Prijavi se z GoogleID

» »

Toplotna črpalka katero izbrati

Toplotna črpalka katero izbrati

strani: 1 ... 9 10 11 »

Zvezdica27 ::

visokotemperaturno sevanje je drugačno od nizkotemperaturnega...

probaj sušiti mokre rokavice v bajti ki ima samo talno.

občutek temp je čisto drugačen,

zz

kixs ::

Pred kaminom je sigurno drug obuctek ;)
Iscem/kupim/menjam stare racunalnike tip 286, 386, 486, Pentium in
njihove komponente (letnik 1990 do 1999). Vec na ZS

energetik ::

Ja, nažiga ti vročina od spredaj...

Pri talnem v izolirani hiši pa je kot bi se zavil v kovter, če prideš zunaj z mraza, se ti noge kar odtajajo. Meni absolutno boljši občutek.

nekikr ::

Zvezdica27 je izjavil:

visokotemperaturno sevanje je drugačno od nizkotemperaturnega...

probaj sušiti mokre rokavice v bajti ki ima samo talno.

občutek temp je čisto drugačen,

zz

Še enkrat: temperatura je druga, ne občutek. Razen, če me hočeš prepričati, da imaš tak kamin, ki te visokotemperaturno greje (seva) po celi hiši? Če sediš pred kaminom je pa druga pesem, res je, ampak to je potem samo ogrevanje lastne riti ;)
Ostalo ti je pa energetik napisal. Talno gretje je zakon. Marsikje recimo sploh nimajo mrzlo v hiši pozimi, ampak v noge te pa čez copate svinjsko zebe.

BorutK-73 ::

nekikr je izjavil:

A na radiatorje imaš zvočnike zvezane? Boljši občutek pri kaminu je larifari. Predvsem gre za to, da se je pri kurilcu šparalo, pa je bila temperatura 20°C, pri drvih, ki so bistveno cenejša, imaš pa 23°C. Ni občutek drug, temperatura je ;)

Kakšne veze ima kamin z centralnim ogrevanjem z pečjo na drva?
2500K|SabertoothP67|12GB|RX570|WD240GB
Nexus7 32GB|Redmi5|ZenPad10
http://mightytext.net/RsoDtvN

nekikr ::

Predpostavljal sem, da misli kamin. Ker sicer je pa še posebej neumno razlagati o drugačni toploti (karkoli naj bi to že bilo). Če sediš zraven radiatorja, ki ima 60°C je res drugače, ampak moraš biti zelo blizu njega, pri čemer te pa v noge še vedno zebe. Ni drugačne toplote, samo več jo je, ker so drva cenejša kot kurilc. Ko greš pa na toplotno črpalko je pa res "druga" toplota. Se pravi vedno toplo in povsod, tudi v nogah.

no, jaz imam toplovodni kamin, vezan na centralno (po novem na TČ). Tako da seva od kamina + pol radiatorji (cca pol ure).

Kakorkoli, v SLo že dolgo ni bilo množičnega zmrzovanja, vsi bomo preživeli

b

dbala008 ::

Pozdravljeni,

doma se odločamo za toplotno črpalko v novogradnji. Hiša je 150m2, P+M, in 30m2 garaže. Talno gretje po celi hiši, opeka je porotherm 30cm, fasada bo 15cm, streha izolirana 25cm steklene volne. Kakšno TČ izbrati, voda/voda, zrak/voda. Koliko moči? Katere so znamke so med zanesljivejši?
Lp David

Bo garaža tudi ogrevana, ali je znotraj hiše ali ne.
Brez garaže bi morala biti dovolj dobra 8kW naprava (spet odvisno od vaše porabe SV). Katera je zanesljivejša pa je nemogoče povedati, večina zračnih TČ se vrti manj kot 10 let do zdaj in se težko dela statistika. Bilo je nekaj okvar, vendar precej naključno po znamkah. P/P je skoraj zagotovo LG.

Drugo vprašanje pa je, zakaj samo 15cm izolacije na fasado leta 2019? Sam izolacijski material je manjši del stroška pri fasadi. Daj gor vsaj 20-22cm grafita, čez 5/10/20 let boš hvaležen.

Bellzmet ::

Lahko je po toplotnih karakteristikah 15cm=20cm s tem, da imaš 5 cm ožjo steno, kar pa je seveda fajn.

Razmerje med belim stiroporjem in grafitnim (ali kameno volno) je nekje 17cm/20cm...
Ampak pri izdelavi fasade na novo bi vsaj jaz osebno dal gor minimum 20cm grafita/volne. Dela je enako, lepila/mrežice/zaključnega sloja/sider gre enako, prištej še vse vogalnike, police, špalete, oder, to je vse enako 15/20cm... Glede na to je razlika v tistih dodatnih 3-5cm stiropora zanemarljiva.

Če hočeš imeti ožjo steno, pa ne greš v klasično gradnjo, ampak montažno/skeletno, kjer debelina stene predstavlja tudi skoraj debelino izolacije.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: energetik ()

lp,

vsekakor zrak-voda TČ. MOČ - NE VEM. LG recimo ima osnovno moč pri vseh modelih isto, max pa se spreminja, razlike v cenah med modeli pa cca 100e. Druge firme imajo po jurja razlike med modeli. Po moje glede na opisano, bi ti svetoval 9 ali 11kw zadevo - ali več. Itak so inverterske. Monoblok in to je to.

Znamke - wellcome to hell. LG je poceni in znamka. Eibe je drag in znamka. Fiat ali Mercedes? Veliko sreče... Jaz ti lahko drugo leto povem kako bo z LG.

LongJohn ::

Ok imam eno vprasanje glede toplotne crpalke, do sedaj smo se greli na drva pec je bila predhodno zamenjana, vendar za namene ogrevanja z korilnim oljem. Ker je to pac bilo predrago smo sli na drva.
Na sezono se je pokurilo nekje 3 klaftre drv. Stari okni zvita vrata.
No lani sem zamenjal vsa okna 3 slojna in vrata. Naletel sem na drugo tezavo. Ker sem ob koncu leta dobil otroka je bila potreba po ogrevanju toliko vecja, vendar se je z menjavo oken in vrat temperatura v prostorih zdignila tudi do 26°c kar je absolutno prevec. Druga tezava je da zivimo blizu potoka in da prakticno od decembra do 23 februarja sonca ne vidimo vec kot 30min ob jasnem vremenu. Kar je velikokrat tudi tezava z visoko vlago, tja do 70%. Skratka hisa je zidana gornji del siporeks 40 cmm sama fasada brez izolacije, streha plehnata izolacija 30 cmm pod njo, klet je vecji del vkopan pod zemljo, v kleti je pec cevi so proste pod stropom brez izolacije in v kleti ni razen stropnih cevi nobenega grelnega telesa. V kleti temperatura ob najhijsem mrazu ne pade pod 10°c, drugace se suce nekje pri 14°c pa se to zaradi slabih kletnih vrat (prepih pod njimi).
Zanima me kaksno, kako mocno toplotno crpalko kupit in ali se investicija sploh splaca? Moji razlogi so neenakomerno ogrevanje hise, cez dan in noc, nadevavanje vsake 2 do 3 urce, ker je pac potrebno it ven in svinjarija in saje. Naj omenim da je kvadratura v bivalnih prostorih 90km², v spodnjih prostorih pa malce manjsa. V dnevni sobi imam se kaminsko pec, ki prakticno segreje vecji del hise.

hja... to ti bo monter povedal.

Pri LG so stopnje TČ po moči le za 100 e dražje, torej med 9kw in 16kw je razlike 200e. In ker je inverter-ska in osnovna moč ista, pač vzameš večjo.

Kot drugo - razumem drva in težave, a veliko več boš naredil z izolacijo bajte, če nimaš za full spec ekosklad sceno, bo že minimalni stiropor veliko naredil. Prvih 5 cm je največ, potem je samo luksuz. Jaz sem dal 12 sivi (kao 18 navadni), tedaj se spremeni kvaliteta in udobje (smo šli čez to), ker ni vse v stopinjah. Pa še tu sem naredil isto napako kot ti: najprej okna potem izolacijo, a drugače ni šlo. Zdaj bom moral spet okbna čez cca 5 let.

zz
strani: 1 ... 9 10 11 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira toplotne črpalke

Oddelek: Loža
456411 (3070) Borut H
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

14012256 (4238) kixs
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 )

813571 (1276) TheBlueOne
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

38274613 (41437) Zvezdica27
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7025267 (17686) Magic1

Več podobnih tem