravajo ogrevat le dva prostora, samo pozablja, da bo to on moral zgoraj not prinest. Sedaj je spodaj toplo, potem bo le 30m2 od 100m2. Vse je povezano, če ne premisliš dobro, se ti zadeva hitro zaštrika nekje. Moč tvoje TČ izgleda vedno bolj nerealna za tvoje potrebe.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

-valvoline- ::

Men je cist vseeno ce bo toplotna porabila mesecno 100 ali 200e stroma. Pomembno je da bo zacetna investicija cim nizja. Sam da se resim zajebancij z kurjenjem. Ce starsem pase, nimam nic proti da se se naprej ogrevajo z drva/brikete. Manjsa pec za ck v dnevni je njihova ideja, ne moja.
Kot sem napisal, mojih je 100m2+bojler in me zanima kasna je primerna TC za te e zahteve.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Talno ima, pod 40C pošilja, seveda 24/7.
Uporabnika z LT TČ sem omenil zato, ker sanjaš da se pri 0C ali manj začne obdobje zmrzovanja za uporabnike in stalna uporaba el. grelcev:


primerjat talnega gretja z radiatorskim se ne da. lahko zaključimo debato ali pa se nehaš smešit.

me zanima kaj boš naredil pri radiatorskem gretju: zunaj -3°C in 100% vlažnost, potrebuješ segrevat sanitarno vodo, ki jo nekdo sproti še nekaj porablja in potrebuješ v radiatorjih 50°C. črpalka bo delala 24/7 na 100% moči + električni grelci bodo precej pomagali, ti boš pa čez pol ure imel radiatorje ledene, ker boš rabil moč za sanitarno vodo.

vendar če najde OP toplotno črpalko za 2000eur super zanj, lahko za enega daikina 3 zamenja če odpovejo v roku 5 let. poleg tega če mu bo 11kW premalo, lahko čez 2 leti vzame 14kW in bo še vedno na 60% investicije daikina, če pa prideš tja na 7k eur za daikina pa vprašanje če se ni smiselno stegnit še 2 jurja za HT in te skrbi samo še ali ti bo zadeva crknila čez 6 let ali 20 let.

OP moje mnenje je da vzami 1 razred močnejšo od 11kW, torej okoli 14kW (cene med 11 in 14kW se ne bi smele precej razlikovati), če veš da boš rabil do 45°C v radiatorjih te potem nima kaj skrbet (razen pač sama kvaliteta TČ). osebno sem mnenja da boš z 40°C na mrzlem ampak tvoja izbira.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

-valvoline- ::

TC+40c+2xradijator je kombinacija ki preverjeno deluje. Tudi za sanitarno vodo je 40c povsem zadost. Tudi premocne TC ni fajn vzet, ker se COP znizuje z povecanjem moci, pa tudi zzahtevana poraba v najnizjem rezimu dela se povecuje. zato pa vas tu sprasujem ce bo 12kw zadost,vsaj tisti k mate tc. Recimo 18kw kitajska tc je takoj drazja napram 11-12kw za najmanj jurja. Se to ni tko huda razlika, ampak zakaj vzet 18ko ce ni potrebe (upam da ne).

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

-valvoline- je izjavil:

Furbo je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Plan je da si jaz namontiram TC,starsem spodaj pa nabavil manjso pec ali kamin na drva oz brikete,..

Čaki zdaj kurite 10 ton, ti bi pa to nadomestil zase s toplotno, za tastaredva, ki imata 2,5x toliko površine pa z enim gašperčkom?

Haha, lol :)
Not my idea, jaz hocem celo bajto priklopit na TC oni pac nocejo :)
Nobenemu se ne da letet sem pa tja do kotlovnice in nazaj. Pac salomonska resitev. :)

No saj spodnjim res ne bo treba letat v kotlovnico, bo pa treba nekje drva imet in bosta tekala sem ter tja kot nora, če ne bosta zmrznila prej.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

windigo ::

-valvoline- dej se še malo pozanimat, ker tole tvoje pisanje še najbolj spominja na wishful thinking.

za vodni kamin (in ti stanejo več kot 300€, za ta denar dobiš navadno peč, če pa daš to staršem, te upravičeno prekolnejo in še razdedinijo) gotovo nimaš položenih ustreznih cevi, črpalk, rez. napajanj (da ti ne raznese vodnega kamina, če zmanjka elektrike) v kotlovnici nimaš elektronike za bivalentno ogrevanje oz. rabiš t.č. ki to podpira (ko že hočeš čisto avtomatsko delovanje), pa še kaj. Kar te že samo stane precej več kot 300€.

COP, mimogrede, ne pada nujno z naraščajočo močjo t.č. (razen tam, kjer se 11kW in 14kW razlikujeta samo po softverju), raste pa cena (zaradi večjih uparjalnikov, močnejših kompresorjev ipd). 40 stopinj je malo za sanitarno vodo, sploh če je 40 samo na vrhu bojlerja. itd. usw. etc.

-valvoline- ::

windigo je izjavil:

-valvoline- dej se še malo pozanimat, ker tole tvoje pisanje še najbolj spominja na wishful thinking.

za vodni kamin (in ti stanejo več kot 300€, za ta denar dobiš navadno peč, če pa daš to staršem, te upravičeno prekolnejo in še razdedinijo) gotovo nimaš položenih ustreznih cevi, črpalk, rez. napajanj (da ti ne raznese vodnega kamina, če zmanjka elektrike) v kotlovnici nimaš elektronike za bivalentno ogrevanje oz. rabiš t.č. ki to podpira (ko že hočeš čisto avtomatsko delovanje), pa še kaj. Kar te že samo stane precej več kot 300€.

COP, mimogrede, ne pada nujno z naraščajočo močjo t.č. (razen tam, kjer se 11kW in 14kW razlikujeta samo po softverju), raste pa cena (zaradi večjih uparjalnikov, močnejših kompresorjev ipd). 40 stopinj je malo za sanitarno vodo, sploh če je 40 samo na vrhu bojlerja. itd. usw. etc.

http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje-...
Tole so mel v akciji za 280e pa en malo mocnejsi model za 320e. Ostalo pa mamo vse kar je potrebno.

mnovac ::

Mogoče kakšno mnenje glede toplotne črpalke Orca, namreč se mi zdi ugodna in po slišanem z njihovem svetovalcem do sedaj najbolj prepričljiva..

Ponuja mi za mojo mensardo v celju, 100m2, talno gretje, poševnine 25cm ursa izolacije, fasada bo narejena cirka 15cm nismo še točno določili.. strop bo 2,5m

gre se za sledečo črpalko za ogrevanje mensarde in sanitarne vode. ( pod nami se ogrevajo na drva)

ORCA COOLWEX DUO 300 ( notranja enota, 300l bojler)

MITSUBISHI PUHZ-SW75VHA ( zunanja enota 7,5kw)

pravi serviser da bi bilo boljše uzet to 7,5kw kot 5,5kw kaj vi mislite?
Zanimajo me informacije glede tega podjetja orca? res nimam nikogar za prašat in bi bil res vesel vsakega odgovora - nasveta... Mogoče tudi predviden strošek ogrevanja? kaj lahko pričakujem

laguna1 ::

če bi meni kdo garantiral za omenjeno toplotno polaris celoletni cop vsaj 2 na radiatorjih cca 50-55 stopinj bi jo takoj vzel.

http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...

LP

NejcSSD ::

mnovac je izjavil:

Mogoče kakšno mnenje glede toplotne črpalke Orca, namreč se mi zdi ugodna in po slišanem z njihovem svetovalcem do sedaj najbolj prepričljiva..

Ponuja mi za mojo mensardo v celju, 100m2, talno gretje, poševnine 25cm ursa izolacije, fasada bo narejena cirka 15cm nismo še točno določili.. strop bo 2,5m

gre se za sledečo črpalko za ogrevanje mensarde in sanitarne vode. ( pod nami se ogrevajo na drva)

ORCA COOLWEX DUO 300 ( notranja enota, 300l bojler)

MITSUBISHI PUHZ-SW75VHA ( zunanja enota 7,5kw)

pravi serviser da bi bilo boljše uzet to 7,5kw kot 5,5kw kaj vi mislite?
Zanimajo me informacije glede tega podjetja orca? res nimam nikogar za prašat in bi bil res vesel vsakega odgovora - nasveta... Mogoče tudi predviden strošek ogrevanja? kaj lahko pričakujem


Na forumu Podsvojostreho boš dobil odgovore.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Borut H ::

Se bom kar priključil na to temo da ne odpiram nove.
Zanimam se za ogrevalno toplotno črpalko in na moji mizi imam 4 različne ponudbe. Cena je vsekakor pomemben faktor pa vendar ne najpomembnejši. Od vseh ponudnikov so me najbolj prepričali v podjetju Termo Shop.
Je morda kdo iz osrednjeslovenske regije ki mi je pripravljen pokazati njegovo toplotno črpalko in mi svetovati pred nakupom?

konspirator ::

Opiši svoj objekt:
* velikost v m^2
* izolacija fasade/strehe/plat
* radiatorji/talno //če so radiatorji, kakšni so
* starost (sfrj gradnja, novogradnja, 1995 itd)
* lokacija (Primorska, Prekmurje itd)
* koliko si porabil za ogrevanje v preteklih sezonah
* okna, vrata so dobra, zanič, stara nova, piha kaj skozi ?
* temperatura, ki si jo dosedaj spuščal v grelna telesa (30,45,60, 80C)
* sanitarna voda v sklopu tč ali posebej ? 200, 300, 500 l ?
* proračun za nakup ?

Zanimam se za ogrevalno toplotno črpalko in na moji mizi imam 4 različne ponudbe.

Daj napiši kaj si dobil in po kakšni ceni za vsako.
--

Zgodovina sprememb…

balolonček ::

Pozdravljeni,

zavedam se, da je o TČ na tej spletni strani napisanega še in še, toda niti dva objekta si nista enaka. Izbiram med EU proizvajalci TČ. Verjamem, da so Japonci prav tako dobri, toda vseeno bom ostal na domačih tleh.

Ne želim spopadov med ponudniki, spoznal sem, da vsak hvali svoje. Zakaj je danes inverter toliko boljši od on/off in obratno. Sem že spoznal, da vsak vleče na svojo stran, pa vseeno.

Naj navedem nekaj podatkov o nepremičnini: Hiša velikosti 170m2, ogrevalne površine 100m2, 8 radiatorjev, lani zamenjano stavbno pohištvo, poleti izvedena toplotna izolacija (20 cm toplotnega ovoja), podstrešje prav tako izolirano.

Radiatorji so velikosti:
1x 2000x500
2x 1200x600
4x 500x500
1x kopalniška lojtra

Višina stropov je 2.2 m
Nepremićnina se nahaja v okolici Litije.

Hvaležen bom za vsak nasvet,namig karkoli kar bo zmanjšalo krog ponudnikov. Vsekakor bo pred kakršnimkoli nakupom na obisk prišel še kakšen strokovnjak.

konspirator ::

Na podsvojostreho si imho dobil vse potrebne podatke:
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...

Nekaj je zelo narobe, če moraš pri zalogovniku 1500l in 20 cm izolacije na fasadi zakuriti 2x na dan.

Sosed ima 0 cm izolacije (hiša iz 1970) in mu 1600l zalogovnik pri sedanjih temperaturah drži vsaj 3 dni (radiatorji + topla voda), lokacija ni nobena sončna Primorska, s tem da imajo notri vroče.
--

Zgodovina sprememb…

balolonček ::

20 cm izolacije je dobila naša hiša pred tremi meseci, prej je ni bilo. Nekateri preberejo kar malo počez in sodba je spisana. Ima še kdo kakšen nasvet, smernico....

kody ::

Vse teme se vedno razvijejo v prepucavanje monterjev...
V primeru podsvojo streho foruma pa se v groznje...
V naslednjem komentarju prvo povem da imam on-off in ta izkusnja ne gre na mojo...ce koga zanima za mojo poslji zs...ker se me obtozili reklame

Dva kolega imasta enako(!) Daikin TC...
En Vrtojba na prepihani lokaciji, stara izolirana hisa (15 cm stiroporana navadnega)...v hisi 21-22 stopinj...ogrevano 140 m2...porabi za ogrevanje 300-350 €...

Drug kolega...Miren...blizina reke, v zavetrni...vedno vlazni legi...novogradnja (10 cm grafitnega stiropora)...v hisi 20-21 stopinj...ogrevano 160 m2...poraba 500-550 €...
Kaj je krivo? Zaradi vlazne mikro klime ima toplotno konstantno zamrznjeno vlin vedno v odtajanju...
Tako kot je nekdo napisal ni vse v izolaciji...so se drugi dejavniki...

lonz ::

Evo, da še jaz dam podatke. Ravno smo zmontirali tale fujitsu: http://www.fujitsu-general.com/eu/produ... insmo ful zadovoljni. Prej smo imeli peč na pelete, pa nam je dojadilo non stop pretovarjanje peletov, sesanje pepela in.... non stop dvigovanje cen peletov ter povezan kaos pri kakovosti. Na hiši imamo 15 cm izolacija in bivalne površina cca 120 m2 z 11 radiatorji. Zunanja enota je presenetljivo tiha, sploh v primerjavi z standardnimi klimami. Sistem je visokotemperaturni 11kW z 300+ literskim bojlerjem.
Kar pa je dobro vedtei; ven so prišli novi razpisi eko sklada, kjer smo v našem primeru (geolokacijsko pogojen razpis...) upravičeni do povračila 2.500 €, tako da me bo na koncu vse skupaj stalo 4.900 €. Za porabo toka pa še naknadno javim, ker smo šele začeli sledit... Aja; pa na štrom od Gen-I smo šli, ker so opazno cenejši.
...arrrrrr, shiver me timbers...

miko22 ::

Pa še jaz povem kako je pri meni
Novozgrajena hiša, bivalne površine malo več kot 90 kvadratov(pritlična).
Toplotna Valliant 8,5 Kwh z 80l bojlerjem.
V hiši nastavljena temperatura 22 stoponj, voda na 45 stopinj.

Septembra je bila poraba toplotne 144Kwh(topla voda +10 dni ogrevanja).Skupni strošek elektrike na hiši 40€(255 Kwh)

Oktobra je bila poraba toplotne 233 Kwh(skupaj z vodo). Cel oktober je bilo že ogrevanje.
Celotna poraba v mesecu oktobru je bilo 363 KwH(tv,pralni,luči,...). Pričakujem položnico med 50-60€

Izolacije je 20cm fasade. GEN-I je dobavitelj el. energije.

kody ::

Mater imas malo porabo brez toplotne...jaz imam cisto porabo na mesec cca.50

balolonček ::

Včeraj zakuril na polno, v prostorih 21 st. Termostat črpalko izklopil. Zalogovnik ogret na 65 st. Več se mi ni dalo filati peči. Zjutraj pridem v kurilnico in na zalogovniku temp. 60 st. v prostorih pa dobrih 20 st. zunanja temp. pa 5 stop. Predvidevam, da je taka razhlika v primerjavi z lansko zimo zaradi fasade. Če bo tako špilalo dalje je za to res zaslužna fasada. Glede TČ bi želel samo še mnenje za katera od teh dveh naj se odločim, ko se bom in zakaj.

TČ Thermia Atec 9 kw
krmilna omarica Atec
OČ Wilo Stratus Para 1-7 bus povezava
Feromagnetni filter TF1
Bojler 200 l

cena 8500€

garancija 5 let

ali

Kronoterm WPL-08-K2 NT (WPL-08-K2 NT/HK 3F E)

NOTRANJA KRMILNA ENOTA TT3000
BOJLER HR 300
ČRPALKA OBTOČNA WILO YONOS PARA

2 leti garancije

cena 7500€

Cena pri obeh vključuje komplet montažo, zagon in vse kar sodi poleg.
Tale garancija me malo bega. Ali naj dam več poa daljša garancija ali?????

miko22 ::

miko22 je izjavil:

Pa še jaz povem kako je pri meni
Novozgrajena hiša, bivalne površine malo več kot 90 kvadratov(pritlična).
Toplotna Valliant 8,5 Kwh z 80l bojlerjem.
V hiši nastavljena temperatura 22 stoponj, voda na 45 stopinj.

Septembra je bila poraba toplotne 144Kwh(topla voda +10 dni ogrevanja).Skupni strošek elektrike na hiši 40€(255 Kwh)

Oktobra je bila poraba toplotne 233 Kwh(skupaj z vodo). Cel oktober je bilo že ogrevanje.
Celotna poraba v mesecu oktobru je bilo 363 KwH(tv,pralni,luči,...). Pričakujem položnico med 50-60€

Izolacije je 20cm fasade. GEN-I je dobavitelj el. energije.


Danes dobil položnico za elektro za zgornjo porabo: 48,35€

balolonček ::

Pri nas je podobna kvadratura, kakšen kvadarat več, ne dosti. Parametri hiše nekje tam tam, pa mi v ponudbah določeni ponujajo 6 kw TČ. Verjetno je z izbiro nekaj malega močnejše bolj ziher, ali ne?

energetik ::

Premočna tudi ni OK! Tudi inverterska TČ lahko moč zniža kvečjemu tam do 25%, kar je še vedno precej preveč ko je zunaj npr. 10°C. Kar pomeni stalne vklope in izklope kompresorja.
Bolj vzeti ravno prav dimenzionirano oz. še malce manj, pa z dodanimi grelci, ki poskrbijo za tisti 1,736% časa na leto, ko kompresor ne zmore.
Druga stvar pa je, da bo močnejši inverter večinoma deloval na nižjih obratih, torej tišje za isto moč.
Primerjava kot 3L turbobencinar vs. 0,9L N/A bencinar na avtoceti pri 130km/h...

konspirator ::

Najbolj zna "taktirati" toshiba estia.

lonz
Kakšno temperaturo dovajaš v radiatorje ? Kako imaš nastavljeno krivuljo ? Imaš sobni regulator temperature ?
Fujitsu ws hp ni tiha tč.
tvoja tema:
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...
Pri eko skladu je sedaj tako, da so upravičeni samo iz onih 9 posvečenih občin.
https://www.ekosklad.si/fizicne-osebe/n...


kody
Poleg lokacije so različne tudi navade stanovalcev.
Defrosti zaradi zamrzovanja uparjalnika se pojavljajo pri visoki relativni zračni vlagi in temperaturi okoli 0C.


balolonček
Segrej zalogovnik do 90C.Imam občutek da imaš pomanjkljivo krmiljenje.


miko22
80l bojler je električni navaden ali je v sklopu tč ?
--

Zgodovina sprememb…

««
4 / 77
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16610032 (2347) a_borlak
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21936796 (13436) fikus_
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22557064 (21793) Jurij25
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141194 (11836) zamotsloteh
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382152954 (119778) Zvezdica27

Več podobnih tem