» »

TradeRepublic

TradeRepublic

Temo vidijo: vsi
««
25 / 29
»»

jabe ::

Vemo mi dobro, kako se racuna in zracuna... In lani me je, neverjetno enim do amena, pahnilo v naslednji razred.

So pa obresti letos ne vec tako minimalne - zdaj so 2,14%. Kar je pri tvojem milijonu 1800€ na mesec dohodka.

genesiss ::

Je kdo že dobil tole od TR:
With your recent deposit, you have reached a significant amount of funds deposited into your account that makes you an active investor at Trade Republic. To fulfill our regulatory requirements we need to ask you further questions.


V appu sem moral odgovoriti na 2 vprašanji - višina povprečne plače v zadnjih 5 letih in če imam kakšne druge dohodke poleg plače. Nisem pa imel opcije nikamor uploadati nobenega dokumenta.

Lahko sklepam da je to to in nadaljujem z uporabo? Ne bi rad da mi kakšno nakazilo na TR obstane v limbotu za par tednov.

delavec44 ::

Si dal gor več kot 50k€?

tony1 ::

genesiss je izjavil:

Je kdo že dobil tole od TR:
With your recent deposit, you have reached a significant amount of funds deposited into your account that makes you an active investor at Trade Republic. To fulfill our regulatory requirements we need to ask you further questions.


V appu sem moral odgovoriti na 2 vprašanji - višina povprečne plače v zadnjih 5 letih in če imam kakšne druge dohodke poleg plače. Nisem pa imel opcije nikamor uploadati nobenega dokumenta.

Lahko sklepam da je to to in nadaljujem z uporabo? Ne bi rad da mi kakšno nakazilo na TR obstane v limbotu za par tednov.


Šparaj živce, vse je v redu.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

genesiss ::

delavec44 je izjavil:

Si dal gor več kot 50k€?

Ne, malo manj

jabe ::

Na kaj je omejitev teh 50k€. Depozit, etfi? Za vsako stvar, ki jim nudijo 50k€, v vsoti toliko?

Kar se tice ETFov. So "prenosljivi". Problem, ki ga vidim pri Revolutu in N26 (kjer je ze na voljo), je, da ne gre prenesti. Kar pomeni prodaja --> davek --> ponovni nakup drugje (provizija) in si kar na izgubi.

Imam sicer IBKR, ampak kok je to userunfriendly...

tony1 ::

Trenutna omejitev za 50k za SLO je samo to, da na kar je več od tega ne dobiš obresti. Lahko pa seveda položiš gor. Pa bančno jamstvo EU je "samo" do 100k.

m0LN4r ::

To veste, da si lahko stvari dokaj dobro tukaj prevedete, tudi zastonj: https://chatgpt.com/auth/login

Vprasanja so v stilu, najbolj pogosto postavljena vprasanja.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

bajsibajsi ::

genesiss je izjavil:

Je kdo že dobil tole od TR:
With your recent deposit, you have reached a significant amount of funds deposited into your account that makes you an active investor at Trade Republic. To fulfill our regulatory requirements we need to ask you further questions.


Nobenega ne moti zveza "funds deposited" in "active investor"?

Si "active investor", ce zgolj nalozis neko vecjo vsoto sredstev na TR?

tony1 ::

Mene ni zmotilo, sem pa moral nekaj podobnih butastih vprašanj izpolnjevati tudi na NLB že ko sem samo odprl trgovalni račun...

delavec44 ::

Ne vem pa po kakšnem ključu to vprašajo, ker poznam par primerov z več sredstvi pa ni še noben tega dobil. Se pa strinjam, da to ni nič takega. Te zadeve bi te lahko vprašali že ob odprtju računa.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

A je možen kak izvoz iz Trade Republic, ki ga lahko uporabiš za FURS, ali je treba vse trade ročno vnašati?
Quack !

m0LN4r ::

Nakazilo iz recimo NLB na TR je prakticno nakazilo na tujo Banko oz. banko v drugi drzavi.
Naceloma tam po 12500€ nakazila v kratkem casu bi morale gnjavit vse banke.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

BlaY0 ::

No zdaj, ko sem dobil možnost za prevzem IBAN-a za njihov "pravi" plačilni račun, so mi predočili tudi nove pogoje, in kar se tiče neinvestiranih sredstev ter njihovega zavarovanja so določene postavke precej nedorečene...

Prvo, sam račun je še vedno popolnoma virtualen s to razliko, da ti pač omogoča vse storitve, ki pritičejo plačilnemu računu (plačevane, prejemanje nakazil, prejemanje plače...), sam denar pa ni pri njih.

Drugo, del tvojega neinvestiranega denarja se nahaja na escrow računih na do dveh partnerskih bankah (ne povedo točno do koliko in ne veš v naprej kje to bo) in na vsaki posebej so sredstva zavarovana do 100k (kar je v bistvu OK, saj pomeni da imaš teoretično na tak način lahko zavarovanih 200k).

In tretje, nedefiniran del tvojega neinvestiranega denarja namesto tebe in brez možnosti tvojega vpliva investirajo, kar pa jasno ni več vezana vloga in tudi ni zavarovano po tej shemi za vezane vloge (predvidevam da po SLO zakonodaji ta del tudi ne bo možno upravičiti kot vezano vlogo). Koliko tvojega denarja bo na escrow računih partnerskih bank ter koliko bo investiranega ti nimaš vpliva in pravijo, da bo odvisno od pogojev na trgu, prilagajalo pa se bo vsak mesec sproti in avtomatsko (AI pa to).

Skratka, v mojem konkretnem primeru vidim, da je 50k mojih neinvestiranih sredstev trenutno vezanih pri HSBC, preostanek nekaj manj kot 4k pa investiranih v nek BlackRock fond (trenutno v zvezi s tem ni nobenih bolj konkretnih informacij). Skratka vsaj za SLO komitente bo tole še pestro ;)

Ob nove pogoje se je recimo obregnil tudi Stiftung Warentest in glede na nedorečenost določenih stvari, ki sem jih zgoraj omenil, so jih umaknili z liste za primerjavo takozvanih Tagesgeld računov.

genesiss je izjavil:

Je kdo že dobil tole od TR:
With your recent deposit, you have reached a significant amount of funds deposited into your account that makes you an active investor at Trade Republic. To fulfill our regulatory requirements we need to ask you further questions.


V appu sem moral odgovoriti na 2 vprašanji - višina povprečne plače v zadnjih 5 letih in če imam kakšne druge dohodke poleg plače. Nisem pa imel opcije nikamor uploadati nobenega dokumenta.

Lahko sklepam da je to to in nadaljujem z uporabo? Ne bi rad da mi kakšno nakazilo na TR obstane v limbotu za par tednov.

Da, dobil... v bistvu te vprašajo od kod ti ves denar ki ga "aploudaš" k njim. Meni vse pade v gabarite plače, tako da sem jim samo napisal kakšna je bila moja plača v letu 2022 se mi zdi. Ne spomnim se pa če sem jim dejansko aploudal letno plačilno listo ali sem samo odgovoril, se mi pa zdi da sem nekaj aploudal.

Načeloma je to standardni postopek ki so ga banke in ostale finančne inštitucije dolžne izvajat pri svojih komitentih, gre pa za enega od ukrepov proti pranju denarja. Mene z ene Luksemburške kooperative kjer imam odprt račun vsako leto buzerirajo v zvezi s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

delavec44 ::

Zakaj pa je po tvoje to vezana vloga? Ta prvi del sredstev. Vezana ni, depozit tudi vprašanje če je.

Ti si tudi v Nemčiji?

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

bajsibajsi je izjavil:


Si "active investor", ce zgolj nalozis neko vecjo vsoto sredstev na TR?

Itak, ker Trade Republic je primarno trgovalna platforma in sekundarno banka, ki ti kot perk da tistih 3,75% obresti na ležanje keša. In tega ti ne pozabijo vsakič znova tako ali drugače povedat... "active investor" si, ko tvoja aktivnost (takšna ali drugačna) na računu odprtem pri njih, preseže nek threshold.

delavec44 je izjavil:

Zakaj pa je po tvoje to vezana vloga? Ta prvi del sredstev. Vezana ni, depozit tudi vprašanje če je.

Ti si tudi v Nemčiji?

Depozit == vezana vloga. In ja, po bančni definiciji (nič po moje) gre za vezano vlogo oziroma depozit. Zdaj a je to flex ali term based ne igra nobene vloge.

Ja, trenutno sem v DE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

delavec44 ::

Ampak denar je na plačilnem TRR iz kjer plačuješ ostale zadeve. Nikjer nisi sklenil depozita, niti ni vezan. Ne bom spet odpiral debate o avista obrestih ampak tu je še veliko zadev nedorečenih.

BlaY0 ::

Daj preberi še enkrat... denarja ni na plačilnem TRR, vse je virtualno. A si prebral članek na test.de ki sem ga pripopal? Na še reddit. Ko pod "Cash" stisnem "Average Balance", mi odpre zavihek kjer mi napiše kje dejansko je moj denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

delavec44 ::

Vse sem prebral, samo zgleda vlečeva različne zaključke.

Tako kot klasična banka nima tvojega denarja na tvojem TRR ampak, ko pa nekaj plačaš, ti je pa takoj na voljo (s tem da oni ti ne povejo kje tvoj denar je). TR zgleda napiše kje ta denar dejansko je, ne vem pa zakaj bi bil escrow račun avtomatsko depozit.

Za drugi del se pa tudi na tvojem reddit linku mnenja krešejo:
I think the profits from the investments are claimed by trade republic. You get paid a flat interest rate.

Me zanima kako bo zgledal mesečni izpisek in ali bo gor kaj koristnega, da bi to sploh lahko prijavil kot obresti iz sklada.

ps. Se pa strinjam, da so to nepotrebne komplikacije. Sredstva bi morala biti na novem TR ibanu kot pri ostalih bankah.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:


Za drugi del se pa tudi na tvojem reddit linku mnenja krešejo:
I think the profits from the investments are claimed by trade republic. You get paid a flat interest rate.

Ja in? Seveda da so "claimed by TR", zakaj pa ne bi smela biti, še vedno pa ne gre za obresti na denarne vloge! To je isto kot pri Revolut-u. Če to dela za njih trejtja oseba ali sami je irelevantno. Gre za obresti iz investicij v sklade in to jasno povedo (povedo tudi da ni zavarovano enako kot denarne vloge), razlika je samo v tem da so pri TR te obresti enostavno izenačili z obrestno mero ECB (očitno so zgruntali da bodo imeli kljub temu profit, sam model pa bo za komitente enostavnejši), Revolut oziroma njihov investmen manager pa jih sproti prilagaja. V Nemčiji to ne igra bistvene vloge, ker so vse obresti tretirane enako. V bistvu vsi kapitalski dobički + vsi tipi obresti so tretirani enako... za vse skupaj je 1000 EUR olajšave, ostalo je obdavčeno po ~26,5%. SLO zakonodaja v primeru obresti iz investicij od zavezancev zahteva precej detaljno poročanje, DE pa ne, ker je vse izenačeno, posledično ti pri kakšnemkoli dobičku TR enostavno odbije akontacijo davka in je zadeva zaključena, zato pravim da bo s tega vidika za SLO komitente še pestro. Ko bo TR dojel kako bi moral dodelati ta model, da bi ustrezal SLO zakonodaji, se bo dodajanje SLO komitentov v to shemo zamaknilo za kakšno leto, lahko pa tudi, da bodo kar preklicali vse skupaj.

delavec44 je izjavil:


Me zanima kako bo zgledal mesečni izpisek in ali bo gor kaj koristnega, da bi to sploh lahko prijavil kot obresti iz sklada.

Bom poročal o tem, ampak kot rečeno, za nemške komitente to poročanje sploh ni potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bajsibajsi ::

Jaz se vedno ne bom prijavil TR.
Sem mnenja, da v SLO primeru, FURS ne bi smel terjati niti davka nad 1k za lezanje sredstev na trenutni nacin.

delavec44 ::

Jaz lani sem, ampak je bilo malo, pa tudi banka je postal šele decembra. Letos bo več, se bom odločil januarja.

Verjetno te prvič le pozovejo k samoprijavi, če te podatke dobijo in ocenijo, da gre za depozit.

gort ::

Eni nimajo izbire glede tega... In tudi težav ne, dokler je vse v črnem.

BlaY0 ::

bajsibajsi je izjavil:

Jaz se vedno ne bom prijavil TR.

Saj ti ga ni treba, ker ne gre za plačilni račun.

delavec44 ::

Pravkar sem naredil 2 malo večja dviga in ni bilo nobenih težav. SMS je prišel takoj (Telemach). Ni pa sepa instant, tako da bo verjetno denar na računu šele v ponedeljek.

Omenim, ker jih je nekaj v tej temi imelo probleme. Upam, da bo teh težav čim manj.

BlaY0 je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Jaz se vedno ne bom prijavil TR.

Saj ti ga ni treba, ker ne gre za plačilni račun.


Jaz to razumem, da ne bo prijavil davka.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Jah, to se vsak sam odloči. Če misliš da je reziko majhen oziroma ga sploh ni, potem pač ne prijaviš ;)

CallMeAl ::

Meni se zdi trenutni model, ki ga ima TR v Sloveniji čisto OK in ne bi imel nič proti, če tako ostane. Da nakazovanje na poljubni račun ni mogoče, vidim kot dober varnostni feature, če ti npr pohekajo račun.
Glede obresti pa moramo vedeti, da so trenutne razmere bolj redkost kot ne: ker centralne banke krotijo inflacijo, so kratkoročne obrestne mere višje od dolgoročnih. To ni normalno stanje in ne more trajati večno. Ko se enkrat krivulja donosnosti normalizira, tudi TR ne bo mogel ponujati 3,75%, ampak se bomo najbrž pogovarjali bolj o 1 do 2%. Takrat pa bo bolj smiselno denar "zaposliti" med nekaj obveznic. Takrat tudi omejitev 50k za obrestovanje po ECB obrestni meri ne bo prav boleča.

bajsibajsi ::

BlaY0 je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Jaz se vedno ne bom prijavil TR.

Saj ti ga ni treba, ker ne gre za plačilni račun.


Ja, ampak s strani nekaterih prihaja do napacnih informacij in tolmacenj.

@delavec44
Ne, ne, davek v vsakem primeru prijavim (na vseh podrocjih). Nikakor ne bi zelel, da me FURS nadleguje enkrat v prihodnosti za nazaj... Ne bom pa posebej prijavljal TR (dokler ima status in taksne karakteristike kot so sedaj).

delavec44 ::

Napisal si: "Sem mnenja, da v SLO primeru, FURS ne bi smel terjati niti davka nad 1k za lezanje sredstev na trenutni nacin."

Torej plačaš nekaj za kar misliš da ni prav?

Naj Furs dokaže po katerih členih zakona je potrebno plačati.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Da, ker s FURSom ni dobro cesenj zobati.

Zato sem ze prej nekje v tej temi omenil skupinsko tozbo.

V-i-p ::

Kolega je dobil tole na mail iz TR. Se splača investirat, kakšen je riziko? Hvala.

Hello,

With bonds you can lock in a fixed interest rate for years.

How it works:
You lend money to a company or government for a set time.
They pay you a fixed amount on a regular basis.
The nominal value is repaid at the end unless they default.
Hold until maturity or sell any time. Get started with 1 €.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

pingme ::

Sprašuješ kaj so obveznice?
Riziko ti piše - dobiš dogovorjene obresti in glavnico ... "unless they default".

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:


Naj Furs dokaže po katerih členih zakona je potrebno plačati.

Po moje boš prej ti moral dokazati, da denar na katerega dobivaš obresti, dejansko leži na plačilnem računu in ne na ločenem flex varčevalnem. Lahko pa bodo te podatke pridobili tudi sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

delavec44 ::

Vse je možno. Tule je polno opcij.

1.) Prijaviš sam in imaš mir.
2.) Ne prijaviš in furs ne dobi podatkov oz. če dobi ne piše, da so obresti in imaš mir.
3.) Ne prijaviš in furs dobi podatke ter se strinja, da gre za avista obresti.
4.) Ne prijaviš in te furs pozove k samoprijavi. Tu potem plačaš in imaš mir ali se pravdaš s fursom.
5.) Ne prijaviš in ti furs izda kazen (250 do 400 eurov) ter plačilo obresti. Tu potem plačaš in imaš mir ali se pravdaš s fursom.

Pri točkah 4 in 5, če plačaš, ti zaračunajo še zamudne obresti.

Vsak se zase odloči kaj se mu splača in kakšne so verjetnosti dogodkov.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Še malo domačega branja v zvezi s prehodom na TR plačilni račun (zaenkrat pri Nemcih):

https://www.finanztip.de/tagesgeld/trad...

...pravijo tudi, da v kolikor ne potrdiš prehoda, ti v 30 dneh prenehajo obresti na obstoječi shemi:

https://support.traderepublic.com/en-de...

...to sicer mi je tudi malo sumljivo ampak nisem šel kompletnih pogojev brat za staro shemo... že tam bi moralo po moje pisati nekaj v stilu, da se obresti lahko prekinejo ko/če...

jabe ::

A to zdaj je ze pri nas? Je treba ze kaj prijavljat? Sem odprla, ne vem zakaj... Pa nic ne uporabljam. Tudi maile sam brisem... Moram spremljati zdaj?

BlaY0 ::

Ne, ni še in po moje še nekaj cajta ne bo. Ko bo, boš dobila v aplikaciji poziv (verjetno tudi push notification, če jih ne blokiraš), da "prevekslaš", pri čemer se boš morala strinjati z novimi pogoji poslovanja.

jabe ::

Super... Pushe imam dovoljene, ce do oktobra ne bo, najbrz nau sile. Pol gre pa itak depozit z n26 na TR, bom pa bolj spremljala.

CallMeAl ::

Ima kdo v TR kakšne izvedene instrumente (derivatives)? V aplikaciji vidim zavihek, ampak je prazen. Je to regijska omejitev ali omejitev tipa računa?

BlaY0 ::

Update... zdaj sem prišel do informacije kam je investiran del mojega denarja, ki ga nisem sam investiral. Gre za BlackRock sklad z ISIN IE000GWTNRJ7. Skratka gre za podobno shemo kot jo ponuja Revolut s svojim produktom Savings, s tem da TR s tem trenutno konkretno tolče minus.

jabe ::

Hočeš reči, če imaš denar na računu in obrestovan z 3,75%, je to potem enako kot revolut savings in tudi obdavcenost taka?

GupeM ::

Mislim, da to velja samo če imaš plačilni račun, česar pa v Sloveniji še ne moreš imeti.

gansta ::

Ne more biti enako, če imaš na Revolut zavarovana sredstva do 22k€, na Traderepublic pa do 100k€ s tem da za SLO nad 50k€ ne dobiš več obresti.

BlaY0 ::

jabe je izjavil:

Hočeš reči, če imaš denar na računu in obrestovan z 3,75%, je to potem enako kot revolut savings in tudi obdavcenost taka?

Jaz sem DE rezident trenutno. Ni mi jasno kako bo to rešeno za SLO rezidente, saj gre pri enem delu za obresti na denarne vloge, pri drugem delu pa za obresti iz investicij. ZDoh-2 to dvoje obravnava različno, vsaj kar se "olajšave" tiče. Torej v izpiskih oziroma poročilih bi moralo biti to dvoje obravnavano ločeno.

GupeM je izjavil:

Mislim, da to velja samo če imaš plačilni račun, česar pa v Sloveniji še ne moreš imeti.

Imam že TR IBAN ampak zaenkrat še vedno ne gre za plačilni račun.

gansta je izjavil:

Ne more biti enako, če imaš na Revolut zavarovana sredstva do 22kEUR, na Traderepublic pa do 100kEUR s tem da za SLO nad 50kEUR ne dobiš več obresti.

Novi pogoji to že upoštevajo in izrecno navajajo, da ta del ni zavarovan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Evo, prepis novih "pogojev" za obresti, ki so del "preklopa" na TR IBAN (cash account):

How does our cash account work?

The Trade Republic cash account offers you 3,75% interest on all your deposits, uncapped. The interest is daily calculated and monthly distributed to you.

As a German bank Trade Republic distributes your deposits among escrow partner banks, such as Deutsche Bank, HSBC or JP Morgan and for higher balances further diversifies it into liquidity funds. Therefore, you benefit from the deposit protection of several escrow partner banks as well as the unlimited segregation of fund assets.

Trade Republic allocates its customers' liquidity amongst multiple sources based on capacities in the global refinancing market for banks. The deposits are distributed based on current market conditions. Trade Republic monitors this market monthly and updates the deposit mix.

Every customers' deposits are equally distributed among two escrow partner banks until the partner bank balance is reached. Any amount over the partner bank balance is distributed into the qualified liquidity funds.

Funds held in escrow are stored with the shown partner banks. Any individual balance for each partner bank respectively has a deposit protection of 100,000 EUR each. Cash deposited in the liquidity funds are directly held on a segregated custody account.


https://traderepublic.com/en-de

...v FAQ je vprašanje glede zavarovanja ter odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

gruntfürmich ::

niste povedali da sem moral označiti da želim dobivati obresti na depozit...:|
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

delavec44 ::

Zato ker je na novih računih avtomatsko. Imaš že par let star račun?

scorpio5 ::

zdravo! mogoče malo neumno vprašanje (nimam preteklih izkušenj s tem) ..Zanima me ali se obresti, ki jih bomo dobili 1 januarja 2025, štele še pod leto 2024 ali za novo leto?

gansta ::

scorpio5 je izjavil:

zdravo! mogoče malo neumno vprašanje (nimam preteklih izkušenj s tem) ..Zanima me ali se obresti, ki jih bomo dobili 1 januarja 2025, štele še pod leto 2024 ali za novo leto?


Zadnje obresti bos dobil 29.-30.12.

gruntfürmich ::

delavec44 je izjavil:

Zato ker je na novih računih avtomatsko. Imaš že par let star račun?

julija letos odprl.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
25 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23851397 (251) ducy
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
519157650 (701) delavec44
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
744164047 (10176) Utk
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
345801 (4046) Lonsarg

Več podobnih tem