» »

Katera banka?

Katera banka?

««
9 / 10
»»

delavec44 ::

Prosim nehajte se delati norca. Ustanova kjer vplačaš gotovino mora preverjati pranje denarja.

Tidule ::

MrStein je izjavil:

Imam Revolut že en čas in jih nič ne zanima od kod mi denar.


Seveda jih, in tudi lepo vidijo od kje prihajajo prilivi.

AnubisOfDoom ::

NLB zdaj ponuja digitalni paket za zelo mali mesecni prispevek. So zadaj kaksne omejitve ali je to zdaj najcenejsi mesecni racun (celo brez prenosa prejemanja place)?

gansta ::

Ali je kdo kje zasledil koliko pride menjava paketov pri Unicreditbank, npr. iz Aktivni na digitalni?

delavec44 ::

Obstoječa stranka ne more iti na digitalni. Drugače pa je menjava paketov brezplačna. Lahko greš na Sproščeni.

Zgodovina sprememb…

gansta ::

delavec44 je izjavil:

Obstoječa stranka ne more iti na digitalni. Drugače pa je menjava paketov brezplačna.


V mislih sem imel,da odpreš nov račun, npr. aktivni, 6 mesecev zastonj...potem pa po 6 mesecih spremeniš na digitalni.

delavec44 ::

gansta je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Obstoječa stranka ne more iti na digitalni. Drugače pa je menjava paketov brezplačna.


V mislih sem imel,da odpreš nov račun, npr. aktivni, 6 mesecev zastonj...potem pa po 6 mesecih spremeniš na digitalni.


Ne moreš.

Digitalni paket je na voljo le prek spleta. Ponudba velja za stranke, ki v UniCredit Bank še nimajo odprtega transakcijskega računa. Menjava v paket Digitalni ni možna.

Matija82 ::

Šest mesecev sem na UniCredit, digitalni.

Plus je, da je poceni, celo zastonj prvih šest mesecev potlej pa 0,90€. Imeli so tudi neko akcijo, kjer si lahko dobil do 30€, ko si prvič položil denar, plačal položnico itd

Minus je pa vse ostalo, od dejanskega odprtja računa preko spleta, do customer supporta, do appa. Flik sem urejal nekje 1 mesec, ker je "nekdo pozabil nekaj obkljukat" (da ne omenim, da moraš za uporabo digitalnega poslovanja obiskati poslovalnico), app je neintuitiven, počasen in dokaj neuporaben pri stvareh, ki bi jih rad (če hočem spremeniti kartični limit iz default 2k na manj rabim odobritev banke, kar traja 24 ur. Pač 2k np, noben ne vpraša nič, če bi pa raje imel 200€ potem mora pa nekdo to požegnat). Motijo me tudi "sredstva v rezervaciji", ki kdaj ostanejo tudi po 48 ur, kar sicer ne vem če je zadeva trgovca ali banke (ne spomnim se tega pri NLB-ju). Implementacija mobilnega žetona je tudi posebna (različni ali se prijavljaš v online banko, ali podpisuješ vlogo, ali podpisuješ plačila - a ne more enostavno biti eden?), enako njihova razdelitev uporabe (online banka je ločen pojem od online poslovanja).

Torej kolikor denarja, toliko muzike.

Lonsarg ::

Kar se tiče sredstve v rezervaciji je to lastnost kartičnega poslovanja, mislim da je limit za trgovca 7 dni predno je transakcija avtomatsko preklicana, če sam trgovec na naredi nič (niti ne prekliče niti ne potrdi). Zdaj ene banke ta rezervirana sredstva skrijejo iz glavnega menija transakcij, druge pa prikažejo. Revolut to recimo tudi prikaže.

Osebno mi je všeč da se to prikaže, ker pri tistih bankah kjer to ne pokaže potem kar naenkrat čez nekaj dni vidiš transakcijo, čeprav je bila inicializirana že prej pa jo je trgovec šele čez 2 dni potrdil, raje vidim kaj točno trgovec dela z mojo kreditno sproti. V večini trgovci to sicer potrjujejo takoj, tak da mi je fajn videt kdaj temu ni tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Matija82 ::

Zdajle imam za nakup v Hoferju že več kot 40 ur rezervacijo (nakup včeraj dopoldne). Isto za ljudi pri drugih bankah?

In dokler je pač v rezervaciji ga ne morem niti kategorizirat (kategorija nakupa), kar znižuje mojo zagnanost da sproti preverjam če je prava kategorija nakupovanja (plus čez tri dni ne vem točno kaj je bilo kupljeno).

Aha, pa zdajle sem kliknil na transakcijo v rezervacijo in dobil super informativno sporočilo "Notranja napaka storitve". Tako, da stojim za mnenjem, da je Unicredit app eno perje.

delavec44 ::

In v čem je škoda, če ni pravilno kategoriziran? Delate iz teh aplikacij kakšne analize stroškov? Meni se ne da s tem ukvarjati.

Matija82 ::

delavec, dejansko ja. Na koncu meseca si pogledam kako in kam je šel keš. Micromanagement poznam ampak sem tako izkoreninil neke slabe denarne navade in dobil občutek za kaj dejansko zapravljam.

coderX ::

Matija82 je izjavil:

Zdajle imam za nakup v Hoferju že več kot 40 ur rezervacijo (nakup včeraj dopoldne). Isto za ljudi pri drugih bankah?


ja, povsod je tako. Tudi mene to ful moti, a je povsod tako, razen na teh digitalnih tega ni, kot npr revolut. Pri teh slovenskih je povsod tako. Nekaj kupiš, sploh ne odšteje takoj oz moreš gledat razpoložljivo ne pa kar piše stanje...

J.McLane ::

A to je na debetni MasterCard? Na Maestro tega še nisem videl.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Lonsarg ::

Jaz sem te rezervacije videl le pri kakih spletnih nakupih, pa še to sila redko. Tak da če je to pri POS terminalu ozirom če ni zgolj sem pa tja bo to gotovo napaka banke oziroma bančne aplikacije, torej v tem primeru Unicredit.

MrStein ::

Pri Sparkasse je enako. Kaže stanje in posebej stanje minus rezervacije.
Pokaže tudi spisek teh rezervacij.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matija82 ::

Pa gre še enkrat s tem izgovorom od banke, UniCredit.

Naredim plačilo (tukaj bi lahko pojambral, da je naravnost smešno da se leta 2023 bančne transakcije izvajajo samo do 15:30 ampak jebiga, moja krivda, ker sem uporabljal bančništvo v tujini in se razvadil. Je pa verjetno isto na vseh slovenskih bankah) po 15:30 in hočem narediti screenshot da pošljem osebi.

OK, transakcija ni prikazana. Dam refresh. Noup. Logout, logout, noup. Kličem na podporo in mi rečejo, da naj pogledam na mobilno (namesto na spletno) banko. Tam me čaka moj prijatelj "sredstva v rezervaciji". Lahko naredim screenshot, mirna Bosna.

Saj vem, lahko bi prešaltal nekam drugam ampak naj bodo moje objave tu kot svarilo.

Matija82 ::

Matija82 je izjavil:

Pa gre še enkrat s tem izgovorom od banke, UniCredit.

Naredim plačilo (tukaj bi lahko pojambral, da je naravnost smešno da se leta 2023 bančne transakcije izvajajo samo do 15:30 ampak jebiga, moja krivda, ker sem uporabljal bančništvo v tujini in se razvadil. Je pa verjetno isto na vseh slovenskih bankah) po 15:30 in hočem narediti screenshot da pošljem osebi.

OK, transakcija ni prikazana. Dam refresh. Noup. Logout, logout, noup. Kličem na podporo in mi rečejo, da naj pogledam na mobilno (namesto na spletno) banko. Tam me čaka moj prijatelj "sredstva v rezervaciji". Lahko naredim screenshot, mirna Bosna.

Saj vem, lahko bi prešaltal nekam drugam ampak naj bodo moje objave tu kot svarilo.


It gets better :)) Naredim prenos v SEPA območje preko spletne banke, transakcije spet ni. Ja fak, a sem pritisnil kaj narobe ali ne. Ne dobiš nobene potrditve, popupa da je sprejeta, samo okno za prenos za zapre. OK. Naredim še en prenos, tokrat v Slovenijo, transakcija se prikaže. OK zgleda, da sem kliknil mimo pri SEPA. Za foro pogledam na mobilno banko in tam imam SEPA ampak samo SEPA, slovenskega pa ni. Kako spet to?

Kličem na support, in naprej 30 sekund o zbiranju podatkov, nato pa "Poklicali izven delovnega časa, poglejte si delovni čas na spletni strani". In konec. A ni tu logično, da se reče "support dela od 7-16" namesto, da moram to poguglat.

Še enkrat v mobilno, slovenski je prikazan ampak ne pod rezervacije ampak že pod obdelano. SEPA še kar stoji.

Češnja na torti - pošljem si potrdilo te nesrečne SEPA transakcije in seveda je bila treba vpisati vse (ime, naslov, državo, IBAN, SWIFT, sporočilo za prejemnika ...). No potrdilo pa zgleda kot bi ga jaz sklamfal v Photoshopu. Vse kar je napisano je ime/datum/račun (račun in datum sta zlimana skupaj pod "številka računa" in zgleda blazno amatersko), vse ostalo prazno, dejansko če bi meni to nekdo poslal bi mu rekel "Ja, kje so pa ostali podatki ki sem jih dal?". Polja so na voljo, samo so prazna.

Torej, "NE", številka 17 za UniCredit.

gansta ::

A mi zna kod obrazložiti pri kreditnih karticah, kaj ima vlogo v pogodbi obrestna mera (nakupi na obroke niso možni), npr VISA kartica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

velikBrokoli ::

gansta je izjavil:

A mi zna kod obrazložiti pri kreditnih karticah, kaj ima vlogo v pogodbi obrestna mera (nakupi na obroke niso možni), npr VISA kartica?


Ponavadi si lahko preko kreditne kartice sposodiš nekaj denarja, do limita. Potem pa plačuješ tisto obrestno mero, predvidevam, da je to. Pomnim, da se temu reče revolving kredit? Nisem pa 100%.

MrStein ::

Vprašanje če ima revolving, ker je to pri nas redkost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matija82 ::

Pri kreditni si sposodiš do limita in nato plačaš isti znesek, brezobrestno.

Recordman ::

Nase kreditne kartice v vecini primerov to niti niso (bile), vsaj ne v pravem pomenu besede. Gre namrec za kartice z odlozenim placilom, kjer znesek dolga poravnas 1x mesecno.

"Prave" kreditne so ze omenjene revolving kartice, kjer placevanje razmejis na x mesecev in vsak mesec vrnes del dolga. Kredit torej.

Je pa tega danes precej vec, recimo z MasterCardom pri Delavski Hranilnici lahko pri vsakem nakupu izberes placilo na N obrokov, enostavno z odgovorom na sms sporocilo o transakciji. Podobno tudi pri drugih bankah.

gansta ::

Matija82 je izjavil:

Pri kreditni si sposodiš do limita in nato plačaš isti znesek, brezobrestno.


Očitno niso vse kreditne takšne...tudi v SLO

Matija82 ::

gansta je izjavil:

Matija82 je izjavil:

Pri kreditni si sposodiš do limita in nato plačaš isti znesek, brezobrestno.


Očitno niso vse kreditne takšne...tudi v SLO


Imam kreditne (Viso/Mastercard) že nekih 20 let in vedno so delovale kot je rekel Recordman, torej kartice z odloženim plačilom na določen datum. Lahko pa da katera banka ponuja variacije tega.

gansta ::

Npr. prva v spodnji tabeli (Visa), ne ponuja nakupov na obroke ima pa točno to o čemer govorim.

Tidule ::

To pomeni, da ne mores nakupa kot takega razbit na obroke. Torej ce kupis nekaj za 500 eur, ne mores ob nakupu dolocit da bos placal 5x100 eur. Jqz imam recimo moznost da po vsakem nakupu to aktiviram preko sms in teoreticno ce bi to uporabil bibse tisti specificen nakup tako odplacal po obrakih, ostalo porabo bi pa se vedno poravnal v enem znesku.

Ti pa pa ta visa kartica omogoca, da skupen limit kartice prenasas in samo delno poravnas vsak mesec. Torej zgoraj omenjen revolving kredit. Torej od vsega skupaj kar zapravis moras vsak mesec placat vsaj 10%. Teoreticno ce kupis samo tocno tist en izdelek, ga v bistvu lahko odplacujes na obroke, sam ne pozabi, da placas 10% porabljeneha limita, kar pomeni da v bistvu nikol ne prides na nulo.

Je pa to eden najbolj hinavskih nacinov kreditiranja, ki je popularen predvem v ZDA in ptem imas situacije ko folk jemlje nove kreditne da odplacuje tistih 10% na starih.

Tudi clanarina za Vizo v zgornji tabelci je zato ustrezno visja od klasicnega odlozenega placila kjer moras vse poravnat 1x na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Argonavt ::

Kak nasvet ali osebna izkusnja katero banko izbrati za 14 letnika

Delavska hranilnica ali
Revolut

Matija82 ::

Ali obstaja kakšna banka, domača ali tuja, ki omogoča da imaš več bančnih računov znotraj glavnega? V smislu, da si lahko moj denar porazdelim na račun 1, ki je recimo povezan s debetno kartico, potem račun 2, kjer imam prihranke, itd.

delavec44 ::

Na Revolutu imaš lahko več Vaultov.

Ne želi si več IBANov, ker moraš potem vse prijaviti na Furs. Nekaj takega ima N26 s Spaces (do 10 računov).

Lonsarg ::

Večina Slo banke ponuja možnost varčevalnih računov iz katerih lahko instantno premakneš na glavnega (obresti so seveda v zameno praktično 0).

Debetne kartice ne morejo direkt iz tega varcevalnega trgat, tak da recimo da je to nek dodatni varnostni nivo (sicer jaz raje vidim dnevni limit kot ločen račun, ampak kakor komu paše).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

anketar ::

/

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

BCSman ::

Ima kdo tukaj še Direkt račun iz nekdanje Sberbank, sedaj NBanka, kmalu NLB? Namreč tej paketi/računi bodo s septembrom ukinjeni. Gotovo bo nov račun stal več kot sedanjih 1,5eur/mesec tako da kolebam med zaprtjem računa ali raziskovanjem če obstaja kak depozitni račun brez mesečnega vodenja pri NLB...

gaoZjQP ::

BCSman je izjavil:

Ima kdo tukaj še Direkt račun iz nekdanje Sberbank, sedaj NBanka, kmalu NLB? Namreč tej paketi/računi bodo s septembrom ukinjeni. Gotovo bo nov račun stal več kot sedanjih 1,5eur/mesec tako da kolebam med zaprtjem računa ali raziskovanjem če obstaja kak depozitni račun brez mesečnega vodenja pri NLB...

Zapri in prenesi, NLB je menda ena najdražjih bank v Sloveniji.

trololololo ::

Matija82 je izjavil:

Ali obstaja kakšna banka, domača ali tuja, ki omogoča da imaš več bančnih računov znotraj glavnega? V smislu, da si lahko moj denar porazdelim na račun 1, ki je recimo povezan s debetno kartico, potem račun 2, kjer imam prihranke, itd.


delavska, nkbm...

MrStein ::

gaoZjQP je izjavil:


Zapri in prenesi, NLB je menda ena najdražjih bank v Sloveniji.

:)
Ravno NLB mi vrže kot najcenejšega. Sicer paket "Digitalni", ki je precej omejen.

Razpon letnih stroškov je od 40 EUR do 240 EUR.
Se pozna, ni pa neko bogastvo.
Jaz sem odprl račun pri cenejši banki, pri stari pa sploh nisem zaprl, ker brez uporabe storitev je že tako poceni, da ga raje imam za rezervo.

No, kak komu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Sparkasse Udobni račun (ni ga v onem primerjalniku, verjetno ker ga ni mogoče več odpreti), letna provizija za kreditno kartico MasterCard: 44,00 EUR 8-O

Že "kenslam".

PS: Na zadnjem računu je bilo še 22,00 EUR, in v spletni banki piše, da je "članarina" 22 EUR ("Vsa naslednja leta"). Bom še malo počakal z izbrisom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gansta ::

MrStein je izjavil:

Sparkasse Udobni račun (ni ga v onem primerjalniku, verjetno ker ga ni mogoče več odpreti), letna provizija za kreditno kartico MasterCard: 44,00 EUR 8-O

Že "kenslam".

PS: Na zadnjem računu je bilo še 22,00 EUR, in v spletni banki piše, da je "članarina" 22 EUR ("Vsa naslednja leta"). Bom še malo počakal z izbrisom.


Na vsak način želijo obstoječe uporabnike "udobni pozitivnega računa", da prekinejo paket oz. preidejo drugam..

BCSman ::

Saj bi zaprl NLB (zaenkrat se N Banka), a je fajn met enega za rezervo, ce bi bil minimalen strosek vodenja kot je trenutno 1,5eur. Namrec ce bi kasneje zelel kakekga rezervnega odpret bi se lahko zakompliciralo, ker na primer Delavska hranilnica ti ga nikakor ne bo odprla ce ne preneses place/penzije na njih.

J.McLane ::

Konec leta zaprosiš za novo debetno MasterCard, problem rešen. Meni na Maestro itak zajebava brezstično plačevanje, pa bom počakal do konca leta.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

MrStein ::

J.McLane je izjavil:

Meni na Maestro itak zajebava brezstično plačevanje, pa bom počakal do konca leta.

Sparkasse Maestro?

Enemu znancu tudi. Kot da ima zelo slab signal. Treba čisto blizu držati, da zazna. Ali pa sploh ne zazna.

Bad batch kartic?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

J.McLane ::

Ja, Sparkasse Maestro. V Hoferju mi je danes delalo (velik škatlast terminal s čitalcem ob strani) drugje skoraj nikjer.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

gaoZjQP ::

J.McLane je izjavil:

Ja, Sparkasse Maestro. V Hoferju mi je danes delalo (velik škatlast terminal s čitalcem ob strani) drugje skoraj nikjer.

Zelo podobne izkušnje, dobil nadomestno Maestro, ker sem javil težave s plačilom. Se pa navadiš plačevati s telefonom - edino zoprno je, da imaš transakcij vsaj na dveh mestih, če hočeš pregledovati.

J.McLane ::

A pri Sparkasse obstaja možnost plačevanja s telefonom? Edino Curve + kreditna MasterCard vem da bi šlo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

gaoZjQP ::

J.McLane je izjavil:

A pri Sparkasse obstaja možnost plačevanja s telefonom? Edino Curve + kreditna MasterCard vem da bi šlo.

En workaround je, da s Spk debetko (recimo) topupaš na Revolut debetko, zato pa so potem 'distribuirani' transakcijske detajle, ki jih moraš s kakšnim denarnim upravljalcem združiti. Curve mi je zapadel menda, kar sem pač gledal nazadnje nekaj časa, sem bil early & passive adopter, pa saj ne vem, če bi še jo res uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gaoZjQP ()

J.McLane ::

No, to ni workaround, to je račun pri drugi banki, ki popira GPay :)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

gaoZjQP ::

J.McLane je izjavil:

No, to ni workaround, to je račun pri drugi banki, ki popira GPay :)

Zame je to workaround pri nakupovanjih, ne fokusiram se na težave določene (in izbrane) banke ampak na rešitve, ki mi koristijo. Z gotovino pa plačujem samo izjemoma.

eriCartman ::

gansta je izjavil:

MrStein je izjavil:

Sparkasse Udobni račun (ni ga v onem primerjalniku, verjetno ker ga ni mogoče več odpreti), letna provizija za kreditno kartico MasterCard: 44,00 EUR 8-O

Že "kenslam".

PS: Na zadnjem računu je bilo še 22,00 EUR, in v spletni banki piše, da je "članarina" 22 EUR ("Vsa naslednja leta"). Bom še malo počakal z izbrisom.


Na vsak način želijo obstoječe uporabnike "udobni pozitivnega računa", da prekinejo paket oz. preidejo drugam..


Mislim da nas bo kar nekaj strank zapustilo Sparkasse ko bodo kaj fiksnega prilimal na Udobni pozitivni :)

BCSman ::

Nevmesna, je še kje v Sloveniji možno menjat kune v evre, ker na banki so rekli da bo treba do hrvaške?

Tidule ::

Kuna ni več uradna valuta, tako da banka ti tega ne bo menjala. Banka Slovenije je po novem letu še nekaj časa menjavala ampak so z marcem tudi nehal. Mogoče kaka menjalnica, samo vprašanje po kaki tarifi. Na HR lahko normalno menjaš na bankah in pošti še do 2024, potem pa samo še na centralni banki. Po par letih (tri ali pet, ne spomnim se točno) pa bo možno menjat samo še bankovce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837184272 (4697) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052971 (2494) cortez
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16629086 (12182) nejc_nejc
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521484 (11523) kriko1

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517341 (14245) ahac

Več podobnih tem