» »

Katera banka?

Katera banka?

««
4 / 10
»»

N0t0ri0us ::

se da. Zamenjaj banko s tako, ki tega generatorja nima.

buttcrack ::

fair point... potem pa še duhovito najdi banko z zastonj vodejem računa, brezplačnimi položnicami, dvigi v EU, ... pa še kaj bi se našlo.

Me ne bo konc zarad 10€ za generatorček, bolj se mi zdi butast.

koli99 ::

Kakšne imate izkušnje s spletno banko uporabniki UniCredita? Vse deluje kot mora? Sem pri NKBM (Bank@Net) in deluje super, nobenih problemov.

mitja_i ::

buttcrack je izjavil:

fair point... potem pa še duhovito najdi banko z zastonj vodejem računa, brezplačnimi položnicami, dvigi v EU, ... pa še kaj bi se našlo.
N26

c0ck4m0u53 ::

buttcrack je izjavil:

MaterVola je izjavil:

Sparkasse je naumil, da sigenca ni več v redu in je treba preskočiti na te token generatorje. In cena je podobna. S tem, da imajo opcijo 10 € za generator na telefonu...

a se temu glupemu generatorja res ne da ognit???

kmalu mi poteče sigenca :(


Za imetnike udobnega pozitivnega računa bodo s 3. 4. 2017 naumili tudi provizijo pri plačevanju položnic (UPN) v višini 0,21€ ter povišanje letne članarine za kreditno MasterCard na 16€ iz zdajšnjih 12,5€. Lik do novega cenika.

"Alternativa" je mogoče Direkt račun pri Sberbank. Vodnje 1€/ mesečno, ni potrebno imeti 1000€ na računu, možna uporaba Sigence digitalnega potrdila za dostop do spletne banke, mesečno prvi 4 UPN ter 4 dvigi na drugih bankomatih znotraj EMU brezplačno.

Minus/ negativna stran tega računa je letna članarina za MC v višini 24€.

Očitno bo res treba začet plačevat položnice preko nemške N26.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

Hvala za tole info, sem spregledal. Očitno bo res SK šel v pozabo, je bilo lepo dokler je trajalo.

Colt1911 ::

buttcrack je izjavil:

MaterVola je izjavil:

Sparkasse je naumil, da sigenca ni več v redu in je treba preskočiti na te token generatorje. In cena je podobna. S tem, da imajo opcijo 10 € za generator na telefonu...

a se temu glupemu generatorja res ne da ognit???

kmalu mi poteče sigenca :(


Lahko si ga sposodoš pri sorodniku/prijatelju ko ga potrebuješ.

metalc ::

koli99 je izjavil:

Kakšne imate izkušnje s spletno banko uporabniki UniCredita? Vse deluje kot mora?


UniCredit sicer že lep čas ni več cenovno ugodna banka, celo neke "balkanske" finte se grejo (ob floskulah o skrbi za uporabnike najavijo podražitev paketa in ob tem "pozabijo" omeniti, da so iz njega umaknili nekaj ugodnosti), ampak vsaj spletna banka mi je delovala (do pred kratkim, ko sem bil še pri njih) kot je treba. Lahko izbiraš jezik (slovensko, angleško) ter med novim in starim dizajnom (stari mi je osebno celo bolj všeč), vidiš skoraj vse, kar te zanima, tudi rezervacije na kreditni in dnevno vrednost svojega portfelja v točkah sklada, katerih upravljalca zastopajo itd... Sicer pa, menda imajo še vedno nek demo, kjer se lahko malo poigraš na nekem fiktivnem računu. Tudi na vprašanja v spletni banki ponavadi odgovarjajo dokaj hitro. Morda jim malo zamerim, da provizije za nakazila vidiš šele, ko je transakcija dejansko izvedena namesto, da bi že ob oddaji naloga transparentno povedali, da bo provizija znašala toliko in toliko. Uporablja se izključno generator gesel. Včasih so to bila samo neka fizična "cenena kitajska jajca" (tako je celo rekel tisti, ki mi je priklopil el. banko in lahko mu samo pritrdim), sedaj pa imaš na voljo tudi programskega v obliki mobilne aplikacije, ki ti generira ločena gesla za prijavo in za potrjevanje transakcij. Mobilna banka sicer podpira tudi slikanje talonov položnic, ampak OCR ni ravno najboljši. Številke največkrat še razpozna pravilno, črke (v namenu nakazila, prejemniku) pa dostikrat narobe, včasih celo v znake, ki sploh niso dovoljeni. Uradno podpirajo tudi Windows Phone, kar danes ni ravno samoumevno.

kogledom ::

koli99 je izjavil:

Kakšne imate izkušnje s spletno banko uporabniki UniCredita? Vse deluje kot mora? Sem pri NKBM (Bank@Net) in deluje super, nobenih problemov.

Poznam in uporabljam spletno banko tako NKBM in Unicredit. Oba delujeta brez problemov.
UniCredit ima za moj okus bolje zrihtane zadeve, je pa tudi meni stari vmesnik bolj všeč kot novi.

koli99 ::

Hvala za odgovora. Mozno je da bom pri njih vzel kredit in pogoj za nizko obrestno mero je prenos poslovanja. Zanimam pa se za paket paket@co. Premium za 8 eur na mesec.

MaterVola ::

buttcrack je izjavil:

Hvala za tole info, sem spregledal. Očitno bo res SK šel v pozabo, je bilo lepo dokler je trajalo.


Na voljo bo udobni popolni račun.

https://www.sparkasse.si/sl-si/prebival...

delavec44 ::

Za 12€ na mesec naj ga kar imajo.

MaterVola ::

https://www.fidor.de/

Mogoče zna biti zanimiva alternativa.

buttcrack ::

Končno mi je uspel verificirat N26, zdej me pa zanima kako keš gor cuknt, je dovolj sam iban + bic al še kej hočjo pr ns na upn? Kako pa potem lahko položnice plačujem, prek transfers?

MaterVola ::

Meni pa pri registraciji na N26 tik pred koncem napiše error :(

Kebo ::

Dela direktna bremenitev na n26, razmišljam, da bi dal simobilov račun na trajnik, so kakšni dodatni stroški.

karafeka ::

MaterVola je izjavil:

https://www.fidor.de/

Mogoče zna biti zanimiva alternativa.



Iz njihovega FAQ:
- Sie müssen mindestens 18 Jahre alt sein mit ständigem Wohnsitz in der Bundesrepublik

Se pravi samo, če imaš stalno prebivališčem v Nemčiji.

Alternativa je sicer easybank.at, ampak moraš imeti povprečno mesečno stanje 2500€ ali pa redna nakazila plače, da je vodenje zastonj. Račun pa baje lahko odpreš preko BAWAG banke.

buttcrack ::

buttcrack je izjavil:

Končno mi je uspel verificirat N26, zdej me pa zanima kako keš gor cuknt, je dovolj sam iban + bic al še kej hočjo pr ns na upn? Kako pa potem lahko položnice plačujem, prek transfers?

Bump

nejodagreat ::

MaterVola je izjavil:

Meni pa pri registraciji na N26 tik pred koncem napiše error :(


Če misliš pri koraku ko vneseš datum rojstva - men je šlo skozi, ko sem šumnike odstranil iz imena (oz. jih spremenil č->c itd.). Pri naslovu jih šumniki ne motijo...

KruceFix ::

Zdravo,

zanima me ali kdo ve, če katera od naših bank pri izračunu kredita gleda tudi dodatke (prevoz in malico). Sem že pošiljal informativna vprašanja, a od nekaterih še ni odgovora. Addiko banka gleda na vse, Gorenjska banka, Delavska hranilnica, Lon samo neto plačo.

Hvala za odgovor.
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Lonsarg ::

V bistvu ti to ne pove dovolj informacij, kaj ti pomaga če ti tistih 100€ več štejejo, po drugi strani pa ti dajo 20% manj glede na plačo? Kar ti rabiš je informativni sestanek da ti povejo točno v € koliko maks kredita.

Ti pa povem da če si "normalen" imaš svoj limit v glavi itak kar nekaj nižji od tega kar ti maks banka da. Če hočeš v času plačevanja kredita kaj imeti od življenja..

KruceFix ::

Se strinjam, hvala ampak glede tega bi meni kar pomenilo. Imam cca. vsak mesec 300€ dodatka in za določeno vsoto bi meni že ponujali hipoteko sam pa rajši plačam zavarovalnici.
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Ryanair ::

Nisem sicer bral vsega napisanega, toda vsem toplo priporočam N26 (n26.com)

Sam jo uporabljam že od februaraj, zadnje 3 mesece dobivam tja tudi osebni dohodek. In to povsem enako hitro kot prej na Sparkasse banko.
Pregledna spletna banka (sicer le v angleškem jeziku), dostop preko tablice ali telefona.
Brez provizije za plačevanje položnic (neomejeno na mesec) ter 5x na mesec brezplačen dvig na katerem koli bankomatu znotraj EU (kjer je tudi valuta €).

Brezplačno vodenje računa, zaenkrat še doživljensko brezplačna MasterCard, brez provizij plačevanje položnic.
Hvala lepa za slovenske banke! Vsaj dokler ne bo temu katera alternativna! Glede računov pa si poglejte tule: https://n26.com/eu/pricing/

Edinole: Račun v tujini je treba prijavit SLO Fursu. Slovenske banke Fursku samodejno sporočajo o novih komitentih, glede računa v tujini pa je treba prijaviti osebno. Toda vse se da urediti preko spletnega portala e-davki (rabiš le certifikat in izpolnjen obrazec DR-02). Če koga zanima kaj več, naj piše tule in dodatno razložim oziroma pomagam!

Lp,

buttcrack je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Končno mi je uspel verificirat N26, zdej me pa zanima kako keš gor cuknt, je dovolj sam iban + bic al še kej hočjo pr ns na upn? Kako pa potem lahko položnice plačujem, prek transfers?

Bump

Dovolj je njihov IBAN, ki ga vpišeš preko spletne banke ali na UPN obrazec. Za "sklic" se nekaj zmisliš, nima veze (SI00 01-2017) pa BIC bo tudi dobrodošel, čeprav ni nujen.

Položnice plačuješ preko "transfer" opcije, ja. Spletna banka "si zapomni" prejemnike, tako da se bodo prikazali v stolpcu desno in naslednjič, ko plačuješ istemu prejemniki, le kliknek na tega prejemnika.

btw: Si prijavil račun Fursu? (imaš 8 dni časa od odprtja računa; vir: https://www.finance.si/8849805?cctest&)

Lp,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ryanair ()

c0ck4m0u53 ::

Trenutno sem uporabnik udobnega pozitivnega računa pri Sparkasse in resno razmišljam, da bi prešel k Sberbank na direkt račun. Razlogov je več, predvsem pa dejstvo, da mi z decembrom poteče digitalno potrdilo in tako ne bo več mogoče dostopati do spletne banke Sparkasse z digitalnim potrdilom (na voljo so druge rešitve, ki pa jih seveda spet mastno zaračunajo). Drugi razlog pa je, da so spet podražili članarino za kreditno MasterCard in roko na srce je skorajda ne potrebujem.

Kolikor sem uspel prebrskati pri direkt računu na Sberbank kreditne MC ne pogojujejo. Potrebujem pa 2 informaciji glede banke Sberbank oziroma s strani njihovih komitentov.

1. Ali je možno dostopati do spletne banke z uporabo digitalnega kvalificiranega potrdila, natančneje Sigence?
2. Koliko je kaj resnice v navedbah, da naj bi se Sberbank kmalu umaknil iz določenih trgov? (vir1, vir2) Vem, da gre zgolj za špekulacije, pa vendar, ne bi rad spet menjal banke čez 3 mesece.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

delavec44 ::

Ne da zagovarjam Sparkasse ampak tudi oni ne pogojujejo Mastercarda in ga lahko kadarkoli ukineš.

MrStein ::

Apropo Sparkasse, že večkrat sem opazil da podatek o zadržanih sredstvih ne drži.
Bolj točno, prikazana vsota je OK, ko klikneš na podrobnosti, pa je ali prazno ali določeni vnosi manjkajo (vsota je manjša kot prej prikazana).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

Tako je, ne rabiš met MC in ga lahko kadarkoli odjaviš in baje dobiš povrnjeno razliko letne članarine.
SK je v zadnje pol leta iz top banke ratala totalna beda...
Najprej so začel UPN kasirat, pol so ukinil digitalno potrdilo in še cel kup zadev podražil.

Če ne rabiš kredita, pojdi na N26.

MrStein ::

S podatki o MasterCard imajo (Sparkasse) tudi zgleda težave:



Še kar:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Wolfie ::

Zdravo, a pri Sparkasse res nimajo brezstične kartice? Gledam po netu, pa nič ne piše. Pa recimo, a se da pri njih skenirati položnice? Vem, da obstaja aplikacija za generiranje gesel, za vse ostalo je pa spletni vmesnik?

Trenutno sem pri NLB, vendar bom šel stran in trenutno sta samo dve opciji: Delavska ali Sparkasse.

Ganon ::

DH ima oboje. In nobene provizije pri dvigovanju denarja na bankomatih. In poceni kreditno kartico. In še precej drugih stvari.

Wolfie ::

Vem, samo po drugi strani če imaš > 1000 €, maš vodenje zastonj + SMS opozorila.

Mimogrede, a sedaj moraš pri vsakem odprtju računa dobiti podpis delodajalca glede pooblastila? Kaj pa recimo, če zgubiš službo? Limit imaš potem še vedno aktiviran, ali te lahko prebacijo na osnovni gotovinski račun?

OvCa77 ::

Wolfie je izjavil:

Zdravo, a pri Sparkasse res nimajo brezstične kartice? Gledam po netu, pa nič ne piše. Pa recimo, a se da pri njih skenirati položnice? Vem, da obstaja aplikacija za generiranje gesel, za vse ostalo je pa spletni vmesnik?

Trenutno sem pri NLB, vendar bom šel stran in trenutno sta samo dve opciji: Delavska ali Sparkasse.

Še enkrat poglej: https://www.sparkasse.si/sl-si/prebival...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Wolfie ::

OvCa77 je izjavil:

Wolfie je izjavil:

Zdravo, a pri Sparkasse res nimajo brezstične kartice? Gledam po netu, pa nič ne piše. Pa recimo, a se da pri njih skenirati položnice? Vem, da obstaja aplikacija za generiranje gesel, za vse ostalo je pa spletni vmesnik?

Trenutno sem pri NLB, vendar bom šel stran in trenutno sta samo dve opciji: Delavska ali Sparkasse.

Še enkrat poglej: https://www.sparkasse.si/sl-si/prebival...


Očitno so tole v kratkem uredili. Nazadnje, ko sem gledal pred dvemi ali tremi meseci, tega še ni bilo.

MrStein ::

Heh, lahko bi potem tako kartico na sliko dali...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

par mesecev nazaj, ko so mi menjali MC in MA, so še neki zagovarjali, da je brezstična kao ful velika varnostna luknja ipd. in da tega na SK ne bo.

Hahaha, keri loleki... čimprej naj CSD zrihta nakazovanje OD na N26, da se spokam dol s teh dinozavrskih bank.

doctor78 ::

Mene pa zanima a resnično nihče ne uporablja Delavske Hranilnice? Namreč sam jo, je zelooo poceni, vse deluje do sedaj BP in sem super zadovoljen. Spletna banka mi je osebno super. Ni najlepša a ponuja vse kar rabim. Tudi osebje je zelo prijazno (Postojna). Zato me res zanimajo razlogi PROTI tej banki glede na to, da je nihče ne uporablja in tudi ne priporoča. Hvala.

igor0203 ::

Verjetno manjko poslovalnic.

FireSnake ::

doctor78 je izjavil:

Mene pa zanima a resnično nihče ne uporablja Delavske Hranilnice? Namreč sam jo, je zelooo poceni, vse deluje do sedaj BP in sem super zadovoljen. Spletna banka mi je osebno super. Ni najlepša a ponuja vse kar rabim. Tudi osebje je zelo prijazno (Postojna). Zato me res zanimajo razlogi PROTI tej banki glede na to, da je nihče ne uporablja in tudi ne priporoča. Hvala.


Kako nihče ne uporablja?
Sam sem (zelo) zadovoljen uporabnik.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Wolfie je izjavil:

Vem, samo po drugi strani če imaš > 1000 €, maš vodenje zastonj + SMS opozorila.


Katera banka ima to?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Wolfie ::

Sparkasse.

krneki0001 ::

Sej boste sedaj vsi imeli pakete. Za tak in tak paket boš imel vse všteto v ceno, ki jo boš plačal za ta paket. Potem pa kar boš izbral v paketu.

freezby ::

O Delavski ... moja prva banka po lastni izbiri, že kot študent prestopil k njim. Kasneje tam odprl tudi poslovni račun, ki pa sem ga pred meseci zaprl, zaradi zastonjskega biznis računa N26, ohranil osebneg. Vseskozi najcenejša banka v Sloveniji, povečini zelo fajn osebje, marsikoga sem tudi nagovoril, da je pri njih odprl račun.

A po drugi strani so me pri poslovnem delu kar razočarali, ko so bili zapleti s prenosi v tujino in nazaj, za eno nevladno organizacijo so mi sami predlagali razbitje transakcij, da se izognemo AMC-ju, ko je pa društvo samo prejelo donacijo in je potrebovalo keš, je bilo pa kompliciranje na 101 način.

Ob zaprtju pa so me tudi gledali kot da sem jim koga ubil plus namudrili za 22 evrov stroškov samega zaprtja. Sem jim šel na roko, da se zapre z zadnjim v mesecu, nato pa dobil "money qoute": "Veste ne moremo vam do centa natančno izračunati, koliko vse pride vodenje in zapiranje." Wtf, a niste banka? Sem bil dobre volje in sem si samo želel zapustiti tisti prostor.

Ganon ::

doctor78 je izjavil:

Mene pa zanima a resnično nihče ne uporablja Delavske Hranilnice? Namreč sam jo, je zelooo poceni, vse deluje do sedaj BP in sem super zadovoljen. Spletna banka mi je osebno super. Ni najlepša a ponuja vse kar rabim. Tudi osebje je zelo prijazno (Postojna). Zato me res zanimajo razlogi PROTI tej banki glede na to, da je nihče ne uporablja in tudi ne priporoča. Hvala.


Od kje tebi, da so ljudje proti in da je nihče ne uporablja?? :8) Ogromno ljudi je komitentov DH. Čedalje več.

Furb ::

Je pri banki koper potrebno vzeti viso electron za placevanje preko spleta, ceprav je ze osnovna visa?
Kaksne so kaj vase izkusnje s to banko?

krucymucy ::

doctor78 je izjavil:

Mene pa zanima a resnično nihče ne uporablja Delavske Hranilnice? Namreč sam jo, je zelooo poceni, vse deluje do sedaj BP in sem super zadovoljen. Spletna banka mi je osebno super. Ni najlepša a ponuja vse kar rabim. Tudi osebje je zelo prijazno (Postojna). Zato me res zanimajo razlogi PROTI tej banki glede na to, da je nihče ne uporablja in tudi ne priporoča. Hvala.

Se ze kar nekaj let, vsaj 5 na DH. Prestopil iz NLB predvsem zaradi cenejsih storitev.
Sicer sem odjavil pred kakim letom MC, ker sem ga dobil na N26, a osebne racune imam se vedno tam.

igor0203 je izjavil:

Verjetno manjko poslovalnic.

natanko enkrat sem bil v poslovalnici, pred petimi leti, ko sem odprl racun.
verjamem pa da obstajajo ljudje, ki so vsaj enkrat mesecno na banki.

scipascapa ::

Menjati moram banko, pogoj da imajo delovni čas vsaj do 17 ure, če ne dlje. Ker ne morem dvigniti iz bankomata, moram vedno dvigovati na banki plačo.
Delam pa med takim časom, da mi ne uspe.

Melanholija ::

Iz kot pa si?

Sicer pa odpiralni časi in poglej za najbližje na tvoji lokaciji

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

NKBM aka Pošta Slovenije, delajo do 19h :)

scipascapa ::

Kranj kot sem gledal DH....Pošta Slovenije, katere je bolja?

buttcrack ::

DH definitivno, saj ti poleg položnic ne uturavajo mačje hrane in ostalega balasta :)

poleg tega je pa še bistveno ceneje
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182186 (2611) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052461 (1984) cortez
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628583 (11679) nejc_nejc
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521218 (11257) kriko1

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517032 (13936) ahac

Več podobnih tem