» »

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

««
«
1 / 15
»»

alien01 ::

Rad bi vezal 15.000€ za max. 3 mesece (91 dni). Koliko sem preveril na internetu ima najugodnejšo ponudbo SKB 2.3% (1.8%+0.5% za zneske nad 10k). Po 3 mesecih pa bom verjetno dal vezati 20.000€ in pri SKB bodo potem obresti 2.8% (kar se mi zdi zelo ok), če se ne motim. Je katera banka še ugodnejša? Žal pri SKB nimam računa zato me zanima, če imam lahko odprt samo varčevalni račun? So kakšne provizije za vodenje računa? Trenutno imam nekaj denarja vezanega pri Abanki vendar nisem najbolj zadovoljen z obrestmi. A mislite, da bi se dalo kaj dogovoriti "mimo"? Imam pa še en račun pri NLB samo tam so pa obresti na kratkoročne depozite zelooo slabe.
  • spremenil: alien01 ()

Vikking ::

http://www.zps.si/osebnefinance/index.p...

Imajo težavo pri prikazu tabela 1, popravljen link tukaj: http://www.zps.si/osebnefinance/upload/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

alien01 ::

Sem si ogledal samo so nekateri podatki tako-tako :| Pri SKB niso upoštevli dodatne odstotne točke, pri Delavski hrnilnici pa ne vem kje so dobili 2.6%, ker je na njihovi uradni strani obrestna mera 2.15%. Sicer pa hvala za link, sem opazil, da je vodenje in odprtje računa pri SKB brezplačno tako, da bom verjetno kar pri njih dal vezati.

nuclear ::

Dejansko je tak,... Ti boš dal v eno banko ki ima najvišje obresti, in je to ena X banka, kar pomeni, da je tveganje tu največje.. Depositaj samo v priznane banke.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

alien01 ::

Dejansko je tak,... Ti boš dal v eno banko ki ima najvišje obresti, in je to ena X banka, kar pomeni, da je tveganje tu največje.. Depositaj samo v priznane banke.


Tudi na to malo gledam (čeprav naj bi za depozite jamčila država).;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

rfmw ::

Hypo. Da se zmeniti za dvig obr. mere za +0.3, ce vezes za tri mesece in za taksno visino depozita. Imam samo gotovinski račun pri njih, torej samo za depozite.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

alien01 ::

Hypo. Da se zmeniti za dvig obr. mere za +0.3, ce vezes za tri mesece in za taksno visino depozita. Imam samo gotovinski račun pri njih, torej samo za depozite.


Samo pri njih vodenje gotovinskega računa ni zastonj, ne?

rfmw ::

če ti je žal za 1 euro/mesec, pri čemer dobiš 200+ Euro obresti na tri mesece, potem...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

temameseca ::

Bolj ugodna so (trenutno!) investiranja v državne obveznice in v vzajemne sklade z zmernimi (torej nizko rizičnimi) obrestmi - tam nekje 4-7%. Na banki boš o tem izvedel več in bolj konkretno.

Zgodovina sprememb…

lojzeboy ::

Dejansko je tak,... Ti boš dal v eno banko ki ima najvišje obresti, in je to ena X banka, kar pomeni, da je tveganje tu največje.. Depositaj samo v priznane banke.


Ne vem, če je SKB banka res samo "kar ena X" banka. Pa še to; na zneske nad 10000€ ni 0,5% točke dodatka, ampak 0,05%, kar je pa že razlika.

McHusch ::

Faktor banka ponuja 4,00 % za enoletni depozit, kjer imaš vsake tri mesece možnost brezplačnega odpoklica sredstev. Torej lahko efektivno vežeš za 3 mesece s 4 % p.a.

Še to: uglednost banke v Sloveniji je zelo relativen pojem. Kakšna NLB in Abanka s svojim fantastičnim investicijskim oddelkom imata ogromno gnilobe v bilancah, imenu navkljub. Dodatno pa država trenutno jamči neomejeno, po novem letu pa do 50.000 evrov, tako da je do te vsote relativno vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

dronyx ::

Jaz sem enkrat prišel na mojo banko in jim razložim, da želom vezati nekoliko višjo vsoto denarja. Sem pa povedal, da se mi zdi njihova obrestna mera za tak znesek prenizka in kaj je zame še sprejemljivo. Gospa je nekam telefonirala, potem pa je natisnila pogodbo o vezavi za toliko, kot sem pričakoval. Sicer bi denar v roku parih dni zanesljivo prenakazal na drugo banko.

Temu jaz rečem fleksibilnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

alien01 ::

če ti je žal za 1 euro/mesec, pri čemer dobiš 200+ Euro obresti na tri mesece, potem...


Sam vprašam;) Hypo ma dobro ponudo in so vsekakor v ožjem izboru glede na to, da sem se pri višini % SKB depozita zmotil...

Pa še to; na zneske nad 10000€ ni 0,5% točke dodatka, ampak 0,05%, kar je pa že razlika.


imaš prav, moja napaka

Faktor banka ponuja 4,00 % za enoletni depozit, kjer imaš vsake tri mesece možnost brezplačnega odpoklica sredstev. Torej lahko efektivno vežeš za 3 mesece s 4 % p.a.

lahko poveš kaj več? Da ne bi bilo tako, da bi oni potem manjšali obrestno mero... Če pride do odpoklica, dobiš za že pretečene mesece (3, 6 ali 9) 4% obresti ali ne?


Jaz sem enkrat prišel na mojo banko in jim razložim, da želom vezati nekoliko višjo vsoto denarja. Sem pa povedal, da se mi zdi njihova obrestna mera za tak znesek prenizka in kaj je zame še sprejemljivo. Gospa je nekam telefonirala, potem pa je natisnila pogodbo o vezavi za toliko, kot sem pričakoval. Sicer bi denar v roku parih dni zanesljivo prenakazal na drugo banko.

Temu jaz rečem fleksibilnost.


katera banka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

McHusch ::

Faktor banka ponuja 4,00 % za enoletni depozit, kjer imaš vsake tri mesece možnost brezplačnega odpoklica sredstev. Torej lahko efektivno vežeš za 3 mesece s 4 % p.a.

lahko poveš kaj več? Da ne bi bilo tako, da bi oni potem manjšali obrestno mero... Če pride do odpoklica, dobiš za že pretečene mesece (3, 6 ali 9) 4% obresti ali ne?


Če odpokličeš prej, pač dobiš 4 % p.a. samo za tiste tri mesece. Obrestna mera se zaradi tega ne spremeni.

alien01 ::

Sem pogledal na njihovo spletno stran in ugotovil, da iz tega verjetno ne bo nič. Depozit se mi pri Abanki sproti 9.2, ponudba pri Factor Banki pa velja samo do 31.1 :/ (sicer jih bom pa kontaktiral in videl, če bo šlo tudi po 31.1)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

McHusch ::

Ne ne, to vsak mesec podaljšajo. Se spomnim, ko je pisalo da velja do 30.10., potem so pa vsak mesec podaljšali.

temameseca ::

Jaz sem enkrat prišel na mojo banko in jim razložim, da želom vezati nekoliko višjo vsoto denarja. Sem pa povedal, da se mi zdi njihova obrestna mera za tak znesek prenizka in kaj je zame še sprejemljivo. Gospa je nekam telefonirala, potem pa je natisnila pogodbo o vezavi za toliko, kot sem pričakoval. Sicer bi denar v roku parih dni zanesljivo prenakazal na drugo banko.

Temu jaz rečem fleksibilnost.


Govoriš o spremembi < kot 0,5% in za znesek nad par deset jurjev?

alien01 ::

V Faktor banko verjetno ne bom dal vezati, ker sem ugotovil, da v mojem kraju nimajo poslovalnice. Ostane še Hypo in Abanka. Pri Hypo so obresti 2.35%, pri Abanki 1.65%. A mislite, da bi se dalo pri Abanki dogovoriti za višje obresti (min 2.2%, torej vsaj 0.55%+) ali je znesek 16.000EUR premalo za "individualen dogovor", ima kdo izkušnje s tem? Če se ne bo dalo, bom pač dal vezati pri Hypo...

A mogoče kdo ve kdaj se bodo obresti za depozite na splošno zvišale? V letu 2009 so zelooo padle :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alien01 ()

Hanzi77 ::

Za kako dolgo se lahko posloviš od denarja?
Mogoče je bolje da daš takoj za pol leta in ko dobiš še ostalo, takrat potem še tisto na posebno vlogo.
Sicer imajo dobre obresti v LONu samo jaz imam dolgoročno vezano tam. Seveda BS garantira za vlogo.
http://sl.lon.si/obrestne-mere-tecajnic...
Je pa res da imajo tudi bolj malo poslovalnic.

kmetek ::

Kupi zlato pa mir. Nikar ne filaj bank s svojim denarjem, ki ga le-te mafijsko posojajo tajkunom.

krho ::

Jaz sem na abanki za 12mesecev dobil 4,1%. cca 14dni nazaj, če tam nimaš rednih prilivov, potem -0,15ot
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

alfonsod ::

Ima kdo kake svezo analizo obrestnih mer za depozite? Hvala ce bo delil z nami..

cortez ::

91 dni - 3,1 %

 link

link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

shadowfax ::

Kdo kaj spremlja obrestne mere? Zanima me vezava 20k+ za recimo eno leto. Da ne preverjam vseh bank, če je kdo bolj domač v tem. Hvala!

McHusch ::

Blazz ::

abanka ima najboljše obresti, zelo ok je tudi unicredit, vendar so to Italjani, in je država s svojimi bankami tudi blizu bankrota...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

dronyx ::

Blazz je izjavil:

abanka ima najboljše obresti, zelo ok je tudi unicredit, vendar so to Italjani, in je država s svojimi bankami tudi blizu bankrota...

Mislim da ti do neke višine za denar na banki garantira država, pri čemer verjetno ne da garancijo država, kjer je sedež matične banke (v tem primeru Italija), ampak država, kjer banka posluje - torej SLO.

McHusch ::

No, ni čisto nujno. Odvisno je, kje ima sedež. Recimo Unicredit spada pod slovensko shemo, ker je samostojno podjetje (v lasti Italijanov), medtem ko Diba spada pod avstrijsko shemo, ker je samo podružnica avstrijske Zveze bank.

ducky ::

Preveri še sparkasse http://www.sparkasse.si/obrestne-mere

Za 91-120 dni imajo 2,80 %, s tem da če skleneš depozit preko interneta, dobiš zraven še 0,3%.

Furbo ::

Seveda so to letne obrestne mere, da ne bo kdo sklepal, da dobi 3% za dobre tri mesece.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gruntfürmich ::

http://www.banka-celje.si/osebne-financ...

POSEBNA PONUDBA DEPOZITOV

V Banki Celje smo za fizične osebe spet pripravili pestro ponudbo depozitov, ki jih lahko vežete do konca novembra 2011:

3-mesečni depozit s fiksno obrestno mero 2,30 % znesek depozita od 1.000,00 EUR dalje;
6-mesečni depozit s fiksno obrestno mero 3,25 % znesek depozita od 1.000,00 EUR dalje;
13-mesečni depozit s fiksno obrestno mero 4,20 %, znesek depozita od 1.000,00 EUR dalje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

Furbo je izjavil:

Seveda so to letne obrestne mere, da ne bo kdo sklepal, da dobi 3% za dobre tri mesece.

Pa obstaja še ena malenkost in sicer ta, da ti davkarija ves zaslužek od obresti, ki gre nad 1000 €, obdavči z 20%. Če recimo dobiš od obresti letno 2000 €, plačaš od tega 200 € davka.

technolog ::

dronyx je izjavil:


Pa obstaja še ena malenkost in sicer ta, da ti davkarija ves zaslužek od obresti, ki gre nad 1000 €, obdavči z 20%. Če recimo dobiš od obresti letno 2000 €, plačaš od tega 200 € davka.


Zanimivo je to, da ti pa davka na obresti od kredita (ali nedovoljenega limita) pa ne povrnejo. Banda!

Zgodovina sprememb…

McHusch ::

Najboljši depozit je še vedno paket 4x3=1 pri Factor Banki, kjer vežeš sredstva za 4,25 % za eno leto z možnostjo odpoklica vsakih treh mesecev brez stroškov in s pripisom do tedaj natečenih obrestih.

Senitel ::

dronyx je izjavil:

Pa obstaja še ena malenkost in sicer ta, da ti davkarija ves zaslužek od obresti, ki gre nad 1000 €, obdavči z 20%. Če recimo dobiš od obresti letno 2000 €, plačaš od tega 200 € davka.

Am... 400€, če je 20%.

black ice ::

Senitel je izjavil:

dronyx je izjavil:

Pa obstaja še ena malenkost in sicer ta, da ti davkarija ves zaslužek od obresti, ki gre nad 1000 €, obdavči z 20%. Če recimo dobiš od obresti letno 2000 €, plačaš od tega 200 € davka.

Am... 400€, če je 20%.

Če se obdavči kar je nad 1000€, potem je 200€ obresti.

Invictus ::

black ice je izjavil:

Senitel je izjavil:

dronyx je izjavil:

Pa obstaja še ena malenkost in sicer ta, da ti davkarija ves zaslužek od obresti, ki gre nad 1000 €, obdavči z 20%. Če recimo dobiš od obresti letno 2000 €, plačaš od tega 200 € davka.

Am... 400€, če je 20%.

Če se obdavči kar je nad 1000€, potem je 200€ obresti.


Am ... 20% od obresti ki presežejo 1000 EUR. Se pravi če so obresti 2000 EUR -> 400 EUR davka.

Temu se reče kapitalski dobiček. Obračuna se malo drugače kot dohodnina.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

McHusch ::

NE. Če imaš 2000 EUR obresti, se obdavči 1000 EUR obresti in je davka 200 EUR.

Invictus ::

mea culpa maxima ...

bom drugič bolje prebral ...

pač nič ne varčujem ;((
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

gruntfürmich je izjavil:

http://www.banka-celje.si/osebne-financ...

POSEBNA PONUDBA DEPOZITOV

V Banki Celje smo za fizične osebe spet pripravili pestro ponudbo depozitov, ki jih lahko vežete do konca novembra 2011:

3-mesečni depozit s fiksno obrestno mero 2,30 % znesek depozita od 1.000,00 EUR dalje;
6-mesečni depozit s fiksno obrestno mero 3,25 % znesek depozita od 1.000,00 EUR dalje;
13-mesečni depozit s fiksno obrestno mero 4,20 %, znesek depozita od 1.000,00 EUR dalje.


Ne vem, ali je to samo meni smešno, ali še komu drugemu?

Se pravi, če vežem 4x po 3 mesece dobim v enem letu več kot pa če vežem za 13 mesecev? ;)

Ali v čem je hec 3 mesečnega depozita?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jest10 ::

Si ti siguren, da znaš prav računati?:D

P.S. Obrestne mere so ponavadi pisane za 1 leto

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Tilen ::

jest10, kolikšna je v tem primeru obrestna mera, če se sklene depozit za 3 mesece? 2,30 %? Če ni, koliko je? Če je, kaj potem preprečuje ponovno sklenitev za 3 mesece?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

McHusch ::

Obrestne mere so vedno podane na leto. Računanje obresti je pa cela znanost, ker vsaka banka to počne malo po svoje.

Krajša obdobja od enega leta se običajno računajo linearno, torej dobiš za 3 mesece 3/12 letnih obresti. Za več kot eno leto nekatere banke po vsakem letu obresti pripišejo h glavnici, druge pa jih ne. Nadalje, banke si niso enotne, kaj je eno leto. Nekatere računajo eno leto 365/366 dni, druge pa fiksno 360 dni (to pomeni, da dobiš pri vezavi za 1 leto v resnici 365/360*0.042 obresti). Pa še je tega, ampak gre za majhne razlike.

Posebej zabavna postane pa ta bančna matematika pri kreditih.

Boone ::

Obrestna mera 2.30% je na leto. Če vežeš za 3 mesece, imaš po treh mesecih 0.575% obresti. Če pa vežeš 4krat po 3 mesece, potem pa prideš do 2.30%.

gruntfürmich ::

koliko pa so ta varčevanja pogojena s tem, da imaš pri njih odprt račun?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

damjanx ::

alien01 je izjavil:

Po 3 mesecih pa bom verjetno dal vezati 20.000€ in pri SKB bodo potem obresti 2.8% (kar se mi zdi zelo ok), če se ne motim.

Pa je 140€ res tako zelo ok, da pustiš znesek 20k€ na banki za 1/4 leta?

metalc ::

gruntfürmich je izjavil:

koliko pa so ta varčevanja pogojena s tem, da imaš pri njih odprt račun?


Nekatere banke ti v tem primeru ponudijo malček boljše obresti.

aljosaf ::

Včeraj smo na Denarnisupermarket.com osvežili obrestne mere bank. Večina bank je z obrestnimi merami šla krepko navzgor (Raiffeisen, Banka Volksbank, Sparkasse). NKBM in UniCredit Bank v mesecu novembru še nista spreminjali obrestnih mer.

Dodali smo še:

- ponudbo depozitov z mesečnim izplačilom obresti (obrestne mere so navadno precej nižje)
- ponudbo depozitov sklenjenih on-line (obrestne mere so navadno višje, kot znaša redna ponudba)

Mogoče še nekaj kratkih odgovorov na zgornja vpašanja:

- Garancija na depozite je omejena na 100.000 EUR neto, na posamezno banko. To pomeni, da če imaš v banki A 49.000 EUR kredita in 100.000 EUR depozita, znaša garancija 51.000 EUR. V banki B pa 100.000 EUR depozita in nič kreditov znaša garancija 100.000 EUR. Za to pa jamči ZBS.

- Uradna ponudba Factor banke za fizične osebe tnaša 4,00 % letno (Depozit 4x3), za pravne osebe pa je ponudba 4,25% letno.

- Kako banke računajo obresti na depozite bi lahko rekel, da je zadeva več ali manj zelo podobna in da se držijo priporočil BSI. Malce izstopa NLB, ki pri dolgoročnih depozitih, letno naobresti glavnico in obresti. To ni nujno prednost, če je zaradi tega obrestna mera nižja, poleg tega pa je povpraševanja pa dolgoročnih depozith trenutno manj.

- "Posebej zabavna postane pa ta bančna matematika pri kreditih." Ta stavek mi je zelo všeč. Tudi sami poskušamo zadeve spraviti na skupni imenovalec, vendar je to tako zabavno, da nikakor ne želimo priti do zaključka:)))

gruntfürmich ::

aljosaf je izjavil:

Včeraj smo na Denarnisupermarket.com osvežili obrestne mere bank. Večina bank je z obrestnimi merami šla krepko navzgor (Raiffeisen, Banka Volksbank, Sparkasse). NKBM in UniCredit Bank v mesecu novembru še nista spreminjali obrestnih mer.


ne vem kam bi lahko uvrstil ponudbo banke celje za 13 mesecev vezave in 4,2% OM. zdi se mi veliko boljše kot pri 1 letu (sparkasse 3,50%), ampak vseeno veliko krajše kot 3 leta z 4,6% OM. ugodna ali ne tako zelo? imho je ugodna...

da ne bo pomote; ne delam tam, samo sem dal vezat denar za 13 mesecev in imam 3,85% obresti, zdaj pa so že 4,2%. kar se mi zdi veliko bolje od vse konkurence na vašem portalu.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Ali kdo ve, kaj je v primeru dolgoročne vezave sredstev (recimo za pet let) in se vmes zgodi visoka inflacija ali kaj podobnega, kar dvigne obrestno mero. Ali je kje v pogodbah o vezavi klavzula, da se potem uskladi OM, ali tebi lepo mirno izplačujejo pogodbeni znesek 4%, čeprav bi recimo inflacija na leto odnesla 20% vrednosti.
««
«
1 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TradeRepublic (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56444359 (454) Ribicija
»

kje čim višja obrestna mera za vloge na vplogled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011068 (3319) Horas
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344359 (2604) Lonsarg
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956124 (14877) Buggy
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123038 (19746) M.B.

Več podobnih tem