» »

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

Depozit - katera banka ima najvišje obresti?

««
4 / 15
»»

gruntfürmich ::

Tilen je izjavil:

Investiramo v podjetja, ki dolgoročno več kot 10 ali 15 let povečujejo izplačila dividend. Prvo leto 5%, potem 5,20%, 5,45%, 5,70%, 5,95%... V desetih letih prideš na lepo cifro in nobena banka ne bo ponujala takšnega donosa. V Sloveniji imamo dve takšni podjetji (Krka, Petrol). V tujini jih je še bistveno več.

v kriznih obdobjih (2007) prodaš delnice in ponovno kupiš ali jih skos držiš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Delnice rastejo zadnjih 150 let. Ne vem, zakaj bi v 2007 nekdo z zgoraj omenjeno strategijo prodajal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gruntfürmich ::

ker je marsikdo ki je vlagal v slovenske investicijske sklade, ponudba balkan, še dandanes v minusu.
zato se mi zdi smiselno paziti da te takšne zadeve ne doletijo.

btw, kako je bi komentirali to 'varčevalno' ponudbo:
https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tilen ::

Najprej se nauči brati, da boš vedel o čem sploh govorim, potem pa se lahko dalje pogovarjava. Nikjer ne omenjam nobenih domačih skladov. Tudi omenjeni podjetji iz Slovenije sta danes bistveno višje, kot pred petnajstimi leti.

gruntfürmich je izjavil:


btw, kako je bi komentirali to 'varčevalno' ponudbo:
https://www.delavska-hranilnica.si/oseb...


V kolikor si mnenja, da je LON po 40 letih to sposoben izplačati, je to soliden produkt za ohranjanje vrednosti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gruntfürmich ::

Kako pa bi komentirali 3% fixsno obrestno mero? Špekulirati da bo v prihodnje višja?

Kaj pa je to LON?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tilen ::

3% fiksna obrestna mera na kredite je še OK.
https://www.bloomberg.com/opinion/artic...

LON je hranilnica.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krho ::

Tilen je izjavil:

Delnice rastejo zadnjih 150 let. Ne vem, zakaj bi v 2007 nekdo z zgoraj omenjeno strategijo prodajal.

What a load of bull. Delnice Save so bile vredne 600€+.. Mislim, da avgusta 2017 je delnica nehala obstajati.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Tilen ::

Ja, tudi Tito je obstajal včasih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Slayer69 ::

Da spet malo obudim temo... Razmišljam, da bi nekaj denarja vezal (depozit). Ste kaj na tekočem kaj je trenutno najboljša opcija?
Jaz sem našel 2, ki sta mi zanimivi (aja vezal bi nekje za 1 leto pogojno do max 3 leta, če je dobra obrestna mera):
- Unicredit z 1,25% (samo novi komitenti, vodenje računa 4€/mesec)
- LON z 0,8% za 1 leto oz 1% ali 1,5% za 2 ali 3 leta (vodenje računa 2€/mesec)

Ima še kdo kakšen boljši predlog?

Mimogrede a tole kdo kaj pozna: https://www.mojaelektrarna.si/
Koliko je to kaj varna naložba?

Drugače v skladih in delnicah že imam nekaj, vendar ne bi še povečeval tam, ker se malo bojim spet kakšnega padca (se mi zdi že res dolgo časa rastejo zadeve).

Kakršni koli predlogi dobrodošli =)
Hvala.

Old Spice ::

Da obudim temo. Unicredit trenutno ponuja 2.5% za zneske do vključno 100k. Če torej teoretično vežeš 100k, to pomeni 2.5k obresti pri 12 mesečni vezavi. Odpret moraš Aktivni račun, kar znese 9 EUR mesečno. Prvih 6 mesecev brezplačno. Se pravi za eno leto je to 6x9 EUR, skupaj 54 EUR za vodenje. Ker je obresti več kot 1000 EUR je del - 1500 EUR obdavčenih po 25% stopnji, kar znese 375 EUR. Se pravi v praksi ti ostane cca. 2k. Sem kaj pozabil?

m0LN4r ::

Premalo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kriptobog ::

Jaz sem dans dobil mail od Trade Republic:

Let's start 2023 with something positive: Now, you earn 2% p.a. interest on your cash. We offer market-leading interest rates available for everyone. Don't forget to update your app!
- 2% p.a. interest on your uninvested cash.

- We deposit the interest every month.

- Full flexibility: Just deposit and withdraw cash to the account at any time.

- For all new and existing customers' account sizes up to €50,000.

Skoda, ker je samo do 50k, ampak prosto razpolagas z denarjem, kar je precej kul. Vmes pa kaj se potrejdas na njihovi platformi.

Furbo ::

Old Spice je izjavil:

Da obudim temo. Unicredit trenutno ponuja 2.5% za zneske do vključno 100k. Če torej teoretično vežeš 100k, to pomeni 2.5k obresti pri 12 mesečni vezavi. Odpret moraš Aktivni račun, kar znese 9 EUR mesečno. Prvih 6 mesecev brezplačno. Se pravi za eno leto je to 6x9 EUR, skupaj 54 EUR za vodenje. Ker je obresti več kot 1000 EUR je del - 1500 EUR obdavčenih po 25% stopnji, kar znese 375 EUR. Se pravi v praksi ti ostane cca. 2k. Sem kaj pozabil?

Ja. 10%+ inflacijo lol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Old Spice ::

To že, mi je jasno. Ampak sedaj mi inflacija itak najeda prihranke, poleg tega bom ta denar nujno potreboval v bližnji prihodnosti, tako da moram igrat relativno safe...

Furbo ::

Potem ga itak ne smeš dati vezati, ker ga potem ne boš mogel dvigniti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Old Spice ::

Opcija je 3 mesečni depozit z 11 podaljšanji. Se pravi vsake 3 mesece se lahko odločaš o tem ali prekineš. Seveda če si vse prav razlagam. Kupček s prihranki načeloma povečujem navkljub inflaciji. Je pa nek večji del zneska s katerim se ne želim pretirano špilat. Če pa govorimo o 2 jurjih za zdraven se mi zdi pa še toliko bolje...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Furbo je izjavil:

Ja. 10%+ inflacijo lol.

če nisi finančni guru, kako se boš ubranil inflacije? tako da daš na borzo ki ti pridela dodatnih -20% na inflacijo?
dolarje ni vsak janez kupoval in jih sedaj prodaja za eure, prav tako naftaše ne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Kakšne obresti pa dajo kaj druge banke?

trololololo ::

barakus je izjavil:

Kakšne obresti pa dajo kaj druge banke?


beri
https://www.zurnal24.si/slovenija/depoz...

Nikonja ::

Ampak ni mi jasno ker ECB pritiska na dvig obresti da se potrošnja zmanjša, in ta dvig vidiš dejansko samo na kreditih, na varčevanju so že leta in leta obupno mejhne obresti. Kako potem boš omejil potrošnjo če pritiskaš na vse da rajš ulagajo denar kot da ga varčujejo?
Ampak 0,01% je res smešno, skoraj tragikomično! Dej mi posodi 50t eur, ti dam za eno pivo naslednje leto!!! Če bi vsaj krediti bili tolk poceni!

Furbo ::

gruntfürmich je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja. 10%+ inflacijo lol.

če nisi finančni guru, kako se boš ubranil inflacije? tako da daš na borzo ki ti pridela dodatnih -20% na inflacijo?
dolarje ni vsak janez kupoval in jih sedaj prodaja za eure, prav tako naftaše ne.

Vprašaš se, kako si prišel do teh 10 jurjev in probaš še kaj narediti v tej smeri.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kriptobog ::

Nikonja je izjavil:

Ampak ni mi jasno ker ECB pritiska na dvig obresti da se potrošnja zmanjša, in ta dvig vidiš dejansko samo na kreditih, na varčevanju so že leta in leta obupno mejhne obresti. Kako potem boš omejil potrošnjo če pritiskaš na vse da rajš ulagajo denar kot da ga varčujejo?
Ampak 0,01% je res smešno, skoraj tragikomično! Dej mi posodi 50t eur, ti dam za eno pivo naslednje leto!!! Če bi vsaj krediti bili tolk poceni!


Folk ima denar. Gospodinjstva imamo po depozitih preko 20 milijard eur...

GregiB ::

Furbo je izjavil:

Vprašaš se, kako si prišel do teh 10 jurjev in probaš še kaj narediti v tej smeri.

Bravo... in če je odgovor "active income", kaj pa potem? Se pravi ti sosedu lepo poveš, da si se s sprotnimi zneski od tekoče plače zavaroval pred inflacijo? Super...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

LapD ::

Old Spice je izjavil:

Da obudim temo. Unicredit trenutno ponuja 2.5% za zneske do vključno 100k. Če torej teoretično vežeš 100k, to pomeni 2.5k obresti pri 12 mesečni vezavi. Odpret moraš Aktivni račun, kar znese 9 EUR mesečno. Prvih 6 mesecev brezplačno. Se pravi za eno leto je to 6x9 EUR, skupaj 54 EUR za vodenje. Ker je obresti več kot 1000 EUR je del - 1500 EUR obdavčenih po 25% stopnji, kar znese 375 EUR. Se pravi v praksi ti ostane cca. 2k. Sem kaj pozabil?


Si mogoče kaj naredil v tej smeri oziroma vprasal na Unicredit, je kakšen hakeljc? Jaz tudi razmišljam, da bi en del vezal po 3 mesece z avtomatskim podaljševanjem, dokler ne najdem boljše opcije.
web&motion designer

Old Spice ::

Imam že vezano. Odpreš račun prek spleta. Vodenje v tem primeru 6 mesecev gratis. Ob prenakazilu denarja sem rabil fizično v poslovalnico podpisat izjavo o izvoru sredstev in tam tudi uredil vezavo. Depozit 11 podaljšan na 3 mesece, 2.5% OM. Obresti si lahko izplačuješ ali pa vežeš nazaj. Prekinitev se ureja par dni pred avtomatskim podaljšanjem. Dovolj naj bi bil mail referentu. Ob odprtju dobiš tekom poslovanja še 4x10 eur "nagrade". Tako da recimo da vodenje računa skoraj pokriješ v prvem letu.

Meee ::

kriptobog je izjavil:

Jaz sem dans dobil mail od Trade Republic:

Let's start 2023 with something positive: Now, you earn 2% p.a. interest on your cash. We offer market-leading interest rates available for everyone. Don't forget to update your app!
- 2% p.a. interest on your uninvested cash.

- We deposit the interest every month.

- Full flexibility: Just deposit and withdraw cash to the account at any time.

- For all new and existing customers' account sizes up to €50,000.

Skoda, ker je samo do 50k, ampak prosto razpolagas z denarjem, kar je precej kul. Vmes pa kaj se potrejdas na njihovi platformi.


Si zadovoljen s Trade Republic? Drugače uporabljam Trading212 za investiranje in naj bi bilo zavarovano do 85.000 EUR. Je tudi tu podobno?

Ker tole je super ponudba, parkiraš "odvečen - rezervni" keš notri in vsaj nekaj generira. Je sigurno na voljo tudi za Slovenijo, da ni kakšne fore, da je na voljo samo za določene države.

GregiB ::

Meee je izjavil:


Ker tole je super ponudba, parkiraš "odvečen - rezervni" keš notri in vsaj nekaj generira.


Lep pri,er ekonomije obsega in CRMja... Ponudnik je izračunal, koliko bo imel povprečno parkiranega denarja in ga vezal naprej pri 2%+ obrestni meri. Večino ponudil imetnikom, razliko pa seveda pobral... dober marketing, ni kaj...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Meee ::

Ne razumem kaj je težava s tem? Saj je logično, da bodo nekako profitirali s tako ponudbo in ne bodo v minusu.

Razen če ciljaš na morebitno težavo, da ne boš mogel ven pobrat denarja, če bi to želeli narediti vsi uporabniki, saj ga bo večina dejansko vezana...

Alfonso ::

GregiB odkriva toplo vodo kako poslujejo tudi vse banke...

Egidij88 ::

Addiko ima zastonj depozitni trr, kolikor vidim. Pa 2,05% za eno leto+ in 2,3% za dve leti+. Free money, v primerjavi z zgolj ležanjem na računu.

kikach ::

Depozitna obrestna mera bo sla csaj do 2.5% potem pa bo že zanimivo.

T440 ::

Old Spice je izjavil:

Imam že vezano. Odpreš račun prek spleta. Vodenje v tem primeru 6 mesecev gratis. Ob prenakazilu denarja sem rabil fizično v poslovalnico podpisat izjavo o izvoru sredstev in tam tudi uredil vezavo. Depozit 11 podaljšan na 3 mesece, 2.5% OM. Obresti si lahko izplačuješ ali pa vežeš nazaj. Prekinitev se ureja par dni pred avtomatskim podaljšanjem. Dovolj naj bi bil mail referentu. Ob odprtju dobiš tekom poslovanja še 4x10 eur "nagrade". Tako da recimo da vodenje računa skoraj pokriješ v prvem letu.

Italijansko sranje. Ko je*e obstoječe stranke, njim je dovolj 0,90% letno, za nove pa res 2,50%. Špagetarjenje, po domače povedano. Pa z marcem še krepko znižujejo obrestne mere na varčevalnih računih, vezane na EURIBOR. Do sedaj upoštevano 85% aktualnega EURIBOR-ja, po marcu pa le še 10% aktualnega EURIBOR-ja. Sicer vse lepo in pravočasno napovedano, ampak pri špagetarjih bo treba glasovat z denarnico in najti kaj bolj normalnega.

barakus ::

Ali je možno te depozite predčasno prekiniti, če nenadoma potrebuješ denar?

Irbis ::

barakus je izjavil:

Ali je možno te depozite predčasno prekiniti, če nenadoma potrebuješ denar?

Ko sem pred leti to potreboval pri NLB, se je pokazalo, da je bila ugodnejša varianta vzeti premostitveni kredit, ki se je potem poplačal, ko se je depozit sprostil.

banko22 ::

Tudi mene zanima depozit, saj bi rad igral varno. Najraje bi vezal 50 - 55k € za 1 leto in potem podaljševal po potrebi. Trenutno sem sicer komitent NKBM in imam nek osnovni račun. Vem, da je vodenje 4,99 € / mesec.
Sam dejansko ne potrebujem nič kaj posebnega:
- spletno banko
- mobilno banko
- plačilo preko mobilne banke z neznatno provizijo (večina ima po 0,29 €)
- kakšen dvig gotovine, kjer niti ne gledam na bankomat (pričakujem malo provizije)
- kartico za plačila online nakupom (tudi iz tujine)
- kolikor toliko hiter odziv, če kaj ne deluje

Kakor sem na hitro pregledal ponudbe:
- Unicredit -> 2,50 % s paketom Aktivni (9 € / mesec)
- Addiko -> nima več objavljene ponudbe?
- Sparkasse -> 2,50 % ob prenosu plače (to bomo itak imel, saj ne bom fural 2 bank istočasno)

Btw...kakšen je sedaj davek na depozit? Včasih je bilo 1500 €. Ali je sedaj 1000 €? Vezava 50.000 € za 1 leto ob 2,50 % obrestni meri znese 1250 €, kar morda pomeni plačilo davka.

Ali pri teh bankah oz. ponudbah, ki sem jih napisal obstajajo kakšni skriti triki?
Kaj se mi najbolj splača?

Dennis88 ::

Nad 1000 je davek ja.

Furbo ::

barakus je izjavil:

Ali je možno te depozite predčasno prekiniti, če nenadoma potrebuješ denar?

Ne, rabiš kup papirjev in vsega, prekinejo če je res kaka katastrofa.
Potem pa folk raje vzame kredit, kjer so obresti 10x višje, kot pa tista miloščina, ki ti jo dajo za depozit.
In so na izgubi, ker so šli v depozit za tist usran procent.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

Furbo je izjavil:

barakus je izjavil:

Ali je možno te depozite predčasno prekiniti, če nenadoma potrebuješ denar?

Ne, rabiš kup papirjev in vsega, prekinejo če je res kaka katastrofa.
Potem pa folk raje vzame kredit, kjer so obresti 10x višje, kot pa tista miloščina, ki ti jo dajo za depozit.
In so na izgubi, ker so šli v depozit za tist usran procent.


Tako je, ja. Vezavo narediš le, če zares veš, da denarja določen čas ne boš rabil. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

barakus ::

10 let (ali več) let nazaj sem imel dokaj fleksibilen vezan depozit, pa ga je bilo možno prekiniti brez težav samo letnih obresti ti potem niso izplačali za že preteklo obdobje.

jocoj ::

Trade Republic

https://traderepublic.com/en-si

2% obresti na deponiran denar (do 50k). Brez vezave, dvigneš kadarkoli brez stroškov. Sredstva krije EU banka do 100k, torej identično našim bankam plus platforma je zelo ugodna za trgovanje z delnicami, skladi...itd, možno je trgovanje tudi s slovenskimi delnicami.

delavec44 ::

jocoj je izjavil:

Trade Republic

https://traderepublic.com/en-si

2% obresti na deponiran denar (do 50k). Brez vezave, dvigneš kadarkoli brez stroškov. Sredstva krije EU banka do 100k, torej identično našim bankam plus platforma je zelo ugodna za trgovanje z delnicami, skladi...itd, možno je trgovanje tudi s slovenskimi delnicami.


As Trade Republic has notified CEP that CEP is holding the funds placed in the account on behalf of Trade Republic’s underlying clients, CEP will mark the account as a beneficiary account on their records. Should the situation arise, it would be for the Central Bank of Ireland to investigate which underlying beneficiaries are eligible for protection.

Ni glih isto kot banka. Na enem TRR sredstva vseh vlagateljev. Tu se zna lahko kaj zakomplicirati v kolikor oni ali banka propadejo.

jocoj ::

Ne vem od kje si to potegnil, ampak trade republic nadzoruje nemška centralna banka. Trade republic ni banka ampak investicijska platforma, depozite nalagajo na nemške banke.

delavec44 ::

Iz njihove strani. Itak nekaj veliko podatkov ni gor.

Saj to je moja poanta, niso banka. Račun imajo na drugih bankah in je res zavarovan do 100k€ ampak je skupni TRR za vsa sredstva klientov. Kako potem to garancijo uveljavljajo za vsakega klienta posebej je pa vprašanje.

banko22 ::

OK, za vezavo depozita za nekje 1 leto ali malo več se bom odločil med Sparkasse in Unicredit. Pregledal sem cenike in verjetno je UniCredit malce boljši. Vzamem paket Sproščeni in imam še 6 mesecev zastonj naročnino.
Zanima me, ali je še kakšen haklc, da se pa mastno plačuje? Recimo kakšno dodatno obračunavanje dvigov na bankomatu (dvignem sicer 1x mesečno) ali pa kakšna provizija pri plačevanju itd.
Načeloma plačujem mesečne račune preko spletne banke, ostalo itak plačujem s kartico, to je pa to.

LapD ::

Jaz sem vzel paket Sproščeni za 5,90 eur na mesec, prvih 6 mesecev je zastonj, dobiš še 30 eur nagrade, če je račun aktiven tako da imaš dejansko vse skupaj prvih 11 mesecev zastonj vodenje. Na Unicredit bankomatih je brezplačni dvig, na drugih bankomatih pa 3x na mesec. V paket je vključenih še 7 brezplačnih transakcij (trajnik, UPN...). Letna obrestna mera na depozit je 2,5% kar je največ trenutno v Sloveniji sploh ob predpostavki, da si vezan samo za 3 mesece (na vsake tri mesece lahko depozit podaljšaš ali pa brezplačno prekineš). Meni se zdi to idealno za parkirat denar, ki čaka na investiranje.
web&motion designer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

CrniPanter ::

LapD je izjavil:

Jaz sem vzel paket Sproščeni za 5,90 eur na mesec, prvih 6 mesecev je zastonj, dobiš še 30 eur nagrade, če je račun aktiven tako da imaš dejansko vse skupaj prvih 11 mesecev zastonj vodenje. Na Unicredit bankomatih je brezplačni dvig, na drugih bankomatih pa 3x na mesec. V paket je vključenih še 7 brezplačnih transakcij (trajnik, UPN...). Letna obrestna mera na depozit je 2,5% kar je največ trenutno v Sloveniji sploh ob predpostavki, da si vezan samo za 3 mesece (na vsake tri mesece lahko depozit podaljšaš ali pa brezplačno prekineš). Meni se zdi to idealno za parkirat denar, ki čaka na investiranje.


So kaj omenili kako v praksi zgledajo ta podaljsanja vsake tri mesece? Je to mozno rihtat na daljavo ali so kaksne smotane fore z obiski v zivo in podobno?

Jaz imam ze svoj primarni bancni racun katerega ne mislim menjati, kaksne zahteve / pricakovanja imajo glede tega racuna ki ga odpres pri njih? Dejansko ga nebi rabil za nic drugega kot da parkiram gor sredstva in jih vezem.

LapD ::

Tudi jaz imam primarni račun drugje, sem jih vprašal, če so kakšne zahteve glede aktivnosti, pa jih ni. Torej lahko uporabiš samo za aktivacijo depozita. Depozit se avtomatsko podaljša vsake 3 mesece, ne rabiš storiti nič. Če ga hočeš prekiniti, pa jim moraš to seveda sporočiti nekaj dni pred podaljšanjem.
web&motion designer

banko22 ::

Btw...ali so to kvote za dvig gotovine na bankomatih in plačevanje nalog itd. samo tiste, ki so že vključene v paket in se po presežku dodatno obračunajo ali pa se po presegu kvot sploh ne da več npr. dvigati na bankomatu?

Kaj je fora 3-mesečnega depozita z 11 podaljšanji in 12-mesečnega z 2 podaljšanjama? Izplačilo pred vsakim podaljšanjem?

delavec44 ::

Ne, fora je da ti lahko spremenijo obresti ob vsakem podaljšanju.

jocoj ::

LapD je izjavil:

Tudi jaz imam primarni račun drugje, sem jih vprašal, če so kakšne zahteve glede aktivnosti, pa jih ni. Torej lahko uporabiš samo za aktivacijo depozita. Depozit se avtomatsko podaljša vsake 3 mesece, ne rabiš storiti nič. Če ga hočeš prekiniti, pa jim moraš to seveda sporočiti nekaj dni pred podaljšanjem.

Ja, samo si prepričan, da bo 2.5% tudi po avtomatskem podaljšanju? Bi prej rekel, da je tako, kot je gor omenjeno in ti lahko spremenijo obrestno mero pred vsakim podaljšanjem posebej. Recimo prve tri mesece imaš 2.5%, potem pa nazaj na redne obrestno mero. Opcija je 12 mesečna vezava fiksno za 2.5%, vendar potem nimaš dostopa do denarja za eno leto plus tvegaš, da bo kje drugje v tem času boljša ponudba za depozit (kar najverjetneje bo, saj se bodo vse banke počasi zbudile).
««
4 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TradeRepublic (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
56444369 (464) Ribicija
»

kje čim višja obrestna mera za vloge na vplogled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011069 (3320) Horas
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344359 (2604) Lonsarg
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956125 (14878) Buggy
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123038 (19746) M.B.

Več podobnih tem