» »

TradeRepublic

TradeRepublic

Temo vidijo: vsi
««
26 / 29
»»

delavec44 ::

Potem pa ne vem, čudno. Mogoče so v zadnjih mesecih spet kaj zakomplicirali.

V-i-p ::

Zna bit, jaz se tega koraka ne spomnim (več): To earn 3.75% interest on your uninvested cash, simply open your mobile app and tap your avatar in the top left corner > Interest (you might need to update or reinstall the app to see it). Once you accept the new T&Cs, your uninvested cash balance will automatically begin earning interest.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

delavec44 ::

Mi smo dobili 4% avtomatsko. Stari uporabniki so imeli 2% in so morali nekaj klikniti, da so dobili 4%. To zgoraj s strinjanjem s pogoji je nekaj novega. Še posebej, ker jaz imam Interest pod Cash, ne pod avatarjem.

karafeka ::

pingme je izjavil:

Sprašuješ kaj so obveznice?
Riziko ti piše - dobiš dogovorjene obresti in glavnico ... "unless they default".


Vidim, da ima Romunija dobrih 5% na obveznice. Je možnost, da bankrotira?

BlaY0 ::

Hja, težko bit tukaj pameten. Ima BBB- credit rating. Za primerjavo, Francija ima AA- pa jim Nemci ne bi zaupali svojega denarja.

Poglej še Španijo, ima približno enak credit rating kot Slovenija (A do A-).

bajsibajsi ::

Tisti katere to zadeva https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/nova...

Bodo samo nakazali recimo 1 evro in v TR bo nov SLO racun?

BlaY0 ::

Misliš za SKB-jaše? Da.

delavec44 ::

Če koga zanima, danes sem kupoval XEON na TR in Revolutu in ima Revolut boljši spread (Revolut ti nakupi in proda po isti ceni, pri TR je pa nakupna višja, prodajna pa tista, ki jo kaže app in enaka Revolutovi). Sicer ne veliko ampak nekaj pa. Pa še brez stroškov je, TR ima 1EUR za nakup in prodajo.

Konkretno Revolut je bil 143.04, TR pa 143.052. Ob istem času. Sem primerjal ob več intervalih pa je vedno podobna razlika.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Huh, to je 0,3%. To je razlike v bistvu za skoraj cel mesec obresti!

delavec44 ::

Po mojih izračunih je razlike za 1 dan obresti. 0,01%. Gor so absolutne vrednosti 1 delnice XEON ETFja.

Zgodovina sprememb…

PgSurfer ::

Si zaokrožil navzgor :) 0,0083%

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:

Po mojih izračunih je razlike za 1 dan obresti. 0,01%. Gor so absolutne vrednosti 1 delnice XEON ETFja.

Ahh, my bad, imaš prav... ne vem zakaj se mi je zdelo, da je na TR 143,52. Potem ni take panike. Malo se mi je sicer zdelo čudno, ker nazadnje ko sem za XEON gledal spread na TR, se mi res ni zdel bohvejkaj.

Me pa zanima kako SLO komitentom obračunava akontacijo davka ob prodaji, če sploh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

chrush ::

Ve mogoce kdo, koliko je dnevni limit in koliko mesecni limit, ce zelim nekaj placati s TR kartico?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

BlaY0 ::

Nastaviš v aplikaciji. Poskusi nastaviti na milijon če ti bo sprejelo.

chrush ::

Nisem se uporabnik. Sprasujem, da vidim, ce se splaca. Ker ce je 10k dnevni limit, potem sem na enakem kot zdaj.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

delavec44 ::

Dnevni je 10k, mesečni je 50k. Tako piše v app, če greš spreminjat.

BlaY0 ::

chrush je izjavil:

Nisem se uporabnik. Sprasujem, da vidim, ce se splaca. Ker ce je 10k dnevni limit, potem sem na enakem kot zdaj.

Če ti je to merilo za "ali se splača ali ne" potem pa res ne vem no.

buttcrack ::

on bi pač rad trošil milijone (dnevno).

jebiga, mi smo zanj sirotinje

Nesta ::

Trade Republic nima težav z prenosi denarja med Revolut in Trade Republic?
Sem na aplikakaciji bral reviewe in so nekateri javljali da si ne morejo nakazati denarja nazaj na svoj bančni račun.

delavec44 ::

Več 10k€ gor/dol brez problema. Problem je lahko le, če ne dobiš sms-a s potrditveno kodo. Samo težava ni nujno na strani TR. Testiraj.

chrush ::

buttcrack je izjavil:

on bi pač rad trošil milijone (dnevno).

jebiga, mi smo zanj sirotinje


Za dnevno uporabo imam Vivid Bank, da sem lahko tudi jaz sirotinja, ampak kaj vecjega pa recimo ne morem kupiti. Npr. avto za 30k, motor 20k,... In kako to potem spelajt?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

delavec44 ::

Preko UPN in instant sepe? Kaj misliš, da prodajalcu je pa interes plačevati kartične provizije za 30kEUR?

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

TR ni nadomestek banke, to želijo postati, ampak za zdaj še ni. Torej nujno rabiš nek IBAN iz katerega nakazuješ na in iz TR. To da imaš Visa kartico direktno na sredstva TR ni polna funkcionalnost primerljiva s pravo banko.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

delavec44 ::

Ja, ampak na Vivid pa lahko.

chrush ::

delavec44 je izjavil:

Preko UPN in instant sepe? Kaj misliš, da prodajalcu je pa interes plačevati kartične provizije za 30kEUR?

Ko sem nazadnje kupil avto za vecji znesek, sem moral banko in od tam placati in sem bil jaz tisti, ki je moral placati provizijo. Z gotovino tudi ne mores placati, lizinga pa nocem. Pri crypto.com imam recimo 25k dnevni limit, kar je ok, pa sem mislil, da TR gre se visje.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

delavec44 ::

Torej nisi plačal s kartico. Tudi novega ne boš mogel. Imajo vsi prodajalci večinoma omejitev na 5k€, ostalo pa nakazilo.

BlaY0 ::

chrush je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Preko UPN in instant sepe? Kaj misliš, da prodajalcu je pa interes plačevati kartične provizije za 30kEUR?

Ko sem nazadnje kupil avto za vecji znesek, sem moral banko in od tam placati in sem bil jaz tisti, ki je moral placati provizijo. Z gotovino tudi ne mores placati, lizinga pa nocem. Pri crypto.com imam recimo 25k dnevni limit, kar je ok, pa sem mislil, da TR gre se visje.

Lej, če takole avtomobile kupuješ potem je zate NLB in črna Diners ali zlata MC kartica. Ne obremenjuj se s temi zastonskimi rešitvami, to enostavno ni zate.

tony1 ::

chrush je izjavil:

buttcrack je izjavil:

on bi pač rad trošil milijone (dnevno).

jebiga, mi smo zanj sirotinje


Za dnevno uporabo imam Vivid Bank, da sem lahko tudi jaz sirotinja, ampak kaj vecjega pa recimo ne morem kupiti. Npr. avto za 30k, motor 20k,... In kako to potem spelajt?


Živjo, shinto.

Nesta ::

Vivid dejansko se kdo uporablja? Sem mislil da ste ga ze vsi scanslali, kar sem imel tudi sam name.
Pri TradeRepublic sem si nakazal vceraj 100€ za test. V koliksnem casu lahko ta denar nazaj prenakažem?

Vmes sem si na TD vklopil varcevanje. ALi to avtomatsko velja za denar ki je gor nalozen? TD sem si tudi dal v google pay. TO pomeni da lahko z tem denarjem ki ga imam gor tudi plačujem ali se mora nekaj časa vezati preden je dosegljiv?

Hvala

chrush ::

Nesta je izjavil:

Vivid dejansko se kdo uporablja? Sem mislil da ste ga ze vsi scanslali, kar sem imel tudi sam name.

Hvala


Jaz ga uporabljam kot glavno banko. Rahle tezave so se edino pojavile s trajniki pri locitvi od solarisa, ampak zdaj spet deluje bp.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

flameir ::

Plača na TR da / ne ?

BuDi79 ::

flameir je izjavil:

Plača na TR da / ne ?
Najprej boš razmislil kako bi to sploh izvedel, glede na to, da mora biti vsaj za Slovenijo nakazilo s tvojega računa.

We can NOT accept the following deposits:
- Deposits from accounts that aren’t in your name.
- Deposits from business accounts.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

flameir ::

BuDi79 je izjavil:

flameir je izjavil:

Plača na TR da / ne ?
Najprej boš razmislil kako bi to sploh izvedel, glede na to, da mora biti vsaj za Slovenijo nakazilo s tvojega računa.

We can NOT accept the following deposits:
- Deposits from accounts that aren’t in your name.
- Deposits from business accounts.


Hvala za pojasnilo. Sem mislil, da je sedaj že ok, ko so dobili licenco.

jabe ::

V Nemčiji, kolikor vem, ze lahko. Pri nas še ne.

bajsibajsi ::

flameir je izjavil:

Plača na TR da / ne ?


Ne, TR sploh ni banka. Lahko si sicer rece, da je banka, nudi zavarovanje do 100k in se kaj, ampak trenutno za nas ni banka. Vsaj ne banka kot banka, kot si jo predstavlja obicajen obcan.

BlaY0 ::

jabe je izjavil:

V Nemčiji, kolikor vem, ze lahko. Pri nas še ne.

Ne. Kljub temu da imaš IBAN prav od TR banke, še ne gre za plačilni račun in kar se tega tiče zaenkrat vse razen capa na obresti ostaja enako kot prej:

* lahko nakazuješ ven samo na svoje račune
* lahko nakazuješ notri samo s svojih računov
* ne moreš dobivat plače na račun
* ne moreš odpirati trajnih nalogov ali direktnih bremenitev

bajsibajsi je izjavil:

flameir je izjavil:

Plača na TR da / ne ?


Ne, TR sploh ni banka. Lahko si sicer rece, da je banka, nudi zavarovanje do 100k in se kaj, ampak trenutno za nas ni banka. Vsaj ne banka kot banka, kot si jo predstavlja obicajen obcan.

Je kar lepo banka z naborom bančnih storitev, v ponudbi katerih pa za imetnike računov zaenkrat ni plačilnega prometa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jabe ::

aha, ok. ne vem, zakaj sem mislila oziroma kje sem prebrala, da tam to že funkcionira. Nima veze, ko bo pri nas, bomo že vedeli... bo povsod pisalo, da je treba račune prijaviti

Nesta ::

Eno vprasanje glede 1% cashbacka. Aktiviral sem Savings (vlozil 5€, mislim da imam nastavljeno mesecno)

Ali moram se kaj vklopiti. Vmes sem naredil nekaj nakupov pa ni nisem dobil 1% cashbacka

Miami-T ::

Če se prav spomnim je v pogojih nekaj takega kot ... "To qualify, invest at least 50 € monthly in savings plans."

delavec44 ::

Tudi cashback moraš vklopiti. Pod Cash Benefits moraš imeti 2 okni Interest in Saveback.

50EUR je ja.

Zgodovina sprememb…

Nesta ::

Super hvala. Bom popravil in dal 50€ monthly.
Kam pa kaj vlagate? :) Jaz sem mislil v CORE MSCI World USD (ACC)

Nesta ::

1 septembra sem dobil obrestni denar. Trenutno mi pa kaže da imam v septembru nic sredstev. Ali moram to kar imam gor(nekaj tisocakov) prenakazati na banko in nazaj na tradev republic da se bo tudi v septembru obrestovalo?

J.McLane ::

Ne, pustiš gor na TR in se obrestuje avtomatsko vsak mesec, tako imam že več mesecev in deluje bp.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

gruntfürmich ::

obresti ti dajo na primarno banko ali pustijo gor?
pred 3 tedni - 'sredi' meseca - sem dobil 0,01EUR iz TR na mojo banko; kaj je to bilo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gort ::

Izgleda kot kakšna zakasnjena verifikacija.

Edorta ::

Odprla sem račun na TR in na prve tri poglede vse skup deluje še bolj iz kamene dobe kot BitPanda.
(oba primerjam na računalniku)

https://prnt.sc/6B1XmXh-YFuK

tony1 ::

Eni ljudje niso nikoli z ničemer zadovljni.

Glej, "bančnih" stroškov je nič, obresti so zelo solidne, spet za nič dela. Nehajte jamrati.

Edorta ::

Niti ETFjev ne moreš posortirati po donosnosti. To je pa ja osnova a ne? A da ni?
Če tega ne zmorejo, je dobro, da zmorejo vse ostalo.

https://prnt.sc/ozikl4Uwf6DR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Edorta ()

tony1 ::

To je to za ta dnar.

Nesta ::

P.S. ena nevmesna ali je sedaj potrebno prijaviti Trade Republic na FURS ali ne? Fizicne kartice za Trade Republic nimam.
««
26 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23851399 (253) ducy
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
519157653 (704) delavec44
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
744164057 (10186) Utk
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
345802 (4047) Lonsarg

Več podobnih tem